Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

kwetinnka
14. sep 2010

AAhojte,teraz nemam doma net..mm stahoval pocitac do inej izby a este ho nemame zapojenz..teraz som u nasich..chcela som ist do eurovei kuknut kabaty ale nic pod 80 E som nenasla..a viete ako to je nakupovat s drobcami..lili už vonku z obchodu a ja som len vosla...ale je tam aj jeden kocikovy a celkom sa mi tam pacili.uvidime...musim pokukat este..lebo boli sme v Alltoyse..a dosla som na to ze niektore maju kratku tu chrbtovu cast..skoro jej vysela hlava do zadu.
A ja ten vigantol nejak neriesim..nastastie slniecko svieti tak sa opalujeme..a davam jej tak ako Bibi cebion kazdy druhy den...
Arrett som rada ze už je Simonkovi aj tebe lepsie...to je to ze tie deti vyzeraju ako kebz im nic nebolo..a s tými nurofenmi je to asi fakt velmi individualne..nam panadol nezaberal...a ak aj sprchujem.tak nie studenou..ale len vlaznou vodou.
Jani dufam ze mamografi dopadli uspesne.
Uankab tak vas vitam opat medzi nami,..super ze ste to tak zvladli..a co je hlavny darcek?
NAsa oslava dopadla super..dosla aj pani svokra..lili porozbalovala hrackz..najviac sa jej pacil telefon od Fp a slimacik od nich..fotky dohodim ked budeme mat už doma net.

dadqa86
14. sep 2010

Ahojte...Takze co take by som mala napisat 😝 mam 24 rokov mam uz 2-potraty za sebou a teraz som tehotna uz 3-krat,ale som len na zaciatku...som vydata od 21.Novembra 2009....Byvam v Presove a eeeeste neviem co by som take napisala a bojim sa porodu 😀

kwetinnka
14. sep 2010

tak si to tehu napis do profilu..nechcakame s teobu...a budeme drzat palce aby to doslo do stastneho konca 😀

dadqa86
14. sep 2010

@kwetinnka Hodim si ho hned vo Svrtok lebo este neviem a nemam vypocitani porod kedy by som ho mala mat vo Svrtok idem k doktorovi a aj na ultrazvuk tak tam mi povie vsetko ze v kolkom som a.t.d. a hned vam dam vediet....Sa bojim trosku dufam ze to uz konecne vinde..a dakujem.. 🙂

kwetinnka
14. sep 2010

Budeme s tebou odpocitavat dni....treba verit...a bzt pozityvne naladena...a kde bol pred tým problem??
A to mas skoro tolko rokov co ja:o)

kwetinnka
14. sep 2010

A vydavala som sa tiež 21 ale februara:o)

bobocka
14. sep 2010

@dadqa86 vies ako sa hovori,do tretice vsetko dobre 🙂 drzim palceky nech to tentokrat vyjde a nech ste ty aj mimi zdrave.a porod este neries.este mas cas sa nad nim zamyslat,no z vlastnej skusenosti ti poviem,ze je to uplne v pohode.cakala som podstatne horsie 🙂 potom ked bude cas,tak ti poradim triky ako zrychlit porod a ako sa nan pripravit.rodila som 5 a pol hodiny a taka pohoda,ze by som kludne sla znova rodit aj hned teraz 😉 a vsetky kamaratky co tiez skusali tie mini triky mali rychly a dobry porod.mozno nahoda a mozno nie 😉

bibulienka
14. sep 2010

@dadqa86 .. tak budeme s tebou cakat na stvrtok, a budeme tu mat dalsiu tehulku 🙂 🙂 🙂
@kwetinnka ..fajn ze oslava dopadla dobre..cakame tie fotky...buduci tyzden v pondelok alebo v utorok by som ti doniesla tie topanocky ( od stredy su brat.onkolog. dni tak idem nazbierat kredity, nasi budu strazit Lucku)...daj vediet kedy ti to vyhovuje...a v pondelok 27. mam tu obhajobu PhD....ale nejako mi to este nedochadza.. prezentaciu mam a nejako to hadam obkecam 🙂 🙂 🙂

dadqa86
14. sep 2010

@bobocka Nooo dakujem tak to si nemala dlhy porod a uz sa tesim na triky len dufam ze nam to tento krat vynde ako si napisala do tretice vsetko dobre 😉 🙂
@bibulienka Dakujem 😉 🙂 ja vam dam hned vediet....Teraz som nejaka prechladnuta hrdlo ma boli a soplim nemoze sa nic stat? 😒

bibulienka
14. sep 2010

@dadqa86 ..neboj, aj ja som bola prechladnuta na zaciatku tehu...naloz sa do postele, oddychuj a cmulaj pastilky z lekarne..nechaj sa trochu rozmaznavat a bude dobre 😎 😎

dadqa86
14. sep 2010

@bibulienka Rozmaznavat 😀 to by slo len ma nema kto 😀 😀 a to je co pastilky? 😕 😅

bobocka
14. sep 2010

@dadqa86 nie nie.ja som bola asi 3x chora ked som tehotna bola.najprv som pila len cas s medom-fuuuuj,ja med skutocne neznasam ,ale co clovek pre babatko nespravi 🙂 a potom som si nasadila stodal.to je homeopatikum a teda je to bezpecne pre tehotne.vsak chod do lekarne ci k doktorke a porad sa s nimi. http://lesk.cas.sk/clanok/6292/chripka-a-prechl... tu si poprecituj 😉

dadqa86
14. sep 2010

@bobocka Noo pekne aj doktor mi hovoril ked som bola u nho moj gynekolog ze aby som sa vyhibala nachladnutiu a just nachladnem to je ako zakon schvalnosti len problem teraz mam stim ze som potratila 2-krat kvoli hustej krvi mam hustu krv beriem tabletky teraz Pyridoxin a acidum folicum a este aj B12 500ug.....Lenze ako beriem tie tabletky sa mi pusta z nosa krv teraz ju mam asi riedku od tych tabletkou alebo ja neviem...A ktomu mi doktor povedal ze ked dojdem vo Svrtok mi povie presne co a ako a ze mi budu musiet pichat injekcie do bruska kvoli riedeniu krvi... 😒

bibulienka
14. sep 2010

@dadqa86 .. neboj sa ak si budes pichat injekcie bude to bezpecnejsie ...asi ti daju fraxiparine (to je na znizenie zrazanlivosti krvi, asi mas nejaku poruchu zrazania, je to casto pricina potratov, neboj kopa mojich pacientov ma tie injekcie a je to v pohode)... a pastilky.. no to su take "cukriky" na cmulanie

dadqa86
14. sep 2010

@bibulienka Noo lenze ja si to asi pichat nebudem lebo mne sa trasu ruky skor to dam mojmu muzovi 😅 ja len dufam ze mi to pomoze a donosim do konca a vsetko bude v poriadku 🙂 no ja si tie cukriky pojdem kupit 😉 dakujem

bobocka
14. sep 2010

@dadqa86 no tak ak mas "hustu" krv a beries lieky a teraz si nachladnuta,tak by som si veru domacu liecbu nenaordinovala radsej,ale asi by som s tym sla k doktorovi.vies aby to co si bezne clovek naordinuje na nachladnutie ci chripku nejak "nezreagovalo" s tym co uz beries.ale vidis @babulienka ti pise,ze je tie injekcie su ok ,ze sa niet coho bat 😉

dadqa86
14. sep 2010

@bobocka No ja by som sla k doktorovi len ked pojdem k svojmu doktorovi obvodnemu nepotrebujem vediet ze v kolkom som tyzdni?Lebo mne sa vidi ze sa to pytaju a podla toho davaju aj lieky 😒

bobocka
14. sep 2010

@dadqa86 nooo,to neviem. a ty netusis vobec?je to nejak supercerstve?kolko ti meska?kedy si mala menzes mat?
resp,kedy si mala posledny menzes?odvtedy sa to pocita.

dadqa86
14. sep 2010

@bobocka No je to cerstve a meska mi presne 8-dni na 10-den mi kazal si psravyt test rano a poobede mam ist knemu lebo on ordinuje len od pol-tretej do siestej....A to vychadza na ten Svrtok

dadqa86
14. sep 2010

Posledny som mala v Auguste od 7-dmeho do 11-teho cize 11-teho mi skoncili

chichaa
14. sep 2010

@bobocka plne s tebou súhlasím!!!

bobocka
14. sep 2010

@dadqa86 tak to by si mala byt 5tt+3 .presnejsie ti to lekar povie.plodne dni su vacsinou v strede medzi cyklami a rataju sa aj prve dva tyzdne ked zena este vlastne ani tehotna nie je.preto je tehotenstvo 40-42 tyzdnov.aspon mne to bolo tak vysvetlene. a ja som bola prvych 5 mesiacov sledovana v anglicku,potom som sa natrvalo vratila na slovensko a aj tam aj tu mi to tak vypocitali.

dadqa86
14. sep 2010

@bobocka No len ja by som sa este chcela opytat mne bolo povedane ze dalsi cyklus (tych 28-dni) sa zevraj rata od toho dna ako mi pride menssruacia nie ako mi skonci..Lebo ak by to tak bolo tak mne potom meska 12-dni nie 8.... 😒 ja som z toho jelen uz teraz ☹

bobocka
14. sep 2010

@dadqa86 no je to mozne,mne to v uk vypocitali na 29.9 (teda termin porodu) a na svk na 25.9.a misko sa narodil 26.9.no jeden lekar mi dokonca 21.9 povedal(ale to bol lekar na sone,tak toho som vazne nebrala).ak je to teda od toho posledneho dna menzesu,tak si 4tt+6,teda zajtra mas dokonceny 5 tyzden.ja si myslim vsak,ze v prvych 12 tyzdnoch su lekari opatrni rovnako,par dni hore dole zas tak vela nezavazi.ale to je moj nazor laika.mozno gynekolog to inak vidi.neboj,hlavne nepanikar.musis velmi pozitivne mysliet.babo vsetko citi.takze usmev a relaxuj,pozitivne mysli a bude dobre 🙂

dadqa86
14. sep 2010

@bobocka Noo mas pravdu sak uvidime vo Svrtok 🙂 ,ale tesim sa velmi na maleho drobceka uz som o 2-prisla a som rada ze som sa zotavila...Tesim sa ako blcha 😀 😝

bobocka
14. sep 2010

@dadqa86 no vidis 🙂 tak to ma byt 🙂 pozitivne mysli a dobre bude 🙂 potom daj vediet ako si dopadla.

dadqa86
14. sep 2010

@bobocka Jasne jasne dam vediet hned aj rano ked si urobim test dam vediet 😉 🙂 a odfotim 😝

moncicatko19
14. sep 2010

no ja som mala tiez prvi porod v juli 2010.mala som cisarskim a bolo tost bolestive...ale nie samotny zakrok ale potom po secii....ani z postele sa postavyt nedalo ale ak nemyslis na bolest ale myslis na babetko tak ta nic neboli lebo nato nemyslis......je to krasni pocit ked si spomenies na miminko tak zabudnes na to najhorsie......ved uvydis nic to neni sekcia..ale spontany porod tak otom neviem nic ani ja co a ako....drzim palce a nech ste zdravy:o)

mikailla
14. sep 2010

Ahojte,ako kukam,tak vsetky co tu kecate mate uz ten porod za sebou 😉 su tu aj take co ich ten prvy porod len caka ? 😀 kedy sa dostavi strach ? lebo zatial sa na porod tesim, mam pocit ako keby sa potom stala zo mna nie len matka ale aj zena 😵 😵 😵 😵

ivkaivka
15. sep 2010

ahojte, kwetinka, Ty už nakupuješ kabáty? Super, ja sa neviem vybrat do mesta...
dadqa86, neboj všetko dobre dopadne. Aj ja som od Prešova. K akemu gynekologovi chodíš? Včera sme opat boli cely den voku. Hodim niekoľko fotičiek,mala to skušala na skateboarde 😅 , ale chodiť sa jej nechce, no vymýšľa ako zlatnický učen, všetko chce, všade chce byť,len ju nosiť po rukách. Som zvedava, kedy sa už pusti sama. Včera sa zabudla a ostala stať bez opory, ale len chvilocku.A ten chlobík...no Olivia rada vybera z tašiek. Mali sme návštevu a nedavali sme pozor, tete oslintala celý chlieb 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre