Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
7. aug 2010

@ivkaivka ...ak si si dala oba tie Ibalginy naraz....max koncentracia je do 3 hod po podani...podla podrobnejsich studii je prestup do mlieka minimalny...takze ak vecer odsavas okolo deviatej myslim ze kludne mozes....

@arrett ...Simonko je sikulka....aj Lucka kazde rano cika do nocnika, uz si zvykla ze rano "sa troni" 😀 😀 ...ta kojaca fotka je krasna mam s Luckou podobnu ked mala 3 tyzdne..je to nadherna pamiatka 😀 😀 😀

kwetinnka
7. aug 2010

Už nevydrzim tak dlho ako kedysi..a už som na zabavu asi narocnejsia...

bibulienka
7. aug 2010

@kwetinnka ..gratulujem k zubku aj nam ide stvrty...
@kwetinnka preco myslis, ze starnes? mas babo si menej vyspata..preto menej zvladnes flamovat, a mozno ako ja myslis ked nie si doma na babo...a taha ta to domov 😵 😵 😵

bibulienka
7. aug 2010

wow dnes mi tie odpovede nahadzuje nejako pozadu.... 😉 😉

arrett
7. aug 2010

Ďakujem🙂 My si každé ráno robíme takú intimnu chvíľku len pre nás🙂 Vo štvrtok ideme do poradne gynekologickej, tak dúfam, že výsledky budú dobre a možno nám povedia aj pohlavie🙂 uvidíme. Dnes sme pól DNA chodili po dracikoch a iných obchodoch, aby sme kúpili pre malého trojkolku. No žiaľ, ani jedna nás nejako nezaujala. Buď boli skarede farby, alebo neprakticke. Taksme mu nakoniec kúpili traky na rifle🙂
@janka3.12 drobatko v brusku počúva.neuverite tomu, ale zatiaľ som nič nepribrala. Neviem či sa mám obávať, alebo nie:-/
@ivkaivka Je obdivuhodne keď žena vydrží kojit jeden rok. Takze klobúk dole pred nami. Vôbec nemaj vycitky a ani nič podobne.

janka3.12
8. aug 2010

izba domaľovaná, neskôr nahodím fotky🙂

arret ja som do 6 mes. pribrala sotva 5 kil, potom to uz islo jak po masle🙂

Oliverkovi vcera ustupili teploty a dnes sa vysypal - 6. choroba za nami 😉

janka3.12
8. aug 2010

takto to vyzera

ivkaivka
8. aug 2010

vďaka za radu, odsavala som až o 23.00, dnes rano som opať musela supnuť do seba Ibalgin, asi uz skocim na gyndu, pretože bolesti sú fakt neznesiteľné, pred porodom som nič také nepoznala.
Jani, izbička nádherná, kto to maľovaľ?

bubulacik
8. aug 2010

@arrett ahoj nemaj stres s toho ze si nic nepribrala ja som v polovici 28tt a pribrala som iba 2kg. A to som aninezvracala ani nic take dufam ze priberem lebo ked si to rozlozim ze male vazi okolo 1kg plus placenta a tak....tak vsetko co som pribrala je len v bruchu.. 🙂

ziza55
8. aug 2010

@janka3.12 ahoj prosim ta nevedela by si i poradit..pri nastupe na md dam zamestnavatelovi papier o zacati md ktoru mi vystavi gynekolog a pocula som zevraj musim ist este do socialnej poistovne...nieco kvolim dochodkovemu aby to platil stat...to nevybavi automaticky zamestnavatel?musim tam ist osobne?dakujem

bibulienka
8. aug 2010

@ziza55 ..ak ti mozem aj ja poradit, musis ist do socialnej poistovne osobne na to ta v zamestnani upozornia, ze so socialkou oni maju len to ze im daju papier o MD... musis aj do zdrav.poistovne oznamit , ze ides na MD.... a kopu dalsich papierov, na www.stranke soc.poistivne najdes aj formulare na stiahnutie...

@ivkaivka ...to mas smolu, u mna je to uplne naopka..po porode bolesti uplne prestali..teraz je to super....
@janka3.12 ..obrazky su super a co na to Oli? urcite sa mu pacia 😵 😵 😵

janka3.12
8. aug 2010

Ivi malovala som to ja.....konecne som si fyzicky aj psychicky oddychla🙂 aj mne po porode doslo k zmierneniu bolesti pri menzese...mozno by bolo dobre zajst na tu gyndu ci je to sposobene menzesom, ak ti mozem poradit skus mozno aj liek NOSPA - nie je na predpis, aspon ti tak nepodrazsi zaludok ako Ibalgin...aj ked mne pri bolestiach kedysi zaberal iba prave Ibalgin

@ziza55 - ked nastupis na MD, musis do socialnej poistovne doniest papier od zamestnavatela ze nastupujes na MD, aby za teba stat platil dochodkove poistenie ci co, gynekolog ti da potvrdenie o nastupe na MD..,ja som musela do socialnej doniest aj tlacivo s vypisom mzdy za posledny kalendarny rok, ale platila som si doplnkove nemocenske poistenie, takze normalne to asi netreba.
Priprav sa na ti ze po porode treba vybavovat este viacej - mne skoro vsetko nastastie vybavil manzel - treba ist na matriku vybavit si rodny list babatka, do socialnej s kopiou rodneho listu aby si mohla dalej dostavat materske, na urad prace aby ti dali prispevok pri narodeni dietatka, prihlasit dietatko do nejakej poistovne, pred porodom by bolo dobre vediet k akemu pediatrovi chces s babatkom chodit, po prepusteni z nemocnice by si sa mala unho do 24h hlasit.......a pri prechode z materskej na rodicovsku - teda po pol roku opat maraton potvrdeni - ako inac prezivas tehotenstvo, vsetko ok?

uankab
8. aug 2010

@janka3.12 , izbicka je kraasna...
@arrett , ta posledna fotka je fakt uzasna... my vela fotime, ale nic take sme veru nefotili... pekny namet 😵

baby, ja som menzes este stale nedostala 😕 .. nieze by mi chybal, ale ja tak 😕
ivka, super dlho si vydrzala kojit, nemyslim ze by si mala mat kvoli niecomu vycitky 😉

gabriel01
9. aug 2010

Holky, mockrát děkuju za ten sudocream, opruzení úplně zmizelo! Hurááá 🙂

bibulienka
9. aug 2010

@gabriel01 ..aj nabuduce poradime, len sa pytaj 😉 😉 😉
@uankab ..to mas super...aspon mas pokoj... 🙂 🙂 🙂
tu je par fotiek z poslednych dni....

ivkaivka
9. aug 2010

Jeeej, bibka, mala je rozkošná. Kočky, asi fakt skocim k lekarovi, dnes opat fungujem len na Ibalgine. Ja som pred tehot. mala cysty, tak neviem ci to nebude tym...
Jani, tak to si sikulka, ja som do malovania ako krtko-ruky od seba a to učím na 1. stupni 😅
Hodim aj fotečky malej pomocníčky. O na tej poslednej, tie cigaretky, to ju varovala babka 😀 😀 😀

janka3.12
9. aug 2010

no vidim ze mi rastu krasne nevesty 😉 😉 🙂 😀
Lucka spi v postielke presne ako Oliver, rotuje po celej ploche🙂
Olivinka aj vybera riad z umyvacky 🙂

Tak dnes mam oficialne za sebou prvy den v praci - na dovolenke 😀 😀 radost zit

arrett
9. aug 2010

Ahojte baby🙂
@janka3.12 Krasna izbicka😉)) No, nechaj aj pre mna jednu nevestu, snáď sapidelis🙂)) xixi. Baby, sú krásne tie vaše princezne🙂 Takze do prace sa neponahlam teda. Odrodin teda ešte to druhé🙂
včera sme mali prvý kopanec. Žiadne steklenie, ani bublinky, rovno kopanec🙂 Normalne som na 5 sekúnd ostala v šoku, že čo to bolo a potom úplne taký šťastný úsmev keď mi to došlo🙂 Uz sa teším a dnees cely deň čakám na další. No a dnes nám prišla obalka z eurocordu. Darovala som krv do verejného registra. Písali niečo take že dakuju, že je dobrá, že ju zamrazili, chcú ešte nejaké infosky o simonkovi, aby ju mohli použiť. Chceli moje číslo a v prípade keby sme my potrebovali krv, mám volať na to ich, že banky sú medzi sebou prepojené. Tak dúfam, že niekomu snáď pomôže a zachráni život. Sa z toho teším. Aaa skoro som zabudla. Včera sme simonkovi kúpili 3kolku. Neviem teraz ako sa vola, ale kupovali sme z dracika, neskôr dám fotku. Simon sa z nej veelmi vytesuje.

00matula
9. aug 2010

Ahojte babulky, chcem sa spytat, ci ste niektora prenasala az tak dlho, ze vas museli hospitalizovat a na kolky den vam davali vyvolavacku? Ja som mala termin podla uzv 29.7. a podla PM 3.8. zajtra ma idu hospitalizovat, no zatial sa stale neotvaram, som uz od 37tt na prst a krcok mam 1 cm. Budem vdacna za kazdu odpoved 🙂

imarikai
9. aug 2010

@00matula ahoj no hned po príme ti dajú bud vyvolavačku alebo tabletku a čipok na zmäkčenie krčka ked nezabere na druhý den znovu

chrenkovae
9. aug 2010

ahojte baby ktora ma termin 4.septembra a bude rodiť v Ga

bibulienka
9. aug 2010

@arrett ..to je super s tym darovanim pupoc.krvi.... 😀 ..to kopkanie v brusku ti fakt zavidim..je to uzasny pocit...pohladkaj brusko aj za mna 😵 😵 😵 😵 😵
@00matula ...ak este krcok nie je dost zmaknuty pouziva sa tbl napr.prostin..na zmakcenie krcka,zavadza sa priamo do krcka maternice...moze sa pouzit aj gel, infuzia s oxytocinom sa pouziva na zintenzivnenie kontrakcii vtedy ak uz je krcok pripraveny na porod....
@chrenkovae ..ja som mala termin minuly rok tiez 4.septembra a moja dcerenka sa narodila 23.augusta.... 😵 😵 😵

ivkaivka
9. aug 2010

@janka3.12 , ano vyberá, no vždy natrafí na špinavý, ten sa jej pozdáva najviac 😀
@arrett , blahoželám ku kopancu, joj, som si spomenula na krásne tehotenské časy...aj ja by som chcela také kopance
@chrenkovae ja som mala prvý termín tuším 5.9. a Olívia došla 22.augusta 🙂
@00matula, držím palce, neboj o chvíľu zž budeš mať Victóriu pri sebe. POtom napíš,ako to prebiehalo

arrett
10. aug 2010

Dobre ranko🙂 maminky, aj Vám sa deti chytaju za intimnosti? Mojemu keď dám dole plienku, tak si hneď chyti cikacika a stiska ho, natahuje a tak podobne. Je to normálne, či sa mám na to opýtať doktora?

ivkaivka
10. aug 2010

arrett, kedze pipika nemame, tak nie...možno keby sme mali, tak by to robila 😀 . Neboj, určite je to v pohode

arrett
10. aug 2010

@ivkaivka Xixi ja som myslela, či si aj dievčatka náhodou nechodia🙂 vieš, ze či neobjavujuako trebárs ruky, alebo keď si našli nohy a tak🙂)))

ivkaivka
10. aug 2010

no moja sem-tam zajde ruckou pri prebalovani,ale velmi nie. Urcite je to v pohode

gabriel01
10. aug 2010

To si myslím, že je úplně normální. Pamatuju si, jak mi o tomhle říkala sestra, že si její kluk pořád hraje s pindíkem a některé děti to tak prý mají. Řekla jí to i doktorka, že to není žádná nemoc nebo tak🙂 Akorát asi brzy začne se sebeuspokojováním.. dřív než ostatní děti. Tomík s tím pak začal už ve školce 😀 😀

arrett
10. aug 2010

@gabriel01 Hahahaaa🙂) to je teda super. Musím na to pripraviť manžela, nech mu vysvetli čo a ako🙂

uankab
10. aug 2010

@arrett , no len objavuje co tam ma 😉 ... nasa si tam tiez lezie rucickami, ale to vzdy ked ma vyhodenu ritku a strasne sa tam skrabe... inak nie... ako bradavky, uz sa vyliecili? a tie pohyby zavidim aj ja, bolo to kraasne ... pridaj fotku bruska 😉
a vyliezol nam dalsi zubok, nasa bilancia je 8 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre