Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

arrett
3. aug 2010

Vďaka baby, už sme v PP. Idem nájsť teda lekaren, pokial nám vymenia olej v aute🙂 A tu mást si mám dať aj na prsia? Či mi to samo prejde?

jaja273
3. aug 2010

@arrett ahoj,na prsia je veľmi dobrý a osvedčený krém na prsia od Avent-Moisturising Nipple cream,mám odskúšané,jemne vonia a ten si nemusíš pred koijením ani umývať...babatkám neškodí....držím palce

uankab
3. aug 2010

ahojte, joj tak to mi trvalo kym som vas docitala 😉
bibi, ze babky, tak to si nam teda dala !!! ja sa tak staro vobec necitim 😉 alebo by som sa uz akoze mala? 😀

@arrett , nemas nahodou mykozu? ak ta palia a stipia prsia/bradavky pocas kojenia a po kojeni, urcite si kup Canesten a davaj si ho 3x denne po kojeni (pred kojenim nemusis umyvat)... pouzivaj ho 2 tyzdne, aby si to poriadne preliecila, je dobre ak to zachytis hned na zaciatku (Simonko este nemusi mat zabku v puse - to je biely povlak), ked to prepukne tak je to vraj straasne bolestive (ja som to mala 2x, nastastie vzdy vyliecene este v zarodku)
ak ma malinky zabku v puse, tak myslim ze sa vytiera pusinka Genciankou, vtedy sa musite liecit obidvaja, nestaci ak sa liecis len ty

oslavencom prajem vsetko najlepsie 😵
ivka, do velkej sedacky by som asi este nedavala, pokial nemate okolo 9kil a vajicko vam nie je vyslovene kratke. my sme nasu vytiahli minuly tyzden...

mam koopec otazok ktore sa vas chcem popytat.... ako casto vam deticky papaju a kolko? este mixujete, ci uz nie? ja uz len masko a nedavno sme presli na vacsiu lyzicku, doteraz som krmila (neviem sice preco) z babatkovskej 😅
a ako vam spinkaju? my sme malinku presunuli par dni dozadu do jej vlastnej izbicky a zacala lepsie spavat, tak sa tesim 😵 ... prvu noc prespala od 7-5 rana, som nechapala... to som buntosila ja a chodila pozerat ci este zije 😀 ... teraz sa budi tak 1x za noc, nakojim ju a buva sa dalej... k hrosikovi sa uz konecne postavila ale krociky popri nom este nehrozia, je strasny strachopud 😀 .. ale zato lezie na schody jedna radost.. topanky a kuchynsky kos tiez patria k nasim oblubenym hrackam, v kuchyni sa celkovo velmi rada hra... stavia sa vsade, dokonca aj na posteli lozi popri stene a zvesuje obrazky... a topanocky su uplne super 😵... zajtra mame 11 mesiacikov... a aky darcek davate detickam k prvemu rociku?
a uz neviem co viac som chcela 😉

uankab
3. aug 2010

jeej a zabudla som to najdolezitejsie.. mame siedmy zubok (za dva tyzdne nam vysli 3), papame melonik a hrozno, a uz piaty den som ja zaradila psenicu a zatial vyzera byt vsetko ok 🙂 🙂 🙂 .. tak sa hrozne tesim, dufam ze pomaly sa tych alergii postupne zbavime a malinka bude moct papat coraz viac normalnejsich veci...

janka3.12
3. aug 2010

uankab ja uz asi dva mesiace nemixujem len popucim, ale kedze mame len 4 zubky, Oli este nevie poriadne prehryznut jedlo, tak napr. vacsie cestoviny musim tiez popucit, lebo minule sa mi skoro dusil s mašličkovou cestovinou🙂 Oli spinka sam v izbicke od 7.mes, nemali sme problem

arrett gencianku si mozes dat aj na bradavky, po kojeni🙂

baby mam problem a potrebujem sa niekomu vykecat lebo uz neviem ako dalej: posledny mesiac a pol mavame s Olim priblizne raz tyzdenne problem so spanim...ako dnes spal rano po prebudeni hodinku a potom 6 hod. nic, teraz mi zaspal pred 30 min ale uplne urevany az sa zadusal od placu, ani na ruky ani sa hrat ani spat.....a ked takto place hodinku v kuse normalne na mna dojdu take stavy zlosti....nie nanho bozechran, proste na celu situaciu, akosi uz na mna dolahla ta spolocenska izolacia.... v Martine kamaratky nemam len dve, ale tie deti neaju a su v praci od vidim do nevidim, takze ani nejaky plodny pokec o detoch nehrozi, moja mamina daleko a manzelova rodina v meste not i sa ozvu len ak nieco treba im....svokrovci maju dovolenku od pondelka....videli sme sa vcera ked sme MY S OLIVERKOM BOLI ZA NIMI na chalupe - no co vam budem hovorit, kupila som si normalne cigi a musela si zapalit....uz potrebujem ist medzi ludi ☹ ....musim este tie dva tyzdne nejako vydrzat, potom dojde mamina na tyzden a 23.8 do prace.....

uankab
3. aug 2010

@janka3.12 a co robis s maskom? to davas tiez len na kusky pokrajane? ja som najnovsie zaviedla, ze cas prilohy (zeleninku, zemiacik) jej napichujem na vidlicku a tak si ju sama dava do pusy, to sa jej straasne paci...

ja mam tiez obcas take stavy, to je normalne... nasa magdalenka tiez ma svoje dni, ked nechce zaspat (je unavena, sucha si ocka ale nie a nie spinkat), vtedy pomaha ak ju dam do kociarika, idem na prechadzku a zachvilku je tuha... no a pocity samoty asi nemusim opisovat, tym ze sme sa prestahovali, tak tu vela ludi nepoznam, rodina daleko.. najhorsie to je ked je este aj mm na sluzobke a ja som sama doma niekolko dni... obcas prehodim slovo so susedami, alebo idem do baby centier, kde sa moze magdalenka zahrat s inymi detickami a ja trosku pokecat... na druhej strane som rada ze sa do roboty nevraciam a v septembri zacinam vecerny kurz, tak sa trosku medzi dospelakov dostanem...

kwetinnka
3. aug 2010

JAni ja ako keby som seba pozucuvala ..ja mam pocit ze už mam nieco ako syndrom vyhorenia...a izolacie dohromady..v púiatok idem s kamoskami na diskoteku..tesim sa ako mala....a v sobotu do madarska nakupovat...Ja tu mam sice naokolo rodinu..ale mne chyba ten cas pre seba...nechcem aby to vyzeralo ze nechcem byt s LILI...ona je zlaticko..ale presne v tedy ked nechce spat..a ja ledva stojim na nohach ..musim byt velmi trpezliva..niekdoy by som isla do prace hned....ale ja mam v tomto velke dilemy.
A samota..ked som sama dva tt...mam jej akurst dost..
My už tiež nemixujeme..už veelmi davno..ani cestoviny..len trosku pomackam...jaj a mame od soboty treti zub..a Lili nema problem zjest kusok marhule alebo ringloty ked jej dam do ruky..na to sa Ivka pyytala ze ako jej to davam...osupem..a ked ma "pracovne body" dam jej to do ruky a ked nie..tak po kuskoch jej davam do ust.
Nam teraz chuti velmi ovocie..rano zje 2-3 paradajky..ale chleba nechce,jogurty nechce..a teraz ani ziadne vyzivy nechce.
A co sa týka narodenin....tak trojkolku kupila svokra..takze neviem..objednala som FP husenicku na tahanie,mam pre nu meter na stenu,nejake drobnosti ako kos na hracky,skladaciu krabicu..ale nieco podstane nemam...asi kupim FP kocky alebo hrniec...neviem este.
UAnkab gratulujem k zubku..a tesim sa ze už sa vam to zlepsuje...a ako ju volate an english...Meggie??alebo iba slovensky?

mirka907
3. aug 2010

Ahojte...ste toho popisali. My sme boli v Tatrach, vcera v Tatralandii, dnes na Strbskom a cestou domov sme skocili na salas na halusky, takze taka pohodicka.
Co sa narodenin tyka, tak ja kupim nejaku drevenu edukativnu hracku, dalsie topanocky a viac neviem.
Jedlo niekedy mixnem ale uz jej davam aj cele kusky. Napr zemiaky ma nakrajane na kocky.
Ja mam ponorku tiez niekedy. Svokrovci aj nasi su blizko a mam tu kamosku s o 2 mesiace starsou dcerkou, takze to je super ale proste aj tak to na mna niekedy dolahne. . Minule co mala Viki ten hysak, co nespala od 11, tak som bola ozaj hotova. Manzel bol na poobednajsej a ja som nevedela co so sebou.

bibulienka
3. aug 2010

baby pozerali ste TV ake zmeny sa na mamicky chystaju..nasa nova vlada ide menit rodicovske prispevky, a vraj uz ani prispevok pri narodeni dietata nebude...este ze sme to stihli....a vyska rodic.prispevku ma byt okolo 180 eur..super zivot....dala by som ministrovi na mesiac tolko eur a nech ukaze ako sa z toho zije a plati hypoteka...prepacte, ale potrebovala som to niekomu povedat kto tomu najlepsie rozumie 😒 😒 😒 😒 😒 😒

mirka907
3. aug 2010

@bibulienka ja som z toho pochopila, ze ten prispevok bude ale vo forme nejakeho prispevku prerozdeleneho na 36 mesiacov. Hovorili to v nejakych skorsich spravach. No a tych 180 ma dojalo.

bibulienka
3. aug 2010

@mirka907 ... no oni vlastne ti po porode nedaju nic, a potom budes 3 roky dostavat okolo 180 eur..nie ako teraz 2 roky 265 a potom okolo 164.... a pracujuce matky nedostanu nic.....akoby boli jasle zadarmo.....ja by som bola doma aj tri roky ale z coho budeme zit?

mirka907
3. aug 2010

@bibulienka no ja som to praveze pochopila inak...a v tych spravach hovorili, ze sa tu bude menit tak, aby pracujuce matky neboli znevyhodnovane tak ako je to teraz...tak neviem...

bibulienka
3. aug 2010

@mirka907 ..mozno to na kazdych spravach hovorili inak. 😎 ...keby to chcelo byt tak, ze nam potom bude lepsie..uvidime....musime verit ze to bude zmena k plesiemu..hoci teraz to tak nevyzera 😢 😢 😢 😢

arrett
4. aug 2010

Ahojte🙂 Tak už sme doma. Prišli sme v noci o 23.00. Za ruzomberkom bola havária, takze sme obchadzali cez DK. Malicky mi v aute grcal, lebo nieje zavyknuty na zákruty, ale na diaľnice. Takze sme mali veselo. Potom nevedel zaspat, ale uspievala som ho. No musím ho aj pochváliť, spinkal bez prebudenia do siedmej🙂
kúpili sme nejakú masticku, gel, ale nie fialovu. A dali nám aj B vitamin. Dúfam, že to rýchlo prejde. Veľmi som sa nalakala🙂
Uankab - boli má ib keď kojim. Dávam si tu istú masticku. Rozmyslala som aj nad tým canestenom, uvidim zajtra....
Nám tiež doma niekedy zasibava, manžel o tom vie, "sťažovala" som sa mu. Preto nás každý víkend niekam zoberie. Teraz sme sa dali na hrady a zámky🙂 No musím priznať, že najradšej by som aj ja vypadla niekam do baru🙂 Ale tak skoro to asi nebude. Možno o rok, ked druhý drobec podrastie🙂
k našej vláde a ich almuznej neviem čo povedať. Je to smutne☹

bibulienka
4. aug 2010

@arrett ..mozes dat Simonkovi aj Nutrolin B..to je probiotikum s B vit, afty sa tvoria aj pri oslabeni imunity...
dnes sme s jednou prestavkou o pol siestej na papanie spali od vecera az do pol osmej...je mi fajn 😵 😵 😵
vcera som Lucke vybalila lego Duplo zoologicka zahrada a cirkus co dostala este na vianoce, len zvieratka a auticka sme vybrali a hrame sa s tym v jednom kuse 🙂 🙂 🙂 velmi sa jej pacia, je tak krokodil, slony, lev 🙂 , vlacik a auticka, zirafa...
inak zase nam nejde vytah 😒 😒 😒

bibulienka
4. aug 2010

inak my budeme mat tuto trojkolku...
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=2352684

mirka907
4. aug 2010

no tak mi budicek o 5.15....to vstala prvykrat, takze akoze ked sa na to pozriem ako optimista prespala celu noc😀

mirka907
4. aug 2010

a zase to my....sorry 😒

janka3.12
4. aug 2010

juj no s tymi prispevkami veru.....mirka chcu len povolit pracu na dohodu popri materskej....ale myslim ze je to blbost s tymi peniazkami, nam napr. bodlo ze sme dostali tie peniazky pri porode, lebo sme aspon zaplatili pupocnikovu krv, teraz ked by to bolo rozratane v 36 mesiacov, neviem, 265e je urcite lepsie ako 180-190

Bibi presne ako hovoris z coho zit, leby sme mohli na materskej pracovat aspon nieco by sa dalo.....doraza ma napr. ze ten kto pobera dochodok pracovat moze /vid vojaci, policajsti a kopec dochodcov, ktory nechcu oddychovat🙂/ ale zena na materskej ani za pana.....spravodlivost jak hovado - pardon za vyraz - nuz to je tema sama o sebe

uankab masko na kusky a bud mu ich dam vidlickou, alebo drzim ja v ruke vacsi kusok a hryzie si sam, on trulko este nevie ze jedlo ked drzis v ruke mozes ho jest - ked mu dam jedlo do ruk neda si ho do ust, ale hra sa s tym, uz som mu to parkrat ukazovala, ale zatial sa nechytil🙂

mal mi teraz zaspal a zase zacali kosit okolo panelaka, no ide ma trafit slak

bibulienka
4. aug 2010

presne ten prispevok po porode sme vyuzili na nakup najnutnejsich veci na babo, vratila sa nam suma za kocik, postielku atd...podla mna je rozdiel ci penize dostanes naraz alebo postupne kazdy mesiac...
baby, aj vase deti tak radi jedia chlebik, rozky a makovky? Lucka ked niekoho vidi jestpecivo, koniec..hned si pyta a neodide kym nema kus v ruke a neobhryza...

mirka907
4. aug 2010

no hej, teraz som ten prispevok cely odlozila malej na knizku ale je pravda, ze kebyze ho dostanem po castiach tak asi by jej z toho vela neostalo.
@bibulienka u nas je to podobne avsak s kazdym jedlom... 😠 nie len s chlebom a spol....

bibulienka
4. aug 2010

@mirka907 ..no jasne ze kazde jedlo ale chlieb vedie..
inak posledne dni chce slecna jest sama..az mi vlasy stoja....musi mat lyzicku a sama si naberat...jedlo je vsade........... 😕 😕 😕 😕 😅 😅 😅

mirka907
4. aug 2010

jaaaaj no tak mi volali z roboty, ze by ma od oktobra aj celkom potrebovali....tak mam mesiac na rozmyslanie

bibulienka
4. aug 2010

@mirka907 ..prajem pekne rozmyslanie..to obdobie mam za sebou...od novembra ideme pracovat a Lucka do jasiel...toho sa obavam viac...

arrett
4. aug 2010

Bibi s tou vodicou tycou sa dá hýbať??? Na tej trojkolke?
Mirka no, tak rozmyslaj, rozmyslaj... Nezavidim Vám to dievčatá🙂 ja by som si chcela materskú maximálne užiť

bibulienka
4. aug 2010

@arrett ..ano da sa nou riadit smer jazdy, preto som ju vybrala

mirka907
4. aug 2010

@bibulienka je bez obruce, takze je oficialne az od 15tich?

bibulienka
4. aug 2010

@mirka907 ..oficialne ano..ale brali sme to tak ze ju vyuzije dlhsie...ked sa da sedadlo uplne dopredu, vypne sa tocenie pedalmi a pripne sa pasmi myslim ze nubude problem...

kwetinnka
4. aug 2010

nepridalo mi spravu..sakra....
My sme chceli presne tuto istu...a vyjednala som s nou cenu 35 bez postovneho.-..ale kedze už mame kupenu...tak nemam co riesit...A kedy teda dame meeting??
Vcera sme boli v hypernove a Lili ked zbadala pecivo tak už len hovorila Mnam mnam..tak smei isli zobrat zemlu...a už tlacila...ona si pyta vsetko ked vidi niekoho jest...a hlavne ked moze jest sama,zemiaky jej uvarim na mesiaciky...a papa...lyzicu jej velmi nedavam..malovat sa mi nechce:o))
Tie prispevky urobia len to ze lusia si rozmysliaci mat druhe tretie...babo...sak to je nenormalne....

mirka907
4. aug 2010

idem sa postazovat...dnesne pooludnie jedna velka katastrofa...mala sa potkla a buchla sa o stol, ma roztate nad okom. Boli sme na neurologii, traumatologii, ocnom. Akoze nase zdravotnictvo dovi dopo (zdravitnicky nase sorry) . Vsade nas s malym dietatom po uraze nechali cakat. Na traumatologii nas ani nezobrali a rovno poslali na ocne. Akoze som hotova . To ze ja som chora(horucka, zapalene hrdlo a bolest hlavy) je len taka perlicka navrch. Takze fasa den. Ale mala je zatial v poriadku, tak dufam ze to tak ostane. No a stehy nakoniec nemame, ze to poriesa nejakym specialnym leukoplastom. Ze ma vydrzat az do nedele. No neviem neviem, mala ho uz ma cely krvavy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre