Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

uankab
20. feb 2010

jasne mirka, chapem 😉 .... anglicke knizky hovoria ze ak nieco na pitie, tak najlepsia je cista voda a ked stava, tak riedena ako som pisala... slovenske zase ze nepotrebuje nic, a ak nieco tak max 1dcl denne... mliecko vraj pozostava 70perc. z vody a zvysok su dolezite latky ktore babo potrebuje... tot co som vycitala z knih 😉 ... inak toho zapekania sa bojim aj ja, dost co nas brusko obcas bolieva 😝

janka3.12
20. feb 2010

uankab ale oise sa aj u nas ze ked zacne tuha straqva treba cajik, prevarenu vodu alebo riedenu stavu🙂

oli vypije tak 50 caju, plus mu davam do UM o 10-20 ml vody naviac aby mal trochu tekutin

bibulienka
20. feb 2010

ahojte...Lucka ma dnes svoj den..je mrzuta, len by sa nosila na rukach.. uz sa viackrat pokakala....dufam ze uz to budu zuby..lebo ked bude takato mrzuta dlhsie tak ma asi porazi... 😀 😀 😀
ivka dufam ze nadcha uz lepsie

ivkaivka
20. feb 2010

no nadcha lepsie, skoro vobec, len ja som chora jak pes, tak dufam, ze to nebude kolotoc. No dnes statocne spapala 4 lyzicky a koniec, som zvedava co bude zajtra.
Jani, myslis, ze by som tej vodicky mohla doliat aj do mojho mliecka? Mojej cajik davam len striekackou, inac nechce, tak by som vodicku supla...
Kocky, nase deturence uz budu polrocne, super, vase uz tolko zvladli, dufam, ze vas rychlo zacneme dobiehat. Teraz sme ani necvicili, tak uvidime.

bibulienka
20. feb 2010

gratulujem vsetkym novopecenym polrocnym detickam 😀 😀 😀

arrett
21. feb 2010

Simonko sa už druhu noc budí rovnako. Večer o siedmej nakojime a ide spinkat. Zobudi sa o 12tej, potom o 3tej a ráno o 7mej kedy už vstavame. Paradicka🙂
dnes to konečne vyzerá na pekný deň, ide sa von🙂
aj ja gratulujem polrocnym/-))

mirka907
21. feb 2010

U nas sa v noci mala stale budi ako sa jej zachce. Tentokrat sa ale budi aj na to, ze sa supne na brusko. A kedze este nevie ako spat na brusku tak sa hned dviha a uz je hore...Nekrici, neplace len sa zacne hrat a ja mam potom soky ked sa preberiem a zbadam ju tak...
My sme dnes vstali o 6:40 a uz po hodine a pol sa pytala spat....Skontrolovala co nove na chodbe, v kuchyni, zautocila na policku (musela som ju vypratat) a potom sa uz pytala spat. Ku valaniu sudov pridala aj stale sa zrychlujuce plazenie, tak ju teraz len nahaname. Dufam, ze sa to casom zacne prejavovat aj na dlzke spania, nie len ze je skor unavena. Inac mala sa rozhybala, ked sme jej dali taku hracku ze go go baby od FP. Tak mozem odporucit. Dnes dostane na polrok toho hovoriaceho psika, tak som zvedava ci sa jej bude pacit...
A vdaka za gratulacie. Tiez sa pridavam: Vsetko naj Kubkovi k dnesnemu polrocku, vsetko naj Olivijke k zajtrajsiemu polrocku a Lucke k utornajsiemu polrocku🙂)))

mirka907
21. feb 2010

Oprava: nie go go baby ale go baby go 😉

celin
21. feb 2010

dakujeme aj my prajeme vsetko najlepsie vsetkym k polroku. ako rychlo to ubehlo. mirka mate doma malu sikulku 🙂 my mame zubatu knedlu. uz ma uplna vonku 4 zuby a dalsie 2 skoro prerezane , ale aby sa niekam pohol z toho puzzle tak to nie.
my sme v dm kupili zas mrkvovu stavu, ale este som ju nedala. nejak sa celkovo pohorsil s papanim. uvarila som mu kusok kuracieho prsicka s mrkvou a zemiakom a to mu nechutilo a odvtedy nechce velmi ani svoju oblubenu mrkvu. skusala som aj spenat so zemiakom HIPP a ziadna slava. ja som mu kupila aj ryzove mliecko s kasu, skusit ho zasytit na noc, ale to papa le z lyzicky a je to riedke a viac ma ma sebe ako v sebe. a v noci sme klasicky hore kazde 3 hod a budicek o 6.
ivka ja ked som bola prechladnuta tak mi detska lekarka odporucila homeo oscilococcinum a pomohlo mi to a zde sa mi ze sa to moze davat aj preventivne ked je chory niekto iny aby si neochorela.

mirka907
21. feb 2010

Celin, vy ste uz super zubati🙂...A Kubko to zvlada v pohode?
Nam hruskova stava chutila, ale kvalitne sme ju rozriedili.
No a na psikovi Viki zatial najviac zaujal stitok s popisom kde bol vyrobeny 😀 ..Inac to ju momentalne najviac bavi na vsetkych hrackach...

uankab
21. feb 2010

mirka, aky mas prehlad kto ma kedy 6mesiacov 😉 aj my blahozeme vsetkym detickam k pol rociku 😵 ... my si este chvilku pockame, aj ked sme mali termin tusim ako prvy 😉 ... ale musim priznat, ze to ubehlo straasne rychlo... pomaly vyradujem 68 a musim povytahovat zo skrine vacsiu velkost a oprat to vsetko...
odkedy sa my vieme pretacat na brusko, tak spinka len tak... aj ked ju ulozim na chrbatik, zachvilku je na brusku, pomechli sa chvilu a spinka... lozenie nam este nejde, mozno aj preto ze pouzivame latkove plienocky a ma vacsi zadocek, na sirsie nozicky a asi jej to ide tak tazsie... ale ved sa nauci, len keby sa tolko nejedovala pri tom 😀
vcera som bola vecer taak strasne unavena, ze som odkvecla uz o osmej do postele... a nadranom o 3.30 po tom co som nakojila magdalenku som ani za svet nemohla zaspat 🙄 ...
arret - uzi si pokial Simonko tak spinka... Magdalenka tak spala len par tyzdnov a zmenilo sa to na nas sucasny rezim, kojenie po cca 2,5-3 hodicnach...

mirka907
21. feb 2010

Uankab a kedy si to mala termin? Ja 31 len mala sa vypytala o 10 dni skor🙂))
Ja to mam s oblecenim super. Svagrinej mala akurat vyrastla zo 74 a nam je dobra...Takze ona mi to vsetko poposuva a ja potom nakupujem uz len tak sebe pre radost🙂)..
Mne bolo vcera nejako zle...dala som si detsky espumisan (doma nic ine nebolo) a zalahla som...
Arret tentokrat nam uver 😀 a vazne si to uzivaj, my vstavame v noci cca kazde 2 , 2 a pol hodinky.
A uankab ja malu musim teraz uspavat cez den na rukach lebo so sebou tolko naraba, ze sama nezaspi..Vecer ked je hotova v pohode zaspi sama, ale cez den je to boj. A velakrat sa stane, ze ju ulozim a za par minut rev, lebo je na brusku, tak ju musim pomojkat a ulozit nanovo.
Teraz mi spinka na balkone 2 aj stvrt hodiny, to sa uz dlho nestalo. Skoda len ze v postielke nevie tiez pospat takto pekne.

uankab
21. feb 2010

termin som mala 24, ale malinka sa vypytala na svet az 11 dni po... chcela si to tam este uzit pokial mohla 😉
nase denne spinkanie radsej nekomentujem... poobede zvykla spinkavat v kociariku aj 2-3 hodiny, posledne dni sa budi s placom uz po hodine, niekedy aj skor a nedokazem ju uz ukolisat spat.. aj teraz mi vykrikuje, musim ist pre nu, predchvilkou sa zobudila... dufam ze zubok rychlo vyrastie 😖
my sme tiez kopec zdedili, ale je to uz po 2 detoch ktore maju teraz 8 a 5 rokov.. takze dost kupujeme noveho... no a hlavne ako pises, pre radost 😉

bibulienka
21. feb 2010

to mate fajn...Lucia spi max pol hodinu...t.j. spolu 2-3x3Omin za cely den....
co sa terminu tyka ja som mala termin porodu 4.sept... a Lucia sa 23.aug narodila...
noc bola celko fajn, spala 6hod... a potom este 4 hod....
zajtra uvidime u dr. ako s nausnicami... drzte nam palce 😵 😵 😵

kwetinnka
21. feb 2010

Ahojteee...zas sa po case hlasim....co sa týka terminu...ja som mala 5.9 a mala si pockala na 9.9....a neviem ci je to stravou ale LILI zapeka nejak velmi v poslednej dobe..a neviem ci je to UM alebo stravou..alebo kombinaciou..a ma taku kaki zelenu stolicu..ako volenska zelena....keby bola riedka tak by som vedela ze co..ale takto netusim.Nasa tie to tri dni spala kazdy den poobede 3 hodky vonku..na tom dazdi..asi sa jej pacilo ako jej to bubnuje na strechu...ale dnes spala asi 2 hodky do kopy..boli sme plavat tak po tom spala asi 45 min v sedacke v aute..ale zobudila sa o pol 4 a nespala do teraz ...teraz ju mm uspava.Noci sa nejak lepsia...posledne dva dni vydrzala na jedena 8 a pol hod.
Tie penove puzzle som stale nekupila...teda videla som jedny..ale staly skoro 30E..nieje to vela??ale pouvazujem..kedze sme oslavovali tento tt meniny..tak mozno to predsa len kupim..aj ked planujem tu cestovnu postielku..a ohrievacku na flasky konecne..BIbi ty mas aku tu ohrievacku??

celin
21. feb 2010

kubko spi cez den rano hodinku a poobede 2. v noci sa budo kazde 3 hod. treba si uzit nocny spanok kym sa da. no u nas sa nedalo asi od narodenia vobec a 2 mes pred porodom som trpela strasnou nespavostou,
termin sme mali 16.8 , 17 nam zacali vyvolavat a 21 sa narodil
bibulienka drzime palce

bibulienka
21. feb 2010

ja mam ohrieva c flase AVENT..a za super cenu..vyhrala som totiz aukciu na MMB 😵 😵 😵 je to uplne super, nalejes vodu , zapnes a za 5 min papame...
kwetinnka..gratulujem Lili k meninkam...mame pre vas nieco 😉 😉 😉 😉 😉

bibulienka
21. feb 2010

ozaj uz sa nemozeme dockat kedy budeme chodit plavat..Lucka dnes pri kupani vyspliechala z vanicky polovicu vody 😵 😵 😵 😵

kwetinnka
21. feb 2010

noo dnes sme ich ucili splivat..ame sa smiali...mm ju drzal pod hlavou a ona nohy v ustach a splivala...ja som rozmysla abud nad nim alebo Lovi...lebo vsetky flasky mam velke....to si vymakla super..lebo inak niesu lacne.Zajtra idete na nausnicky?? drzime palce...a dakujeme...odovzdam oslavenkyni..a ja tiež kupelnu po kupani umyvam

ivkaivka
21. feb 2010

ahojte, no Vikinke a Jakubkovi gratulujem k 6 mesiacom.
Ja sa s mojej asi zblaznim sama si sadla, bola v kresielku, poloha takmer lezmo,zaprela lakte a sedela, normalne vystreta, bez opory a to asi 30 s. Bojim sa ci sme nieco nepreskocili, vo vyvine, kedze na brusko sa este nepretoci, no sama si sada. Aj ked lezi na chrbe dviha hlavu, akoze si chce sadnut, nedari sa, tak sa jeduje. Neviem, nemoze si pokazit chrbticu. Ja ju nechapem, na to silu ma,no pretocenie statocne ignoruje. Sa z nej zblaznim

mirka907
21. feb 2010

Ivka ked si mala sama sadla, tak je to ok. Ona najlepsie vie na co ma a co chce robit🙂 Tak sa z nej tes 😉
Nasa sa tiez tlaci do sedu, ale este si sadnut nevie.

janka3.12
21. feb 2010

Presne tak ivuška, nič ste nepreskočili, malá chce sedieť🙂 len ustriehni aleby nesedela dlho /kdesi som čítala že
za celý deň nie viac ako 30 min bez opory - ale knihy sú knihy/

a ak ti za zeleninkou dopije mliecko tak s vodou to nijako extra prehanat nemusis....skusjej davat len lyzickou na prehratie, zatial ma vodicku v mliecku

aj ja gratulujem vsetkym k 6. mesiacom...boze ani sa mi verit nechce

ja som mala termin 31., voda odtiekla sice 30.8 ale maly sa narodil 31..)🙂🙂

heliik
21. feb 2010

Ahojte Děvčata.. Tak tady čtu jak vám vaše mimča pěkně hačají 😀 , v tomto směru bych potřebovala poradit. Mám dceru 8.měsíců, a je hrozně líná, ač přes den několikrát cvičíme, tak mi sama nesedí, neleze, pomalu se ani nepřevrací 😒 , nemáte na to nějaký trik, dobrou radu?? Díky za příspěvky, a mějte se 😀 😀

mirka907
22. feb 2010

Bre ranko..Tak ja som dnes uplne hotova. Mala zas vyvadzala v noci...4krat hore a od pol 4 nie a nie spat. Ked konecne zaspala tak dala 50 minut a mna skoro porazilo ked som pozrela na hodinky!!!!
Vcera cez den spala skoro 4 hodiny, z toho cez obed 2 a pol... Dnes ju budem budit, ziadne vyspavanie...
Ideme na ortopediu pred obedom, drzte pale nech uz sme uplne ok.
Lucka a Biba, drzim palce s nausnickami.
A viete co vcera vyparatila?....2 krat mi vytiahla kabel od telky...musim ju mat pod riadnou kontrolou teraz...
Heliik vitaj 🙂 ...Ja som vcera pisala ze mala sa zacala pohybovat ked som jej dala taku hracku go baby go. Ta jej stale utekala a kedze ju ona chcela dosiahnut, tak sa zacala za nou plazit. Teraz sa uz dava na 4 a sem tam ma taky pokus ze spravi krok nohou a hodi so sebou o zem 😀
S otacanim na brusko nemala problem ale z bruska na chrbat zacala az neskor a to som ju motivovala 2litrovou krabicou od dzsusu 😉 ..Strasne sa jej na stole pacila a ked som jej ju dala na zem, tak sa isla potrhat za nou..To bolo take nemotorne otacanie..No a valat sudy zacala tiez vdaka tie go baby go hracke...

bibulienka
22. feb 2010

mirka a aka je to presne hracka??? rozmyslam ze Lucke kupime nieco super na oslavu polroka...sice dnes si ani velmi nezasluzi...je zla ako certik...uz hodinu "koncertuje"...nevie co by chcela...dufam ze susedia maju pevne nervy... 😝 😝 😝

mirka907
22. feb 2010

Biba, tato hracka to je:
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2341&e=d....
Ortopedia dopadla ok..Mame prist az ked zacneme chodit, takze super.

bibulienka
22. feb 2010

tak na poradni fajn...vsetko OK..mame 68,5cm a 7750g... a nausnicky zatial nic...nebola tam sestricka 😢 😢 😢
mirka gratulujem k super vysledkom z ortopedie...
no nasa slecinka dnes spala 10min- 30min-10 min a 25 min za cely den.......len dufam, ze noc bude lepsia a dlhsia ako obvykle...

bibulienka
22. feb 2010

miri ta stranka nefunguje 😢 😢 😢 😖 😖 😖

ivkaivka
22. feb 2010

mirka gratulujem k ortopedovi, super. heliik, moja je tiez lenoch, neprevrati sa na brusko no chodime cvicit vojtovku tak uz sa aspon trosku na brusku urdzi a vytoci sa na bok, len tam aj ostane a to sadanie, nechapem, len sa jej dotknem a uz sa dviha, som zvedava co zajtra povie rehabilitacna, asi mi na po rukach. Dufam, ze nic nepokazime, lebo uz by ma porazilo, dost sa na nas lepi, dnes som jej stopla sama sedela asi 2 min, hrala sa s hrackami, no na silu som ju polozila lahnut, viete co bol za cirkus? Bud na ruky, alebo sediet...no brusko nic... uvidime zajtra.

mirka907
22. feb 2010

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre