Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

uankab
21. okt 2009

alex, neboj, my mame v byte len okolo 20-21 stupnov, neprekurujeme a bodynko s dupackami jej uuplne stacia... tenkou deckou ju prikryvam len ked spinka...
ako inak obliekate babatka ked idete von? my tu mame okolo 12 stupnov, ja davam len dupacky a taky overalik (podsity flisovy) a decku po brusko...
cikyta, drzim palce na ortopedii! my mame tiez rucnu a veru nefunguje 😖 ... a ked jej to cistim vatovou tycinkou, tak placka na raty... skusim zistit ci sa tu da vobec kupit...

janka3.12
22. okt 2009

queenka - aj ked ma malinke pupocnik okolo krku kludne mozes rodit normalne, vsetko sa uvidi pri porode🙂 cisarska som mala v celkovej aneteze, aj ked da sa robit v tzv. pokracujuciom epidurale.....ked som sa zobudila na pooperacnej izbe asi po 2-3 hod od operacie, necitila som nic len unavu, za niekolko hod (cca 2-3) som zacala citit mierne bolesti v podbrusku..tak som sa opytala sestricky ci mi moze dat nieco od bolesti, a ona na to ze ved mam epidural stale zavedeny, ze ho mam na to a ze si mam kludne lieky pytat, tak mi dopichla davku do katetra a bolo po bolesti na par hodin, potom ma prekladali na normalnu izby o polnoci lebo bolo vela rodiciek co rodili cisarskym, tak normalne som nemohla vstat z postele na vozik, trochu bolelo...ale ked som si opat lahla do postele prespala som celu noc, dalsie dni to bolo lepsie a lepsie...rana boli, najma v sede, preto by mali v nemocke ukzat polohy na kojenie po sekcii (v nasej sa na to vybodli) tak som kojila v sede a pobolievala ma rana...malemu bolo jedno, bol hladny🙂 akurat bolo trochu neprijemne vyberanie drenu na druhy den po operacii, ale vsetko to bola bolest ktora sa dala zvladnut a pravdupovediac bola "znesitelnejsia" ako ta pred porodom, ked sa malinkemu nechcelo von🙂 Takze teraz oddychuj, nepremyslaj o tom, vsetko prebehne hladko a ked bude male na svete uz to bude vsetko fajn, uvidids, zvladnes to. A mozem odporucit ja som sa cele tehu pripravovala na porod a podcenila som pripravu na dojcenie, tak ak mas trochu casu velmi dolezite su najma polohy( aj po sekcii....skusim najst niekde na nete obrazok) a prikladanie, aj ked sa neprisaje babatko na prvykrat neznamena ze sa nevie prisat, treba skusat dalej🙂🙂🙂

Oliverko vazil 13.10 na poradni 5 200 - chlapina🙂

uankab som v kontakte s annag - dnes idem k laktacnej poradkyni, ktoru mi doporucila, tak drzte palce. oliverko nema ekzem, ja ho mam🙂 len pod krkom a na plieckach sa mu robia asi potnicky, lebo casto grcka po jedeni a dost sa mi poti ked spinka, tak to musim castejsie umyvat - aj cez den...je to trochu lepsie

inac som zjedla omylom paradajky v jedle a malemu som dala jednu davku mojho mliecka tak dnes cakam je to 24 h, tak sa modlim aby sa mi nevysypal:(

v kresielku mi nikdy nezapsi, vydrzi v nom max. hodku...tiez mu nepustam vibrovanie vzdy, skor melodie, lebo kope nohami jak daky futbalista a vzy ked kopne nieco zahra a je z toho vo vytrzeni🙂 ale kolkokrat len sedka a diva sa na tie vecicky zavesene na opierke, alebo sa diva do okna (okno je jeho naj🙂 - ci tak daleko dovidi neviem.)🙂🙂

andreavnl
22. okt 2009

Ahojte, chcela by som sa niekoho opytat, ci mate skusenosti s odberom pupucnikovej krvi. Vela som o tom citala a velmi o tom uvazujem, aj ked je to dost drahe.
Aky mate nazor?

mirka907
22. okt 2009

Andreavnl...ja si myslim ze je to fajn vec aj ked ako pises velmi draha...My sme sa s manzelom dohodli ze odber dame spravit ale nie pre nas...ze pupocnikovu krv darujeme. Ale kedze mi bola pri porode zistena infekcia tak nic z toho nebolo...
Baby...dnesna noc bola uplny koniec...paradoxne nie kvoli malej ale kvoli mne...od pol 12 do pol 5 som bojovala s upchatym mliekovodom...prsnik hrozne naliaty...tvrdy ako kamen a nie a nie ho rozmasirovat..obklady nepomahali, sprcha nie, odsavanie tiez nie.. snazila som sa ten nestastny mliekovod (teda upchatu bielu bodku)najst a prepichnut....nic nepomahalo...uz som bola zufala a bolest to bola riadna...nakoniec ma zachranila mala..podarilo sa jej upchate mliecko vytahat....akoze dufam ze to bolo posledny krat co ma toto postihlo

queenka
22. okt 2009

janka3.12...aha takze tebe zawiedli aj epidural?a to robia wzdy pri cisaraku ci ty si chcela?a co sa tyka maleho tak kedy ti ho ukazali?mohla si ho mat na izbe ?asi nie...wsak?a domow ta potom kedy pustili?lebo ja nechcem epidural..newiem ci je to dobre a mam z toho aj strach...rozmyslala som aj nad tym ze ak bude nutne aby som mala cisarak ze to nejak prezijem a dam si epidural a nebudem w narkoze upnej lebo wraj je to pre mamicku potom lepsie....newiem co je natom prawdy..sama newiem aníi co chcem lebo zo wsetkeho ma hrozny strach..aj ked asi je lepsie ze si bolest wytrpim normalnym porodom ako potom po cisaraku ...dlho sa to hoji co?

alexandrah
22. okt 2009

andreavnl - ja si odber dam urcite, mozno - nikdy nevies - to malemu zachrani zivot, pre to kaslat na peniaze!!!!!§
uankab - diky za info!!!!!!!! sak uz ho len do niecoho navleciem 😎

janka3.12
22. okt 2009

andreavn - my sme si dali urobit osobny odber, povedali sme si ze ked dostaneme od statu peniazky (20 000 plus 4 500) k narodeniu maleho ze mu za to urobime odber. Zvolili sme si platbu na splatky, takze po zaplateni zalohy 280 eur teraz kazdy mesiac platime 90,-eur. Odber sa podaril a po spracovani nam dosla sprava ze sa da pouzit do hmotnosti 32 kg - ak bude mat babo vacsiu hmotnost nemusi sa dat pouzit. Ale verim ze veda ide milovymi krokmi a raz sa budu dat bunky klonovat, plus pupoc. krv sa da pouzit aj pri liecbe sclerosisi multiplex, vraj a skuma sa aj jej liecba na detsku cukrovku. Tiez sme zvazovali darcovstvo, ale vraj su tam velmi prisne kriteria, este prisnejsie ako na vlastny odber a minule bol jeden profesor v TV a vravel ze len 20% vsetkych darcovtiev prejde filtrom a dostane sa do databazy. Hm ktovie, zase tu na modrykonik som citala ze hematologovia viacej vyuzivaju pri liecbe nador.och. skor cudzie transplantaty ako vlastne....ale ako hovoim ja som sa rozhodla pre vlastny odber, lebo verim ze za par rokov bude medicina niekde inde🙂 )

janka3.12
22. okt 2009

queenka - ja som si dala epi pred tym ako sa vedelo ze bude cisarsky...keby som vedela ze epi budem mat "az 1 hod" a zaplatim za nu tolko kolko som zaplatila, neviem ci by som si ju dala..., ale nelutujem...ja som sa pre epi rozhodla po tom co som mala 30 h bolesti, neotvarala som sa a chceli mi dat oxytocinovu infuziu na posilnenie kontrakcii, tak som si povedala dost uz bolo bolesti🙂

domov ma pustili v piatok - maly sa narodil v pondelok - v MT musi mat novrodenec plnych 4x24 h az tak pustaju domov, ak je vsetko ok. Ukazali mi ho hned v pondelok, ked som sa prebrala z narkozy - to bol najkrajsi pohlad na svete🙂, na druhy den mi ho priniesli na kojenie a v stredu som ho uz mala cely den pri sebe a v stvrtok cely den aj noc🙂

vies co ja si myslim ze vo vsetko je najlepsie prirodzena cesta aj pri porode, ale niekedy to proste inak nejde🙂 ak sa budes dobre otvarat a porord bude prebiehat dobre, epi si nedavaj podla mna, niekedy moze porodnu cinnost spomalit - je to vsak individualne. Pokial sa nebudes otvarat ako ja mozno ti ho lekar navrhne sam, ktovie🙂 nebojkaj....co sa hojenia tyka, nuz ak je vsetko ok, a nepridruzi sa infekcia tak sa rana hoji rychlo - myslim na kozi, mne stehy odpadli asi treti tyzden, bolestive je to len pri zohybani, ale nie nijako hrozne, len take pnutie...teraz som 7 tyzden po a uz nemam bolesti. co sa tyka jazvy na maternici, nuz som sice lekarka ale nie gynekologicka🙂 len viem ze dalsi porod sa neodporuca najmenej dva roky po cisarskom reze... ale tuto stredu som bola u gynekologicky a maternica sa pekne zvinula, vdaka dojceniu🙂 najlepsie je vsetko riesit az ked to pride🙂

mirka907
22. okt 2009

Queenka ja som tiez mala sekciu ale pichli mi spinal..bola som celu dobu pri vedomi len som nic necitila od hlavy smerom dole...ked malu vyberali bol to len taky mensi tlak na prsiach...ukazali mi ju hned, potom ju isli umyt, urobit tie prve testy a doniesli mi ju zas ukazat...Po sekcii som musela 24 hodin lezat ..aj zdvihnut hlavu som mala zakazane kvoli moznym bolestiam hlavy po spinale...malu mi na kojenie doniesli asi 6 hodin po zakroku...sestricky boli super a pomahali mi s kojenim hned od zaciatku...
Jazvu som necitila asi po 2 dnoch vobec a stehy mi vybrali 7 den ked som odchadzala domov.... Moze byt ze som si tu jazvu len neuvedomovala, kedze ma predsa len postihli tie postfunkcne bolesti hlavy a to bolo strasne a trvali 5 dni.
Ja som povodne chcela rodit normalne a bez epi..aj ked poucenie som si pre istotu bola dat spravit..ale tiez som sa neotvarala, vybehla mi teplota, zistili infekciu a mala sa prestavala hybat tak rychlo spravili sekciu ...
Sekcie sa bat nemusis, je to rychle a bezbolestne..napichnutie spinalu je trosku neprijemne...predsa len ked ti nieco pichaju do chrbta nie je to sranda...ale ked nepatris k tomu malemu percentu ako ja a nepostihnu ta tie bolesti hlavy tak je to ozaj pohodovy sposob ako priviest drobca na svet.
A v KE je to tak, ze prvy den porodu je nulty ten sa nepocita a potom musis byt v nemocnici plnych 5 dni ked si mala sekciu..samozrejme su vynimky ked zeny chcu ist na vlastnu ziadost domov...A malu by som mohla mat na izbe 3 den (to ked ta uplne odpoja od infuzii, odcievkuju ta...) akurat ze moja bola na jiske(nakazila sa odomna streptokokom) tak som ju mala len poslednu noc...
Presne ako Janka si myslim ze najlepsie je rodit prirodzenou cetsou ale ked to nejde tak to proste nejde a vtedy netreba zastresovat ale prijat to🙂...ale nam sa teraz uz lahko hovori ked to mame za sebou ...🙂

cikyta
22. okt 2009

Ahojte.Ja len hlásim,že klbiky máme už v celku OK,ale ešte preventívne treba nosiť frajkovu perinku a za mesiac kontrola.(Perinku musím zajtra poprešívať a dufam,že mi už moc Silvinka neporastie,lebo nám bude malá a nerada by som vybavovala druhu.Uf,to je totiž fuška.)

alexandrah
22. okt 2009

janka - ja som tiez kukala toho lekara, tusim bol v damskom magazine? veru, clovek nikdy nevie, fakt co keby ... potom si budem trieskat hlavu, ze som mohla malemu pomoct ... vzdy je riziko, ze odoberu malo, alebo ze sa cosi nepodari, ale oproti tym plusom sa to neda porovnat!!!!!!!
pocujte, niekde som citala, ze koli infekcii je treba dat po odplaveni plodovej vody injekciu, je to pravda? dali vam ju?
mirka - na tu hlavu ti nic nedali? nic sa nemoze? jednej babe dali tusim infuzky ...

mirka907
23. okt 2009

Alexandrax mne plodova voda odtekala cely den a sice mi pichli injekciu proti infekcii ale mala sa aj tak nakazila....ja som ale mala toho streptokoka...
Na hlavu mi dali viac veci...najprv to riesia kavou , ze ci nejde len o zly tlak..potom rozne infuzie, ibalgin ...Nic nezaberalo tak volali anesteziologa a tam sme sa dohodli ze mi spravia krvnu zatku...to znamena ze mi odobrali krv z ruky a potom mi tu moju krv pichli do chrbta kde sa pichal spinal...ide o to, aby sa dierka po spinale upchala, lebo ked je otvorena tak cez nu tecie mozgovomiechový mok a ten sposobuje tu bolest...Za normalnych okolnosti sa ta dierka upcha sama hned par hodin po spinale ale su take pripady ako som bola ja...taktiez ta krvna zatka nezabera len u minimalneho percenta ludi a u mna nezabrala...:( Vtedy sa ta krvna zatka moze robit este raz...ja som ju uz ale odmietla a bolesti potom same ustupili....
Tie bolesti urcite odzneju aj same ale je otazne po akom case...u mna to bolo 5 dni ale bavila som sa s babou ktora mala rovnake bolesti po epidurale a 7 dni...
Cikyta super ze mate klbiky uz fajn...tak len nech to mne a ivke tiez tak dopadne🙂
Ivka a baby ktore pouzivate na vyrazky holtov krem...dnes som bola na koznom a pytala som sa doktora, ci ten krem nie je navykovy a ci sa moze dlhodobejsie pouzivat na detsku pokozku...Takze kludne, ze sluzi najma na premastenie a ked zabera nie je co riesit....takze ho mame odsuhlaseny aj do buducnosti🙂

ivkaivka
23. okt 2009

cikyta, super, ze klbiky su o.k. Co znamena preventivne davat perinku? Co sa tyka odsavacky na sopliky, mame tu na vysavac-uzasny vynalez, ruky a nohy bozkat, tomu kto ju vynasiel.
Janka, ako si dopadla s laktacnou poradkynou? Uz som rozmyslala,ze ju asi tiez skusim, ci sa mala nejako neprisaje. Daj mi vediet. Dnes rano som odsala 340ml a mam zlost, ze mala sa nechce prisat a ja musim odsavat jak diva, flase umyvat, sterilizovat, kym jej mlieko ohrejem, tak je doma hotovy cirkus a keby chcela odo mna, tak je po probleme. Som zvedava ako pochodis.
My sme pupocnikovu krv nedavali brat, lekar hovoril, ze ktovie, co s nou bude za par rokov, ze uz sa stalo aj to, ze sa pokazil stroj a krv sa znehodnotila. Ja verim, ze nic take nebudeme potrebovat. Jani ja som myslela, ze ta krv je nastalo a Ty pises, ze vasa do 32kg. Na takej vahe je tusim dieta niekde na prvom stupni ZS.
Uankab, ked ideme von tak obliekam body, svetrik a supnem do fusaku-mame take este 20 rocne, z vonku je sustakovina a vnutro je sama kozusina. Ked sa vratime domov mala ma uplne teple rucky aj nostek. Je to super, pretoze netreba babusit. No samozrejme davam aj ciapocku, davajte ciapocku tak, aby bolo zakryte celo, nech sa neprechladia dutiny.

janka3.12
23. okt 2009

Ivka - no kazdy odber vyjde na inu hmtnost dietatka:(
- vcera sme bol u poradkyne, len sme pokecali,v novembri sa otvara v MT materske centrum kde sa potom stretneme a vsetko mi ukaze a vysusame s cievkou do pusinky popri prste...Odporucila mi hoc aj jednu davku mliecka denne, ze to stoji za to , imunolatky a rastovy hormon, takze ani kvapka nie je zbytcna🙂 kazala mi ho aj prikladat bez klobucika, skusat, vraj aj ked sa nenapije kontakt je dolezity, tak dnes som pred kazdym krmenim s bebou prilozila - maly cuckal🙂 cez klobucik a poobede sa mi dokoca prisal asi 5 min normalne pil🙂🙂, no potom som mudala druh prsnik a ten uz nechytil, tak som si dala klobucika papkal, potom som dokrmila bebou - nevyhoda dneskaje ze som skoro nic neodsala:( - vedto vlastne vypil, tak uvidime ako to pojde dalej...

alexandrah
24. okt 2009

mirka - si ma naplasila, prvy krat pocujem, ze po epi mozu byt take bolesti hlavy ... ja som silna migrenicka, a posledne o co stojim je po porode este aj bolest hlavy - 7 dni!!!! tak neviem... opytam sa na to asi na tej prednaske o epi.
ivka - ta krv - podla vahy je podla toho, kolko sa jej podari odobrat. jako to, ze sa mala nechce prisat? teda, asi je jej pohodlnejsie z flasky ... skoda.

mirka907
24. okt 2009

Alexandrah neboj to ze si migrenicka vobec neznamena ze budes mat tie bolesti...Zalezi od toho ako ti to pichnu a u mna skor zohralo rolu to ze som sa snazila byt skoro aktivna a byt co najskor s malou...hlavne ked ju dali na jisku a musela som za nou chodit co tomu velmi nepomohlo. A mna hlava boli minimalne a vidis🙂...ja mam skor problem s hojenim ran...napr aj obycajna modrina sa u mna hoji 5 tyzdnov, tak mozno preto som to schytala... Urcite som ta nechcela naplasit, takze zbytocne nestresuj...a ako som vravela je to v minimalnych pripadoch. A na prednaske o epi by vam to urcite mali povedat...ja som dostala pri pouceni len papier kde to bolo napisane nikto mi nic nepovedal a uprimne by som bola radsej keby som o takej moznej komplikacii vedela dopredu....
Joj mrzi ma ak som ta naplasila....

uankab
24. okt 2009

alexandrah, kazdy na anesteziu reaguje inak a nemozes vediet ako zareagujes.. napr. ja som si dala epi pichnut po 11 hodinach, ked bolesti zacali byt naozaj veelmi silne (a to som povodne nemala v zamere si ju dat vobec, ja sa totiz straasne bojim ihiel), otvarala som sa velmi pomaly (len 0,5cm za hodinu) a porod trval 16 hodin bez par minut... potom mi epi vybrali a kvoli natrhnutiu svalov vo vnutri som musela ist na operacku a tam mi pichli spinal - zavadza sa urcite rychlejsie ako epi, v podstate je to len injekcia kdezto pri epi mas v tele hadicku a davkuju ti to postupne... napriek tomu ze je to podobna anesteza, na spinal som zareagovala veelmi zle, mala som triasku, isla som do bezvedomia, no bolo to dost zle, nakoniec mi museli pichnut nejaku drogu lebo som sa stale triasla a prikrivky nepomahali, a to mi konecne zabralo... pravdupovediac vela si z tej operacky nepamatam. bolesti hlavy som ziadne nemala, kvoli strate krvi som dostala 3 konzervy... a malicku som mala stale pri sebe 😵 , sestricky mi ju podavali, prebalovali, ale nechali ju pri mne... takze vobec nad tym neuvazuj, bude ako bude...
a co sa tyka odberu pupocnika, v UK som o tom vobec nepocula ze by take nieco robili...

inak potrebujem poradit, posledne 3 dni malicka straaasne grcka.. neviete z coho a ako by som jej mala pomoct?

ivkaivka
24. okt 2009

uankab, moja mala tiez grcka, my sme dali pod matrac velky vankus, aby sme ho trocha zdvihli aby sa nam so zvratkami nezadusila v spanku. Po papani ju niekedy drzim na rukach aj hodinu, no mnoho krat sa povracka aj potom. Ja som si vsimla, ze menej grcka, ked jej dam nutrilon, je hustejsi, tak sa tazsie vracia spat. Dolezite je ju drzat co najdlhsie hore a zdvihnut aj matrac. Drzte sa, my niekedy prezliekame aj 10x za den, takze bez podbradnika a plienky pod krkom ani na minutu.

mirka907
24. okt 2009

Uankab nasa grcka preto lebo zje viac ako jej traviaca sustava zvladne...Preto ju nechavam radsej na viackrat odgrgnut a jeme kratsie...ako som pisala predtym sme jedli hodinu a teraz tak 15 min...mala zvysila svoj tah a preto sa grckanie prejavilo az teraz ked som ju nechavala jest rovnako dlho ako predtym pricom ona sa stihla najest uz ovela skor....Skus ju povazit ze kolko ti zvykne zjest za tych 10 min (pisala si myslim ze 10 min papate) ze ci to nie je vela...A nam pediatricka aj na gastre(to som si bola len po radu) povedali, ze ak bude grckanie pokracovat tak mame davat nutriton..to je na zahustenie materskeho mileko aby babo malo pocit sytosti a mliecko neslo von.

janka3.12
24. okt 2009

Aj nas maly´cez den dost grcka....sranda je ze v noci si pravidelne neodgrgne aj ked ho drzim pol hodinu, proste hned po krmeni zaspi - a negrcka, cez den hocikedy ho necham aj 3 krat ogrgnut a ked ho polozim do kresielka alebo na postel (to ma rad, usmieva sa na plafon 🙂 tak hocikedy si trochu grckne. Casti mi pokasliava cez den - predpokladam ze sa mu vracia mliecko a kyselina zo zaludka ho drazdi a kasle....tak ked pojdeme nabuduce do poradne opytam sa dr. - a tiez nam grcka len posledne dva tyzdne, ako sme zacali davat viacej beby

ivuska babtka prve mesiace este nevedia dychat ustami, len nostekom, tak neboj zeby sa ti pridusila na chrbte, naopak nemali by mat deti do 1 roka vankus, kvoli chrbtici, aspon co ja viem....ja davam maleho este stale spinkat raz na jeden raz na druhy bok, aj ked sa pocas spanku casto otoci na chrbatik🙂

cikyta
24. okt 2009

Ivka-nám kázali mať matrac v 30% uhle skrz grckanie a vlastne takzvaný reflux.Mliečko sa vracia z pažeráčika von,lebo bábätká ho ešte nemaju tak dobre vyvinutý.Ale to prejde.Preto sme kupili aj lehátko a mierne podložili aj v kočíku pod hlavičkou.Už je to OK a grcneme len občas-a čo je hlavne bez pálenia záhy a revu.Ležali sme aj v nemocke skrz to.Nakázali nutriton.Aj probiotický prášok dophilus infants.
No najviac zabral gelik gastrotus.1 malu lyžičku 1-2 krát za den po jedle.(Nutriton som nedala,aby nás nezapekalo.)

cikyta
24. okt 2009

A celá podložka (madrac) je vyvýšená,nie VANKUS

alexandrah
25. okt 2009

mirka - neboj, budem dufat, ze ma to obide!!!!!
ivka - a fakt si neskusila ten sedliacky chlieb?? tej babe to preslo na prvy sup!! a to uz ma 2 synov, a urcite by neriskovala ...
cykita - ten gastrotus si kupila v lekarni? a nutrilon zapeka?

cikyta
25. okt 2009

Gastrotus maju v lekárni.Užívaju to aj tehulky ne pálenie záhy.A nie nutrilon,ale nutriton niekoho viac zapeká.

alexandrah
25. okt 2009

ahááá!!! takze aj ten gastrotus na palenie zahy? idem okamzite kupit!!!!!!!§ (v zivote som nemala zahu, a teraz ...!!!!!!!!
😠 😒 😨 ).

cikyta
25. okt 2009

Mne pomáhal ten gelik gastrotus,ale osobne mi viac zaberala minerálka fatra.(No už v 8 mesiaci mi nezabralo skoro nič 😅 )
Ten gastrotus je z morských rias na prírodnej báze.Absolutne neškodný.A je to novinka.

ivkaivka
25. okt 2009

jani, akoby si pisala o Olivii, tiez v noci neodgrgne, zaspi este na flaske a vobec nevracka 🙂 Olivia, nespi na vankusi, vankus je pod matracom, cize je na naklonenej rovine, takze chrbatik netrpi. Cikyta Ja nedavam Nutriton, tiez sa bojim zapchy. Ten gastrotus je proti grckaniu, alebo proti paleniu zahy???

janka3.12
25. okt 2009

baby poradte mi, dnes sa nam satlo to co uz asi 2x predtym, je 19:04 a maly pred hodinou a pol natvrdo zaspal....co je fan, len ak nekupeme budi sa nam v noci castejsie a rano som jak keby som rylovala pole🙂 unavena, ale nemam to srdce budit ho kvoli kupaniu.....nevim, niektori vravia ze deti treba zobudit aby v noci dobre spali, len ked mne je to tak luto, ked viem ako tazko zaspava cez den a ze je po celom dni vycerpany.....ked kupeme spi od 19:30 - 20:00 do 01:00 niekedy aj do 02:30, ale ked nekupeme, tak vstane okolo 21:00 - 22:00, a potom kazde dve hodiny....asi ho necham spat🙂 neviem, ako ta mate vy...

Inac Ivuska, maly sa postupne prisava a cucka, ale len malinko a musim dokrmit ebbou, ale tych 5 min ked saje je hotovy zazrak🙂 ta pani poradkyna mi kazala davat mu sat malicek, bruskom hore - smerom na podnebie, ze to podnecuje saci reflex, tak som mu to davala aj davam, ked ho uspavam, namiesto cumlika (niekedy) a trikrat sa uz prisal🙂 haluz vididte ho ako papa...prikladam castejsie ako ine dni ale mliecka mam rovnako...neva, hlavne ze je

cikyta
26. okt 2009

Ivka-gastrotus ti urobí na žaludku po papaní taku zádku a to nepustí jedlo hore cez pažeráčik a tým pádom sa menej,alebo vobec grcká a samozrejme,že prestane aj pálenie záhy,kedže su všetky žaludočne kyseliny v žaludku a nejdu hore.

ivkaivka
26. okt 2009

jani, super, len tak dalej.
Co sa tyka spania, ja Ti asi neporadim. Olivia, ked vstane o tretej popoludni, tak zaspi o jednej rano a to ju mozem kupat i neviem co...tak vstane okolo siestej-siedmej a chyta druhy dych... ja uz ani neviem co je spanok. No len treba vydrzat. No ja by som babatko urcite nasilu nebudila. Radsej sa vytrapim ja, ako keby mala byt Olivijka nervozna. Radsej si s nou pospim popoludni a po tom tretom mesiaci, zacnem pomaly s normalnejsim rezimom-teda cez den bdela a v noci spat. Aspon takmer kazdy hovori, ze po tretom mesiaci sa vsetko upravi, treba zacat s rezimom....uvidime.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre