Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

ivkaivka
14. jan 2010

jani, kvoli ekzemiku jej davam probiotika uz asi mesiac,mozno aj tym sa stratil ten priserny ekzem a ostal len skaredy 😅

mirka907
14. jan 2010

Biba mi cez den 3 az 4 hodiny..Ak spi dlhsie (teda v kociku) tak cca 4 ak spi len pol hodku tak 3. Vydrzala by aj dlhsie ale ja jej davam takto aby mala 5 jedal za den a ked pridu prikrmy tak pekne odlisim ranajky, obed , veceru , desiatu a olovrant🙂)))V noci jej davam o pol 2(po 5 a pol hodine ) a potom okolo 5tej..Hore je sice castejsie ale vtedy jest nedostava...vtedy bojujeme🙂)))

uankab
14. jan 2010

bibi, jeeej 🙂 .. mali sme krasne pocasie, vsak? 😉
my teraz papavame velmi sporadicky, cez den aj kazde dve hodinky, v noci sa budime tiez casto ale papat dostane vacsinou po 2-3 hodinach... snazim sa nekojit ak je to pod 2 hodiny.. ale my mame teraz sopliky a trosku zvysenu teplotu, tak jej davam castejsie aby nebola dehydrovana nahodou...
a teraz mi placka v postielocke a nemoze zaspinkat... no neviem, cele nase spanie je teraz posahane.. a to si neviem predstavit co bude ked budeme doma... 😖
ivka, myslis ze probiotika na to pomahaju? nam sa to zhorsilo, zasa 😖 .. krcik uuplne priserny, cerveny supinkaty... neviem ci to je tym jogurtom, alebo cim...

bibulienka
14. jan 2010

uankab...pocasie bolo krasne, nato ze bol april...
baby, dik za odpovede... ja som to tiez v noci skusala "bojovat" a nedat jej papat po 3 hod...ale nicim sa pol hodinu neda utisit... reve ako by sme ju tyrali...tak nakoniec dostane papat a spi... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙄 🙄 🙄 🙄 ...
inak vcera som si bola vybavit v soc.poist. papiere...tie co treba potvrdit pri prechode z materskej na rodicovsku dovolenku... tak ma nastvali... kvoli dvom krizikom a jednemu podpisu mam cakat tyzden kym to spravia...lebo v 21.storoci to nemaju v pocitaci ktory maju na tejto pobocke ???!!!!! a ta ochota 😠 😠 😠 😠 keby som sa ja tak spravala v robote k pacientom tak chodim pravidelne "na koberec"...
inovujem porekadlo: daj volovi funkciu a on vymysli lajstro a cakaciu dobu... 😢 😢 😢 😝

uankab
14. jan 2010

bibi, ja som skusala to iste... ale uuplne marne, magdalenka revala ako u zivot, ked dostala papat tak hned zaspinkala... cize u nas to je naozaj hlad, pretoze vzdy papa okolo 10 minut...
a s tym porekadlom mas pravdu... my sme vybavovali na Slovenskej ambasade v Londyne papiere pre drobca, no uuplny socik tam je... manzel sa s nimi aj pohadal, bol tam taky 25 rocny tajtrlik a hovori mu ze do 7 dni vam dame vyjadrenie (vybavoval cestovny doklad na cestu domov)... tak sa mm ohradill ze predsa o 7 dni cestujeme, a ze mu povedali ze to mu vystavia na pockanie ked tam bol v septembri lebo vtedy to zobrat nechceli a ze ma prist po sviatkoch... a jeho odpoved bola, ze tak ma prist vtedy ked bude ta pani pri okienku !!! a ze preco by to mal on spravit... no skoda slov, nastastie doklad mame, len dufam ze budeme fit.

mirka907
14. jan 2010

Biba ked mas socialku za sebou, vies mi poradit?Viem ze pri prechode z materskej na rodicovsku treba ist na urad prace, na socialku a nahlasit zamestnavatelovi, len neviem ake tam je poradie a kde mi aky papier daju...kde mam ist najprv?
Ja malu ked v noci place najprv necham tak....nikto sa k nej neprihovara a vacsinou sa sama utisi a zaspi...ked ju beriem na ruky tiez to konci tym, ze musi dostat papat. Uz 6 noci mame za sebou co dostala jest len v tychto casoch a stale cakam zlepsienie , teda ze sa mi nebude budit skor a pytat jest. Som zvedava kolko to este potrva lebo mne uz pomaly dochadza "para".

uankab
14. jan 2010

mirka a nepisali v tej knihe, ze sa to ma skusat len 4 noci za sebou a v pripade ze to nefunguje, tak s tym prestat a skusit zasa o dalsie 2 tyzdne??? aspon take nieco sa mi mari ze som citala...

mirka907
14. jan 2010

Pisu to tam pre pripad ze chcem oddialit ranne papanie...Ja ale nechcem to ranne papanie oddialit len zredukovat mnozstvo jedenia v noci...Pomaly 5 mesacne dieta predsa nemoze byt hladne 4-5 krat za noc. A nasa nie je hladna este o pol 2 ked jej davam jest...Parkrat potaha a spi, takze to je jednoznacne o zlozvyku...Radsej sa ho pokusim odburat teraz, ako potom odburavat ze vstava v noci 10 krat ako to mnohe baby vo forach pisu. No ved uvidime....z tych 6tich noci mame za sebou jednu kedy vstala len dvakrat ..prvy raz o pol 3 a druhy raz o 5tej(o 5tej uz vstava pravidelne kazdu noc), tak mozno ich casom bude viac.

ivkaivka
14. jan 2010

uankab, na teme o ekzeme jedna pisala, ze s nimi to urobilo zazraky. U nas sa zazraky zatial nekonaju, no na probiotikach pise, ze uzivat dlhodobo.
bibka, nastastie vsetky papiere u nas vybavuje manzel, tak aspon to mi odpadava. Treba to hlasit aj zamestnavatelovi? To nie je automaticky?
Baby, to co mate za knihu? Nech ju aj ja kupim.

uankab
14. jan 2010

mirka a kedy ju vecer naposledy kojis? my kojime okolo siestej vecer a potom medzi 10-11, okolo 2 a rano 5... snazim sa ju nekojit castejsie... teraz posledne dni sa mi budi presne kazde 3 hodiny, niekedy prespala aj 4, hlavne prvy spanok bol najdlhsi a kojila som az okolo pol noci, teraz sa to zasa posuva na 10 😲
ivka, ta kniha je niekde na webe.. ja ju mam stiahnutu, posli mi mejl a poslem ti ju... niekto pise ze aj modra indulona robi zazraky, tak ja uz neviem...

mirka907
14. jan 2010

Vecer kojim medzi 7 az 8mou....Baby ja uz neviem co mam robit co sa denneho spania tyka...Malu uz neviem uspat inac ako v kociari alebo ju necham vyrevat...ale to reve uplne ze brutalne aj hodinu. Na rukach spi len kym je na rukach, cumel nehrozi, mojkanie tiez nie...V kociari ju davam na dlhy spanok cez obed ale rano a poobede katastrofa...Ja uz fakt neviem co mam robit....

bibulienka
14. jan 2010

taaakze...prechod z materskej na rodicovsku dovolenku...
- tam kde ste si boli vybavit prispevok pri narodeni dietata (na urade prace, soc.veci a rodiny)... vam mali dat ziadost o rodicovsky prispevok (4stranove uzasne lajstro 😲 😲 😲 😝 😝 😝 )... potrebujete k tej ziadosti este tri papiere a to :

1.) treba poziadat zamestnavatela o uvolnenie na rodicovsku dovolenku, napiste do ziadosti ako dlho chcete byt este doma a kedy planujete nastupit do roboty... potrebujete pisomne vyjadrenie zamestnavatela
2.) k zidosti ste dostali aj papier kt.treba dat potvrdit na socialke... a to ze ste boli pred materskou nemocensky poistne a ze ste mali narok na materske.. (to je ta blbost, ved ked ste dostavali matersku naco vam to maju zase potvrdzovat????)... to je to co trva tyzden 🙄 🙄 🙄 🙄
3.) rodny list dietata a OP

...no a tym celym idete na urad prace atd... a oni vam daju tu uzasnu sumu 256 eur ( po novom ) mesacne...

asi tam... som sa rozpisala 😉 😉 😉 dufam ze som vam pomohla 🙂 🙂 🙂 ak este mate otazocky sem s nimi 😀

ivkaivka
14. jan 2010

skus tu indulonu,no nam robila neplechu, mala to este horsie. No vyskusaj na nejakom kusku a uvidis ako zareaguje-drzim palce.

psychosandra
14. jan 2010

ahojte mamicky, som studentka 5.roc. psychologie v Bratislave a pisem diplomovku na temu zazitok porodu a tymto by som vas rada poziadala o pomoc. Ak sa medzi vami nachadzaju mamicky-prvorodicky, ktore su max. 4 mesiace po porode a neboja sa zucasnit interview so mnou, bola by som velmi stastna a velmi velmi by mi to pomohlo. Cielom mojej prace je porovnat vypovede zien, ktore rodili klasicky vaginalne, cisarskym rezom a alternativnym porodom (do vody, na stolicke,...) a ciastocne tak dopomoct buducim mamickam v rozhodovani, akym sposobom privedu babo na svet. Anonymita zachovana, informacie budu pouzite vylucne v diplomovke, som ochotna za vami vycestovat. Rada by som vas este poprosila, ak aj poznate vo svojom okoli nejaku cerstvu mamicku, ktora splna tieto podmienky, bola by som rada, keby ste ma kontaktovali na sandruska.s@gmail.com Cim viac ucastnicok ziskam, tym lepsie dakujem a tesim sa na vas

kwetinnka
14. jan 2010

bibu ja somvp raci bola a nic taketo mi nepovedala ze potrebujem..to tam budem musiet ist znuvu a ja som si myslela ze mi staci to tlacivo..a tusim ze nieco take o nemocenskom som si vybavovala este ako teho..to musim aj teraz?
TA nasa reakcia na Johson..no už sa to hoji..normalne jej ta poskodena koza zlieza...no už ten krem nechcem vidiet.Ivi a ake probiotika pouzivas...ja som skusala tiež koli kakaniu..a mam pocit ze ked som jej to davala nekakala..a ked som prestala zas zacala normalne kakat.

uankab
14. jan 2010

mirka a nezaspinka ti pri papani? mne castokrat tak magdalenka zaspinka, potom jej supnem cumlik ked chce este cmulkat a hlada a spinka tak... uz to neriesim co sa ma a co nema, tak ci sa tak su este malicke, a spacie navyky sa im budu postupne menit.. a co clovek to rozna teoria, niekto hovori ze takyto sposob zaspinkania je uuplne v pohode... a je to urcite lepsie ako mat umrncane a nespokojne babatko...
a s tym plakanim inak pozor, jedna baba pisala ze si tak jej babatko vyrobilo pruh na brusku ☹

mirka907
15. jan 2010

Uankab mne sa este nikdy cez den nestalo zeby zaspala pri papani...No nic budem skusat dalej co zaberie...Skoda ze cumlik neznasa. Len v kociariku a ausedacke a to tiez nie vzdy...Ked nad tym tak rozmyslam, zacinam mat pocit ze mala prechadza na 2 spanky za den.
Mne mala place iba ked chce spinkat ale to si potom vynahradi cely den 🙂)
Inac noc o nieco lepsie...vstala len raz navyse o 00:15 ale sama sa pekne ukludnila a zaspinkala. Potom vstala presne o pol 2 a o 5tej...snad sa to zacina trosku zlepsovat...Horsie ze ja neviem v noci spat ...zas som 2 hodiny kukala do blba...
Biba vdaka za navod.

janka3.12
15. jan 2010

bibi super ze viem, lebo buduci tyzden sa chystam na socialnu, kde musim 8 dni pred ukoncenim materskej oznamit koniec materskej🙂 chapete??,🙂 papiere a papiere, tak musim napisat do roboty, len neviem ako na to lebo predbezne chcem nastupit uz v septembri, no co ak sa nieco zmeni, zase na urad prace a vsetko dookola? haluz....

miruska ja sice nekojim, ale nemoze byt cez ten den este hladna? aj ked si ju dokojila nechcela spinkat? Oliver cez den tiez spi len v kociari, doma max. 30 min, takze ked sme doma, hra sa, papame cca kazde styri hodky a po cca dvoch troch hodkach si musi nachvilu zdriemnut, ale nie nadlho🙂 a ani on neznasa cumel, len ked uz je prispatucky inak ho vypluje🙂

ja stale pouzivam iba na kupanie syndet(nahrada mydla) SEBAMED, a olivovy olej, ked ideme von detsky krem na tvar Sebamed a nemam ziaden problem.....nechcem mu vysusovat pokozku mydlami a sprchovymi samponmi

teraz rpzmyslame ci dame Oliverka do jasli, alebo aspon do roka a pol najdeme opatrovatelku(mame kontakt na jednu detsku sestru na dochodku) tak neviem:(

mirka907
15. jan 2010

Janka moju malu kojenie uplne nastartuje...Skor to vyzera akoby jej dodalo energiu..Hladna nie je urcite...davam jej papat kazde 3 hodky aj ked este nepyta...Dnes zaspala bez problemov...potrapila som ju aby sa unavila a potom som ju raz dva uspala. Ale co na nu plati dnes , neplati uz zajtra...Vlastne uz ani poobede🙂))
Janka ja by som asi brala tu opatrovatelku.Tiez idem v pondelok riesit robotu , tak som zvedava. Plus som zacala studovat dokumenty na jeden certifikat, tak mam o zabavu postarane.
Tiez pouzivame sebamed...mame penu do kupela a ten krem na tvar a som spokojna...Plus este pouzivam niveu na zapareniny a ta je uplne super...Okrem toho davam olivovy olej na supinky co mame sem tam vo vlaskoch a este holtov krem na velmi suche miesta, kde nepomohol sebamed ani indulona..

kwetinnka
15. jan 2010

JAni ty už sa tiež chystas do prace??Ja zatial kupem viac menej v cistej vode..obcas mydlom od clorane..ANm olej na hlavicky nezaberal tak mame taku masticku z lekarne na to.A ten krem z nivei je super..aj ten SOS...nten mozem dat na kazdy cerveny fliacik a za chvilku je prec

uankab
15. jan 2010

Mirka, tak mne Magdalenka zaspinka skoro vzdy, ak ju teda nekojim akurat potom co sa vyspinkala... len ju nedavam odgrgnut, lebo vtedy by sa mi zobudila, ale necham ju lezat na posteli na boku... aj teraz tak spinka, taha uz 1,5 hodiny... a poobede v kociariku mi zaspinka bez jedineho slova... taktiez vecer po nakojeni, napapa sa, odgrgneme, dam do postielky a spinka, niekedy jej dam cumlik aby si nezuzvala rucicky... vase deticky si ich tiez pchaju do pusy? ja som uz z toho chora a neviem co mam robit, mame totiz na rucicke ekzemik z toho ☹ ... no a uz sme hore, pocujem ako rozprava, tak utekam za nou 😉

ivkaivka
15. jan 2010

kwetinka, davam jej infants dophilus-tusim tak sa to pise. Na ortopedii sme pochodili celkom fajn, perinka len na noc, tak aspon nieco. Mala mi teraz nevie zaspat, nevie co so sebou, vrti sa, kope ako diva...ach jaj, asi jej dam na spanie vankusik, aj tak som povodne chcela, ze aspon na denne spinkanie jej ho necham, nech to mame o mesiac uplne o.k.
Este jej nasli v hrdle stafylokoka, v noce nieco na mi... sa zosalim. Uz aj ja kaslem, manzel tiez...bludny kruh. So spanim sme sa vratili k staremu najskor o jednej rano.

uankab
15. jan 2010

ivka 😖 .. my odsavame sopliky aspon 5x za den, nechapem kde sa v takom malom nosteku moze nahromazdit tolko bordelu 😖 .. dufam, ze sa do utorka dame dokopy a budeme moct ist domov... a inak nechapem, to nie je olivinka skor unavena? Mne Magdalenka place kolkokrat uz vecer o 6... vacsinou to robim tak, ze hodinu, max. 1.5 hodiny po poobednajsom spanku ju kupkam (co vychadza okolo 5.30, 6.00) a hned po kupkani ked zacne byt mrzuta kojim a ide spinkat... keby som kupkala fixny cas (napr. o 6), tak ak sa zobudi o 4, tak dovtedy by nevydrzala a kupkanie by cele preplakala... cize ak mi poobede skor vstane, ide aj skor spinkat... malokedy sa stane ze po kupkani je este ziva a hrame sa dlhsie ako 5 minut...
mam na vas otazocku, ako riesite ked sa vam babatko pokaka pocas spinkania? zobudite ho a prebalite, alebo ho nechate spinkat dalej? hlavne ked sa to stane cez den... napr. v kociariku pocas spinkania.. dnes sami Magdalneka zobudila na to, ze sa vykakala a zaspinkala zase... ak by som ju isla prebalit, tak by sa rozobrala a uz by nezaspinkala a bola by mrzuta... 😖 ... ako to riesite vy, co robite v takom pripade?

janka3.12
15. jan 2010

nuz baby s Olim sa dnes nedalo, tak je uz druhykrat vonku, je s nim teraz manzel....nedala sa mu zaspat podobne ako Vikinke, len mrncal o 5 min rozpraval a rehotal sa azase dookokla, tak som mu po 4 hodkach dala papat a vyslala som ocina na misiu, zaspal uz pri nakladani do kociara...miruska no ale co budeme s nimi furt von alebo co? ci pana normalna fuska....

kwetinka hej idem do prace najma kvoli hypo ale pravdupovediac ja som taky neposeda, nemam moc rada dlho stereotyp, aj ked babatko nie je nikdy stereotyp, ale chyba mi uz praca...no ak by sa dalo ostala by som do toho roka a pol, no neda sa:( ale neberime to tragicky, som stastna ze je maly zdravy a ja koncim v praci uz o pol druhej( kvoli ziareniu mame skratenu pracovnu dobu) takze som doma skoro

mirka907
15. jan 2010

Ivka super...tak velmi sa s vami tesim...vsak je to velka ulava ked vidis malu ako sa moze volne pohybovat?Viem si zivo predstavit ze nevie co so sebou...moja mala expertka radsej ani spat nejde...asi sa boji ze ked sa zobudi bude to cervene cudo spat🙂))..Ale vazne dnes sme boli 3 hodiny vonku a ona spala mozno hodinu a 15 minut..Inac nic...Doobedu 40 min a teraz po velkom boji zaspala pred cca 10 minutami...
Uankab mne mala dokaze byt poobede bez problemov hore aj 5-6 hodin...Co aj absolutne nechapem...Vstane napr o 2hej alebo 3tej a uspat ju este potom je upne ze zazrak..A samozrejme spi 30 minut. Viac nie..A rovnako spi v postielke, aute aj kociariku....uz to raz tak vyzera, ze mam proste dieta, ktore nepotrebuje spat...No ja sa snazim aby si aspon tu polhodinku este poobede pospala....ale uz sa ozaj tesim kedy realne prejdeme na 2 spanky cez den...budem s nou bojovat len raz..lebo raz bude spat urcite v kociariku🙂))))
A to kakanie...no u nas to je stale za bdeleho stavu, takze realne som to nezazila, ale cez den by som ju asi nechala...v noci by som urcite prebalila....
A mala si pcha vsetko do ust....pasticky a palec su ale najlepsie...Ked jej dam namiesto palca cumel , tak ho chyti do ruky a obhryza...a potom ma nervy ze nema v ustach ani palec ani cumel...
Ivka, vy a vase choroby...katastrofa... normalne nechapem.. ale asi zberas choroby za nas vsetky...drzte sa!!!!

uankab
15. jan 2010

mirka, u nas sa to tiez nestava casto, ked bola malinke babatko tak zvykla v noci okolo druhej vzdy kakat, a to som ju vzdy prebalila... a cez den dnes mozno prvy krat... tak ale co uz, keby som to nepocula tak sa nad tym ani nepozastavim 😉 ... nechala som ju veru spinkat, mame vecer navstevu tak chcem aby co najdlhsie spinkala aby si ju trosku uzili aj oni... verim ze nebude mat velmi vystipanu ritku, pouzivame latkove plienocky, takze s nimi to snad bude ok...
ja tiez davam cumel alebo hracku na ohryzane, castokrat je v puse aj cumel/hracka aj rucka, pripadne hracku pusti a zasa rucicka... a vobec sa nad tym nejeduje, ked to nejde, hracku pusti a rucickou si trafi bez problemov 😀 .. horsie je ze ma strasne suche prsteky a to ze si ich pcha do pusy vobec nezlepsuje.. ale vysvetli to babatku !!!
u nas 5-6 hodin voobec nehrozia... tak 3, ak 4 to je maximum ked je unavena a nevie zaspat... inak svagrinina mala nespala cez den vobec ked mala 5 mesiacov, mala bola strasne hyperaktivna a vecer neskutocne urevana... ked vidia ako sa Magdalenka vydrzi hrat s jednou hrackou aj pol hodinu a pekne mi sediet na kolenach (ked skypujeme), tak nechapu...
idem zehlit 😝 , papa

celin
15. jan 2010

to spanie cez den maju asi vsetci rovnake . Kubko v kocari zaspi bez problemov a spinka aj 3 hod. doma pol hodku, ked spi hodinu tak to je zazrak. a uspavanie v postielke nehrozi, v kociariku ako tak zaspi, ale najlepsie sa mi uspava v cestovnej postielke. mame ju, lebo chodievame k babkam tak aby mal ked spinkat a ta postielka sa trosku hojda a pritom susti a to ho uspi. len poslednu noc sa budil skoro kazdu hodinu a dnes spal dokopy za cely den 2 hod. cely den je usmiaty a ked spi tak place. neviem preco. mozno mu idu horne zuby, ale to sa mi zda skoro a uplne nam zatial stacia dolne. tie vysli uplne bez placu.
kubko je cez den unaveny uz po 2 hodinach. vydrzi max 3 hod. a tiez su ruky stale v ustach a najlepsie obidve naraz.
vydrzia sa vam babatka hrat cez den aj same ? kubko vydrzi tak 20 min a potom vykrikuje a mrnci. a manzel hned uteka a sup Kubko na ruky. a ja sa potom idem zblaznit ked som tu sama. manzel robi na zmeny 130 km od domu a tak ked robi tak je 3 dni prec a potom je zas par dni doma.
ivka chudatko na vas sa vsetko lepi. snad ste si uz vybrali vsetky choroby.
Kubkovi vcera brali krv a zmykali ho dost dlho,lebo potrebovali 2 skumavky a hrdina to vydrzal. plakal az ku koncu, lebo sa mu nepacilo ze mu drzia tak pevne rucicku.

bibulienka
15. jan 2010

Lucka v kocarku zaspi bez problemov a spinka aj 2 hod. doma spi max pol hodku, ked spi dlhsie cudujeme sa.... 😀 😀 😀 😀
posledné noci sa budi skoro stale...rozhadzuje rucickami a je nekludna....
cez den byva unavena uz po 2 max 3 hodinach
no a ruky ma v ustach stale....slinta.... neviem kde sa v tom mini telicku berie tolko slin...podbradnik je za pol hodinku cely mokry... 😵 😵 😵 😵 😵 😵
sama savydrzi hrat mozno pol hodniku s hrazdickou alebo na brusku ked docahuje hracky... potom sa dozaduje
pozornosti... vela toho cez den neurobim 😒 😒 😒
...aj vam obcas deticky placu tak ze ich nemozete utisit??? vsetko vyskusam, nie je hladna, ani mokra ani unavena a len reve a reve... trva to asi pol hodinku a nakoniec od vycerpania zaspi... ja neviem, co to je???

ivkaivka- drzim palce nech ste rychlo zdrave...
my ideme v pondelok na ockovanie...moja malinka .. 😝 😝 😝 dufam ze nebude velmi plakat...

ja by som tiez isla do prace hned... velmi mi to chyba aj ked s LUCKOU SA FAKT NENUDIM...ALE CHYBA MI TEN KONTAKT S LUDMI...som akcny typ...ale najskor to pojde asi az ked Lucka bude mat 1 a pol roka...uvidim ak sa mi podari najst jasle a bude vsetko OK a dcerenka bude posluchat mozno pojdem robit skor...

celin
15. jan 2010

Kubko place len velmi zriedka, stale sa usmieva. Lucka mozno len potrebuje vybit nahromadenu energiu. Asi bude tiez akcny typ.

mirka907
15. jan 2010

Mne sa mala vydrzi hrat sama aj dve hodiny....Jej staci ze ma vidi...tak ju mam pri sebe na hracej deke alebo v kresielku ...ked zacne byt nervozna viem ze je cas ist spat.
Biba aj mne celkom chyba moja robota...prave dnes mi volali ze kedy sa planujem vratit a v pondelok idem na pokec, tak som zvedava na com sa dohodneme. Plus mam moznost robit este aj z domu nieco ine dovtedy, tak teraz zvazujem co a ako.
Mne mala tiez niekedy tak silno place...ale to uz naisto viem ze je vtedy ked chce spat...vtedy teda dokaze narobit poriadne rodeo...myslim si ale ze potrebuje vybit zvysnu energiu...
Co som strasne vdacna, tak mala my uz prestala plakat ked sa zobudi...Dost dlho sme mali take stavy, ze pospala pol hodinu a ked vstala, hned plakala a chcela sa ukludnit na prse..teraz vstane a vykecava sa s postielkou, hniezdom a ozve sa niekedy az po pol hodine alebo este neskor...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre