Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka907
13. apr 2010

janapon vitaj...🙂my tiez este sami nesedime, ale tie 2 sekundy kym sa da na 4 a zacne stvornozkovat vydrzi 😀 ...Celin vitaj v klube prilis akcnych deti🙂)). Ved pockaj ked sa ti postavi, este len to budu srandy...

mirka907
13. apr 2010

Celin, Kubko je super🙂...A Viki inac nikdy necuvala...rovno sa pustila dopredu...mozno ked zacne chodit bude prv cuvat 😀

bibulienka
13. apr 2010

Kubko je krasavec, a vodu ma viditelne rad

mirka907
13. apr 2010

Citali ste novinky ohladom rotarix vakciny?
http://www.sukl.sk/sk/bezpecnost-liekov/bezpecn...
"Dobre" co?

bibulienka
13. apr 2010

hej mirka uz som to pocula...ale pre nas uz niet cesty spat..mala je zaockovana, uz len dufam zebude OK 😅 😅 😅

kwetinnka
13. apr 2010

Noo nasa je už tiež zaockovana..co už

bibulienka
13. apr 2010

ozaj Kwetinka...ospravedlnujem sa...LILI mala 7 mes...zabudla som gratulovat..prepacte....tak aspon dodatocne... 😵

janapon
13. apr 2010

ja som tie keksiky zatial dala iba do jablka, tak neviem ci farbia 🙂
nam plavanie zacina v utorok, sa uz nevieme dockat 😀
podla mna je Kubko dost pevny aj sikovny. ja fakt nerozummiem preco tam musite stale chodit.ved vie vsetko co by mal vo svojom veku vediet. a vela vedel aj skor, nie? 😉

kwetinnka
13. apr 2010

v pohoodke....nic sa nedeje...a kam budete chodit plavat? do Alvy?

janapon
13. apr 2010

ano do alvy. aj vy tam chodite? boli sme tam na ukazkovej hodina a pacilo sa nam.hanka si to maximalne uzila 😀

janapon
13. apr 2010

a takto sa tesi ked ideme papat.staci ju dat do stolicky a zbada svoj tanierik 😀

kwetinnka
13. apr 2010

nie my chodime ,aj Biba s Luckou do SNOPu..tam je to cez vikend,a je tam za podobnu cenu 10 vstupov.No my sme to chceli hlavne tam koli tomu ze je to cez vikend.XZlatucka je...nasa sa takto veru na jedlo netesi..

janapon
13. apr 2010

SNOP je na zahradnickej? lebo zatial mame zaplateny len jeden kurz a samozrejme by som chcela nieco lacnejsie. kolko to tam stoji?

kwetinnka
13. apr 2010

noo prvy stal menej...ale teraz to zvysili na 150..co je celkom dost...my už teraz chodime na druhy..resp..neboli sme lebo bola chora..ale v nedelu už ideme

janka3.12
13. apr 2010

kweti Lily všetko naj k šťastnej 7. 😉

bibulienka
13. apr 2010

hannah je zlatucka...asi bude sibalka , ze???
ano na zahradnickej je to cez vikend co je fajn , lebo s nami chodi aj ocko...ano stoji to 150 eur na 10 lekcii...ale povedali sme si, ze to Lucke darujeme, nepotrebuje vela hraciek a toto jej nieco pekne daa..... 😵 😵

kwetinnka
13. apr 2010

Som presne toho isteho nazoru...nieje to malo penazi...ale presne vela hraciek nema..a co ine vies u dietata v takomto veku rozvijat..takto sa nebude bat vody,deti..bude otuzovana,nauci sa nieco nove...
Jani dakujem...

janapon
13. apr 2010

ved prave, je to dost drahe, ale podla mna to nie su vyhodene peniaze. len neviem ako dlho budeme chodit 😒
v alve mali teraz akciu za 134eur ale len 8 hodin.vraj je nejake plavanie aj na kramaroch, ale cenu neviem.Kwetinnka aj ja sa pripaju k prianiu tvojej Lily.
bibulienka, mas pravdu, hanka je taky maly certik.a strasne sa vie rozculovat 😀

celin
13. apr 2010

aj ja prajem Lilinke vsetko naj. Veru to plavanie je super. A Kuba to veelmi bavi. U nas to nastastie nie je take drahe, ale musim sa odvazit soferovat. Aj auto sme kupili kvoli plavaniu a zajtra mam ist prvy krat sama s Kubkom.

kwetinnka
13. apr 2010

tak drzime palce..aby ste stastne dosli:o))

bibulienka
13. apr 2010

pripajam sa statnu cestu prajem celin..aj ja zacinam soferovat sama....ale veeellllmi pomaly 😖 😖 😖

celin
13. apr 2010

Dakujem, dufam ze sa odhodlam a zajtra napisem ako sa nam islo

uankab
13. apr 2010

celin drzim palce, ja som sama s magdalenkou este nesoferovala...
dnes bol dost zly den pre nas... magdalenka bola ako sto certov, neobsedela sekundu na mieste, nechapem co s nou tak silo... na obed som uz bola taka nervozna z nej, ze som isla s nou von na prechadzku... musime si najst novy rezim, vstava totiz rano o 6 a potrebuje 3 spanky a neviem ako to mam cele zladit s papanim... dnes treti den papala jablcko, ma z neho vyhodenu tvaricku a poobede strasne grckala, vsetko na co sa pozriem je ogrckane, ja nic ine nerobim len periem, zehlim, musime vytepovat vsetky koberce...vecer zalomila uz o 6,30 som zvedava aka bude noc... joj mam zlu naladu a ani mm nie je doma aby som sa mala komu vyzalovat....keby som sa aspon najest poriadne mohla 😖

mirka907
13. apr 2010

Ja som na soferovanie antitalent...tiez sa uz ale musim dokopat. No Viki zaspala o 8mej a uz stihla byt raz hore, tak som tiez zvedava na noc. Inac pamatate sa, ako som vravela, ze si ideme dat na vianoce vstavanu skrinu?tak dnes konecne sme ju objednali...a v piatok ju pridu spravit, tak sa tesim tesim...no ale dali sme si na cas co?
Lili vsetko naj.

celin
13. apr 2010

Uankab, mate to tazke. chapem ta ja tiez byvam 3 dni sama doma dost casto a ked je Kubko mrzuty tak mam dost a potom vecer sama. Ale vy este trampoty s papanim. Kubko spava vacsinou 2x denne, no niekedy je unavenejsi a spi 3x a v papani rezim nemame, vsetko robime podla toho ako spava.
Ja mam zajtra soferovat sama s Kubkom prvy krat. 😒
Vodicak mam 16 rokov ale vzdy som mala poruke vyhovorku preco nemozem soferovat.

kwetinnka
14. apr 2010

Doobree ranko...Lili spava niekedy este aj 4 krat....ked sa rano zobudi tak o hodinku este pospi 2-3 hodinky...a od toho zavisia aj tie ostatne spanky...niekedy este dva....Ja este vodicak ani nemam...vzdy bolo nieco dolezitejsie..ale chystam sa...aj ma to dost stve ze nemam...obcas by sa velmi zisiel.
JA som teraz dva tt sala doma...teraz mam podnajomnika..kamoska u mna spava...tak apson vecer si mam s kym pokecat.Noc sme mali dobru..neviem co je to za novy mores...ale nechce vecer jest..a pritom naposledy jedla okolo pol 4..iba sa napila...nechcela nic.A jedla az o 3..už sa to spanie ustaluje co sa tesim...ale ranny budicek sa nemeni...
Uankab nam sa mozes vyzalovat...velmi ma mrzi ake mate trampoty s tým papanim..urcite to nieje lahke...ani mat zeleznu trpezlivost nieje vzdy jednoduche...tiež už ked som s nervami v koncoch idem von.Bude lepsie uvidis,nebudu vas trapit ani zubky,ani alersie...ona je asi aj z toho nervozna...ved to musi aj svrbiet nie?

celin
14. apr 2010

Dobre ranko, veru chudatko Magdalenka, ak ju to svrbi tak to nie je nic prijemne. Ist von je zachrana, ktora vzdy pomaha a ide leto takze to bude super, mozme byt vonku viac.
Ano vodicak sa zide, ja som rada ze mam konecne auto aj ked velmi nesoferujem, ale mam istotu ze ked sa nieco stane tak sa mozem odviezt ked som sama . Plavanie sa ale dnes nekonalo, strasne leje a nechce sa mi absolvovat prvu jazdu sama s Kubkom hned v dazdi. A aj som rada, lebo som unavena a celkom si uzivam ze sme sami doma s Kubkom a nemusime nikam ist, nic vybavit, nikto neotravuje,.... budeme len oddychovat dnes
Kweti aj tak LIli dost dlho vydrzi v noci nepapat. Kubo zje vecer 250 ml sunaru o 19.30, potom 23.30 a 3.30 zas 200 az 250 ml. A potom rano nechce jest az niekedy o 9 a cely den sa babre s jedlom a nemozem donho vela dostat a potom to zas v noci dohana .Neviem ako to otocit nech jedava viac cez den. Pre neho je jedenie strata casu. 😀

mirka907
14. apr 2010

No u nas zje Viki vecer okolo pol 6 kasu (robim riedku na flasu), a potom o tej pol 8mej si len parkrat cucne mliecka a hotovo, skor sa hneva ze chcem aby jedla. A potom az v noci medzi tou 1 az pol 3tou si pyta. No a okolo 5tej ale chce zas , ale rano ked vstane si zas len parkrat cucne aby sa nepovedalo. A cez den ma mliecko uz len raz okolo 3tej a to papa asi 3 minuty. No velmi tomu neublizuje.
Uankab veru mate to velmi tazke, ale klobuk dole ako to zvladas...

janapon
14. apr 2010

Dobre ranko. Mne sa Hanka napapa okolo 18-19 a potom az rano oklo 5. v noci nepapa ani nepije, len sa obcas zobudi ked strati dudlik alebo ked sa otoci na brusko a nevie sa otocit spat. zato cez den zaspi max. 2, obcas 3x ale len na 40-50min. ☹
rezim nemame ziadny ani v papani, ani v spani.
a v poslednej dobe zaspava skoro stale s placom a ani vonku to nie je lepsie :( prvych 20 preplace a potom zaspi na chvilocku, asi idu zase zubky ☹

mirka907
14. apr 2010

Biba, to s tym sedenim v kresielku co si spominala, si myslela asi nieco podobne co? 😉 ..Este stastie ze tie nase deturence mozme v kresielkach priputat, bo neviem neviem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre