Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

uankab
17. aug 2009

ja som doteraz dobre spavala, ale tieto posledne dve noci boli fakt "ukazkove"... doteraz sa isla vykopkat vrchom, tak sme jej museli vysvetlovat ze ked chce ist von, musi zospodu... tak tusim to fakt praktizovala 😉
budes musiet zaucit manzela, ako zehlit kosele 😉 ... ja ich mam tiez vzdy spustu na ozehlenie, dokonca si vie ozehlit koselu aj sam, ale ked mu to vzdy tak straasne dlho trva, ze ja mam medzitym ozehlene dalsie tri 😀

zizkosa
17. aug 2009

Ahoj..Koukám, že se nám to hezky blíží..už aby to bylo za námi a mimča měly u sebe.. 🙂

ivkaivka
17. aug 2009

uankab, citim sa o.k. Pobolievaju ma krize aj v podbrusku-akokeby som mala zapal mocovych ciest. Dnes som mala poradnu, tak vsetko o.k. Vyziadala som si aj sono, tak mala ma 3100g, lekar povedal, ze ak neporodim tento tyzden, tak pochybuje, ze mi dovolia rodit spontanne, pretoze som vraj uzka. Tak dufam, ze sa podari tento tyzden. Som velmi unavena, vonku je hotove peklo.
Aj ja dufam, ze to na mna pride v noci, nie kvoli pritomnosti manzela, ale kvoli horucavam.
Jani, ja mam ale stastie, moj manzel je na tricka, kosele len na oslavy 😀 , on je sportovy typ. A teraz v lete ani nezehlim. Operiem, dam na ramienko a necham schnut na dvore 😀

uankab
17. aug 2009

ivka, ty sa mas... moj manzel kosele nosit musi zial, k uniforme... cize sportovy, nesportovy, zial nevyberie si...
ja som v noci priserne spala, aj som skusala cez den si trosku zdriemnut, ale nedalo sa mi vobec... uvidime ako dlho este my vydrzime pokope...

ivkaivka
17. aug 2009

aj moj manzel je uniformovany, len v praci nosi maskace 😀 Ja som prespala takmer cele popoludnie, uz sa tesim na noc 😖

janka3.12
17. aug 2009

aj moj manzel MUSI nosit kosele🙂 aj vie to urobit aj sam, ale tiez mu to dlho trva, a tvari sa akoby lustil hlavolam🙂

uankab
17. aug 2009

ivka, tak ti zavidim.. ja som ani oka nezazmurila, uz sa tesim na noc 😖 ... esteze manzelik je uz na ceste domov 🙂
janka, no presne... 😀 ... a cuduje sa, ako je mozne, ze mne to tak rychlo ide 😎

ivkaivka
17. aug 2009

mali ste vidiet mojho manzela, ked skusal zehlit kosielku pre malicku. Pozehlil rukavy a tresol s tym, ze to nie je robota pre neho. On ma totiz ruku takmer vacsiu, ako cela ta kosielka. Nevedel to otacat, stale sa mu to krcilo...no bolo to mile. Normalne som mu musela urobit fotku 😀

janka3.12
18. aug 2009

🙂🙂
ja som sa vcera skoro vobec nevyspala a tak ked rano manzel odisiel do prace o pol siedmej, odvtedy som spal az doteraz, juuj som trochas zregenerovala. Ale ta nespavost v noci je hrozna, a pritom neviem ako je to mozne, ked cez den spavam v rovnakej polohe a spi sa mi dobre....nechapem🙂 zajtra zase do poradne, uz sa mi nechce normalne absolvovat ten kolotoc stale dookola, CTG - poradna....:( dufam ze porod a vsetko okolo prebehne rychlo a ani sa nenazdame a budeme doma s drobcekami🙂

zizkosa
18. aug 2009

já mám zítra taky poradnu..už mě to nebaví a bolí mě to vyšetření čím dál víc...jinak taky
doufám, že porod bude co nejrychlejší - hlavně bych ho nechtěla vyvolávat 😒

gerci90
18. aug 2009

uff awojte prvorodičky....za mnou už hadam polovica kedže sa bližim k 20tt,ale už bý som to mala najradcej za sebou...aj ked som s počiatku som mala hrozný strach s porodu ...ani nie tak s tých bolesti ale nevedela som co to obnaša 😒 .-..a hlavne sa najviac bojim abý dopadlo vsetko v poriadku.vidim že mnohe s vas to už maju pomalinký pred sebou tak vam držim silno palce nech vsetko je ako si želate.--....inak ked tak nad ým teraz uvažujem tak neviem co je horsie ci sekcia alebo klasika porod..kedže som dost silna astmatička ☹ ☹ pekný dnik prajem

janka3.12
18. aug 2009

zizkosa - tiez by som nerada vyvolavat, vraj su kontrakcie potom o niecom inom..hm..musime mysliet pozitivne a malych nejako vcas vydurit alebo im dohovorit🙂🙂🙂

gerci - urcite klasicky porod, ak je maminka zdrava, pri silnej astme veru neviem....beries teraz nejake lieky, ako to zvladas? Ja som musela antihistaminika vysadit hned na zaciatku, ale ja nemam dychacir ale kozne tazkosti, takze sa to da zvladat aj bez liekov, kedze je nastastie leto a slniecka je dost.

gerci90
18. aug 2009

juj jani ..veru beriem na noc abý som v klude spala a jasne že spreje pravidelne a ventolin v pripade porebý...na zaciatku tehu sa mi to dokonca aj zhorsilo tak mi zvýšili davky a neviem si predstaviť co bý bolo kebý som lieky nebrala pravidelne.......akže naozaj mam strach s porodu kedže ten stres a podobne astmu len shoršuje.... ☹

ivkaivka
18. aug 2009

ja som mala poradnu vcera, tak mam tyzden klud. Dnes som myslela,ze poutekame. Chytil ma uzastny krc do krizov-nieco nepredstavitelne. No polavilo a opat mi je fajn. Malej sa akosi nechce. Ja uz neviem, co robit. Cely den upratujem, beham po schodoch a nic. Dufam, ze to nebudem tahat este nejake 2-3tyzdne-hotovy horor.
Aj u vas je tak horuco.

mirka907
18. aug 2009

ivka ja mam taky pocit ze upratovanie vobec nepomaha...posledne tyzdne nerobim nic ine...okna umyte dvakrat, spary vycistene, papiere roztriedene atd atd....Minuly tyzden mi doktor povedal ze urcite to bude skor kedze mala ma hlavicku velmi dole.. ze to asi ani do dalsej poradne nevydrzime. A tyzden presiel ako nic a furt som 2v1.... A to pocasie je hrozne ...dnes sa mi potili aj take casti tela o ktorych som doteraz netusila ze sa spotit mozu....

kwetinnka
18. aug 2009

Ahojte babulky,ja sa k vam trosku strcim ked vidim ze uz to mate tiez za par..a s tym upratovanim suhlasim,ja som si poumyvala schody,okna...brusko sice bolelo á 20 min ale nie dlho,zas to polavilo.TAk Vam drzim palceky

ivkaivka
18. aug 2009

Mirka, ja som poupratovala spalnu uz pred tyzdnom, nech mala pride do cisteho a mam pocit, ze mozem zacat nanovo. Neskutocne vela prachu a ja som taka leniva. Uz sa mi fakt nic nechce, niekedy sa prichytim, ze sedim a cakam jak blba na kontrakcie 😀

janka3.12
19. aug 2009

ASI NA TOM MOC MYSLIME🙂 vonku je ako v pekle a ja idem na 11:00 do poradne:( asi si dam na hlavu nejaku siltovku a zoberem liter vody, hadam vydrzime dojst domkov🙂 tiez som minuly tyzden upratala cely byt a doteraz nic🙂 asi dam dalsie kolo🙂

janka3.12
19. aug 2009

Tak uz sme spat z poradne, brusko, teda maternica klesla o 3 cm, tak ma dr. potesila ze cas sa blizi🙂 tak som zvedava.

mirka907
19. aug 2009

Ivka nam zateplovali blok ..prednu stranu aj balkon ...takze odkedy som na materskej tak sa mi starali o zabavu ..to aby som mala co pratat....Ale viete si predstavit v tych horucavach ze clovek ani okno otvorit nemoze lebo vsetok bordel ide dnu?No na nervy.....Inac ja sa na materskej pekne nudim....ja uz byt dookola upratujem kazdy treti den pomaly lebo fakt uz neviem co mam robit...Esteze existuje net...ale zajtra idem na monitor tak som zvedava co nove sa dozviem....Janka takze asi predsa to upratovanie trosku pomohlo ked brusko kleslo🙂

nikajanko
19. aug 2009

Baby na tie kontrakcie este skuste:

Tonic, Colu, nieco palive, teply kupel, schody, spermie obsahuju oxytocin ... 🙂

cathuska
19. aug 2009

nika, ja som skusala vsetko a nic nezabralo 😀 😀 😀

nikajanko
19. aug 2009

Catush tha ty vsade 🙂

Hej aj ja skusam vsetko xixi a nic zatial 🙂

Som sa smiala, lebo pozeram, ze priemerna hmotnost babetka v 39 tt 3200g a moj drobec uz v 37 tt 3600 g. Tha mamka sa ho snazi vypudit, pokial ho este ako tak je mozne porodit prirodzene 🙂

ivkaivka
19. aug 2009

jani, to je super, o chvilu to uz pride. Mirka, nezavidim tie horucavy v byte. Ja nastastie byvam v rod.dome a blizko vody, takze mame trocha chladnejsie. Nikajanko, vcera som uz myslela, ze to posledne zabralo a nic- do kelu 😀

fodorka33
19. aug 2009

ahoj baby ja to mam uz sice za sebou pomaly 6mesiacov je tomu ale som sem zavitala vas povzbudit...mojmu drobcekovi sa tiez nechcelo na svt lebo bola asi moc zima na neho🙂 vazil 3800g som sa cudovala ze ako vysiel.rodila som sice vyse 8 hodin ale nevadi s drobcom si vychutnavame kazde spolu stravene chvile a ked vidim kazdy den tie pokroky je to uzastne.nebudem klamat bolelo to ako svina 😀 ale este jedno do buducnosti chcem aj tak...babulky drzim vam strasne moc palce

ivkaivka
19. aug 2009

fodorka, vdaka za uprimnost. Ja sa radsej pripravujem na prisernu bolest, aby som potom mohla byt milo prekvapena 😅

fodorka33
19. aug 2009

jasne ja som si zasa hovorila ze bude to tak ze pridem a nic ani neucitim a pekne rychlo porodim tak nab.sa pripravim na tu horsiu alternativu...

uankab
19. aug 2009

ahojte, ja som sa vcera citila na porodne bolesti, mala som ich od osmej vecer do nejakej pol tretej rano a potom som konecne zaspala a nic z toho nebolo... inak som si dala dost do tela, najskor zahradnicenie, potom skoro 3.5 hod. prechadzka, stiplave jedlo, horuci kupel, skoricova aroma... a potom to cele zacalo... a dnes sa citim uuplne v pohode, nic ma neboli...

ivkaivka
19. aug 2009

uankab, ja som tiez mala vcera bolesti, zacali pri Zufalych manzelkach a skoncili tusim okolo jednej rano. Potom som zasapala. Dnes ma len trosicka pobolievali krize, inac nic... Uz som z toho nanervy, dufam, ze porodim este tento rok 😠

janka3.12
20. aug 2009

Babulky vcera bol asi "bolestivy den, lebo ja som sa na nad ranom okolo tretej zobudila na bolesti v podbrusku ako pri menzes, trvali asi 2 hodky, potom sa mi nastastie podarilo zaspat, ale dnes sa citim nejak divne, asi to pojdem radsej dospat🙂

doky sa ma este vcera spytala ci ne CTG neboli kontrakcie, tak musim nabuduce nakuknut do zaznamu, ale ja nist necitim...hm, uvididme v pondelok CTG a v stredu poradna, tak som zvedava co z toho este stihnem - len aby to neboli este dve kola🙂🙂🙂

tiez sa priptravujem na najhorsie, radsej cakat horsie, nuz ale hovorim si, ze ked scem maleho zo seba dostat tak budem musiet tu bolest vydrzat, len dufam ze sa manzel nevyplasi....ked mi bude velmo zle asi ho poslem na nejaku fiktivnu prechadzku, alebo si nieco vymyslim, aby sa mi tam nezlozil🙂🙂 - sa nezlozi, len chudatko tiez nevie co ma cakat, ja som aspon dva porody videla nazivo, on chudak len info z telky ze fu fu a babo je von🙂 asi mu pustim nejake video na nete a potom nech sa rozhodne🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre