Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

ivkaivka
21. jún 2010

ahojte, no my sme na ATB, mala horuckovala cely vykend, horne dasna naliate neskutocne. Mysla som, ze su to zubky,no pridal sa aj mierny kasel. Dnes lekarka vravela, ze tam vidi nejake zlte hlieny, tak pre kazdy pripad da ATB. Horucku uz nemame, tak neviem, ci tie ATB maju zmysel
Kwetinka, ja mam postielku pri sebe uz dlho a niekedy staci malu v noci hcytit za rucku a spi dalej.
Bibka ticho zavidim prespatu noc...u nas nehrozi a od piatku co sme nemohli zrazit teplotu pod 38, som nespala vobec, no dnes mala popoludni zaspala na 2 hodky, tak som si super oddychla.
taktiez vitam všetky nove tvare

hmla
21. jún 2010

čaute babule,
dnes už to tu balím , dobrú nocku 😔

bibulienka
22. jún 2010

prajem vsetkym 10 mesacnym oslavencom vsetko naj 😉 😉 😉 😉 😉
ivka...prajem Olivii rychle uzdravenie 😵 😵 😵

arrett
22. jún 2010

Dobre ranko maminky🙂))
vitam tehulky🙂))) K desiatke len všetko to naj. Bože, ako to rýchlo letí. Spomente si, co ste robili pred rokom, aké ste mali bruska pred sebou😉 Ivka, skóre uzdravenie prajeme🙂
My mame noci bez kojenia. O ôsmej nakojim a simon sa ozve ráno o šiestej. Niekedy len poplace a zaspi ešte do deviatej, inokedy ho ešte nakojim a spinka tiež do deviatej🙂 Konecne mi nie je zle, nič má neboli, užívam si mamickovnie a tehulkovanie?
Ako to ide Vám? Uankab, kedy na Slovensko???? Vonku je zasa priserne. Nemáme tam chuť ani ísť.
Tak pekný deň maminky. Vybozkajte drobcekov🙂 cmukes

janka3.12
22. jún 2010

pridavam sa ku gratulacii.....Ivi ak uz ste zacali brat ATB treba ich dobrat, inak liecba nema zmysel.....juj ma mrzi ze Olivinka je chorucka...to to pocasie, Tiez ked ideme von obliekam Oliho a pripadam si ze je oktober.....no ale ked tak vonku fuka a u nas je len 12 stupnov, tak som musela vytiahnut kabatik co sme nosili ako 74, je z NExtu z MMB nastastie je vacsi takze je nam este dobry, neratala som s takouto zimou....uz som objednala na MMB vestu....vetrovku mame az 86, tak neviem ci nebude treba aj 80.....ach jaj

kweti boli to malinove palacinky v poslednej Mame, ved prave to , tieto iba zarois cesto pecies a za par minut mas hotove, nelepia sa a su chutnucke, akurat ja davam polovicnu davku praskoveho cukru:

125ml mlieka (ja robim z 500 ml - cize vsetko x 4, okrem prask. cukru,toho davam menej🙂
1 vajce
3 PL hladkej muky
1PL prask. cukor
stipka soli

normalne mam nervy, pravdepodobne sa fakt dostava 25% vsetkych zvysnych rod. prispevkov, ked nastupim do prace, co vychadza 1000 e, no je to nefer, preco by som mala dostat len 25% zo 100% - je to moja vina ze musim ist robit lebo neuzivime rodinu, tento stat je riadna mukarina......musim to este prezistt lebo od dvoch rokov chceme dat Oliverka do kamaratovej sukromnej skolky ktora je hned vedla bloku a potom neviem ako to bude ked medzi 2 a 3 rokom bude v zariadeni....cize by sme mali mat 164e zase mesacne....som zvedava co nam na urade povedia.....normalne som nastvana z tychto vselijakych prispevkov a pridavkov a neviem co este

janka3.12
22. jún 2010

teda ak je dieta u niekoho kto nema zivnost:/ to ho mam dat do jasli kde je 30 deti a furt bude nejake chore???

uankab
22. jún 2010

ahojte, som tu len na skok.. Magdalenka uz lepsie, teploty pominuli, sopliky este stale ma ale uz sa to lepsi.. zajtra skoro rano cestujeme, nemame nic zbalene, tak musim utekat.. pekny dnik, neviem ci budem dnes stihat sa este ozvat, ak nie tak sa drzte, ozvem sa o mesiac 😉

ivka, liecte sa, my sme na tom boli cez vikend veelmi podobne, vcera sme boli u doktorky ale antibiotika nam nedala, vraj to je len nejaky virus a telicko sa s nim musi samo vysporiadat... drzim palce!

janka, palacinky sa daju robit aj bez vajicka, ak ich nechcete detickam davat... mam super recept, aj ten kolacik som vam slubila, ak stihnem tak to este poslem dnes... papa

uankab
22. jún 2010

a tu su recepty:

bezvajecne palacinky: 2 hrnceky mlieka, 2 hrnceky hladkej muky, 1 lyzicka kypriaceho prasku, 2 PL pudingoveho prasku (zlaty klas, gustin, ...), 2 PL cukru

kolacik (bezvajecny, bez psenice a mlieka):
250g margarinu, 300g ryzovej muky, 300g raznej muky, 1 PL kukuricneho skrobu, 250g cukru - zmiesat dokopy, je z toho taka drobenicka... mozte dat aj obycajnu hladku muku, cukru davam trosku menej
uvarite puding z 1litra mlieka (mozte pouzit normalne, ryzove, ovsenne, ...), 2 sacky vanilkoveho pudingu, 2 PL cukru

na plech dame 3/4 drobenicky, roztrieme puding, poukladame ovocie (cucoriedky, maliny su tam vyborne), zasypeme zbytkom cesta a pecieme 40-50min pri 170stupnoch...

trosku sa rozsypa, ale chutovo je fakt skvely, hlavne ak tam date trosku kyslejsie ovocie...
v zasade inak ak potrebujete nahradit vajicko v receptoch, treba dat 1-2PL kukuricneho skrobu, pripadne trosku mlieka ak je to prilis huste...

arrett
22. jún 2010

Ako mám urobiť cukinu? Takú malú žltú.. Kukam na ňu z každej strany🙂)))

janka3.12
22. jún 2010

robis pre Šimonka? ak áno radšej ošúpať, jadierka, s dužinou vybrať lyžičkou, ak je to mladá cukinka, stačilo by umyť a vybrať jadierka a potom už len buď variť alebo orestovať, zapekať.....cukinka je plná vody takže stačí 10 min

arrett
22. jún 2010

Jeej ďakujem🙂 Robim pre Simonka. Vidím to prvý krát🙂 Idem mu teda pripraviť🙂

janka3.12
22. jún 2010

u nás cukina beží, naučila ma ju jesť svokra, my sme ju doma vobec nerobili.....napr. keď robím pečené zemiaky, nechám cukinu na kolieska trochu postáť v miske s olivovým olejom a bylinkami a pridám k pečeným zemiakom a šup do rúry - super večera.)

Aj Olimu robím cukinu často ale žltú som ešte neskúšala, dávam zelenú ale tiež som na ňu minule pozerala🙂 dúfam že bude Šimonkovi chutiť🙂 - normálne sa teším na január, na druhé drobčiatko v našom kolektíve🙂🙂.)

bibulienka
22. jún 2010

no tak Lucka uz stoji sama, hocikde a hocikedy 😀 😀 😀 chodit sa este boji sama pustit, ale vidno na nej ze vola tam je 😵 😵 😀 😀 😀 dnes od obeda je zlaaaaa..ako sto certov...uz sa aj 3x pokadila....mala skoro 38,5C...po panadole spala hodinu..a teraz ju zabava manzel (nech si uzije aj on 😉 )...

arrett
22. jún 2010

@janka3.12 Tak som ju osupala, vybrala jadierka a skoro nič mi neostalo🙂)) ona bola taká malicka ako ruka🙂 Simimu chutilo. On zje všetko, čo nezje jeho🙂 Zatial sme s tým problém nemali. Môžem mu uvarit obyčajný ryzu? Či existuje nejaká pre deti? Ale nemyslím nič praskove. Proste ryža🙂)

@bibulienka Jeej, Lucka je aká sikovna!!! No super🙂 Simon sa dvíha len o nábytok, potom spadne, tresne si hlavu, zagula očami a davaj zasa hore. Minule sa dvihol o kvetinac🙂 a včera som ho nacapala v izbe v postielke. Som sanalakala, takze hneď išiel matrac dole.
Baby, simon zje na desiatu 1 banán, 1postruhane jablko a 1/2 výživy. Všetko mu to zmiesama tak je. Nie je to trochu veľa?
Uankab dik za recepty🙂 Uz sú v knihe🙂))

kwetinnka
22. jún 2010

Simi papa pakne nasa by tolko naraz nezjedla..dnes zjedla jednu marhulu s nektarinkou a polku jogurtu.A mozes mu dat ryzu nasa taka ala rizoto velmi lubi.Lucka je sikulka nasa za riky sprintuje o dusu..sama len v postielke...ale pusti sa len ked nevie..alebo ked nieco drzi v obydvoch rukach.

ivkaivka
22. jún 2010

ahojte, no malu z ATB prehnalo + vyhadzany krk a hlavicka, volala som lekarke, ze mame vydrzat a neprerusovat liecbu. Dala som Dithiaden, tak hadam do rana bude o.k.
Neviete mozeme uz davat detom sunku na chlebik? Ak ano, ktora by bola najlepsia?

bibulienka
22. jún 2010

Lucka spapa na ranajky celu vyzivu a susienky, alebo jogurt s rohlikom...na obed plny tanier zeleniny...a na veceru cely banan, jablko a ovsene vlocky...apotom este jedla rohlik akoby som jej nedala nic jest 😕 😕 😕 dnes som ju vazila doma ma 9 kg..do poradne ideme az 20.jula tak vtedy bude presna hmotnost, zajtra mame 10 mesiacikov 😵

bibulienka
22. jún 2010

@ivkaivka ..sunku asi este nie....myslim ze deti este nie su dost velke na sunku, skor len chlebik a trosku masla...ak sa mylim opravte ma..vsade to pisu inak a mam z toho chaos 😀 😀 😀

kwetinnka
22. jún 2010

Noo myslim ze ak by si sunku vyrobila doma..tak ok..ale jedlo pomali nesolime a sunka je plna soli..a to nejake konzervovanie tiež nieje najlepsie...si myslim

arrett
22. jún 2010

@bibulienka Ty kokso... To všetko keby zjem ja tak prasknem🙂 Kde to do nej ide??? Xuxixiiii Sikulka mala. My mame poradnu 30teho. Tiež som zvedava koľko váži. On priberá pekne, ale moc nerastie. Aspoň mne sa zdá. Sú mu dobre veci od 3-6 mesiacov. A už má 7,5. Tak neviem.

janka3.12
23. jún 2010

arret aj Oli toľko papal, teraz mu na desiatu treba vyživy dve /male hipp/ alebo veľkú, tiež je riadny papaáč ako Lucka, no je dlháň má 83 cm, naposledy na poradni mal 9,13kg, takže s priberaním ideme pomaly, no rastieme skor do dĺžky.....ale v rodine basketbalistov nič nezvyčajné🙂

sunku vari od jedneho roka, aj to morcaciu, ale ta sol to je pravda......aj ked zase si myslim ze kebyze jej nesolis nic a raz za cas co ja viem raz dvakrat tyzdenne jej das po roku jeden platok kvalitej sunky nic sa nestane

arret ja davam Olimu normalne beznu ryzu ako nam....prisypem mu do jedla ked varim a hotovo🙂

dnes je konecne slnecno, no fuka.....musim ist ale nakupit lebo manzel je v praci do 18:30 a ked dojde pojdeme pomaly kupat, tak sa tesim 😒

bibulienka
23. jún 2010

no Lucka spapa dost ale vobec na to nevyzera....ona cely den beha ani chvilu nepostoji..aj rano hned ako sa zobudi uz je na nohach a vyhadzuje vsetko z postielky 🙂 🙂 🙂 vazi cca 9 kg a dlzku asi 74cm...a 10 mes....asi tak...dnes je pekne slnecno, uvidime kolko budeme vonku...
aj ja davam beznu ryzu ked varim obed len tam prisypem a uvarim...

arrett
23. jún 2010

@bibulienka Vsetko najlepšie k desiatke🙂))
hmmm. Nemám čo take napísať☹ u nás nič nové. Akurát že 1x budem sama so Simonkom aj v noci. Z piatka do soboty. Jaaj, budem plakať asi🙂 už teraz mi je smutno. Ale to sú iba hormóny. V sobotu som revala keď som videla ohnostroj na slnečných jazerách. Bol taký kraasny🙂))

ivkaivka
23. jún 2010

vdaka. No my na obed teraz papame okolo 200 ml, potom este si da 100 ml mlieka, na olovrant zje takmer celu vyzivu, vecer kasa a mlieko + 2x mlieko v noci. Teraz chcem vypustit mlieko co jej davam okolo 10.00 a nahradit pecivom, uvidime ci sa podari.

kwetinnka
23. jún 2010

Arett my nosime este stale body 3-6 niektore..my mame len nejakych 70cm a 8250g...a ona jneposedna len co je pravda...vcera už prisla na to ze sa da lieztt hore schodmi..normalne vyliezla asi tri schody.Dnes sme boli v protetike pozriet topanocky...a my budeme mat asi problem..lili ma taku bambulatu nozku..asi aj bude mat vyssi nart..a ledva sme niektore narvali na nozku..ale mali ich pekne...ale co tam bolo lusi..pritom predajna dost od ruky..a tam kopa ludi.
Aj my sme boli v sobotu v srennci ..len už sme sa k jazeram nedostali...som nechcela aby mala zaspala v aute...a aj ma trosku odrazdali tie masy ludi co sa tam rutili.
V pondelok pride svokra..prvy kraat.....ale nedojde koli nam alebo koli vnucke ide na vysetrenie karotid...tak som zvedava...
A vsetkym 10 mesiacikovym vseetko naj..a malo urazov..

arrett
23. jún 2010

@kwetinnka My sme kukali na ohnostroj iba z okna 🙂))
musím zajtra pomerat to moje dieťa, lebo netuším koľko má🙂 Dnes som urobila malému ryzu, zhltol ju ako nič. Urobila som mu ju s ovocím🙂 Ach ten môj pazros. Som zvedava či bude jesť aj spenat. Takze maminky, poraďte prosím maminke, ktorá 26 rokov nevarila zdravé jedla a teraz sa to učí na Simonkovi. Čo so spenatom? Vlastne ako ho mám kúpiť? Normálne že čerstvy predávajú? Lebo ja ani neviem ako vyzerá 🙂 strašne čo??? Mám ho uvarit, uparit, udusit... Asi navštívim knihkupectvo a kúpim zdravu kucharku🙂) Mam pocit, že toto tehu ani nepriberiem, keď budem jesť samé zdravé veci🙂 Ziaden big mc, hranolky a cola☹
no nič, idem spať, bo už taram🙂 bru

kwetinnka
24. jún 2010

Teraz je cerstvy tak kupis trosku spenatu ak to nechces aj pre vas...umijes ja davam dolu aj dlhe stonky,dam do hrnca.s asi 2-3 cm vody...a zakryjem a necham sparit..potom vodu zlejem a bud to dalej pripravujem alebo sa moze jest saj tsak..ked varim Lili dam len do ledla par listov neuvarenych ..tak az ku koncu varenia...spenat je super vec..mam ho zasadeny na polku zahrady...

janka3.12
24. jún 2010

arret ja ma vzdy v mrazaku Bonduelle listovy spenat, su to take vacsie kocky namrazenych listkov, vzdy jednu vyberiem necham zo 15 min vonku, potom oddelim kolko potrebujem a sup do mrazaku.....Olimu ho robim zo zeleninou, normalne trocha povarit, alebo mu do toho zatrepem zltok a k cestovinam alebo k masku🙂

kweti aj Oliverko ma vyssi nart, vascina topanok mu nesedi, tak tiez som zvedava ktore nam padnu 😉
arrett zas to netreba prehanat🙂 drobec v brušku si isto dá raz dvakrát hranolky🙂🙂

ja musim vyriesit 3kg navyse po porode ale hlavne ovisnute brusko nad jazvou po cisarskom....tacala som robitbrusaky, Oli sa na tom znacne rehoce🙂 ale neviem, nikdy som nebola vyslovene stihla, no aspon som mala nejaku formu, no po cisaraku mam taku nazvymeto pneumatiku mischelin nad jazvou🙂 no nic mi neostava len asi pokracovat v tych brusakoch

bibulienka
24. jún 2010

co sa tyka kil navyse, nastastie som na povodnej vahe....ale na bruchu mam kozu taku "natiahntutu" a mam pocit, ze ked sa najem tak mam brucho vacsie ako predtym asi to bude oslabenou svalovinou...ja robim brusaky kazdy den ale zatial nejaky extra efekt nevidno , a aj Lucke sa to paci..dobre sa bavi na tom ako maminka trpi... 😵 😵 😵

arrett
25. jún 2010

ahojte
Co sa tyka kil navyse, tak ja som ichzhodila, aby som mohla znova priberat, hehehehe. Chodila som 2x do tyzdna do fitnes na program chudnite s nami. Bola to parada.
Takze nakoniec sme kupili bonduel mrazeny a dnes idem teda vyskusat.
Dnes sme prvy krat samy doma az do zajtra. Ach jaj. Je mi smutno uz teraz za muzickom. fnuk. Isiel na firemnu akciu-spotovy den do baldoviec ci kde. No isiel na motorke a ja sa stale bojim ked prsi a ide na moto, lebosa strasne smyka. Ach jaj.
Dnes mi simon prespal skoro celu noc bez pre prebudenia. Ako som ho vecer o osmej ulozila, vstal az rano o siestej. Nakojila som ho a drichmali sme este do deviatej🙂))
Baby, moj sa zacina o vsetko stavat, kvetinac, nabytok, moje nohy a tak. No furt tresne o zuem a s hlavou. myslite, ze sa mam bat??, nemoze nieco dostat otras mozgu a tak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre