Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka907
25. feb 2010

Tak koberec rozlozeny. Snad jej 2x4 metre budu stacit. Slivkova hippka zjednena tak uz len cakam kedy TO pride.

matula1194
25. feb 2010

ups preklep mala pribrala za mesiac 612g NIE 6120g 😀 takze vam pribrali tak po kilecku hmm 😖

bibulienka
25. feb 2010

ahojte.. hlasim sa po prechadzke vonku..je nadherne...konecne citit vo vzduchu jar...ako sa teism 😵 😵 😵
u nas noc klasika...mrncanie casto..ale papala len 2x...a budicek o siestej...aspon sme pozreli hokej 😀 😀 😀
ale dnes mi nic nepokazi naladu...prijali mi clanok do ceskeho odborneho casopisu a konecne skoncim PhD...tesim tesim tesim...
inak dnes vobec nestiham...musim pobalit veeeeeeeeeellllllllaaaa veci..idme na 4 dni do tatier na vylet a ja neviem co skor...a ten maly potomok ma najviac veci... 😀 😀 😀
matula aj nasa LUCKA priberala prve mesiace cca 1 kg za mesiac (pri porode 3060g, odchod z porodky 2870g...1mes. mala 3900g atd..a teraz ma 7750g a ma 6 mes)
mam pocit ze Lucka nejviac chuti kombinacia zemiak+mrvka a brokolica..dnes spapala 140ml...a este MM...hladoska jedna 😎 😎 😎

janka3.12
25. feb 2010

bibi - tak sa v tatrach drzte a hlavne si to uzite aj s malinkou...juj veru jar je tu, krpec spi, boli sme von, konecne je dlhsie vidno, je teplejsie juch

matulka - norma je od 150 - nejakych 250g za tyzden, takze je na spodnej hranici, ale netrap sa ona sa rozpapa...napadlo mi ci mas spravnu techniku dojcenia /aj ked ja nie som ziadny odbornik:(/...ale mozno ti papa len predne mliecko v ktorom je menj tuku, skus nech vypije naplno jeden prsnik az potom druhy, ale to by ti vedeli poradit ostatne baby tu na fore🙂🙂🙂 drzim palce

uankab
25. feb 2010

ahojte, som tu len na skok.. noc katastrofa, magdalenka sa budila snad kazdu hodinu, ani som nevedela kedy som ju naposledy kojila, kolko spapala, uuplne som bola zblbnuta z toho... dnes cez den si zatial pospinkala 2xpo hodinke, tak aspon lepsie ako vcera... horsie je ekzemik, dnes mame krk cely cerveny a Magdalenka si ho neustale skriabe, ale strasne 😖 ... nechapem ale z coho, ci to je reakcia na zubky, no nikdy si to takto neskrabala a to ho mala aj horsi... a cely den mi grcka a to celkom slusne ☹
matula, na tych 6tich kilach som sa dobre pobavila 😀 , tolko sme mali v 4roch mesiacoch.. my sme za prvy mesiac pribrali 800g... davaj jej papat castejsie, ponukaj prsnik, a prosim len neuver reciam ze mas riedke mliecko a podobne kraviny... koj, koj a koj este raz...
baby, ako tu tak citam, tak sme mali skoro najvyssiu porodnu vahu 3,77kg a mame najmenej kil -6,7kg... a to magdalenka teda papa skoro stale a ked je hladna, tak taak reve 😀

mirka907
25. feb 2010

Biba gratulujem k tomu clanku.
A uzite si ten vylet...Snad ked mala zaspi bude cas aj na romantiku 😀 ..
No ja som dnes dostala narcisy v kvetinaci...som zostala v soku, lebo to sa u nas nestava. Takze cakam co pride... 😠
Moje male chuda je cele zasoplene, chrci no aj napriek tomu sa pekne hraje...Ale je mi jej strasne luto, ked vidim tie zaslzene ocka..radsej keby som bola chora ja.
A slivkovu hippku mozem na zapchu vrele odporucit 😀 😀 😀 ...

mirka907
25. feb 2010

Uankab a druhy zub uz je vonku? Uvidis ked sa cely prereze bude lepsie...A tomu nocnemu spaniu rozumiem, ja uz ani neviem co je to spat ...
Biba nedas druhu lekciu o tom, co je to spanok? 😀 Ked uz si ta PhD. 😉

bibulienka
25. feb 2010

mirka dakujem za gratulaciu..PhD este len bude po obhajobe 😎 😎 😎
spanok lekcia c.2: lahnes - zaspis- a zobudis sa bez prestavky za 6 az 8 hodin...inak aj ja uz zabudam ake to je...Lucka spi velmi prerusovane a za ten cas co ma zase papat sa zobudi aj 3x...takze co sa tyka tej romatiky ..uvidime som skor skepticka, ale mozno ju tak unavime ze bude spat celuuuuu noc... 😵 😵

matula1194
25. feb 2010

uankab o tom riedkom mlieku mi varvia vsetci, robia mi len depky..vies co davam jej papat ked si vypyta nechcem jej davat viac lebo sa bojim,ze mi v noci bude papat kazdu hodinu! 😒
janka, davam jej jeden prsnik ten ked mi vysaje pocuca z druheho a zaspi..a ked ju znova kojim dam jej z toho ktoreho som kojila naposledy aby sa zasytila prave tym zadnym mlieckom a "zatial" mi tak v poho aj si odgrgne pekne a zaspinka tak na cca 2-3hodky..preto mi je divne, ze tak malo mala..ale vidim na nej,ze ma take baculkate stehienka a licka ma riadne hehe 🙂 ved uvidime o mesiac v poradni..ale dakujem za radu

kwetinnka
25. feb 2010

TAK my sme zas dnes spali ukazkovo od pol 14 dio 17..asi jej prospieva jarne pocasie..ale to jedlo jej stale nejak nic nehovcoi..zajtra skusim kalerab...ci ju to neocari

uankab
25. feb 2010

matula, drzim palce veru, aby si to zvladla, nedaj na ludi okolo a nelam si hlavu, zbytocne budes v strese, pribrala a je spokojnucka a to je to najdolezitejsie... ja som malinku kojila niekedy aj kazdu hodinu, ked si vypytala... vacsinou to bolo tak ze nakojila som ju, prebalila a potom som este pokracovala v kojeni, ked stale hladala... mesacne babatka maju malilinky zaludocek, takze rychlo vyhladnu, neboj sa ju kojit castejsie, ked bude starsia ono sa to upravi...
mirka, druhy zub sa uz pomalicky prerezava, cast je uz vonku... boze taka nervna som bola dnes, neuveritelne... nevyspata, vonku je mizerne ,leje ako z krhly cely den a mala bola ako 100certov a stale sa skrabala...
cim odporucate zacat pri prikrmoch?

babyphat
25. feb 2010

ahoj ja jsem taky prvorodicka a porodu se vubec nebojim...jsem ve 41tt a jeste delam vse proto aby to uz prislo...vim ze je to strasne protoze clovek nevi co ho ceka ale kazdy se musi soustredit jen na sebe a ne na lidi kolem sebe protoze kazda maminka ma uplne jiny porod jine bolesti nekdo se trapi dlouho nekdo kratko a pokud si tohle budete rikat i vy tak se bat nebudete fakt to pomaha... 🙂

bibulienka
25. feb 2010

babyphat...my uz mame porod vacsinou za sebou..ale mas pravdu nemozes sa bat..porod nie je lahky ale je to krasny zazitok...a to babo stoji za vsetko trapenie 😵 😵 😵

iva987
25. feb 2010

ja sa bojim hlavne toho aby som neostala sklamana z celeho priebehu. pre mna je to nieco nove na co sa velmi tesim a viem, ze to mne a aj manzelovi zmeni buducnost uplne. vela som citala na nete a prave teraz som prisla sem z tohto clanku http://www.ukulele.sk/blogy/moja-cesta-porodom ktory ma extra nepovzdbudil. asi som taky bojko 🙂

arrett
25. feb 2010

Matula - presne tak ako vraví uankab. Nedaj sa ničim odradiť. Ja kojim cez deň každé 2 hodiny. V noci mi spinka 4 a viac hodín. Pokial mala priberá a je spokojná tak je to dobre.

Dnes som si chcela kupit nové rifle. Žiaľ mám takú neforemnu postavu že žiadne poriadne som nenašla. Veľké brucho, široké stehná...take rifle nerobia. 10 kg navyše má dnes dostalo do riadnej depky. Zavolala som do ženskej posilovne, majú tam program chudnite s nami tak som sa prihlásila. Zacinam od pondelka tak dúfam že vydrzim. Dufam že sa budem cítiť lepšie. Ach jaj

kwetinnka
25. feb 2010

Arett uplne tvoje pocity chapem..ja by som aj cvicit zacala..ale uprmne ani nemam tolko energie ani casu..ale už teraz na jar sa musim dokopat.Aj ked mne neostalo10 kil len nejake 3-4..velmni dlho mi trvalo kym som sa na seba mohla pozriet.Ale potom kuknem na Lili a už mi zas na chvilu tie kila nevadia
Neboj zas budeme to co predtým..aj ked ja som nikdy stihla nebola

janka3.12
25. feb 2010

Arret drzim palce...ja mam o 5kg navyse, no po cisarskom mam trochu ovisnute brucho nad jazvou, musim zacat posilovat veru...ach jaj, povodne rifle obleciem, ale to co mi z nich trci zakryjem akurat mikinou🙂 no ked pride leto, zle nedobre🙂 minule som nasla na nete nejake cviky proti zrastom po cisarskom...no co dnes clovek na tom nete nenajde🙂

matulka - ver si, kojis ju dobre a mliecko mas naj najsamlepsie🙂 slabe nie je, ide len o techniku dojcenia....a kedze neschudla kojis dobre🙂

mirka907
25. feb 2010

No ja mam zas teraz zravu nemoc...Naposledy som sa tak citila na zaciatku tehotenstva a hned po porode. Ja to nechapem, no stale som hladna..A nikdy som nemala rada sladke, teraz ho proste musim..Vahu mam rovnaku ako po prichode z porodnice a menej ako pred tehotenstvom ale nechcem vediet co bude ked prestanem kojit. Zavislot na sladkom mi pravdepodobne ostane 😠

kwetinnka
25. feb 2010

Mozno ti ta vaha zostane...ale s tým sladkym sme na om podobne...ja by som si aj piekla keby bol cas..ale mozno aj nastastie ze nieje

uankab
25. feb 2010

mirka, ja som na tom uuplne rovnako, tiez zavisla na sladkom a pritom som ho predtym vobec nemusela, dokonca ani pocas tehu mi nechabalo... a horsie je ze teraz kvoli tej diete skoro ziadne nemozem... !!! max. tak ovocie, susene ovocie, glukozu, vanilkovy puding ktory nemam rada a to je tak vsetko... ked je to veelmi zle, tak si upeciem nejaky kolacik, aj ked je to tazke ked nemozem pouzivat normalne suroviny...

mirka907
26. feb 2010

No tak uz som chora aj ja.."super"...hlava, hrdlo, dutiny sa hlasia......aspon ze malej je trosku lepsie...
Uankab, vanilkovy puding ano nic ine vanilkove si ku mne tiez zatial cestu nenaslo... 😉

kwetinnka
26. feb 2010

uankab ak eby si chcela piect co musis vynechat?? aj inu muku??
Inak bree ranko..Miri sa lieckaj..snad to nebude nic vazne...

bibulienka
26. feb 2010

ahojte..aj mne strassssne chuti sladke...ale velmi mi zachutila aj ovsena kasa (a to som k nej nikdy nemala blizko 😀 😀 😀 )...ale teraz skoro kazdy den... co sa vahy tyka ja sa nestazujem...hoci obcas mam zravu naladu mam o dve kg menej ako pred tehu 😉 😉 😉 😉 ...co som rada...len by to chcelo spevnit trochu brucho...ale hlava by chcela a telo ani nieeeeee 😵 😵 😵 asi som leniva alebo unavena...to druhe sa mi ako vyhovorka paci viac 😵 😵 😵
mirka je mi luto ze ste chore..prajem rychle uzdravenie 😀 😀 😀

inak zuby este stale nic..ale v noci sa lucka budi s placom aj trikrat-.... a tazko sa da utisit, ked jej natriem dasienko tak je chvilu ticho...

mirka907
26. feb 2010

Biba u nas zuby tiez nic...Teda aspon myslim, mala mi dasna nechce ukazat. Furt ako jej idem otvorit usta zacne jacat a skoncili sme...

matula1194
26. feb 2010

ďakujem babulky, tak ste ma podporili, noo este, ze som napisla 🙂

janka3.12
26. feb 2010

sladke, veru keby ste vedeli, kazde rano na ranajky ku kave musi byt, a ked chce muz lievance alebo palacinky nerobim drahoty ako kedysi🙂 ale musim so sebou nieco robit, mam plnu skrinu veci, tak hadam nebudem kupovat vacsie🙂

uankab
26. feb 2010

ahojte, my sme boli tuto noc hore asi len 4x, cize lepsie ako to predoslu... zubok uz zacina byt vidiet, tak dufam ze uz zachvilku bude vonku cely a zasa budeme mat na chvilku pokoj...
kwet - hej, aj inu muku 😉 tak ked mam naladu trosku experimentujem, ale je to dost obmedzujuce, kedze takmer do kazdeho cesta ide minimalne muka a vajicka 😉
mirka, skus si dat bioparox.. ja som sa minule tak citila, striekala som si ho 3dni a preslo mi to... je len lokalny, takze pocas kojenia sa moze...
janka, ja ani kavu nemozem... aj ked nie som na nej zavisla a pijavala som ju tak raz tyzdenne, niekedy ked som unavena by som si ju dala...

celin
26. feb 2010

caute, ked to tu citam ,tak ma chyta depka. ja mam 10 kg navyse a nie a nie zhodit. nejak extra si nedavam pozor na stravu ale ani sa neprezieram a pohybu mam viac ako pred tehotenstvom. stale sa chystam ze uz zacnem cvicit a stale to odkladam, kedze sa v noci nevyspim tak sa mi sportovat teda nechce.
mirka vyliecte sa

ivkaivka
26. feb 2010

ahojte, nestiham vas citat, mam toho vela.
Uankab, neskusala si pisat vere, ze ako ste na tom? Skus aj temu babske recepty na atopicky ekzem, vera je tam tiez kazdy den. MOja mala je uplne cista, tak uz papam vajicka a od nedele idme na bkm.
Jani, uankab, ma tu istu dietu co ja. Moja mala v noci papa takmer kazdu hodinu a to davam nutrilon, nechapem ju, no aspon mi zacina papat prikrmy, dnes spapala asi 50 ml, tak sa to hadam rozbehne. My mame za sebou zemiak, mrkva, cuketa, kalerab, brokolica. Poradte co mam dat dalsie.
Bavite sa o vahe? No ja k dnesnemu dnu mam 44 kg a to bude asi tou dietou... 😒 . Ale mam pocit, ze mlada skoro vobec nepribera, ale papa stale rovnako, tak neviem cim to je.
Mirka, nestiham citat, mas nadchu? Mne uz pocas tehotenstva velmi pomohol Rinocor aqua moze sa aj v tehu, tak sa urcite moze aj pocas dojcenia. Pozerala som na fb na Vikinku, no to je sikulka, ja mam doma lenocha, co sa nechce pretacat, uz som z nej zufala. Sice teraz som aj troska zanedbala cviecnie, nejako nestiham, tak to budem musiet dobehnut minutami navyse, uz vidim ten rev.

arrett
26. feb 2010

ivka - tak teraz som ozaj chytila depku.. 44 kilo? mozem len snivat o takej vahe. Mojich 70 kg tak lahko dole nedam. A to som pred porodom mala nejakych 57. Budem rada ked aspon 10 zhodim. Snad mi to cvicenie pomoze🙂))
Sladke to mozem asi zo vsetkeho najviac. Zacalo to v tehotenstve a pokracuje doteraz. No, uz sa ktortim trosku🙂) pijem kavu bez cukru..heheh

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre