Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

fodorka33
10. mar 2009

ale prestan ved to je take prekrasne 🙂 uvidis ze budes z tych co pridu a odrodia to do 2hodin,neboj....a aj keby to trvalo dlhsie vidis ja som sa ani nenazdala a maly ma 2tyzdne sa tesim ako blska... 😎

monika77
10. mar 2009

no ahoj fofo ... ja som si myslela, že to je len náš zlatúšik taký výmyselník a stále je len na ciciku ... niekedy sa tak strašne mrví pri papaní a trndzuje mi bradavku, tvoj to nerobí?

nini19
10. mar 2009

ahojte,ale ste sa rozpisali.....babky asi sa pytam blbost,ale fakt neviem....kupovali ste si zavinovacku aj do autosedacky?...co ma tu dolnu cast rozdelenu..ja mam uz zavinovacky,ale taku nie ci mi to je treba na leto,alebo nie...da sa tam to miminko zapnut aj v normalnej?

monika77
10. mar 2009

nini ja som kupovala taký overal do autosedačky ... ale keďže ty budeš mať bábenko v júni myslím že ti to je zatiaľ zbytočné kupovať ... uvidíš aká bude veľká v zime a podľa toho si potom kúp ... buď overal, alebo oteplovačky

nini19
10. mar 2009

no ja som si aj myslela,ale radsej sa opytam,lebo fakt neviem,este som babetko do autosedacky nedavala a ani neviem ci mi to treba na leto,alebo nie, za kazdu radu moc dakujem,lebo som tu v CZ sama s manzelom a nemam to moc s kym prebrat.......ako hovoris uvidim na zimu......

smudlinka19
11. mar 2009

ahojte babenky....
pridávam sa k prvorodičkám...sme v 29tt a už sa nevieme dočkať...čo sa týka prania tak určite len špeci prášok pre detičky..ja používam Lovelu krásne vonia no a to žehlenie nemalo chybu ako pre babiky 😀 😀 😀
a čo sa týka porodu som rozdohnutá pre epi ved prečo trpieť ked sa dá pomocť aspon čiastočne 😀 😀 😀

anjelikbambulka
11. mar 2009

ahojte dievčatá...

nini, ani ja si nejdem kupovať žiadnu špeciálnu zavinovačku do autosedačky... obyčajné mám dve, aj keď neviem, ako dlho v nich bude malinká... kamoška porodila v lete minulý rok a malú tam mávala len chvíľku, potom jej detská doktorka povedala, že ju tam nemá dávať, lebo by sa mohla prehriať... tak neviem...

smudlinka, vitaj medzi nami... kedy máš termín?

fodorka33
11. mar 2009

ahojte monci ani nehovor aj on sa zvykne ako keby "certit" na tom ciciku a potom ho ani chytit nevie ani nic ale bude sa nad tym rozculovat 😀 ked vtedy jet aky chutnucky...tesim sa inak uz na stretko,ked nasi drobci trosku podrastu 😉 a inak ty ako sa citis po cisarskom?uz si ok????vidis aspom ti ostala taka ako predtym 😀 ja som sa potrhala tak ma aj tak zasili mam tam taku mozaiku...ale moj muz nato pozeral a ze v pohode 😀 😎
ale inak som ok,aj na "velku"v pohode chodim-vies ake to bolo trapenie pre mna?!ale inak som fit.

nini19
11. mar 2009

no tak dikes za radu,kupovat nebudem....tiez mam dve normalne to staci....ahoj smudlinka mas to o tyzden skvor ako ja a anielikbambulka pozeram....juj fodorka ked to citam au au.... 😔 no to je asi jedina vyhoda na cisarskom.....

fodorka33
11. mar 2009

nini ziadne au au 😉 ale tak vies co ja som si ju pozerala vzrkadle priznam sa 😀 😀 a vyzera na pohlad tak isto,uz aj vonkajsie stehy mam vsetky& vypadane...inak nini ty mas termin ked ja mam nardeniny 🙂

anjelikbambulka
11. mar 2009

nini, smudlinka, kedy idete najbližšie do poradne?

nini19
11. mar 2009

jeeee tak ty budes oslavovat a ja budem tlacit chichi,ale neverim,ze to tak vyde,ale bola by som rada to je na Roberta a manzel je Robert,tak by to bolo zaujimave....ale nie pre mna co?smudlinka ja idem 19.3....

anjelikbambulka
11. mar 2009

nini, pozerala som albumík... 🙂 už máte pripravenú aj postieľku?

nini19
11. mar 2009

no mame,ale to sme len tak skusali ci sa mi vobec tie nebesa do toho podkrovia vojdu.....ale to sa musi vsetko este sundat oprat a tak.....

anjelikbambulka
11. mar 2009

a malá bude spinkať s vami v spálni alebo bude mať vlastnú izbičku?

nini19
11. mar 2009

no pri nas,mi mame tam v podkrovi spalnu....a ked bude vecia tak sa zdekujeme dole a to podkrovie jej zostane......

monika77
11. mar 2009

ahojte bambuľky

my máme dnes za sebou to čistenie očných kanálikov ... no poviem vám, že som si tam poplakala s ním, bolo mi ho neskutočne ľúto ... ale už by to vraj malo byť v poriadku, ešte máme kvapkať nejaké kvapky do toho očka a v pondelok na kontrolu

fodo, to s tým čertením je ozaj neuveriteľné ... chvíľami sa trepe nechce ani uchytiť cicok a potom z ničoh nič sa aj ukludní ... no a neviem sa mi zdá, že mám menej mliečka ... pred tým keď nepapal 4 hodiny my prsia úplne stvrdli až boleli a teraz vôbec ... alebo by to mohlo byť tým, že toho viac vyťahá?

nini ak aj budeš dávať do autosedačky nepotrebuješ nič okrem oblečenia ... to len pre zimné detičky je fajn ten overal do autosedačky keďže zavinovačku tam ťažko šupneš

vítam smudlinku 🙂

anjelikbambulka
11. mar 2009

aj my to máme podobne vymyslené... kým bude malinká, bude pri nás a keď už bude spinkávať celú noc, dáme ju do detskej...

anjelikbambulka
11. mar 2009

moni, to s tým čistením muselo byť kruté ☹ asi by to bolo pre každú maminku veľmi ťažké 😖

nini19
11. mar 2009

no monika ste sa potrapili,hlavne,ze to uz bude dobre,chudatko malinke.....a dik uz viem naisto,ze kupovat ju nebudem...
anielikbambulka ja som tiez kukla tie tvoje fotecky....ako to krasne vidno na tom sone,u nas to az tak pekne vydiet nebolo......no tak je to najlepsie,ze bude pri vas,ja si ju dam vedla postele tu postielku,ked budem aj vstavat vnoci az to nemam daleko.....monika vy to ako mate?tiez tak? 🙂

anjelikbambulka
11. mar 2009

jasné, je to tak dobre, aspoň nebudeme musieť behať hore dole...

monika77
11. mar 2009

babuľky neprajem vám to zažiť ... nech máte krásne zdravé mimča ... uvidíte ako sa budete o tých drobcov báť keď už budú na svete

nini mám tiež postielku pri posteli a inak si to neviem predstaviť ... veď toľko krát musíš vstávať z postele, aby som na neho mrkla keď zamrnčí alebo len tak skontrolovala ... dokonca som si ho sem tam dala aj do postele keď už som nevedela ako ho utíšiť ... keď nás cíti v blízkosti, vždy je kľudný

anjelikbambulka
11. mar 2009

ahojte babuľky, nemávali ste v tehotenstve problémy s tlakom? ja mám vyšší a bojím sa, že nebudem môcť rodiť normálne...

nini19
11. mar 2009

no to koli tlaku by si mohla rodit inak ako normalne?to som ani nevedela 😨 .......no ja mam zatial normalny....

berus222
11. mar 2009

monika77
urcite mas rad okolo ociek vela, a skusala si toho viac, ale neda mi to. bratova dcerka mala taky isty problem s ockami a svagrova jej to natierala len s kremami od doktorky a nic. boli asi 7x na cisteni, stale jej ich musela masirovat, az mala monokle a liecili to strasne dlho. ale kamaratka malemu striekala materske mlieko do oci az tak, ze nevidel asi hodinu a ani nie do 3 tyzdnov mal po tom aj bez doktorov.

kukulienka11
11. mar 2009

ahojte,

tak pan doktor nas pekne popozeral a zvestoval,ze mame uzavrete porodne cesty..akurat malinky troska klesol,ale to je tak vsetko ☹ som z toho zufala...asi sa uvidim s doktorom aj buduci tyzden a uz budeme prenasat...
alias313 - sme na tom rovnako, stale nic..nasim babatkam sa nechce ist von ..asi im je v bruskach dobre.

Joj, uz by som chcela drzat maleho v naruci..tie nevyspate noci, palenia zahy a krvave sny ..uz mam toho dost ! Uz mi to tehu lezie pekne na nervy 😖 a tiez sa snazim robit maximum,aby to drobuliatko vyslo zo mna spontanne. Sa bojim,ze to chudatko ani nevyltacim,kedze som uzucka v pase.. 😢

alias313
11. mar 2009

ahojko kuku..ja som akurat z vane vyliezla, vyvyjam snahu 😉 ale tiez sa nechce..boze ani nevrav, ja sa uz tiez idem zo zahy zblaznit a to ani veru nevravim o tych snoch..horory same...take sekave sny a vzdy ked sa v noci zobudim tak sa mi potom zacne snivat ina kravina...ja ked som bola pred tyzdnom tak uz sa doktor škeril, že už hadam ani nestihnem prist tento utorok na kontrolu a teraz zrazu mi oznami, ze sa este urcite aj o tyzden uvidime 😒 a tak co uz...ty kokos ale fakt brucho mi uz ide prasknut..darmo, ze chlapci su dnu radi 😀 😀 ja uz podla doktora budem tiez prenasat na buduci tyzden..tak veselo..len sa drz 😎

monika77
11. mar 2009

alias a kakulienka nestresujte sa ... drobci pôjdu von určite ... však je ešte čas ... ja som vo štvrtok na poradni bola otvorená len na 1 cm, doktor povedal, že to môže byť ešte aj týždeň čakania no a v nedeľu ráno hups už som bola otvorená na 7 cm ... takže nemajte obavy, ono to príde rýchlo ani sa nenazdáte ... ja s fodo sme sa tiež snažili robiť všetko možné, aby už šli drobci von ... no a oni aj šli, keď uznali za vhodné 😀 😀

berus ani nestras ... ja dúfam, že už nebudeme absolvovať čistenie kanálikov ... materské mlieko som aj ja dávala, aj sa mi zdalo že sa to lepší ... no ale raz bolo dobre a raz nie ... hlavne som nevedela ako dlho mu tam mám nechať to mliečko v oku ... ja len chvíľku a hneď som to utrela a na to hneď bor. vodou pretrela

nini ten kto má vysoký tlak väčšinou rodí cisárskym

berus222
11. mar 2009

monika77
drzim palce aby ste to mali dobre

diuska6
11. mar 2009

ahojte. kukulienka citim s tebou. uz aby to bolo za nami. ani spat uz neviem. zliezt na zachod cez noc skoro kazde dve hodiny nie je lahke. 😀 .lekar mi povedal, ze do buduceho tyzdna to v brusku asi nevydrzi. bodaj by mal pravdu. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre