Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

kwetinnka
7. sep 2010

A co s tým co mame doma??

bibulienka
7. sep 2010

@kwetinnka .. nepouzit, vyhodit alebo spravne by sa lieky nepouzite mali dat spat do lekarne 😉 😉 😉

arrett
7. sep 2010

Ach jaj. Zajtra ideme so Simonom do poradne. Uvidíme čo povie doktor. Ja mu to už asi nebudem ani dávať. Ani vlastne neviem čo je to za vitamín. To nie je nikde v ovoci, zelenine a tak..,

kwetinnka
8. sep 2010

Už mam par liekov nachystanych...epipen a taketo veci nechcem vyhadzovat do kosa.TAk drzime palceky v poradni a cakame spravy...zas to dnes vyzera na idilicky den

arrett
8. sep 2010

Ahojte. Tak Simonko je zdravucky ako buk🙂)) Mame iba 9,5 kg, nie 10 ako som si myslela🙂 Dlzku nevieme, lebo sa nedal zmerat🙂 No doma mal 69. Vigantol sa nedáva a neni za neho ani náhrada🙂 Sranda, jeden liek - vitamin🙂 co inokedy je na vyber🙂 Inac nič take. Môžme všetko postupne papat, už aj zeleninku ako papriku, uhorku... a postupne aj ochucovat jedlo rasca, petrzlen, skorica ... co mi už dávno robíme🙂
Ináč baby má napadlo, že môžte urobiť halušky s tvarohom. No a tvaroh si urobiť z mlieka z automatu🙂 Musim mu urobiť🙂
No nič, idem vypiť kávu, lebo oči sa mi zatvaraju🙂

bibulienka
8. sep 2010

@arrett ..tak gratulujeme k mieram....
dnes je "krasny" den..prsi a prsi...brrrr... nemam rada taketo pocasei, clovek by len spal....

arrett
8. sep 2010

@bibulienka Aspon keby už otvorili materské centrum u nás:-/ lebo takto byt cely deň doma, hroza.

kwetinnka
8. sep 2010

Tak to je to ma dost...to už mas veru co nosit.ale chlap musi mat nex jaku vahu.JA som kupila v madarksu tak ako u nas predavaju 5 dnove mlieko taky tvaroh..velmui ju nenadchol..skor taka tvarohova tycinka...tak ale to sladke..tak preto...nieco ako Dots.A ze by sa mi chcelo vyrabat tvaroh..v zivote som to nerobila.MAla terazzjedla za misku halusiek a dalals om jej na to trosku polievky..a potom zemiaky s rybou..celkom jej chutilo..

kwetinnka
8. sep 2010

Vidis,my tu blizko jedno mame..ale este som tam nebola...

mirka907
8. sep 2010

tak som Vas docitala...Manzel dostal dovolenku, tak sme si este boli trosku predlzit leto a dnes sme sa vratili. Co to citam ze sa deje s Vigantolom? Ja som ho teda pred letom davala dost pravidelne, teraz uz velmi nie, iba ak sme neboli na slnku dlho. Takze ho uplne vyradit?
A gratulujem vsetkym oslavencom, ktorych som prepasla 😉

arrett
8. sep 2010

http://philandteds.com/products/push/explorer
Tak tento kociar som vybrala pre nas.. No zial, este nie je na slovensku☹ ale hadam sa do januara bude predavat. Normalne som don zalubena🙂

kwetinnka
8. sep 2010

Ale nieco take sa predava aj u nas...ja som tu take videla behat...Aj ked je pravda ze neviem ci ich kupili tu...ale je pekny..aj ked to miesto pre babo nieje nejak nizko a trosku obmedzujuce?a ked bude sediet..viem tam sediet v pohode?
Miri tak ta vitame spat:O)a kde ste boli?

arrett
8. sep 2010

no su rozne druhz toho kociara.. mne sa paci ten explorer, len ho este na sk nepredavaju. Bolis sme aj nan kuk v obchode predeti na kosickej.

bibulienka
8. sep 2010

@arrett .. mne sa ten link neda otvorit 😖 😖 😖
@mirka907 ..vitaj "doma", ako bolo ? kde ste boli ? vigantol uplne vyradit, nedavaj 😨 😨 😨

ivkaivka
8. sep 2010

Mirka, vitaj.
Dnes sme boli u lekarky, tak vravela, ze nevie ci to nebude len nejaky marketingovy tah-ten Vigantol...ale vraj ho nenam davat. Pytala som sa aj na probiotika, tak vravela, ze aj Bio-Gaia su super, ze maju za sebou aj nejake studie poukazujuce na ich priaznivy vplyv na organizmus, tak som kupila.

mirka907
8. sep 2010

No ja som Vigantol tak ci tak chcela pomaly vyradit, takze mna to nejak netrapi. Kebyze vsak mam uplne male babo tak neviem akym sposobom by som to Dcko nahradzovala.
Boli sme na Krete...to bol nas spolocny darcek k prvym narodeninam malej. Take prekvapko na koniec leto. Bolo super, len teraz mam pocit, ze potrebujem este par dni len pre seba. Mala bola ako neriadena strela, neustale sme ju nahanali a este sme sa trafili na obdobie kedy sa jej prerezavaju stolicky. Vobec po nociach nespala. Teraz sa zas pre istotu od nej ani pohnut nemozem, lebo stale je to len mama mama mama a rev. No mam z nej dost.
Chcem sa spytat, aj Vasim drobcom pri prezezavani zubkov krvacaju dasna? Lebo pri tejto poslednej stolicke jej dasna krvacali viac nez dost.

kwetinnka
8. sep 2010

JAj tiež obcas tie probiotika davam..aj ked nie velmi poctivo..ale snazim..sa.a.le dochadza...a tiež som už o tých pocula.Miri tak to ste mali super to ti len v dobrom zavidim,A my este nemame prerezane stolicky..len sa nam tlacia.

bibulienka
8. sep 2010

@mirka907 ..super, aspon ste mali zmenu...aj ja ticho zavidim 🙂 🙂 🙂 .. a stolicky este Lucka nema..len ma dasna navrete a stale nieco "ohlodava"...

ivkaivka
8. sep 2010

Mirka, parada, aspon troska zmeny,aj ked oddych asi velmi nebol, ale rata sa aj to... U nas stolicky v nedohladne, aspon som si nevsimla a mam pocit, ze ani nic nove sa netlaci.

A co s tym Vigantolom...vsade pisu inac, jedne ze davat, druhe ze nie. Vraj nepodavanie môže sposobiť vacsiu sarapatu, ako podavanie. Som z toho sialena, nechcem malej poskodit. Viem, že viac by to malo trapit mamicky s malinkymi babatkami, ale predsa mam strach...co vy na to??????????

kwetinnka
9. sep 2010

Myslim ze ked jej to nebudes davat kym sa to nevyriesi..sa jej nic nestane.BAby som sa chcela spytat.-...sportaky resp golface ste kde kupili...chcem sa ist niekam popozerat..lebo babka nam chce kupit na narodeniny..len rozmyslam kam sa rozbehnut
My mame dnes rocik....o takom to case som si už hopkala na lopte:o))

arrett
9. sep 2010

@kwetinnka Jeej gratulujeme🙂))) všetko naj naj naj🙂

ivkaivka
9. sep 2010

Lilianke blahoželáme, všetko najlepšie. Ja som objednavala cez net.

arrett
9. sep 2010

Baby, ja fakt neviem aké mám dať dcerke meno. Páči sa mi veľa, no stále vravim Dáša. Problém je v tom, že sa mi až tak moc nepáči, ale to bruško si to pýta samo:-/ Proste iné mi nesedia🙂
A keby že to náhodou bude chlapec, tak som v koncoch🙂

bibulienka
9. sep 2010

@kwetinnka ..ešte raz všetko naj Lili, ja som tento co mame kupila cez konika...
@arrett ...verim, je to tazke ved to babo s menom od teba bude zit cely zivot.... mas cas popozeraj kalendar a inspiruj sa...vsvetky mena su pekne 🙂 🙂 🙂 🙂
@ivkaivka ..neboj uz su deti vele dost ked bude denne 10 min na slnku je to v pohode 😀 😀

kwetinnka
9. sep 2010

Arrett my sme do poslednej chvile rozmyslali nad menom...a musis mat ty dobry pocit z toho mena...ked sa ti pci..tak nech je Daska a cely svat sa moze aj na hlavu postavit...a ako hovoris este stale to moze byt chlapec.
Bibi to si nekupila novy?? lebo ja by som ho aj vidiet chcela....lebo na nete je ich milion tridsat...A ivi cez koho si to objednavala..nevies??

bibulienka
9. sep 2010

@kwetinnka ..kupila som novy.. vobec ho nepouzivali, bolo to na nom aj vidiet, bol este original zabaleny..a boli sme pren osobne tak sme ho videli nazivo ten kocik... 🙂

kwetinnka
9. sep 2010

TAk to ste super natrafili...a Ivi..spokojna?

ivkaivka
9. sep 2010

kwetinnka ja som spokojna.
Volala mi sestricka, ze im prisiel pripis ohladne Vigantolu, ze si mam kupit kvapatko a kludne davat. tak ja uz neviem. A co poviete na Vitamin D od slovakofarmy, to je nejaka ampulka sa dava 1x za 3 mesiace.

arrett
9. sep 2010

To ten vigantol je naozaj až taký potrebný? Som nevedela. Ja som myslela, že to len bežný vitamin.

bibulienka
9. sep 2010

@arrett .. ano je dolezity pre spravny vyvij kosti, vitamin D spolu s vapnikom su velmi dolezite u malych deticiek...aby nemali poskodene kosticky 😉 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre