Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka907
31. máj 2010

Ahojte...takze mame antibiotika...mala v noci len jojkala, rano mala teplotu, tak som sla ku doktorke. Ma zahlienene hrdielko aj sucho kasle, chuda moje male. Vcera som cely den mala tusaka, ze nieco nie je v poriadku, vela sa pytala na ruky a to ona nerobi a sakra mala som pravdu. Boli sme aj na chirurgii s nozkou a dali nam nejaky obklad ale nevyzera to na reakciu z ockovania...Za vsetko moze to piiiiip pocasie.

bibulienka
31. máj 2010

ahojte...vobec nestiham...Lucku nahanam po celom byte, dostane sa vsade a k tomu mam tri oponentske posudky k dizertacke a milion otazok ktroe "moji drahi oponenti" chce mat vysvetlene.... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄
uankab...Magdalenka je velka kočka v satockach... 😵
mirka..my ideme ockovat az 20.jula....
jani..gratulujem k 9 mes 😀 😀

bibulienka
31. máj 2010

ivka psika mame aj my..je super.Lucke sa velmi paci, tesi sa ked sa jej podari ho zapnut a ked hra melodiu ked mu chyti nozicku...
mirka. ... vikinke nech sa skoro uzdravi... dufam, ze skoro budete OK

kwetinnka
31. máj 2010

Miri tak to ma mrzi ze to nakoniec takto dopadlo na ATBSnad bude coskoro v poriadku..nech aspon teplotky ustupia.Ivi my mame psika tiež a ma velky uspech..mame sice toho starsieho...ale ma ho velmi rada.Bibi už ste ho aj kupili...sak si ho chela na narodky nie?
Magdalenka je uplne krasna v tých satockach..no to u nas este na take saty pocasie nebolo.
Bibi tak nech ti idu odpovede od ruky...už sa ti to pomaly blizi...

ivkaivka
31. máj 2010

vikinke prajem velmi skore uzdravenie. Drzte sa, chce to vela energie-budem na vas mysliet
Bibka, no tebe tiez strasne vela energie, ja Ti fakt nezavidim-brrr, oponenti a este traja.
Chcem k tomu psikovi- kolko pesniciek tam je a riekanky su ake? Co vlastne ten hafan dokaze? V popise je, ze uči: pismena, abecedu, čisla, počítanie, časti tela, farby, pocity,pesnicky...no papier znesie vsetko, tak sa radsej pytam
Dnes sme boli s malou vonku, pustila som nasich psov-no to bolo radosti. Male stena takmer pridusila, pchala jej rucky do papule, skriabala ju, stiskala, no uz som mala obavy aby Ema -psik po nej neskocil

kwetinnka
31. máj 2010

Neviem co vsetko vedia tý novsi..ale nas rapoce abecedu,ked si stastny..., Hlava ruky brusko kolena,kolaciky,kolaciky, pesnicka o pavukovi,povie ze: si moj kamarat, mam ta rad..a potom ..nos,cerveny noc,zlta nozicka..toto povie ku kazdej casti ked stlacis..a je tam aj riekanka o pocitani..a ine ma takto v rýchlosti nenapada.Ja by som chcela malej kupit tie FP kocky..a trojkolku..tak uvidime..
a ako si dopadla s tou sedackou?

ivkaivka
31. máj 2010

no kuririer este nedorazil, som zvedava kedy. My mame od FP aj korytnacku, ta sa malej velmi paci a aj mobil, no zatial ju nenadchol, akurat antenka, ta sa jej super okusuje. Este objednavali ste psika cez net, alebo z oobchodu?

bibulienka
31. máj 2010

uf...dnes som bola par hodin v robote, este zistit nejake info na tu obhajobu..brrrrrrrr...ako sa mi nechce...
my mame toho psika..ano kwetinnka uz som ho kupila lebo sme boli v hrackarstve a ukazala som ho Lucke a uz ho nepustila 😀 😀 😀 😀 nas ma aj svietiace srdiecko..tam je tiez melodia - hovori mam ta rad, objim ma, pod sa so mnou hrat...pocuvam to cele dni ale je super ze Lucka sa tak krasne smeje ked ho taha za usi...

janka3.12
31. máj 2010

Baby hovoríte o psíkovi FP?

ozaj Bibi akú trojkolku plánujete kupit malej....chcela by som Oliverkovi k 1. roku kupit nejaku, len aby bola co naj kvalita za naj cenu

mirka skoda....a nevysetrijue sa detom CRP aby sa odlisilo ci ide o bakterie alebo virus, aby sa vedelo ci treba ATB...u nas sa za to doplaca 3 eur..., ale neviem ci aj takymto drobcom

Ivka a akych mate psikov? dufam ze nova sedacka bude ok

takto sme sa vcera blaznili s Olim pred kupanim🙂

bibulienka
31. máj 2010

jani..ano psik FP... trojkolku vobec neviem aku..ked budem mat viac casu budem hladat.... 😀 😀 😀
aj u nas robi dr. CRP z kapil.krvi, doplaca sa tusim 5 eur..je to fajn aspon vies na com si...

Oli je fešáčisko ...zlatý je... 😵 😵
manzel mi akurat rozblaznil lucku, hraju sa s loptou a lietaju po byte..no neviem kedy zaspi...

mirka907
31. máj 2010

Janka dala mi na vyber ci chcem CRPcko, ale povedala, ze mala to ma take zahlienene, ze by na mojom mieste necakala a radsje to cim skor zacala liecit aby to neztieklo nizsie. Akoze v priebehu dna sa jej to fakt dost zhorsilo. Chrci ako tuberak. Prvu ATB davku som jej dala teraz o 6tej aby som ju chuda v noci nemusela budit.

ivkaivka
31. máj 2010

MAME 1. ZUB 😀
Jani, mame Bavorskych farbiarov-su to polovne psy. Oliverko je fesak...nadherny chalanisko 🙂
u nas sa za CRP nedoplaca, malej ho uz robili 2x kvoli soplikom, no nikdy ATB neboli potrebne
Ja sa tak tesim zo zubceka a predpokladam,ze 2. mame do konca tyzdna, uz je uplne hore, dierka v dasne velka, dasno modre...tak hadam to tiez pojde tak hladko

bibulienka
1. jún 2010

Ivka... gratulujem k zubu...... 😀 😀 😀 😀 😀

janka3.12
1. jún 2010

ivi konecne zubok, supiš🙂

dnes máme poradňu tak som zvedavá

uankab
1. jún 2010

ahojte, dakujem za komentare k foteckam 😵 janka, oli je tiez fesacisko 😉
ivka, to je super ze mate zubok, pockaj pojdu dalsie 😉
kedy vam deticky rano vstavaju? nasa zacala okolo piatej, dnes rano 4.30... a to je moooc skoro na mna 😠
bibi, joj obhajobu nezavidim... som rada ze mam uz davno za tym 😉
a vsetko najlepsie detickam k MDD 😉

janka3.12
1. jún 2010

poradna za nami, ockovanie az o mesiac chvalabohu...mama 9,13kg 82 cm, obvod hlavy 48 (bez uší🙂🙂🙂 malý zaspal akonáhle sme došli

idem robiť ovocné výživy doma, lebo Oliverko na desiatu zje dve hippky a to je dosť každý deň...tak dúfam že niekde zoženiem marhule, alebo aspoň broskyne....držte palce

bibulienka
1. jún 2010

jani...oli je velky chlapik...ja som dnes este nic nespravila,Lucka mi neda ani na chvilu vydychnut...ona sa hra anevadi jej ze mamina nestiha 😖 😖 😖 .. od siestej od rana spala celych 20 min...dufam, ze uz kobolo superľ hod..to by necne zaspi aspon na dve hodiny, to by bolo super...

mirka907
1. jún 2010

Ahojte, ja len tak narychlo. Mala v noci takmer nespala lebo nevie poriadne dychat. Mam pocit ze je to cim dalej horsie, tak snad atb rychlo zaberu. Teraz mi spi na balkone (zaskleny takze tam ma teplo), no uz som ju museli ist hojdat, lebo sa budi na kasel. Ja som total nevyspata...posledne dve noci som bola skoro stale hore. Dufam, ze to rychlo prejde.

mirka907
1. jún 2010

No tak spala az hodinu...zobudila sa na kasel a bolo. ☹ a je uplakana ze az jaj...

bibulienka
1. jún 2010

mirka prajem silne nervy a najma Viki nech sa ma uz co najskor lepsie...drzim palce 😉 😉 😉

ivkaivka
1. jún 2010

Dakujeme, ako tak pozeram do rana mame aj 2. zub, ak nie este dnes. Mala dnes spala 20 min. je urevana-proste hroza, nic sa jej nepaci, len po rukach, stale ma chce kusat do nosa...este si pridrzi moju tvar a urobi aaah a uz kuse, no zoslintana som dnes cela, uz ma aj krk boli z toho, co musim vytacat hlavu
uankab, my vstavame okolo 8.30, ale my aj chodime neskoro spat, no mne to takto vyhovuje, uz som si zvykla
jani, tak to mate super vahu, mas co nosit na rukach. my sme zaviedli mlieko s nadrobenym rozkom, predvcerom ju z toho triaslo, vcera zjedla asi 30 ml a dnes viac ako 60...takze asi nahradime vyzivu, alebo len to zaje vyzivkou, ak zochce
mirka, dala vam lekarka aj Pamycon? Ved vies, ze mysme si so soplikmi uzili svoje a ten nam zabral uz asi po 4 hodkach a mala krasne dychala. To Ti verim, ze si nevyspata, nadcha je hnus, ja som malu drzala po nociach na rukach, aby sa aspon ako-tak vyspla...takze Ti nezavidim, tiez prajem silne nervy, veeela energie a nech je Vikinke lepsie cim skor-drzte sa

arrett
1. jún 2010

Ahojte
Ivka psík je úžasný. Maly sa s ním stále hra keď vstane. Má len tuto hračky v postielke na spanie. Teší sa keď ju zapne a môže si s ňou klebetit. Má 2 funkcie, jednu na učenie napr. ak stisne raz usko povie "usko" 2x "Modre usko" a to je pri všetkých častiach. Pri srdiecku tuším mám tá rad a obijmes má? No a druha funkcia, tam sú samé chytlave pesničky🙂
Mirka držte sa, dufam že skoro budete ok.
Baby, čo sa od pól roka nedáva? Kanavit či Vigantol?

bibulienka
1. jún 2010

arrett...kanavit sa nedava po pol roku..lebo zacinaju prikrmy a babo si uz vit.K dokaze vyrobit, lebo uz ma na to bakterie v creve 😵 😵

kwetinnka
1. jún 2010

AAhojte, my tiež chceme kupit tu trojkolku ale este sme sa nerozhodli..hccela by som aby mala clonu a pasy bezpecnostne...
Oli je zlaticko kraasny....Broskyne už v pohode kupis,ja som kupila taku tvrdsiu tak som ju postruhala na hrubsom struhadle az tak cmukala ako jej to chutilo,a vcera sme papali ceresne....to jej veelmi chutilo...
Ach Miri vobec vam veru nezavidim,si tie choroby posuvame..nasa Dr robi CRp bez platne.
Ivi gratulujem k zubku:o) tak už mate aj vy..supis...

janka3.12
2. jún 2010

kupila som nakoniec aj broskyne aj marhule, banany a jablcka, tak dnes manzel robi chvalabohu len do tretej, tak sa vecer budem realizovat v kuchyni🙂🙂 hadam mi viecka dobre chytia

musim nakupit nejake nove misky na jedlo, ked budem od septembra chodit do prace aby som Oliverkovi chystala jedlo....dufam ze sa mu tam bude pacit 😢

mirka ako Viki, lespie? inac to pocasie je akurat tak na choroby, vietor dazd, uz aby sa to unormalnilo...

Ivka tak co uz aj druhy vysiel?
My stale le dva dolne zubky🙂

bibulienka
2. jún 2010

ahojte...lucka vcera okolo piatej jedla kasicku s jablkom, a potom uz vecer vobec nechcela papat...tak isla spat bez mliecka....v noci sa 2x zobudila ale pit nechcela...tak papala az o siestej rano....takze mame za sebou prvu "historicku" noc bez kojenia...

mirka..dufam, ze viki je uz lepsie 🙂 🙂 🙂 🙂

my mame tiez zatial vonku len dva spodne zuby...

arrett
2. jún 2010

Ivka gratulujem k zubku, uz je aj druhy???? hmm??
Takze sme ostali uz iba my bez zubkov... A vyzera to tak, ze ani tak skoro nebudu🙂))
Vonku je otrasne, prsi uz 24 hodin v jednom kuse. Myslela som, ze skocime dnes do materskeho centra,ale baba pisala ze dnes sa neotvori... ach jaj..☹
Mirka, ako to ide??? Aka bola noc??? Dufam, ze je lespie.
Bibka, dakujem za ten kanavit, tak ho uz eda nebudeme davat🙂 A tiez gratulujem k 1. noci. Aj ja by som uz chcela maleho naucit nepapt, ale ked ma vidi, tak sa az trasie za cicou.. takze kojime 2-3x za noc. Ale nakojim, nam do postielky a zachrna ten moj drobcek, takze cele to prebudenie trva max 10 minut.🙂
Baby prave prezivame mamickovske obdobie, tak ako ste mali aj vy. Nemozem sa pohnut od maleho, sedim pri nom na puzzle a hrame sa spolu. Ked odbehnem potelefon,t ak krik a vresk.. dufam, ze to prejde🙂)) Vcera vecer som nastastie navarila na dnes, takze mam dnes pokoj.. Teraz malicky spinka, takze rychlo pisem🙂))
Pekny den maminky

kwetinnka
2. jún 2010

Aahojte,nasa tiež chrni...no ja som davala iba vigantol.
Gratulujeme k prvej noci...noo nakoniec to bude mozno celkom bezbolestne pre lucku.Konecne aspon prestalo prsat..ale toto je junove pocasie??? sak ked bude taketo mizerne leto..co budeme s tými letnymi vecami robit..:o)
Už by som mala zacat rozmyslat co napeciem na sobotu..dojdu mm gratulovat k meninam..som zvedava aka vzorka ich rodiny pride....chcu na zahrade varit gulas..tak snad vyde pocasie.
Miri..ako sa mate? už je Vily lepsie??este teplotuje?dufam ze ste spali dobre..

ivkaivka
2. jún 2010

ahojte, ja len na skok. Noc otrasna, no nie kvoli malej ale kvoli povodni. Mali sme zatopeny cely dvor. Isla som spat 04.30 a mala sa rozhodla vstat o 6.00, potom este zaspala okolo siedmej a vstavali sme o 9.00. No citim sa strasne, spim na nohach. Ale uz je dobre, voda klesla, tak sa len modlit, nech nepride opat dazd.
Arret, mate cas na zubky, pozri u nas vysiel az po 9-tom mesiaci. Druhy je uz uplne hore, no hadam do 2 dni, nech je klud, lebo mala je urevavana neskutocne.
Jani, normalne si ma navnadila s vyzivkami. Kupovali ste na trznici, ci v obchode?
Bibka, super, noc bez jedenia, my dnes 2x... a mala sa mi uz tyzden budi cela precurana, neviem ci je nachladena, alebo zeby male plienky?
Arret, u nas to iste, neviem ci som malu rozmaznala, alebo co sa deje, nemoze byt ani chvilu sama...je to des
Mirka, ako mate?

mirka907
2. jún 2010

No ahojte...dakujem vam, ze ste na nas tak mysleli. Noc bola o trosku lepsia, mala nebola hore stale, iba cca kazdu hodinu. Stale vela kasle a dost skaredo a teraz ma chuda hnacku a ja pomaly nestiham plienky menit. A ocividne ju to stipe. Ale dnesny den je oproti vcerajsiemu o 100% lepsi. Nie je taka urevana a uz zacala vystrajat 😉 . A si predstavte co nove vieme🙂 uz z gauca nejde dole hlavou ale pekne zlezie....A to vzdy. Proste ked ju dame na nieco vyvysene, uz vie ze ked pojde hlavou bude to boliet tak normalne sa otoci a ide dole nohami.
Ivka tak tie povodne su hrozne, dufam ze to najhorsie uz mate za sebou.
Bibus ja som si kupila mama a ja az dnes a ozaj paradna fotka...posielam hlas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre