Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

ivkaivka
18. máj 2010

Ahjte, dlsie som nebola, no citam poctivo...zubky stale nic, akurat sa uz mala zacina dvihat na rucky, teda ked je na brusku uz sa neopiera o lakte, rehab.hovorila, ze je to uz len otazka casu,ked pojde na 4.
U nas strasna zima, s malou idem von akurat kym zaspi, tak ju supnem do verandy. Vcera sme uz museli prikurit, bola strasna zima a malej som musela dat na noc svetrik, bola ladova...uz by mohlo byt teplejsie,mame kupenu buginu, no stoji vo verande ☹
ani mi sme nic nepotrebovali ku krstu, tiez sme evanjelici

janka3.12
18. máj 2010

no baby Oli uz sam stoji bez opory na kolenach a ked sa ma o co zachytit pomaly vstava...zlate casy sa skoncili🙂

bibulienka
18. máj 2010

no jani..Lucka stoji na kolenach uz dlhsie a pri gauci ci stole alebo pri manzelovi a mne sa postavi...cakam kedy sa pusti...ale uz padla na zadok tak je opatrnejsia 😉 😉 😉 😉

celin
18. máj 2010

caute, veru zlate casy su prec, ani nestiham pisat. kubko uz stoji pri hocicom a tak musim davat pozor, on sa chce postavit aj tam kde sa neda. minule mi skoro spadol medzi skrinku na Tv a komodu a vcera sa chcel postavit o psa 😀
zaspavanie v postielke tiez hroza, 30 krat sa postavi a ked uz nevladze tak stoji a place. on si sadne alebo sa postavi aj v spanku niekedy.
no a dnes je cely den uplakany, taky este v zivote nebol, dufam ze to bude nejaky zub. dnes ani jest nechce a to sa uz pekne rozpapal.

arrett
19. máj 2010

Ahojte maminy
v noci nám zasa pipal monitor. Som úplne mimo. Nezazmurilasom ani oka. Všetko bolo na svojom mieste a predsa pipal. Stále si nahovaram, že je chyba v monitore. Nepripúšťam myšlienku, že simonkovi sa nechce nadychnut. Ach jaj, neviem čo mám robiť. Bojim sa.

janka3.12
19. máj 2010

....hm to by chcelo s niekym si monitor vymenit a vyskusat ho.....na nejakom inom babatku.....no to by aj tak nezarucovalo nic:( juj to ma mrzi.......
a ako to prebiehalo, ked si dosla Simonko spinkal? alebo bol hore ako naposledy?niekedy byvaju problemom aj matrace v postielke, aky mate?

arrett
19. máj 2010

Janka, zasa spal klasika v strede postielky na brusku. Chytila som ho za rucku, on sa prebral, otocila na druhu stranu a spal dalej. Nechapem. Pol roka ani pip a teraz toto. Skusime dnes vymenit baterky a uvidime. Ked nie, tak este skusim zavolat do buena note, ci nam ho nevymenia. Ja som si myslela, ze to najhorsie obdobie mame za sebou. Ved maly ma uz pol roka, tak to ide k lepsiemu. V lete sme chceli monitor vratit, ale ako pozeram, tak nehrozi. Mam nervy v prdeli. Snazim sa byt kludna, najprv vylucime monitor a potom by sme riesili simonka. Zatial nic iste nie je. Najhorsie na tom je, ze jednoducho z toho musi vyrast. Nic sa neda robit. Priserny zvuk toho monitora. Normalne som sa zobudila a par stotin sekund mi trvalo vsetko skalkulovat, pokial som prisla na to ze Simonko. Srdce na maximalnej frekvencii, myslienky k bohu. ach jaj. Este ze dnes nam slniecko svieti, pojdeme trosku von a potom do materskeho centra ku malym detickam vyvetrat hlavu.

janka3.12
19. máj 2010

ak sa smiem opýtať prečo ho dávaš spať na brušku...práve táto poloha je v prevencii SIDS najnvhodnejšia, držkajte sa

janka3.12
19. máj 2010

najnevhodnejšia

janka3.12
19. máj 2010

či to asi on sám takto spinkáva však?

arrett
19. máj 2010

no zo zaciatku spinkal raz na jednom boku, potom na druhom a potom sa zvaloval na brusko a teraz si uz tak zvykol.inak ani nezasúpinka. Snazila osm sa ho davat na chrbatik, ale sup a je na bruchu. Takze teraz uz nic neporiesim. Vseci sme brusko spaci🙂)) viem, ze tato poloha nie je vhodna. Ja stale verim, ze to je len plany poplach. Ved take polrocne dieta sa uz vie otacat, lozit po postielke a keby sa mu zle spinkalo, alebo dychalo tak sa snad otoci. myslim🙂

janka3.12
19. máj 2010

nás učili na medine že je to najtypickejšie do 6. mesiaca...aj preto v nemocnici kde sme mali monitor požičaný, sa vracia po dovŕšení 6. mesiaca veku.....verím že to bol len planý poplach

bibulienka
19. máj 2010

tak toto pisu "mudri ludia": Lekárom sa zatiaľ nepodarilo objasniť príčiny SIDS, ktorý je v súčasnosti je najčastejšou príčinou úmrtia dojčiat. Najčastejšie zomierajú deti medzi 2. a 8. mesiacom, pričom chlapci sú ohrození viac ako dievčatá. SIDS má vyšší výskyt v chladnejších mesiacoch, v rodinách s viacerými deťmi a postihuje deti z viacplodového tehotenstva. Medzi rizikovými faktormi sa uvádza i novorodenecká žltačka, chronická bronchitída, apatické deti s menšou pohybovou aktivitou a mnoho ďalších. Ukázalo sa však, že na SIDS zomierajú aj deti, ktoré neboli zaradené do rizikových skupín.
SIDS postihuje úplne zdravé deti

bibulienka
19. máj 2010

asi. tak.... tolko teoria, ja mam monitor tiez pozicany a nechme si ho az do 1. narodenin, spi sa mi kludnejsie 😵 😵

ivkaivka
19. máj 2010

kočky, rozoberate strasnu temu, ja som myslela ze je to len do 6 mes. a tak klud...
arrett,no muselo to byt hrozne, ja by som uz asi ani nezaspala. My monitor nemame, no verim, ze ho ani nepotrebujeme.
Troska ina tema: davali ste uz niekto cestoviny? Ja by som chcela dat zajtra a neviem s cim by bolo najlepsie.
Dnes sa uz mala konecne naucila ukazat na babike ocko a vlasky, tak sa tesim,trenovali sme to tyzden a vysledok sa dostavil-huraaaaa 😀 a moja mamca ju naucila hrozit a este sa pri tom aj mraci 😀

bibulienka
19. máj 2010

ivka ja davam cestoviny s kuracim maskom, mrkvou a porom..a Lucka vzdy vsetko spapa 😵 😵 😵

janka3.12
19. máj 2010

ivka ja davam cestoviny uz mesiac aj domace pohankove aj z obchodu zn. EMKA bezvajecne, tiez s maskom a zeleninkou, Oliverkovi cestoviny tiez velmi chutia.....uz sa tesim ked bude mat viacej zubkov a budem mu moct robit aj nejake spiralky alebo kolienka

ivka Olivinka je sikovnica🙂 Oli sa vie otocit ked za svetlom, kvetmi a svojim slimacikom/vankusikom, ked mu poviem, na papa mama a tata sa hrozne chichuna.) tak neviem co mu to pripomina 🙂 🙂 🙂

kwetinnka
20. máj 2010

Ahojte..nejak som sa nestihala ozvat..vcera lili spala od 7 do pol 7 rana..som cumela..ale cez den len 20minutove spanky.NAm lili vcera skoro spadla z pracky...soky...som sa triasla este 15 min potom..len sa zlakla...ale ja som si musela slahnut jeden fernet.
Ja davam tiež cestoviny tak ako dievcata..mam este kukuricne...ale kludne jej spolu so zeleninou uvarim aj vrtulky...a ked jej dam do misky aj ich sama pekne zje...to lubi velmi.J TERAZ ucim Lili poslat pusu,tiež sa otoci za kvetmi a zacina robit nieco ako hapci...vcera sa mi tiey postavila v choditku co mam v obyvacke..tak sme ho už dali pekne dole...nech sa z neho vykotula.
No ak by som strazila oboje...na cene by sme dohodli:o))

kwetinnka
20. máj 2010

Bibi tu ruzovu lucku prevaras...elbo teraz nainej teme som sa docitala ze netreba nevies??

mirka907
20. máj 2010

Bre ranko, Kweti ja kojenecku vodu neprevaram...a my vlastne prechadzame na vodu z vodovodu pomaly.

kwetinnka
20. máj 2010

A davas Lucku? alebo inu?

mirka907
20. máj 2010

Niekedy Lucku, niekedy Drobceka.

kwetinnka
20. máj 2010

My tiež drobceka a korytnicu...ale prevaram..tak neviem

janka3.12
20. máj 2010

kweti kym sme nezacli prikrmovat pili sme Lucku, prevarali sme, od 6. mes. sme na vode z vodovodu, bez problemov, prevaram ju

janka3.12
20. máj 2010

Oli sa dnes postavil v postielke 🙂

bibulienka
20. máj 2010

ruzovu Lucku, neprevaram ju ... 🙂
no Lucia sa postavi pri gauci a "prechadza" sa pozdlz gauca...pomaly a sustredene 😵 😵 😵
dnes sme boli hore len o druhej a potom budicek o pol siestej
dnes idem na prezentaciu z roboty vecer....Lucka bude s ocinkom...uvidime ako sa im bude pacit 😵 😵 😵

kwetinnka
20. máj 2010

tak skusim lucku a neprevarim lebo na korytnici je napisane aby sa prevarala...a voda z vodovodu...neviem..mam dilemu..lebo ta voda ide u nas na hektolitre..

bibulienka
20. máj 2010

ja zostanem na ruzovej Lucke, u nas sa tak vela neminie..na caj, na varenie....v pohode...

arrett
20. máj 2010

Dobre ranko maminky
neuverite, ale my sme teraz vstali, maly sa ešte v postielke rozpráva, od večera od ôsmej🙂 maly bol síce o 12 tej do jednej hore, plakal, netuším čo mu bolo, ale teraz sme sa aspoň vyspali. Nechápem 🙂)) Zasa nič nestihnem. Ale kaslem na to😀
My používame Drobceka. Je taká ako Lucka, len o polovicu lacnejšia. Zeleninku Simonovi väčšinou parim v parnom hrnci. Dajú sa tam urobiť aj cestoviny, mäso, ryža, vajicka. Úplne úžasný stroj. Všetko tam nahadzem, jedlo pre nás, pre simonka, zapnem kniflik a odchadzam. Nič neprihara, nemusím pri tom stať, pohodicka. Jedlo je zdravšie, zeleninka chutnejsia. Keď mu náhodou varim, tak vodu z vodovodu, lebo zabudnem dať drobceka. A potom keď dopapa, tak dám mu zapit ten zeleninovy vyvar🙂 Dr mi to odporučil. Takze tak. Včera sme vymenili baterky v monitore, zatiaľ bez zvuku tak sa teším. Pekný deň koceny

nelaadoerik
20. máj 2010

ahojte chcem sa opitat či je v tehotenstve povinna prehliatka u obvodneho lekara a zubara počula som že ak to nebudem mat tak nedostanem porodne tak poradte prosim nech to na poslednu chvilu vybavim dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre