Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

anjelikbambulka
9. mar 2009

nini, aj mne všetci známi tvrdia, že budem mať chlapčeka, ale doktor si je istý, že to bude dievčatko 🙂 23.marca idem na ďalší UTZ, tak uvidíme... ale už som emmke kúpila nejaké sukničky, tak dúfam, že sa to nezmení...
ty už máš vecičky pokúpené?

korelka
9. mar 2009

ahojte baby!

k tomu praniu ja len tolko, ze tiez som chcela pokupit rozne vonave prasky a avivaze, ale v ziadnom pripade sa avivaz nesmie , lebo zevraj babatko nema vonat po niecom "umelom" ale len po babatku... 🙂

zmrzka1
9. mar 2009

baby chcela som sa spytat ci ozaj musim prat vsetky nove vecicky...
nestaci ich ozehlit,niekde som pocula ,ze horuca zehlicka vsetko zabije a nie je potrebne nove veci hned prat viete mi n iekto poradit???
dakujem

korelka
9. mar 2009

zmrzka - ja som zas pocula, ze vsetky vecicky, ktore pridu do priameho kontaktu s pokozkou babatka, mali by sa vyprat v dets. praksu a vyzehlit... vies aka to je radost davat dokopy taketo vecicky... 😉 😉 😉 😉 no sup, sup do toho!!! 😀

anjelikbambulka
9. mar 2009

baby, chodíte aj na nejaké kurzy pre tehotné?

korelka
9. mar 2009

ja nie - nebyvam v meste a bolo mi dost o nicom dostat sa do mesta, ale niekt. baby z mojho fora chodia a tak mam info z prvej ruky... 😅

anjelikbambulka
9. mar 2009

ani ja nechodím... ešte že máme koníka a veľa sa tu podozvedáme...

korelka
9. mar 2009

😉 😎

nini19
9. mar 2009

no anielikbambulka ja mam tiez pokupene nejake saticky a ruzove vecicky.tak dufam,ze sa to nezmeni..... 😨 .....zmrzka urcite treba vsetko oprat a ozehlit......a ako korelka pise je to fakt radost take malinke zehlit 😉
...do kurzu zatial ani ja nechodim,mam to tiez strasne odruky,ale aspon 1x chcem ist,je to v porodnici kde budem rodit,tak si to stem omrknut,popytat sa co si nachystat a taak,ale fakt este ze mame konika...... 😀 😀

anjelikbambulka
9. mar 2009

😵 😵
aj ja chcem ísť pozrieť pôrodnicu, v ktorej budem rodiť a čo-to sa povyzvedať...
ozaj baby, od ktorého týždňa sa chodí na to CTG?

jastericka
9. mar 2009

adka: srdečná gratulácia k drobcovi 🙂 🙂 🙂 , som rada, že to máte úspešne za sebou 😉 . Veľa zdravíčka a pohodičky prajem 😉

zmrzka1
9. mar 2009

no viem ,ze to je radost zehlit take male lebo znama mi dala neake veci tak tie som prala a zehlila ,ale ja sa hlavne bojim toho ,ze ked to operem nebude to uz take pekne nove ako to vyzera teraz....no ,ale ako vzdy dam na rady takze este mi chyba prasok pouzivala som normalny persil ,ale ako ste radili pojdem kupit ten novy fairy lebo som mala na skusku dva a boli vecicky uplne jemnucke-i ked persil vypere do biele nie je ta jemnost taka ako s fairy...neviem ci gel je dobry ja som mala som tabletky....
dakujem za radu baby...
🙂

alias313
9. mar 2009

zmrzka1: neboj vecicky budu rovnako pekne 😉 kamoska tiez pouziva persil-detsky prasok vyuzila asi len nejake prve dva mesiace, ale plienky, ze ked vyvarala, tak dala normalne persil-lebo co mala prach tu lovelu, tak je to neslo zist, tak uvidime...ale urcite najprv len detsky prasok/gel a to oblecenie je po nom veeelmi jemnucke 🙂

zmrzka1
9. mar 2009

no behnem dnes alebo v najblizsej dobe kupit..
no neake veci som oprala v normalnom persile,mam ich oprat znovu v tom detskom?
sak uz som z toho 😅 zmetena

alias313
9. mar 2009

anjelikbambulka ahoj ja som na kurz chodila- bola to pohoda, tak si trosku zacvicit, natrenovat ako spravne dychat, kojit, kupat..raz bol aj muzik-bo u nas v BB vraj musi byt potvrdenie ze absolvoval hodinu, kde bol poučený ako sa spravat pri porode 😀 😀, aby mohol ist k porodu...ale inak vacsinu veci sa naozaj dozviem tu...a prax bude aj tak o ina ako s umelou babikou 😀 😀 a boli sme spolu aj v nemocnici na "exkurzii" to sa mi pacilo, ze som si to skor omrkla 😎

hilaris
9. mar 2009

nove veci z obchodu v sebe castokrat maju chemikalie z vyroby takze urcite treba oprat aj vyzehlit. Persil ma lepsi cistiaci ucinok ako Lovela. Ta sice operie ale niekedy zostanu flaky. No ale ani Persil nevyperie vsetko. Dostala som take biele perinky po synovcoch a teda... biele uz davno nie su. Skor zlte. Ale to uz dole nezide nicim. Co vsak neznamena ze nie su ciste 🙂 Po vyprani a vyzehleni vecicky stale vyzeraju ako nove ked su nove a zasa.. co je priorita? Aby bolo babtko krasnucke alebo zdravucke? Ja som za to zdravucke :D

Prat a zehlit som zacala s nastupom na matersku. Netreba dopredu ak nie su povinnosti ako starsie deti co teda pre nas prvorodicky asi nie je aktualne. Ono.. aj tak mate problem ze neviete zrazu co zo sebou tak aspon nejaka aktivita ;)

majki32tt
9. mar 2009

Ahojte, ja prenasam od soboty. Uz sa tesim a vo stvrtok pojdem do nemocnice a doktorka uvidi ci mi to vyvola, lebo zevraj ak nebudem este vobec otvorena, ze asi nebude robit nasilie malej. DNes na sono som mala stale dobre prietoky aj vodu.
Chcem sa spytat na ten horuci kupel a to pokial si napustite vanu, uplne plnu aby ste mali ponorene aj brusko? Ja mam hrozne rada kupel, ale som sa vzdy bala dat viac vody ako po brusko, ale ak to "pomaha" porodu tak si napustim aj plnu vanu.

zmrzka1
9. mar 2009

majki32tt--vraj zabera aj sex a kari (myslim jedlo) ved uz vyskusaj kadeco ,nech malicke je uz von ... 😀
ja sa bojim tiez ,ze to bude trvat vecnost a budem prenasat 😅

korelka
9. mar 2009

majka, no s tym kupelom neviem ci nestaci len po podbrusko, ale ja sa na to tiez chystam, len mam este pesar do 16. a potom hor sa na to a zevraj aj chodza dlhsia veeeeeelmi pomaha... 😉 ja len dufam, ze nebudem pretahovat tak ako ty, lebo ma urve - ja uz sa neviem maleho dockat a pevne verim, ze sa mi to po ukoncenom 38. spusti hned samo 😎

majki32tt
9. mar 2009

No moj manzel sa trochu boji, este pred tyzdnom sme sexovali, ale teraz sa uz bal. A aj lekarka mi to dnes odporucila🙂

korelka
9. mar 2009

tak potom sup na to majka!!!! aj ked aj moj sa toho strani, ale bude musiet, ak chce, aby bol maly skor von... 😅

anjelikbambulka
9. mar 2009

to je také spojenie príjemného s užitočným 🙂

fodorka33
9. mar 2009

ahojte majki neboj sa kludne si daj kupel aj sex co len chces...ale jedno ti poviem,babetko vie najlepsie kedy ma ist von,mne sa maly narodil az ked som prenasala 9den a to na vyvolavacku..a dovtedy som sa kupala v horucej vode denno denne aj sex sme mali aj po schodoch som dokonca chodila 😀 a nicm u nepomohlo az vyvolavacka.ale neboj uz aspom vies ze je to za par a neboj domcek si tam nepostavi 😀 😀
budem drzat vsetkym palceky nech to mate cim skor za sebou... 😉

anjelikbambulka
10. mar 2009

ahojte dievčatá, ste tu?

zmrzka1
10. mar 2009

ahojte ---este by som rada k tej teme pranie co sa viac odporuca prach alebo gel? mala som na skusku tabletky ako prach ,ale pouzila som aj avivaz a vsetko bolo makucke ,ale neviem ci prasok nie je viac drazdivy a kedze musim daco kupit rada by som si nechala poradit
dakujem

alias313
10. mar 2009

ahojte tak ja dnes idem na kontrolu, tak drzte palce 🙂

zaburka28
10. mar 2009

ahojcek zmrzka1 - podla a podla toho co sa tu uz popisalo si myslim, ze najlepsie je prat vecicky v gele (ja mam kupenu LOVELU) a BEZ AVIVAZE - aby to nedrazdilo babatko 🙂
Ja sa chystam na pranie niekedy tento tyzden 🙂 tak sa tesim na tie mini krpatucke vecicky 🙂 juuuj ♥♥♥
*pekny den mamulky*

anjelikbambulka
10. mar 2009

alias, držím palce, potom sa ozvi, čo nové...

zmrzka1
10. mar 2009

zaburka...no aj ja sa chystam tento tyzden tiez len som si nebola ista cim tak preto som sa pytala tak uz len kupit ten gel a pojdem na to ..teda ak nie tento tyzden buduci lebo este tento robim ,ale mozno si najdem cas

anjelikbambulka
10. mar 2009

zmrzka, takže máš posledné dni v práci?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre