Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

celin
8. mar 2010

ivka chapem ta, my ked chodime cvicit a cvicim s nim ja tak place len trochu, ale ked ho zoberie sestra tak place ze mu sopliky vyletia, zachvilu je uplne spoteny a ked ho obliekam ani rucicky nevladze dvihnut a v aute zaspi. tiez mame cvicit 3 az 3x denne ale niekedy to nestihame alebo zabudneme, musime sa polepsit. prve 3 mes sme cvicili poctivo.nedvihal a neotacal hlavicku, to sa velmi rychlo upravilo, cvicime uz 4 mes ale teraz ziadne zlepsenie nevidim.
ivka boli ste cvicit u inej sestricky? u nas s nim cvicim ja a sestricka sa pozera a ked si zaplatim este navyse hodinu tak cvici ona.

bibulienka
8. mar 2010

mirka..tak ako??? viki je urcite ok... a ako dopadol tvoj pokus so sackom??? u nas to fungovalo, nalepila som a hrali sme sa a do 10 min to bolo hotove 😵 😵 😵
drzim palceky vsetkym detickam ktore cvicia... a aj mamickam...nech sa vam dari.. 😀 😀 😀

uankab
8. mar 2010

joj tak to cvicenie je dost brutal.. to si neviem ani len predstavit, chudatka deticky... to co tam s nimi robia ???
inak som si vsimla, ze magdalenka ked sedi, tak sa tak klati na jednu stranu - na pravu... nedavam ju sedavat, sedi len v tej stolicke ked papa, obcas do letatka ale to minimalne... robia to aj vase? nechcem aby bola skrivena ako paragraf :(...
dnes som dala tekvicu, vecer bola cela vyhodena, ale to moze byt este z tej brokolice, uvidime zajtra... uz som z toho unavena, tu dietu drzim vyse mesiaca, ani neviete aku mam chut na nieco normalne!!! dnes som na obed mala bezlepkove cestoviny so zemiakom a kelom 😝
ten sacok si neviem predstavit, ja som malinkej este moc nechytala, nic take odomna nechcu... ale zasadne ked ju necham rozbalenu, nech si len tak pokopka nozickami. tak sa pretoci na brusko a cvrkne si mimo 😅
a som straasne unavena, papa

kwetinnka
9. mar 2010

AAhojte,tak nase noci sa ustalili na dve budenia o pol nopci a o 3..a budicek o 6.Ked už davate vsetku zeleninu a masko co dalej??este som jej nedla zltok a chcem zacat tento tt ovocim..ale chcela by som už nieco nove skusit..už ked jej to zacalo chutit...je uspech ked mi zje 100..120..konecne.Vcera sme boli v poradni ..tak mame 7200g a 69cm...narastla za mesiac 5cm...ja sa mozem divit ze jej nejak rychlo su veci male.A Dr sa ma pýta ci nam idu zuby a ja ze nieee..nejdu..a ona mi na to..ale co by nesli idu vam horne..a pojdu asi vsetky naraz...hovorim ze suuper....aj sa mi zdalo ze si viac derie to horne dasno..ale nejak som si nemyslela ze zuby.
Tifany drzime palce...vsetko dobre dopadne uvidis...uzivaj si brusko....aspon pre mna bolo tehotenstvo uper obdobie..aj ked vysledok je este lepsi..
A dnes mame pol roka...Mirus ozaj aka bola reakcia na Psika? nasa ho uplne miluje....

kwetinnka
9. mar 2010

JAJ a ten moc nam sa tiež podarilo hned na prvy sup..a to som sa bala..ci som sterilitu zachovala ale vysledok bol negativny..tak som bola rada...:o))

mirka907
9. mar 2010

Biba, tak podla pediatricky vyzera ze je mala ok. Napisala nam pre istotu sprievodku k neurologicke, ak by zacala vracat alebo sa inac spravat. Ze po pade sa to moze prejavit do 3 dni.
Vcera este predtym ako sme sli k doktorke tak tresla hlavu o roh stola...Cestu mala zablokovanu velkymi vankusmi, no ja mam pocit ze pre nu su vsetky tieto veci signal, ze je tam nieco zaujimave a samozrejme dostala sa cez nich..Utekala som kupit chranice rohov a dnes rano ich uz objavila a dovtedy do jedneho z nich babrala az ho odtrhla a radost ze ma super novu hracku...Som zvedava s cim pride dnes...
Vysledok pokusu so sackom: sacok prazdny, koberec mokry 😠 ...Uankab, ved to, ze na chrbte neostane. Hned sa supne na brusko a podho na potulky...
Celin, Ivka drzim palce s tym cvicenim,..Musi to byt fakt brutal....Aspon vam po cviceni lepsie spia?
Uankab a nechcela si pockat, kym sa mala od brokolice vycisti a az potom dat dalsiu zeleninu?Ak nedajboze bude alergicka aj na tekvicu, budes to vediet rozlisit?
My dnes ideme na masko a ovocie. Maso davam telacie, cez vikend som naporcovala, uvarila a zamrazila a ovocie skusim najprv kombinaciu mrkvy s jablkom.
Ja malu nedavam sediet...pockam kym si sadne sama ....Mam ju par minut denne v lehatku, v nom ju aj krmim hoci mam aj jedalensku stolicku, ale kym nesedi tak ju do nej nebudem davat.
Ma uz take pokusy ze cez brucho ist do sikmeho sedu, uz sa jej to aj raz ci dvakrat podarilo, ale sediet este nevie.
No a dnesna noc: milionkrat hore a okolo 4tej neskutocny rev a cca hodinku uplne hore ...Manzel do toho zacal mat blbe reci, tak som sa s nim este cvicne pohadala.

mirka907
9. mar 2010

Kwetinnka psik ju az tak neocaril. Hrat sa s nim hra, ale zeby ho nejako preferovala povedat nemozem. Ona ma kazdy den radsej nejaku inu hracku a teraz je hlavne zaneprazdnena objavovanim veci v byte.
Kweti super ze spite lepsie . Ja sa toho asi nikdy nedockam a najhorsie je, ze akoby som toho uz tak nemala dost, tak este aj manzel sa sprava akoby bol z ineho sveta.
My mame vahu 8150 a dlzku nejakych 70...No buchta je to ...

bibulienka
9. mar 2010

kwetinnka..gratulujem Lili k polrocku... 😎 😎 😎 .... u nas v noci okolo pol jednej sa napapala a rozhodla sa ze je uz rano a spat netreba...tak ale nakoniec po polhodine presviedcania zaspala...cca o stvrtej jedla zase a vstavala o pol siedmej...
mirka ..Viki je ale fakt sikulka...velka a vobec nie je buchta...spravna baba..
inak Lucia si snazi sadat... ale v lahu na brusku alebo na chrbte nevydrzi dlho taha sa hore...este jej to velmi nejde ale za ruky sa vytiahne do sedu sama..a miluje sedenie...uz jej to ide super...vobec uz nepada a hra sa konecne aj polhodinku sama...ale musi mat vyhlad na mna..inak koniec sveta--- 🙂 🙂 🙂

janka3.12
9. mar 2010

kwetinka vsetko naj k polroku....

bibi ako robis ovocie...Olimu nejako ciste jablko nechuti, neviem ci zajtra neskusim dat jablcko do mliecka alebo pridam pocas varenia trosku krupicky...idem hladat nejaky recept🙂

bibulienka
9. mar 2010

jani..bud podusene jablcko alebo hotovu vyzivu...Lucke chuti 😵 😵

mirka907
9. mar 2010

My sme teraz zjedli celu flasticku mrkvy s jablkom...chutilo jej🙂...Inac na tych hamanek vyzivach je napisane ze obsahuju cukor, tak teraz neviem, je to prirodny cukor alebo normalny?

celin
9. mar 2010

ja som jablko podusila ale nemalo uspech, ani banan.ani hruskova a broskynova vyziva. ale vcera konecne zjedol zemiakovu omacku. ale nie na obed.to nechcel ani lyzicku a ked sa vyspinkal tak potom sa napapal. a vypil 150 ml caju jablko s medovkou.
aj aj prajem Lilinke vsetko naj k polroku.
kubko sa neudrzi v sede ani chvilu a ani sa nepritiahne do sedu. ale ani sa mi nezda ze by robil pokroky po tom cviceni. mame 3 cviky a cvicime len 2 cviky. ten treti sa nam nedari. to ho mam skoro zalahnut aby som ho zafixovala a on sa ma akoby plazit ale ma taku silu ze ho neudrzim. skusala nam ten cvik zmenit ale aj tak mi utecie. a sediet asi nebude vediet kym sa nebude snazit. on lezi na brusku, uspesne cuva akruti sa do kruhu a ked na nieco nedosiahne tak trieska rukami a nohami do podlozky a ked to nepride k nemu tak sa na to vykasle. ale teraz posledny tyzden si ho davam aj sediet na kolena aj ked by som nemala ale je strasne umrncany asi mu idu ocne zuby. dasienka ma zdurene. a noc ani nehovorim. uz som uplne hotova.
chcem mu kupit CD prehravac od FP snad ho zabavi aspon cez den.

ivkaivka
9. mar 2010

Mirka, moja nespi lepsie, ona uz asi vobec nepotrebuje spat. Rano sme sa hrali od 02.30 - 4.00 a tak od 6.00 -.7.00 a budicek o deviatej. Teraz po cviceni sa zrevala, chcela som ist von, no musim pockat kym si zdriemne, tak som zvedava, kedy vyrazime.
Ako davate ten zltok? To do kasicky? prosim nejaky receptik. Mala stale nekaka a to som jej dala aj tu Hippku, dnes asi mixujem slivky. Vodu vypluva, caj...ani neotvori usta. Dnes je nervozna, urevana, uz 2x som s nou cvicila, bol to des, mna ruky bolia jak slak.
Celin, cvicite na zemi, alebo na stole? Ja na stole, len sa mi velmi smyka, asi skusim zem.
Kwetinka, vsetko naj, naj, naj.

celin
9. mar 2010

ivka my cvcime na stole a tiez sa mi smyka a aj preto mi asi utecie, ale mame cviky ze nohy maju trcat zo stola aby sa nezapieral tak na zemi sa nam to neda. ale ja sa hlavne musim zlepsit a cvicit pravidelne.
my sme vcera varili omacku. 3 zemiaky uvarit vo vode domakka a potom pridat 300ml dojcenskeho alebo mater. mlieka nachat zovriet a potom do toho nastruhat natvrdo uvarene zltko. ale zatial sme bez zltka varili.

bibulienka
9. mar 2010

😨 ja zltok davam do zeleninky , len uvarim vajicko, vyberiem zltok a roztlacim ho lyzickou
celin, mirka..vy este dost kojite, ze??? davate detom aj kasicky s umelym mliekom??? ja by som chcel alucke dat ale nasa pediatricka to nevidi rada ale ja uz nemam tolko mliecka na zarobenie kase, len Lucia vsetko vypije a odsat uz nemam co...

celin
9. mar 2010

bibulienka ja som posledne 2 tyzdne len kojila, nic ine nechcel, ale ked som mu robila kasicku tak som dala sunar, 2x uz mal sunar aj ked som ho nechala mamine, tiez nemam dost na odsanie. ja som mu uz aj kupila ryzove mliecko s kasou a medove mliecko. preferuje sa len materske a umele vobec, ale ja som to skusala kvoli noci ci nebude lepsie spinkat. nepomohlo. a nasa pediatricka mi naposledy nedala ziadne rady ohladne krmenia, len ze mu nemam davat kasicky aby nebol tucny. on je dost velky. hlavne ze mu odporucila homeopaticky sirup na spanie ktory je pre deti od 30 mesiacov. 😒 aj som chcela zmenit doktorku ale akosi sa neviem rozhybat.

uankab
9. mar 2010

kwetinka, vsetko najlepsie k polrociku 😵
baby, Magdalenku nieco obchadza... v noci poriadne nespala, bola kazdu hodinu hore, budila sa vzdy s velkym krikom, nakoniec skoncila u nas nadranom v posteli... doobeda mi vela nespinkala, max 20min. zdala sa mi byt teplejsia, tak som jej odmerala teplotu a mala 37,4... dala som jej trosku tekvicky na obed, ktoru mi hned vygrckala, nakojila som ju a vygrckala aj to 😖 ... zasa som jej odmerala teplotu, mala 37.7, tak som jej dala paracetamol, trosku mliecka a isli sme nachvilku von, lebo nevedela zaspat vo vnutri... teraz spinka v kociariku, ale kazdu chvilu sa budi a place so sna 😖
dufam ze bude ok... ekzemik je dnes lepsi, tak dufam ze to aj tak zostane, klop klop...

mirka907
9. mar 2010

Uankab zeby dalsi zubok? U nas noci ciste psycho a cez den dnes umrncana na nevydrzanie...Teraz som mala jedno stretko a chuda moja mamka s nou bola 2 a pol hodiny vonku v tej kose nech si posi. A dnes skusam len dva spanky...Jeden mala 40 minut rano do 10tej a ten druhy od 12:45 do tretej a musi vydrzat do vecera. Tak ci tak je umrncana, tak je to jedno...Snad vecer odkvecne a pospi aspon prve 4 hodiny.
Teraz ked sme prisli z vonku, tak som jej dala zeleninu a masko a zjedla cely avent poharik. Musela som ist este zohriat zo 50 ml cukety a zemiaku kym mala dost...
Biba ja este kojim ale keby som chcela odsat tak uz nehrozi. Ja som jej normalne dala nestle mliecnu kasu s umelym. Ale prvykrat skus kasu niekedy rano, kebyze jej nahodou nesadne.
Ja som este zltok nedala ale malej som dala neslane kukuricne chrumky ochutnat u svagrinej a celkom jej sli, tak ich musim kupit..
Celin my ten CD prehravac mame a az taky extra dobry sa mi nezda...Ale zas ked mala bude sediet tak sa s nim viacej vyhra...
Kweti vsetko naj Lili k polrocku.

mirka907
9. mar 2010

Ja z malej chytim infarkt...Dostala sa k zasuvke a uz som len videla ako do nej babre rukami...A teraz sa durdi ze som ju odtial zobrala prec. Zajtra musim utekat kupit kryky...Co take okrem chranicov rohov a krytiek budete kupovat?

mirka907
9. mar 2010

nie kryky ale krytky

uankab
9. mar 2010

mirka neviem, nic tam nie je vidiet... ale ani spodne nemala nejako extra navrete ked jej sli, tak mozno... ja som odsavat veru neskusala, ale dufam ze do kase sa mi podari nieco odsat... nosite este prsne vlozky?
ja hej, tak snad si nefandim s tym odsavanim 😅
no viki je veru sikulka... my este nelozime takto ale tusim sa mam na co tesit 😝 ... este existuju take peny na dvere, aby si babo nepricviklo prsty, to urcite budeme kupovat.. plus kedze byvame v poschodovom domceku, budeme potrebovat aj dvierka na schodiste...

mirka907
9. mar 2010

Celin este k tomu CD prehravacu, dala som ho pred chvilkou malej(nech ju nelakaju zasuvky a podobne) a uz mi duni hlava, co dookola pocuvam...."je cas na vesele pesnicky, psik, kravicka, ovecka, opicka a tak dookola... 😠

celin
9. mar 2010

viki je sikulka. a este myslim ze existuje nieco na supliky a skrinky aby ich neotvorila ale nie som si ista. zatial som nad tym nerozmyslala my mame daleko k lozeniu.
ja uz prsne vlozky nenosim, uz mam malo mlieka.
kubko je tiez mrzuty a uz druhy tyzden malen 2 spanky. vecer ledva vydrzi do 19 a zaspi uplnebez problemov. v noci sa budi kazde 2 az 3 hod., napapa sa a spi dalej a vstava medzi 5.15 a 6.
ja tu mam teraz mamu tak chodi s malym na prechadzky a prechadza sa aj 3 hod kym kubko spi tak trochu oddychujem.
kubko dnes zas vobec nechcel papat. mal mrkvovu polievku s ryzou. ja neviem preco prestal papat. 😒 papa len MM a pije caj.

uankab
9. mar 2010

celin, skus ho zobrat do kuchyne ked mu pripravujes papanie... magdalenku to velmi zaujimalo, vsetko pozorovala, ani nedychala 😀 ... dala som jej olizat aj spachtlicku, ked uz mala papanie hotove, tak si ju pekne zobrala do ruky, dala do pusy.. podla mna to moze pomoct, bude vediet co ide papat.. plus nechaj ho, nech sa v tom "posprta" on, kludne aj prstami a tak si da do pusy... alebo mu naber na lyzicku, daj do rucky a on si da sam do pusy (teda magdalenka si trafi lyzickou do pusy, mne ju brala z ruky)... snad nieco z toho pomoze...

celin
9. mar 2010

uankab dakujem za rady. ked mu mackam obed tak je so mnou v kuchyni aj lyzicku mu dam, da si ju do pusy a zaksichti sa ako keby sme ho chceli otravit. este som ho chcela nechat sa v tom posprtat, ale zatial nesedi v stolicke na papanie. je v kresielku a tanier drzim v ruke, ale asi ho necham aj tak.
on papal pekne od ukonceneho 5 mesiaca asi mesiac a potom som mu uvarila masko s mrkvou a to mu nechutilo a odvtedy nechce. neviem ci je to nahoda alebo kvoli tomu.
uankab citala som na nejakom fore ze homeopaticke cipky viburcol su super ked idu zubky a mojej sestre ich odporucila doktorka aj na zvysenu teplotu po ockovani. mozno by vam pomohli.

simusska
9. mar 2010

baby prosim vas neviete mi povedat ze ako ste sa citili presne pred zaciatkom kontrakcii? prislo to tak zrazu ci nieco bolo predtym?

bibulienka
9. mar 2010

simusska...u mna to bolo postupne, ale ja som sa pomaly otvarala uz niekolko tyzdnov pred terminom porodu...ale myslim ze vacsinou je to postupne, najprv pomaly obcas a postupne sa intenzita zvysuje

sedula1
9. mar 2010

Bibulienka, vedela si presne ked prisli tie porodne kontrakcie, ze uz je to tu? Ked postupne, tak fakt ti zacali kazdu hodinu, potom kazdych 50 min. az kazdych 5 min? Tak ako sa vsade pise?Aj intenzita sa zvysovala? Pytame sa ako blbe, ale ked nad tym rozmyslam a blizi sa to, tak zacinam pochybovat nad vsetkym..

miriam11
9. mar 2010

sedula1, ked to pride, tak urcite budes vediet, ze to su tie kontrakcie a ze nastala ocakavana chvila. Tvoj instinkt Ta nesklame, uvidis, budes sa citit inak a budes vediet, ze to zacalo. Na pravidelnost by som sa moc nespoliehala. Ja som citila kontrakcie od zaciatku po 3 min. trvalo to asi hodinu, potom 2 hodky nic, potom zase prudke kontrakcie po 3 min. a sup a uz som bola otvorena na 4. Takze je to individualne. 😵 100% budes vediet, lebo to sa neda nevsimat si toho.

janka3.12
10. mar 2010

sedulka nuz poviem to takto, mne odtiekla voda, anastali pravidelne bolesti v podbrusku opakujuce sa kazdych zhruba 5-7 min, akoby pri menzes....ja ze mam kontrakcie, no ziadna kontrakcia na zazname nebola...kazdy tvrdi ze vies kedy to pride, ale ja som nevedela, myslela som ze krcovita bolest v podbrusku je kontrakcia - a nebola:( takze neviem, vraj ti ma stvrdnut brusko...co sa intenzity tyka u kazdej je to inak, drzte sa

bibi ja som jablcko dusila, no nechcel, dnes idem urobit ryzovu kasicku a jablcko mu dam do toho..uvidime

Oli sa taha do sedu sam aj z lahu, akoby robil brusaky...a ked ho rano ocino prebaluje a da si ho hlavickou na vankus, posadi sa sam🙂 no v sede sa neudrzi pada na bok, je velmi aktivny, az mu uz pomaly nestiham, lozit nejako nevyzera...dviha zadok ale otaca sa akurat dookola za hrackou a sem tam sa posunie ale malinko, horsie je ze v kresielku sa mi uz otaca a skriabe sa von, mame aj cestovnu postielku so sietovinou po bokoch, tak tam je cez den, no nema tam dost miesta, tak zvazujem ze kupim puzzle, lebo v obyvacke zatial nemame koberec len parkety....nie je to puzzle trosku tvrde? ake s nim mate baby skusenosti? u nas je vsade vypredane okrem hypertesca, tak by som objednala z internetu, len neviem ci pri takom pocte, radsej nepriplatit a nekupit koberec🙂🙂🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre