Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

janka3.12
19. dec 2009

ivuška tak to si sa mohla staviť, mala by si 10 eur🙂 nie manžel nie je vojak(ale moj otec je aj traja bratranci🙂 Nie v martine kde som chodila na medinu sme sa spoznali, tak sme ostali byvat tu.

Celin mne Oliver cez den spi dvakrat po pol hodine🙂 rano a podvecer a len ked ideme von, tak v kociari pospi hodku a pol az dve a potom ked dojdeme domov, len si odoponem vanicku z kociara a dospi este zhruba hodinku, ale nastastie obdobie placu sa nam skoncila akonahle sme zacali v druhom mesiaci s bebou a teraz placka len ked je nespokojny, alebo hladny, ale aj to len tak pomrnkava

mirka907
20. dec 2009

Ivka no v obchodaku to bolo na nervy...nemali sme ani kde zaparkovat a nakoniec sme aj tak nic nekupili..
Celin my rezim mame...teda nie na minutu presny ale taky priblizny...A to len vdaka tomu, ze mala sa naucila zaspavat a vstavat v ten isty cas...
Zaspava cca o pol 9, vstava o 7(teda ako som pisala 6.50 az 6.55 🙂)))..O 9tej ukladam spat(ak zaspi sama v postielke tak po zobudeni (cca 30-40 min)ju presuvam na balkon abo sa ide von)...To spi asi do 12tej...Vtedy papa. Zas papa o 2hej aby mohla o pol3 zaspinkat(ak nie je najedena nezaspii)..Spime pol hodinu a potom podla nalady sme az do 7mej kedy kupeme hore, alebo este pospi pol hodinku o 5tej.Po kupani papa a o 8mej pusa na celo a odchod z izby. Pol hodinku sa rozprava s postielkou a potom zaspi...

mirka907
20. dec 2009

Ivka a to vyspatie ti zavidim...Ja uz idem asi na zotrvacnost...V noci som spala cca 3,5 hodiny...Mali sme vecer navstevu. Isla som si lahnut okolo 11 ale zo spania nebolo nic. Do pol 1 stihli manzel s kamaratom svojim vykecavanim malu zobudit 2krat...ja som bola taka vytocena ze som nemohla spat a to ani potom co navsteva odisla...Mala som take nervy ze som zaspala okolo 3tej a tom som este potom k princeznej vstavala na papanie...

janka3.12
20. dec 2009

my mame uz tiez nastastie priblizny rezim, az mi je niekedy divne ze take male babo uy vie co a ako🙂 rano vstavame pravidelne okolo 5:30, papame po 9 hod spanku, okolo 7:30 spinkame cca pol hodinu az hodinku, ako kedy, potom okolo deviatej papame opat trocha...o 10 - 10:30 ideme von, spinka cca do 12:30 az 13:00, po zobudeni papa, potom niekedy predriemne na 20 min okolo tretej, niekedy nie, o stvrtej papame, a medzi piatou siestou zase spinka asi 30 min. o pol osmej kupavame, spapa 180 ml a po nakrmeni cca do 15 min zaspi, teda zadriemka na rukach, dame ho do postielky a sam zaspi

ivkaivka
20. dec 2009

celin, nas jediny rezim je ten, ze okolo obeda odchadzame von a spi, tak do tretej -stvrtej a tak uz rezim robi ona nam... 😠
jani, skoda, vyhrala by som.
Mirka, takze este raz vyrazate na nakupy? To zaspavanie, len vdaka tabletkam, uz sa desim ked ich vysadim, dnes chcem dat posledny x, obdobie slastneho spanku sa skonci.
Az vam zavidim ten rezim, ja neviem co budem robit, ked uz nebude ditiaden...sa zosalim. Ja nemam srdce dat ju do postielky a odist a ked zaspi, tak o 30 min.je hore...tak sa to tahalo az do druhej rana

janka3.12
20. dec 2009

neboj ivuska ona si vytvori vlastny rezim casom, urcite

celin
20. dec 2009

mirka , janka to mate super rezim. kubko dnes vstaval o 6 tej, ako vzdy. o 9 zaspal ,za 30 min ho zobudili prdiky, potom spal o 10.30 . po 20 min ho zobudili auta. niekto nevedel vyjst z parkoviska tak trubil v kuse asi 15 min. a na dnes dospal. este 10 min. v aute smerom na navstevu a 10 min. domov. vecer zaspal ako vzdy o 19.30. za cely den spal hodinu. nastastie bol usmiaty cely den. 🙂

janka3.12
21. dec 2009

boze zajtra okovanie:(

mirka907
21. dec 2009

Celin tak dnes mame po rezime...Mala chytila nadchu, vonku je -14 tak na balkon ist nemoze...a jej sa teda ocividne nepaci ze robime nieco inak ako je zvyknuta...tolko kriku kolko tu bolo kvoli spanku...asi hodinu a pol som ju uspavala a davam jej najviac 30 min...No dnes to teda bude asi cely den funny...l

ivkaivka
21. dec 2009

Mirka, Celin vsetko naj, naj , naj k 4 mesiacom. Ale nam to bezi, kazdym dnom su ratolesti vacsie,viac dokazu.
Moja je tiez nachladena, odsavam jak diva, chrci jej to niekde asi az v hrdle, tak davam ambrobene na zriedenie. Ani my dnes nemozem ist vonku, tak sa tiez tesim na tu svandu a doma koooooooopec prace. Ozaj, mam pocit, ze Olivia uz prekonala aj Ditiaden, opat spanok v nedohladne.

hypo
21. dec 2009

ahojky, koukam ze prvorodicky uz vsechny porodily 🙂 se mate..... je tujeste nejaka tehu?????
me to ceka za par dnu v podoli v praze a uz ted jsem totalne znicena.... nejradeji bych rodila jeste dnes

gucci
21. dec 2009

hypo 😀 😉

hypo
21. dec 2009

no neeeeeeee...... koho tu nenajdu 🙂
zrovna jsem ti poslal mail 🙂

janka3.12
21. dec 2009

hyo budes mat nadherny darcek n Vianoce, drkaj sa

mirka907
22. dec 2009

Vdaka Ivka. A dnes zas vsetko naj naj naj Vam 🙂)))..
My sme vcera pospali dokopy len hodinu a pol...a ked som to tak pocitala tak predchadzalo tomu 3.5 hodiny kriku...No ked uz je raz mala na nieco zvyknuta, nie je velmi rada ked sa jej to zmeni...o 4tej ked uz bola uplne hotova a zaspala to vyzeralo na dlhsi spanok ale prisli nam menit merace do radiatorov a zobudili ju po 45 minutach...no na nervy..Dnes spala zatial asi 30 min tak som zvedava co nas caka.
Vcera sme neboli nikde a mam pocit ze malej sa tie sopliky aj napriek tomu zhorsili. O polnoci ked sa zobudila chrcala ako tuberak...Sme museli zapnut vysavac a odsavat...susedia asi mali radost...mala sa komplet prebrala tak som myslela ze sme dospali...no ale ked som ju polozila do postielky zaspala za 5 minut a asi bola taka z toho hotova ze spala 4.5 hodiny co u nej nie je velmi zvykom...
Hypo, Gucci drzte sa...🙂

mirka907
22. dec 2009

Ivka prave som volala s doktorkou ze co okrem nosnych kvapiek a odsavania ked ma mala nadchu a sopliky, tak ze mame davat fenistil ...ze aby jej odpuchla sliznica...tak len ked mate tie sopliky aj vy, tak aby si vedela🙂)))Mala sa stazuje ..idem za nou...

ivkaivka
22. dec 2009

Mirka, vdaka. Moja je tiez hrozne zahlienena, v noci ju davam uplne nabok, aby mohla dychat aspon na jednu dierku, no rano strasne chrcala, dufam, ze to prejde. Vcera mi pospala za cely den nejakych 45 min. myslela som,ze z nej zosaliem, bola umrncana, len po rukach, prosto neznesitelna. Dnes som ju uz vytrepala von, aspon kym zaspi - takze bola tam asi 15 min. a teraz odfukuje vo verande
Mirka vdaka za info, lenze ja davam ditiaden, tak neviem ci to pomoze ale nechcem kombinovat, sice urcite ju to neuspi, ako som pisala moju uz nema ani fenistil, ani ditiaden...mozno narkoza 😀 a kvapky do nosa jej nedavam, mne krciar povedal,ze kvapky uz len v krajnom pripade ak nebude moct vobec dychat. Zatial dycha, ked nespi je to v pohode, ked zaspi tak troska jej tam ten hlien lieta, no snazim sa odsavat a davam sprej do nosa -tu morsku vodu Hypomer. Ja jej najprv poriadne zastriekam dierky, aspon 2x do kazdej, niekedy az vyfukne sopliky a tak sa super odsava, hlieny su poriadne zriedene tak to ide ako po masle a davam aj Ambrobene na zriedenie hlienov, tak je to lahsie. Nosne kvapky sa bojim, ked som bola mala, tak som bola doslova od nich zavisla,mozno rok v kuse som ich brala. Tiez sa bojim, ze ked kvapky vyprchaju, ze sa udusi-proste bujna fantazia.

ivkaivka
22. dec 2009

a este jej stale davam ciapku, ci cez den, ci v noci, ma ju stiahnutu az po nos, nech sa jej dutiny ohrievaju, tak ako ked my sadneme k soluxu.
Baby, co idete rodit, drzim palce, fakt nadherne darceky pod postromcek.

ivkaivka
22. dec 2009

Jani, ako po ockovani? Dufam, ze ziadna reakcia. Myslela som,ze uz ste na vychode.

janka3.12
22. dec 2009

na vychode ideme predbezne 31., ale este sa uvidi ae budud cesty, ci budu vsetci zdravi a tak🙂 ved ja ti dam vediet ak by sme nemohli dojst, alebo nieco....

juj no ockovanie dopadlo lepsie ako minule, plakal menej, aj som ho skor utisila, mozno je to tym ze je uz vacsi, ktovie, zatial som mu dala na nozicky len teply obklad, boli sme vonku na prechadze asi hodinku, teraz sme doma, napapal sa, ale teplotu zatial nema chvalabohu🙂 ale na noc mu dam torchu panadol sirup, aby sa nahodou nezobudil kvoli teplote, aby sa vyspal a oddychol si...inac vazime ovnych 7 kg....ci pana ja budem mat ale bicepsy....inac dr. vravela ze nemusim odstriekavat tych 30 ml za den, ze mu uz moc nepomoze, tak neviem laktacna poradkyna vravela ze aj trochu mliecka je lepsie ako nic...uvidim, zhorsil sa mi totiz ekzem /v zime vzdy/ a vsetko ma svrbi, najradsej by som si nasadila tabletky🙂

uankab
22. dec 2009

ahojte, my mame tiez sopliky.. uz sa to tiahne doost dlho, raz je to lepsie, raz horsie, ale vonku s nou chodim kazdy den.. tiez odsavame, striekam vincentku (presne ako pise ivka, pred odsatim nastriekam aby sa jej to zriedilo).. akurat ze sa nam dnes pokazilo to striekatko 😠 ... ak vam deticky chrapcia v noci a nemozu dychat, nadvihnite trosku postielku... my ju uz mame podlozenu asi mesiac, odkedy mame nadchu a pomaha to, lepsie spinka...
posledne 3 dni si inak pyta papat kazde 2 hodiny, je to na nervy, hlavne v noci.. 😖 ... najdlsi spanok ma od 7 do 11, a potom to uz ide dole vodou... pokial jej nedam cucnut tak reve ako o zivot, a vzdy sa nadlavi, taha aspon 10 minut... no asi sme v tom rastovom sprungu ci ako sa to vola, ... a mozno sa snazi dohnat tie 3 tyzdne, ked tak slabo vtedy pribrala 😝
ekzemik este mame, k doktorke ideme zasa vo stvrtok o tretej... ja viem, hrozny termin, chceli sme skor ale uz bolo vsetko obsadene, neviem kedy budem varit veceru,... uvidime co nam povie, teraz natieram tymi steroidmi kazdy den a uz je to bez zmeny, cervene mame stale, dokonca dnes poobede mala vyhodene trosku aj brusko ☹ ..
hypo, gucci - krasny vianocny darcek.. aj my sme mali minuly rok, presne takto minuly rok par dni pred vianocami sme sa dozvedeli, ze cakame bambulku 😵

bibulienka
22. dec 2009

vsetkym stvormesacnym babenkam gratulujem a prajem KRASNE VIANOCE... a uzime si prve spolocne sviatky s babenkami...minuly rok boli este v brusku a uz su to velke deticky 🙂 🙂 🙂 🙂
baby, co vas caka porod drzim palce... 😀

alexandrah
22. dec 2009

cafte baby, ja neviem, ci ma risko hlieny, alebo nie, niekedy sa mi zda, ze chrci, ale nostek ma cisty, mam skusit aj tak odsat, a uvidim??? aj ja sa pridavam k bibulienke, a prajem vsetkym krasne vianoce!!!!! inak, ja som s riskom vonku este nebola, jak bola taka kosa, asi tak skoro nepojdem, mozno cez vianoce, ked bude teplejsie, s muzom ... len jak sme mali tie radiatory slabe, tak mi kychal, aj mal studene ruky, nohy, nos aj lica, som ho naobliekala, je to lepsie, tak som sa bala, aby mi neprechladol!!!!!!!! ale dneska trochu opravili, tak mame v spalni tepejsie 😀

uankab
22. dec 2009

babenky, prajeme aj my krasne vianoce... a kuk do albumu 😉

janka3.12
23. dec 2009

alex v prvom rade GRATULUJEM k RISKOVI🙂, aj nas Oli chrci, vacsinou v priebehu dna, najma po papani, kym neprehltne poriadne ako si odgrguje,potom je to uz vporiadku, moze to byt aj z toho lebo to ma od narodenia a na kazdej kontrole ho dr. pocuva a je ok, a sopliky mame minimalne, ja by som neodsavala za kazdu cenu, ak by mal plny nostek nesal by ti z prsniky, kedze male deti dychaju len nososm, ono aj to chrcanie je sposobene este nedostatocnym vyvinutim dychacich ciest....kazdopadne ak v niecom si nebudes ista kludne zavolaj pediatrovi. Risko ja este malinky na taketo mrazy, ale teraz ked hlasia to oteplenie mozno aspon nachvilu...

vcera sme boli na poradni, vazime 7kg a 64 cm, aj nas ockovali, maly to ale zvladol lepsieako minule, menej plakal a nemali sme ziadnu teplotu🙂 dnes leje ako z krhly ale musime ist do lekarne vybrat bebu na recept tak asi zmoknem ako mys, nemam rada ten obal na kocik proti dazdu, susi sa mi potom cely den vo vani:(

tiez prajem stastne a vesele, hlavne pevne zadky a nervy a uzime si nase drobciatka🙂

mirka907
23. dec 2009

Biba vam vsetko naj aj k 4 mesiacom...ja som minuly rok o takomto case este nevedela ze som tehotna...az 25teho som zacala mat tusaka ze daco sa deje(kazdu chvilu som behala na zachod, nemam rada calamadu a u babky som jej zjedla pozehnane)..27 som kupila test a bolo🙂))..a myslim ze 29teho bol pondelok a doktor mi to potvrdil...vystala som si 4 hodiny kym ma zobral ale odmietla som odist prec🙂))...Ked som to povedala manzelovi tak si chvilku myslel ze si robim srandu. No ked uvidel USG snimku tak sa tak tesil ze to chcel kazdemu hned vyzvonit...
Baby ako to bolo u vas?Tuto temu sme este nestihli prebrat🙂)) a celkom ma zaujima...
My ockovat nemozme a uvidim ako na tom bude mala 28meho...Janka ako dobre ze uz to ma Oli za sebou.
Uankab krasna pohladnica🙂)))..samozrejme vdaka modelke na nej!!!
Tak baby aj ja Vam prajem krasne sviatky, vela radosti s drobcami...trpezlivosti s rodinnymi prislusnikmi a hlavne veeeeela pohody!!!!

celin
23. dec 2009

Aj my s Kubkom prajeme vsetkym prijemne vianoce 🙂

janka3.12
23. dec 2009

nuz ja som zacala mat tusaka 26, test sme robili 27, bol pozitivny a definitivne mi to dr. potvrdila az 7.1, lebo 28.12 na sone este nebolo vidno krpca iba dutinku🙂 inac haluz ako to rychlo zbehlo a uz mame take male klbka🙂

uankab
23. dec 2009

my sme robili test 17, ciarocky boli veelmi blede, o dva dni na to uz boli kraasne viditelne... sme sa tesili ako male deti. rodine sme to povedali az na vianoce s tym, ze mame darcek ale budu musiet do augusta pockat.. chvilku im veru trvalo pokial pochopili 😀 ... kazdopadne to bol najkrajsi vianocny darcek aky sme mohli dostat..

alexandrah
23. dec 2009

diky janka, moc, tak mu to nebudem odsavat za kazdu cenu, je to väcsinou ok ...
aj ja vsetkym krasne vianoce!!!!!!!!
no ja som minuly rok bola este len vo faze snazenia, a teraz lietame jak blazni!!!!!!! som si napiekla kopac dnes, a idem si z neho asi aj rovno dat ... 😀
boze, vy uz mate vlastne v porovnani s nami velke babatka, ake su v 3-4 mesiacoch?? risko zatial len spi, papa, alebo je hore, alebo place ... ale tak za 2 mesiace uz bude aj komunikovat, nie? uz tak pozoruje vsetko okolo seba, aj na telku kuka ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre