Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

hmla
17. jún 2010

aunkab- máš strasšne rozkošnú dcérka,zamilovala som sa do nej,vážne zlatá 🙂

uankab
17. jún 2010

hmla, dakujem pekne 😵 ... je z nej neuveritelny sibal... pockaj, zachvilku budes mat aj ty drobceka pri sebe, leti to straaasne rychlo...

bibulienka
17. jún 2010

@uankab ..tak posli nejake receptiky na tie bezvajickove kolaciky... no nasa kraska dnes vstala o 8 rano... a dnes spala len 1x aj to len hodinu....ale uz ju dam spat az vecer, dufam ze prespi celu noc...ale este si do osmej kym pojde spat uzijeme... 😀 😀 😀

arrett
17. jún 2010

Ahojte baby
sedim u gyndosa a som hroozne nervozna:-/ a plna očakávania a srdce v krku, trema a tak. Ako keby som tu bola prvý krát🙂))
dnes mi Simon prespal celu noc bez kojenia. Tak sa z toho vytesujem. No vypil 200ml caju🙂) už som na rade, tak držte palceee

hmla
17. jún 2010

uankab-prepáč,nejako som doplietla tvoj nick,ale hlavné je,že si ma pochopila,naozaj je veľmi zlatá,už sa teším na to moje slniečko 🙂

arrett
17. jún 2010

Taak mame 8+2 a 15mm. A samozrejme aj srdiecko🙂 sa taaak teším🙂)

bibulienka
17. jún 2010

@arrett ..gratulujemmmmmmmmmmmmmmmm 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 ...drzkajte sa aj s babom....a ako si sa dohodla s tym kojenim???

kwetinnka
17. jún 2010

Arret veelmi sa tesim s tebou...gratulujem cmuk cmuk...noo velkaci ste už:o)) davaj na seba pozor:o))

janka3.12
17. jún 2010

gratulujeme aj my🙂 tak uz ste v podstate 4🙂

arrett
17. jún 2010

Ďakujeme🙂)) som úplne mimo. Mám aj snímky🙂 Tesim sa, ako keby to bolo prvý krát.
Opytala som sa či je všetko v poriadku a či môžem kojit a on že je všetko ok a furt nechápe ako som mohla otehotniet keď kojim🙂 Nevidi v tom momentálne žiaden problém. Ďalšia poradňa 8.júla na moje narodky🙂 už asi dostaneme aj knizocku🙂

kwetinnka
17. jún 2010

A to si este nedostala?? ja som dostala hned ked som bola v 7tt...aky je to pocit?? super ze...vyzera to tak daleko a pfritom to bude raz dva tu..

bibulienka
17. jún 2010

ja som dostala tehot.knizku az v 13tt... aj ked som to mala potvrdene od 6tt...moj gyndos dava knizky az po prvom trimestri 😵

arrett
17. jún 2010

Aj môj dáva až po prvom... Dnes som ani necakala. Pivedal na moje dieťa, že je ešte maly susen🙂)))
@kwetinnka Je to ešte taaaak ďaleko:-/ ale keď to príde si poviem, že to skoro ubehlo🙂 bože, ešte toľko týždňov🙂 na koniku mi Pise že 222 dni🙂))
idem spať, som total vycerpana🙂 Dobru noc a vďaka za všetko. Ste úžasné🙂

janka3.12
18. jún 2010

arrett porpi Simonkovi ti tych 221 dni rychlo ubehne🙂 tesime sa s tebou

vcera som pisala nasej tete opatrovatelke /volam ju teta aj ked ma len 34 rokov🙂/ a rozhodli sme sa s manzelom ze nastupim 16.8, Oli je coraz viacej spolocensky a kedze tu nikoho nepozname, chybaju mu deticky, tak v juli sa 2-3 krat stretneme s Peťou aj malou Terezkou a va uguste pride moja mamina na tyzden a pol a potom ma MM dva tyzdne dovolenky, aby sme zacali Oliverka pomaly privykat na moju nepritomnost......:( Boze ako to ubehlo

bibulienka
18. jún 2010

arrett..neboj cas bezi strasne rychlo...o chvilu budes dvojmama 😀 😀 😀 😀 a my budeme aj trochu zavidiet...
jani..tak drzim palce nech si oli zvykne a aj ty aby si si zase v robote zvykla... nam sa to tiez uz pomaly blizi uz len par mesiacov....
Dnes lucka stala sama dost dlho, stala a pozerala..asi bola sama prekvapena ze stoji...

hmla
18. jún 2010

ahojte,
včera som tu trošku sledovala tému , ale dnes sa mi to už nepodarilo udržať to vaše rýchle tempo 😀

bibulienka
18. jún 2010

@hmla ... este sa ti to smeje ked mas na vsetko cas 😀 😀 😀 😀 😀 ...pockaj o par mesiacov, to bude ine tempo 😵 😵 😵 😵 😵 ...obcas stihame aj viac ---maximalne vsak kolko deturence dovolia 😀 😀 😀

brixina
18. jún 2010

Ahojte baby. ja som si tiez myslela ze mam casuuuu dost 😀 teraz badam ako to leti z mesiaca na mesiac ked sa tesim na sono kedy uvidim krpca 😀 a uz sa musim aj po nejakych vacsich nohaviciach poobzerat 😅

jankaka
18. jún 2010

Ahojte baby.. ja som bola tiež prvorodička, a vôbec som sa nebála.. iba som sa bála čo bude s bábätkom.. doktori vraveli že nebude dačo v poriadku.. ☹ strašne som sa začala báť.. nemohla som spávať.. ale nakoniec sme tu obidve, našťastie to prežila Deniska, ale aj ja.. 🙂

brixina
18. jún 2010

@jankaka gratulujem ku krasnej babike a drzim palce aby ani nic nestalo 🙂 ja som bola v pondelok na kontrole a ako tak sledoval a kontroloval na sone, trosku som sa zacala aj bat ze mi povie nieco co nechcem pocut 😖 ale nastastie nic take nepovedal a je vsetko OK 🙂

jankaka
19. jún 2010

@brixina.. 🙂 Ďakujeme.. 🙂 teraz sa už nemusíme ničoho báť, iba ak chrípky, ale aj z tej sa rýchlo vyliečime.. 🙂 buď nádcha, alebo slabučký kašeľ.. 😀 a Vám zároveň držíme paľce, aby všetko dobre dopadlo.. 🙂

janka3.12
19. jún 2010

čafte nové budúcomaminky aj prvomaminka🙂

nam na druhom sone povedali ze Oli ma rozsirenu panvicku na jednej obliecke a ze neviem este s akymi chorobami sa to moze spajat....no na tretom sone ked som sa na to opytala ineho dr. povedal ze oblicky sa vyvijaju do 3.rokov takte pokial mocenie a plodova voda je ok, tak sa netreba bat.....ono niekedy testy a technika narobia zbytocne vela strachu

Bibi dnes idem na tie gulky, drzte palce

u nas leje ako besne, tusim nam bud ten 3pack opalovaciek z Tesca tak akurat sluzit na spanie🙂

hmla
19. jún 2010

@bibulienka tak to je jasné , nepochybovala som o vašej šikovnosti,ale potom tu budem dosť odveci,lebo nikdy nestihnem reagovať na to,čo som chcela 😅 😅

uankab
19. jún 2010

ahojte babulky, ako vikendujete? u nas je to hotove psycho 😖 ... Magdalenke sa vcera zase spustili sopliky, nic hrozne, ale v noci dostala horucky, viete si predstavit asi ako spala, nostek ma dnes bolavy a stale z neho tecie, uuplne strasne.. mm je v praci a pride az okolo pol noci, Magdalenka len place, chce byt na rukach... a to ideme za par dni domov, potrebujem prat, zehlit, balit vsetky veci no a hlavne ona musi byt v poriadku, lebo inak nepoletime 😖 .. a vobec nespi, hodinu som ju uspavala a zobudila sa za 20min, aj vonku som s nou nachvilu bola, zadriemala, akonahle sme prisli dnu zobudila sa... strasne !!!!

bibulienka
19. jún 2010

@uankab ...dufam, ze to rychlo prejde a budete sa mat lepsie...aby ste mohli ist na SR..drzim palceky nech je choroba rychlo prec...
my sme dnes boli na poslednej hodine plavania..Lucka dostala diplom, bolo fajn, mali sme taku starsiu pani instruktorku, a bola velmi zlata...ja som uz napisala obhajobu, uz len sa to naucit a hlavne naucit sa byt presvedciva, no mam este nieco viac ako tyzden...uvidime.... 😵 😵
ozaj..vitam vsetky nove "tvare" v nasej diskusii... 🙂 ...tesime sa na vase prispevky 🙂
jani tak ako si navarila???
u nas je dnes divne pocasie, najprv zima..vietor, a teraz svieti slnko a zacina byt teplo... 😕

janka3.12
19. jún 2010

Bibi guľky sa vydarili.) juch a chutili lepsie ako mamkine - juchu🙂 fakt sa tesim, lebo najpr to vyzeralo na pohromu ze sa rozpadnu, ale nerozpadli sa🙂 a od radosti som upiekla aj palacinky, lebo konecne som nasla dobry recept, v min. c. mama a ja, lebo vzdy som robila podla oka, a raz som dala vela cukru, raz vela mlieka a teraz sa krasne piekli nelepili sa....joj parada

bola som dnes vybrat znamienka kamarat mi vybral dve na chrbte este ostavaju 3 co mi kozna kazala dat von, tak dufam ze bude vsetko ok, vlastne ani si nepripustam zeby daco ine malo byt🙂

uankab dufam tiez ze vam to rychlo prejde.....a operies doma na SR🙂

janka3.12
21. jún 2010

jujha nedeľa úplne prázdna, to sa hádam ešte ani nestalo🙂

u nás hádajte čo - zase prší 😠 takže dnes zase program doma, ak bude takéto celé leto tak paráda

bibi nebude to 8tt pred ale 8 dni a na socialku treba zajst, dnes zam manzel ide volat aj na urad prace, tak ti to potom este vsetko upresnim

stale len dva zubky.....neviem kedy nam vyjdu dalsie, keby mal Oli zubkov viacej uz by som mu mohla dat hoc co hryzkat a takto ach jaj

hmla
21. jún 2010

ahojte kočky,
vidím,že ste víkendovali v plnom prúde,keď tu nemal ani kto prispieť 😅

bibulienka
21. jún 2010

zase prsi....................... 😖 😖 😖
dnes v noci sme spali bez prebudenia... prvy krat !!!! Lucka za zobudila az o piatej.....supeeeeeeeeerrr 😵 😵 😵
janka dakujem z ainfo, tesim sa na dalie pokyny....velmi mi pomozes, aspon to nemusim vsetko zistovat sama 😵 😵 😵
aj Lucka ma len dva zuby, horne presvitaju ale vonku este nie su---musime pockat....

kwetinnka
21. jún 2010

AAhojte, vidim ze aj napriek neslavnemu pocasiu ste tu cez vikend neboli...ja som stihla nieco vcera precitat ale napisat som nestihla.My sme tiež boli naposledy...už sa Lili ponara bez signalu..ako profik..velmi som sa z nej tesila.Budete chidit aj cez leto??My ak..tak za na jesen..
PAlacinky boli v Mame...musim kuknut,..ja na palacinky nemam trpezlivost...tak skusim tie..a gratulujem ku gulkam...my sme si zas ugrilovali obed vcera..este ze mame elektricky gril..inak by sme toho tento rok vela nenagrilovali.
Tiež vitam nove dievcata...a hmla drzim palceky..prejde to straasne rychlo...sak tie nase detirence sa len teraz narodili a už riesime narodinovu tortu.
Chcela som ist rano s mm nakupit ale zas prsi....hrozza.
Uankab dufam ze budete v poriadku...a nemozte sa doliecit tu..aj ked tam jej asi robi lepsie ten morsky vzduch preto ti asi lepsie spi vonku.
My sme dnes vstavali až o 7.. opol 5 sa najedla a spala dalej...ale neviem ci sad eje...zaspi,za hodinku je hore..a tak place ako by ju opustil cely svet..a takto to je kym ju nedam k nam do postele...ale nechcem aby si zvykla,ale zas celu noc byt hore...zaspi na rukach a ked ju dam do postielky vydrzi jej to tak 20 min...ja už neviem co s nou.MM už chce dat 3 postel k nasej aby sme sa netlacili:o))Vyplakat ju nema vyznam,..ona je velmi vytrvala...a nemam srdce ju nechat vyplakat..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre