Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

arrett
31. aug 2010

@bibulienka Simonko namv aute zaspinkal. Osem hodín, jeho čas. Takze doma sme ho len dali do pyzamka, vypil v polospanku kasu a zadrichmal ďalej🙂 Zajtra mu vyskusam a dám vedieť. Ináč sú nádherne!!! Určite mu budú dobre, on je taký drobcek🙂

kwetinnka
1. sep 2010

AAhojte, Dufam ze Lucka bude v pohode..a rychlo to prejde..my sme sa takto trapili dva krat...a mam taku teoriu ze 3 tt pred tým ako sa vytlaci zub takto teplotuje----Tak ste sa stretli koli tým Cd??Keby som vedela som mohla dat Bibulienke nejake veci keby si potrebovala pre Simonka....Dufam ze sa este vycasi ze by sme sa stretli vsetky...:o)
JAni dufam ze dnes oslava dopadne na 1 a oslavenec bude spokojny...

ivkaivka
1. sep 2010

ahojte, vcera som bola len na skok, zablahozelat. Ja uz neviem co s malou. V noci chce jest aj 3x a to je uz len na UM.
Tuto noc som odmietla dat mlieko, ponukla som caj a nespali sme od 23.00-02.00, to som uz vzdala, dala som jej mlieko a o 05.00 bola opat hore a chcela jest. Ja uz neviem co robit, ako ju oducit od nocneho jedenia.... ☹ ☹

chrenkovae
1. sep 2010

ahojte babenky ktorej sa to bliži tak ako mne a ma to za tri dufam že nebudem prenašať toto čakanie je ubijajuce 🙂

bibulienka
1. sep 2010

tak. a mame siestu chorobu..dnes uz horucka nikde a vyrazka vsade 🙂 🙂 🙂 🙂 .. aspon ze to nie je nic horsie...uz bude hadam fajn....
@ivkaivka ... nasa Lucka sa v noci odstavila sama, ked sa zobudi dam jej vodu a spi dalej..a neskusala si vecer to mliecko s kasou napr.nestle? ked som ho dala lucke spala skoro do rana bez zobudenia 😵 😵 😵
@kwetinnka ..mam pre teba to CD..kedy ti ho doensiem? a mame aj nieco pre buducu oslavenkynu..ja voem ze az 9teho ale to je uz o chvilu 😉

ivkaivka
1. sep 2010

@bibulienka No ja jej davam pred spanim: asi o 18.00 - rozok bud so syrom, alebo nadrobím do mlieka, o 19.00 -zbastí Nestle kašu -tu robím asi zo 100 ml vody a o tej 20.00 stiahne tak 150 ml - 250 mlieka. O 23.00 dalsích 150, o 02.00 asi 120 a o 05.30 opat 120. Tým to koncí, nechce uz nic az obed o 11.00

tak hadam to je dobre, ze je to ta 6.choroba, nic ine...my sme to nastastie este nemali, ja by som z tych vyrazok asi salela, vies kvoli ekzemu.... Co tomu predchádzalo? Co dávaš Lucinke na vyrážky? Urcite už bude dobre...ako to Lucka znáša?

bibulienka
1. sep 2010

@ivkaivka ..no predchadzala tomu vysoka horucka, nastastie tie vyrazky nesvrbia, a mali by vraj do 2 dni zmiznut.. Lucka je v pohode, akurat ked mala tie teploty viac spinkala ale dnes uz beha a vymysla ako vzdy....to papanie ma Olivia pekne posunute...ani sa necudujem ze papa potom az o jedenastej, musi byt napapana z noci 😀 ..ale je to mala osobka, vie co chce 😀 😀 a vie si to presadit, ako vsetky deti 😵 😵 ...neviem, ako to posunut aby papala cez den viac, ale mozno sa to upravi samo, tak ako u nas...drzim palceky a prajem vveeeeeellla trpezlivosti a co najskor celu prespanu noc...

ivkaivka
1. sep 2010

@bibulienka, vdaka, no uvidime, ja sa asi budem snazit predlzovat cas jedenia v noci a cez den asi castejsie ponukat a kasu uz asi supnem o 18.00
No presadit si vie takmer vsetko, akurat ruky do zastrcky si este nepresadila 😅 ja už mám pocit, ze to robí naschvál.
A najnovsie robí cirkusy v obchode, uz sa normalne pripravujem, ze o chvilu sa mi zacne hadzat aj o zem...
😒

bibulienka
1. sep 2010

@ivkaivka ...nic si z toho nerob..Lucka tiez protestuje ked nedostane co chce, ale neustupim a po 5 min "srdcervuceho" revu je klud a zaujme ju nieco ine 🙂 🙂 🙂 .. je pravda, ze to "blbo" vyzera, ked ideme po ulici a dieta vykrikuje...ale co, nechcem aby sa naucila, ze krikom nieco dosiahne, uvidime dokedy nam to vydrazi... 😵 😵 ..deti v ich veku maju teraz prve obdobie vzdoru..tak ho budeme mat aj my maminy...my budeme vzdorovat detom 😀 😀 😀

ivkaivka
1. sep 2010

ta posledna veta je super... no musime vydrzat, ja tiez neustupim a v bochode na mna pozeraju ako na krkavciu mater co tyra take male dieta a nekupi mu obycajnu hlupu hracku za 2 eura...

kwetinnka
2. sep 2010

Takto sa na nas pozeraju len ludia ktorý nemaju male deti..ja ked to vidim u inych deti len sa pousmejem a poviem si ze mame to iste...Lilisa hodi o zem..si sadne a tlaci hlavu k zemi.A bibi ma pravdu aj my musime vzdorovat...sak co by z nich vyrastlo..Ako moj mm hovori musi sa naucit ze zivot je svina.
S tým jedenim je to tazko..ja si viem odsledovat z ktorej kase je skor alebo neskor hladna..a robila som to co ty ze som jej dala pred kasou jest..už to nerobim..lebo my nezje kasu..a cim skor sa v noci zobusi tým skor che zase jest..takze dam az pred spanim kasu..to zje tých 220-240 niekedy az..ale aj tak je niekedy 2 a niekedy o 4 hore..a vodou ju neoklamem lebo vypyje tak 180ml.. A tým ze nam chleba,rozky nechutia..lôen v obchode...rano je to bieda..takze ked ide okolo 8-9 spat dam jej zas mlieko s 2 lyzickami kase...a potom sa snazim jej dat az obed pripadne ovocie...len nechcem aby jedna ze tu zbodnem a zbudnem lebo potom vlastne je cely den...a aj tak je taka gulicka...nech nedopadne ako mama:o)))Aj ked moja snaha je jedna vec a jej hlad druha.
Bibi noo buduci tt kedykolvek..zatial plany nemame..zajtra ideme k svokre...ale v nedelu chcem byt doma..chceme sa ist pozriet na korunovacne slavnosti...

arrett
2. sep 2010

Ahojte babule.
Ja dávam simonkovi jesť ovocie okolo štvrtej, o pól ôsmej sa kúpe, o ôsmej je v postelke, stiahne 300ml kase, otočí sa na bruško a vstane až o ôsmej ráno🙂. Nakojim, potom zje pecivo s masielkom a zapije mlieckom 150ml, potom má už obed, lebo desiatu prespi, olovran ovocie a večera kasá. No medzi tým si vypyta chrumku a tak🙂
jaaj a zabudli sme sa pochváliť, že sme sa naučili papa a daj daj. Je taký zlatý keď si ruckou pýta🙂 ale bolo to naozaj ťažké. Nechce sa moc take veci učiť. Teraz ideme na tapusky🙂

@bibulienka Nohavice sú nám akurát. Na dĺžku trosku väčšie, cez bruško len tak tak🙂 Vcera som ho vyfesakovala vonku🙂)) Vacsinou mu dávam teplacky z tesca lebo chodíme na hojdalky a tie sú riadne spínave. Mame jedne rifle keď niekam ideme a teraz tieto🙂 tak sa teším🙂 a veľmi ďakujem.

Baby, na zimu kupujete overal?? Normálne ruky nohy? A nohy zatvorené? Či otvorené na topánky? Myslite, že Simon bude v zime chodiť? Teraz má 10 mesiacov - bude mat. Neviem čo mu mám kúpiť☹

bibulienka
2. sep 2010

@kwetinnka .. kedy su tie korunovacne slavnosti, isli by sme pozriet aj my...
@arrett ..nemas za co dakovat, Lucka uz z nich vyrastla, teda na dlzku jej boli kraske ale cez brusko velke...ona je taky slizik, dlha a chuda... no dnes zjedla o pol piatej 200ml mlieka, potom o 9 polovicu jogurtu a viac nechce nic. z obeda zjedla 3lyzicky..uz neviem ju mam nakrmit, nechce jest uz skoro tyzden, ked mala teplotu je to jasne ale teraz jej to zostalo....ach jaj... ☹ ☹ ☹ 😒

bibulienka
2. sep 2010

@arrett ..ja by som na zimu ak chces kombinezu tak kupila taku dolu otvorenu kde mozes obut topanocky, ved sa uz urcite bude snazit chodit.. ja asi Lucke dam vetrovku a nejak podsite gate, kombinezu nekupujem...iona sa do toho nerada oblieka...

arrett
2. sep 2010

@bibulienka Ja som si tiež myslela, že overal netreba, len každý má prehovara. Mame vetrovku na zimu od tej pani, čo nám stále dáva oblecko, aj nejaké nohavice.... Keď ho dám do zavinivacky, čo mame do autosedacky, tak by mu nemalo byt zima. Tá zavinovacka je fajn, lebo sa dá úplne super zapnúť do kociara, lebo má otvori a je dosť hrubá. Tak neviem. Skusim tak a keď mu bude zima, tak kúpim overal. A kde mám kúpiť topánky na zimu?

bibulienka
2. sep 2010

@arrett .. s topanockami este pockaj, nevies kolko mu narastie nozicka...treba pobehat obchody a najst to co vam bude vyhovovat, ale tie topanocky su fakt dost drahe 🙂 🙂 ..ja mam pre lucku este jedny tenisky take s vyssou podrazkou, ktore siahaju az po clenok a zimne jej kupim az tesne pred zimou aby jej neboli male 😀 😀 😀

arrett
2. sep 2010

@bibulienka Dakujem🙂
Ešte sa chcem opýtať, koľko dopredu ste objednavali tortu? Lebo na tej stránke tortyodmamy, to vyzerá tak, že by som už o chvíľku aj mala objednať🙂

bibulienka
2. sep 2010

@arrett .. ja som mala objednanu cca 2 mes vopred, ale teta si zlomila ruku, tak tortu nakoniec piekla moja babicka a bola fantastickaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀

ivkaivka
2. sep 2010

ahojte, no ja som tiez za vetrovku a nohavice, overal uz asi nie. davate uz teraz rukavice? Moja ma neskutocne studene ruky ked ideme von.
My rano neranajkujeme, mame az obed, to davam vacsinou maso, ked vstane dostane polievocku-akoze doplnok obeda,pretoze oba chody nezvladne, tak nejake ovocie, rozok a kasa. Dnes sme boli hore 4x a z toho sa nam 2x nechcelo spat. Som ako skopana, teraz som vstala, musela som si ist s malou lahnut, lebo by som do vecera nevydrzala.

ivkaivka
2. sep 2010

@arrett, prosím Ta, aku kasu davas Šimonkovi?

arrett
2. sep 2010

@ivkaivka To je jedno, on zje všetko🙂 Raz sunarku - krupicovu, teraz mám hame vanilka, predtým maliny, lesné plody, potom nejaké na dobrú noc. Vidím hvezdicky akcia beriem🙂 Je mu jedno či mliecna, alebo nemliecna. Urobím s kravskym mliekom keď nemliecna. No nerobím podľa navodu. Robím mu stále hustejsiu, takú na lyzicku, že má problém vypiť z fľaše niekedy🙂) tej s tým sosakom. A dávam mu už keď leží v postielke. Napraska sa a spí🙂
ináč, ja som tak trochu postupovala podľa knihy "každé dieťa sa vie naučiť spať". Keď som v noci k nemu išla, nikdy som nezapalivala svetlo. Pokial som kojila. Ak som ho odstavovala, tak som ho nevyberala z postuelky, iba dala nápit vody a išla preč. Sem-tam sa aj pozlostil, ale pochopil, že mu to je na nič platne🙂.
Ono, niektoré deti jednoducho potrebuju aj v noci cítiť pri sebe mamu. Sú viac podľa mna citovo naviazané a chcú vedieť, že je všetko ok. Simon spí sám v izbe od 3 mesiacoch. Takze prakticky je zvyknutý. Niekedy sa v noci preberie, zaplace na 2 minutky a potom zasa zaspi. No ja k nemu nejdem. Som ja ale macocha🙂 No musela som takto ho naučiť, lebo by som to s dvomi nezvladla. Na druhej strane som rad, lebo je krásne vyspinkany, o ôsmej mame s manželom klud avenujeme sa sebe🙂

arrett
2. sep 2010

Ináč má napadlo, že niekedy sa mi minie kasa, alebo prídeme neskoro domov, tak mu dám len piť prevarene mlieko v tom istom objeme a spí rovnako dlho😀 😀 😀

ivkaivka
3. sep 2010

tak to mas super, moja spi so mnou v izbe, postielku ma hned vedla mna. Ked jej davam mlieko, tiez nevyberam z postielky, niekedy pokracuje v spanku, inokedy sa posadi a chce ist von. No asi to uz neporiesim, hadam vekom sa to zredukuje na menej jedeni. Dnes sme boli hore 3x.

arrett
3. sep 2010

Vybrali sme si teda torticku🙂)) Niekedy po 10. mesiaci mu ju objednam,?aby sa to stihlo. http://tortyodmamy.sk/?q=ostane-torty-pre-deti/...

bibulienka
3. sep 2010

@arrett ..krasna torta..ptom cakame fotecky aka bude naozaj 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
@ivkaivka ... Lucka ss teraz budi cca 2x za noc, dostane vodu a spinka dalej, rano okolo piatej max siestej je taka hladna, ze ked jej dam mlieko vypije ho na jeden sup 🙂 🙂 🙂 ale potom zase zaspinka..a vstavame az okolo osmej..
ozaj a kolkokrat vam deti spia cez den? Lucka ked vstava okolo osmej spi len raz - a to od dvanastej az jednej do pol druhej az po tretej a vecer ide spat okolo osmej... nechce ist spat castejsie, nenecha sa ulozit, chodi po postielke a rozprava 🙂 🙂

janka3.12
3. sep 2010

ahojte babbuľky....oslava dopadla chvalabohu ok, maly to suprovo zvladol

u opatrovatelky sa ma fajne, rano trochu pomrnkava za ocinom, ale akonahle uvidi hracky a malu Terezku, ocino sa straca z hry🙂 - tak sa tesim - uz nam pri choditku FP ake ma aj mirka urobil par krockov sam, tak sa vytesujem ze sa hadma coskoro rozchodi

tortu som robila sama piskotovu a pre dospelakov doniesla mamina medovu

akurat ma Oli zase sopliky, mame v byte chladno a furt nekuria, uz som z toho zufala, aj mu kurim v izbe ale co ked cez noc izba "vychladne" ☹

darmo dom je dom🙂

arrett
3. sep 2010

Jeeej, Oli je úplne krásny!!!!! Ja som z neho furt mimo🙂)) Nemal by sa mi páčiť môj syn??? Haha. Ináč, keď sa môj syn narodil tak prvá veta: aký si skaredy🙂) 😀 ale potom opeknel a teraz je úplne naj🙂

@bibulienka Simonko spinka 2x. Po dvoch hodinách odkedy vstane. Takze väčšinou okolo dsiatej do jedenástej. Potom okolo druhej, tretej a to spinka 1,5 - 2 hodinky. A večer o ôsmej.
Ďakujeme, bol to ťažký vyber🙂)) Mamka chcela kúpit nejakú a ja tiež, tak som jej navrhla, že kupime jednu na polovicu, lebo sú veľmi drahé☹((

bibulienka
4. sep 2010

@janka3.12 ..krasne fotky...my sme dnes boli pri Dunaji na ihrisku...lucka preberala kamienky...nemohli sme ju od nich odtrhnut..a bolo tam veela psikov..ti sa Lucke velmi pacia....otoci sa za kazdym psom..ukazuje rukou a krici jeeeejjj 😵 😵 😵

janka3.12
4. sep 2010

arret veru

dnes sme boli v ZA kupovat topanocky na jesen, kedze sa ochladilo v priebeu par dni a predstavte si ze v obchode PRE DETI mali topanky Partizanske za 22e a v obchode o ulicu dalej za 17 - v predeti sme nekupili lebo nemali c. 19 a ten druhy obcohd sme objavili len nahodou, nevedela som ze je cez vikend otvoreny...5 e rozdiel na jednych topanockach 😒

Oliverko ma od piatka riadnu nadchu, sopliky tecu ale ked iseme vysat odsavackou tak nic, zle spinka, teplotu nema, rezu sa mu horne dvojky.....jemu vzdy idu dva zuby naraz...budem musiet v pondelok zavolat primarovi ze ostavam doma, a skocim s nim k dr. nech mi da P, davam mu sinupret, libenar a ambrobene, plus ma matrac nasikmo a k postielke mu davam vyluh z rumaceka a furt neprechadza, ach jaj

ivkaivka
4. sep 2010

jani, fotky sú nadherné, malý nemá chybu.
Dnes som malú nacapala,ako jedla cokoladu (zabudla som ju na stole, asi 5 min. bolo ticho, pridem do obyvacky a Olivia cela od cokolady)..., no reakcia nenechala na seba dlho cakat...laket cely rozskrabany az do krvi. Uf, ten ekzem, tak dlho bol pokoj. Ale keby ste poculi ten srdcervúci rev, ked som jej cokoladu vzala...chodila za mnou asi 10 min. ako taky maly psik a revala...chudatko, chcela cokoladu
Jani, nam na nadchu zabera jedine Pamycon. Neskusala si dat aspon pred spanim nejaky Nasivin?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre