Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

gabriel01
2. jún 2010

Ahoj holky, jsem zpět🙂 byli jsme s manželem na chatě odpočívat a udělalo mi to moc dobře.. všechny vaše odpovědi mám přečtené takže postupně🙂 arret ten sex mě velmi potěšil, mám známé, které nechtěly i přes půl roku.. na poporodní syndrom jsem si zakázala myslet, teď je důležité aby všechno dobře dopadlo🙂 ivko, můj termín je 25. června, takže už se mi to krátí a nemůžu se dočkat až bude kluk na světě🙂 Jinak jsme s mužem vybrali jméno Tobiáš, co říkáte? Líbí se vám? Mám pro to jméno jakousi slabost🙂 Jak se tady tak bavíte o vašich děťátkách tak už se nemůžu dočkat, až bude na světě🙂

bibulienka
2. jún 2010

gabriel...tak to drzime palce, uz nemas vela casu uzit si brusko a poriadne sa vyspat...
ja som teraz nabalila Lucku ockovi do kocika a isli na nakup..takze hodinka casu...dnes mi uzstihla roztrhat a pokrcit obcas aj oslintat polovicu mojich poznamok 🙂 🙂 🙂 🙂 ...velmi sa jej dari mi kazit "pracovnu moralku"
Mirka...dakujem za hlas a za kompliment, ta fotka sa paci aj nam, bolo to super popoludnie...
ivka..dufam, ze sa pocasie uz umudri...
kwetinnka...a co budes teda piect??? hod inspiraciu, nam pridu na vikend kamosi a budu u nas aj spat, v nedelu chceme ist do ZOO...

gabriel01
2. jún 2010

Děkuji moc🙂 a co to byly za poznámky? Ty jsi spisovatelka?🙂 Fotky jsou moc krásné. Lucinka je nádherná.

bibulienka
2. jún 2010

poznamky...no ucim sa na dizertacku, obhajujem PhD...dakujeme za pochvalu...

janka3.12
2. jún 2010

gabriel už sa ti to kráti, držím palce aby to všetko dobre prebehlo....Tobiáš je krásne meno

Bibi ako ti to ide? somzvedavá ako dnešná noc, či bude Lucinka spať bez spinkania🙂

Oliverkove prvé slovo je baba....prcúch jeden, mama hovorí zriedka, ale predsa🙂

Ivi kupovala som bohužiaľ v obchode, ale akonáhle bude na trhu kúpim...len je hrozne kyslá aj napriek niekoľkým banánom...dalsiu urobím prevažne banány🙂 6eur a mám 13 fliaš....nuždúfam že v lete bude ovocie lacnejšie

uankab
2. jún 2010

caute baby, som tu len na skok.. dnes sme boli s Magdalenkou na specialnej poradni, kde bol dietolog a prebrali sme nase problemy s alergiami.. neuveritelne zlata doktorka, vsetko nam vysvetlila, dala nam NEOCATE, ak bude ok tak ho budeme dostavat na predpis... mam ho pouzivat do varenia, radsej riedit tymto ako vodou, aby dostavala co najviac vitaminov, ked ich uz nemoze mat zo stravy... v pondelok sme objednani na vysetrenia, tak uvidime...

mirka907
3. jún 2010

ahojte....u nas opat otrasna noc....skoro celu ju preravala a ja uz meliem z posledneho...jednu noc sa este da, ale nespat skoro vobec 4 noci je kus vela

janka3.12
3. jún 2010

Mirka a nemohla by ti dojst mamina na vypomoc, musis nacerpat silu a vyspat sa, alebo nech si manzel vezme dovolenku ak môže

janka3.12
3. jún 2010

dúfam že bude Viki skoro zdravučká 😉

janka3.12
3. jún 2010

uankab to je super.....a to neocate je voda? alebo nejaky roztok?

bibulienka
3. jún 2010

tak--Lucka uz druhu noc nepapala, bola par krathore ale manzel "to vybavil" aby necitila mliecko...budicek o piatej...
ja som bola v lidli nakupit vyzivky...tie bio...
mirka...chudatko ty aj viki...drzim palceky nech je lepsie, a tie atb vobec nezabrali? alebo aj zubky? a nespinka ani cez den?
uankab..hadam sa to uz polepsi... 😉 😉 😉

kwetinnka
3. jún 2010

Bibi maju nejaku akciu? ci len tak..lebo ja este mam z tých co sme vtedy skupinovo nakupovali v zime..TAk to je super ze sa takto odnauca..bezbolestne.Mirka tak snad sa to coskoro zlepsi aby si sa mohla trosku vyspat...je to tazke..a Viki ako? este stale tak skaredo kasle?A co jej davas od kasla?
Myslim ze zatial je jedno kde to vocie kupis..aj tak je to este vsetko dovozove...cez leto o už bude ine.a snad nebudu stat broskyne 5 alebo tesco cena broskyn 3E...ja som kupila niektorý den kukuricu..bola vyyborna..a mala teraz cmuka broskynu..aspon cosi...zas ma take nepotrebujem jedlo obdobie

bibulienka
3. jún 2010

ano kwetinnka maju akciu na vyzivy hami , aj na plienky atd...

mirka907
3. jún 2010

Kweti no kasle este stale dost hrozne. Davam jej stoptussin. Velmi ju prehana a teraz sa mi aj povracala.
Biba, no asi aj zubky, lebo stale si trie dasna a horna jednotka, ktoru este nema je strasne navreta, az fialova. No a spanok cez den: zatial spala pol hodinu. Vzdy sa mi po pol hodine zobudi a malokedy sa mi ju podari naspat uspat.
Ja som ju v noci od zufalstva chcela uspat v kociari ale ani to sa nepodarilo.
Janka a moj manzel...to je tema sama o sebe....a mal nocnu a dalsia ho dnes caka, takze ten mi nepomoze. S mamkou som uz hovorila ale mam este sestru na vozicku a mamka je cez den s nou, tak som jej vravela ze nemusi chodit Ale ak by to uz bolo fakt na nevydrzanie, tak ju zavolam. Uvidim este aka bude tato noc.

bibulienka
3. jún 2010

mirka...a vykasliava nieco???stoptussin jej pomoze len ak ma suchy kasel...hnacku ma asi z ATB, mozno by si jej mala dat nejake probiotika...nech sa jej obnovi crevna flora.. a chce pit??? "nalievaj" ju vodickou, nech ma dost tekutin, zriedia sa hlieny a nebude dehydratovana.... ak bude aj tato noc zla nechces skocit k dr.....mozno zmeni liecbu
prajem vela sily...skoda, ze ti nemozeme pomoct...inak ako radami... 😢 😢 😢

janka3.12
3. jún 2010

Mirka ked je zahlienena lepsie je Ambrobene..na vykasliavanie, stoptussin je na suchy drazdivy kasel...nam pomohlo Ambrobene v kombinacii so sinupretom - odporucam a na hrdlo kludne pridaj calciovy sirup aj ked mas ATB, mozes pridat aj Cebion - koncentrat vit. C pre dojcata a batolata - odporuca sa pri chorobach aj preventivne.....viem ze je to mozno vela liekov, ale ak je to nahodou nieco virusove treba nieco lebo ATB moc nezaberu....DRZKAJTE SA - ak nik nemoze tak co nejaka blizka kamoska? nepomohla by, aspon jednu noc? svagrina, svagor...? lahko sa to hovori, pamatam ked bol Oli chory, bola som pri nom ja vo dne v noci plus manzel v noci

kwetinnka
3. jún 2010

Tak zajtra pojdem tiež kuknut,aj tak som sa zajtra chystala tak snad este nieco budu mat.Miri mas to tazke..ale mama je mama..mne by to asi ani nedalo..spat ked pocujem ze vedla place celu noc alebo kasle,ale je to urcite o hubu myslime na teba..drzte sa..nam tiež zabera calciový sirup...a baby ti iž povedali co pri akom kasli,.Bibi už vies co piect..ja upecieme mrkvove rezy a nieco tvarohove

ivkaivka
3. jún 2010

A mame aj 2. zub, no uvidime kedy pojdu dalsie, stavim sa, ze si daju nacas
AJ mne sa paci meno Tobias.
Jani, aj u nas je prve slovo baba, mama este nepadlo 😒
Uankab, super, hadam bude lepsie.
Mirka, no nezavidim vam, drzte sa,nech to rychlo pominie. Ja som davala hedelix, nam zabral hned. Ambrobene sposobil, ze mala este viac hlienov, ono to pise aj na pribal.letaku.Je mi luto, ze si tym musis prejst, fakt, prajem vela sil
Bibka, super, nech to takto pokracuje, u nas nehrozi, papame 2x v noci
U nas leje a leje, som zvedava co budeme mat do rana, hadam to nebude az take, no co hlasia v spravach je strasne...ono na celom svete je nieeco, naozaj hroza

bibulienka
3. jún 2010

no..ja asi upeciem moje oblubene rezy s ovocim a creme ole pudingom, velmi mi to chuti...a to cesto robim s bielym pudingom,...je to super...
ja tomu nepapaniu v noci uverim az ked sa to zopakuje viackrat..ale jednu vyhodu to ma..konecne v noci vstava ocko..ja ho zobudim ked Lucka place a ja si lezim v posteli...
no moja sestra ma zatopenu celu pivnicu v rodinnom dome 😢 😢 😢

uankab
3. jún 2010

ahojte, nechcem provokovat, ale my tu mame konecne krasne pocasie, minuly tyzden sme mali 12 stupnov a dnes bolo 23, tak som sa vytesovala 😵
mirka, drzim palce aby ste sa vyliecili... nestekaju jej nahodou sopliky z nosteka do hrdla a nenuti ju to kaslat? nasa magdalenka bola nastastie len raz tak strasne prechladnuta, odsavali sme vysavacom sopliky snad 3-4x za den, madrac v postielke mala vydvihnuty, to pomohlo.. a striekali sme jej vzdy Vincentku, aby nemala vysusene sliznice...
janka, NEOCATE je specialne UM pre deticky s alergiou na BKM a dalsimi kombinovanymi alergiami... je len na lekarsky predpis (a straaasne drahe, jedna krabica vraj doma stoji 2000 SK 😕 ) ... len rozmyslam ze ci jej ho vobec davat do jedla, ved stale ju kojim a nechcem jej davat zbytocne umeliny.. dala som jej ho trosku do tekvice na veceru a nechcela to, skoncila s bananom a kukuricnymi chrumkami.. len neviem ci jej MM poskytuje tolko vitaminov kolko potrebuje...
tie povodne veru nezavidim 😖 , zase budu premnozene komare 😒

kwetinnka
3. jún 2010

Bibi napises mi ten recept..skusila by som ten ole recept,ivi a ako to vyzera? este stale tam mate vodu na dvore? Bibi a to sestra byva v nitre? niekde blizko vody? ci to je spodna voda.
Uankab to pekne pocko ti mozme len zavidiet...ale od zajtra sa ma zlepsit..

mirka907
4. jún 2010

Bre rano...vdaka za rady, ja uz verim ze sa to zlepsi. Ale mam pocit ze nespi z velkej miery aj kvoli zubom. Vcera mi zaspala pekne o 8mej vecer no ale ked som si sla k nej lahnut, este som len stihla zadriemat a uz bola hore. A stepovali sme do stvrt na 3. Budicek 5:45 ☹ Manzel bude teraz tri dni doma, tak snad mi pomoze, ked nie balim sa a idem k nasim. Vcera jeho pomoc vyzerala asi tak ze sipkova ruzenka spala do 5tej poobede, takze malej sa venoval asi 15 minut.

janka3.12
4. jún 2010

mirka aj ja sa obavam dalsich zubov, tieto dva nam vysli naraz v jednu noc, vobec som nespala, hodku spal hodku hore a dokola.....myslim na vas, drzte sa, hlavne nech je viki lepsie

uankab jaj tak u nas na SK je to nestle sinlac - nie je take drahe, je pre deti s alergiou na BKM......tiez by som trosku davala hlavne kvoli vit. a zelezu, ale ked papa aj masko zelezo ma aj tam, ved pridavaj po troche do jedla mozno si zvykne

Bibi aj ja si prosim recept🙂🙂🙂 ja peciem len 3 druhy kolacov dookola - s parizskym kremom, eskimo rezy, jablkovu tortu s jogurtom...palacinky, lievance a na vianoce medovniky, ine som zatial neskusala, lebo ked peciem som ten typ cp musi mat klud a pri tych mojich dvoch chlapoch ho zatial vela nemam🙂

vcera mi sused pri smetnom kosi oznamil ze dnes od 10 do 14 bude klast plavajucu podlahu, tak sa zase stahujeme na chalupu.....ja neviem co sa vsetkym porobilo, musia byt hrozne lacne veci ked kazdy teraz cosik preraba 😠 😠 😠

uankab
4. jún 2010

janka, aj u nas je to NEOCATE, ono vobec neobsahuje totiz BKM, a nie je ani na baze soje, su tam nejake aminokyseliny ci co.. je to fakt specialne mliecko, viem ze je velky problem s predpisom doma, vraj ti daju len 5ks na mesiac 😅 ... tu to nastastie problem nie je...
mirka, dufam ze budete coskoro fit.. nasa slecna vstava rano o piatej 😖 ... tusim zacnem chodit spat o osmej, aby som bola vyspata, je to pre mna straasne skoro...

uankab
4. jún 2010

pozerala som prave to nestle sinlac, je to kasa a podla popisu obsahuje ryzu, cize nic pre nas 😖
nevarite nahodou niekto kukuricnu kasu? pripadne pohankovu, psenovu?

kwetinnka
4. jún 2010

Aaahojte,ja davam malej kukuricnu...tu krupicku od nestle...obycajnu som zatial nedavala..kym mam tieto...a tusim jedna co sme mali bola aj pohankova....psenovu sme neskusali,,.,

bibulienka
4. jún 2010

aj ja pouzivam tu kikuricnu krupicku...

uankab
4. jún 2010

hm.. ja som tiez davala ked som mala, ale uz mi konci a zial neviem ju tu kupit.. len cistu kukuricnu muku, alebo pomletu kukuricu...

arrett
4. jún 2010

mame //
baby, mám strach. Mám strach o babo v brusku. Pretože stále dojcim a neviem či má dosť vitaminov. A taktiež že som cvicila. A to poriadne, brusaky a tak. Myslite, že sa mohlo niečo stať? V pondelok sa objednam ku gynekologovi. Dúfam, že bude všetko ok. Myslite, že mám malého odstaviť? Bože, ja som v šoku. Srdce mi bije ako zvon. Chceli sme druhé, ale nemyslela som si že sa to tak podarí. Ja som strašne šťastná🙂 no aj plna otázok a strachu. Ach jaj.

uankab
4. jún 2010

jeej arret, super blahozelaaaaam !!! to je uuzasne... kojit mozes dalej, pocas celeho tehotenstva... poslem ti linku od annag na clanok o tandemovom dojceni, kedy mozes kojit potom obidve deticky, keby si chcela...
neboj, urcite bude vsetko ok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre