Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka907
15. máj 2010

No ja uz mam trojkolku vybratu..V draciku maju taku od 10tich mesiacov, takze dostane tu..myslim ze stoji okolo 70 eur. Janka ta trojkolka je ozaj super ale fakt hrozne draha.
My psika uz mame, ale rozmyslam najblizsie nad korytnackou alebo slimakom. To ale dostane ked urobi prvych par krockov asi🙂...

celin
15. máj 2010

Caute, vobec nestiham pisat, teraz som si rychlo precitala co som zameskala. Stretko, no to by bolo super, ale u nas dost zlozite. Manzel pracuje kazdy druhy vikend a ja si autom este netrufam.
Uankab pekny kociar.
My tiez asi kupime trojkolku na narodeniny. Teraz sme mu kupili take choditko ku ktoremu sa postavi alebo sa moze hrat posediacky. No radsej sa stavia pri hocicom nestabilnom a tak musim byt stale pri nom.
Arett my tiez nosime hlavne z druhej ruky a ak mame nieco nove tak to predavame dalej, ale vela toho nie je. Oblecenie teraz velmi nemame, len hrazdicku predavame. ak by si chcela vidiet tak tu mam inzeraty, ale asi tam nic nenajdes, mam tam len take malickosti a obcas sa mi to podari vymenit za nieco. http://www.babybazar.sk/mojeinzeraty.php
ja kubkovi nekupujem vela oblecenia, lebo ked si oblubim nieco tak nosi dokola to iste a na doma kupujeme bud v akcii alebo z druhej ruky zatial, aj tak vacsinu zaflakati a potom to uz nepredavam.

janka3.12
15. máj 2010

arrett, mám 5 balenie body krátky rukáv 74, nosili sme 3, tak 2 sú nové len opraté a takisto mám body 80 s krátkym 7 pack, dostali sme tak ti môžem tiež 2-3 posunúť ak chceš, obe CHEROKKEE, biele s nápisom, aj jedny opaľovačky veľ. 80 nové, len neviem akú veľkosť nosí Šimonko

janka3.12
16. máj 2010

čo ja viem kus za 1euro

dnes je u nás 5 stupnov, katastrofa...:(
manzel mi dnes objednal masaz tak hadam ma nevymasiruje tak ze sa nepostavim🙂

mirka907
16. máj 2010

Janka u nas od vcerajska prsi...vcera rano som to este vymakla a bola som s malou vonku, ale dnes nehrozi.
Joj mam novinku, dnes mala prvykrat stale bez drzania sa...Sice len par sekund ale je to uspech🙂...Kricala som na manzela nech sa pride pozriet a stala dovtedy kym to nevidel aj on🙂...

bibulienka
16. máj 2010

jej gratulujem Viki je sikulka, Lucka sa stavia vsade, a ked sa opiera o gauc tak drzi hracky v oboch rukach ..ked si neuvedomuje ze stoji sama len tak ze sa lahko opiera je to fajn a vydrzi sa hrat.- ale vtedy ked si to uvedomi ide na zadok 😵 😵 😵 ...dnes budeme mat navstevu..pride svokra a svokor..."krasna nedela" 😝

celin
16. máj 2010

Mirka gratulujem, Viki je sikulka. Bibi tak prijemnu nedelu 😅 U na nastastie take navstevy nehrozia, lebo z Ba ku nam je to dalej ako od nas z Ba. Kuba boli pozriet len jed sa narodil, dali kavu a isle domov, ani nepockali kym sa zobudi.

celin
16. máj 2010

oprava. ked sa narodil 😀

arrett
16. máj 2010

Ahojte
Janka, ďakujem veelmi pekne. No bala by som sa mat pozicane, že to maly ogrcka a potom by som to nemohla vrátit ☹ a to by mi bolo ľúto. Ďakujem naozaj za tvoju laskavost. Veľmi má to potešilo.
Jeej, zabudla som Vám povedať že svokra upratuje jednej "lepsiej" rodine dom na kolibe v BA. A majú malého 1,5 chlapčeka. Dala nam 3 tašky oblečenia. Ja sa tak veľmi teším. Práve teraz keď som zhanala 🙂 Ironia osudu. Tak sme včera išli do Ba kúpiť malému stoličku na krmenie z Ikei za 11€. Lacnejšiu už asi nekupim🙂 Juj, tak sa teším.
Gratulujem Viki. Sikovnica mala:-@ Nas prcek začal lozit. Presnejšie plazit sa. Rukami sa posúva dopredu a nohami kope do podlahy. Je to smiešne🙂 Dostali sme penove puzzle, no hneď je z toho dole🙂 No a najzaujimavejsia hračka je pre neho nás psík. Ten ho motivuje k plazeniu🙂
počasie katastrofa. Dnes budeme asi cely deň sedieť doma☹ Simonko posledné týždne spinka do deviatej a ja s ním, no a potom nič nestiham. Včera sme varili fasirky. No mame ich radi do zemle ako hamburger. Dáme tam paradajky, salat, omacku cili a k tomu hranolky. Ostalo aj na dnes, takze dnes nevarim. Možno polievku.
Včera som malému uvarila zemiak, mrkvu, brokolicu, kalerab a petrzlen, potom som to ponornym zmixpvala a zavarila do flasticiek ako výživu. Som zvedava či to bude dobre😀 😀
pekný deň maminky. Venujte sa v tomto počasí manželovi a babu. My sa ideme spolu hrať, asi prvý krát za pól roka🙂))))

bibulienka
16. máj 2010

no budte radi..ze mate pokoj...vobec nemam na "navstevu" naladu..a to pride aj moja "oblubena" svagrina..natrepú sa mi sem 4 ludia a to mi povedali dnes rano, obed navareny uz od vcera..ale malo..nebude to stacit..budu hladni..nech sa naucia , ze pocetna navsteva sa ma dopredu ohlasit...
prepacte...za slova ...ale som fakt nahnevana..a tak nam ten den pekne zacal 😵 😵 😵 ..to pocasie sa uplne hodi na moju naladu 😵

bibulienka
16. máj 2010

ahojte..takze s manzelikom sme sa rozhodli, ze svokrovcov vezmeme von ...trochu sa vyvetrat nech sa netlacime u nas v minibyte...tak sme ich navigovali do eurovei (myslela som ze celkom fajn napad, Lucka uz tiez nevedela co so sebou..potrebovala ist von)...no ale im sa to vobec nepacilo, ze oni prisli pozriet nas a nie centrum... ze sa zaujimaju o nas..no jasne, nezavolaju nam aj 3 tyzdne..len ked nieco treba...hlavne ze sa taaaaakkkkkk strasne o nas zaujimaju..no boli sme tam asi pol hodinu a potom ze oni uz idu domov, ze nejdu ani k nam , ze sa ponahlaju...super navsteva....a ja blba som piekla rano aj kolac, nech svokra nerozprava 😵 😵 😵 ale nevadi, vybrali si...len ma mrzi, ze "ludska nerozumnot" casto vyhra ...a kedze mudrejsi ustupi..ani som ich neprehovarala, ked nechcu nemusia 😝 😝 😝 tak tolko k nasej dnesnej navsteve

bibulienka
16. máj 2010

vidim...ze dnes tu je pusto... ☹ ☹ ☹nikto ma nepotesi??? 😖

janka3.12
16. máj 2010

ola bibi ola Martin vola.)

janka3.12
16. máj 2010

masaz super, maju tam aj virivky, kde sa daju vypnut bublinky, tak tam skocime s Oliverkom...

arret supeeeeeeeeer, presne to sa nam stalo so stolickou, nebolo za co kupit, uz sme boli rozhodnuti kupit z IKEI, ked tu jedni dlhodobi manzelovi kliénti sa nam k narodeniu baba rozhodli nieco kupit a kupili stolicku...som im nesmierne vdacna, lebo priznam sa 100 eur za stolicku by nam asi urobili riadny skrt cez rozpocet
bibi nuz veru skoda reci....ja neviem co tie svokry maju vsetky za diagnozu.... moj manzel vzdy hovori, ked ma jeho rodicia nastvu...ze najlepsie je spoliehat sa sami na seba....ono je to pravda len to cloveku pride luto....ved je to ich vnuca....nuz

bibulienka
16. máj 2010

janka ..presne si to vyjadrila...uz 8 rokov ustupujem..dnes som skoncila..stacilo 😵 😵 😵

uankab
16. máj 2010

bibi, no co ti poviem... dnes mm volal so svokrou a privitala ho s otazkou, ako sa mate vy dvaja? ved ja som nepodstatna, co uz 😝 ... este ze je od nas taaak daleko...
no a mm sestra zije v taliansku, tak sme sa pytali ci nas nepridu pozriet teraz na konci maja maju prazdniny... a dozvedeli sme sa, ze ved nas videli cez velku noc, a zase sa uvidime v juni ked prideme domov, tak naco.. tak co k tomu viac dodat... este ze nam vzdy hovoria ako im magdalenka chyba a ako by ju vybozkavali...
len tak mimochodom, v juni sa uvidime jeden den, pretoze nebudu mat auto aby nas prisli pozriet (to zahlasila svokra, ja zostavam doma 2tyzdne dlhsie ako mm a urcite za nimi sama nepojdem a oni prist podla vsetkeho nemozu)
joj ale sa mi ulavilo 😀

bibulienka
16. máj 2010

baby..dakujem..ste super...aj mne sa uz ulavilo 😀 😀 😀 😀

kwetinnka
16. máj 2010

Ked to tak citam my mame vsetky asi jednu svokru.Ta moja malej obcas aspon nieco posle...ale ona nevydrzi sedciet v aute,tak sedi doma a caka na smrt.Mala by ist na vysetrenie karotid do BA ,tak koli sebe sa dotrepe..ale vnuca vidiet nemis..a tiež ju videla len raz...bibi ...treba sa obcas aj zapriet a nenechat si skakat po hlave...

bibulienka
16. máj 2010

kwetinnka to som dnes urobila a myslim, ze svokru a spol.dlllhhhuu chvilu neuvidim... 😉 😉 😉 😉

janka3.12
16. máj 2010

možno majú aj svokry svoj portál 😉 😉 😉 ta to bol vtip na dnešok

keti to nemyslíš vážne, to keď už bude v BA, nenájde toľko voľného času aby došla pozrieť svoje vnúča? ach jaj aj moja svokra sem tam dačo pošle, jedna výživa Hipp sem, druhá tam....no keď dojde moja mamina, furt pampersky pod pazuchou, v druhej oblečenie a pomaly v ústach taška s jedlom pre nás dvoch dospelákov, a to je sama lebo naši sú rozvedení....nuž to hovorá samo za seba....
o tom zaprení, tiež som si povedala po tom čo nám svokra nechcela postrážiť malého jeden deň, keď sme išli do BA, že dosť, odtiaľ potiaľ

ALE VIETE ČO MUSIME TYM NASIM SVOKRAM ASPON DAKOVAT ZA MANZELOV🙂

ozik a co nas trip do Zuberca ci kde?,??

bibulienka
16. máj 2010

uz sme prisli k zubercu???? to je novinka...no potrebujeme vyjadrenie od vsetkych, ale je to fakt zlozite
a ano...dakujem za manzela...ale od 18 rokov...nebyva doma...mozno preto je taky super.... 😵 😵 😵

kwetinnka
16. máj 2010

Ze portal..ha ha---noo to asi maju...a posuvaju si rady.Asi dojdu..ale za inych okolnosti by nedosla...moja mama je taka ako tvoja..ked mm nieje doma dojde ku naM SPAT...a terazkupili nove auto..tak aby sa tam zmestil kocik...ja to nechapem...urcite je rozdiel aj tým ze je medzi nimi pomaly gene racny rozdiel..ale aj tak...
Noo nejak idea o tripe padla co predsa len zije??

uankab
16. máj 2010

no my keby sme boli doma, tak mame svokru na krku stale... to si viem zivo predstavit 😠 .... aako dobre ze sme prec... ona Magdalenku tutuli mutuli, to len mna ignoruje na celej ciare 😠 ... keby sme ju pozvali a kupili letenky, tak urcite by prisla, ale pre mna to je hotove utrpenie, uz na druhy den mam z nej nervy v kybli a vydrzat dva tyzdne chce riadne hryzenie si do jazyka a davku nervov..
ja by som sa k vyletu pridala, ale nami sa urcite neriadte... ked sa dohodnete a budeme moct prist, tak sa dostavime 😎 ... domov ideme koncom juna na tri tyzdne, s Magdalenkou budem letiet spat sama, som zvedava ako to zvladnem 😝

uankab
16. máj 2010

janka a s tymi manzelmi mas pravdu 😉 ... to je snad jedine pozitivne na nej 😀

arrett
16. máj 2010

Svokrovci🙂 nekonecna téma. Biba, zvládla si to na jednicku. No ja mám svokrovcov jehovistov a trpezlivosť s nimi má prešla veľmi rýchlo. Jednoducho keď neodpapulujem, tak nedajú pokoj. Potom mi "nadavaju" že salena vychodniarka. Vďačím im iba za manžela. My sme si dokonca aj svadbu robili sami. Oni len prišli, utreli ústa a dovidenia. Keď som bola tehotná tak neprišli ani raz a to som bola na rizikovom. Dokonca sa má pýtali, či chcem naozaj do tohto sveta privies dieťa a že to je nezodpovedné. V tedy som si vravela, že aj tak rovnako často uvidia svojho prvorodeneho vnuka. Kaslem na nich. Milujem ich reči o tom ako príde armagedon a len vyvoleny budú šťastný v lepsiom svete. Ku Simonkovi sa zatiaľ správajú v medziach, len mi zakazuju ho pokrstit. No chcela by som teraz v lete keď budeme na východe u našich. Dúfam že sa to podarí. Som zvedava o pár rokov, aké budeme my svokry. He he

arrett
16. máj 2010

Hmmm ak som náhodou niekoho urzila odporom voči viere jehovovej, tak sa ospravedlňujem. Je to iba môj názor a nezdielam s nimi ich vášne k jehovovi.

arrett
17. máj 2010

Baby cela sa trasuem. Malickemu dnes ráno začal pipat monitor dychu. Vyskočila som z postele, pribehla do izby a tak som snim zatriasla že sa prebral. Kukol na mna a usmial sa. Bože, keby ste počuli moju frekvenciu srdca. Mám pocit, že od tejto chvile nebude spať sám ani cez deň. Nikdy, nikdy, nikdy už nechcem počuť ten hnusny zvuk.
V okamihu keď som sa zobudila mi myslou prebehlo že či ho niekto nezobral z postielky a zabudol vypnúť monitor. No mm je v práci, potom som pozrla na našu posteľ, či som ho nejako nevzala ja. Boli to stotiny sekun čo som v hlve kalkulovala. Bože, keby že nekojim tak si asi zapalim, alebo rupnem poldecak, alebo ja neviem.

janka3.12
17. máj 2010

1. viem ako som sa ja naplasila ked si Oli porezal podebie na tej priblblej flasi od mineralky a 5 min sa mu z pusy valila krv.....viem si predstavit ako si sa bala! nemenila si mu niekedy teraz plachtu v postielke? mohol sa len nejako zle otocit....zareagovala si perfektne.....no myslim ze je lepsie ak spi v postielke s monitorom ako s tebou v posteli, ci budes spat pri nom?

2. moj svokor povedal mojeje mamine na nasej svadbe, ze nechceli aby sa ich syn tak skoro zenil🙂 a k svadbe sa tiez nepricinili, akurat zaplatili polovicu, manzelovi sme cely oblek aj s topankami, koselou a kravatou kupovali za vlastne....moja mamina musela zobrat pozicku aby som sa mohla vydat a to sme mali malu svadbu.....no veru skoda reci

janka3.12
17. máj 2010

inac pocasie ma uz poriadne sere, pardon za vyraz...

uankab verim ze mala let zvladne ved z UK to nie je daleko, si doma skor ako ja z MT v PO🙂

Oliverko sa uz stavia na kolenach ku gaucu a za ruky sa postavi....som zvedav kedy to pride, pridavam zopar skeriacich sa fotiek, Oli je proste spolocensky ludomil nastastie

arrett
17. máj 2010

prave ze som nic nemenila...dokonca lezal klasika v strede postielky, na brusku. Inokedy ho najdem vylezeneho celkom hore a monitor nepipa. Ach jaj ☹ Budem asi pravdepodobne spat v jeho izbe,alebo ho presunieme nas5 do spalne. Alebo ja neviem. Inak sa cudujem, ze ho ten hluk neprebral. Inokedy sa prebera na vrzganie podlahy. Ved ten monitor reve tak, ze ho susedia museli pocut.
Janka, Oliverko je taky krasny🙂) nadherne sa smeje a tie ocka...perfektny

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre