Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka907
18. jan 2010

Ach jaj...mala je dnes hrozne protivna....Teraz pospala 25 min ale s takym revom vstala....Musela som jej dat po 2 hodinach jest nech sa ukludni...Neukludnil ju ani kociar nic...Ruku ma furt vrazenu v ustach a dnes je strasne zaslintana a mrzuta...Ja tak nejako furt cakam zuby a tie stale nic...Zas mrnci...Ako "dobre" ze som dnes sama doma.

bibulienka
18. jan 2010

ahojte,... aj my sme uz po ockovani... bola celkom super..plakala menej ako minule..a amame jeden oranzovy a jeden modry leukoplast 😀 😀 😀 😀 😀 na nozickach... rotarix bol v pohode celkom jej chutil...
...vazime 7160g a meriame 66 cm.....
... co sa papania tyka...nemam davat UM... teraz castejsie kojit a ked dovrsi 5 mes zaciname papat prikrmy...uz aby sme isli kupit stolicku na papanie, hrniec a misku...bude sranda...

ivkaivka
18. jan 2010

bibka, uz po 5.mes. prikrmy? Ked plne kojis, nedavas az po 6.mes?
My mame zajtra kontrolu, kvoli bacilom. Ockovat nas bude asi az neskor, uvidime kedy.
Miruska, drzim palce pri nausnickach. Moja becala, len ked pichli, potom nic.
Olivia je dnes tiez neznesitelna, asi hodinku blaboce ako diva, rozdava usmevy, kazdeho stipe, skriabe, no z nicoho nic, pusa sa prevrati a dvojhodinovy rev. A uspavanie bola tiez zaberacka-musela som ju uspan na rukach 😠

janka3.12
19. jan 2010

...no baby dnesna noc stala za to🙂 maly sa zobudila o pol jednej, teda neprebudil sa len sa metal v postielke a nostek plny, tak som ho musela vybrat /samozrejme sa zobudil/ vybrala sopliky co bolo vidno, preplachla nostek fyziologom /Libenar/ a skusila maleho uspat na rukach...no ten oci hore a smeje sa mi do tavre, potvorka🙂 tak som ho dala do postielky a zacala som si citat casopis, ze pockam co sa bude diat...a on vam zlatusik asi po 15 min sam zaspal....fuuu som si vydychla, lebo manzel samozrejme zaspal este pred nim:(

rano sme zase vyplachli fyziologom, volala som dr. ze mame dalej preplachovat aby bola sliznica vlhka a doporucila mi bud fenistil alebo kvapky SINUPRET - vytazky z byliniek, vravela ze radsej tie kvapky...tiez si myslim aj ked fenistil je urcite super vec, skusime najprv to.....nechapem ci to ma z vysuseneho vzduchu v byte alebo odkial...tak som zvedava...akurat zaspal, dnes radsej nepojdeme ani von, co sa rovna nepretrzitej zabave, noseni, krmeni, hrani...a dookola

prikrmy su doporucene od 6. mesiaca ale je to individualne, kazde babo ma iny apetit🙂 ja som zvedava kedy nam dr. povie🙂 9.2 ideme do poradne a to bude mat drobec uz ukonceny 5. mes tak uvidime
stolicku na krmenie nam chcu dat znami....hm...najradsej si taeto veci kupujem sama, lebo potom clovek zisti ze dostal nieco co je poloprakticke🙂

ojednala som z mimibazaru hrazdicku pre krpca tak som zvedava ci pod nou skonci on alebo ja.)

mirka aj ja cakam na tie zuby, lebo uz nie je doma nicoho a nikoho co by nebolo oslintane

mirka907
19. jan 2010

Janka sopliky moze mat aj zo zubkov...hlavne ked hovoris ze ich kazdu chvilku cakas🙂))
Bibka tak super ste zvladli ockovanie🙂))...takze na to caste vstavanie ti poradila zacat davat prikrmy skor?
My mame 5 mesiacov tento stvrtok, v noci vstavame stale 2-3 krat ale kym sa to da zvladnut, tak budem len kojit...
My uz stolicku na krmenie mame...dostala ju od krsnych na Vianoce(je vo fotkach na FB). Som rada ze ja toto nemusim riesit, lebo asi by som mala problem vybrat si...este aj taka obycajna stolicka moze mat "milion" funkcii..

ivkaivka
19. jan 2010

No my sme po kontrole, vyter jej nerobila, akurat zmenila sirup a v piatok opat kontrola, ze ako sa bude drzat bez ATB, pri odchode nam este sestricka dala asi 10 vzoriek gelu na dasienka uz som aj chutnala...mnam, take dobroty... Vravela som,ze mala sa nepritahuje, tak ju dvihala a vraj ma slabsi tonus, neviem co to je, vraj budeme sledovat a s pretacanim, ze do 6.mesiaca sa ma babo same pretocit, tak mame este chvilocku casu. Bezim...uz krici.
Mirka, uz som objednala tu zabku co mas. Ja sa nechavam inspirovat Tebou a kupujem, kupujem...hi,hi,hi... 😅 este pis, co mas a kde to objednam.... 😀 😝

bibulienka
19. jan 2010

ano prikrmy uz od 5.mes.. nasa dr. nie je zastancom UM...vraj radsej prikrm od 5.mes ako UM... vraj su nejake nove poznatky ze tak je to lepsie...uvidime...
ockovanie zvladla super... rano mala 37,4st ale to je v pohode...je vesela, rozprava....
zuby... presne ako pisete vsetko a vsetci sme uz uslintani...ruky stale v ustach aj hracky... vsetko a podbradniky su stale mokre...

janka3.12
19. jan 2010

no baby ked som dala sirup na hlieny asi po hodie bola aj hnacka, tak bud tie zuby alebo nadcha...co je lepsie?🙂
rozmyslam ze kupim tu odsavacku na vysavac...neviem ani ako sa pouziva

mirka907
19. jan 2010

Janka jednoznacne zuby...ked uz maju ist von, tak nech cim skor. A ja to ozaj vidim na zuby kedze vas navstivila aj ta hnacka🙂

janka3.12
19. jan 2010

no fasa🙂 som ani nevedela ze mozu byt aj sopliky.....
bojim sa tych hlienov aby mu to nezislo dole, dnes dam este luhovat do vriacej vody harmancek, ked zaspi, dam aj mokru plienku na postielku aby mal vlhsi vzduch a rano uvidime ak sa to nezlepsi asi budem musiet fakt kupit tu odsavacku, lebo v nosteku nema nic, co by som mu palickou vytiahla ani runou odsavackou nevytiahnem nic a pritom nostek plny jak das...:(
ako sa pouziva odsavacka na vysavac?

celin
19. jan 2010

tu odsavacku napojis na ruru na vysavac a pustis vysavac a odsavas.my trosku uberieme z vykonu vysavaca, ale nie je to treba. vyskusame na ruke aky je to tlak, len tak pre lespi pocit a povysavame sopliky. je to super. vytiehne sopliky az z paty 🙂 a kubko pritom neplace, takze to asi nie je take hrozne.
zajtra ideme ockovat 😒

janka3.12
19. jan 2010

dikes a drzkajte sa

ivkaivka
19. jan 2010

jani, kup tu odsavacku, je super. Ja este pred odsatim dam sprej s morskou vodou- pouziva sa na kazdodennu hygienu a pekne zvlhci sliznicu, pockam asi 1 min. ono to hlieny poriadne zriedi a lasie sa vytiahnu.

ivkaivka
19. jan 2010

Ozaj, poculi ste o tom Nurofene, co stahuju z lekarni? My mame doma, to cislo mame ine ako davali v spravach, no mam obavy, tak ho asi radsej vyhodim a kupime nieco ine...

bibulienka
19. jan 2010

drzim palce na ockovanie...
ja som nurofen ani nekupovala ..panadol baby je asi lepsi pre mensie deti

kwetinnka
20. jan 2010

A co hovorili o tom nurofene???ja som to nevidela...tiež mam doma jedno balenie..ale zatial pouzivam panadol.No vcera malej vystupila teplota na 37,7 ale dala som jej panadol tri hodinky pospla a bolo dobre...aj dobre..lebo mamina moja malavcera autonehodu..napalil do nej autobus..noo bola strasne v soku..tak som zbalila malu a ficali sme za nou..nastastie su v poriadku..este mala v aute oboch psov...jeden aj usiel...ale isla domov..potvorka..trafila...takze vcera perny den.
JAni a ta odsavacka na vysavac je super...ustami nikdy taky tlak nespravis aby si to vytiahla vsetko.JA dnes nabehnem do dracika na tie puzzle...a este pokukam cosi.

ivkaivka
20. jan 2010

Kweti, vraj je skodlivy pre babo. Cislo sarze je tusim 909 2.. nepamatam a trvanlivost do 04.2010 rok asi, ale mesiac urcite stvrty. No tak to sa mamina musela poriadne zlaknut, boze autobus...fuha a chudata psiky, to musel byt aj pre nich riadny sok. Dufam, ze su v poriadku.
Celin, drzte sa, daj vediet.
Kwetinka, boli ste ockovat, ze mala mala teplotu? To je hrozne, ked take deturence maju teplotu...

janka3.12
20. jan 2010

kwetinka to mi je luto, aj maminy aj psikov, ja som mala raz len mini buracku, ked sa jedna pani rozhodla zastat v polovici precodu, stihla som ubrzidt aj auto za mnou ale tretie do nas napalilo az ma odhodila s autom cez cely prechod, mala som malu nissan micru, starsiu a uz to nerozchodila....no ale naraz to bol riadny a to bolo len v 60 rychlosti a osobak...autobus dakujem pekne:(

tiez mi dr. povedala ze najlepsie zacat na teplotu paracetamolo - panadol baby, az ked nezabera doporucuje sa kombinacia s ostatnymi, nurofen, ibalgin...

kwetinka tuisim aj tu na modrom koniku je o tom nurofene diskusia, v sekcii babatka

mirka907
20. jan 2010

Ja mam doma Nurofen ale inu sarzu a budem ho pouzivat dalej...V tom zlom bolo vraj menej ucinnej latky.
Joj baby nestraste s nehodami...Ja som hrozny sofer ale musim to zmenit, lebo ma nebavi byt furt odkazana na manzela...Uz sme kupili aj druhe auto (do prveho nam nevosiel kociar, tak sme ku kociaru kupili auto hehe....ale nie hlavny dovod je, ze to prve je sportove trojdverove ), len ked ja sa ozaj bojim soferovat.
Kwetinnka hlavne ze je mamka ok. Aj psikovia. Musela si sa riadne vydesit aj ty..

janka3.12
20. jan 2010

miruska ked budes jazdit bude z teba dobry sofer...ja som tiez nebola bohvie co, ale ked som zacaa dochadzat do prace denne 44 km, trasa martin Ruzomberok, podstatne sa to zlepsilo🙂

ozaj ako ti dopadol ten pohovor v praci?

mirka907
20. jan 2010

V praci ok....cakali ma uz od marca ale povedala som, ze nepridem. Akceptovali to. Novy plan je oktober🙂)ale najprv vycerpam mesiac dovolenku, takze november. To uz ale na plny uvazok..
Mam teraz este rozrobene nejake veci z domu (pomaham bratovi🙂), takze sa nemam kam plasit.

janka3.12
20. jan 2010

nadcha neprechadza, idem kupit tu odsavacku....dufam ze mu tie vodnate sopliky z ktorych chrchle vytiahne

ivkaivka
20. jan 2010

janka, odsavacku si uz mala mat davnoooo, na sople nie je nic lepsie. Babo to nevie dat von, rychlo, nech to neposteka. Motto mojej obvodnej: odsavat, odsavat, odsavat a libenar, libenar, libenar. Tak sup,sup a napis dojmy... 😅

janka3.12
21. jan 2010

nuz nekupili sme, lebo maju vypredane🙂 tak som mu zacala vytierat nostek materskym mliekom /tymi dvoma kvapkami co zo seba este dostanem🙂 plus som dala vcera zase vyluhovat rumancek do izby, vlhke plienky na radiator a na po stielku a Olynth aromatherapy do zasuvky a cuduj sa svete dnes je to podstatne lepsie, spali sme celu noc...rano som mu dala zase Sinupret, tak uvidime ako to pojde cez den.....manzel je skrz na skrz chory, tak neviem kto koho nakazil🙂 uz berie lieky, tak hadam sa z toho vystrabia obaja

celin
21. jan 2010

uz mame po ockovani, ani neplakal. neviem co nam davaju do tej vakciny za drogy 🙂 on je po ockovani strasne vyrehotany a rozblazneny. teplotu sme nemali a noc bola klasika. kazde 2 hod sa budil a mrncal, nakojila som ho a spal dalej. ale ja uz som hotova z tych noci. zacneme prikrmovat. doktorka vravela ze uvarit mrkvu a zemiak a dat vyvar, postupne pridavat zeleninu a potom rozmixovat. ja mu dam asi 2 dni vyvar mrkvu a zemiak a potom uz roztlacenu mrkvicku. a ze mu mam davat stavu z domacej mrkvy. kde zoberiem domacu mrkvu ked v zahrade pestujeme len travnik ? 😀 a vecer ze ho mam nakojit a dat mu sunar po kojeni ked si myslim ze mam malo mlieka. ja som mu dala 130 ml sunaru, dokojila ho a on sa aj tak zobudil po 3 hod a najedol sa.
mirka ja sa tiez velmi bojim soferovat a zislo by sa mi to. rada by som chodila na plavanie ale byvame na dedine a spoje na plavanie mam zle a ani by som nesla v tej zime s malym busom po plavani.

bibulienka
21. jan 2010

no tak nam sa dve noci po sebe podarilo zaspat medzi pol deviatou a deviatou... papala potom okolo stvrt na dve a potom o stvrt na sest... takze sa citim celkom vyspata... len je cez den strasne mrzuta... vcera prerevala dve hodiny vkuse 😝 😝 😝 😝 a nezaberalo nic....a cez den kojim skoro kazde dve hodiny...je stale hladna... chcela by som este chvilu kojit-dufam ze mliecko bude...od soboty skusime papat mrkvu som zvedava....

bibulienka
21. jan 2010

a s tym soferovanim som na tom rovnako, bojim sa soferovat ked je so mnou Lucka...a auto by sa zislo..nastupovat do trolejbusu s kocikom je fakt zabava...najma ked je tolko "ochotnych" ludi ... aj buduci tyzden musim skocit do roboty a vobec sa na tu cestu netesim...

ivkaivka
21. jan 2010

celin, vsetko naj k 5 mesiacom. Ako to presne mas prikrmovat? Ja som totiz antitalent na varenie, velmi rada sa necham poucit. Tak napis, ale stylom: z police vyberieme hrniec, do pravej ruky vezmeme varechu...
miruška, všetko naj k 5 mesiacom.
ja šoférovanie zbožnujem, hlavne po snehu a ľade, pre mňa je to super adrenalin. Hadam sa nikde nevykotim, no zbožňujem taketo vyzvy. Šoférovanie je paraaaaaaaaaaaaada.
Bibka, napíš aj Ty, ako to budes pripravovat-ten prikrm. Moja sa tiez rozjedla, este chcem vydrzat s mojim mliekom no neviem, dnes musim opat vytahovat z mrazaku.

celin
21. jan 2010

ivka ja som tiez antitalent na varenie. mam dat 1 mrkvicku a 1 zemiak uvarit do vody. nepovedala kolko vody. asi ako na polievku. dam maly zemiak a malu mrkvu a asi hrncek vody a uvarim do makka. a hlavne nesolit.
ja skor neviem kolko mu mam dat. asi tak 2 az 3 lyzicky dam zo zaciatku a ked si zvykne tak dam kolko bude chciet .
ja mam zas problem ze sa kocar nezmesti do autobusu. chodia nam tu moderne busy s malymi dvierkami a musela by som odmontovat koliecko z kocara. takze som odkazana uplne na manzela

bibulienka
21. jan 2010

no budem prikrmovat takto... najprv uvarit mrkvicku v detskej vode do makka a rozmixovat...najprv skusit len par lyziciek... toto iste papat 3 dni... ak nebude reakcia pridat uvareny a rozmixovany zemiacik... a zase
3 dni.... prvy prikrm sa podava na obed a dieta sa dokoji mlieckom.... no a potom cca po 1 tyzddni pridame aj uvarene kuracie masko: mrkva+zemiak+kusom maska- uvarit domakka rozmixovat a pridat par kvapiek panenskeho kvalitneho oliv.oleja...... asi tak to je moj plan... uvidime ako bude Lucke chutit a ci nase steny ostanu v povodnej farbe... a neskor cca o 2 tyzdne mozeme dat aj uvarne jablcko...potom aj surove postruhane na sklenenom struhadle...
--- vsetkym gratulujme k 5 mesiacom.... ide to strasnnneee rychlo....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre