Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

uankab
9. dec 2009

my pouzivame teplomer do uska.. je uuplne super, odmera teplotu za par sekund 😉 ...
my tiez chodievame von skoro kazdy den, ak poprcha tak mame kryt na kociarik.. nejdeme iba v pripade, ak velmi silno fuka alebo fakt leje ako z krhly... vtedy spinkame vo vnutri, aj ked prevcerom asi 2 hodiny zaspavala, nechcela ani za svet zaspat a spinkala len 30 min ☹ ... vonku mi zaspinka aj par minut, tak ak je naozaj zle, vyjdeme s nou iba pred dom a za 10 minut sme spat 😉
na dalsie ockovanie ideme v piatok, chudatko zasa dostane 2 injekcie 😔
ivka, a to jej tak skoro robia testy? mne doktorka hovorila ze vela deti ma taku reakciu a z toho vyrastu, tak to nejako neriesim teraz... odkedy som vysadila mliecko, tak je to vyrazne lepsie, ... nie je to uuplne ok, skor by som povedala ze to mame pod kontrolou a nezhorsuje sa to a urcite je to o 2 triedy lepsie... tu kortikoidnu masticku som nepouzila aspon 3 tyzdne, ak jej to aj trosku ocervenie, tak to len stale natieram kremom, tu som si naozaj nechala len na pripad ked to bude velmi zle..

ivkaivka
10. dec 2009

celin, aj ten nas meria 2x ina teplota, no potvrdim si to ortutovym, nechapem preco ho chcu uplne zrusit, ved vsetci sme na nom vyrastli, kazdemu merali teplotu takto a sme tu, zive a zdrave. Vsetko dobre potrebuju zrusit. U nas som ho nasla v jednej lekarni, tak este asi pojdem kupit, nech mam v zasobe.
uankab, tie testy, neviem, no aspon budem vediet ci teraz mozem mliecne, ja som uz totiz uplne odvapnena, uz ma zacinaju boliet zuby, co sa mi nestavalo. Je super, ze to mate pod kontrolou, moja je opat cervena na hrudniku, no pripisujem to teplotam. Dnes uz je dobre, uz v noci bola bez teplot. Niekde tu na fore som citala, ze je dobre ked ma teplotu, vraj telo bojuje s latkou ktoru dostalo, cize imunita pracuje na plne obratky, tak som spokojna. Akou mastickkou to mastis?
Drzim palceky pri ockovani, chudatka nase, co vsetko si musia vytrpiet. Skoda,ze sa neda aby zaockovali nas a cez mliecko by to preslo k deturencom. No nieco take by mali vymysliet a nie stahovat ortutove teplomery 😅

uankab
10. dec 2009

ivka, ja pouzivam teraz Aveeno cream a olej do kupela... nie je to specialna lekarska kozmetika, ale je to zamerana na ludi so suchou pokozkou a sklonu k ekzemu... citala som nejake reakcie ludi na nu a podla ich vyskumu viac ako 70 % ludi s ekzemom ju pouziva a pomaha im... ak to ma trosku cervene, tak sa s tym netrap, my tiez mame krcik obcas cerveny ale dolezite je ze je ovela lepsi ako to bolo predtym... vtedy to mala vyslovene cervene, zapalene, az to horelo, cela oblast pod krkom, teraz tam mame mensie fliacky...
ked nejes nic mliecne, tak si urcite kup vitaminovy doplnok vapnika a pekne ho uzivaj !!! lebo naozaj sa ti odvapnia a kosti a to bude hotova katastrofa...
dufam, ze vam teploty prejdu, uvidime ako to budeme znasat my zajtra...
Nam sa posledne dni dost menia spacie navyky, uvidime co z toho vznikne... dnes sme vstavali o 7, okolo 9., 9.30 som ju ulozila znovu spinkat a taha uz dve hodiny... 😕 ... a to mi zvykla spinkat 40 min doobeda...
a mame kraasne slniecko, tak sa tesim na prechadzku s kociarikom 😵

janka3.12
10. dec 2009

ivuska dufam ze nam to s tym kavejom vyjde🙂🙂🙂

vapnik mas aj v strukovinach, ale ako pise uankab, kup si vitaminy, ale v lekarni sa radsej porad ktor su pre teba vhodne kedze dojcis....aby nepresli moc do mliecka. Ivuska ked budu velke mrazy, kludne mozes ist von, ak ju dobre naobliekas a das viacej vrstiev a nebude este aj fukat, kludne mozes byt vonku aj polhodinku....uz nie su taki mali, radsej otuzovat, ale dobre obliect...len neviem kolko vrstiev mam Olimu dat🙂 teraz ked sa schladilo ma tenke body, dupky, tenky svetrik na to zatepleny komplet bunda s kapucou a nohavice, flisove papucky, fusak a deka....hm tak ked budu mrazy asi este pridam kombinezu....aalebo viacej tensich vrstiev? fuu...

Mirka my posledne 4 dni spime vecer od kupania od osmej do rana do pol siestej, potom pocas panelaku spi pravidelne pol hodku.), potom chodime o 10:00 von, spime vonku hodku a pol a este doma po prelozeni do kresielka dalsiu hodku a pol(teda cca 3 hod), potom spinka az vecer medzi piateou siestou cca 45 min, tot nas denny spanok...

uankab
10. dec 2009

uau janka, tak to spinkanie vam v dobrom zaavidim... my stale papame kazde 3-4 hodiny, posledne 3 dni zasa Magdalenku brusko bolelo, tak sme boli vzdy aspon 1 hodinu v noci hore... u nas to teraz vyzera tak, ze kupkame o 6, papame o 7, potom 10.30, okolo 1.30, a rano 4-5... a potom sa budi okolo 7, zasa papame, niekedy si este pospinka a niekedy uz nie...
janka, neviem sice kolko stupnov mate teraz doma, ale neobliekas ho moc? ja davam Magdalenke len bodynko, dupacky, bundicku s kapuckou a do fusaka, to je vsetko (ak mame okolo 5 stupnov)... ak je okolo 10 vonku, tak jej dam len namiesto bundicky zatepleny overalik a len decku (fusacik nedavam)..

janka3.12
10. dec 2009

vies co u nas je teraz tak dva az pat, deku nedavam skoro nikdy, len ak fuka, lebo chodievame do lesa a tam je medzi stromami tak o dva stupne menej (mame lesik blizko panelakov🙂, fusak mame este po mojom manzelovi (27)takze ktovie kolko tepla udrzi🙂 asi ho moc neobliekam, lebo spoteny nie je

vy to mate lepsie, lebo mate more a vzduch je vlhkejsi🙂

uankab
10. dec 2009

no praveze ked je vzduch vlhkejsi, tak pocitovo je chladnejsie ako ked je suchy... 😉
dnes nam krasne svietilo slniecko, ale fukal vetrik, ja som si nezobrala rukavice a take studene ruky som mala ked sme prisli domov... tiez chodievame na prechadzku okolo lesika, ked fuka tak tam je dobre lebo sme aspon schovane medzi stromami pred vetrom...
este ma napadla jedna vec, ako casto strihate detickam nechtiky? ja na ruckach musim kazdych par dni, neviem preco sa jej dost lamu 😖 .. neviete ci je to normalne? na nozickach som strihala asi len raz, tam skoro vobec nerastu...

celin
10. dec 2009

janka, to sa mate ze spinkate celu noc 🙂
my papame v noci kazde 3 alebo 4 hodiny a rano medzi 5 a 6 vstavame. 😒
denny rezim nemame vobec pravidelny, nejak sa nam nedari. jedine poobedna prechadzka je okolo 14 tej, spinka do 17 tej, o 19 tej sa kupeme, potom papat a 19.30 spinkat.
ale posledne 2 dni ani poobede nespal tak ako spava ani poobede.
my este nedavame fusak. davame body dlhe rukavy, pancusky a teplu kombinezu a zakryjeme dekou.

ivkaivka
10. dec 2009

uankab, my to mame teraz hrozne, no mozno to je aj odozva na teploty, nevie, no je to velmi skarede, zapalene. Moja dnes spala do desiatej a vonku sme sa vytrepali az o druhej a to bola hladna, pretoze odmieta dnes jest, je umrncana...no pospala v kociari take 3hod. Az som bola na nu zla, pretoze zvycajne chodime von okolo 11.-12. a vonku bolo tak krasne a Olivia lezala na prebalovacom stole a revala, pretoze nechcela jest a ja som ju nechcela brat vonku hladnu, no nakoniec aj tak vyhrala, isla bez jedenia. Myslite, ze je normalne, ze niektore dni takmer nic neje a ine sa nevie dojest?
Jani, fuu, Ty ho fajne obliekas. Ja dam malej vonku: body, poldupky, tenky svetrik, ponozky, nozky zabalim do decky dam do fusaka a to je vsetko, ked vstane ma rucky, noztek...teple. Ja ju velmi neobliekam, ved ked budu mrazy tak to by som jej musela dat do kociara ohrievac 😀
Mne ked zaspi von a uz sme dlho, tak ju z kociara nevyberam, len rozipsujem a necham vo verande, kde je uplne vypnuty radiator a takto spi aj 3 hod. Ja mam fusak po sebe, Jani, urcite su kvalitnejsie a hreju viac ako tie nove.
Ja na rukach striham asi 2x do tyzdna a na nohach som strihala asi len 2x, je to boj, mala stoci prstiky do klbka a je po parade, neda sa to ani za frasa, takze na nozkach striham priebezne pri prebalovani, stale sa podari len 1 prstik.
Ja vam zavidim, ze chodia vase deturence tak skoro spat-teda v dobrom zavidim. Moja spi od osmej do desiatej a potom chodime spat o jednej-druhej rano. No dnes som sa uz nastvala a po osmej jej spat nedovolim, radsej ju budem uvrestanu nosit a ulozim az o desiatej, tak drzte palce.

celin
10. dec 2009

ivka vy zas spavate rano dlhsie. kubko zaspi okolo 19.30 , v noci vstava kazde 3 hod a o 5 rano vstava. potom je hore asi 1,5 hod. potom spi asi 45 min. takto ma doobeda 2 az 3 kratke spanky a poobede ideme von o 14 tej a to spi do 17tej. dnes poobede nespal tak zaspal o 19, taky bol unaveny. ak bude dlhsie spat rano tak mu asi nedovolim poobede tolko spat a budeme chodit rano na prechadzky.
drzim palce nech spite lepsie. neda sa niecim zabavit aby vydrzala hore? kubko ked je unaveny a potrebujem natiahnut cas sadneme k akvariu a tam mozeme sediet aj hodinu. akvarium miluje.

uankab
10. dec 2009

ivka, my mame tiez dni, kedy Magdalenka vela neje.... ked jej dam prsnik, tak si len par krat pocuca, par minut a zacne sa s nim hrat.. resp. vypusti ho z pusy, potom sa zasa prisaje a podobne... tak vtedy ho schovam a pockam zasa par hodin... naposledy to vyzeralo tak, ze poriadne papala rano o 5 a potom az vecer okolo 6, cely den len po troske cuckala a nechcela... a tiez robim to iste, snazim sa ju nakojit vzdy predtym ako ideme vonku, pretoze nechcem aby sa zobudila od hladu... inak vam deticky cely cas v kociariku spinkaju? Magdalenka ked bola malicka, tak spinkala bez mihnutia oka... teraz sa casto po pol hodine, po hodine zobudi, popozera, pocucka cumlik a zasa zaspi... neviem preco nedokaze spinkat v kuse, spinka dost prerusovane 😔 ... a tiez ked prideme domov, tak ju nechavam v kociariku, len ju rozopnem aby jej nebolo teplo...
neviem si predstavit, ze by magdalenka chodievala spinkat o jednej, druhej... ved by ma porazilo !! kedy ju potom kupkas? my okupkame a ide sa spinkat, aj ked sa v noci obcas zobudi a je hore, nikdy sa s nou nehram ani na nu nerozpravam, skratka snazim sa aby co najrychlejsie zaspala, necham ju vzdy v postielke ak sa da... obcas to trva sice aj hodinu aj pol co si tam rozprava, cucka, vrti sa a neviem co este... ja som v posteli a pocuvam ju, alebo chodim za nou ju utisit ak placka...

ivkaivka
11. dec 2009

uankab, ja kupem len 2x do tyzdna, kvoli tomu ekzemu. Rano o piatej som musela dat kortikoidy, bola taka cervena, ze som sa jej bala dotknut, aby to nezacalo krvacat. Ja uz fakt neviem co mam jest, co nemam, co jej vadi. No po kupkani zaspinka, no ale len do tej desiatej a potom je hore. Vcera som jej nedovolila zaspat, bol to des, isla spat o desiatej (inokedy uz vstava) vstala o pol druhej vypila mliecko, hned spala do pol siestej, opat vypila mliecko-zaspala tak o pol siedmej a spala do desiatej 😀 Tak som sa kraaaaaaaaaaaasne vyspinkala aj ja.

mirka907
11. dec 2009

Uankab nasa mala spinka v kociku rovnako....Aj ked ju davam na balkon tak viem ze presne po pol hodine musim ist za nou a kocikovat ju aby mi zaspala tak tvrdsie...Vonku ked sa po polhodine zobudi tak zvykne byt aj hodinku hore a potom ked zaspi tak zas len na pol hodinu...Na balkone kedze je stale dookola to iste vie zaspat hned...Co sa jedenia tyka tak mala sa naje rano...ked vstava o 6tej tak je nieco po 7mej a ked vstava o 7mej tak je az okolo 8mej a potom ma dalsie jedenie az okolo 12....potom papa raz poobede a potom az pred spanim...Teraz jej poobede skusim dat dvakrat lebo chcem skusit ci ked bude fajne napapana nezaspi v postielke...vecernemu spanku to pomohlo, tak snad aj tomu dopoludnajsiemu....
Vonku s nou teraz chodim doobedu a to zvyknem kludne aj 2 hod po papani, lebo viem ze si bude pytat az o dalsie 2-3 hodinky...
Ivka nasa mala zaspava medzi 20-21...a vstava medzi 6-7...V noci ked sa zobudi teraz cakam ci nezaspi sama...(tak jedno zobudenie je take ze trosku pomrnci a spi dalej (ja vtedy simulujem mrtveho chrobaka🙂))))...No a ked papa, pripadne ju prebalim tak ju davam spat do postielky a ona za par minut sama zaspi, co je super...fakt nechapem preco jej to cez den tiez tak nejde....:(((
Inac boli sme na ortopedii...oba klby su lepsie....perinka este stale ostava na 24 hod ale ze nabuduce ked to pojde takto dalej sa uz mozme porozpravat o tom, ze perinka by mohla ist na nejaky cas cez den dole....No ved uvidime....

uankab
11. dec 2009

my mame dnes uuplne strasny den... magdalenka pri ockovanie revala ako o zivot, potom sa trosku ukludnila v kociariku, poobede to iste a vecer tiez... strasne ma z toho boli hlava 😖 .. o piatej som ju kupkala, spinka uz od 6, uvidim aka bude noc... dala som jej Calpol, tak snad jej pomoze a ulavi od bolesti... predtym ked ju ockovali tak to zvladla uplne super, minutku si poplackala a bolo, ale dnes, no ako keby ju rezali, srdevuci plac... musela som s nou ist von 2x, aby mi zaspinkala aj poobede, vsetci sa na mna pozerali tak vrieskala v kociariku..
a to nas o 4 tyzdne caka dalsie a budu jej pichat 3 injekcie 😲 ... to nechcem zazit, musime to dat navtedy ked bude mm doma, lebo sama to znovu absolvovat veru nechcem...
a mm tiez volal ze pride domov najskor o polnoci a zajtra zasa odide na obed a pride az v nedelu vecer...
a magdalenka je uz hore.. 😖 , pap

janka3.12
11. dec 2009

nuz baby asi ho fakt obliekam🙂 chudatko moje...zajtra dam menej.....
ivka s tym ohrievacom to by bola haluz🙂🙂🙂

janka3.12
11. dec 2009

to mam od tych starych mam...len aby mu bolo teplo🙂🙂 inac ja oliverkovi striham nechtiky na rukach tiez aspon raz tyzdenne, lebo mu rychlo rastu, na nohach som tiez strihlala iba raz aj to iba velke palce🙂

ivkaivka
11. dec 2009

Mirka, super, ze klbiky su lepsie. Je to dobre,ze nedali vacsiu perinku. Teraz mate kontrolu kedy? My sme nezohnali tu 18-tku tak ma 17-tku, tak predpokladam, ze v januari nasadi 22. Uz neviem, kde by som mala zhanat. Vraj nevyrabaju len 17 a potom az 20.
uankab, to ma mrzi, no bude lepsie. Co za ockovanie mate o 4 tyzdne?
jani, aj moja mama by ju "nahuldala" no nastastie je to na mne. NO najnovsie ma mama otravuje s tym, ze "daj jej dve ciapocky, vonku je zima",.... hruuuuuuuuuuza a to mama v pondelok ide posledny x do prace, bude s nami doma, tak si to viete predstavit...

janka3.12
12. dec 2009

sodoma gomora cecilko🙂 mne stačí keď mamina dojde na pár dní a už som z tých dobrých rád chorá....dnes sa u nás ochladilo, ale fakt mu musim davat trošku mene vrstiev🙂 koľko ste s detúrencami vonku? my takú hodinku a pol až dve....ja sa len bojím toho že keď sme tak dlho vonku a Oli len leží a nehýbe sa aby mu nebola zima....🙂ale radšej akurát ako priveľa🙂 juj už sa hlási...

ináč použíbame už j my spací vak, je to suer vec🙂

mirka907
12. dec 2009

Ivka kontrolu mame 11.1...Neskusila si napisat Cikyte?ona svoju perinku dala sit, tak mozno by aj vam vedeli usit tu 18tku...
Uankab ako sa mate dnes...uz lepsie? To ockovanie bola druha davka hexavakciny a proti pneumokokom? Ak ano tak som citala, ze riziko reakcii stupa kazdou dalsou davkou. Tak asi preto mala horsiu reakciu ako pri prvej...No my mame ist ockovat 22 alebo 28 ...tak teraz fakt rozmyslam ze kedy pojdeme. Bojim sa aby potom nebola umrncana cele sviatky a keby nahodou zle reagovala tak ani doktorka nerobi...Na druhej strane by som bola rada keby to mala cim skor za sebou, tak neviem kedy ist.
My mame fusak 3v1 od emitexu a je fakt super...Este pred mesiacom som ju do neho davala len v pancuskach a body...teraz ma na sebe este supravu a je v nom prikryta este tenkou dekou, ale to len preto aby nevystrkovala rucky...joj furt si ich pcha do ust ...uz som z toho nervozna niekedy...
Boj s poobednajsim spankom v postielke som stale nevyhrala...3 dni po sebe kricala skoro 2 hodiny aby potom spala par minut...No na nervy...Ale este to nevzdavam..naucit ju vecer zaspavat mi trvalo skoro 2 mesiace tak snad ju casom naucim aj toto...a snad na mna susedia nezavolaju dovtedy socialku 😖

celin
12. dec 2009

mirka my tiez zle spavame vnutri, my chodime na prechadzku poobede a doobeda sa ucime spat vonku. akurat dnes ho manzel zobral von do kocika, lebo uz ho nemohol pocuvat, uz bol tak unaveny a nervozny ze pistal az nam v usiach hucalo. vecer sa naucila zaspavat sam, to mame stastie, od 6 tyzdna ho vecer nakrmim ,ulozim do postielky a on spinka.
len nocne papanie sa horsi. kedysi vydrzal spat v noci 5 az 6 hod a teraz papa kazde 3 hod. niekedy si pyta aj za 2,5 hod. a medzi 5 a 6 rano vstava. hruuuza
este sa chcem spytat na ake ockovanie to chodite ?
nas kubko bol zaockovany v 3 mes. dostal prevenar a infanrix hexa a nehovorili nam o preockovani. ani poradne nemame kvoli chripke.

mirka907
12. dec 2009

No takze dnes sme poobede zaspinkali v postielke za 20 minut bez placu...a spinkali sme 40 minut, takze celkom uspech...doobedu klasika v kociariku na balkone okolo 2 hodiniek ..teraz sa este chystame na prechadzku do mesta na trhy tak este cestou snad nieco pospinka...Celin mala sa uz tiez vecer naucila zaspavat sama, ale dnes poobede som jej dala cumlik tak som zvedava ci si ho opat nezacne aj vecer pytat...dufam ze nie...
My v noci vstavame 2 az 4 krat....a uplne vstavame medzi 6tou a 7mou...zaspavame medzi 20-21.No a to ockovanie je hexavakcina a proti pneumokokom... No nic idem sa obliect a na trhy do tej hrooooznej zimy...🙂

uankab
12. dec 2009

ahojte, tak my sa mame dnes lepsie, aj noc bola celkom dobra... sice sa par krat zobudila, ale zachvilocku vzdy zaspinkala dalej... rano o siestej uz bola hore, tak sme ju prebalili - tatikovi sa pritom pocikala 😀 , tak ju musel celu prezliekat, nakojili a spinkali do 9... doobeda spinkala este takych 40minut (zaspinkavala asi hodinu, vykrikovala z postielky a nakoniec zaspala s rukou v pusinke) a teraz spinka v kociariku uz asi 1,5hod. - boli sme vonku ale taka zima tam je... fuka vietor, no vydrzala som tam tristvrtehodinku...
vcera nas ockovali tou kombinovanou vakcinou a meningokokom, o 4 tyzdne ideme na dalsie uz posledne ockovanie - tretia vakcina kombinovanej, plus pneumokoki a meningokoki (preto su to 3 injekcie)... a to budeme mat ockovanie na prvy rok odkrutene.. akurat ze my ju chceme dat este zaockovat proti hepatitide a TBC...
my zaspavame aj cumlikom aj bez neho, ako kedy... niekedy je uuplne spokojna a cumlik nechce, ale niekedy zasa vyslovene hlada ako keby bola hladna, ale pritom bradavku len cmuka a vtedy jej cumlicek dam... ved je este malicka a stale si myslim ze je to lepsie ako rucicka.. teda dufam 😅 ... videla by som v tom problem keby ho mala v puse stale 24 hodin denne, ale tym ze ma len obcas a kratucko tak to bude snad ok...
celin, nasa Magdalenka nikdy nevydrzala bez papania dlhsie ako 4 hodiny, tak bud rada ze aspon prve tri mesiace si sa ako tak vyspala... 😉 ... v noci sa pravidelne budi kazde 3 hodiny, niekedy aj skor...
mirka, ako si na tom s mlieckom? ja neviem co je so mnou ale stale sa mi neupravilo 😲 , ani cez den ani v noci, prsia mam stale naliate... uz teraz sa hrozim co bude ked bude papat prikrmy...

ivkaivka
12. dec 2009

jani, my sme voknku tak hodinku, potom spi vo verande.
Mirka, ja by som asi isla 28. na ockovanie, fakt, cez velke sviatky nebudu robit, na pohotovosti, budu nerovzni, radsej potom. Moja mala cez den spi v kociari, v postielke len chvilocku. Ja uz neviem ako ju naucit chodit spat aspon o desiatej-jedenastej, vcera som jej nedovolila popoludni spat, a spat sme isli az o druhej rano, bola vysmiat, blabotala, vrestala...uz som fakt zufala, vyhladovana... Uankab, co si jedla, ked si vysadila lepok? POzorovala si nejake zmeny??? Ja neviem ako to vydrzim.

uankab
12. dec 2009

ivka, kedy budes mat vysledky z tych testov na mliecko?
mirka, ja tiez volim radsej 28, to je jedno ci tyzden skor alebo neskor... my sme teraz tiez boli po 5 tyzdnoch, nie po 4... tam je dolezite aby bol dodrzany minimalny odostup medzi nimi..

uankab
12. dec 2009

mne magdalenka este stale spinka, uz spinka 3 hodiny... asi ju pojdem zobudit, aby zasa v noci spinkala...
ivka, skusala si olinku ukladat do postele vecer o 7? ved nemoze tak dlho vydrzat hore, treba ju ulozit a naucit ju spinkat... nechat ju tak, ak si kvaka, nech si kvaka... skus ju par dni kupkat kazdy den, zaved jej vecerny ritual... ak sa bojis aby jej pokozku nevysusovalo, daj olejcek do kupela - mne napr. odporucila doktorka kupat ju kazdy den s olejcekom, to jej pekne premasti pokozticku... po kupkani papat a do postielky spinkat.. nechaj ju v postielke nech zaspinka sama, ak sa ozve a bude plackat, chod k nej, utis ju a odid prec... snaz sa s nou vobec nerozpravat, ja viem ze to bude tazke, ale pomaha to... ja som tak od zaciatku ukladala magdalenku, aj teraz ked nechce spinkat tak ju vzdy necham v postielke, nehram sa s nou, nerozpravam... niekedy vykrikuje aj hodinu ci dve, ale nakoniec vzdy zaspi...
ak budes mat vysledky testov skoro, tak pockaj na ne, aby si aspon nieco mohla... ja som naraz vysadila kravske mlieko a lepok, a po par dnoch sa to zacalo zlepsovat, lepok som nasadila a bolo to take iste, tak to bude zrejme mlieckom... este stale mame suchu pokozticku, ale ako som pisala predtym, to zapalene nam zmizlo, ma este cervene/ruzove fliacky stale okolo krku ale je to podstatne lepsie... ja som vtedy jedla hlavne jogurty na rano, cez den nejake masko s ryzkou, zemiakmi, ovocie, zeleninu... kupili sme aj ryzove chlebiky, nejake bezlepkove zemlicky a keksiky - drzala som ju asi 5 dni, za ten cas uvidis ci sa to zlepsuje alebo nie... davaj pozor hlavne na skyry lepok, napr. ryzove vlocky do jogurtu ho obsahovali 😠 ... mozes si uvarit aj kukuricne cestoviny, ak potrebujes nieco zahustit tak namiesto muky pouzi zemiakovy skrob...

kwetinnka
12. dec 2009

CAute babulky,tak my sme mali v stredu tri mesiaciky:o). Bez lepkova strava je nahodou celkom rozmanita..ani by som nepovedala ale mam krsnu mamu nezlepkacku a oni si varia pecu vselico. My sme vonku tiez tak hodku dve,ale spi my malo ..a je jedno kde je..teraz v poslednej dobe spi aspon doobeda aspon tie tri hodky a poobede tak dva -tri krat po 20 min.
Tie sleep end plaz su o chlp lepsie ale nenadchli ma.Celin a co ti povedali na ten ortopedii?
Ivi a na toho rota mate ist na preockovanie kedy po 6tt? mne povedali tak.A obliekam ju asi tak ako Ivka,niektory den som to presvihla a musela mat vo fusaku hole nohy ako jej bolo teplo..keby ma niekto videl:o)

ivkaivka
13. dec 2009

uankab, zajtra budu vysledky. Ja ju kvoli ekzemu nemozem kupat kazdy den, lebo by som ju musela vzdy natierat kortikoidmy, vzdy po kupani je neskutocne cervena a kozdy tiez zakazal max.1-2x do tyzdna. Dnes idem kupat po 6 dnoch, tak som zvedava. No uvidme ako zaberie ta dieta, teraz sa modlim, aby ten ekzem mala, nech nie je alergicka na muku, to by bolo hrozne.
Myslite, ze ak by bola alergicka na muku, nemala by aj zvysene hodnoty v krvnom obraze? Ten ma ukazkovy, tak neviem.
Kwetinka, mi ideme preockovat tiez po 6 tyzdnoch.

celin
13. dec 2009

este sme neboli na ortopedii, az v utorok.
my sme boli ockovani 25.11. a na dalsie ideme az 7.1. nejak neskorsie ako chodite vy, ale snad doktorka vie co robi.
ivka skus spravit vecerny ritual kvoli lepsiemu zaspavaniu. nam to velmi pomohlo a kubko od 6. tyzdna zaspava problizne o 19 tej bez problemov. iba vcera vecer spravil cirkus, neviem preco vrestal asi 10 min. potom som ho nakojila a zaspal a spal do 7 rana konecne. inokedy vstava o 5. asi mu ten rev pomohol 🙂
my sme tiez nekupali kazdy vecer, ale vzdy som ho zobrala do kupelne, vyzliekla dohola ako keby sa isiel kupat, vycistila som mu zahyby, obliekla do pyzamka, nakojila a sup spinkat.
predtym som ho davala do kupelne len na kupanie a dni ked som ho nekupala tak nie.a bez kupania mal vacsie problemy zaspat. ako keby si tym ritualom v kupelni oddelil den a noc.
teraz uz kupeme kazdy den.

janka3.12
14. dec 2009

ivuska ak sa robi bezny krvny obraz moc z toho nevycutas co sa alergie tyka, to by museli robit imunologicky profil....pri ekzemoch byvaju zvysene tzv, imunoglobuliny IgE....krvyn obraz mam aj ja v poho a mam ekzem, nebojkaj🙂 veru radsej "obycajny ekzem" ako celiakia...aj ked dnes uz hadam je tych potrevin dost...ale nejden to rozoberat...mala bude zdravucka uvidis!!! bude dobre🙂
my ideme preockovat 22. 12 dufam ze nebudeme mat teplotu
Uz vyse tyzdna spavame od osmej do pol siestej sietej, tak sme obaja s manzelom stastni ze sa vyspinkame
Vonku je ale riadna kosa:( fuuuu....dostali sme krasnu teplu kombinezu, tak som mu do nej davala len body a pancusky a na to fusak a bol v pohode🙂 tak som rada, horsie je to so mnou mrznem jak cicina a maly si od slasti odfukuje v kociari🙂

Babulky nas po januari caka prikrmovanie, kedze sme na umelom mliecku tak som zvedava ako mu bude chutit uvarena mrkva vo vode....ja by som ju vyplula🙂🙂

ozaj ako sa ma alex a Risko?

celin
14. dec 2009

my mame este cas do prikrmovania, ale uz teraz sa na to tesim 😖
Kubko totiz ani za svet nevypije ani umele mlieko a vcera som mu chcela dat materske z flasky, aby som vedela kolko vypil a flasku ani za svet. tak sa rozculil ze vrestal asi 10 min, az bol bordovy a potom uz sa nechcel ani nakojit. vrestal na rukach, v postielke, u manzela na rukach,... az som mu strcila bradavku nasilu do ust a asi po minute zistil ze to nie je flaska a najedol sa. 😀 dufam ze z toho vyrastie.
janka drzim palce aby ste zvladli preockovanie bez problemov. nam dali termin az 6 tyzdnov po ockovani, takze nas to caka az v januari.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre