Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

hathor1231
13. aug 2009

silvi, neni za co 😉
no my si uzivame,hlavne v noci 😀 mala je riadne vrecko,len by cucala a neuveritelne hyperaktivna 😀
a co ty? bojis porodu? neboj,dalo sa to,aj bez oblbovaciku 😅

silvuskaa
13. aug 2009

nooo mne sa to uz blizi tiez, uz mi aj vadi brusko a chcela by som to mat za sebou.
Trocha bojim, ale nemyslim na to radsej, ked to pride tak to musime zvladnut🙂)) Rodila si bez epi??
Hlevne ze ste zdravucky...to je najdolezitejsie🙂

hathor1231
13. aug 2009

no, mne porod museli vyvolat ☹ kukni sem,az to nerozpisujem do dvoch tem...

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

nestihla som epi 😀 neboj sa, jedine ak toho,ze vse dopadne dobre,to je jediny strach,ktory som mala ja 😉 uz budes mat babuso pri sebe a to je najdolezitejsie 😀 ja som na bolest zabudlaaaa pri tom mojom drobcovi 😵

ivkaivka
13. aug 2009

jani, este stale 2v1. Trocha ma pobolievaju krize aj v podbrusku. Kazdy hovori, ze mi brusko uz dost kleslo. Som Hathor, pocula som, ze tie bolesti su ako pri menzese. Je to tak?? Ak ano, tak by to nemalo byt az take strasne.

ivkaivka
13. aug 2009

Jani, Ty ako mas? Male pocuva??? Uz keby sme to mali za sebou. Dnes cely den beham po schodoch, tak dufam, ze to trocha posurim 😀

hathor1231
13. aug 2009

no, ja som citila rezavu bolest v podbrusku a krizoch, prosto tlak na panvu... kontra som mala take zvieranie a zase rezava bolest... urco spoznas,ze ides 😉

anuska83
13. aug 2009

Ahojte baby ...poradte dake skusenejsie...dnes som bola na kontrole u dr. ado knizky mi napisal skratku CS 8...ked mi kontroloval krcok..co to znamena...inac teraz mi konci 36tt...

ivkaivka
13. aug 2009

hathor, este sa chcem opytat, ako dlho trva 1 kontrakcia???
Anuska, CS je cervix skore- to je tusim aktualny stav krcka. Citala som na nete, ze pri CS 10 sa rodi.Neviem, mozno ma tu niekto lepsie a presnejsie info.

janka3.12
14. aug 2009

Ahojte, juuj ivka maly kope jak besny, dnes som poupratovala cely byt, ale s malym to ani nepohlo, asi to bude flegmos, ja mam brusko este dost vysoko, takze asi az ten koniec augusta....dnes rano som mala taky bolest. krc v slabine, ale inak nist.....nuz uvidime🙂

Anuska toto som nasla v knihe PORODNICTVI - co mam este od skoly domka:

Cervix skóre - cílem tohoto vyšetření je zjistit, jaký je stav děložního čípku. Zda zachovává normální délku, nebo se již zkracuje, zda je čípek na pohmat tuhý, nebo poddajný, zda hrdlo v děložním čípku je dosud nerozšířené, nebo se již rozšiřuje apod. Zjištěný nález se zhodnotí podle speciální tabulky v těhotenské průkazce a tím se získá určité skóre.
Podle toho, v jakém stádiu těhotenství se žena nachází, ukazuje na blížící se porod, hrozící potrat či předčasný porod.
Naopak nedosahují-li se normativní hodnoty na konci těhotenství, je to známka ještě nedostatečné biologické připravenosti organismu těhotné ženy k porodu (tzv. nezralý nález na děložním hrdle).

CS - body: 0,1,2 a hodnoti sa:

Naléhající část, Dilatace (rozšíření) hrdla, Zkrácení čípku (krčka), Konzistence čípku, Směr čípku

Cervix - score (kritická hodnota)

Týden
24 tt - 1
26 tt - 2
28 tt - 3
31 tt - 4
33 tt - 5
36 tt - 6
38 tt - 7

Takže podľa toho je tvoj krčok až až pripravený🙂 ale skus sa opytat na str. www.starostlivostodieta.sk, da sa tam napisat dvom supis gynekologickam z ciech, oni ti mailom poslu odpoved, alebo svojho gynekologa, a co ti v poradni hovoril, ci nic?

hathor1231
14. aug 2009

anuska, ja som CS ani raz nevidela vo svojej tehu knizka. som v anglii a tu ma zo spodu nekontrolovali, len raz,ked som bola na pohotovosti kvoli velkym bolestiam a vyzidala som si to 😝 inak len v porodnici a na predporodnych total nezaujem,cize som nemala sajny,co a ako 😠 vies,niektore babeny chodia pootvorene aj 3tyzdne 😉 kazdopadne si blizsie 😀 a to ta isto tesi 😀 mne povedala na kontrole,ze babo zostupilo a o 4dni na to som rodila 🙄

ivka, ja niesom zrovna dobry priklad na to,ako ma porod vyzerat 😅 mne ho vyvolali a teda bol rychlejsi a kontra silnejsie ako pri spontannom porode. kazdopadne tie prve,nepravidelne boli len zovretia,trvali par sekund, tie najhorsie pred porodom boli asi 45-60sekundove 😝 a boli casto,kazde 2minutky 😝 😝 😝 maternica mi tlacila neuveritelne na rebra a v bruchu som snad ani nic ine nemala. lezala som na posteli,takze ten tlak do panvy bol strasne neprijemny a bolestivy 😝 hlavne sa snaz co najviac hybat,behaj po schodoch skac na fitlopte,skusaj polohy...

anuska83
14. aug 2009

baby dakujem pekne...ja som dost neskusena..cakame prve babo...ale termin mam mat podla vypoctov az zac. septembra....ale ze vraj je maly uz dost vyvinuty....ja mam uz skoro 2 tyzdne mierne bolesti ako pri ms...a tlaky na spodok...uz som si na to aj zvykla...a moj dr...nikdy nic nepovie...len pise a pise....ale hadam by mi povedal ze rodim...a aj by som si hadam vsimla 😲 kazdopadne..uz vcera bolo neskoro..chcem mat mojho chlapceka uz pri sebe....

ivkaivka
14. aug 2009

hathor, ako Ta citam, mam pocit, ze aj moj gynekolog ma nejake anglicke maniere. Mna kontroloval zo spodu len raz, takze nemam sajn, ako je na tom moj krcok. No mam sa na co tesit, ak tie bolesti trvajuj tak dlho ☹ . Pre mna aj 10 s je cela vecnost. Anuska bud rada, ze Tvoj lekar len pise a pise. Moj ani nic nepovie, ani nenapise. Sem - tam nieco do knizky nacarbe, no to sa neda citat. Takze nic neviem.
Jani, ja som dnes vyupratovala spalnu a mala cely den spi. Sem-tam sa pohne. No od kedy som dokoncila pracu mam super bolesti v krizoch, takze si asi idem lahnut.

nikajanko
14. aug 2009

Ivkaivka:
ja som mala podobneho lekara a v 17 tt som ho zmenila. Tha kde sme, ze by ma Dr. neinformoval a flakal to.Ved od toho tam je. Dokonca si pamatam situaciu ked mi robili v 16 tt tripple test. Ja som na vysledok cakala v smutku a strachu 2 tyzdne a ked som prisla on nic. Ja: "Pan Dr. su vysledky OK" a on s kludom anglicana "co sa stresujete, co by ste aj tak robili ak by Vam vysiel pozitivny?" Tak toto bola ceresnicka na torte a lekara som zmenila. Neskor som sa dozvedela, ze odflakol aj niektore ine vysetrenia, kt. mal robit a nerobil a mohli mat vplyv na zistenie zdravia babetka.

Ja radim ak este mas cas zmen lekara!!!

ivkaivka
14. aug 2009

Ja som s nim celkom spokojna. Ked sa opytam odpovie. Testy robi, len z dola ma nevysetruje a sono mi nerobil uz asi mesiac-takze neviem velkost a polohu babatka. A teraz sa mi uz urcite neoplati menit lekara.

hathor1231
14. aug 2009

je to smola. ved kto iny ma vediet,co sa deje,ze jo,ak nie doktor 😒
no, ja mam trochen horsiu situaciu lebo tu nenajdes lekara s inymi praktikami,takze neostava nic ineho len cakat a dufat,ze budes aj s babusom vporiadku ☹
povedala som si,ze nikdy dalsie baby v uk 🙄 😠

urcite spoznas,ze rodis 😀 to sa neda prehliadnut 😉 ver mi... ja som si tiez nebola ista na zaciatku,ci pri tych kontrach buden citit ale ver mi,ten pocit je uplne iny... je to nutkanie,ze musis tlacit, neuveritelny tlak na spodok a bolest v krizoch a panve a nemohla som prdel polozit na postel.... uz som pochopila,ked mi povedala dokyna,ze nerodim lebo nekricim 😀 😕 je to pravda 😅 ked som to zacitila a ona tam nebola,tak som ziapala ako sialena,kde je 😅
drzim vam prvorodickam palce,ja som rada,ze to mam zasebou 😀 🤐

takyja
14. aug 2009

Ahoj holky, je tady prvorodička, která bude rodit až 2010? 🙂

uankab
14. aug 2009

ivka, mna tiez nikto zo spodu nevysetruje... vraj ked sa babatko rozhodne prist na svet, tak pride, teraz to uz je naozaj jedno... aspon sa nestresujem, ze podla lekara uz budem rodit kazdu chvilku a babatko na svet neprichadza 😉

ivkaivka
14. aug 2009

uankab, mozno budeme rodin naraz. Mamina mi teraz hovorila, ze niekedy sa tiez nevysetrovalao zo spodu, ani sono nebolo. Proste, len popocuval brusko, ci pocut srdiecko a to bolo vsetko. Tak ja verim, ze nase malicke budu o.k. Vlastne inu moznost si ani nepripustam.
Takyja, vitaj 🙂

uankab
14. aug 2009

ivka, presne tak... kedysi sa rodilo a nepouzivali nic.. napr. tu ked som sa pytala midwife, ze preco nerobia viac ultrazvukov, povedala mi ze nie je dokazane ze to babatku neskodi a ze ho netreba zbytocne vyrusovat... tak pokial nemusia, tak ho nerobia... maju tu uuplne iny pristup... uvidim aky bude porod, ale zatial mam dost pozitivnu skusenost, vobec tak nestresuju ako sa stresuje doma...
no mozno budeme, uvidime 😉 ...

takyja
15. aug 2009

ivkaivka: děkuji - rozkoukávám se tady... (a zjišťuji, že o ničem nic nevím... 😲 )

janka3.12
15. aug 2009

caute babulky, tak tak s tym sonom mate pravdu, pokial je vsetko ok na poslednom v 30, ci ktorom tyzdni uz sa toho vela nezmesti, sono sice nie je extra sodlive, ale predsa len UZ vlny moze babo vnimat, plus su tam aj tepelne ucinky tak naco ho rusit🙂

ja som vcera mala vecer pocit ze to na mna v noci pride, asi hodinu až dve som mala pichave bolesti v podbrusku, ine ako pri menzes, tak som sa normalne vyplasila...ze uz ideme na to v najblizsich hodinach, ale potom to preslo🙂 no haluz

ivkaivka
15. aug 2009

jani, ja som na tom bola vcera tak isto ako Ty. Tvrdnutie brusko aj kazde 2 min. Potom kazdych 6 min... strasne bolesti v krizoch. Zaspala som asi o tretej. Mala som pocit, ze manzel sa dohodol s malickou: ked ona prestala kopat, on zacal chrapa a naopak 😀 . Bola som s nervami na konci. Desna noc. No nastastie je mi lepsie, je sobota a mozem makat 🙂
Takyja, ja do teraz skoro nic neviem. Ja viem len to co mi Janka napise-ona je taka studovana-hovorim, ze je moja predporodna poradna 😀

takyja
15. aug 2009

ivkaivka: 😀 budu se vás držet holky, přece jen jste kousek napřed... 🙂

uankab
15. aug 2009

baby, tusim sme mali rovnake noci 😀 ... moj manzel je nejaky nachladeny, ma upchaty nos a tiez v noci chrapal.. a babatko zasa kopkalo o 106, no aspon 2 hodine v kuse, vobec som nemohla zaspat, musela som sa prestahovat do druhej izby, babo som nejako uhojdala na fit lopte a potom som zaspala aj ja... teraz ide mm na dva dni prec, tak dufam, ze to na mna nepride...

ivkaivka
15. aug 2009

uankab, drzim palce. Ked bol moj manzel v stluzbe, tiez mi nebolo vsetko jedno. Chcem ho mat pri porode a zo sluzby by nemohol dojst. Ale nastastie nic. Nemysli na to, nech to neprivolas. Drzim prsty 🙂

uankab
16. aug 2009

ivka, no dufame ze v pohode, zatial sa drzime... v noci som mala sice hrozne krce, az mi to do noh vyrazalo, skoro vobec som nespala, ale teraz som ok.. uvidim ake to zasa bude... a malicka sa samozrejme nedala zahanbit a bola hore so mnou a kopkala jedna radost... zajtra nam zacina posledny tyzden 😕 ... straasne to uteka, si pamatam ked som si nasla pred vianocami pozitivny testik 🙂
inak dufam, ze to na mna pride v noci, ked bude mm doma, kedze ma "pohyblivu kancelariu" a moznost jeho rychleho prichodu je znacne obmedzena podla toho, kde akurat je...
vy to uz mate tiez len zapar 😉 ako sa inak citis?

janka3.12
16. aug 2009

Cafte babulky,

dnes maly kopal ako o dusu, plus sem tam drobny krc...ale inac nist, zajtra ideme na CTG tak uvidime ako sa bude drobcek chovat. aj tak sa mi zda ze mam brusko este dost vysoko, hm tak neviem....mam este 2 tyzdne. Vam zajtra zacina posledny tyzden, tak dufam ze sa budete aj budeme mat dobre🙂 zatial pa

janka3.12
17. aug 2009

Ahojte🙂

tak prave sme sa vratili z CTG a nakupu, zaznam v pohode, dnes tam bolo hrozne malo mamiciek ako po ine dni. stretli sme sa tam 3 co stale chodime, a ze vela mamiciek toto leto prenasa...hm ktovie z coho.. Vam sa ako dari,. Tuto noc som sa vyspala priserne, tak si idem schrupnut🙂

uankab
17. aug 2009

janka, tak ja som mala prisernu noc, som myslela ze porodim 😕 ... nastastie sa mala nakoniec umudrila, asi do stvrtej rano som nespala, strasne sa tlacila dole, cele podbrusko ma bolelo, ja neviem co tam smatrala a objavovala... ja si tiez pojdem veru poobede pospat, som dost unavena, len chcem este porobit nejake veci - mam tu pradlo na zehlenie, periem, pohnojit kvetinky a tak... tusim sa snazim mat vsetko hotove ak by to na mna prislo 😀

janka3.12
17. aug 2009

ach jaj, s tym spanim asi to dlho lkepsie nebude, lebo ked sa drobci narodia..🙂 sodoma gomora Cecilko🙂 ale to uz budu hadam prijemne starosti, tiez som dozehlila a zacinam mat strach ako bude chodit mazel do prace, ci budem stihat zehlit kosele...asi poprosim svokru🙂
Objavovala kadial to vlastne pojde, mudre dietatko🙂 vopred mapuje teren🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre