Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
3. máj 2010

http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod... tak tieto topanocky ma dostali.....
😀 😀 😀 😀

janapon
3. máj 2010

ahojte baby, neviete mi poradit od kolkeho masiaca moze dieta papat sparglu? dakujem

kwetinnka
4. máj 2010

Bree ranko.my sme už od pol 5 hore..potom este o 6 zaspala na 1,5 hodku...ale som hotova....a taka je umrncana.Bibi tak presne tie som pozerala aj .alebo este tie s tými lienkami....zavolam drahemu a dam ti vediet...aj ked...nasa este asi tak skoro chodit nebude...tak neviem....

bibulienka
4. máj 2010

ahojte...nasa slecna sa rozhodla ze bude vzdy v noci hodinu hore..uz 5 noc za sebou sa zobudila o pol dvanastej a do pol jednej robila cirkus..a budicek o pol siestej...mam dost...cakam kedy sa vyspim...uz ani fakt neviem ake to je.......inak nasla som topanocky Befado...zlatucke, s certifikatom a s lepsou cenou...

ozaj chystate sa na Milu pre mamu???? v sobotu??? 😵 😵 😵

kwetinnka
4. máj 2010

a na ktoprej stranke si to pozerala...nasla som ze ich predavaju vo footworku

bibulienka
4. máj 2010

na mimibazare

ivkaivka
4. máj 2010

janapon, v knizke beba, je spargla dovolena od 6.mes. ale vsade je to ine, ved skus a uvidis. No mala mi zareagovala na kuracinu, parada, musim vysadit, asi jej budem davat hovadzie
Bibka, topanocky nadherne, ja este nezvazujem, u nas je chodenie -daleka buducnost

uankab
4. máj 2010

ivka, skus jej dat morcacie.. to my akceptujeme ako jednu z mala veci 😅 .. a uz si skusala dat vajicko? lebo aj ti akceptuje to, je divne ze reaguje na kuracinu...
mne zrejme reaguje na cucuriedky 😖 ... vcera som jej dala malinko a mala vyhodeny ekzemik pod ockom, dnes rano som jej zasae dala trosku a cela sa mi pogrckala 😖 ... rozmyslam ze vyskusam banan, ale bojim sa co to spravi... ked broskyne a marhule nevyzeraju prave najlepsie v obchodoch, kedze nie je obdobie a neviem ake ine ovocie by som mohla este skusit...
kweti, nasa malinka sa tiez zobudila rano 5.40, tak som si povedala ze super je po spani... nakojila som ju a zalomila, spinkala do 7.30 co je nezvykle u nej, obvykle sa budi presne ako hodinky o siestej 😖.. tak som si aspon trosku viac pospala..
inak mame dnes presne 8 mesiacov 😵 ... je neuveritelne ako to leti... ja topanocky este neriesim, lebo mame velmi malu nozicku, mame doma take do kociarika, ale tie si skope (to su tusim 17tky)... a este nechodime, stale sa len plazime dozadu, posledne dni sa stale stavia na styri a hojda zadockom 😵

kwetinnka
4. máj 2010

bibi tak my by sme si vzali tieto...http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod... na 12-18 mes.

janka3.12
4. máj 2010

...cafte baby...no dnes normalne nechapem...Oliverko doobeda spi 2x po hodke, dnes nespal od 10:30 do tretej.....uz som bola zufala, lebo vyzeral unaveny jak hrom, ale uspavanie nezaberalo, tak som ho dala do postielky, a isla robit palacinky....a cuduj sa svete sam zaspal.....doteraz sa to stalo len 3x, sice zaspal nakrivo, musela som ho premiestnit, ale spinka uz 40min....hm mozno uz pomaly redukujeme spanok cez den a bude spavat iba 2x, ktovie...inac ja som kupila asi pred 2 mes. 18 cizmzmicky....le nehrozi, padaju z nozky, jedine co nepada su take capacky z Tesca aleo z all toys G - mini, zatial som si vyhliadnla len sandalky na leto, ale nie ortopedicke, lebo pochybujem ze uz budeme chodit, aj ked zo sedu, ked ho drzim za ruky sa bezproblemov postavi a stoji na spickach sam....tak neviem

ivi a mala si domacu sliepku ci z obchodu? nedavala si aj nieco ine na co by mohla zareagoat?

uankab skus ronglotu, citala som ze aj hrozno - ale neviem co s tymi jadierkami, a melon...tesim sa na leto, ked ho budem Olimu davat

janapon
4. máj 2010

magdalenke prajeme vsetko najlepsie 🙂
hanka sa uz vie postavit pri hocicom, normalne nestiham. a ked ju drzim za rucicky tak sa jej daria uz aj kroky. takze sa tiez budem musiet popozerat po nejakych topanockach. zatial mame len RAK na doma. ale ked vidim tie ceny.... a vydrzia jej len chvilku 😖

tatiana1985
4. máj 2010

dobry den 🙂 pozeram ze tu su uz pokrocile maminky,kt.uz prikrmuju 😉

ivkaivka
4. máj 2010

uankab, nechapem to, do teraz nebolo nic, vajicko je o.k., mame domace vajicka, no kto vie co je v tom kupovanom mase. Nie je to srasna reakcia, asi 5 fliacikov na pleci a 1 taky 1cm na krku, nic hrozne, no nebudem pokusat, urobim pauzu. Zajtra jej dam hovadzie.
Mne vera banan zakazala, ze nemam ziadne citrusy do 1 roka.
A vsetko naj k 8 mesiacom.
Jani, moja uz asi tyzden spi 2x denne a vcera len raz, islo ma hodit...ale pospala 2 a pol hodky,no aspon tak...
Maso kupovane. Jadierka asi prepasirovat. Na melon sa aj ja velmi tesim, to uz si hadam v lete bude aj sama brat z taniera...teda bude sama stat a tak, no dufam.
No z tych cien ma oblieva pot a ta predstava, ze na niekolko tyzdnov...
tatiana, vitaj

mirka907
4. máj 2010

Ja tak tipujem ze v tych 11tich mesiacoch chodime. Uz obchadza bez problemov okolo stola, steny, skrine...tak som zvedava.

A topanky... ked nic schopne nenajdem, tak objednam robeez cez ebay (daju sa kupit o polovicu lacnejsie ako u nas)...Ale ked zacne poriadne chodit u nas sa budu kupovat Nike a Adidasky. To su podla mna neznicitelne topanky.
No my sme dnes spali tiez dve hodiny...po veeeeeelmi dlhej dobe...az mi to bolo divne a mala som tusak ze sa konecne prerezal piaty zub. Uz cinka, tak snad uz ju trapit nebude...ale kedze tie zubky lezu v pare, tak sa tesim na dalsi 😠
Uankab vsetko naj malej k 8micke🙂

bibulienka
4. máj 2010

uankab vsetko naj....k 8 mesiacikom...dufajme ze uz sa budete mat lepsie 😵 😵 😵

celin
4. máj 2010

uankab vseto naj k 8 mesiacom. a nech vas uz alergie obchadzaju.
kubko spava 2x denne uz asi mesiac, len teraz ked bol chory tak spal 3x ale odvcera zase 2x a je to lepsie. vecer je taky unaveny ze zaspi bez problemov. teda mirka nezavidim ti ja nic nestiham pri kubkovi uz teraz, ale aj tak je super aka je viki sikovna. kubko sa pred tyzdnom naucil posadit sa a postavit sa a ja uz som uplne vystavena. a este k tomu som od neho ochorela tak dufam ze ho nenakazim zas ja.
baby ake hovadzie maso varite a ako ho pripravujete a skladujete ? mrazite surove alebo uvarene ? ja som zatial varila len kuracie prsia. ale uz sa celkom pekne rozpapal tak zacnem varit. z vyziv by som skrachovala.

bibulienka
4. máj 2010

aj Lucka spava uz len 2x denne, uz viac ako jedena pol mesiaca, aspon spi takmer hodinu doobeda aj poobede, a vecer zaspi za 5 min....

kwetinnka
4. máj 2010

Nasa tiež už meni spaci rezim...vcera aj dnes spala naposledy okolo 14 vecer odpadla...len vecer už nechce jest.A stale tak soplime..zajtra sa už asi vyberiem k Dr..aj ked neviem ci to nemoze byt spirvodny jav tých zubov...už nam ide aj druhy...straaasne je mrzuta.UAnkab vseetko naj..nech sa vam rýchlo polepsi s tým papanim

ivkaivka
4. máj 2010

kwetinka, vy uz mate 1 zub? My este stale nic, je uplne hore, len sa mu nechce. My mame problem s jedenim, dnes obedovala o piatej, islo ma porazit...takto fungujeme uz asi 4 dni, nechapem co sa s nou deje...

kwetinnka
4. máj 2010

noo už mame...už cinka...a ten druhy sa už tiež derie...nasa tuiež je tak vseliako.....papa vtredy ked je niekto iny..vtedy jej chuti najviac

bibulienka
4. máj 2010

no s tym jedenim je to aj u nas...papa chvilu..a lepsie je ked jem ja, rano mi vzdy zbasti rohlik alebo chlieb..je zlata ked caka ci jej dam...
dnes sme boli na USG bedr.klbov na kontrole jadierok...boli sme v 3tt zivota a teraz, vsetko je OK a Lucka ma oficialne povolenie chodit ked chce...
inak lucia cuva po styroch ale radsej sa stavia na nohy, ak sa nema o co opriet ta si necha ruky na zemi a natiahne nohy..vytrca zadok je podarena..len cakam kedy padne na zadok 😵 😵 😵

mirka907
5. máj 2010

No Viki nepapa, len ked jej ide zubok. A to iba zeleninu, ostatne jej chuti vzdy..
Celin ked sa ti maly uisti v stati, tak to bude jednoduchsie. Ja malu necham nech si lezie,stoji a chodi kolko chce. Prinajhorsom spadne, pomojkame sa a zas je dobre...Neda sa byt jej stale za zadkom. Ale ozaj je to jednoduchsie, ked sa vie postavit, celkom pevne stat a este aj zo stoja sa pekne dat naspat na 4 a to be toho, zeby so sebou trepla o zem.
Jedine co musim urobit a spravim to dnes je vypratat komplet vsetky policky v obyvacke...Spodne su vypratane uz davno ale idme aj tie horne.

janka3.12
5. máj 2010

celin, ja som davala zatial len kuracie, morcacie (kura a morku sme mali domacu) a telacie, mrazim ako baby do nadobiek na lad, alebo do kelimkov od cottage cheese, ja osobne mrazim surove. Dnes skusim domaceho kralika

Oliverko tiez radsej lezie alebo stoji ako lezi, tak som tiez zvedava kedy sa postavi sam......inac to pocasie ma dost stve, vacsinu casu zavrety doma, nic moc......vcera sa mi podarilo najst na MMB babu co poziciava nosic do 15kg, takze sa uz tesim na nejaku turu, ked sa vycasi, juch 😉

s vypratanim policiek pomaly zacinam aj ja, ale zda sa mi ze pre nas bude praktickejsie celu Expedit policovu stenu radsej rovo presunut do druhej izby (esteze ich mame 4🙂, lebo Oli uz teraz vytahuje moje knihy a casaky

kwetinnka
5. máj 2010

nAsa len prebera DVDcka...a aky nosic si ches pozicat...ak ja ti poziciam aj zadarmo...len to mas asi blizsie ze? Ja mam manducu..a teraz ked je taka mami bud tu je to uzasna pomoc.Masko tiež vacsinou domace ale ked nieje tak obchodve..reakcia nebola ziadna.A tiež mam v mrazaku jedneho kralika tak sa nanho chystam.Dnes som jej skusila uvarit sladky zemiak tak uvidime co nan povie..My este do odpratavania mame cas...este nelozi ani nahodou...teraz ako jej diu zuby nic ju nebavi..chvilu sedi potom lahne a place..ani hracky..ani nic...

bibulienka
5. máj 2010

ahojte,... zase sme dnes skoro vstali
inak topanocky su fajn aj tieto www.cipele.sk ale aj ceny su fajn.....iank aj ja chcem Lucke kupit potom tenisky Nike dufam, ze budu odolne...
dnes na m prinesu autosedacku 😵 😵 😵

bibulienka
5. máj 2010

no tu manducu by som chcela vyskusat aj ja, v lete chceme ist do tatier pobehat kopceky..len neviem ci sa tam Lucke bude pacit, Silvi..prideme ta pozriet a vyskusame...do kolko kg to je???

kwetinnka
5. máj 2010

Manduca je do 30 kil...a je to super lebo tu vahu dietata vobec necitis..sa rozlozi..Super jak stoji sikulka.Tiež by som chcela Nike alebo Adidas tenisky.Miri ty ked si tie puma veci nakupovala aj tenisky si kupila..ci budes? alebo budes kupovat v nasich obchodoch.

kwetinnka
5. máj 2010

Noo slusne ceny maju...nevedia co by za to pytali...

bibulienka
5. máj 2010

ved to a Nike tenisky maju za cca 22 eur..takze skor mozno to...uvidime 🙂 🙂 🙂

mirka907
5. máj 2010

Kweti ja som svojej malej kupila Nike u nas za 25 eur...jedny jedine 18,5 s pevnou podrazkou, ale tu maju strasne biedny vyber, takze ja budem kupovat z USA alebo UK. Ked budete chciet mozme kupit potom naraz, postovne bude o dost lacnejsie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre