Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka907
24. aug 2010

@ivkaivka uf , tak to nezavidim...ja zatial ok, prsia mam makke len citim, ze su trosku tazsie, tak som zvedava co bude. ale tak verim ze nic.Do kolkych dni by sa to malo upravit, neviete? Predpokladam, ze ked nebude ziaden "dopyt zvonku" 🙂 tak telo pochopi, ze sa mliecko nema vytvarat.

bibulienka
24. aug 2010

@ivkaivka
@uankab ..dakujeme 🙂 🙂 🙂

bibulienka
24. aug 2010

@mirka907 ..aj ja dufam, ze to bude ok....zatial je to fajn 🙂 🙂

mirka907
24. aug 2010

@bibulienka tiez je uz Lucka kompet odstavena? inac mne to prislo tak luto, ale ked som videla ako to mala dobre nesie a bola este spokojnejsia ako ked cuckala mliecko odo mna, tak som si povedala, ze to tak ma byt...

bibulienka
24. aug 2010

@mirka907 ..no snazim sa..dufam, ze ma vecer "neukeca" ale vcera som nebola vecer doma takze naposledy cuckala v nedelu vecer....a presne v noci spala lepsie ako predtym 😵 😵

mirka907
24. aug 2010

tak u nas sa uz spi a ja si oficialne popijam fernet s tonicom🙂)))))

bibulienka
24. aug 2010

@mirka907 ..tak to gratulujem, aj u nas sa uz spi....a sampus som si dala uz vcera 😀 😀 😀

mirka907
24. aug 2010

@bibulienka a fotky kraaasne...ta pri hrackach nema chybu

bibulienka
24. aug 2010

@mirka907 ..dakujem...no ona sa takto smje, herecka jedna vidi fotak a uz sa rehoce... aj viki je zlaticko na tych foteckach..a tie torty mnam...

kwetinnka
24. aug 2010

Presne tak chodi ako hovoris...este musi vyrovnavat rovnovahu....ale už sa pusti bars kde.Fotky kraasne..aj torticka uzasna...fotky na Fb este pozriem.
Uankab a to ta nechali tak dlho prenasat?JA som mala termin 5 a mla sa narodila 9.9.
Jani a super ze to tak uzasne zvladol....a som rada ze si sa ryclo vratila do pracovneho kolotoca....

chrenkovae
25. aug 2010

ktora to ma už len za desať dni a ako sa citite 🙂

ivka1984
25. aug 2010

ahoj chrenkovae no ja mam ten isty termin co ty a citim sa zatial uplne v pohode ani naznak ze by sa malemu chcelo ist von a ty?

chrenkovae
25. aug 2010

@ivka1984 presne to iste sem tam nam stvrdne bruško ale inač uplna pohoda dufam že nas to prekvapi ani to čakať nebudeme

ivka1984
25. aug 2010

no ja dufam ze to bude coskoro 😀

chrenkovae
25. aug 2010

@ivka1984 aj ja už sa neviem dočkať 🙂

bibulienka
25. aug 2010

@ivka1984
@chrenkovae ..baby držím vám palčeky..pred rokom som aj ja mala termín 4.septembra a Lucinka sa narodila 23.augusta....prajem bezproblémové pôrody a zdravé detičky 🙂 🙂 🙂

ivka1984
25. aug 2010

ani nevrav ja uz sa tiez neviem dockat.... bibulienka kludne by som uz porodila aj dnes...

chrenkovae
25. aug 2010

@bibulienka dakujeme velmi pekne hej nech to mame už za sebou

slamacka26
25. aug 2010

ahoj holky, mám takový dotaz. Byly ste se podívat v porodnicích? jen sem se chtěla zeptat, na prohlídku můžu který koliv den a jakou koliv hodinu nebo je to v každé porodnici jiné? chystám se projed Ostravské porodnice, tak jestli máte zkušenosti a víte jak to tam chodí, tak mi odepiště. dík čau Kačka 🙂

arrett
25. aug 2010

Aj ja už chcem rodiť😀 nech je už február. Jeden kope z vonku, druhý z vnútra...ach jaj🙂 V utorok morfologicky, začínam panikarit ako stále. Simonko sa začal pustat a vydzi stať 10 sekúnd🙂))) sikula moja mala. Poviem Vám, že musí mat aspoň 10kg, riadne pribral. Ja zatiaľ iba 2kg🙂))
ach baby, deticky už majú rok. Všetko najlepšie ešte raz do života prajem. Hlavne zdravie, šťastie a lásku rodičov🙂
Ja mám prsia jak beluse. Zasa malé, spadnuté, aké ešte s mlieckom🙂

kwetinnka
25. aug 2010

Chrenkovae a ivka1984 ja som mala termin na 5.9..a malu som sa snazila vyhnat..ale nedarilo sa..viem ze tie posledne dni je už clovek netrpezlivy...neuveritelne ze je to pomaly rok...ja ked citam otých tehulkach..tak nemam pocit ze by mi to bolo velmi vzdialene..stale sa mi tie pocity vracaju...Aj vam to trsoku zavidim...
Arrett ty bud este sa este s porodom neponahlaj...este mas cas...za chvilku budu vianoce a ty už sa budes kotulat...naberaj sily aby si vladala s dvoma drobcami hore schodmi:o))
Simonko je sikula...nasa ta už fici o sto dvesto..vonku este opatrne ale doma už som ju dnes snad ani nevidela lozit..sa jej chodit paci..a furt jej treba byt za zadkom...ako nahle stichne..je zle:o)
Slamacka26 coi satýka porodnice ja som si bola pozriet..ale ja som tam mala znamu a ta nam poukazovala...ale uprimne nic extra ti to neda:o)v tom momente nevnimas kde lezis..alebo ako.

chrenkovae
25. aug 2010

@kwetinnka no uvidime kedy to pride 🙂 🙂

kwetinnka
25. aug 2010

budeme vam drzat..este sa to moze vyvynut vselijak...:o)

arrett
25. aug 2010

@chrenkovae Raz to príde😀 😀 😀 neboj nič. Držím palce nech máš z pôrodu len tie najkrajšie zážitky, prajem veľa mliecka a rýchle hojenie🙂 a samozrejme zdravé babo! To je to najdôležitejšie🙂

arrett
25. aug 2010

Mangel zobral syna a psa na prechádzku a ja som si dala 30 minutovu sprchu🙂 Konecne nie som opica, ale žena😀 😀 len ten účet za vodu🙂 xixi

chrenkovae
25. aug 2010

@arrett dakujem ty velmi pekne dufam že to tak bude

janka3.12
25. aug 2010

čafte babuľky...Oliverko spal u opatroavteľky už 2x každý deň je len horšie keď ocino ochádza, ale nie je problém ani so zaspávaním, ani s papaním, hrajú sa s Terezkou /o pol roka staršia od Oliverka/, dnes prvýkrát spolu zaspavali v jednej izbe - ze asi 30 min na seba vykrikovali a rehotali sa a hadzali po sebe cumle /skoda ze sme tam nemali skrytu kameru🙂/ a potom zaspali🙂 - tak som rada
v robote fukoty, dnes som sama robila cely den soná, 25 ludi, a nakoniec prisla mamicka v 5.mes so zapalom creva...no skoro som sa tam rozplakala aj s nou ☹ ☹

my budeme oslavovat 1. ked bude volno aby sa k nam mohla presunut maka s babkou z vychodu a sestra z BA🙂

arrett verim, ja som si prvykrat dopriala poriadny kupel naposledy ked MM isli s Olim na prechadzku - 1 hod prosim pekne - a to voda rychlo chladne🙂

kweti to je super ze sa mala pusta, nasmu krpcovi sa vobec nechce chodit, ja uz vobec neviem kedy to annho pride 😉

ja som mala termin podla sona 31.8 a podla menstruacie 1.9, Oli sa ohlasil 30.8 a narodil sa 31.8:)

bibulienka
25. aug 2010

@janka3.12 ..tak si do prace vhupla naplno..som zvedava ako to zvladnem ja..Oli je sikovny, ze si tak pekne zvykol 😵 😵

janka3.12
26. aug 2010

dufam ze mu to vydrzi, v piatok ide prvykratna cely den...horsie to bude asi po vikende 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre