Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

ivkaivka
3. nov 2009

uankab, no neviem, mam pocit, ze mam mliecka habadej, dnes rano som odsala cez 300ml. Na ake ockovanie idete. Oliviu ockovali pri narodeni TBC a dalsie ma po ukonceni 3 mesiaca + ockovanie priti rotavirusovej hnacke.
Alex, manzel vybral meno Daniel. My sme si to rozdelili, ja vyberam dievcenske a on chlapcenske. No keby bolo na mne bol by to Oliver. Mne sa totiz pacia mena na O. No Jani, ja by som hadam aj uhovorila manzela na Olivera, je to nadherne meno, paci sa mi aj Oskar, no mama by ma uz asi ukamenovala, mala co robit s Oliviou.
Mne lekarka to ockovanie odporucala, stoji to tusim okolo 120 eur, no co neurobis pre svoje babo. Cert ber tie peniaze, no je to hnus, ze za zdravie dietata je potrebne platit 😠 niekto sa na tom pekne nabali.
Jani, vau, vau, vau to je spinkanie. Ja kupem dnes, no asi to budme musiet obmedzit raz za 3-4 dni, Olivia je nejaky suchokozec, asi jej budem len utierat zahyby a premastovat.

janka3.12
3. nov 2009

iuska - ja ho tiez prikladam len ked vidim ze nie je az tak hladny, lebo viem ze ho to cuckanie nenasyti a len by sa viacej rozplakal....prikladam ho len kvoli tomu aby sa mi neprestalo tvorit mliecko🙂 v noci neprikladam aj ked mi to poradkyna doporucila, pretoze v noci sa tvori najviac hormonu stimulujuceho tvorbu mliecka

baby neuvazujete nad ockovanim proti rotavirusom? musim sa opytat dr. ked pojdeme do poradne co si o tom mysli a ake s tym ma skusenosti

janka3.12
3. nov 2009

nuz myslela som ze mi prvu odpoved neposlalo....ten moj comp je riadna sunka🙂

uankab
3. nov 2009

ahojte, mate niekto problem so suchou kozickou? ja neviem preco, ale teraz sa magdalenke zacervenali vsetky zahybceky, okolo krku ma strasne cervenu a suchu pokozticku tiez a taktiez na ruckach.. take suche flaky.. najskor som rozmyslali ci to okolo zahybou nie su potnicky, ale je to taky cele cerveny flak, potnicky by boli vyrazocky, nie??? vobec neviem co s tym mam spravit. do kupela jej davam olejcek oilatum a tiez ju vzdy natieram mlieckom co nam predtym doktor predpisal na baby ekzem... co myslite ze by to mohlo byt?

nas proti TBC este neockovali, musim sa na to spytat ked budeme u doktorky, teraz vo stvrtok mame kontrolu po 8 tyzdnoch plus nas aj zaockuju... je to kombinovana injekcia proti tym vsetkym chorobam plus druha proti pneumokokom...

janka, netusim nic o ockovanie proti rotavirusom, co je to za vakcinu? ockuje sa inak doma proti pneumokokom a meningokokom?

uankab
3. nov 2009

este som sa zabudla pochvalit, zajtra mame presne 2 mesiace 😵... ale to inak uteka... 😕
a mame novinku, Magdalenka sa dnes obratila na chrbatik !!! polozila som ju na brusko na postel, hned bola hore na rucickach a zachvilu na chrbatiku 😕 ... aj ked postel jej pomohla, lebo bola makka a trosku ju to rozhojdalo, ale aj tak! uz ju nebudem moct nechat len tak bez dozoru... kde mate deticky cez den? ja som ju davala bud na gauc, alebo do postielky nech sa hra...

alexandrah
3. nov 2009

janka - ako vravis, treba ockovat do 6. mesiaca, ja ho urcite dam zaockovat!!! uankab - to je proti takej hnacke, neda sa liecit, a kazde babo do 6 roka ju aspon raz prekona, su tam vysoke horucky, treba len preckat, zle je, ked sa babo dehydratuje, to uz treba ist do nemocnice na kapacky, takze ockovanie urcite!!!
ivka - daniel je pekne, aj oliver!! my sme sa nikoho nepytali, svokrovci neboli nadseni z riska, lebo svokor rackuje, no ma smolu ... ja proste vyberiem podla seba a manzela - nastastie sme sa na prvy krat zhodli!!

janka3.12
4. nov 2009

ahojte,

vcera som hovorila s kamoskou co je novorodenecka dr. a vravi ze rotavirusova hnacka postihuje najma batolata (po 1. roku) - kedze uz okrem mliecka papaju aj ine pokrmy, a lozia vsade mozne🙂 a ze mali na odd. aj pripad ze maminka dala babo zaockovat a dostalo rotavirusovu hnacku, pretoze vakcina nie je na vsetky typy virusov (ako napr. aj proti chripke)....tak neviem, vraj nie je dobre prilis vela ockovani, lebo predsa len su to oslabene virusy......este sa poradim s dr.

uankab- hej u nas sa proti tomu ockuje🙂 GRATULUJEM magdalenke - sikulka je to, Oliverka som polozila dnes na brusko a on lemra leniva dal hlavicku na bok a ochkal🙂 trosku sa dviha ale nie moc, skor drzi hlavicku ked ho nosim alebo pri kupani, nuz uvidime kedy to pride🙂 - tiez ho cez den mam so sebou v obyvacke na gauci, kedze sa rad pozera do okna, alebo je v kresielku (ale tam ho nenechavam moc dlho, vraj treba deticky nechavat v kresielku len obcas), ale ked sa bude pretacat tak priznam sa neviem co budem robit. Teraz ked sa este neotaca, mozem si uvarit, alebo sa najest, ist na WC a viem ze nespadne, aj ked gauc mame dost siroky.....mame este prenosnu postielku Jané, tak ho asi budem davat do nej a podlozim ho trosku vankusom aby videl.....

Risko je podla mna krasne meno....svokra a moja mamina nechceli Oliviu, vlastne nikto okrem mna a manzela, ale povedala som si ze ak bude babulka, just bude Olivia, ved my sme jej rodicia - oni uz svoju sancu na vyber mena mali🙂🙂🙂

ivkaivka
4. nov 2009

uankab, hovor mi nieco o cervenej kozicke- na pazusky sa uz nemozem ani pozerat, cervene su uz aj lakte, pod kolienkami, na zapasti a krk...skod slov, proste kazdy zahyb. Vcera uz pod pazuskou mala krvave. Ja jej to umyvam a natieram indulonou, pod pazusky davam vatove tampony, aby sa netrela koza o kozu a pod bradu davam podbradnik, aby sa to tiez netrelo a nepotilo + ked sa k tomu pridaju zvratky a slinky...hruza des. Super, moja Olivia nechce byt na brusku, je leniva...bojim sa ci nas neposle na cvicenie, pretoze sa jej nechce dvihat hlavicka a reve ako diva, alebo si len cuca rucicku.No ked ju mam na rukach, tak ju drzi pekne, nemusim ju ani podopierat...ako casto davate na brusko??? Ja mam malu cez den v postielke a popoludni davam trosku do kresielka, potom na rukach a postielka... niekedy dam kociarik dnu, tak ju vozim po obyvacke. No to dvihanie hlavicky ma hneva a tie cervene flaky este viac... Alex, Risko je tiez pekne meno. Vlastne, ja mam pocit, ze kazdemu dietatu pasuje jeho meno a ine je nepredstavitelne
Jani, Oliverko ako na brusku??? Ja tiez najviac odsajem rano, dnes 250ml. Neskusala si robit vacsie prestavky medzi odsavanim? Skus aj 8-10 hod.(tak ako v noci)mozno sa prsniky naleju a lej do seba vela tekutin a vraj mrkva v akom kolvek stave tiez zvysuje tvorbu. Ja rano odsavam do tej 10tej a potom o druhej no pijem pri tom taky velmi horuci feniklovy caj (z korenia, nie kupeny) a normalne to rychlejsie tecie. Potom odsavam okolo osmej a tak uz len troska okolo jedenastej,ked mala spi. Nic, idem zehlit, uz sa to vrstvy... 😒

mirka907
4. nov 2009

Ivka vidim ze nase dve fesandy su si v mnohych veciach podobne.. 🙂 Moja Viki taktiez bojkotuje lezanie na brusku...nechce sa jej dvihat hlavu a ked nereve tak oblizuje ruku🙂A na rukach...no nadhera ako ju drzi...ja ju davam na brusko ked je v tej abdukcnej perinke tak mozno to jej dost vadi...neurologicka mi vravela ze ju mam davat na brusko ale ze zrejme trosku budeme zaostavat kvoli tej perinke...Na brusko davam len raz az dvakrat za den...prave pred chvilkou som ju dala v stave ked bola cela vysmiata ale taky rev spustila ze som ju nevedela ukludnit....a nakoniec z toho placu az zaspala...teda aspon myslim lebo ju nepocut🙂 ja po novom praktizujem uspavanie v style zacne mrncat, hned ju zaviniem do osusky, dam cumlik, postielka, pustim kolotoc a odchadzam...Dnes mi tak sama zaspala uz dvakrat na hodinku...zazrak!!!Inac ju mam bud v kresielku alebo pod hrazdickou na gaucilllna rukach je len minimalne...to hlavne vtedy ked zo sebou trhne a spusti hrozny krik...celkovo je nejaka lakava...rozhodi ruky a koniec a preto som sa rozhodla ju zavinovat do osusky...inac vobec nevie spat, je velmi zvedava a z toho nepokojna tak snad to pomoze...
My sme s manzelom este na zaciatku ked sme spolu zacali chodit vybrali mena Viktoria a Lukas...Ale kedze to bolo dost davno (cca 9 rokov) tak Lukasa uz v rodine mame a ten nam preto vypadol...takze chlapcenske meno bol dost problem...vlastne sme ho ani vybrate nemali...a ked sa ma v porodnici opytali na mena tak som povedala ze ak chlapec tak Jozef...to by sme v rodine mali tri generacie Jozefov.... maly, potom moj manzel a pre istotu otec aj svokor su Jozefovia🙂
Pre dievca este ma chvilku lakala Ema ale nakoniec to je Viki🙂
Inac Ivka ked si dobre spominam zajtra idete na kontrolu na ortopediu tak velmi drzim palce...

alexandrah
4. nov 2009

mirka - aj moja sesternica ma richarda, a bolo mi to sumafuk!!! ako vravis janka - rodicia svoju sancu mali 😀
ivka - co ti lekarka vravi na tie cervene flaky? fakt nic nezabera? nic ti nedali, ani z lekarne alebo tak?? ani tu micelarnu vodu od biodermy alebo welledu si neskusala?

uankab
4. nov 2009

ivka, a povedala ti doktorka co to je? preco tie flaky vznikaju?? my to mame presne take iste, na kazdom zahybceku... doteraz mala krasnu pokozticku, az na ten ekzem na zaciatku, toto mame asi tak tyzden, no hrozne... zajtra ideme k doktorke a na ockovanie, tak uvidime co nam povie... na kupkanie pouzivam len olej do kupela oilatum a natieram ju mlieckom co mi doktor predtym predpisal, obcas jej zadocek umyjem mydielkom, ale to fakt pouzivam minimalne...

janka3.12
5. nov 2009

My sme mali flakaty cely hrudnik a chrbat, aj pliecka - zabral nam na to az hypermangan, ale nie do kupela, lebo farbi vsetko ale zarobila som ho do misticky a vatou mu presla po kupeli po tych miestach kde ten vysyp mal - dr. mala asi fakt pravdu ze je to len novorodeneckky vysyp, lebo postupne ustupil, mali sme na to aj Ondrejovu mast, tou som natierala postihnute miesta 2x denne. teraz mame cervene zahyby na krku, ked sa spoti cez den a v noci, tak len vatou namocnou vo vode pretieram aby to vplyvom potu nescervenalo.

Uankab ak ma malinka suche miesta skus Lipobase - ja ho pouzivam na premastenie, kedze mam ekzem, je to z vacsej casti len biela vazelina, je vyborny a mozu ho pouzivat aj deticky - niekedy nim pretriem oliverkovi za uskami ked ma suche...... (Lipobase dermatologický, zvláčňujúci krém, ktorý vracia pokožke jej fyziologickú rovnováhu, zvyšuje stupeň vlhkosti, znižuje jej suchosť, zamedzuje tvorbe šupín a chráni pokožku pred poškodením. Je to emulzia typu olej vo vode s vysokým obsahom olejovej zložky (70%). Nie je parfumovaný a jeho originálne zloženie znižuje riziko alergie na minimum. Lipobase je určená:
- na starostlivosť o suchú, citlivú a dehydratovanú pokožku ako u dospelých, tak aj u detí) - inac ja som pouzivala Oilatum a svrbela ma z neho pokozka - ja pouzivam EUCERIN relipidacny sprchovy olej, je skvely a pokozka nie je po nom taka sucha, skus sa opytat kozneho, myslim ze ho mozu aj deticky

Oliverka tiež davam na brusko 1 - 2x denne, a to len otoci hlavu na bok, snazi sa vzorpiet ale este samu nedari, ine je to pri vecernom kupani, ked ho dam na brusko aby som mu vymasirovala chrbatik, tak pekne drzi hlavicku - on sa totiz uplne inak sprava ked je vyzleceny ako ked ma na sebe cele to brnenie aj s tym dvojitym balenim🙂 Zavidim vam ze vam detúrence vydrzia cez den v postielke, nas Oliver je cez den v obyvacke bud na gauci (vacsinou, lezi a rozprava sa s policou, alebo si skuma ruky, alebo je v kresielku tak cca na pol hodku, potom zacne mrnkat a viem ze treba ho dat lazkat na chrbatik ze je uz unaveny, alebo ho zobrat zavinut do perinky äktora mu je mala, tak mu z nej trcia labky🙂 dat cumlik a pohojdat a zaspinka, ale musim vyskusat namontovat kolotoc nad postielku a dat ho tam cez den, aj ked cez den mi nechce v postielke ani spinkat...haluz

mirka907
5. nov 2009

Janka mne mala vobec nechcela doteraz spat v postielke....tiez len na gauci a v kresielku chcela byt....najprv nechcela spat nikde, potom mi zacala zaspavat v kresle kde som si vsimla ze sa hrozne budi na to ako rozhadzuje rukami tak som ju zacala opat zavinovat a skusila som dat do postielky...najprv niekolkokrat nic a zrazu raz za cas tam zaspala a vcera tam sama zaspala trikrat...co bude dnes uvidime....ale ona sa kazdy den meni tak radsej nic neocakavam...
A perinka je nam tiez uz davno mala, ale bude v nej spat dovtedy kym ju tie ruky neprestanu rusit...aj keby to malo byt do pol roka...uz takto mi v noci vstava 3-4 krat co by bolo bez perinky...dnes som ju skusila dat do plienkovej osusky ale to bolo este horsie...najma o 2hej v noci pri prebalovani...to bol rev...a rano o 6tej to iste

janka3.12
5. nov 2009

🙂 miruska Oliverko spi v postielke iba v noci, ale ak sa zacne sam otacat tak ako Magdalenka asi budem musiet porozmyslat nad postielkou aj cez den🙂 manzel vravi ze Oliverko bude raz riadit dopravu alebo z neho bude dirigent ako rozhadzuje rukami🙂🙂🙂 a tiez sa na to casto budi, dokonca raz sa nechtiac udrel a mala si vididte ten srdcervuci plac🙂

uankab
5. nov 2009

ahojte, nam magdalenka spinka iba v kociariku, alebo v postielke, pripadne rano v nasej posteli... len tak na gauci nezaspinka, viem ze ju musim dat do postielky a uz je vsetko v poriadku... a tiez castokrat rozhadzuje taak velmi rucickami...
dnes sme boli u lekara na prehliadke, a mame jednotku s hviezdickou 😉 ... teda okrem pokozticky, predpisala mi olej do kupela a krem diprobase, plus stereoidnu masticku na tie zapalene miesta - najskor ju nechcela dat, ale ked si pozrela ake cervene to ma chudatko pod krkom a na rucickach, tak mi ju kazala tam davat 2x denne a vraj do 4 dni by to malo vymiznut, tak dufam... pozerala som prave na webe, je urcena pre babatka a je velmi slaba, tak dufam ze nam zaberie..
janka, lipobase poznam, kedysi davno mi ho predpisala kozna. a Oilatum do kupela nam robi nastastie dobre, chcela som zacat pouzivat aj normalnu kozmetiku, ale veru asi tak skoro nebudeme..
a este sme boli na ockovani, dostala injekciu do kazdej nozicky, chudatko moje, to bolo revu... ale po chvilke sa utisila a bolo dobre, bola som s nou este teraz poobede vonku a spinka mi v kociariku, dufam ze nedostaneme teplotu... mozno jej pre istotu dam vecer paracetamol pred spanim...
Magdalenku davam na brusko vzdy po kupkani a aj v postielke poobede, a tak sa jeduje ked sa jej nedari otocit sa 😀 ... vytrvalo vydrzi na rucickach aj 10 minut a ked ju pretocim ja lebo vidim ze je uz unavena, spusti srdevuci plac... 🙂)

ivkaivka
5. nov 2009

mirka, ja tiez davam na brusko len 2-3x, ta perinka totiz dost obmedzuje, no ja ju davam bez perinky. dakujem za drzanie palcekov, normalne sa zajtra bojim co povie ortoped. Dnes sme boli plavat, vobec neplakala a instruktorka mi ukazala, ako ju prevratit na brusko bez zdvihnutia z podlozky, vraj posiluje bocne svaly-aby sa potom mohla sama prevratit a aj rucky. Je to fakt super. Som nesmierne rada, ze sme sa dali na to plavanie, fakt super veci tam naucia.
Alex, ja davam len ten repik a indulonu. Este to skusi potiahnut do konca tyzdna a potom zmenime proceduru 😉
uankab, tie zahyby su zo zaparenia... krk je + slinky a zvratky. Musim povedat, ze co davam tie vatove tampony pod pazusky, tak je to o 80% lepsie. No uz ma asi nejaky ekzem aj na hrudniku. Uz z toho salejem. Licka su celkom ok, teraz sa to opresunulo na bradu a hrudnik. Vsimla som si, ze vonku je tvaricka uplne cista, rozmyslam ci za to nemoze aj vykurovanie domu, suchy vzduch... ci to nedrazdi pokozku, neviem.
Janulik, ten hypermangan je na predpis? Olivijka zaspava len na rukach, ked zacne mrncat, viem ze je cas ju zobran na ruky a zahojdat, niekedy to trva par min. a niekedy hl.vecer aj hodinku-podla stavu vycerpania. Olivia spi v postielke cez den aj v noci. Mame totiz 2 postielky, jednu v spalni a druhu dole v obyvacke-je to super. No dnes sme sa vratili z plavania a uz tretiu hodinu spi v autosedacke. Instruktorka vravela, ze tie vajicka babatkam velmi vyhovuju, vraj sa z casti citia ako v brusku. No uvidim, kedy sa zobudi a dam vediet.
Baby, drzte zajtra palce ideme na ortopediu, tak sa bojim....

uankab
5. nov 2009

ivka, a to uz tak skoro mozte chodit plavat? tu sa chodi az od 4 alebo 5 mesiaca tusim... natierala som dnes magdalenku tym kremom, tak uvidim co to bude zajtra... a vykrikuje, musim ist za nou, nejaka je cela nesvoja z toho ockovania, ma velmi uplackanu naladu.
inak ja som si tiez z pociatku myslela ze na tych zahyboch su to potnicky, ale nie su to... taktiez pod krkom, je to detsky ekzem... no snad sa nam to rychlo zahoji...
a drzim zajtra palce na ortopediu, nam dnes povedali ze mame klbiky v poriadku 😵

uankab
5. nov 2009

Magdalenka ma teplotu 😖 ... a dnes som prvy krat s nou sama doma, mm pride az zajtra vecer... no uvidime aka bude noc, idem uz do postele radsej, pap

alexandrah
5. nov 2009

ivka - drzim palce na ortopedii, a znem proceduru asi co najskor, ked vidis, ze to vobec nezabera, mozno potrebuje naozaj inu kozmetiku ... vyskusaj ... mozno sa to polepsi, alebo sa opytaj lekarky, vyslovene, ci na to cosi neni, mozno ti predpise ...mozno to potom za par dni prejde, a takto sa uz dlho trapite 😖

ivkaivka
6. nov 2009

uankab, u nas sa chodi plavat od novorodeneckeho obdobia. Vcera tam bol asi 2 tyzdnovy chlapcek. Do pol roka sa plava vo vani a potom bazen. Je to super. Aky kremik jej davas? Mne tiez lekarka povedala, ze ma na tvaricke ekzem, pouzivala som Holtov krem, ten zabral hned, no po tyzdni to bolo znova, tak je asi velmi silny, preto radsej pomaly no s dlhodobym ucinkom. Neviem, tvaricka je ovela lepsia. Tie pazusky a krk to bude asi zaparenie. Joj, volala som na ortopediu, tak robia, tak ideme, uz od rana sa trasiem, Olivia dnes akosi vyspava, no nechcem ju budit, ordinuju do jednej, tak to urcite stihame.
Alex, mne radili mydlo Ato-derm, je z radu bioderma- vraj stoji okolo 300sk-ble, drahe mydlo jak fras. Ja Olivii davam do kupela johnson tekute mydlo, ci olejcek ani neviem, dam to do vody a uz len namacam vreckovku a tak ju umyvam. Uz som rozmyslala ci nenalejem do kupela olivovy olej.
Uankab, ta teplota ma mrzi, ja sa toho hrozne obavam. Zatial nic, no dufam, ze ani nebude. Jedna pani z plavania vravela, ze co chodila so synom, tak od do 5 rokov vobec nebral antibiotika-vobec nebol chory. Fakt super.
Vcera Olivia vstala o pol siedmej, klasika do desiatej cirkus, tak podriemkavala vobec nechcela jest, zaspala o jedenastej, tak som ju nechala pri sebe na posteli a lahla si k nej, ze aj tak sa do hodinky zobudi. Zrazu pozriem na hodiny a boli dve. Preniesla som ju do postielky a vstala o pol tretej. Vobec nepotrebovala jest od siedmej takmer do tretej, stiahla flasu a vstala o pol siedmej, opat stiahla flasu a spi...som zvedava kedy vstane. Asi s nou budem plavat aj doma-kazdy den, nech ju vymordujem 😀
O ukazovali mi aj, ze ako cistit uska, pretoze jej hlavicku ponarala az po ocka, vraj je na to najlepsia bunicina, pretoze vatovymi spilkami sa maz zatlaci a bunicina pekne vysusi. Urobite z nej taku rolku, zasuniete do uska a zvysok rolky stocite do slimacika na nechate v usku. Este mi poradila, ze ked je zatlaceny usny maz, zisti sa to tak, ze ked namocite uska pod vodu, babatku tam vznikne tlak a zacne plakat. Ta mazova zatka sa da odstranit bud nakvapkanim Vigantolu do uska, alebo olivoveho oleja. Vraj tuk sa odstrani len tukom. Fakt, je super, ze tam chodim, vrelo odporucam...

alexandrah
6. nov 2009

ivka - ale prave bola aj tema, ze na znacku johnson je vela deti alergickych ... radsej asi ten olivovy olej ... inak, sesternica vravela, ze ona ani necisti uska, ze ten maz sa urobi do takej gulicky, a potom sa len krasne vyyberie ... inak, to plavanie je podla mna super, urcite dobre na svaly aj kosti babatka ...

janka3.12
6. nov 2009

aj nam vraveli na predporodnej priprave ze na Johnson maju deticky alergie...ze je skor vhodnejsia pre starsie deticky, ja Oliverka umyvam s detskym syndetom - nahrada mydla, nevysusuje - SEBAMED som s nim spokojna a po kupeli masirujeme s olivovym olejom, nic ine nepouzivam. Uska cistime palickami ale iba usnice, tak nam odporucila detska sestra v nemocke ze do zvukovodu netreba zatial nicim cistit...ale poviem vam ze obcas tam ma Oliverko riaden sajrajtik, tak opatrne vytieram po okrajisuchou palickou bud upenou alebo doma urobenou z vaty

uankab
6. nov 2009

ahojte, ja uska cistim tiez len z vonku - usnice... vatovou tycinku, namocim ju do olejceka, a krasne sa vsetko vycisti... taktiez poza uska...
ivka, to plavanie je super, aj ja by som s nou sla, ale musim pockat az do aprila... Magdalenka je uz dnes lepsie na tom, trosku je uplackana a ma zvysenu teplotku, ale je to ok, prave sa mi budi, spinkala v kociariku asi 2,5 hodiny...
a zda sa, ze nam tie masticky zabrali 🙂... potom napisem co presne davam, musim uz ist, pa

alexandrah
7. nov 2009

uankab - hlavne nech ti mala vyzdravie!!!
o tych uskach som tiez pocula, ze necistit vnutro, len opatrne poza uska a tak ...

ivkaivka
7. nov 2009

tak asi skusim inu znacku, mne velmi vonia sebamed, nema to niektora? Aha, Jani Ty mas? Je super? Maju aj nejaky olejcek? Ja som uz skusala krem na licka, no mam pocit, ze prave ten spustil ten kolotoc koznych problemov na tvaricke. Uz sa bojim, ci som malu nenaucila kremovat tvaricku-co davam tu indulonu na repik. Musim povedat, ze dnes ma licka ciste, krk tiez, takze uz len premazem indulonou a necham tak. Taktiez sa uz pazusky cistia, tie tampony fakt zabrali.
Este info z oropedie: klbik ovela lepsi, vraj sirsiu perinku netreba, no este mesiac ju mame davat, potom kontrola a ked to takto pojde dalej, tak do Vianoc uz perinku nebude potrebovat. Boze kocky, ved Vianoce su predo dvermi. Kupujete nieco ratolestiam? My sme teraz kupili to vybracne kresielko, tak uz len nejaku babiku, ved Olivijka sa aj tak najviac bude tesit zo svetielok na stromceku 😀 , hracky ju este asi velmi nebudu zaujimat a o Jeziskovi este nebude mat ani sajnu, no o rok to uz bude urcite o inom. Radostne detske ocka, kopec darcekov...tak sa na to tesim...a polovickam co kupujete? Ja fakt neviem.

mirka907
7. nov 2009

Ivka tak s tym klbikom to je super...ja idem buduci tyzden a mam ozaj strach.Uz prvykrat som mala velke ocakavania a z pohladu USG nebola ziadna zmena...Ak to tak bude aj teraz tak sa ozaj zacnem bat ci neskoncime s remienkami...Mala ma perinku uz 7mi tyzden, tak ak mala pomoct tak uz by to bolo vidno...
Ja som este velmi nerozmyslala ze ci nieco malej kupime...ved jej kupujeme veci priebezne...proste ked sa nam nieco paci tak to dostane🙂...teraz uplne fici na knizke...takej tej sustacej, piskacej 🙂...a este ma take hracie slniecko v postielke, ktore sa usmieva tak sa smeje spat na neho...je to sranda sledovat...
No a co polovicke netusim....minuly rok som mala darcek uz v oktobri...a v hlave bol niekolko mesiacov predtym (letenky a vylet do Pariza)...ale teraz to take jednoduche nebude...Ale pravdepodobne budem objednavat nieco cez net, lebo neviem ako a kedy sa dostanem k nakupovaniu...

janka3.12
7. nov 2009

ivuska ja tiez pouzivam Sebamed aj kremik na tvar a nemame s tym problem...
Uankab dufam ze Magdalenka sa ma lepsie....mne dnes napadlo ze ak by nieco nemam nic na teplotu tak musim ist zajtra do lekarne kupit capiky a nejaky sirupcek. Oliverkovi tiez kupujeme pribezne, ale urcite nejaku naucnu hracku ktora ho zaujme, lebo on mam pocit potrebuje vela podnetov, je to taky maly neposed a prieskumnik. A s manzelom mame predsa Olivera, kym budem na materskej moc na nase darceky nezvysi ale tak ako vravi mirka aj my si kupujeme priebezne🙂

...baby aj vase deturence uz blabotaju? Oliverko sa uz normelne vykecava az nechapem ako pokrocil, ked si pomyslim ze len pred 9 tyzdnami sa nam narodil

ivkaivka
7. nov 2009

Mirka, neboj, klbiky budu fajn, treba verit, taky cas musi priniest ovocie. A po kontrole vam dali sirsiu perinku, ci nechali povodnu? Co za remienky mas na mysli? Mojej malej sa paci kolotoc nad postielkou a hracie kresielko. Ked jej ukazem hracku, tak len na nu pozera. No najradsej je na rukach a pozera okolo. Porad nejake stranky na nakupy, ja totiz som cez net vela nekupovala, len malej to kresielko a nejake knihy, tak nemam sajnu kde hladat darceky. Dnes na plavani mi ukazovala polohovanie na brusku, aby mala zacala dvihat hlavku, bolo to brutalne az sa mala pocurala, no po chvilke sa zadarilo a zacala dvihat, no toho revu bolo neurekom...

alexandrah
8. nov 2009

ivka - no ja darceky kupujem vsetkym uz teraz, kym vladzem, potom uz jaksie asi nie ...muz potrebuje kopec veci, od oblecenia, kosele, boty, pyzamo, kravaty, parfem, nove okuliare, ... neviem, nejake tipy - penazenka, taska do roboty, kniha - u mna to vzdy isti, cd cko, kupila som mu diar kozeny, potom taku pansku tasticku do ruky na narodky, co mal ...neviem, niekto je mozno paradnik, niekto kutil ... moj muz chce hlavne sväty pokoj 😀 , lebo teraz pracuje stylom, ze spi 3 hodiny, a fici aj cez vikendy takto, tak by chcel len oddych a spat!!! 😀 (no pri malom asi tazko ...).
inak - ostatnym tento krat nemam moc casu na vymyslanie, tak som to poriesila cez intenret knizky, alebo katalogy avonu a oriflamu - poväcsine ...inokedy rada nakupujem darceky, v predstihu, ale teraz mam dost staristi s dokupovanim veci pre maleho, a s dorabkou bytu a podobne ...
inak - sebamed je vraj tiez dobry, alebo bioderma z lekarne, ta je vraj vyborna, alebo klorane - tiez v lekarni - taka francuzska znacka ... alebo ta welleda (mali by ma zamestnat, jak im robim furt reklamu, ale aj ja mam od nich pripravky, a super, je to napr. jediny samopon, co muzovi fakt zabral na lupiny ...).

ivkaivka
8. nov 2009

alex, u nas chce mama svaty pokoj, tak som sa jej pytala v akej forme: ci tabletky, ci tekuty jed, alebo gulka, ci plyn 😀 , mna to stve, ked to niekto povie, pretoze neviem co kupit. Najlepsie je, ked sa povie co treba a to sa kupi-bez okolkov. No neviem co nakupim. Dnes rano, mala Olivia uplne cistu tvaricku aj krk a to som ju vcera po plavani natrela celu indulonou a ona Ti nejako zabrala. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre