Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

janka3.12
22. mar 2010

zuzka, mna gynekologicka posielala do porodnice len kvoli tomu ze mi tam robili CTG.....aj ked v knizke pisu ze posledny mesiac by sa malo chodit do porodnice, neviem ake maju doktori medzi sebou dohody, asi len pan Boh tusi:(

baby maly mi dne zachripol, bez teploty ci kasla, dala som mu kalciovy sirup, zajtra zavolam dr. ze ci treba dojst, lebo kdesi som citala ze by takto mohol zacat aj akutny zapal hlasiviek.... :( slak ma trafi.......dufam ze to ma z toho "pridusenia" u svokra s tou piskotkou, ktovie, uvidime zajtra

zuzkakrupka
22. mar 2010

janka3.12: dakujem no som rada, teda ze sa na mna nezabudlo a asi je to normalne....

arrett
23. mar 2010

Ahojte maminky
Ďakujem Vam za rady a povzbudenie. Vcera som bola z toho vsetkeho fakt mimo. Dnes uz je malickemu lepsie. V noci som ho kojila o jedenastej, potom o tretiej a az rano o pol siedmej. Takze sa vyspinkal doruzova. No a rano mal uz taku peknu prazenickovu kakanicku:-!) Tak sa vaeeelmi tesim. Netusim co to bolo, ale dufam, ze uz je to prec. Dnes mu dam este raz ten ryzovy vyvar a daufam, ze to uz mame zazehnane.
Prajem Vam krasny den bez vacsich starosti🙂))

janka3.12
23. mar 2010

juj tak to sa tesiiim🙂

my sme dnes boli u doki, dala nam cebion, a kalciovy sirup na to zachripnutie, tak dufam ze sa nerozbehne kasel a bude vsetko ok🙂

ivkaivka
23. mar 2010

zuzka, ja som nechodila do nemocnice vobec, moj lekar mal ctg a porodnicu som videla az v den porodu. Neboj, o chvilu to mas za sebou.
arrett, super, ze je uz lepsie.
Jani nam na zachripnutie pomohol Hedelix a to som vyskusala vsetko mozne (min.5druhov).
Dnes som davala Hipp spenat so zemiakmi, no najprv nechutilo a potom sa rozpapala. Dnes je opat leniva, nechce sa pretacat, hadam to nezabudla??? Boli sme cvicit, isla som s placom, vraj ma stale obly chrbat...bla, bla,bla...normalne som mala pocit, ze si mysli, ze s malou necvicim, ze ju zanedbavam...povedala som, ze sa aj pretaca a absolutne ju to nezaujimalo, stal o ten chrbat a ze nebude napredovat, ze viac cvicit, stale nieco meni na tych 2 cvikoch, ale so slovami toto ste mali robit tak...aj ked mi to naposledy ukazala inacno ja mam pocit, ze robim co mozem...neviem ci sa nemam na to vykaslat a nechat to na Olivijku, nech to zvladne sama...
Dnes davam surove jablcko a mrkvu. Kupili sme take sladke jabka, postruhala som, dala do toho postruhanu mrkvicku, normalne 1.davku som zozrala ja, co to bolo take sladucke, tak som zevedava, ci mladej bude chutit

mirka907
24. mar 2010

Zuzka ja som do nemocnice chodila ale mala som zazmluvneneho doktora, takze preto. Moj gynekolog mal vlastny USG aj CTG, takze som bola sledovana aj tam.
Ivka nechces zmenit rehabilitacnu?To nie je v poriadku ak odchadzas s placom, ved by ta skor mala povzbudit a nie zjazdit. A ze ta kritizuje ze zle cvicis a pritom ti ona stale ukazuje cviky inac, to sa mi tiez nezda ok.
Inac gratulka k pretoceniu a ona to nezabudla, uvidis ze nam dnes napises ze sa pretocila zas🙂
U nas doma sa len huci...Vcera mi isla hlava vybuchnut, aka bola mala umrncana. A skoro si dasna vytrhla, chuda moje. Na noc som jej dala nurofen od bolesti a spala fajn. Bola hore len 3 krat a noc predtym len 2krat.
A hlavu mala uz neviem kolkokrat otrieskala o zem. Ked budem mat cas tak hodim video na FB co robi.
Inac gratulujem babatkam ktore mali 7 mesiacov.

mirka907
24. mar 2010

Ach moje nervy...dostala som sa na Mimibazar a odvtedy len objednavam a objednavam...To je nebezpecna stranka... 😠

janka3.12
24. mar 2010

vitaj v klube Mirka 😉 😉 😉 minule, som si povedala ze kupim nieco v obchode, ale ked som videla tie ceny za take krpate malinke veci, tak dovi dopo:( a ked si predstavim ako maly rychlo rastie...
aj ja blahozelam vsetkym k 7 mesiačikom.....Oliverkovi nechuti ziadna kupovana zelenina, naopak ovocie len kupovane.) Hipp slivkova a Hami slivka jablcko, papal aj Hami hruskovu, ale dva dni sa skoo nevykakal /neplakal ani nic/ - tak hrusku radsej nepapame🙂

mirka907
24. mar 2010

Janka preco si ma pred tym hroznym pozieracom casu a penazi nevarovala? 😉

bibulienka
24. mar 2010

mirka...presne ako hovoris mimibazar je pozierac...ake skus mimiaukcie...to je obcas trochu adrenalin... 😵
my este zuby nemame... ale prerezava sa jeden spodny..
inak dnes vstala o siestej a spala o osmej 10 min..a je taka ziva ze neviem ci vobec zaspi....
inak mame novu najhracku... take "pohariky" z ikei..daju sa vkladat do seba a na seba...uz sma sa s nimi dnes hodinu hrali..najvacsia zabava je ked jej po poharik nieco schovam a ona to hlada... 😵 😵 😵
inak...vcera manzel Lucku naucil dat papa...je taka zlata...

mirka907
24. mar 2010

janka, biba ako ste pripravovali zltok?

bibulienka
24. mar 2010

moja velka slecna... 🙂

bibulienka
24. mar 2010

vajce uvaris 10min,vyberies zltok a polovicku pomrvis do zeleninky pre papanim

mirka907
24. mar 2010

Mala je zlatucka🙂...Krasne satky ma...
Vdaka biba, idem sa do toho pustit🙂

bibulienka
24. mar 2010

dakujem..aj my dnes papame zltok...
aaaaaaaaa moje dieta zaspalo pri uspavanke na youtube...

arrett
24. mar 2010

Biba tvoja mala je kraaaaaasna.. a tie licka🙂)) gratulujem k 7 mesiacom🙂)

uankab
24. mar 2010

ahojte, som tu len na skok.. Magdalenka od pondelka noci horuckuje, stale ma medzi 38-39, dnes rano o siedmej mala 39.5 ☹ .. paracetamol nebazera vobec, nurofen len kratucko, po 2hodkach je teplota opat hore.... a to dnes vecer sme mali vyrazit na cestu domov, ale ak bude zle tak pockame, ved to mame skoro 20 hodin cesty !!!

bibulienka
24. mar 2010

arrett..dakujem...
uankab...je mi luto, ze mate taketo starosti...s cestou urcite pockajte, bolo by to pre Magdalenku velmi narocne...drzim palce nech sa mate uz skoro lepsie...

ivkaivka
24. mar 2010

ahojte, no vecer na posteli sa pretacala a dnes nic. Tu rhb asi zmenim, dam jej este jednu sancu, uvidime co bude bud.utorok.
Uankab, my tiez teplotujeme, rano mala 38,6 - dala som cipok a uz nema, tak neviem ci to budu zuby (ale dasna su ako vzdy, tak asi nie), pretoze inac je o.k. praveze ukecana neskutocne, no nemozme cvicit, kvoli teplote. Dnes deticky u nas boli palit Morenu, tak sme boli bez kociara pozriet, mala sa nevedela vynadivat - tolko deti...
Bibkka, mala je uzastna, uz sama takto sedi?
Vcera jej to jablcko s mrkvou nechutilo,m tvarila sa, akoby jedla jed, az ju triaslo. Nechapem, ten hnus spenatovy zbodla, akoby nic a to sladucke...no je to normalne, ze jej sladke nechuti???

bibulienka
24. mar 2010

Ivi..ano Lucka uz sama sedi, a nechce uz vobec lezat ..ked ju len polozim tak sa zacne pretacat a snazi si sadat...a ked ju nedam sadnut tak sa zlosti...
inak mam pocit, ze Lucii asi zltok nerobi dobre...aj dnes som jej dala polovicku zltku a o dve hodiny na povracala, ako aj minuly tyzden... pisala som dr.mail...som zvedava co na to povie??? 😝 😝 😝

ivkaivka
24. mar 2010

bibka, no mojej sa minule cely den po zltku grgalo, asi je este na nich tazky, mozno staci malinky kusocek namixovat. My stale teplotujeme, tekmer cely den nespala, je nervozna, opat sa nepretaca a aj keby som jej ukazala zivu opicu, tak ju to nenadchcne. Je neskutocne leniva, uz neviem co s nou, cely den sa len certi, mrnka...zeby to boli zuby? Dasienka na to nevyzeraju...
Potom napis co povedala Dr.

bibulienka
24. mar 2010

no takze..dr. povedala ze ked zltok neznasa (vyzera to tak kedze vracia ked ho spapa)..tak jej ho nemam urcite vobec davat..skusime ked bude mat rok..mozno to potom zvladne...takze zltok skrtam z jedalnicka... Lucia je tiez obcas mrzuta..ale mne sa zda ze ten zub uz pojde..dnes som jej dala chladene hryzatka a pol hodinu som nevedela ze mam dieta 😵 😵 😵

kwetinnka
24. mar 2010

UAnkab dufam ze už je malicka lepsie...tiež si myslim ze cesta by bola narocna aj pre dospeleho,nie to este pre drobca.My sme zas chory...teda ja som zacala..a aj Lili kasle jak stary tuberak..zatial nastastie nesopli...tak neviem ci tie teploty minuly tt boli predzvest choroby alebo zubov...Dnes mi Dr povedala ze aj spodne sa nam deru...snad sa nezobudi zo dna na den s tolkymi zubami 😀 Bibi mala je tam zlatucka...gratulujem z 7 mesiacikom...strasne to letiii..je ocarujuca ako vzdy.Tie uspavanky su super sa mi pacia..a mam pocit ze celkom aj uspavaju 😀 .Aj ked keby ste poculi ten krik ked ocko uspava..ako keby drzal za nohy dolu hlavou...ale chcem aby si zvykla sak pred tým nebol problem..nech maju cas pre seba.
A my sme zvladli zltok v pohode..akurat ten spenat ju straasne zapiekol.Bibi tu ryzu si malej dala co povedala..a uvarila zeleninu s maskom zvlast a ryzu zvlast??A tiež nasej chuti kupovane ovocie alebo cerstve to co som jej vyrabala v lete je jej este kysle.
A aj tie miniaukcie su nebezpecne...už som si vydrazila aj bazenik na leto:o)

bibulienka
24. mar 2010

no ryza Lucku vobec nenadchla...papa len tu ryzovu krupicku s ovocim to jej chuti...ale ryza a maso nula bodov...ja mam doma asi vegetarianku..
kwetinnka...drzim palce aby ste sa mali skoro fajn... 🙂 🙂 🙂

bibulienka
24. mar 2010

ozaj Silvi..dakujem...za gratulaciu a som rada ze sa pesnicky pacia...

janka3.12
24. mar 2010

Olimu ryza s maskom chuti, ale samoška tam musim dat kopec inej zeleniny a zemiacky, takze tipujem ze tu ryzu tam ani neciti🙂
ja som zlatok este neskusala, raz ked som ho uvarila, som ho tam zabudla dat a nejako k tomu zatial nedoslo🙂 ale skusim

mirka veru mala som ta varovat, ale aj ja ked vidim nieco za dobru cenu, asi som uz pohodlna, plus v MT moc velky vyber nie je, tak kupim, s manzelom mame dohodu ze raz mesacne🙂 tak sa ju snazim dodrziavat, ale ak nieco treba tak dohoda nedohoda🙂🙂🙂

uankab mrzi ma to s tou teplotkou...kdesi som citala ze paracetamol, potom nurofen a kombinovat dookola....tak neviem, drzkajte sa

mirka907
24. mar 2010

Janka ja som tam nasla krasne sportove supravicky a nechala som tam dnes 77 eur.... 😖 ...No ale u nas v KE nic take nekupim a ja som strasne zatazena na tieto sportove vecicky...A dalsiu supravu mam rezervovanu ...Ale asi si dam na najblizsi mesiac, dva zablokovat pristup 😠 ...
My sme dnes papali zltok a chutil, zatial bez nasledkov, uvidime co bude.
Uankab, Kweti.. vy sa dajte cim skor dokopy.

kwetinnka
25. mar 2010

Dobree ranko dievcata...dakujem ze na nas myslite..asi to pomaha..mala už aj menej kaslala v noci..sopliky nastastie nemame.Manzel dnes odsiel na 4 dni na lyzovacku z robotu..timbulding...sak to poznate.Tak sa snad nic vazne nezomelie..mamina dojde k nam dnes spat..bude to mat blizko do prace. My musime mat skoro v kazdom jedle kalerab...vtedy jej to chuti..zemaky ju velmi nenadchli.Už by mohla prejst na rezim prespim celu noc...budi sa sice len raz alebo dva krat...ale potesilo by..hlavne keby posunula ranne vstavanie.Keby zjedla viac kase vecer vydrzala by dlhsie..to už som si odsledovala ze spanok je v zavislosti od kase..ak nedam vobec je hore á 3 hodky.
Tie uspavanky sa mi pacia..aj sme na tu prvu rano tancovali po izbe od radosti az vyskala...aby s nimi clovek vyvadzal na to by ich bolo.A vecer pri nich zaspava..aspon ma podmaz:o)
BAbulky prajem vam krásny pohodovy slnecny dnik:o))
Ozaj ako uskladnujejte masko pre drobcov..v nejakých nadobkach?? chcem si to dat do nadobiek od ladu ..tak ja len ze ci nemate este nejaky tip.

janka3.12
25. mar 2010

kweti veru aj my mame kalerab skoro vzdy, je t take sladsie🙂som rada ze sa vam to lepsi
Oli je uz menej zachrputy, kalciovy sirup zabera, normalne je to, moja maly hrdina, ja by som kalciovy sirup bez zapitia asi vyplula:(
Oliverkovi som uz musela dat na zem deku aby sa mohol volne hybat, v cestovnej postielke ma uz malo miesta🙂, mame sice v obyvacke bordel ako po vybuchu ale cert to ber, radsej spokoje babo ako vypucovany byt 🤐
uankab ako malinka? dufam ze je to uz lepsie a tie horucky ju moc nevycerpali chudatko ☹

uankab
25. mar 2010

babenky, dakujem ze na nas myslite.. malinka stale nic moc, vcera sme mali 39,7 boli sme u lekara, ten nas poslal do nemocnice kde sme stravili 3hodiny... vyzera to byt virus, zobrali nam stery na streptokoka, dychanie hrdielko uska ma uuplne ciste, plus mala rucicku zapalenu vraj kozna infekcia - testovali sme BKM tak neviem ci to nemoze byt aj z toho, zjedla som az jeden jogurt.. plus grcka velmi... striedam nurofen s paracetamolom, mam pocit ze ten paracetamol vobec nezabera, dali sme jej ho rano a stale po hodine ma 38,6... tak ja neviem, kedy pojdeme domov vobec netusim... utekam k nej, papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre