Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

kwetinnka
10. mar 2010

Bree ranko,dakujeme za gratulacie...my mame tiez to Cd od FP,aj klavir aj toho piska..a vsetko co hra ma uspech..tiež sa do sedu taha..len by sedela ale bez opory mi sadla.JAni ja som kupila tento vikend tie puzzle v europamebeli 18 kusov za 7E..inde som ich nevidela len v carefoure za 25E.my mame tiež hlavne parkety..ale dala som na tie puzzle este deku.
JA som dala vcera LILI jablcko ani domaca vyziva ani cerstve ju nenadchlo.To vajicko som zas niekde pocula ze klepnut ho k jedlu aby sa tam uvarilo v celku..ale asi je to jedno ako ho tam dam.A už davate masko kazdy den.Celin nasa tiež tak rada vari ako mala Magdalenka..tiež tak s uzasom pozera.
A co sa týka predporodnych bolesti...ja som mala porod vyvolavany takze prisli presne hodinu po tabletke..

kwetinnka
10. mar 2010

mi pada..nie sadla..este asi spim:o))Ozaj jani Oli ti prespi už celu noc?? lebo aj ked ja jej dam UM tak sa mi 2 krat zobudi.Aj ked vcera vecer si zobrala prsnik neviem co sa stalo..ale v noci už niee..asi jej chybal kontakt.
BIbi ja ked som sa pytala na tie kase tak mozes vodou zarobit aj nemliecnu kasu..sak tie deti co su alergicke na mlieko a neriedia umelym..to tak robia

celin
10. mar 2010

dobre rano, to puzzle nie je tvrde, bolo by super ale ma male casti ktore vybera a okusava okraj tak ja som puzzle zbalila a ma deku na zemi.
ja som mala porod vyvolavany, zacali v pondelok rano v stredu som zacala mat slabe kontrakcie a narodil sa v piatok rano.
aj my mame kubka v cestovnej postielke ale uz je mu tam tesno tak ho davame na deku. cuva a kruti sa do kruhu. a pritiahnut do sedu sa este nevie.

mirka907
10. mar 2010

Janka radsej kup detsky metrovy koberec...Puzzle je len velmi kratkodoba zalezitost a teraz ozaj vidim preco je pre deti od 3 rokov...Mala ho okusuje (teda kolko moze dasnami) a tie vnutorne male casti mi pridu dost nebezpecne a hlavne ked ma dieta zubky. Hned ako sme kupili koberec, tak som ho zbalila. A koberec ide do detskej, len zatial je v obyvacke aby Viki nebola stale na zemi. Tak ak planujes koberec do detskej tak radsej kup ten a vyuzi ho zatial v obyvacke...
A co hovorite na ohradky? Ja som dost proti, ale mala sa snazi tahat do stoja o moju nohu(klakne na kolena a taha sa o tu nohu) a podobne, tak zacinam rozmysat a tiez aby som mohla ist v klude na zachod bez strachu co zas vyparati. Mame cestovnu postielku ale to nie je ono.
A moj porod tak nejak ako u Janky, takze ja velmi neporadim.
Kweti maso urcite nie kazdy den...ved ani my nejeme maso kazdy den. Ja budem zatial davat 2 krat do tyzdna a raz zltok.

bibulienka
10. mar 2010

ahojte...dnes v noci Lucka jedla len 1x..o jednej a potom sa zobudila o siestej a papala az o siedmej...kwetinnka dala som jej vcera tu kasu s vodou a mala veeelky uspech...

mirka907
10. mar 2010

Biba, bud rada, u nas kasa nezabera...Ale ked mala bude mat ukonceny 7 mesiac tak ju zaradim.A hlavne zaradim ovsene vlocky k zelenine a piskoty k ovociu, nech sa mala viac zasyti.

sedula1
10. mar 2010

Dobre ranko baby, vy ste tu taka zohrata partia, perfektne. Kazda pomoze kazdej, dakujem za odpovede, vsetky ste spomenuli vase skusenosti s porodom, nech mam ako taku predstavu, aj ked viem ze sa to neda zovseobecnit a u kazdej to bolo ine... Ked to pride, tak to bude tu a potom uvidim.. Pekny dnik vsetkym maminkam a ich babatkam 😀

kwetinnka
10. mar 2010

Bibi a aku kasu si jej dala.NAsej sa tiež pacia tie kusky z tých puzzli,my mame v obyvacke taky vacsi kusovy koberec ..tak ich mam na tom plus deka..ale tiež chcem kupit koberec do detskej izby.Miri to je Viki super sikovna ked už sa taha do stoja...
JA musim davat kasu okolo 5 lebo po kupani je už taka unavena ze ledva nieco zje..a byva na nu smadna..keby sa zmenil spaci rezim a nespala na posledy o pol 4 mozno by vedela viac zljest vecer.A piskoty sa mozu už od toho 7 mes??tam nieje vajecny bielok? este som ich nestudovala tak neviem.A nejake halusky okrem Janky ste niektora neskusali??

arrett
10. mar 2010

Ahojte maminky🙂) abuduce maminky.
Sedula neboj nič. Narodenie dietatka je ten najkrajsi zážitok. Nebudem ti klamať, boli to, ale nie je to nič hrozne, no je to taká peknabolest, pretože každou kontrakciou si bližšie k svojmu bábätku. Určite spoznas keď to príde a keď budeš mat babo v náručí, zabudnes na všetko. Teraz oddychuj a veľa spí, lebo ako tu môžeš citat, potom už toho veľa nenaspinkas🙂)
Baby, rozmyslala som že po vašich dobrých skúsenostiach kúpim roly poly, aké keď dám malého na hraciu deku, otáča sa za našim psikom 🙂) Je sranda to sledovať ako sa ti dvaja spoznavaju. Maly Ma z neho ohromnu zabavu. Keď je na bruchu, taksa snaží k nemu "doplavat" 🙂
No a naše noci sa zhorsuju tak akostevraveli. Stále sa to mení acim je starší tým menej spinka. Ach jaj.

arrett
10. mar 2010

Inak tá telka je dobrý pomocnik pri dvihani hlavicky keď je maly na brusku. Dnes som na to prišla, že je lenivy dvihat hlavu, ale keď tak kuka na telku, vydrží aj 15 minút. Potvorka jedna mala

ivkaivka
10. mar 2010

no vy ste sa rozbehli, normalne nestiham. Zltko skusim asi bud.tyzden. dnes som kupila malej hippku slivkovu aj taku stavu slivkovu, tak dufam, ze pomoze. Vcera som jej musela pomahat teplomerom ☹
V noci papala 3x,dala som jej UM Nutrilon HA 2, no po hodine a pol uz bola opat hladna a rano o 5.00 sa z toho kazdo-hodinoveho prepapania zvracala jak....takze prezliekat...hrat sa do 6.00 a tak nas zobudil telefon o 9.00
Teraz idem jej dat zeleniu a skusim tu stavu, len ked ona vsetko tekute, co nie je mlieko odmieta. Uz som ju dnes aj pozobliekala a dala jej z pohara, tak to ste mali vidiet, ako psik, no cela bola ako po kupani.
Ideme, papat a utekame von, krasne svieti slniecko, uz sa tesim.

mirka907
10. mar 2010

Malej som teraz dala tie neslane kukuricne chrumky...Basti ich jedna radost🙂

bibulienka
10. mar 2010

mirka musim aj ja vyskusat tie chrumky...uz sa tesim na ten neporiadok co bude vsade... 😀 😀 😀

mirka907
10. mar 2010

urcite skus🙂))...a nie je po nich az taky velky bordel, lebo sa dost lepia, tak ich ma nalepene na rukach, nose, oboci a mimo sa uz vela z nich nedostalo..
Kweti a tie piskoty neviem ake su, ale viem ze su od ukonceneho 6 mesiaca. Popozeram na nete ze co najdem, no mamka ich u nas videla v Kauflande.
Inac s tou telkou: doktorka mi vravela, ze deti sa v noci casto budia aj preto, lebo ked je doma zapnuta telka, tak aj ked ju nepozeraju, zvuky v nej vnimaju a cez noc ich nevedia spracovat (prilis vela podnetov), tak sa budia...Vcera poobede som telku nemala vobec zapnutu a mala sa namiesto milionkrat zobudila 3krat, tak neviem ci to moze byt tym, ale skor si myslim, ze to bolo masom, ktore jedla o 4tej a viacej ju zasytilo a tym, ze som ju od 3tej drzala hore.

mirka907
10. mar 2010

http://www.mojalekaren.sk/hipp-detske-suchare-b...
Neobsahuju vajce, ale obsahuju lepok, cukor a podobne...

ivkaivka
10. mar 2010

Mirka, tie chrumky spapa aj bez zubkov? Asi skusim ich aj ja.
Teda o kolkej davas malu spat? Ja klasika o 22.00 do postele,este sa hrat, mojkat. Najnovsie objavila moju obrucku a snubny prsten, tak nemoze ani zaspat, stale pozera...tak som jej dala na prstek,nevedela sa vynadivat a zrazu sa pusa otvorila...no ani neviem ako som to stihla zobrat 😅

mirka907
10. mar 2010

Tie chrumky sa rozpustaju v ustach , takze ich spapa aj bez zubkov.
Mala chodi spat, teda ukladam ju o 8mej...Vcera som ju dala o pol 8mej a 19:45 uz spala, taka bola hotova. Dnes ale cez obed spala len do 2hej, tak ju este na pol hodku ulozim okolo stvrt na 5.
Ivka ja prstene ani retiazku nenosim teraz, kvoli tomu aby nevyparatila nieco take ako tvoja mala🙂
Inac uz vieme urobit asi 5 krokov na 4roch a potom sa rozplasti ako taka zaba 😀. Teraz trenuje sikmy sed, ktory jej skor nejde ako ide a ja uz len cakam kedy kde trepne hlavu.

janka3.12
10. mar 2010

kwetinka, masko kazdy den, deti do troch rokov ci kolkych ho musia papat denne, pripadne zltok, alebo ine bielkoviny zivoc.povodu, je to dolezite pre ich vyvoj a rast...aspon tak nas ucili a myslim ze to pisu aj v Mama a ja....co sa toho spania tyka, Oli presiel na UM od druheho mesiaca a v tretom mesiaci zacal spavat celu noc /co nastastie trva dodnes🙂/ takze ono to trochu trva...

Oli nechce ani krupicku s ovocim, idem kupit banan a uvidim...

mirka907
10. mar 2010

Janka ja som zas citala, ze sa maso nema davat kazdy den. Najma kym si dieta uplne nezvykne na tuhu stravu a nezacne sa pravidelne vyprazdnovat, aby pri zapche "nehnilo" v crevach. Ja ho urcite nebudem davat tak casto.

bibulienka
10. mar 2010

ja som citala aj tak aj tak s tym masom..ale nakolko Lucke velmi nechuti mame ho max 2x tyzdenne a 1x zltok...dufam ze to staci...ale ked ma maso spspa len tretinu toho co zvycajne, asi bude vegetarianka 😵 😵 😵

mirka907
10. mar 2010

Biba, Janka...no ta nech si clovek vyberie sam 😠 , ked vsade pisu inac...Nasej zas maso velmi chutilo, zltok som este neskusala..

arrett
10. mar 2010

Prišla mi domov vzorka BEBA. Kedže kojim, rozhodla som sa to ochutnať, keby náhodou krpec potreboval. Už tá vôňa má napla na zvracanie a tá chuť bleeee. Skoro som manžela ogrcala.To vážne pijú deticky takú nechutnost? Chudatka moje malé☹( To všetky tie umelé mliecka takto nechutia? Aj moje materské je take nechutne? Ach jaj

janka3.12
10. mar 2010

arett veru UM je chuťovo dosť na prd🙂

veru mirka ťažko sa rozhodnúť, malému chutí, papá rovnako, nebadám rozdiel...len musím niekde nájsť koľko toho maska mu dať...bibi veď je to podľa mňa s tým jedením, kojením a všetkým okolo toho tak v tej literatúre prešpekulované že človek aj tak musí podľa vlastného bába sa orientovať...hlavné je že drobcom chutí🙂🙂🙂

ivkaivka
10. mar 2010

no ja som citala, ze masko od 7.mesiaca. Jani, je to v tej brozurke co si mi poslala (nestle, Beba) str. 18 a žltok tiez od 7. mesiaca, tak ja asi este pockam.
Dnes som dala tu Hippku slivkovu, no nestihala som naberat na lyzicku, normalne mlaskala.
Mirka, no Vikinka je sikovna, parada...o chvilu si uzijete este viac zabavy.
arret, aj ja som chutnala Nutrilon, no poriadny hnus, tiez nechapem, moja nema problem aj moje mlieko co je sladucke a aj ten humus bez problemov vcucne a v noci ho ziada takmer kazdu hodku 😅

ivkaivka
10. mar 2010

este to masko mixujete spolu so zeleninkou?

mirka907
11. mar 2010

Ivka ja som maso uvarila, naporcovala a zamrazila na male kocky. Ked ho chcem dat malej tak jednu z tych kociek vyberiem, este raz ju prevarim a pridam k zelenine, kde to rozmixujem. Neskor maso budem len trhat na mensie kusky, ale kedze je to nova chut tak teraz mixujem.
No a dnes sme sa vratili k nociam typu: vstavanie milionkrat...Takze telkou to nie je, lebo ta bola vypnuta vcera cele popoludnie. Nastastie sa mala nechala ukludnit aj inak ako jedenim, takze papat som jej dala len 2 krat, ale som total vystavena zase raz.
Super ze malej chuti slivkova hippka. Mohli by na nu spravit niekde akciu.
Inac tie piskoty co som vravela, tak som sa bavila s mamkou, ze su bez alergenov, teda aj bez vajicka. Mali ich v hypernove a niekde na diskusii som citala, ze aj v Tescu. Dnes idem do tesca, tak vam dam vediet.

janka3.12
11. mar 2010

ivuška tak od 7.mes, to znamená od ukonč. 6.🙂 ale Olivinka ja na MM takže Oli so všetkým začína skôr....masko pripravujem ako mirka, kratko ho predvarim potom dam este k zeleninke trochu povarit....inac uz som mu davala aj trocha drvenej rasce a petrzlen.vnat

keďže nechutilo ovocie dnes som mu dala mliečko a už drichme.....zajtra skúsim banán....dúfam že sa mi nevysype

inac je to haluz, lebo vsetci tvrdia ze obilniny s lepkom/teda psenica a pod./ az od ukonc. 7.mes a ked som minule v obchode citala zlozenie detskych piskot od Nestle a Sunarku vsade je napisane ze od 6.mes a je tam psenica....no dovi dopo🙂

ale kukuricne musia byt super mirka...Oli uz parkrat cmulal rozok a piskotku, ale pockam este tie dva tyzdne a potom mu budem drobit piskotky do ovocia...

Krpec sa dnes sam posadil v kresielku a kuka na mna ze co...tak uz aj kresielko skoncilo:( ach jaj, skoncili nam zlate casy🙂

bibulienka
11. mar 2010

ahojte, tak cez vined idem vyskusat ryzu s kuracinou, a mozno s mrkvou..uvidime ci bude chutit....Lucia sa dnes rozhodla ze sa odomna neodlepi ani na chvilu...aj teraz mi sedi na kolenach...ked ju dam niekam sasdnut alebo lahnut spusti po 5 min neuveritelny rev...

ivkaivka
11. mar 2010

tak masko zacnem asi bud,tyzden. No na tu hippku by fakt mohla byt akcia.
Mirka ja tiez vstavala asi 100x a stale chcela jest a to jej davam Nutrilon, asi opat prejdem na MM aj v noci. Jani, ake piskotky mas na mysli? To uz by som mohla asi aj ja dat, ze? Moja uz cmula vsetko co jeme my 😒 zacne vrestat, ze aj ona chce, natahuje sa, kope nohami, normalne nervak, ked nedam...tak dam aspon oliznut.
Ako ekzemik, ma ho Oliverko?
No dnes mame za sebou cajik, no z pohara, toho s dierkami. Kupila som taky,ze na vrchu je silikon a musi do neho zahryznut, aby sa spustila tekutina, tak lezala (samozrejme som ju vyzliekla) a nevedela sa dopit, tak nahlas hltala, ze ju bolo pocut az neviem kam...skusila som dat na flasu a odmietla, takze caj pijeme jedine na pohar. Kupila som jej taky plastovy podbradnik, tak moze sa olievat kolko chce.
Bibka, to budes mixovat, tu ryzu a kuracinu?
Ozaj, akym maskom ste zacali? MOzem dat kralika?

janka3.12
11. mar 2010

ivuska Oli ma ekzemik, no nastastie len suchsie zacervenane licka inak nic....dala nam na 6 dni fucidin, fenistil(to sme uz dobrali) a premastovat lipobase plus obcas biodermou atodermm pp antirecidiv

ivuska kludne zacni kralicim...piskotky mu svokr dala cumlat normalnu, ale len chvilu kym som nedosla do izby....juj no na sladke sa lahko zvyka🙂 inac aj Oli cucka z pohara no zatial naprazdno, ale chystam sa mu dat cajik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre