Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

bibulienka
22. apr 2010

DOBRE RANKO....jsice som uz 4 hod hore ale co uz...
janka daj vediet ako sa Olimu pacila opatrovatelka 🙂 🙂 🙂 🙂
baby,dajte tip co navarit na obed 😕 😕 😕 😕 😕

mirka907
22. apr 2010

Biba a co tak skoro?
Mala v noci vstala o pol 1, mala svoju chvilku poezie asi 15 minut a potom vstala na papanie o pol 4. A prvykrat sa mi stalo, ze mala uplne suchu plienku rano...To asi preto ze len raz o tej pol 4tej jedla a ani nic nepila. Ale vidno, ze jej vysiel zub, lebo spala AZ do 7mej.
No a ja mam navarene kuracie prsia v dvojobale (vajicko a muka) a americke zemiaky...mnam mnam 😀

ivkaivka
22. apr 2010

dakujeme, aj vasim deturencom vsetko naj, ja nejako nestiham, som na malu sama, uz mi zacinaju rast rohy.
Dnesna noc, katastrofa. Vobec nechcela spat, zo spanku mrncala, vykrikovala, prehadzovala sa...musela som ju vziat k sebe spat, aby som si aspon trochu pospala. Myslela som, ze do rana bude ubok a nic, je to navrete, tak som zvedava kolko takychto noci ma este caka.
Bibka ja mam dnes vyprazany syr s hranolkami, uz sa tesiiiiim a zajtra si asi urobim hubove rizotko

bibulienka
22. apr 2010

dakujem za napady...zostala mi zelenina z ktorej som varila pre Lucku..takze dnes zapekana brokolica so syrom a zemiaciky...zajtra asi spravim morcacie ala JA s tarhonou 😵 😵

mirka..moja dcera sa rozhodla ze spat netreba..hlavne rano to poklada za zbytocne...... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

celin
22. apr 2010

bibka nie si sama kto rano vstava. kubko dnes vstaval 5.30 🙂 my spanie do 7 nepozname. obcas spi do 6.30 a to uz mame sviatok. 🙂
kubka musim posledny mesiac v noci prebalit, lebo sa mi do rana uplne precikaval. dnes v noci som ho prebalovala a zacal cikat ked bol prezleceny. radost. pyzamo netrafil, ale spaci vak uplne mokry.
my dnes navarene nemame ale tiez rozmyslam co spravit na veceru a zajtra na obed. ale najprv musim ist upratovat. 😒

janka3.12
22. apr 2010

.....nuz opatrovateľka Petra úplne sadla na prvý šup, pedagogické vlohy nezaprie, vidno že robila v MŠ, malý absolúte nič, hral sa na zemi akoby bol doma, kym som bola na WC mala ho na rukách ani nemrnkol koťuha....mohol aspoň predstierať odlúčenie.)🙂 ale nie...od septembra 160 e mesačne, hádam sa to bude Olimu pozdávať, a prehrá sa aj s vyše ročnou Terezkou

na obed sme mali špízy z kuracieho maska, šampiňonov a zeleninky....keď už neviem čo niečo vybereiem z Dobrého jedla....máme ešte v chladničke baklažán, manžel si vymyslel, len sa bojím aby sme ho urrobili dobre aby nebol horký...nemáte nietorá nejaký podskúšaný recept?

uankab
22. apr 2010

janka, tak to je super ze opatrovatelka sadla, to je dolezite !!! cize najblizsie tam pojde aj v septembri, alebo budete skusat napr jednu hodinu tyzdenne?
aby baklazan nebol horky, treba ho pokrajat, posolit a nechat stat pol hodinu... potom ho normalne umy od tej soli a pouzi do akehokolvek receptu... my ho casto robime tak, ze ho nakrajame na platky, a potom tie opekame na panvici, trosku olivoveho oleja pod to, jeme to s chlebikom na ktory si dame taku omacku - kysla smotana, bylinky, trosku vegety pripadne cesnaku ak to mate radi a je to mnam mnam 🙂
alebo je dobry aj na cestoviny, s rajcinami a plesnovym syrom 😉
skoda ze ja take teraz nemozem 😖
dnes sme skusali masko, kombinacia sladky zemiak, kukurica a morcacie Magdalenke chutilo, no nechapala som, kraasne popapala, klop klop... akurat som si odsala mliecko a pojdem jej spravit kukuricnu kasicku

ivkaivka
22. apr 2010

jani,super, ze opatrovatelka je dobra. Ja by som urcite skusala po trosicku, nech to potom nebude bolestne a to aj pre Teba. Ta Terezka je tiez opatrovane dieta,alebo dcera opatrovatelky? Parada, aspon bude mat vzor a rychlejsie co-to pochyti a urcite sa aj rychlejsie rozrozprava.Ja asi tiez naklusem do prace, s malou asi ostane moja mama, este sa zatial nevie.
uankab, davas kukuricu? Ja som este nedavala, bojim sa, ci ju nenafukne. To davas normalnu kukuricu z plechovice? Kocky, ake potraviny-teda zeleninu, ovocie ste uz davali drobcom? Ja mam pocit, ze uz neviem co davat a ci to vobec mala moze. Cize kukurica je o.k.?

bibulienka
22. apr 2010

ivka..ja malej davam kukuricnu krupicku z obchodu, dalej por, kalerab, karfiol, brokolicu, mrkvu...zemiak a ryzu...a samozrejme masko...

uankab
22. apr 2010

baby, mne dnes niekto vymenil dieta 😀 .. Magdalenka spapala skoro 100ml kukuricnej kase zarobenej s MM... 😵, dufam ze to nezakriknem klop klop klop klop kloppppppp..........
ivka, ja som tiez zacala kukuricnu krupicu a dnes som jej prvy krat dala normalnu kukuricku - kupila som take tie male kukuricky, tie som uvarila v pare spolu so zemiakom a rozmixovala...
ja davam cuketu, tekvicu, zemiak, kukuricu - na vsetko ostatne reaguje 😖 ... ake ovocie inak davate? jablko a hrusku tiez nemozme...

bibulienka
22. apr 2010

Este banan, sllivku a broskyne, aj marhule sa mozu

mirka907
22. apr 2010

Ja uz som davala aj cucoriedkovu vyzivu...a zo zeleniny pastrnak...

mirka907
22. apr 2010

A chystam sa na cviklu

bibulienka
22. apr 2010

mirka a ako tu cviklu budes robit???

mirka907
22. apr 2010

Ked na to pridem, dam ti vediet. Este to nemam nastudovane🙂)))

janka3.12
22. apr 2010

terezka je dietatko opatrovatelky ma rok aj tri mesiace.........dohodli sme sa ze v auguste sa budeme stretavat na ihrisku alebo budeme chodit spolu von, a zacneme Olinka zvykat obden po hodke, dvoch....ja sa len bojim toho ze Oliverko je ako zive striebro, aby sa co ja viem neobaril, nezranil, neviem, budem mat strach, ale ine nam neostava

uankab dakujem vyskusame

my sme skusali: zemiak, mrkvu, tekvicu, cukinu, kalerab, karfiol, brokolicu, petrzlenovu vnat, sem tam pridavam drvenu rascu
ovocie: banan, broskyna, jablko, hruska, slivky.....ine zatial nie
plus robim Olimu pohankove cestoviny alebo mu pridam kupene bezvajecne Emka /chcela som minule dat Cesi ale davaju kurkumu aby boli cestoviny zlte:(/

janka3.12
22. apr 2010

inac pred kukuricou mam tiez respekt🙂

a do zeleninko masoveho jedla pridavam este aj ryzu alebo kukuricnu krupicku

ivkaivka
22. apr 2010

my uz mame cviklu za sebou, uz aj velmi chuti, ja ju namiesam k zeleninke. Broskynova vyziva nam nerobi dobre. Olivii velmi chuti malinova, je fakt fajna. Nemohla by som uz povarit kapustove listy a pomixovat to? Jedna holka mi poslala recepty na mail a je tam taky recept. Ak chcete poslite mi mailovu adresu do IP a poslem, su tam fakt zaujimave recepty-teda kombinacie. Tie kapustove listy ma zaujali,vraj sa mozu od 7mes.
Neviete mohla by som dat malej cestoviny,ale bezlepkove?

janka3.12
22. apr 2010

ivuska samozrejme, ak chces kup pohankovu muku /dostat napr. v kauflande/ a urob si domace so zltka vody a muky.....

celin
22. apr 2010

Ivka poslala som ti IP , absolutne neviem co mam varit Kubko je slaby jedak, snad nas nieco zaujme.

uankab
22. apr 2010

ivka, mohla by si jej dat aj kukuricnu cestovinu... u nas masko vyzera byt dnes ok, aj ked ho zjedla velmi malinko... testujeme 4dni tak uvidime... a kapustove listy neviem, z kapusty naduva, teda mna urcite! aj magdalenku boli brusko, ked si ju dam...

janka, preco mas pred kukuricou respekt ked pouzivas kukuricnu krupicku? to je predsa jedno, ci nie?

uankab
22. apr 2010

celin, vyskusaj tu kombinaciu sladky zemiak, kukurica, masko... to magdalenke velmi chutilo.. celkovo jej kukurica velmi chuti.

celin
22. apr 2010

uankab dakujem za radu, len neviem kde kupim tie male kukuricky, videla som len sterilizovane .

uankab
22. apr 2010

joj to neviem, tu ich predavaju vsade... klasicka kukurica ma zrejme supky, neviem ci by sa to dalo dobre rozmixovat, aby sa to tam stratilo, ale mozno aj hej...

ivkaivka
22. apr 2010

kocky, uz som to poslala, dufam, ze to dojde. Ak by nedoslo, napiste.
Zajtra idem dat malej spenat s kuracinkou a zemiakom, tak uvidime. Sklenickovy spenat, tusim Hipp jej chutil, uvidime co domaca priprava.
Jani, vdaka za typ, urobim, mna to ani nenapadlo, ze mozem jej to pripravit sama, tak sa uz tesim. My mame stale problem s ovocim. Okrem vyzivky nechce ine. Takze kazdy den na desiatu zbodne vyzivku-dostane ma na mizinu 😅

janapon
23. apr 2010

ahojte baby, nejak nestiham.
pripajam sa ku gratulaciam k mesaciu 🙂
hanka uz mala mrkvu, petrzlen, karfiol, brokolicu,zemiak, hrasok, kalerab, masko, ryzu, cestovinu, pecivo a s ovocia len jablko a banan. ale mam pocit, ze jej stale varim to iste :( davam jej obcas aj tie hippky alebo hami, by mala trosku zmenu. vyzivky jej zatial chutili vsetky, najviac asi cucoriedkova.
s hankou je to teraz hrozne, nestaci jej ze ma vidi, musim s nou sediet na koberceku a hrat sa. len sa postavim a uz natahuje rucicky a strasne zacne plakat.dufam, ze ju to skoro prejde ☹

bibulienka
23. apr 2010

ivka...dakujem za receptiky vyskusam...ochutname 😵 😵 😵
inak ja robim kasicku z ovsenych vlociek ale len s ovocim a uvarene vo vode... ale dr. nam uz "povolila" aj kase z UM a UM na pitie ak bude treba, ze su zase nove poznatky...vraj aj dojcene dieta sa ma "zatazit" BKM z umeleho mlieka aby si trav.system zvykol... takze vyuzijeme ked pojdem "mimo dom"

janapon...nasa slecinka je presne taka ista...len mama a mama....mam pocit ze este ma pupocnu snuru 😵 😵 😵..nemozem ist nikam ani na jeden meter....uz nech tu seperacnu uzkost mame za sebou 😀 😀 😀

dnesna noc bola des...boli sme hore...ani neviem ako casto... od tretej do stvrtej vkuse.....neviem ci rastie dalsi zub...ale je tak len naznak .....

mirka907
23. apr 2010

Prave mi volali z roboty ze nedoplatok na zdravotnom mam 95 eur...Je toto normalne???Pol roka som doma a aj tak mi pride takyto nedoplatok. Nervy mam!!!!!.
A my v noci dve hodiny hore, ale to bude dalsi zub, lebo uz ho vidim ale furt nie je prerezany.

janapon
23. apr 2010

ja nove zuby este nevidim, ale tiez zacala nejak horsie spinkat, hlavne cez den. ale zacali sme chodit plavat, tak dufam ze ju to unavi a lepsie bude spinkat

janka3.12
23. apr 2010

uankab neviem, predsa len krupicka my pride menej "agresivna" - samozrejme nadnesene🙂 ale mozno vyskusam...ozaj zabudla som ze pouzivam dost por - je to po nom velmi chutne

inac ani ja som este nevidel baby kukuricku cerstvu, ale mozno zozenies mrazenu v kauflande alebo inde

mirka a to preco, ved si bola zamestnana...ci ako?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre