Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

uankab
27. apr 2010

ahojte, my mame dnes krasne slniecko... chcela som ist do detskeho centra so susedkou, ale Magdalenka mi zabuvala akurat v case odchodu a buva uz skoro hodinu... keby sme nikam nemali ist, tak spinka len 10min 😀
brokolicka vcera chutila, dokonca by som povedala ze velmi, len 2 hod po sa strasne dogrckala a mala vyhodenu tvaricku 😖 .. neviete mi poradit aku zeleninu co ma kopec vitaminov by som este mohla skusit? hlavne sa bojim ze nebude mat dost zeleza... mrkva, brokolica, kalerab, karfiol nam robia problemy 😖 ...
a ako casto davate masko?
ja som tiez dostala vcera krasne kvety, na veceru sme mali wafle, vinko, a prvy krat som porusila dietu a mala som par pistacii.. a potom som odkvecla do postele 😝
ivka, my tiez jeme tak dlho a to pri tom ani nekloktame... to bude pohroma ked to objavi 😀

janka3.12
27. apr 2010

Celin vy mate aj vlkodava...umrem, velmi sa mi tieto psiky pacia🙂 len skoda ze nemame dom (mozno raz🙂 vidno že kubko je tam gazda🙂🙂🙂

Bibi ďakujem, urobím, aj ja milujem krupičku tak sa tešííííím

arrett
27. apr 2010

Ahojte
Celin.. kraaasna foto, veeelmi kraaasna!!§

celin
27. apr 2010

dakujeme 🙂 my uz mame druheho vlkodava, prveho sme mali v garzonke ale to sme este nemali dieta. to by si sa cudovala aky je vlkodav skladny a pokojny, zavadzia ovela menej ako tie male psicky. ale jasne ze v dome je to lahsie.

bibulienka
27. apr 2010

takto sme dnes boli na prechadzke...
celin ta fotka je uzasna 😵 😵 😵 😵

uankab..a co cvikla???

bibulienka
27. apr 2010

inak tak to sa nasa slecna naucila sediet, jedna noha pod zadkom to vsdy isti 😵 😵 😵 😵

mirka907
27. apr 2010

Celin fotka je uplne perfektna🙂..normalne ze umelecka...
Biba a mala je veeeeeeelkaaa kocka..ta suprava jej ozaj sekne..normalne sa velmi tesim, ze ju mate vy 😉

bibulienka
27. apr 2010

mirka dakuejmmmmmmmm....za supravku aj za kompliment 😵 😵

janapon
27. apr 2010

Celin fotka je fakt super, Kubko nema chybu 😉
aj Lucka je krasna slecna 🙂
musime sa pochvalit, dnes sa prerezale treti zub, tak dufam ze bude chvilu klud 😅

jankaka
27. apr 2010

Čaute baby. ja som bola prvorodička a dcérku som ako keby vypľula.. bola no momentka.. 🙂

bibulienka
27. apr 2010

ahoj jankaka...gratulujem k dcerke...vitaj medzi nami...my sme uz trosku"starsie"maminy...teda nase deticky su starsie...ale aspon ti mozno budeme vediet poradit 😵 😵

janka3.12
27. apr 2010

Vitaj jankaka, ako prežívaš prvé týždne?

Bibi pozerám že máte s Lucinkou rovnaké centrofixy🙂🙂 U Oliho pri prebaľovaní jednoznačne víťazí zelená🙂 už len čakám kedy dá doel vrchnák🙂

bibulienka
28. apr 2010

janka...u nas je najlepsie ked ma v jednej ruke zelenu a v druhej ruzovu...pusti ich len ked zaspi....a stale kontrolujem vrchnaky 😵 😵 😵 ja fakt neviem naco mame hracky, hra sa s fixkami a WC kefou....ozaj urobim fotku a potom uvidite nasu nr.1 hracku 😀

janka3.12
28. apr 2010

ozaj Oliverko uz dva dni sa vie postaviť na štyri....normálne vyzerá srandovne...chvíľu vydrží a potom capne na brušku, ešte má z toho aj srandu...

Bibi no WC kefu s malou si viem živo predstaviť v reklame🙂

a takto to dopadne keď sa Oli jaší s ocinom

ivkaivka
28. apr 2010

celin, krasa, normalne to vyzera ako pohladnica.
Uankab, aj mna napadla cvikla. Skus, je velmi zdrava.
Bibka, mala je kocica.
U nas vyhrava zlta centrofixa, ja ju pouzivam pri jedeni.
jani, Oliverko je krasny, cisty tatino. Tak uz aj predbehol Oliviu, tak sa stale len pretaca. Zajtra ideme na rhb, tak uvidim co povie lekarka.
Ja som uz z jedenia zufala, to kloktanie nema konca, ide ma porazit a Olivia sa skeri, dnes to skusim nahrat a hodim na FB,skoda, ze tu sa nedaju dat videa.
Bibka, krasna predstava mala a wc kefa, moja najnovsie siaha po kvetoch, rano na seba skoro prevratila cely crepnik, zacala som jej hrozit no mala zo mna uzastnu srandu, normalne si zo mna robi dobry den...smeje sa, pozera na mna,ako sa zlostim a rukou opat siaha po kvetoch,asi musim byt veeeelmi srandovna,ked sa hnevam

janka3.12
28. apr 2010

Aj Oliho priťahujú kvety🙂

baby nevedeli by ste mi poadiť, aký druh šatky by som si mohla kúpiť na nosenie Oliho? Rada by som to vyskúšala dovtedy kým nezačne chodiť, aj v byte aj vonku (konečne by som mohla ísť sem k nám na nákup) alebo len tak po záhrade na chalupe, lebo nie vždy je v bugine sopokjný, tak len na "občerstvenie"🙂 chcela by som nejakú z bazáru...zdá sa mi že aj u nás v MT v materskom centre požičiavajú šatky....neviete aké sú druhy a tak?

uankab
28. apr 2010

aj nasa Magdalenka ma rada kvety, natahuje sa za nimi a sklbe ich 😉
cviklu vyskusam, ako ste ju pripravili a s cim ste ju davali? vcera a dnes dostala spenat, zatial vyzera byt ok, uvidime este dva dni jej ho budem davat.. ale tesim sa, za posledny mesiac sme pridali len dve nove veci...
dnes sme boli v baby centre, boli tam rymovacky a tancovanie pre deticky, joj keby ste videli ako sa Magdalenka z toho tesila, neuveritelne, az som nechapala... bola tam sice najmladsia, ale smiala sa, vyskala... no zlatucka bola..
oliverko je veru fesak 😀 ... a aj lucka v tych satockach.. a kubko so psikmi nema fakt chybu 😉

bibulienka
28. apr 2010

tak tu je slubena fotka..... nasa top hracka 😵 😵

bibulienka
28. apr 2010

...

janapon
28. apr 2010

ahojte, jankaka vitaj 🙂
asi som to zariekla, hanka je nejaka prechladnuta. tece jej soplik tak, ze nestiham odsavat :( ani papat jej nechuti a to je uz co povedat. a aby toho nebolo malo, tak ma tak zapalenu ritku, ze su tam az otvorene ranky 😢 chudatko moje. Dr. nam odporucila Imazol krempasta, nemate niektora skusenosti?
Bibka, fakt super hracka 🙂 nas bavia naberacky na sunar 🙂
Jani, Oli je velky frajer 🙂

ivkaivka
28. apr 2010

Uankab, normalne ju namiesaj so zemiakom a este daj k tomu to co malej nevadi.
Bibka, jeeej, krasa
Janapon, malej dala kozna imazol na zaparene miesta pod pazuskami, no ono jej to este viac vyzralo,ale u vas to nemusi urobit zle. U nas sa velmi osvedcila kalciova mast

janapon
28. apr 2010

ivka to vazne? tak dufam, ze nam zaberie.dala som jej ju teraz na noc, tak rano uvidim. kalciovu mast som skusala, pomohlo trosicku, ale stale to ma hrozne ☹

janka3.12
28. apr 2010

Asi dva tyzdne ma Oliverko zapalenejsiu ritku, takze sme rybaciu mast zmenili na kalciovu a po nej je to super, ritka je kludna a cistucka, vyraba Zentiva....plus vzdy ked cika omyjem mu ritku mokrou plienkou /klsickou/, ked kaka, najprv vlhcenymi utierkami ale potom vzdy bavlnenou plienkou, lebo ked som poiuzivla len vlhcene utierky mali sme ritku zapalenu

Bibi top fotecka🙂 my si posledne dni chodime kratit cas do kupelne, hrame sa v umyvadle s hrackami a chytem prud vody rucickou 😉 😉 😉

bibulienka
28. apr 2010

dakujem za ohodnotenie fotky 😵 😵 😵 😵

my nastastie nemame u lucky problemy so zaparenim, pouzivam sudocream a sos krem od nivei ked sa mi zda ze sa nieco deje...doteraz to vzdy pomohlo 😵 😵

ivkaivka
28. apr 2010

Ja utieram len vlhkou utierkou - Pampers s aloe vera, kalciovku davam len na noc, lebo plienku ma dlho, niekedy zabudnem tak nedavam a po kakani, vzdy natriem.
O, dnes sme mali rekord v papani 310 ml a mala vobec nestrajkovala-teda nekloktala,sice bola dost vyhladovana, tak to zbastila jedna radost,ach keby to kloktanie zabudla 😅

celin
29. apr 2010

ja tiez pouzivam len vlhke utierky, sudocrem a ked sa mi zda zadocek cerveny tak nivea sos cream a nastastie sme zatial problemy nemali.
a to nase jedenie, hroza, ja neviem z coho zije. o jedlo absolutne nema zaujem, vzdy okusuje operadlo stolicky a kasle na mna. on je schopny nejest aj 8 hodin a vobec mu to nevadi. on ani nema oblubene jedlo. a to ked mal 5 mes tak papal pekne vsetko.

janapon
29. apr 2010

celin, Kubko si drzi liniu 😉
ja som tiez pouzivala utierky a sudokrem. nivea sos nam to este zhorsila. kolciova masticka trosku pomohla, ale nie uplne. tiez jej do kupela pridavam hypermangan, ked je to uz zle. etraz ju umyvam co najviac iba vodou a striedam sudokrem a imazol.ale od vcera je to uz ovela lepsie 🙂
vcera ani papat nechcela, iba mlieko pila. dufam, ze ked sa nam ten zub uz predral, trosku sa ukludni.
uz beha po styroch ako na zavodoch a dnes rano sa chytila hrazdicky a sama sa postavila 🙂

celin
29. apr 2010

hanka je sikovna, kubko sa uz tyzden vie posadit, tak sedi. dokonca aj vecer ked ma spat. vcera som ho nasla asi 3x sediet ked som ho ulozila spat. aj v noci si sadne ked sa zobudi. 😀

janapon
29. apr 2010

hanka sa nevie este posadit, iba raz sa jej to podarilo v postielke.
a uz ste dali matrac nizsie v postielke? ja uz asi dam, aby sa neskusila postavit ked je to tak vysoko.jeden pad nam stacil 🙂

celin
29. apr 2010

takze hanku nahanas po byte ? 😀 ja by som si mala brat priklad z kubka a tiez si drzat liniu 😀 mne b 😀 y sa to zislo viac

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre