Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

celin
17. mar 2010

janka pil cajik, konecne mu zachutil jablko medovka.ale mal hustejsiu stolicu tak mu to islo tazsie.a on celkovo ked kaka alebo prdka cez den tak si to ani nevsimne a v noci robi strasny cirkus aj kvoli jednemu prdnutiu. skusim kupit aj ja tu slivkovu Hipp. Nechce jablcko dusene ani surove, ani vyzivu jablkovu, hruskovu ,broskynovu a marhulovu. Teraz papa celkovo menej, ani MM velmi nechce. Radsej cajik a masovo zeleninove alebo zeleninove Hipp.
vcera som mu varila zemiakovu omacku so sunarom a dala tam pol zltka a trosku zjedol.

ivkaivka
17. mar 2010

jani, vdaka, mala je uplne cistucka, az mam slzy v ociach, ked si spomeniem ako vyzerala, zrusili sme aj kupko, nemohla som bez placu prebalovat....no teraz proste nadhera, krasna jemnunka pokozka, nic na nej, ta pani pisala, ze hadam stacilo precistit kozu dietou a uz to bude o.k. pretoze nevadi mlieko, vajcia, cokolada, kysle huby...este skusim korenie a uvidie, aj ked to korenenie mi uz ani nechyba.
Normalne sa tesim na leto, vytiahnem na dvor vanicku a sup malu do vody sa cvachtat 😀
Celin a uz sa Kubko pretaca? MOja nie, dnes som zacala cvicit na zemi, mam pocit, ze viac ju dokazem tlacit a viac aj ona pracuje, len jeden cvik bojkotuje 😒
Jani my sme skusali aj reakciu na BKM a ziadna nebola a aj vajicko som skusala, to tyzden som sa trepala s vajciami a nic. Ale do jedneho roka deti ohrozene alergiou a ekzemom by mliecne a lepok nemali papat, tak ju budem strazit, ved uz len nejakych 5 mes.,to zvladneme.
Aj moja slivkovu Hippku zboznuje, spraska ju jak nic a inu...no tvari sa, ze jej davam kyselinu.
No u nas zeleninka boduje. Dnes som urobila vitaminovu bombu- mrkva, brokolka, cukina, petrzlen. Treba vyuzit, kym to deti papaju, ved ked vyrastu, uz bude veeeeeeeeeeeeelmi mudrovat, tak treba ich tym natrepat potom.
Este k zltku, uz jej ho mozem dat? Normalne posekat do zeleniny? Ako casto za tyzden? A dat ho cele?
Jani, davas do UM dojcenecku vodu, ci z vodovodu?
Ja hippky kupujem len ovocne na olovrant, radsej jej zeleninku uvarim.
Moja opat odmieta tekutiny, sa z nej zblaznim, opat poriadne nekaka, puci sa, ze cakam, aka bude plena plna a tam jeden bobok, no snaha neskutocna.

bibulienka
17. mar 2010

tak Lucka ovocie nastastie papa...aj jablcko, slivky aj hruska jej chuti..ja to trochu podusim a ak je to riedke pridam susienku sunarku alebo este do horuceho ryzovu krupicku...
my sme dnes koooonnecne zacali pit caj...zrazu vypila celu flasu...ja neviem, co sa udialo...
Ivi ... ja davam zltok raz tyzdenne, natvrdo uvarene vajicko, vyberies zltok a najemno n 😎 😎 akrajam do zeleninky,mozes dat cely...

mirka907
17. mar 2010

biba mam pocit ze tvoja a moja mala su srotovnocky...zjedia vsetko co nezje ich 😉 ..
No my sme dnes uz vypili 300 ml...ja som strasne stastna , ze s tymto nemame problem.
A vyzera ze mame prvy zubok. Dnes v noci som vstavala len dvakrat a spali sme az do stvrt na 7 bez nejakeho 2hodinoveho vystrajania v noci. Tak mi to nedalo, presla som jej po dolnych dasnach a tam nieco ostre. Zobrala som lyzicku a krasne cinkame🙂... Vcera ked som jej davala ruku do ust alebo cumel vrestala jak diva.
Neviete preco som si myslela, ze ked sa prereze zubok, tak bude hned velky? 😠
A dnes nam dosla aj autosedacka, to clovek normalne potrebuje maturitu na jej ovladanie. Som myslela ze kuknem a viem ale kdeze.
Janka iba slivkova hippka? ta pekne, ked jedna stoji 90 centov. 😝

bibulienka
17. mar 2010

no mirka Lucka zje vsetko okrem masa...a to jej chuti len kupovana vyzivka s maskom....ale inak klop klop spapa vsetko - vzdy a vsade.. 😵 gratulujem k zubku..my stale nic...
autosedacka ... no ja este vaham a neviem co mam vybrat... 😵 😵 😵
slivkovu hippku sme este neskusali..jej chutia aj doma vyrobene slivky s jablckom..nastastie..ta detska vyziva je strasne draha...

mirka907
17. mar 2010

biba ak ti to pomoze, ja som kupovala v tomto obchode : http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...
Super cena, objednala som ju v nedelu vecer a dnes rano tu bola.

uankab
17. mar 2010

ivka, ja len ticho zavidim zavidim zavidim... u nas to je na maslu, vcera a dnes som dala magdalenke ryzovu kasicku a vyhodila sa okolo pusinky... 😖 ... vcera som si myslela ze si len namyslam, tak dnes som ju dobre prezrela predtym ako sme isli papat a po dopapani cervene flaky 😖 ... uz mi z toho pozorovania sibe 😝
nehovoriac o tom, ze ja stale nic nejem...
mirka, blahozelame k zubku 😉 ... snad uz bude v noci lepsie spinkavat, aj ked zachvilku jej zrejme pojde druhy..

ivkaivka
17. mar 2010

Mirka, super, blahozelam k zubku. To uz len moja ostala bezzuba???
Uankab, to ma mrzi, aj z ryzovej kasicky sa vyhadzala? Nechapem... 😒
Kupujete aj obycajne vyzivy, alebo len Hipp? Tie obycajne obsahuju cukor, tak zvazujem, no kazdy ma nahovara, ze mozem, sak aj ja som jedla a zijem. No v obycajnych je asi aj lepok a toho sa ma Olivia stranit do roku.
O.k. zajtra pridam do zeleninky zltok. Dnesnu zeleninu spraskala, jedna radost, normalne som nestihala davat, tak pistala, mlaskala pusou, ze nech rychlo davam. Ozaj, este stale mixujete potravu? Od kedy by trebalo menej mixovat?

bibulienka
17. mar 2010

ivi.. ani my este nemame zubky...zato dnes mame "nanic" naladu, pospala poobede pol hodinu a zobudila sa so strasnym revom...pol hodinu som ju nemohla utisit... 🙄 🙄 🙄 🙄

ivkaivka
17. mar 2010

no aj moja teraz vstala s brutalnym revom, spala asi 1 hod.takze vecer bude jak cert.

uankab
17. mar 2010

robila som kozny test s tou kasou, dala som jej ju na licko a ono to ocervenelo.. je to normalne ????

janka3.12
17. mar 2010

celin, nas Oli necchce ziadne ovocie, ani krupicku s ovocim, jednie co vypil, bolo UM s rozmixovanym bananom, no po banane mal vysyp okolo dupky, tak banan nie a dnes skusam hipku slivkovu s normalne jedol, potvorka🙂

mirka veru nedoplatim sa🙂 skusim cez vikend pripravit slivky doma...pockam este zo dva tyzdne a potom skusim detske piskotky /Sunarku alebo Nestle alebo z babyfoodu/ do jablcka alebo slivky, nech trosku popapa

a to som si myslela ze ked nema ziadny problem so zeleninou /papa jak divy🙂 spapa celu flasticku od tatarky naplnenu kasou/ tak ze s ovocim nebude problem ked je sladke....a aha, zmrdik maly🙂 cakam uz len na leto ked budu cerstve marhulky a broskyne

baby ked varite slivky davate este nieco do nich? ci iba vodu?

ivi pouzivam vodu z vodovodu, mame mestsku, vy mate zo studne?

ivkaivka
17. mar 2010

uankab, to mi je luto, drzte sa, asi ma velmi citlivu pokozku, ked tak drazdi. MOja ked papa, je spinava jak cert - no reakciu nema.
Jani, my mame svoju studnu. Asi budem davat tu, robim jej aj caj s obycajnou vodou a nic jej to nerobi. Chcem sa opytat, kedze moja samotne jablko odmieta, ci mozem dat trosika hroznoveho curku, lebo aj ja nacisto zbankrotujem.
Ja asi susienky nemozem davat, asi obsahuju lepok, ze?

bibulienka
17. mar 2010

ja ked varim slivku dam k tomu aj jablcko, samotne slivky su dost kysle... a trocha ryzovej krupicky, alebo rozdrvenu susienku sunarku
Ja pouzivam vodu Lucku..na varenie pre malu...odporucaju kojenecku vodu aspon do 3 rokov...tak neviem...

mirka907
17. mar 2010

Ja davam tiez ku slivkam jablko. A teraz mam slivky z kompotu, takze su trosku nasiaknute tym sladkym nalevom.
Ivka ked si vravela, ze v ostatnych vyzivach je cukor, tak hame a hamanek maju sice cukor ale prirodny, nie umely. Takze to az taka tragedia nie je. Ja tiez ked budem teraz robit vyzivky, tak tam dam trosku trstinoveho cukru. Ja tiez zatíal pouzivam kojenecku vodu(Drobceka...). Akurat maso som varila v normalnej, lebo to by som tam musela celu jednu flasku naliat ked som ho predvarala.
Ivka mne mamka v madarskom tescu kupila bezlepkove piskoty a vraj ich maju aj v hypernove. Ja som ich tam ale nevidela.
Uankab tak to teda mate ozaj hrozne, ked je mala taka citliva.
A Biba my sme dnes tiez spali 30 minutovky, co nechapem, lebo posledne dni mi pravidelne spala od 1 do 3-pol 4tej. Mala uz len dva spanky, ja som bola spokojna a ona tiez.
A vdaka za gratulacie k zubku. Druhy uz vidno pod dasnom, tak som zvedava kedy sa objavi a kolko zas nebudeme spat.
Zajtra nepojde konik, tak pekny den bez konika prajem. Tipujem ze sa stretneme na FB 😉

bibulienka
17. mar 2010

zajtra mi budete chybat dievcata...alenebudem par hodin doma, pride sesternica tak ideme "na vylet" trolejbusom do mesta...idem zaniest podklady na obhajobu....na FB sa urcite pozriem 😵 😵 😵

bibulienka
19. mar 2010

tak aaaaaaaaaaaaaaaahhhojte...mame novu verziu...
ako ste sa mavali tie dva dni????? co mate nove????
Lucka uz sedi ako profik a ked sedi pohupuje sa dopredu, dnes sa tak postavila na vsetky styri ... asi ma nejake plany... 😵 😵 😵

mirka907
19. mar 2010

No mne sa tato verzia teda zatial velmi nepaci...asi si treba zvyknut
Co nove?Postielku sme dnes dali definitivne dole, lebo mala z nej vcera skoro vyliezla.Vcera som s nou bola sama a pozeram ze mala je prevesena cez jedno "zabradlie"...akoze sok neskotucny...bola som sama doma a kedze netusim kde mame srubovak a podobne, sama som postielku dole dat nevedela. Postielku som prirazila k postely , ze ked vylezie nech v noci padne na mna a z druhej strany som dala strasne vela vankusov nech spadne do makkeho. A rano prva vec, manzel dal postielku dole. V noci zas nespime, vyzera to na druheho hajzlika, ktory sa uz crta pod dasnom...A manzel ma prave nasral, ale to u nas vlastne nie je nic nove. 😠
Hej a dnes som rezervovala dovolenku🙂
Biba priprav sa, za chvilku to zacne a budes mat po srande 😉

ivkaivka
19. mar 2010

No mne sa to tiez nelubi,nejake zlozite, aspon na mna.
Mate doma sikulky. Vcera sme boli na neurologiii, pytal sa ci sa pretaca, tak ju prezeral, mozog je v uplnom poriadku skusal reflexy, take zaver znie: dieta je uplne zdrave, no neskutocne lenive. Takze cvicit, cvicit, cvicit....No uz sa ako-tak vytaca na bok a pomaly cakam ci ca prehupne, hracky davam daleko od nej, nech sa poriadne natahuje, no zlosti sa ako maly cert, ale pretocit sa ani za svet. No hadam to potom urobi vsetko naraz. Dnes som bola v praci na skoleni, som max.vycerpana, mala je urevana, neviem co s nou, asi bude velela a dlha noc.

ivkaivka
19. mar 2010

No mne sa to tiez nelubi,nejake zlozite, aspon na mna.
Mate doma sikulky. Vcera sme boli na neurologiii, pytal sa ci sa pretaca, tak ju prezeral, mozog je v uplnom poriadku skusal reflexy, take zaver znie: dieta je uplne zdrave, no neskutocne lenive. Takze cvicit, cvicit, cvicit....No uz sa ako-tak vytaca na bok a pomaly cakam ci ca prehupne, hracky davam daleko od nej, nech sa poriadne natahuje, no zlosti sa ako maly cert, ale pretocit sa ani za svet. No hadam to potom urobi vsetko naraz. Dnes som bola v praci na skoleni, som max.vycerpana, mala je urevana, neviem co s nou, asi bude velela a dlha noc.

ivkaivka
19. mar 2010

to co poslalo 2x a ta poznamka na pravo- ze prispevok nie je OK je fasa 😒

kwetinnka
19. mar 2010

caaute babulky....nestiham vas docitat...už niektorý den som cosi precitala..no nas velmi hnevaju zubky..tepltujeme,hnackujeme..nekludna je...ani flasku nechce..iba taky makky Lovi cumlik,dokonca si aj prsnik vezme.
My mame tiež studnu voda v nej je v poriadku ale pre nas nie prenu...tiež som to tak pocula s tou dojcenskou vodou..NAm sa osvedcila slivkova stava od Hippu.lebo tak strasne ju zapiekol spenat ze normalne male bobecky 😀 kakala..teda som jej musela pomoct.hruuza...konecne sa nam vycasilo..juchuuu...

celin
19. mar 2010

caute, kwetinka nech sa vam co najskor polepsi. kubko stale nechce velmi papat, zeleninu trochu a ovocie vobec. dnes som si musela odsat mlieko a dat mu z flasky. vcera ma pri kojeni par krat pokusal a ja som zjajkla alebo sa mykla a zda sa mi ze sa teraz boji prisat. nechcel papat a stale plakal a ked som si odsala stiahol 130 ml a potom este 100ml husteho vanilkoveho mliecka . no neviem kedy zacne papat uz skoro 2 mesiace vazi skoro rovnako.
ivka kubko sa pretaca uz dlho , plazi sa a zacina sa stavat na 4. on nechce velmi byt na chrbte, takmer cely den prezije v obyvacke na zemi na brusku a pohybuje sa po izbe. na chrbte spi len v kocari.

mirka907
20. mar 2010

Kweti nas taktiez trapia zubky ale iba v noci ...cez den sa prehra, tak na to nemysli...nehnackujeme ani neteplotujeme, len nespime..Vcera som jej dala na noc chamomilu a zabrala, lebo sme boli hore len dvakrat. Ja som bola hore castejsie, a vsimla som si cudnu vec...Mala pocas spanku lozila po postielke. Z chrbta sa pretocila na brusko, polozila a sup naspat na chrbat a tak dookola. Myslela som ze je hore ale ona fakt spala. Je to normalne? Zeby takto spracovavala zazitky z dna?
Ivka tak radsej nech je leniva, akoby jej nieco malo byt...Tu lenivost ma po manzelovi co? 😠

kwetinnka
20. mar 2010

No dnes sa mi v noci zobudila okolo pol 12 ale to som len dala cumlik a spala..ale zacinala mat nejake studene ruky..a nostek a pritom bola dobre pozakryvana..okolo pol 1 už sa mi zdala tepla ..mala 38,9..dala som jej cipok,napit.okolo tretej az jedla..ale zaspala až o 4..nejak nevedela zaspat.A spali sme do 7..a terauž mi zaspava zas v posteli.Celin ani nasa velmi neche jest...celkom ju nadchla hruskova vyziva z mojej letnej vyroby..aj zeleninu musim trafit ale zeby sa nejak jedla nevedela dockat sa neda povedat...ale teraz ked jej idu zuby tak sa jej viac paci ta lyzicka asi ju to vtedy tak neboli..A najradsej pije z velkeho pohara 😀 ..ziadne ine treningove,naustkove nechce.Zajtra chcem skusit ryzu..uvidime co na to povie.Prajem vam krasny slnecny vikend.

ivkaivka
20. mar 2010

Mirka, asi po nom 😠 ,co uz, vcera sa pretacala na boky, z jednej str.na druhu, neskutocnou rychlostou, tak som myslela, ze uz sa prehupne, no nic.
My s papanim nemame problem, zatial chuti vsetko co naservirujem. Vcera sme dali zltok, no asi uz nedam, mala uz zvysok dna nechcela jest, stale sa jej grgalo, tak asi to bolo tazke pre nu, dame neskor. Zajtra mame kralika, tak som zvedava ci spapa, uz ho mala a chutil, tak uvidime co po 5 dnovej pauze. Ja uz neviem aku zelelninu jej davat, mam pocit, ze je to stale o tom istom. Este jedlo mixujejete?

tiffani05
20. mar 2010

ahojte aj ja som prvorodicka a celkom sa obavam ale drzi ma len jedna vec ze uz konecne uvidim moju malinku princeznicku velmi sa tesim aj ked viem ze prvi porod nie je hracka uz mi to vraveli viacere baby ale ja sa ani tak nad tym nelamem ....ked ma to chiti tak mi bude uz jedno kde a kedy..... 😒 😒 ale samozrejem mam aj ja strach....ani nie porodu ako toho co je potom.....

janka3.12
20. mar 2010

čafte kočky, bibi malá je zlatá v tom Mckáči🙂 a ten jazýček, no teda, kočica🙂.....táto verzia dúfam že nie je konečná, lebo je tu ešte čo vylepšovať, ale hádam to bude časom lepšie.....dnes je pekne, ocino je s malým vonku idem aspoň jedno dve okná umyť...vonku je konečen jar......

ivi skús pozrieť v DM normálne nie medzi dojčenskou výživou ale normálnou, majú tam bezlepkové veci pre celiatikov, možno majú nejaké sušienky čo by si mohla dávať Olivinke

tiff...juj no keďže ja som rodila cisárskym, nejako sa nemôžem na pôrod sťažovať, ale ten prvý mesaic dva, úprimne...pre mňa to bol masaker, v kuse kojiť a kojiť, ale pohľad na malého my vždy uzemnil, že načo sa ja sťažujem ve´d mám zdravé dieťatko🙂 a tak je to dodnes, keď nevládzem si vždy poviem moýe byť aj horšie, držím palce

bibulienka
20. mar 2010

ahoj Tiffani ..vitaj u nas... drzime palceky, neboj vsetko bude OK..uzi si este babo v brusku ani sa nenazdas a bude chodit.... 😵 😵 😵 😵 😵
janka...veru nie je to s drobcamu lahke ale ked sa usmeje a zvatle...je to krasne...a aj ked som nevyspata, nemam super uces a amke up...mam skvele a krasne babo a kto ma viac??? 😵 😵

bibulienka
20. mar 2010

poslem vam fotecku (chcem to vyskusat)... takto sme boli dnes vonku na prechadzku

janka3.12
20. mar 2010

až teraz som si konečne všimla náušničky...krásne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre