Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

lucia19
21. jan 2009

kvetina teda mat tak taky porod tak uz teraz by som bezala a rozkrocila nohy 😀 aby bolo male von. a sitie bolo ake?

fodorka33
21. jan 2009

lucia nestresuj....ono je samozrejme ze nas to bude boliet,ale presne tak,ako hovoria ide o ten pocit ked sa ti male narodi a zabudnes aj nato co ta boli....aj ja sa trosku desim porodu ale zaroven sa neviem dockat na maleho....no s muzom pozerame nato ze to bude asi kazdu chvilu aj ked termin mam 16...lebo brusko mi zasa kleslo nizsie..a mam bolesti uz 3dni,no zatial stale prestali....piatok idem do poradne tak som zvedava co povie doktor...

beponka
21. jan 2009

kvetina tak zívidím ten porod. já se teď pořád obávám že to prostě nepoznám. ale snad jo a snad to nebude tak hrozný....

lucia19
22. jan 2009

fodorka tak to uz bude babo coskoro. 😀 aj ja sa uz toho svojho neviem dockat joj kedy ho vybozkavat a budem drzat v naruci to bude asi ten najkrajsi pocit a ze bude zomna maminka 😀

fodorka33
22. jan 2009

maminky su z nas uz svojim sposobom teraz 🙂 ale viem co tym chces povedat....to bude uzastny pocit 😎

kvetina05
22. jan 2009

lucia 19, šitie bolo tiež vpohode, skoro nič som necítila, vlastne som nevnímala, lebo som mala malú pri sebe. Až ked mi ju zobrali tak som cítila, ako ma zašívajú, ale načťastie už doktor robil posledné dva štichy.Už 6 hod. po pôrode, som si dala sprchu a a celý čas som bola s malou. Bolesti som začala cítiť až ked sme prišli domov, trvalo to také dva týždne, ale sestra mi odporučila čípky.Ako náhjle som ich začala používať tak všetko bolo v pohode.Celý deň som dokázala byť na nohách, variť, upratovať a starať sa aj o malú. Skúsim nájsť tie čípky a ked vieš tak si ich zožeň, velmi mi pomohli. Vyskúšaj. Držím palce....

lucia19
22. jan 2009

kvetina daju sa kupit v lekarni?ci asi nie.ale porod si mala fakt super

kvetina05
22. jan 2009

beponka, ja som si hovorila to isté, že nebudem vedieť kedy to príde.Ale sestra rodila 4 mesiace predomnou, tak ako náhle sa mi niečo nezdalo, už som jej volala.Ale ked to na teba príde, tak budeš vedieť že to je ono, len si treba sledovať ako často máš kontrakcie.ja som mala kontrakcie aj týžden do predu, ale v takých intervaloch, že raz za 2 hodiny, alebo 5 x za celý deň.A ked prišiel ded D tak od večera od 6 som cítila že mi tvrdne brucho, tak som si zapisovala, ako často, a koľko to tvrdutie trvá. Napr... o 6 večer, a trvalo 25 sekúnd, potom o pol 7,. a trvalo 15 sekun... a tak. a potom ráno o 2,30 už každých 5 min. Je to také niečo ako ked más bolesti pri menstruácii, že cítiš že každú chvílu sa ti pustí menštruácia. Niektorý hovoria, že cítili tlak na konečník, ako keby potrebovali na veľkú, ale pritom to boli tlaky, lebo sa otvárali rodidlá a tým pádom to tlačilo na konečník....Ja som napr. také tlaky nemala....

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetina05
22. jan 2009

lucia19, čípky sú INDOMETACIN 100, stoja okolo 40 sk, a sú len na predpis, ale ja som ich tam normálne kúpila, povedala som že mi ich odporučil lekár a že som po pôrode.Tak mi ich v pohode dali. Ak neuspeješ v lekárni tak ti ich bez problémov predpíše gynekolog, alebo si ich vypítaj ešte priamo v nemocnici.uvidíš že ti pomôžu....

lucia19
22. jan 2009

kvetina dakujem dufam ze aj mne pomozu dam vediet.aôe najprv musim porodit 😀 a take nejake tlaky na konecnik zacinam mavat aj ja a vzdy pochvilke prestanu a termin mam 22.2.cakam ze o taky tyzden skor to bude.moze to byt aj skor?

lucia19
22. jan 2009

lebo citim ze to moje mimino sa uz v brusku velmi tlaci a tlaci velmi aj mna 😉

kvetina05
22. jan 2009

Lucia19, jasné že môžeš porodiť aj skôr, od 38 do 42 týždna hoci kedy.Aj mna už malinká strašne tlačila, cítila som sa ako tank, nevedela som sa postaviť, ani vyliesť z postele.Bolo to hrozné chcela som aby som čím skôr porodila.Aj mne lekár tvrdil, že porodím skôr, lebo malinká bola dosť veľká, ale nakoniec prišla na svet až v 39 tt.
Ona sa sama vypýta na svet, ked jej už v brušku nebude dobre. a tie tlaky, to môžu byť aj z toho že sa ti malinká otočila hlavičkou dole, a môžu sa pomaličky otvárať rodidlá a pôrodné cesty. Niekedy to trvá aj 2-3 týždne. Takže už za chvílu to budeš mať za sebou. Držím palce, nech ti to vyjde, bez bolestí a hlavne komplikácii, nech to už máte za sebou a hlavne nech si aj s malinkou čím skôr doma... Držím palce, potom daj vedieť či tie čípky pomohli.

lucia19
22. jan 2009

kvetina no aj ja myslim ze to uz bude coskoro lebo ma tak vsetko boli a hlavne stehna z vnutornej strany a vsetko tam okolo 😀 ako keby som mala strasnu svalovku a ktomu este aj tie tlaky sem tam niekedy uz fakt mam co robit ay som sa postavila. ☹ a urcite dam vediet aj fotky sem mojho drobca dam juj ci sa tesim na moju malu princeznu 😀

luckai
23. jan 2009

Ahojte baby!
Ja to mám dnes presno o 2 mesiace...už sa teším a zároveň obávam. Ale snažím sa myslieť pozitívne. Kvetina, díky za učitočné info o čípkoch. Všetky takéto informácie zbieram pre prípad že ich budem potrebovať - len ktovie či ma to potom napadne a budem vedieť kde som o tom čítala, či som si to aj niekde napísala a pod. No ale uvidíme.

fodorka33
23. jan 2009

lucia 19 ako to ze mas pisany termin porodu22.2. a svieti ti tu 38tt?ja som v 37tt a termin mam 16.2.....este len nech si aj tvoja malinka pocka..optimalne by si to mala keby si isla az od toho 8.2...ja predpokladam ze tiez pojde moj dsrobcek skor...aj doktorovi som dneska hovorila ze uz po tri dni som mala dost bolesti a tak a povedal ze to je v pohode pretoze maternica sa teraz prisposobuje na porod,ale ze to nic neni..pokial nebudu kontrakcie kazdych 15minut nech to neriesim...alebo ked mi odtecie plodova voda alebo zacnem krvacat vtedy mam ist...

lucia19
23. jan 2009

FODORKA MUSIM NAPRAVIT TO SOM SI NEVSIMLA 😉 JOJ ALE TIE BOLESTI SU NIEKEDY FAKT HROZNE ZE MI IDE BRUCHO ROZTRHNUT.

fodorka33
23. jan 2009

a to mas bolesti iba na spodku bruska alebo ta boli cele?lebo ja to mam tak,ze pocitujem hrozne tlaky na spodku bruska,chvilu mi to trva,prestane a potom sa to zasa opakuje...musim si zaklopkat ze vcera som ich nemala ale predtym tri dni po sebe....

lucia19
23. jan 2009

PODOBNE NA SPODKU AKO BY UZ SILOU MOCOU CHCELO IST VON ZA KAZDU CENU.A NAJLEPSIE JE KED ZACNE KOPAT DO VSETKYCH STRAN NARAZ NIEKEDY TO AZ ZABOLI. 😢

fodorka33
23. jan 2009

no pozname to 😀 ale ked ja si to uzivam ked maly kopcuje....aj ked to obcas zaboli ale je to uzastne...uz sa na neho tesim ako taka blska 😎

lucia19
23. jan 2009

CO BY SOM STRASNE CHCELA VYDIET TAK AKO NIEKTORYM MAMICKAM KED KOPNU MIMINKA NOZICKOU TAK VYDNO TROSKU TIE OBRYSI 🙂 TO BY SOM CHCELA VYDIET MOJE KOPE A BIJE RUCKAMI AKOBY BOXOVALO DO NEJAKEHO VRECA 😀

nadzieja
23. jan 2009

luciA19: no ten moj dorbcek kope teda riadne, nozicky velmi vidiet a niekedy to hrozne boli .... aj my sa uz pomaly pripravujeme a cakame 22.2. ale lekar mi povedal, ze to bude uz za take 2-3 tyzdne...

monika77
24. jan 2009

lucia a fodorka ... tiež pociťujete aj bolesť kostí tam dole ... ja neskutočne, niekedy mám problém vstať z postele a tiež niektorá ste tu písali, bolestí stehien ako pri svalovke

lucia19
24. jan 2009

monika velmi dobre to poznam a mozem povedat ze niesu to najprijemnejsie bolesti ale neostava nam nic ine len to rozchodit 😉

monika77
24. jan 2009

no ano lucia ... čo iné nám zostáva, ale pre drobcov urobíme všetko ... mne povedali na poslednej poradni, že drobček je väčší ... ktovie, možno práve tieto bolesti a to že je drobec väčší, či nie je možné, že to bude skôr ako plánovaný termín 🙂

lucia19
24. jan 2009

aj ja mam ten pocit pocit ze to bude skor ako mam termin ale bola by som rada lebo niekedy tie bolesti sa uz nedaju zniest a uz y som ju chcela drzat v naruci takeho drobca malilinkeho 😀

monika77
24. jan 2009

tiež sa už neviem dočkať ... tak nech to už máme za sebou, aby bol pôrod pekným zážitkom a potom hupsa naplno sa venovať našim deťúrencom 🙂

lucia výbavičku už máš kúpenú?

fodorka33
24. jan 2009

ahojte kocky...moni aj mam ten pocit ako si spominala,ze ako keby sa ti kosti tam dole roztahovali,to je v poriadku pretoze ono sa telo uz pripravuje na ten porod....mne aj doki povedal ze aj tie boloesti v podbrusku,ze nech sa neobavam to sa len maternica prisposobuje a ze to teda boli...ale ze to su len falosne kontrakcie....ako som si vsimla termin mas tak ako ja....🙂prihod nejake fotecky do albumu..luci aj ty by si mohla dat 😉

lucia19
24. jan 2009

monika ano neviem sa toho nabazit ked vydim take malilinke vecicky juj neviem odolat 😀

lucia19
24. jan 2009

fodorka oki supnem ich do PC a dam ich sem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre