Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

blazka24
5. mar 2009

čaute kočky, som prvorodička ale ešte ďaleko je pôrod takže môžem len skonštatovať paniku z toľkých noviniek a vecí ktoré treba vyriešiť, kúpiť a zariadiť a to nehovorím že príde toľko nových vecí keď budem MAMA a nejaký malý tvor sa bude spoliehať že ja viem čo mám s ním robiť 😎

adka.baby
5. mar 2009

blazka, tak to si v riadnom strese a o ešte počkaj, ked to budeš mať za páár. ☹ Ale neboj, všetko to zvládneš,lebo prírpda to tak dobre zariadila, že máme dosť času na prípravu,hlavne psychickú. Už sa začinaš zariaďovať? 😎

blazka24
5. mar 2009

ahojček adka, ja a začalla? do tretieho som netušila že som tehotná 😀 takže zariaďovanie začalo kúpou nohavíc keď som sa už v rifliach cítila jak v chemopréne.
Veci nemám žiadne ale knihu na prípravu po príchode domov s dieťatkom som kúpila dnes..........

monika77
6. mar 2009

blazka neboj sa zvládneš to .. ja som mala tiež obavy či sa budem vedieť o malého postarať a tak ... ale ono to ako keby prišlo samo ... no a dosť mi pomáha aj tu na koníkovi sa dozvieš veľa informácii a poradia ti aj skúsené mamičky ... nemaj obavy, zvládneš to 🙂

fodorka33
6. mar 2009

moni ma pravdu to zvladnes a ono je to ine ked sa ti to narodi tak budes vediet co robit a tak moja segra ked mala malu tak ja som ju ani nekupala lebo som sa jej doslova bala a teraz maleho by som kupkala a natahovala kazdu chvilku 😀

alias313
6. mar 2009

a ja este stale neviem co budem s mimcom robit, ked pride na svet 😅 a to som pekne chodila na kurz...ale to je teoria-prax bude o niecom inom asi...dufam, ze v nemocnici ma co to naucia.doma je uz nastastie vsetko prichystane a to ostatne dufam pride samo 🙂

kukulienka11
6. mar 2009

ahojte babulky,
tak aj sa hlasim k mamickam,ktore to caka kazdym dnom.S manzelom len sledujeme,ci sa nieco nemzenilo a ci uz nepobezime do nemocky. Zatial to vobec tak nevyzera, pretoze sme uz 2 tyzden otvoreni tak na 1 -1,5 cm a to je nic ☹ Suhlasim ,ze to cakanie je najhorsie,lebo uz sa milnkeho neviem dockat.

Snazim s to aj urychlit,ale nejako to nejde..horuci kupel,sexik a cajik z ostruziny-maliny 🙂 zatial to nezabera,ale ten sexik je jednoucho skvely. 😀

alias a adka- ako sa citite pred nasou celozivitnou skuskou?Nemate obavy z porodu?..lebo ja sa priznam,ze sa troska toho bojim.. 😖

blazka24
6. mar 2009

monika ako vidím sme skoro rovnako staré a keďže sa stále cítim ako žochárka chcem rodiť v topoľčanoch - nemáš nejaké info o pôrodoch v topoľčanoch?
ja som dosť streswoman a chodím k doktorke pospíšilovej čo je problém keĎže bývam už pár rokov v nitre ale stále som si hovorila, veď ešte netreba zmeniť gyndu a už bolo neskoro 😀

blazka24
6. mar 2009

fodorka tak čo sa týka naťahovania, doteraz som dieťa držala v rukách asi tak jeden krát, čím som bola staršia tým som bola presvedčenejšia že deti mať nebudem a tak som nevidela dôvod sa s nejakými cudzími naťahovať, teraz mám pocit že to čo má prísť bude rana do čela 😀

alias313
6. mar 2009

ahoj kukulienka, no mne v utorok doktor povedal, ze som tiez tak na 1/1,5cm ale inak ziadne zmeny... hehe, ale tiez sa kupem-ale to cele tehu a sexik je teda neuveritelny 😀 posledne tri dni mi uz veeelmi cestuje brucho aj dnes skoro cely den, same kopance, ide mi to uz na nervy a som podrazdena ako cert...a obavy z porodu?to som si este nepripustila(pripadam si, ze rodit idem az niekedy v lete 😎 ), skor su to obavy z toho co dalej, ked bude na svete..ach boze, ja som este dieta na rukach ani nedrzala a to ich mame v rodine celkom dost 😒

adka.baby
6. mar 2009

kukulienka moje obavy? to sa nedá opísať. Strach z pôrodu je neuveriteľný, ☹ ukľudňuje ma len to, že to zvládlo toľko žien,tak musím aj ja. Len keby to už prišlo, lebo to čakanie a pozorovanie sa je nekonečnéé. Obavy z toho, ako to bude potom nemám, asi aj preto, že je okolo mňa kopec deťureniec a som zdravotná sestra a náš materinský pud mi to nedovolí. Skôrmám obavy z nemocnice,personálu a samotného pôrodu. Stále sa sledujem, celá rodina v pohotovosti,podbruško ma pobolieva,tak neviem. 🙂 🙂

kukulienka11
6. mar 2009

adka a alias- ja sa teda toho porodu dost bojim ☹ mam obavy,ze maleho nevytlacim,kedze som dost uzka v drieku a panve.. citim neuveritelne bolesti v panve pri vstavani a pretoceni sa v posteli z jednej strany na druhu. Ja uz taktiez sa neviem dockat. Na jednej strane uz to chcem mat konecne za sebou,lebo to cakanie ma ubija,ale na strane tej druhej sa bojim porodu...
alias-neboj sa ,ze co potom?..ak uvidis to malicke stvorenie a predsavis si,ze to uzasne a nevinne babenko je tvoje tvoja krv, tak ver mi,ze nebudes mat ziaden problem a bude z teba profesionalna mamina 🙂

Ak mam byt uprimna, uz ma tehu otravuje ☹ lebo tiez sa pozorujem,ci nahodou neodtiekla plodova voda a poslicky co mavam,ci to uz nie su kontrakcie,ale stale sa presvedcim horucim kupelom,ze to bol len poplach..

tak manzelik mi pripravil horuci kupel,tak idem na to...pekny vecer babulky..nech uz to mame za sebou !

diuska6
6. mar 2009

ahoj kukulienka. ja som na tom takisto ako ty. ja mam termin 18.3. uz sa neviem dockat, kedy sa to zacne, ale aj sa bojim, co bude potom. panva ma strsne boli, hlavne, ked vstavam z postele. 😀 drzim ti palce.

adka.baby
6. mar 2009

diuska ako to,že ešte neviete pohlavie? či už áno? mňa bolia kríže a nohy lebo som prehnutá ako paragraf. Kukulienka ten kúpeľ by mal zabrať k pôrodu?

nini19
6. mar 2009

ahojte babulky,no podaktore to uz mate fakt zapar.........ja mam este cas,ale tie obavy mam take iste.....o porode mavam dost huste sny a tiez sa bojim ako to s tymmiminkom zvladnem,ako ho okupem oblecem a tak a najvecsi strach mam z kojenia,vsade sa o tom pise a bojim sa ,ze nam to zrovna nepojde,ze to nebudem vediet....... 😲

diuska6
6. mar 2009

vieme. bude to chlapcek. 🙂 uz chodim ako tucniak. dneska sme isli na mensiu prechadzku, ale aj to trval dost dlho pri mojom tempe 😀

diuska6
6. mar 2009

par dni dozadu som pisala, ze mozno budem musist ist do nemocnice.
jastericka nemam ziadne problemy, ani cukrovku, ani nic vazne. len mi lekar vravel, ze by sme mali zvazit preventivnu hospitalizaciu okolo 40 tt. zatial som este doma, utorok idem zasa na poradnu, ked to dovtedy vydrzim 😀 . potom uvidime, co bude dalej.

kukulienka11
7. mar 2009

Ahojte,

diuska- ja mam termin 16.3 ..tak nech to uz mame za sebou a mozeme sa tesit z nasich ratolesti 🙂
adka- vraj horuci kupel ti urychli kontrakcie a porod, pokial ich samozrejme mas. Mne robi teplucka voda velmi dobre, pretoze mi uvolnuje kosti v oblasti panvy.

Uz som si vcera myslela,ze poletime s manzelom do porodnice,lebo som mala mierne bolesti bruska a previdelnych poslickov ..samozrjeme,ze som uplna hysterka a vsetko si clovek vsugeruje,lebo to chce mat konecne za sebou. Je to so mnou hrozne..akonahle sa nieco v mojom tele udaje ine..ci uz pichne pri busku,alebo nieco zaboli..uz aj by som chcela rodit 🙂 ale nakoniec to vsetko preslo a som stale domka ☹ ani sa malemu necudujem,ze sa mu nechce v takomto pocasi... 😖

chcela by som sa este opytat,ci vy baby mavate neznesitelne palenie zahy. Ja uz som z toho zufala. Mavam to asi od 6 mesiaca a nemozem sa z toho zbavit..vobec s ato neda vydrzat. jedine ako to dokazem zmiernit je Gastrotussom a maloxom..ale to su deno-denne davky a dost sa bojim,ze ublizim malemu ☹

diuska6
7. mar 2009

ahoj. a ja mavam palenie zahy, ale hlavne v noci . pomaha mi ked si vecer dam pukance. 😀 niekde som to citala a fakt to pomaha.skus.

diuska6
7. mar 2009

neviete mi poradit, ake kremiky su na popraskane bradavky, ktore sa nemusia zmyvat? bolo to niekde napisane, ale nechce sa mi to hladat 🙂

blazka24
7. mar 2009

ahojček dievčatká, neviem asi som trochenzi iná lebo starosti o pôrod zatiaľ nemám, termín je ďaleko a bude to cisarák tak neviem nejak to neriešim. sny mávam strašidelné ale vraj je to normálne, bojím sa o zdravie bábätka ale o seba nie.....

nsoci
7. mar 2009
blazka24
7. mar 2009

v stredu sa idem popozerať na malého kukenzi cez 3D do blavy tak som zvedavá ako na to bude reagovať budúci hrdý otec, ktorý odmietal byť pri pôrode 😲

adka.b.
7. mar 2009

adka.baby.....ahoj..mame skoro rovnaky termin 🙂
odkial z KE si a kde ides rodit?

diuska6
7. mar 2009

nsoci dakujem. uz myslim dopredu a dufam, ze potom budem mat mliecko 🙂 .

blazka24
7. mar 2009

tak neviem čo napísať keď nemám rovnaké termíny ako prvorodičky - to tu nikto nie je augustový? fajny v lete keď páli slnko a vonku je hic my budeme tlačiť?

jastericka
7. mar 2009

diuska: nsoci Ti veľmi dobre poradila, to je super krémik na popraskané bradavky. A tiež Cicaderma sa nemusí zmývať, tú som mala ja, tá je trošku lacnejšia.

adka: sudokrém je dobrý aj na iné miesta na pokožke, na potničky, popáleniny, odreniny, zádery, je to taký všetranný krémik. Aj ja keď mám dáky problém na koži, tak si potriem, je účinný. On dosť vysušuje, tak vyskúšaš na bábätku, rybia masť je taká mastnejšia. Keď každému bábo vyhovuje niečo iné, to sama uvidíš.

babuľky, ste zlaté, ale fakt sa nemáte čoho báť, presne tak, každá z nás to zvládla, jedna sme to mali ťažšie pri pôrode , jedna ľahšie, ale zvládli sme to a teraz sa tešíme z detičiek...prvé týždne s bábätkom ľahké nebudú, ale to taaaak rýchlo ubehne, že zrazu budú mať Vaši drobci 10 mesiačkov ako tá moja a ani neviem, ako som to všetko zvládla

alias313
7. mar 2009

ahojte 🙂
tak dnes som uspesne zvladla manzelovu oslavu-s obedom pre 8 ludi 😀 a coze som nespozorovala?prvy krat mi opuchli nohy ako šľak 😒a co mozem robit, aby mi odpuchli???nejaky kupel abo s tym nic nespravim??? a teda o krížoch už ani velmi nehovorim, pripada mi to, že sa idem rozpadnut...este k tomu drahy mal do rana fajne teploty skoro 40 tak som 3hodinky davala zabaly...uffff tazky den to bol...ale bala som sa ze skor porodim ako bude oslava, tak som rada, ze som to stihla.vsetci tvrdia, ze uz mam brucho riadne dole, ale neviem mne sa to zda stale rovnake. akurat posledne dni taaak strasne kope a stale sa hybe, aj v noci aj cez den, ze mam pocit, ze mi uz roztrhne brucho.

kukulienka11 : palenie zahy mam tiez neznesitelne a vyskusala som uz kadeco, ale tiez len ten malox hnusny co chuti ako omietka celkom pomaha a pri posteli stale fatra...ale urcite by to nemalo ublizit, ja ho sice cmulam len obcas, ale myslim, ze neskodi ani pravidelne..a dufam, ze ta profesionalna mamina so mna naozaj bude
😕 a pride to vsetko samo, ked sa mimco narodi..boze ale bude take male, krehke..juj ako ho len chytim, okupem...

a este sa chcem spytat, mate termin podla sona, alebo poslednej menstruacie?lebo ja mam podla posl.mens.termin 15.3. a doktor sa podla neho stale riadi, tak neviem...

s.i.m.k.a1
7. mar 2009

ahojte, ja som rodila teraz prvy krat 24.2.2009 sa mi narodila dcerka Lilly a baby nebojte sa, neni to az tak strasne 🙂

alias313, mne opuchli nohy 5dni pred porodom, nemohla som si ani botasky obut, ale ked nebudes chodit a budes mat vylozene nohy by to malo relativne odpuchnut 🙂
a na palenie zahy mne pomahal pohar mlieka 🙂

alias313
7. mar 2009

ahoj s.i.m.k.a1 tak v prvom rade gratulujem k malinkej 😉 nadherne meno..tak veru skusim si tie nohy vylozit-no mozno je to znamenie ze sa porod blizi-ktovie 🙂 mliecko som skusala a pijem ho dooost vela, ale nepomohlo mi..mne teraz ta fatra 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre