Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

kwetinnka
29. júl 2010

TAk ja patrim k vam..jeeej...ja mam narodky v pondelok:o)Bibi noo mohli by sme ist niekam spolu...mozme ist do medickej..albo aspon na ihrisko za postou..noo neviem co bavi 8 rocne slecny....keby bolo teplo ohli by ste sa k nam dojst namocit...Mm bude mat dovolenku ale jeden den by sme rady s vami vypadli.
Gabi maly je zlatucky...veelmi gratulujeme a uzivaj si mamickovanie...
TAk idem hladat slimaka niekde tu:o))
NAsa mala nechce vecer jest nic okolo 4 zjedla par ringlot koniec..len sa napila a jedla az okolo 4..a toto je kazdy vecer...aj som jej skusala nedat neskor jest..aj tak nechce...

mirka907
29. júl 2010

@kwetinnka paraaaada, tak vsetko naj....a kolko ak mozem vediet?zeby tiez tak ako ja a Ivka?Mozme si spolu potom aspon tak na dialku pripit.
Viete ake darceky som si zazelala na tieto narodeniny?Od kazdeho knizku. Chcem si zacat tvorit zbierku, nech ma Viki potom co citat. Len tie knizky su straaaaaaaaaasne drahe. Tak ale moju naj knizku uz som si bola kupit, ze akoze od nasich.Odviate vetrom. Uz som ju sice kopec krat citala ale to nevadi, to je taky super pribeh.
A Viki ma novu zabavu. Ide do kuchyne, zoberie smetny kos a beha s nim po obyvacke. No radost mam. Asi kupime kovovy.

ivkaivka
29. júl 2010

to mas pravdu, ved aj deturence su levicata, hadam povahy budu po nas, nie po polovickach. Ja malu uspavam na mojej posteli, ked ju dam do postielky, hned je na nohach a spanku nikde, cize ju musim drzat a tak zaspi.
@kwetinka, to davas malej celu ringlodu a sama papa? Ja som minule malej dala melon a nasla som ho az v plienke, cize musim jej davat po malych kuskoch.
Tiez sa pripajam ku gratulacii, no nas tu teda je.
@mirka, ja tiez zbožnujem knihy, minule som si v knihkupectve dala 3 kusy a ked pytala 30 eur, tak som skoro odpadla. naozaj by s tym mali nieco robit, takto sa laska ku kniham nepestuje, oni su totiz pre vacsinu rodin nedostupne. No viem si Vikinku predstavit s kosom, to musi byt sranda. Nemyslis, ze to bude poriadny randal, kupit kovovy? U nas momentalne vedie umyvacka riadu, mala sa k nej postavi a vybera riad, najradsej vytahuje taniere, na tie najlepsie dostane a druha naj hracka- detska tatra, moj bratranec ju pozical malej, tak sme uviazali snurku a tahame ju po dome

bibulienka
29. júl 2010

@kwetinnka ..tak potom prajeme krasne narodky aj tebe 😀 😀 😀 😀 vy ste vsetci letne dietky 😵 😵 😵 😵 . ma byt celkom fajn pocasie, mozeme nieco vymysliet, v medickej zahrade je letna citaren a cajovna, alebo mozeme skocit na prechadzku do eurovei na kavu atd....daj vediet kedy budes volna 😵 😵
no napr nasa Lucka sa narodila 23.augusta..myslite ze je to este lev alebo uz panna? vsade to je inak napisane...
jej baby vy ste take mlade....ja som uz popri vas stara babka 😎 😎 😎 🙂 🙂 🙂 🙂
Lucka roznasa prazdny nocnik.... a smetny kovovy kos pouziva ako bubon 😵 😵 😵

ivkaivka
29. júl 2010

@kwetinka, všetko naj,naj, naj
@bika, hadam až taka stara nebudeš 😅 , no netuší m či je lev, ja sa orientujem podľa časopisov

janka3.12
29. júl 2010

ivka, mirka a kweti vsetko naj🙂 ja som december 82ˇ 🙂🙂

juj baby z BA hned by som sla ka kafco🙂 zajtra ideme ke tete opatrovatelke zblizovat sa🙂 Oliverko uz druhy den zaspava sam, cca 3,5 az 4 hod odkedy vstal ho ulozim do postielky prikryjem a odidem, pomrnkava, a sa postavi v postielke, ale potom si sadne a zaspi......a rukach sa uz uspavat nechce, tak sme to skusili takto a zatial to ide, hadam mu to vydrzi

co sa knih tyka no comment, ja si objednavam knihy do prace z amazonu z USa, lebo jednak su lacnejsie, vacsi vyber a hlavne ma stve, za hoci som na martinuse kupila knihy asi za 300 eur, ktore som potrebovala k praci /asi pred dvoma rokmi/ tak nic ziadny co ja viem bonus aby som mala pri dalsom nakupe nejaku zlavu, alebo nejaku knihu ako darcek....neviem

mirka907
29. júl 2010

@janka3.12 ja malu tiez tak ukladam...a rano nebol problem no poobede des a hroza. Snazila som sa ju od 13:45 uspat, bez uspechu. O 16:15 !!!!! som to vzdala ze ideme von a dala 5!!!! minut. No katastrofa. Nechcite vediet ake nervy som mala. A to ked som ju dala do postielky take nervy chytila, ze ked som odisla z izby, zacala si buchat hlavu o stenu, kym som neprisla. U nas momentalne prebieha neskutocne obdobie vzdoru...
Co sa kniziek tyka, tak ja kupujem pocitacove cez cpress.cz....ovela ovela lacnejsie. U nas stala jedna cez 40 eur (na martinuse), tam nejakych 14. Je to normalne?
@bibulienka nebude to u teba s tym vekom az take....ked si dobre spominam, vravela si ked si oslavovala ze nieco nad 30tku. a nemyslim ze vela 😉
@ivkaivka preto kovovy, lebo je tazsi a ten neodnesie...no mne by osobne nevadilo ze beha s kosom, len keby bol prazdny 😝 , ale tak ked to nie je kos, tak topanky a podobne....a kebyze len v rukach ma nieco, este aj v ustach ako pes...

bibulienka
29. júl 2010

@mirka907 .. nie nad 30..ale presne 30..... 😀 😀 okruhle.....boli narodky....
Lucka zaspava tak ze ju dam do postielky, ona sa postavi pobeha dokola, tak ju zase polozim, dam napit vodicku a potom sa posunie az uplne hore v postielke, lahne na bok a spinka.... 😵
o knihach sa nevyjadrujem...lekarske su neskutocne drahe...........ved len oxfordska prirucka stoji skoro 40 eur 😖 😖 😖 😖 😖 😖 .....na nete su lacnejsie ooooovelaaaaaa.... 😵 😵 😵 😵

@mirka907 mirka..hod sem foto nech si to zivo predstavime....to s tym kosom.... 😀 😀 😀

gabriel01
29. júl 2010

Dobrý večer holky, Tobimu se udělala vyrážka z plenek. Máte s tím některá z vás zkušenosti? Já jsem brouzdala po internetu a našla jsem tohle http://www.lekarna.cz/weleda-mesickovy-kojeneck... a tak mě napadlo, že se tu poradím s váma jestli tenhle krém znáte. A klidně mi doporučte něco jiného z té stránky, co se vám kdy hodilo, ať to nakoupím všechno najednou🙂 Díky moc!

bibulienka
29. júl 2010

@gabriel01 ..ja pouzivam sudocream, alebo Bepanten mast alebo kalciovu masticku z lekarne....ta zabrala vzdy..a ked je teplo, daj maleho na nepremokavu prebalovaciu podlozku a nechaj ho "naholo" daj nanho len latkovu plienocku, nech sa vetra....bude mu fajn 😉

arrett
29. júl 2010

Ahojte baby. Všetko najlepšie všetkým🙂))) Normalne Vas nestiham citát🙂 Heh, má napadlo, že môj Simon dá tiež papucu do úst a chodí dokolecka po štyroch ako pes. Ešte si pri tom aj funi. A celé dni rozpráva Tata🙂) My sme knihy, repolera, reporela? podedili po neterke a sem-tam už citame a pozerame obrázky. No stále skončia v puse🙂 Simon pije už mlieko o 106, neskutočné mu chuti. Dnes mal cestoviny a zajtra struky🙂 zje naozaj všetko🙂 No a zlomili sme chodak, takze mame po zábave. No ako ste písali, naučil sa už krásne padat. Buď na ritku, alebo si klakne, alebo cupne. Bože, každý deň niečo nové.

@gabriel01 My používame sudokrem a neviem si ho vynachvalit. Ako Pise Biba, nechaj ho "naostro" to je pre neho najlepšie🙂

janka3.12
30. júl 2010

ivi vsetko naj

gabriel01 - Oli s tym mal problem ked zacali prikrmy - my sme pouzivali rybaciu mast, ale pri zhorseni jednoznacne obycajna kalciova mast z lekarne - ono vsetky masticky obsahuju kalcium a pantenol, niektore zinok co pomaha hojeniu, je len otazne v akom mnozstve, nam zabrala kalciova.....je lacna, ale aj na weledu som pocula chvaly, tak je asi lepsie vyskusat🙂 - moja kozna vravela ze pri zhorseni treba masticky s co najmensim poctom zloziek aby sa rychlo zahijilo.....takze sme chvilu prestali pozivat vlhke utierky, utierali sme dupku len mokrou bavlnenou plienkou a potom na to kalciova mast, aj bepanten je dobry🙂 inac Tobiasko je nadherny, gratulujem🙂

mirka Oli zatial nestrajkuje, aj teraz rano zaspal sam.....no co sa tyka obdobia vzdoru u nas je to rovnako....nemozeme pred Olim jest /kedze spi len dvakrat denne, viete si predstavit moj jedalnicek🙂/, pouzivat notebook, prosto koncovka....a badam na nom ze normalne hracky ho nudia, zaujima ho vsetko "co nie je na hranie" .) 😉

bibulienka
30. júl 2010

@janka3.12 ..tak to asi maju obdobie vzdoru vsetky "nase" deti... ked jem ja tak musi aj Lucka ale len to co mam na tanieri ja..notebook je najlepsia hracka a mys vedie rebricek....
ja som lucii urobila obrazkovu knizku..maly album 10x15cm..tam ma rozne povystrihovane obrazky, obcas ich vymenim..ona ich rada "cita"...a leporela..u nas sa s nimi hrame stale..zoberie knihu, doniesie ju ku mne , sadne si a cakaze budeme citat a ukazovat ako robia zvieratka..na tom sa smeje.... 😀

kwetinnka
30. júl 2010

Dnesnej aj zajtrajsej oslavenkyni vsetko najlepsie...ja budem mat v pondelok 25..a 23 augusta je este lev...nasa je už panna..aj Oli je už panna..ten koniec augusta.
Nasa je tiež velka citatelka..leporela su velky hit..už som musela jedno aj polepit ako ich intenzivne citala.
NA tu ritku ja mam tiež sudokrem,ale aj nivea ma super krem..a ked sa cokolvek vyhodi tak pouzivam SOS krem od nivei..je super...aj teraz sme mali dve male vyrazky na ritke...natreli sme a je to fuc..a mozno mu nesedia plienky....
A s tými hrackami mate púravdu..Lili chodi po dome so svietnikmi,lievokom..a ked si povedla akos ako keby som videla Lili..vrchnak z kosav ruke a dilema ako sa s nim postavit..a topanky su supefr tiež..a moje gelove vlozky do balerinok hladam pravidelne.Dnes si Lili chcela sama sadkat na serblik...tak som ju dala..a vykakala sa..no to keby dala do plienky..ma to aj za usami...sikulka.Vcera som jej objednala husenicku na tahanie a meter na stenu.
Naposledu som si kupila pustnu kvet..reedicia ale celkom fajn kniha..o odbornych sa ani nevyjadrujem
NAsa nezaspi sama...len narukach alebo ked lezim vedla nej...ked ju dam do postielky vyplace dusu ale spat nebude...aj ked najprv chvilku place aj na rukach...ale za 3..2..1 odkvecne...neviem ako ju to naucit inak..lebo ona reve az jej dochadza dych

mirka907
30. júl 2010

@janka3.12 tak mala teraz bez problemov zaspala sama. Aj vcera vecer.Ona asi uz poobede nechce spat. Uvidime dnes.
@bibulienka joj tak prepac 😝 no ale ty si ma zmiatla tym vypisovanim, ze aka si ty pri nas babka 😠
@kwetinnka takze stvrtstorocie 😀 ...ako hnusne to znie a pritom taky super vek. Mala je sikulka, ja Viki denne aj trikrat sprchujem co nalozi. Ale teraz to obdobie vzdoru robi svoje. Aj na nocniku rano ako naschval nic nespravi a mozem cakat kolko chcem. A doteraz nebol problem. Tiez som si kupila pustny kvet ale velmi sa mi nepacil, cakala som od tej knizky viac.
@ivkaivka vsetko naj

kwetinnka
30. júl 2010

Ozaj jani na tu kavu si srdecne vitana...a Bibi Lucka už chodi uplne sama??

ivkaivka
30. júl 2010

@mirka aj moja si davado pusiny veci a tak chodi po štyroch, je to sranda
@gabriel ja tiez kalciovku, alebo sudocrem
kočky, ďakujem za gratulacie, ja som sa dnes cudne vyspala a citim sa neskutočne stara a ubita životom, dufam, ze do popoludnia to prejde.
Olivia vie napodobniť kravičku, ovečku a keď sa opýtam ako robi kačka, tak začne kašľať. No psíka ju naučiť neviem...
@kwetinka, no mala je šikulka, moja najnovšie na nočníku štrajkuje, musim pri nej sedieť a otačať knihu. Dufam, že do bud. sept. sa naučí pýtať na nočník, chcem ju dať do školky. No mame ešte rok.
Tiež som počula samu chválu na knihu Púšty kvet, no nemam ju a ako čitam asi ani nekupim, uvidime,možno skočím do kina.

kwetinnka
30. júl 2010

Noo asi tak..mne tam chybala...nejaka zapletka,nejake vzruso...aj ked pointa by bola dobra...ta sa mi pacila...a nejak mi chybal poriadny zaver.My tiež sprchujeme..ved jedno balenie obruskou by padlo...a ona sa sprchuje rada:o)) To az takto vzdoruje ona len sa rozculuje ked nieco nemoze mat...ke jej nieco vezmem...ale aj to sa vie statocne

mirka907
30. júl 2010

@kwetinnka ja som citala vela kniziek v style "Predane dcery" alebo "Bez dcery neodidem" a to boli ozaj silne knizky na rozdiel od tejto tu. Tato ma fakt sklamala.

bibulienka
30. júl 2010

@kwetinnka ... Lucka chdi za jednu ruku...ked ju pustim zostane stat a dalej nejde..asi sa boji 😀 😀 😀 co uz...Lucka na nocniku sedi len ked citame knihu..inak utecie

janka3.12
30. júl 2010

tak pri vasich sikulkach je Oli riadny leňoch - chlap - ivi si sa sťazovala ako mala nenapreduje a Oli nevie napodobnit ani jedno zviera, iba kasle a pluje🙂🙂

kweti 25 fuha, vy ste tu fakt mladice🙂🙂 a neboj, Oli tiez zaspaval na rukach az do predvcera, len tak z nicoho nic presiel na zaspavanie sam, on sa totiz tak poskruce ked zaspava, ze na rukach by nemal sancu, vacsinou sa zapletie pomedzi tie drievka postielky, alebo pod decku

prestalo prsat - slava

ivkaivka
30. júl 2010

no moja sa sprchy boji. Ked kupem, tak nemozem pustit sprchu, len oplachnem vo vode. Hadam ju to prejde.
O a dnes vonku mala tlacila kociarik, no presla okolo celeho domu, som taka rada. Ale okolo nabytku a postielky nechce, len sa drzi, neviem ci ma strach...
Chcem sa opytat, mate deti uz vo velkych autosedackach? My stale pouzivame vajicko, neviem ci uz mozem dat no normalnej, kedze ma len 70 cm a necelych 8 kg. Co myslite?

ivkaivka
30. júl 2010

Jani, pluje?No chlap ako sa patri. Super, no moja napreduje po mentalnej stranke, po motorickej je to bieda. Moja pluje, len ked sa vozi na tatre, tak napodobnuje zvuk auta a to je cela mokra. Jani, ty maš kolko rokov? Vraj mladice, pises, akoby si mala 60.

mirka907
30. júl 2010

@bibulienka aj moje krsna je take...chodit vie, len nema istotu, tak radsej si postoji 😉 ...proste je velmi opatrna...ale zas ked ju zoberie jej 3rocna sestra za ruku, tak pochoduje ako vojak.. .uzasny pohlad je na ne...moj maly samovrah ide hlava nehlava...ja si myslim, ze taky zlaty stred by bol najlepsi....no sice vdaka kamikadze sklonom mala vie vyberat zakruty, postavit sa bez drzania a uz aj na nerovnom terene jej to celkom ide ale ako vyzera!!! na cele tri modriny, nos oskrety, nohy tiez sama modrina no katastrofa...strasne sa jej paci postavit na gauci a chytajte ma a podobne hluposti...
@ivkaivka my sme vo velkej asi dva mesiace, pre malu je to ovela pohodlnejsie

bibulienka
30. júl 2010

@ivkaivka ,,aj my mame romerku asi 2 mesiace..Lucka lepsie vidi, robi na nu ocko opicky spoza volantu 😵 😵 😵 --ale ked ma Olivia dost miesta aj vo vajicku tak ju tam kludne este nechaj....ked sa nejeduje... 😀 😀 😀 😀

ivkaivka
30. júl 2010

no ona sa do nej teší, len ked už dlhšie sedí tak je zlostna a ked zaspi, tak je pokrutená ako paragraf. Cize asi uz prejdeme na normalnu a asi v smere jazdy, ze?

ivkaivka
31. júl 2010

@mirka, všetko NAJ...
včera som dala malej burizony, nech precvičuje jemnú motoriku, no asi 10 min. som o nej nevedela, skusala si to zbierat a davat do pusy, nijako sa nedarilo, tak nakoniec vzala misku a celu si ju prevratila do pusiny - cize zvíťazil zdravý sedliacky rozum... 😅 😀 😀

janka3.12
31. júl 2010

Miruska vsetko naj prajeme🙂

Ivi my mame velku autosedacku asi od marca, lebo Olimu sauz moc opirali nozky o sedadlo, takze tato velka je super, plus kedze na nas vidi aj na cestu ja uz sedim vpredu, len ked ideme na dlhsie trasy tak vzadu, ale ked ideme sami dvaja a soferujem je v pohode obzera sa, vyzuva sa a tak🙂

gabriel01
31. júl 2010

Holky, děkuju za radu, ale jsem zmatená. Hledala jsem ten sudocream a vyskočili na mě 4, každý za jinou cenu.. Na obrázku vypadají všechny stejně tak který z nich si mám koupit? http://www.lekarna.cz/shop.php?txt_search=sudoc...

bibulienka
31. júl 2010

@gabriel01 ..to su tie iste maste ale ina gramaz....najmensie balenie je 60g a najvacsie 400g.. tak je to na tebe,,,, a skus aj ten Nivea SOS krem, je super na vsetko 😀 😀
@ivkaivka ...Olivia je sikulka...vynasla sa... 🙂 🙂 🙂 ..dufam ze vcerajsie narodky boli super oslavene...este raz vsetko naj
neterka nam ochorela tak sa navsteva posuva,asi o 3 tyzdne, lebo medzitym ide sesrta s rodinkou na dovolenku....
inak musim sa pochvalit..dnes Lucka spravila dva prve samostatne kroky bez drzania....ale ked prisla na to ze vlastne chodi bola uz na zemi 😵 😵
@mirka907 ..k tym dnesnym narodkam vsetko naj a naj....ty vies co si prajes, tak nech sa to splni... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre