Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

uankab
14. aug 2010

ahojte babenky...
@arrett , mas kraasne brusko 😉 ... jej tesim sa ked budem mat take znovu 😵
@janka3.12, to si dal Olinko aj za Magdalenku, tak vcera nezjedla na veceru nic 😖
inak sa citim, ako keby som len teraz zavadzala prkrmy, kedze testujeme ryzu, brokolicu, hrusku atd... a vyzera to tak vselijako, asi sa to uz lepsi, aj ked po hruske dnes straasne grckala...
@kwetinnka blahozelame k novym zubkom...

mirka907
14. aug 2010

Ahojte....baby stale mi vrta v hlave ako sa mam rozhodnut ohladom roboty....nechce sa mi ist od malej a kedze mam rozrobene aj nejake veci, tak s financiami to nie je zle, no na druhej strane ma to hrozne laka: ludia, pocit po 8hodinovom pracovnom dni, kazdy den nieco ine. A hlavne doma hlupnem. Pomaly zabudnem aj anglicky aj v nasom obore sa to este aj tak rychlo hybe technicky dopredu, ze budem za chvilku musiet zacinat odznovu. Tak baby radte....Biba a Janka ako Vam dobre, ze uz rozhodnutie mate za sebou.

bibulienka
14. aug 2010

@uankab ..dufajme, ze uz Magdalenka znesie viac rozmanitej stravy, tebe prajem veeela energie a trpezlivosti..ale ty jej mas na rozdavanie...
@mirka907 ...presne, ani mne sa nechce od malej odist, u man zohrali rolu aj financie, ale najma to, ze nechcem byt dlho "mimo pracovneho kolotoca".. ide to rychlo, nove lieky, postupy a ja mam pocit, ze som uz vsetko zabudla...aj sa tesim, ze som sa konecne rozhodla... nie je to lahke, ale ked sa rozhodnes uz si za tym musis stat...viem, ze to urcite bude tazke prvy tyzden-mozno dva ked Lucka pojde do jasiel, ale vydrzime...budeme si z´vzacne, ked po praci pridem po nu , ja robim do druhej (ak sa da) a este mame potom vela hodin pred sebou, ktore stravime spolu..a myslim, ze je to lepsie mat aj jasle aj maminku, ktora je "pripravena" sa s babom popoludni vyjasit, ako mat mamu ktora je sice doma cely den ale unavena a otravnena... asi tak...

bibulienka
14. aug 2010

@janka3.12 ..krasne fotecky, Oli je velky papkac, Lucka spsap bcas dost malo..mam pocit ze ju stale nahanam s vidlickou a lyzickou nech aspon trochu papa..a beha cely den, takto nepriberie zase nic a dr. bude na mna kukat, akoze jej nedam jest 😖 😖 😖
@kwetinnka ..gratulujem k zubkom...

Inak svokrovci uz odisli, na moje pocudovanie bolo vsetko fajn, boli mili, usmievali sa..nepadlo ani jedno zle slovo, zjedli obed, pofotili sme sa s tortou so svieckou, donielsi darceky..takze pohodovy den 😀 😀 😀

janka3.12
14. aug 2010

no asi mesiac a pol papal malo, teraz sa zase rozpapkal🙂
Mirka je kebyze mam peniazky - teda viacej, mozno by som zostala , ale skor nie, zvazovala by som pol uvazku, ja som taka povaha ze doma neobsedim, ako mala som neznasala skolske prazdniny, a ako pise Bibka, radsej byt odruhej tretej doma s cistou hlavou a venovat sa nspplno babu ako cely den cakat kym dojde manzel aby som si ukradla chvilku pre seba....plus v medicine a technike obzvlast to ide rychlo, dlhy vypadok by asi sposobil horsi navrat, ale na druhej strane si vazim aj miminy ktore su s detmi doma, kazdy to ma inak.....a ty mas este vyhodu v tom ze mas maminu domka.....ci ona je asi so sestrou vsak?

ivkaivka
15. aug 2010

ahojte, ja len na skok. Uz davnejsie ste tu rozoberali torty pre drobcov. Chcela by som malej urobit nejaku sukromnu tortu, nech ma aj ona sladny pozitok z narodenim. Nehodite nejaky receptik???? Dakujem

bibulienka
15. aug 2010

@ivkaivka ..tu je este jeden recept na tortu k 1 narodeninam... 1kg jablk, trochu dojcenskej vody, 2 Zlate klasy + vela piskot..
jablka nastruhata uvarit na kasu, pridat ak treba trochu vody a zlate klasy, vznikne kasa ktorou zalejem piskoty..po stuhnuti mnam mnam... 😉 😉

ivkaivka
16. aug 2010

Bibka, dakujem za recept, urcite ho vyskusam.
ja mam pred sebou posledny tyzden odsavania, ako narokom mam teraz viac mliecka 😅 , uz sa neviem dockat, kedy odsavacku odlozim. Ale asi odrazu to mlieko nezmizne, nemate nieco, cim mlieko do konca bud. tyzdna zastavim?
Vy ako dlho chcete dojcit?

kwetinnka
16. aug 2010

My sme vcera dostali tuto trojkolku od svokry http://www.najnakup.sk/Porovnaj_trojkolky-stvor..., nieje zla len sa neda navigovat tou tycou...ale kaslem na to...predat ju nepredam...a Lili sa velmi pacila..ledine co nema..neni kam polozit nohy,ale skusime nieco vymysliet.
A na moje a mm narodeniny sme dostali telku so 110uhloprieckou...pomaly musim pozerat telku z kuchyne.NAsej papat chuti len na to nema cas....a hlavne ovocie a zeleninku...a vcera tiez kuriatko,ryza ,paradalka....a bola spokojna.
Miri ja presne viem ako sa citis...je mi trosku luto ju dat do jasli..ale je fakt ze sprostiem..tak mynule dostala mala u mna v robote..nejake "hracky" a mna vobec nenapadlo ako sa tomu hovori...
UAnkab nemas niekde tie recepty co si davnesjie pisala??som si ich neopisala a teraz ich neviem najst.Minule som robila smotanovu tortu..len tam sa oblizovala...A co dostala Lucka od babky??a ked budes robit tu tortu s keksov ci normalnych piskotov?
Jani Oli je kraasny...už uplne stracaju taky babetkovsky look

chichaa
16. aug 2010

@bibulienka ahoj..nechcem sa vám miešať do debaty 🙂 len som sa chcela spýtať, či si už malú dala do jaslí a keď nie, tak v akom veku ju dáš? mňa čaká také rozhodovanie o pár mesiacov, tuším pre ten istý dôvod ako u teba...cítim sa asi horšie ako keď som bola absolvent...mám ju napísanú v jasliach na jún 2011, ale zrejme pôjde skôr 🙂 aj kvôli peniazom, aj kariére..nuž doba je zlá...vďaka

arrett
16. aug 2010

Baby, tak moje mliecko je fuc. Aspoň si myslím. Kojim ráno a večer, ale to si simonko len sídla a netaha. Mám taký pocit, že mu nechuti. Ale cicinu chce, normálne sa za ňou berie a dudka si. Potom si ju vyberie, pozerá, stiska medzi prstekmi, zasa dudka... Tak ho nechávam. Asi mu nechuti to kolostrum. Pár lvapok potiahne, ale nič moc. Nechávam ho, aby sa potom dokázal prisat, keď sa mi narodí druhé. Uvidíme, možno ho to prestane baviť🙂
Teraz keď čítam čo s prácou a tak .... Som rada, že budem mat dve za sebou, potom sa už naplno rozbehnem v práci a budem vedieť, že už mám odrodene🙂 Ked sa nám ovsem nepritrafi tretie🙂 xixi

uankab
16. aug 2010

@bibulienka , dakujem pekne 😉 .. no ci mam trpezlivosti dost je otazne, obcas chytim take nervy ze az 😅 ... ale musim uznat, ze papanie sa trosku polepsilo, aj ked z ryze ju zapeka 😖 ... v septembri ideme na dovolenku, tak uvidime ako to zvladneme tam, ziadne kupovane prikrmy nemozme, lebo vsade je nieco zamiesane co nemozme... myslite ze bude ok ked nebude 11dni papat masko? horsie je ze ani strukoviny nemozme...

@ivkaivka , ja budem kojit aspon do 1,5roka, mozno dlhsie.. uvidim dokedy ma to bude bavit 😉 ... Vera mi odporucila minimalne do roka, idealne do dvoch.. a tym ze nemozme ziadne mliecne, tak aspon nejake mliecko papa...

@arrett, mliecko moze mat inu chut a tiect slabsie, ale mala by si ho mat este dostatok, neboj 😉 ... planujes potom kojit obidvoch naraz? Baby ja mam este stale kopec mliecka, ked kojim tak sa mi vzdy leje aj z druheho prsnika... neviem ci mam byt rada, alebo nie, ale lezie mi na nervy ze este stale chodim s vlozkami ci plienkou v noci...

kweti, ktore recepty myslis? ja som davala tusim na bezvajecny kolacik a palacinky... tie?

bibulienka
16. aug 2010

@chichaa ...neboj nepleties sa nam sem, my privitame kazdu maminku...moja mala ide do jasli od novembra, to bude mat 14 mes a 1 tyzden... viem ze to bude tazke ale zvykneme si .....
@uankab ...aj ja by som poprosila tie receptiky..dakujeeemmm 🙂 🙂 🙂
@kwetinnka ..dala som tam normalne piskoty, ved Lucka uz s nami papa skoro vsetko...a papala ju jedna radost, od tejto babky sme dostali skladacku fisher price take pologule co sa davaju na seba alebo sa z nich skladaju gule a na vrchu je gulicka taka akoby rolnicka s tvarou, drevene kocky a nejake peniazky...a od tety dostala jarny kabatik a nohavice...

@ivkaivka ..ja mam uz tiez mliecka menej...dnes rano som lucke dala nutrilon a vypila ho!!!! 1x vypila um.....ja uz asi prestanem uplne kojit v priebehu 1-2 tyzdnov.....

kwetinnka
16. aug 2010

Noo myslim ze ten kolac...palacinky si nepametam...no keby si videla nasu ako jedla tu smotanovu tortu...mala hrce za usami...a hlavne tam boli cernice...a to straasne lubi...
Urcite si zvyknete..najhorsie je sa odhodlat...

arrett
16. aug 2010

@uankab Ja mu davam uz aj klasicke kravske mliecko z automatu a strasne moc mu chuti🙂)) Nevie sa ho dopit.
Baby, uvedomujete si, ze takto pred rokom ste isli rodit??

chichaa
16. aug 2010

@bibulienka ďakujem pekne...vidím, že ste tu taká zohratá partia 🙂 aj sa tu varí, aj kojí, aj riešia rôzne problémy 😉 super!

arrett
16. aug 2010

@chichaa Vitaj medzi nami. Sme tu fakt skvela parta. Pozeram, ze Ninka ma tak ako Simonko🙂 😀

ivkaivka
16. aug 2010

chicha, vitaj.
uankab, hod ten receptik sem, nech si aj ja opisem.
Arrett, no mne sa zda, ze to uz je strasne davno, co som isla rodit. Ked pozeram album, tak mam slzy v ociach...ten cas strasne leti.

arrett
16. aug 2010

@ivkaivka Aj mne sa to zda byt davno...a zasa idem rodit🙂)) zacinam amt strach🙂

ivkaivka
16. aug 2010

nemaj, ja mat normalneho muža,tak chcem rodit tiez. Tes sa na ten maly uzlicek a na roziarene Simonkove očička, ked dojdes domov...ja by som za to dala všetko...

arrett
16. aug 2010

@ivkaivka JA sa tesim, ale uz viem co ma caka a preto sa sem-tam zacinam bat. Aj ked porod som mala uplne uzasny, nadherny a tak. Bojim sa, aby tento porod nebol iny. Dlhsi, alebo cisar, alebo tak

janka3.12
16. aug 2010

čafte......vitaj chicha🙂 kazda dalsia hlava plna rad sa zide🙂
tak dnes bol MM na urade prace, povybavoval, tak som rada ze som tam nemusela ist...úredstavte si ze za august dostanem plny rodicovsky, aj ked od 9.8 som nastupila do prace - parada

v nedelu v BA to bolo nenormalne hekticke, nic pre Oliho, vonku spat nemohol, pri Eurovei nenormalny ruch, u segri v byte nic moc, tak sme len preleteli Ikeu....chcela som malemu kuknut micu vo vypredajoch v eurovei, nenapadlo mi ze budud vypredaje letnych veci a dat za novu mikinu 28 e - dakujem pekne...vdaka Bohu za MMB

bibulienka
16. aug 2010

@janka3.12 ..ja som lucke kupila super gate za 3 eura, v debenhamse v eurovei...zlacnene z 19 eur...su super, rol-upky s nastavitelnym pasom, ponosime dlho...
@arrett ..veru ide to strasne rychlo, pred rokom som este nosila moju princeznicku vsade so sebou v brusku, a teraz chodi vsade so mnou uz po vlastnych nozickach...a to druhe babo ti v dobrom zavidim, je to krasne byt tehotna....

chichaa
17. aug 2010

Ahojte dievčatá! Ďakujem za milé privítanie 🙂 tak aby som sa hádam trošku predstavila: som mama 9 a pol mesačnej Niny - malé šidlo a neposedník 🙂 sme zo slovenského Ríma a keď nie som na RD pracujem s chorými 🙂 Rada sa pridám do hocijakej debaty, teda keď budem mať nejaký zmysluplný príspevok 😀
Vidím, že sa naposledy preberajú výpredaje, napr. v Zare sme kúpili na bud. rok kopu tričiek a letných vecí za smiešne ceny a zajtra ideme dať nastreliť slečne náušnice až do BA 🙂

janka3.12
17. aug 2010

Bibi ja som tiež malému kúpila v Debenhams overaliky na spani také s majáčikmi a loďkami 3 ks za 3 eura, zlacnene z 19....no najvacsia pecka bola ked si tam manzel vybral tricko za 4 e zlacnene z 28 - tak nech mi niekto povie o kolko su tie povodne ceny nadhodene....roll-upky mame aj my toto leto nepodsite z HM, velmi to ocenujem, ked sa schladi len ich zhrniem, ked sa otepli zrolujem a su 3/4 nohavice, urcite budem aj buduci rok nieco hladat, len ja moc az tak dopredu kupovat nemozem, kedze Oli je dlhan.) dnes som mu chcela napr. obliect jedno tricko, kupila som ich viacej z MMB s dlhym rukavo, ze Super Gear na 12-18 a bolo na uz na tesno - nuz ten moj chlap s vyskou 81cm ma zachvilu prerastie

chichaa dufam ze nastrelovanie prebehne ok a mala bude kočica🙂

arrett nemysli na porod, dopadne ok uvidis

kwetinnka
17. aug 2010

Chichaa..vitaj....tu nas nikdy nieje dost:o)..Roll upky su aj u nas velmi vdacne..tým ze lili je taky drobec tak ich ponosime dlho..teraz mame 9-12 este vurolovane.My este nosime 6-9 vacsinou..v Zare som aj ja tak nakupila...suknicka z 8 na 2E...vynosi to teraz..a take krasne cervene topanocky z 30 na 8E..zlavnia a stale na tom zarobia..aka muysi byt vyrobna cena.A niektorý den som este kupila nejake teplacky v tescu...tie u nas zhoria:o)
Ta nasa herecka je kazdym dnom odvaznejsia..vcera už presla skoro celu obyvacku...a bibi vie aku mame obyvacku...len ked vydi pomocnu ruku tak sa ponahla...keby chodila pomaly a rozvazne ..slo by jej to lepsie..
JAni to je super ze ste to vsetko vybavili...a perfis ze este aj peniazky dostanes..aspon nebudete mat dieru medzi prvym platom.
A co sa týka porodu...ja mam pocit ze to straasne rýchlo preslo...a nema pocit ze by to bolo davno..uvedomim si to len ked vidim nasu LIli...a tie dve krabice babetkovských veci co som vyniesla na povalu.
Chicha ozaj vitaj medzi zdravotackami:o))

chichaa
17. aug 2010

@kwetinnka ozaj a vaša slečna už má náušnice?? Zrejme aj vaša je drobec, keď píšeš, že jej dávaš veci na 9 mes..to poznáme...vždy najmenší medzi malými 🙂 a odkedy sama tak pekne behá? Nina sa šplhá, stavia sa na nôžky, ale ešte kroky nerobí...ani neviem, či sa mám na to tešiť 🙂 ozaj a aký darček k prvým narodeninkám sa bude chystať, teda ak to nie je tajomstvo?? 🙂))

mirka907
17. aug 2010

@kwetinnka pomaly a rozvazne? 😉 vidim za aj Lili je kamikadze...nas teraz bavi vyliezt na gauc alebo postel a chodit po nich. Mna az pot oblieva ked to vidim. A tiez ked sa postavi v kresielku pripadne ide preliezt gauc (cez opierku), co sa jej uz parkrat podarilo. A zapnute remene v kociari alebo jedalenskej stolicke? Moj maly Hudiny to zvlada, tolkokrat som ju nasla stat v stolicke na krmenie a pritom bola zapnuta. Nechapem. Som zvedava kedy sa jej podari vyliezt z postielky, pokusy uz ma.
@chichaa vitaj medzi nami

arrett
17. aug 2010

No ale máte sidielka🙂)) Jedna radosť🙂) xixi ale toto sme chceli🙂 Baby čo zajtra varite. Ja už neviem čo. Minuli sa mi nápady. Rozmyslam, že si urobím slivkove gule.

bibulienka
17. aug 2010

@arrett ..dens sme mali makové slíže, zajtra chrenová omáčka s knedľou, predtým sme mali zapekané zemiaky a ešte predtým tortili s kuracim mäskom a ľadovým šalátom...
@mirka907 ..tak to moja Lucka je asi poriadne opatrná, ona ide len vtedy keď vidí niečo čoho sa môže chytiť...akurát po posteli chodí rada a netrápi ju , že posteľ niekde končí a dá sa z nej padnuť...len čakám kedy sa to stane 😵 😵 😵 inak najnovšia zábaka je pitie z obyčajného pohára, už nechce náustok, len pohár a vodu...strčí si tam celý nos a teší sa... 😵 😵 😵
@chichaa ...presne vitaj u zdravotníkov..je nás tu dosť... 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre