Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

ivkaivka
15. jan 2010

Uankab, mne sa mala este nikdy nepokakala ani v spanku, ani v tedy ked bola uz tesne pred spanim-t.j.max.unavena. Vzdy to urobi hned, ked jej nasadim cistu plienku a vacsinou to je hned po kupani (Lujzka jedna).
Mirka moja dnes nespala vobec, pred vecerom zaspala a normalne so sebou trhala, no zvyk je zelezna kosela. Zajtra zakladame perinku aj na den a predlzujeme cas bez nej. Ved ju ma takmer od narodenia.
Tak nech sa asopn vam tie choroby vyhybaju. Mozno sa teraz vytrapime a potom uz bude o.k. uvidime...
Ozaj, uz mozem malu davat sadat na ruky? Do teraz som nedavala kvoli vankusiku, uz mozem? Aspon na chvilu? Ved onedlho sa ide na tuhu stravu a tam sa tusim uz musi sediet, ci nie???
Celin, Kubkovi brali krv z rucicky? Mojej vzdy z hlavicky beru. Mna vzdy poslu prec, asi by som to nevydrzala mam co robit,ked ju pocujem na chodbu.
Ja by som do prace isla tiez, no asi pockam kym prejde ta blba Mikolajova reforma, aby som nic nemusela robit. Mala som dost pocas tehu, absolutne nevadilo, ze nevladzem sediet za PC, proste treba robit plany a basta. Odmakala som si to, tak si teraz pockam. Len aby neprisiel este vacsi blud.
Mirka, nemozem Ta najst na facebooku.

mirka907
16. jan 2010

Ivka poslala som ti ziadost o priatelstvo..Ziadosti mas uvedene v pravom hornom rohu...Mala by si ma tam mat. Ja som si ta nasla a uz som aj tvoje fotky videla🙂))))
A najst si ma asi nemohla preto lebo som ti napisala ze hladaj Miroslava ale ako tak pozeram v profile mam Mirka..prepac 😒

celin
16. jan 2010

Hej ivka z ruky mu brali.Chudatko, to si ani neviem predstavit ako beru z hlavicky. Doktorka sa bala ze netrafi zilu, lebo ma tucne rucicky, ale podarilo sa.
Kubko kaka vzdy rano ked ho prebalim tak do pol hodiny sa pokaka. Zas som bola v noci kazde 2 hod hore. Ja nechapem cez den vydrzi aj 3 a dam mu papat aj ked si este nepyta a v noci kazde 2. Skusala som ho uspat bez papania a podarilo sa mi len raz. Ale asi mu idu horne zuby. Uz sa tesim ked ma pokuse.
Mirka to mas super ze sa Vikinka vydrzi tak dlho hrat. Kubko tak 10 min a dost. Potom mu musim rozpravat.
Ivka mne Kubko sedava na rukach, ale snazim sa co najmenej. Na rehabilitacii nam hovorili ze deti by mali sediet az ked sa sami posadia a to z lahu na brusku. Ze az vtedy su pripravene sediet. A kubko by mal sediet co najmenej kvoli vpacenemu hrudniku. Ale to sa neda udrzat ho v lahu v postielke cely den.

kwetinnka
16. jan 2010

Ivka dufam ze budete coskoro zdrave...ved to nieje mozne aby sa to s vami takto tahalo.My ideme tiež v pondelok ockovat..a v nedelu na to plavanie tak som zvedava.J by som sa tiež vratila do prace..už som aj rozmyslala ze by som si dala ziadost ze by som isla na polovicny..aj ked neviem..ci by ma k nam na polovocny vzali.Nasa sa tiež budi bez placu ale len v noci a ranoo cez den s placom.TAk krasny vikend..Ivi liecte sa:o)BAby vy ste aj na face booku?

mirka907
16. jan 2010

Kwetinnka ja som na facebooku a uz aj Ivka 🙂)..Najpr som to pokladala za hlupost, ale potom mi volal spoluziak zo zakladnej ze tam mame vlastnu skupinu a uz som tam🙂))A musim povedat ze je to fajn vec...hlavne ze tam mozem davat fotiek kolko chcem a nemusim sa s nimi hrat ako tu na konikovi...Kwetinnka ty FB pouzivas?
Ivka mne mala sem tam sedava na rukach...teda nie mne...navstevam... a to vtedy tazko vysvetlis ze este nema co sediet...
Celin to vstavanie poznam...ale bojujeme s tym...Dnes sme uz vstavali len dva krat...ale prvykrat sme boli vyse hodiny hore 🙂))) no ale spala som dva krat po 3 hodiny + este dve hodiny takze som celkom vyspata...
Vonku je tak krasne ....hned by som sla von, ale ked chcem aby sa mala vyspala, tak ju musim dat na balkon...inac namiesto spanku bude kukuckovat..Takze pojdeme von az potom ked ma spat len pol hodinku...
Dnes rano zaspala sama v postielke...asi sa pomylila...🙂)
Inac chcem ist malej kupit take to velke puzzle na zem...Na gauci ju nechat nemozem a hracia deka jej zrejme nestaci a nechcem aby sa valala na podlahe...Neviete kde ho maju???

bibulienka
16. jan 2010

mirka- to puzzle maju urcite v careffoure v BA..videla som ho tam...inak dnes v noci musim Lucku pochvalit ...spala 3hod-papanie- 5hod spala- papanie a spala este 4 hodiny... celkom som sa vyspala po dlhom case...

celin
16. jan 2010

Mirka aj v draciku maju to puzzle, kupila som ho a je to super. Maly sa vala na tom a ja sa nemusim bat ze mi spadne. len ja musim najprv povysavat kym ho dam na zem, lebo mame psov a to sa mi velmi nechce tak mu to nedavam kazdy den.Aj tak ho posledne dni nic nebavi dlhsie ako 10 min a uz neviem co mu vymysliet. Zlyhava mi fantazia. Chcem ist kupit hrazdicku v pondelok, snad ho zabavim.
Bibulienka tak si sa super vyspala. Kubko sa uz horsi aj v spani cez den. Vcera spal vonku len 1,5 hod a dnes uz spi 1,5hod ale kazdu chvilu place. Doktorka vravi ze mu idu horne zuby, snad sa to zlepsi ked sa prerezu.
Mirka gratulujem k uspechu, tak sa oplatili nocne boje. Aj ja som skusila uspat ho bez kojenia ked sa zobudil po 2,5 hod a ani za svet. Musela som ho nakojit.Nechapem preco je v noci taky hladny. Kazde 3 hod a naozaj taha tak 8 az 10 min. Mozno uz mam malo mlieka.

janka3.12
16. jan 2010

mirka prave som ti poslala request na FB, ivka som na FB pod Janka Ondroušková, tak sa teším že vás budem vidideť aj tam🙂
Oliverko má čoraz ďalej väčší problém zaspa doma, musí sa úplne vyšťaviť, ach jaj....

baby na tejto stranke je super popísané o príkrmoch od annaq, ona mi poradila pri mojom "kojeni"🙂 celkom sa mi to tam páči http://dojcenie.wordpress.com/

ivkaivka
16. jan 2010

jani, super info. Mirka stale to neviem najst. Posli mi do IP link, skusim takto.

mirka907
16. jan 2010

Janka potvrdila som request..Ivka vidim ze si ma uz nasla, prislo mi potvrdenie priatelstva od teba...🙂
Janka vdaka za linku...su tam ozak zaujimave informacie..
Celin mas to puzzle ktore je okruhle alebo stvorcove? Rozmyslam nad tym okruhlim, len neviem ci nie je male.
Inac ja na hrazdicky nedam dopustit....My mame hraciu deku s hrazdickou, samostatnu hrazdicku na gauc a este aj na kresle je hrazdicka....A stale malej na nich obmienam hracky, nech sa jej neomrzia...Ale mala si teraz vystaci s mojim trickom, plienkou po hlavou, dekou...proste s tym co ma prave naokolo...Chcem jej ale este kupit FP hovoriaceho psa. Dostane ho na polrok🙂 ..Myslim ze ten sa jej bude velmi pacit.

ivkaivka
16. jan 2010

moja ma tiez rada tu edkukacnu deku, zahra sa tam sice len pol hodku, no kriku a vyskotu neurekom. Najnovsie sa naucila mlatit motylika, tak to je radosti. Ozaj, asi je balogarka. Ked dam do pravej,hned prelozi.
Ked chytite deturence za prsteky, uz dvihaju hlavicku? Moja nechce a podla knihy uz by mala. Dam jej do ruk prst a ona pozera a smeje sa. Hlavicku hore netaha 😒
Mirak, co je to za FP hovoriaci psik? Da sa pozriet na nete?

celin
17. jan 2010

mirka ja mam to kruhle a pre nas nie je male. ked tam kubo lezi na kraji tak ma este polovicu pred sebou. ivka nas sa snazi dvihat hlavicku ale velmi mu to nejde. uvidim ci ho hrazdicka bude bavit. mame hraciu deku s hrazdickou a ta ho velmi nebavi. ale posledne dni ho nebavi nic ked je sam. musim byt pri nom a ropzpravat sa s nim alebo pozerat akvarko. my mame korytnacku od FP a tiez ho velmi nebavi.uz neviem co s nim 😒

mirka907
17. jan 2010

Ivka moja mala zdviha hlavicku...aj vtedy ked ju nechytam za prsty....ked vidi ze idem ku nej a chce sa pomojkat tak sa cela snazi zdvihnut...na kontrore na neurologii v decembri nam doktorka vravela ze v tomto je dost popredu...Podla mna sa to naucila v kresle...mala na hrazdicke hracky na ktore nedosiahla a tak sa musela za nimi takto natahovat...skus to aj ty tak..
Celin to okruhle sa mi tiez pozdava viac. Asi ho kupime..videla som ho vcera v Draciku. Celin skusila si nejaku hracku so zrkadlom?deti sa radi na seba pozeraju..mozno by sa to Kubkovi zapacilo...Alebo ked je rad na brusku tak skus taku roly poly hracku...A u nas sa velmi osvedcila aj taka ta obrazkova knizka...
Ivka tu je linka na toho psika...
http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...
Malej sa hrozne paci aj prvy CD prehravac od fischera...Ale ten sa mi zda vhodny az ked bude vediet sediet...mame ho doma a zatial sa s nim hrame spolu, aby si s nim netresla po hlave...

celin
17. jan 2010

mirka, kubo ma zrkadlo v postielke a ked lezi na brusku tak sa don pozera a rozprava sa sam so sebou. to ho bavi najviac, ale aj tak vydrzi tak 10 min. aka je to hracka ta roly poly ? najdem ju na nete ?
kubkovi ked dam ruky tak sa snazi dvihnut hlavicku a nejde mu , ked ho taham do sedu tak najprv ma zaklonenu hlavicu a az ked je tak 10 cm nad podlozkou tak ju dotiahne. nam rehab. sestra hovori ze este stale ma velmi slaby chrbatik a detska lekarka ze je ok. podla mna je to individualne. niektore deti su pomalsie.
vcera vecero 18tej som mu dala 130 ml sunaru a este som ho dokojila a papal az o polnoci a potom az o 4 rano.huraa. ale vstaval aj tak o 5.30. do polnoci plakal asi 3x ale papat nedostal. bola som si ista ze po tom sunare hladny byt nemoze. asi to budu zuby.a este kazdu noc zacne mrncat, potom si prdne a hned sa rozplace a mozem uspavat. toto sa opakuje tak 2x za noc. myslite ze mu mam dat nieco na plynatost ? nechcem mu davat zbytocne ale mozno by aj prespal dlhsie.
mirka, kubka fascinuje to puzzle ze je take farebne ale radsejna neho pozera ked je oprete o stenu. 🙂 ked na nom lezi tak sa strasne snazi plazit a rychlo sa unavi. on totizto lezi len na brusku. ked ho dam na chrbat do minuty je na brusku. a ked uz nevladze tak je umrncany.otocim ho na chrbatik a sup uz je na brusku a mrnci ze je unaveny. on ma len 2 zabavy. pozeranie akvarka, tancovanie na rukach, ale ma 8,5 kg a ja si uz necitim chrbat a to sa ho snazim nosit minimalne.

mirka907
17. jan 2010

Baby my sme dnes este nespali...Nechapem...A to je hore od pol 7mej...
Celin my mame tuto roly poly: http://www.maderna.sk/hracky/triedenie-podla-zn... ...to je taka hracka, ze ked do nej buchas, tak sa ti vracia stale spat...ked ma rad Kubko brusko, tak by sa mu to malo pacit...bude na brusku a mal by sa za nou natahovat a buchat do nej...Ta co mame este aj hra ked do nej buchnes...

celin
17. jan 2010

mirka dakujem. uz som ju objednala tak uvidime 🙂

uankab
17. jan 2010

ahojte, nas posledne dve noci bolelo brusko, tak sme sa velmi nevyspali 😖 .. neviem dokedy nas to bude trapit, inak by spinkala krasne.. boli sme hore od 4-5, potom sa zasa zobudila o 6, o pol siedmej sme varili feniklovy cajik a potom konecne zaspinkala a buvala do deviatej... tak som taka dost rozbita 😖
my sa krasne davame do sedu, ked lezi a chytim ju za rucicky, tak ide pekne hore.. nie ale vzdy, niekedy robi mostiky a nedviha mi hlavicku, zaklana ju dozadu... vtedy pockam, kym sa na mna pozrie a pekne ide hore aj s hlavickou... celin, nie je to aj u vas preto?
take puzzle na zem by sme chceli aj my kupit, asi neskor, teraz mame hraciu deku...
idem koncit, musim ist rychlo pozehlit dalsie veci, posledne dni som dost prala a musime zacat balit, v utorok skoro rano letime domov.. uz sa tesim 😵 , len dufam ze Magdalenka bude v poriadku, stale mame sopliky 😖 .. ja som tiez na FB, pod menom Zuzka Cekelova 🙂

celin
17. jan 2010

uankab asi nie. on ma slaby chrbatik a mostiky robi len obcas. a ked ho taham do sedu tak ked je par cm nad podlozkou tak uz potom sa vytiahne skoro sam a ked si laha tak pekne drzi hlavicku a zas par cm nad podlozkou mu hlava ovisne a buchne nou o podlozku. tak radsej trenujeme len na posteli.
my sme tiez na FB Martin A Zuzana Veselí

mirka907
17. jan 2010

Tak sme kupili to okruhle puzzle...paradne je🙂))a super velke...mala sa uz na nom vrti🙂))..A este ho prave mali v akcii tak som namiesto 15 eur platila 9.30....spokojna som...to sa mi inac v draciku stava doct casto...vzdy natrafim na zlavu, ktora nie je oznacena(maju ju len v pocitaci)a potom som pri plateni milo prekvapena..
Inac som bola reklamovat kolotoc.Teraz ked by sa nam najviac hodil, tak ho nemame.No skoda.
Celin, Uankab poslala som vam request...
Mala sa teraz vrti do kruhu...presne podla vzoru puzzle..sranda🙂)).Uz sa jej sice podarilo prekotulat sa aj na podlahu ale nevadi...

bibulienka
17. jan 2010

no to som sa chvalila so spanim v noci.. a minula noc bola des... bola hore ani neviem ako casto a jedla kazde dve hodiny... a pila akoby v zivote este nejedla...hladoska jedna...neviem ci jej mliecko nestaci..ale pije 10min a potom spokojne pusti a usmieva sa ale o dve hodky je zase hladna...musim sa na to opytat detskej dr... 😖 😖 😖 😖 😖 😖 zajtra ideme ockovat, drzte nam palce ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
ozaj ako ste to tie co mate dievcatka riesili s nausnicami???
poslala som vam ziadosti o priatelstvo na FB... 😵

mirka907
17. jan 2010

Bibus my este nausnicky nemame ale uz sa ich chystame riesit...My sme v noci boli hore 3 krat...prvykrat si pamatam len tak matne...hned zaspinkala a potom sme dvakrat jedli....prve papanie o 2hej...takze celkom fajn...
Akurat ze cez noc spala len 9 hodin a dnes bieda bieduca...dokopy tak 2 hodky...Ja nechapem na com ona fici, neustale sa vrti, naraba so sebou ale spat ani nahodou...Ona asi fakt chce dobehnut tie 4 mesiace co mala perinku....

bibulienka
17. jan 2010

mirka a ako idete riesit nausnicky??? prepichne dierky detska alebo nastrelit nausnicky??? ja neviem co je lepsie...Lucka tiez vacsinou cez den pospi asi 2 hod ( rozdelene na 4x pol hodinky- vzdy po 2-3 hod ked je hore spi cca 30 min).... a staci jej to ...

kwetinnka
17. jan 2010

AAhojte..tak vas idem vsetky pohladat na FB,Silvia Petrášová som..tak ma nevyzente:o)My mame nausnicky od 5 dna od narodenia.Mirka tie puzzle ste kupili v draciku?? dnes som sla okolo ale ma to netrklo.My mame od FP taky klavir..a ked prisla na to ze ked donho tresne hra..tak rukami nohami hybe o sto sest.TAk,dnes sme boli prvy krat plavat..Lili sa tvarila tak vaazne vsetko sledovala...ale myslim ze na prvy krat to bolo fajn..aj saunu zvladla bez problemov..zaspala este sme neboli ani v aute..ale spala klasicky 20 min.A nasa hlavicku taha...da ju medzi ramienka a už ide:o)
Zajtra ideme aj my ockovat tak na teba budem Bibus mysliet.

celin
17. jan 2010

ja musim Kubka pochvalit. Vcera som mu dala sunar vecer o 18 tej a jedol o polnoci a o 4 rano. aj mne sa zda ze mu nestaci moje mlieko. a dnes poobede ked sme prisli z prechadzky tak sa zobudil do nejakej super nalady. cele poobedie sa hral sam, bol samy usmev a vecer zaspal behom 5 min.stary dobry kubko je na chvilu naspat
kwetinka to plavanie vam zavidim, samozrejme len v dobrom.
my budeme chodit na cvicenie na fitloptach a dufam ze na jar nejako vyriesime aj to plavanie a dufam ze to nebude neskoro, ze sa nezacne bat vody.

mirka907
17. jan 2010

Bibus budeme prepichovat uska...uz teraz som nervozna...My sme spali hodinu a pol v kociariku na balkone ale az okolo 12tej a potom sme sa boli este prejst a to pospala presne 30 min..
Kwetinnka ano v draciku...tam som aj reklamovala ten kolotoc...mali sme taky s dialkovym ovladacom a si predstavte, ze ovladac od televizora ho prepinal tiez....divne nie?
Celin no vidis🙂super ze Kubko mal dobre popoludnie...drzim palce nech uz je stale taky...
Biba, Kwetinnka zajtra budem drzat palce aby ockovania dopadli OK.

mirka907
18. jan 2010

My sme uz od 6tej hore....ja sa maaaaam 😖

janka3.12
18. jan 2010

juj baby dakujem za FB reqesty....

mirka drzim palce s nausnickami

ja tiez dakujem bohu za kresielka s hrazdickami, no Oli sa vyhra aj na posteli a gauci s hrackami a hrkalkami a vlastnymi nohami, ked sa pretaca🙂 vcera sa prvykrat pretocil z chrbatika na brusko, ale gauc je trochu dosikma, tak som mu povedala ze to neplati nech skusa zas🙂 a inac tiez rozmyslam nad hrazdickou s dekou alebo samostatnou, lebo teraz ked sa uz pretaca v pohode na bok, lepsie mu bude na zemi a nech sa ma aspon s cim hrat, skusim ist pozriet do dracika co to stoji.)

celin ak sa kubko neboji pri kupania, nebude sa bat ani bazena🙂

dnes som pisala do prace na udelenie rodicovskej a pri napisani 31.8 som si uvedomila ze to hrozne rychlo uteceie, az mi z toho prislo trosku smutno....ale hadam bude maly spokojny

kwetinnka
18. jan 2010

tak my sme už po ockovani...mala bola veeelmi statocna..ani velmi neplackala..nie ako minule tak prerevala ten rotarix.Dala nam DR aj predpis na UM,tak nemusim platit tak vela zan.Tak ja do toho dracika nabehnem..a tieý rozmyslam..co by sme jej este kupili.Teplotku zatial nemala..ale..ten celovy teplomer...no hruza..co meranie ina teplota..už som skusila aj vymenit baterku a meria stale tak divne.JAj ozaj nasa Lili vazi 6600g a 63,5 cm...mala gulka..musim bezat..už place:o)

uankab
18. jan 2010

ahojte, som tu len na skok... Magdalenka este stale soplikuje a ma zvysenu teplotku 😖 .. zajtra rano letime domov, tak verim ze bude ok... ideme domov na skoro 2 tyzdne, tak sa ozvem az ked sa vratime.. zatial sa drzkajte, deticky nech posluchaju, a choroby vas obchadzaju... papa

celin
18. jan 2010

uankab, stastnu cestu 🙂
uz mame hrazdicku, kupili sme v draciku . kubko bol vo vytrzeni, ale asi 5 min. potom sup ho na brusko a hrazdicka bola odpisana. kupili sme mu este take farebne maake kocky a tie ho strasne bavia. len ked mu utecie a nedosiahne na nu tak vykrikuje na nu .no divadlo mame. kresielko s hrazdickou mozme pouzivat len chvilku, nemoze sediet. kym ma slabe brusne svaly a vpaceny hrudnicek tal ma hlavne lezat a cvicit 4x denne.
mirka my sme pre zmenu dnes pospali do 7. zazrak. asi zabudol ze vstava o 5.30. drzim palce na nausnicky.
kwetinka super ze ste zvladli ockovanie. nas to caka v stredu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre