Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka907
28. nov 2009

A este som chcela vediet: aky je vas nazor, na farbenie vlasov pocas kojenia?Moze to nejako uskodit?

ivkaivka
28. nov 2009

Mirka, z chrbatika na brusko???Super, moja len z bruska na chrbatik. Este tak na bok, sa prevrati z chrbatika.No fakt super, mas doma malu silacku. Uz asi aj ja zacnem davat zaspavat do postielky. Treba len verit a vsetko dopadne o.k. aj ortopedia aj neurologia. Ta zrazeninka jej potom sama zmizla? Myslim, ze ked nafarbis vlasy samponom a nie farbou, tak by to malo byt o.k.
V noci som malo spala, mala vstal o jednej s tym, ze uz sa vyspinkala, papat nechcela-rozmyslam ci to nebude nutrilonom, vobec ho nechcela, vrestala ako diva, no pred zaspanim to v polospanku vypila. Od jednej do tretej- plac, usmevy, vyskot, blabotanie, uz som ani nevedela ako pri nej lezim...hrozna unava, no potom o tretej zaspala a spala do deviatej a ja s nou. Este vobec nemam nic upratane, prachu milion a mne sa nic nechce.

ivkaivka
28. nov 2009

Ozaj, balite este deturence do zavinovaciek? Teda na noc, cez den uz asi nie... Ja na noc zaviazem kvoli ruckam.

mirka907
28. nov 2009

Ivka z chrbatika na brusko...vyvali sa na bok a potom rozkyve tu hornu nozku, na niekolkokrat s nou pokyve (akoby chcela nabrat na obratkach🙂)))a potom ju tak srandovne prehodi cez tu spodnu nohu a je na bruchu...este sa stazuje ze si nevie vybrat rucku z pod bruska ale potom sa jej to podari ...
Ta zrazenina sa vstrebala sama, ostalo po nej uz len lozisko kde bola a to postupne s rastom ma zmiznut tiez.
Ja pratam priebezne...hlavne vtedy ked manzel nie je doma...celkovo ked je on doma stihnem maloco...
Uz som zacala aj s vianocnym upratovanim...vzdy ked mi mala aspon na chvilku zaspi tak pratam....to najhorsie ako okna, cistenie skar a kachliciek uz mam za sebou, takze som spokojna...
Inac keby si malu polozila do postielky alebo k sebe tak ti sama nezaspi?mne mala v noci zaspi aj sama, ale cez den ani nahodou...teda dnes napr o 9.15 zaspala pod hrazdickou, ale za 40 min bola hore a to som vedela ze je este unavena...tak normalne pospi uz len v kociariku....postielku cez den ani vidiet nechce....neviem co budem robit ked z vanicky vyrastie...ale to budem riesit az potom radsej...
Ja uz nezavinujem asi 2-3 tyzdne vobec a minimalne co sa noci tyka tak si mala zvykla....

ivkaivka
28. nov 2009

mirka, super ake pokroky robi Viktorka. No hadam, keby bola bez vankusika, tak je uz na styroch 😅
No mne sa upratovat vobec nechce. Okana, fuj, a este v takej kose, no neviem, asi len pretriem spalnu a koncim, ja musim mat poriadnu chut a niekto sa mi musi postarat o Lilinku. ja som proste bordelar-lenivy. Moja teraz spi vonku, mama ju bola kociarovat, ze ja poupratujem a ja cumakujem na net 😎
Ja kvoli ruckam balim. TO ju mas len tak na matraci a prikryvas paplonikom??? No mozno by zaspala v postielke, totiz len co ju ukladam uz zaspava, no niekedy este chce blabotat so mnou,tak si k nej klaknem na postel a aj taku hodinku sa rozpravame, smejeme, spievame, tapkame...cez den zaspi aj v postielke, no len na par min. v kociari aj 3-4hod.

mirka907
28. nov 2009

Ja mam zrejme upratovaciu chorobu...niezeby sa mi stale chcelo, ale ked mam doma velky neporiadok tak som nervozna...a ked poupratujem, tak mam potom taky dobry pocit...🙂 ale ani mne sa vzdy nechce...napr dnes vobec..to tiez sedim pri kompe🙂)))akurat co som navarila a upratala kuchynu...
No ja ju davam do spacieho vaku...a ked nahodou cez den do postielky alebo zaspi na gauci tak ju len prikryjem dekou...na matraci mam natiahnutu plienku a paplon zatial nepouzivam...a vecer ked je v tom spacom vaku tak ju tiez este prikrijem dekou...davam tensi vak a deku preto lebo pri zaspavani si ju chyti a potom menej rozhadzuje rucickami....no ale priprav sa, ze ked budes davat Oliviu bez zavinovacky do postielky, vzdy ju najdes uplne v inej polohe ako si ju polozila...Vankusik, nevankusik..vzdy ju v postielke najdem priecne...keby bola postel sirsia tak je dole hlavou....
S tou postielkou je to tiez u nas tak ze ak nahodou zaspi tak na tych 20-40 minut a potom krici a krici ze chce este spat ale uz jej to nejde...a v kociariku na balkone kludne aj 2-3hodky...teraz tam spala 2 a pol hodiny a to jej vobec nevadi ze byvame nad hlavnou cestou kde su 4 pruhy a kde chodia elektricky...

ivkaivka
28. nov 2009

Mirka, kde ste kupovali spaci vak? Pozerala som na nete, no tie ceny sa mi zdaju dost prehnane. Nasi ma odhovaraju od toho, vraj kedysi neboli a deticky sa vyspinkali, tak neviem ci je to dobre.
Uz druhy den je popoludni strasne umrncana, neviem cim to je. Dnes sme boli na navsteve, no bola neznesitelna, vkuse revala...tak sme to vzdali a isli domov, teraz som ju polozila na postel, je tam nejak ticho, tak bud spi, alebo vracka, alebo zgrcana spinka 😒
bola som pozriet, tak spinka 😅
my byvame v rodinom dome, tak ma vonku ticho, akurat, ked niekto reze drevo, alebo ked nasa Ema brese, ale nejako ju to nerusi. Zato ked sa da telka nahlas, spat nemoze, proste doma musi mat klud.
Myslite, ze tym Nutrilonom nemozem nic pokazit? Mam z toho zly, nestastny pocit, ze dokrmujem. Ozaj na navsteve sa zvrackala, teta vravela, ze asi ma nieco s bruskom, pretoze to smrdi. No mne to smrdi, ako za zgrcanim a je to podla mna normalne, ze to nevonia ako jahody, ale ako zvratky. Neviete, moze to byt nieco zle???

desszi
28. nov 2009

mirka, ja som si uz farbila vlasy, sice len samponom, ale nemalo to ziadny vplyv na mliecko, ted ja som nic nepozorovala. ale mala som farbu bez amoniaku, nato sm si dala pozor.
mirka, aj ja mam az vtedy dobry pocit ked je upratane, niekedy je to fakt chore 😒ale nepomozem si ☹
ahoj ivka 😉 ja uz Dadka nezavazujem ani na noc.

mirka907
29. nov 2009

Desszi, tak to som rada, ze s tym upratovanim nie som sama🙂)))Vidim ze mas rovnako velkeho drobca ako ja a Ivka🙂...inac mali je zlatucky...tie posledne 3 fotky v albume, kde je vyrehotany su super...
Ivka ten tensi vak mam z Tesca a ten hrubsi z kauflandu...ten v kauflande stal vraj len nejakych 8 eur...neviem presne lebo oba som dostala od svagrinej ked kupovala vaky aj pre svoju dcerku...Ale co viem ze maju pomerne lacne vaky tak su z Domaja predajni...tam ten zatepleny stoji okolo 10 eur...Ked pojdete do KE na kozne tak sa tam mozte zastavit. Zistim ti presnu adresu...Ja som jednoznacne za vaky, lebo spod deky sa mala raz dva vykope...
Ivi to mate super ze byvate v rodinnom dome...mozes kedykolvek vyrazit von a ziadny vytah, kde sa ti kociar nezmesti ta neobmedzuje...mala moze byt kedykolvek na cerstom vzduchu...to mate ozaj super...Co sa Nutrilonu tyka to ti ja poradit neviem...ale nebud smutna ze musis dokrmovat...hlavne ze jej davas aj tvoje mliecko...A to brusko , spytaj sa ked pojdete na kontrolu na gastro, ale skor si myslim ze to citit kvoli Nutrilonu...a aj nasa mala ked sem tam zgrcne tak to je taky kyslasty smradek

ivkaivka
29. nov 2009

desszi, tiez davas do zavinovacky???
Mirka,Budem rada ak mi zistis adresu. Asi skocim do kaufladnsu, nevedela som, ze tam maju aj spacie vaky. V tescu som videla, no videl sa mi maly. To su nejake velkosti? Malu som na noc neviazala, len spala na zavinovacke a prikryla som ju paplonom a super. Celu noc si paplonik s jednou ruckou drzala. Velmi sa nehybala, pretoze ja ju davam nabok, teda podlozim vankusom, kvoli grckaniu (este sa jej to v noci nestalo, no jeden nikdy nevie). Vase deticky spia na chrbatiku, alebo na boku?

celin
29. nov 2009

Ahojte. mirka, ivka super ake mate sikovne babulky. ten nas lenivcek sa este neplanuje otacat. otoci sa len z boka na brusko a to nevie vytiahnut rucicku spod seba tak sa chvilu snazi a ked nejde tak to vzda, lezi a mrmle si. ja ho davam spat do vaku, ale na brusko. inac nezaspi. na chrbatiku je do 5 min. hore. zobudia ho ruky. skusala som ho zaviazat, ale to sa vlnila cela perinka a zachvilu boli ruky vonku a bol hore, tak som zaviazala pevnejsie do velkej plienkovej osusky tak sa tam vlnil a zobudil sa. uz som to vzdala, kupila monitor dychu a spava na brusku.
neviete mi poradit ako ho presvedcit aby sa napil z flasky ? buduci vikend som ho chcela nechat mame na pol dna aj s odsatym MM . ale zistila som ze z flasky pit nechce. ked mu dam flasku tak nechce ani za svet. ked mu nakvapkam trochu mileka do ust tak to drzi jazykom aby to nahodou neprehltol a neotravil sa. 😀 prvy krat to prehltol a hned to vyvratil a teraz ani neprehltne. skusala som aj MM aj nutrilon aj caj z flasky.snazi sa jazykom mi zabranit aby som mu dala cumel do ust a potom sa rozculi. a to pred 2 tyzdnami pil cajik bez problemov.

ivkaivka
29. nov 2009

celin, neskusala si flasku avent-tie cumle maju pripominat prsnik, moja praveze z tej flasky nechce, z inej ano. No na druhej strane, ak sa vyhladuje, vypije aj z flase. Skus ho nechat potrapit sa ked si doma Ty, ak nezochce nedavaj, skusis neskor, hlad ho donuti. Nedavas mu to mliecko na flasu, ked nie je hladny? Mozno preto nechce.

mirka907
29. nov 2009

Ivka co viem tak predajne su na tychto miestach: Obchodné centrum Erika, OC Luník II. - sídl.Terasa...centralu by mali mat na sidlisku KVP...snad este plati ta adresa: Trieda KVP 1( pri OC Billa)...tak skus...v Erike je obchod na 100% lebo tam chodim kupovat ja a tam som tie vaky videla...
V tescu maju velkosti rozdelene...najmensia je 0-6 ..tu mame my a mala ma este rezervy...ale v tescu sa ten vak oplati len ked su zlavy, lebo inac je fakt predrazeny....
Celin...nase male sa snazia zrejme preto, lebo maju abdukcne perinky a ked su bez nich tak chcu dobehnut zameskane...moja je vtedy ako vypustena z retaze...🙂)))a pre istotu sa mi vcera zacala vytacat aj vo vani...ked ju drzi manzel a ja umyvam tak sa to da...dnes ale robi poobede tak bude sranda ked ju budem kupat sama a ona sa tak zacne vrtiet...Ja ti s flaskou poradit neviem, kedze moja pila z flase len parkrat cajik ...ale Ivka a Janka su uz v tomto odbornicky...
Ivka super ze mala spala aj bez zavinutia...

janka3.12
29. nov 2009

Oliverko zaspava vzdy zavinuty, cim je viacej stisnuty tym lepsie🙂, no akonahle zaspi tah ho rozviazem a prikryjem dekou, ale je pravda, ze tu uz pri prebudzani sa zo seba skope🙂 no vo vaku mi zatial nezaspal....hadsam casom..

Ivuska grckanie smrdi za kyselinou chlorovodikovou, neboj, sa urcite to nie je nic vazne...vcera sme boli na navsetev u prabaky, Oli veselo kopkal nozicami a prababka ze ma urcite chudatko krce, lebo sa mece🙂 nuz ty si Olivinku poznas najlepsie🙂

celin, nuz mne maly tiez ako Ivke radsej pije z flase ktora ma latexovy cumlik (zlty) avent ma silikonovy, z toho vypije, no pomalsie a oduva sa🙂 ak ti nebude chciet pit z flase, kup si v lekarni striekacku a najmensiu velkost cievky, da sa to napojit na striekacku a tak ho moze tvoja maminka krmit, kym budes prec, alebo co je pracnejsie tak po lyzickach, ale to by asi trvalo dost dlho🙂 alebo🙂 ako vravi Ivka, bude hladnucky (nie zase velmi, lebo potom to vobec nepojde) a mozno ci cucne,.....urcite je dolezity cumel, my mame chicoo flasu a tusil babynova, obe flase latexove....este ma napadlo, skus sa mu cez den dat pohrat s flasou, do pusy, ci on asi vobec nechce vsak?

baby neviete mi poradit, casto malemu spievam a rozpravam riekanky, vtedy rozprava jak divy🙂 ale akosi som pozabudala slova tych najlepsich starych co este nam vraveli maminy, neviete kde by som ich nasla, skusim na nte, alebo nejaku knihu?

janka3.12
29. nov 2009

...inac padaju mi vlasy ako dive, normalne chumace, uz som zacala papat vitaminy CALIBRUM ako mirka, aj sampon klorane som si kupila, no dufam ze sa to zlepsi...aj by som sa dala ostrihat nakratko, no keby mi niekto zarucil, ze ma kadernicka nedokatuje🙂 ozaj alex je uz v nemocke?

celin
29. nov 2009

dakujem za rady. skusala som ho nakrmit po 2,3 aj 4 hodinach. ani za svet. skusala som 4 flasky. avent , MAM, babynova a nejaku z DM drogerie taku ohnutu proti kolike. nechce zo ziadnej. vsetky maju silikonovy cumlik. ale nechapem ze pred 2 tyzdnami pil cajik z flasky bez problemov.
aj mne padaju vlasy. ja som jedla Calibrum pocas tehotenstva a k tomu magnezium, to som vysadila asi 5 tyzdnov pred porodom a malemu davali 2 dni po porode magnezium, lebo zevraj Calibrum obsahuje vela magnezia a chybalo mu. zevraj mal triasku po porode ked sa s nim manipulovalo. ja som to nepostrehla. tak som calibrum vyhodila, ale asi tiez zacnem. teraz jem kys. listovu a vitamin C.

ivkaivka
29. nov 2009

Mirka, vdaka za adresy.
Jani, ja mam doma kopec cd - detske pesnicky - to mam z prace, komu som videla, tomu som hned brala (teda napalovala) su na nich pesnicky napr: my sme mali muzikanti, tuky, tuky tukalo, kolo mlynske, zenilo sa motovidlo, moja mamka nieco ma, medvetdku daj..., kukulienka, pec nam spadla, malicka som, rozne uspavanky, cervene jablcko, cierne oci, sviet nam stromckek, ked si stastny.......potom mam cd od Sluku opat detske ludovecky, dalej od ludovej formacie Zeleziarik mam 2 cd (to si mozes dat do googlu a objednat, je na nich spolu asi 100pesniciek, fakt super, napr: vijeme venice, čižicek, čižik, bola babka, zata brana, červený kachel,krasna, krasna...) mam aj CD Peter Nagy a deti - je fakt dobre, take stare vies Pes Bobi, Mandarinka Darinka, ak chces posli adresu do IP dam napalit a poslem.
Mne vlasy padaju tiez, stale najdem nejaky v Lilkinej rucke. Tiez beriem Calibrum, no este len 3 dni.

ivkaivka
29. nov 2009

Uankab, ako ekzem. My ideme zajtra opat na kozne, opat sa to po kupani zhorsilo,a to som kupala len v cistej vode, hrudnik mala cely cerveny, pretrela som indulonou a teraz tou zinkovou mastou, no aj ked jej to polavi asi pojdeme, mam tusak ze uz fakt skoncime na kortikoidoch.
Jani, Ty si v detstve uzivala nejake hromonalne masticky?

jedlicka99
30. nov 2009

ivkaivka Nasa malinka mala to iste cely hrudnik mala cerveny. Bolo to z nemocnicnych veci a pomohol jej otrubovy kupel...

janka3.12
30. nov 2009

ivuska poslem ti adresu, budes velmi zlata, vopred vdaka. Ked som bola mala uzivala som, a stale uzivam, no ono je to tak ze beriem (aj brala🙂 antihistaminika - to co mas Fenistil, stale mam hormonalnu mast v pripade zhirsenia, ale kozna mi vzdy povie ze len kratkodobo, ked je to fakt zhorsene, a potom kazdodenne premastovania, spravne by som sa mala kazdy den minimalne raz denne cela premastit, no ked chodim do prace tak sa to neda:( ale teraz vyzdy vecer sa natriem lipobase, komplet cela, a kupat mi doporucila sa bez mydla, mydlo iba tam kam treba🙂 ale pouzivam EUCERIN sprchovy olej....a da sa to, poviem ti z vlastnej skusenocti radsej ekzem ako inu chorobu, nie je to nic hrozne🙂 len to bohuzial nie celkom pekne vyzera....ale neboj malej sa to mozno strati ked podrastie, zvacsa sa to stava....

ivkaivka
30. nov 2009

jedlicka, da sa to kupit v lekarni?
Jani, budem sa snazit co najskor Ti to poslat. Ja som jej fenistil uz nedavala, teraz kazal opat. Dal jej masticku Afloderm, rozrobit s tou zinkovou. Uvidime, len neviem ci zvysok tela mam premastovat Lipobase, alebo inym??? Ozaj, pred kazdym novym nanesenim masticky treba umyt staru? Mama tiez uziva a neumyva, az ked je zlepsenie - tak za 2 dni, aby voda to nerozdrazdila. Olivii voda velmi drazdi, vcera som ju kupala len v cistej a hruza. A este, ked namastim s Aflodermom, za aky cas treba premastit s Lipobase, alebo az ked sa to bude vysusovat???
Tiez si myslim, ze su ovela horsie choroby...no babatka by nemali mat ziadne.
Dnes sme z kozneho isli aj na neurologiu, tam je to opat vsetko v poriadku, no vravel, ze po ockovani ju este chce vidiet. A ockovat ideme asi az buduci tyzden, aj kozny povedal, ze radsej pockat tyzden-dva a potom. Predpokladam, ze ta masticka obsahuje kortikoid, tak asi nie velmi dobre miesat s ockvanim. Nemate nejaku skusenost, ci sa moze, ci nie???
uankab, ako mala, ekzemik uz lepsie,??

kwetinnka
30. nov 2009

AAhojte,ja pri tej mojej nespacke som ani nestihla zbehnut sem.Alex je este doma..bez Riska...vypitala sa domov..tak som na nu zvedava.NAsa Lili este spi zavinuta, ale pokukujem po tom vaku,teraz maju v tescu v akcii taky tensi za 7E.Lli sa už otoci z bruska na chrbat ale z chrbta este nie..len sa stale snazi z kolien posuvat zadocek..zlata je..vyera ako cervik..hlava na podlozke a telo sa tlaci do predu.MirkaIvka a ako vase spanie cez den?A ked Oliviu dokrmujes na noc aj ti dlhsie vydrzi spat?
Mirka ja som na to upratovanie taka ista..dnes som sa chystala na okna nepodarilo sa,ale upratala som si skrinky v kuchyni,a linku, kachlicky...mam hned lepsi pocit.

janka3.12
30. nov 2009

baby Oliverko sa nam dnes prvykrat otocil z bruska na bok, tak a uz ho nemozen nechavat sameho len tak, lebo clovek nikdy nevie🙂

Ivuska, natries Afloderm, musis poriadne votriet do pokozky a potom cele telo aj miesta ktore si natrela aflodermom premasti lipobase, pokozka to vstrebe a navzajom sa neovplyvnuju...inac aj ja pouzivam Afloderm, dostala som ho na tvar, ktora je citlivejsia ako ostatne telo

kortikoidy posobia protizapalovo, ale ovplyvnuju aj mnoho dalsich metabolickych procesov v tele, aj ked si osobne myslim ze az tolko sa toho cez kozu nevstrebe do obehu, je mozne ze by to nieco mohlo pozmenit....ale uvidids podla malej, podla mna ak bude nervozna, bude to mat zhorsene a bude ju to chudatko svrbiet, tak ak ju raz za cas Aflodermom premastis nic sa nestane

ivkaivka
30. nov 2009

kwetinka, moja mala cez den pospi rano asi hodinku - to mi da cas na odsatie a ranajky, potom ideme vonku a tam pospi niekedy aj 4 hod., potom od tej tretej do tej siedmej ma len take 20min.zdriemnutia a uz 2 den zaspava o osmej, vstane papat okolo polnoci a potom jej davam v spanku o stvrtej. Rano este nema pevne.
Jani, myslela som, ze staci aflodermom a ked sa to vysusi, tak to premastim. Pozerala som to teraz vecer a ma to skoro ciste. Nevies, je to velmi silna masticka? Ak jej to zmizne, mam ju este parkrat natriet, ci nie???
Nervozna je, ale neskriabe sa, mam pocit, ze je nervozna z fenistilu, ten ju utlmuje a ona chce blabotat, citala som, ze neklud je vedlajsim priznakom. Nepaci sa mi, ze jej mam davat fenistil, ked ju to nesvrbi, ona je po nom ako nadrogovana, ospala, nechce sa rozpravat, len mrnci...

mirka907
1. dec 2009

Kwetinnka, my vstavame okolo 7mej...tak okolo 9tej je uz mrzuta a chce spat...ked zaspi sama od seba tak spi tych 20 az 45 minut, viac nie....Potom ked sa zobudi a je stale mrzuta tak ju davam na balkon do kociara..tam pospi tak 2 , 2 a pol hod...ak doobedu nezaspi sama tak ju o pol10-10 davam tak ci tak do kociara na balkon...Potom okolo 2hej pol 3 sa ide von a tam zvykne spat v takych 30az 45 minutovych usekoch...poobede vobec nezvykne spat nejak tuho...no a ked dojdeme domov tak je uz hore az do 18,45 ked sa kupe...od pol 6 je uz trosku mrzuta ale to sa jej naplno venujeme...cvicime s nou, hrame sa a proste snazime sa ju zabavit a unavit...okupe sa, naje(vecer papa s tym ze taha, 5 minut spi a tak dookola tak to trva aj hodinu)..no a o 8mej ju davam do postielky a ucim ju zaspat samu(dam pusu a odidem)..vacsinou do tej 9tej zaspi a v noci vstavame 3krat na papanie...
Kwetinnka tak nech to zhrniem...mala doma spi ale len v kociku na balkone...🙂postielku uplne ignoruje..ak aj tam nahodou zaspi tak len na chvilku...takze ak spime v kociariku tak aj 3-4 hodinky spime cez den, bez kociara je to tak hodina a pol..
My mame ten vak z tesca a malej sa v nom spi dobre🙂..
Janka my sme kupili prenosnu postielku presne pre pripad, ked sa mala zacne prilis pohybovat...sice s perinkou toho vela nenavystraja ale ako vravis clovek nikdy nevie..takze budem malu davat cez den do prenosnej postielky v obyvacke a teda ju budem mat pod dozorom...

trinitysaturno
1. dec 2009

ahojte baby,vo štvrtok som bola u dokiho,malému sme pozerali na pipika,už je to stopercentný 😎 chlapec. 😀 .všetko je ok,som v 31,.týždni.malý má 1500g.s týmy mojmi rebramy je to čoraz horšie,dneska som vobec nevedela spat,kvoli bolestiam,neviem či tam dal ritku alebo hlavu,ale je to horor...a ešte 2 mesiace...!trošku sa cítim hlupo,ved vi už to máte za sebou,a v tomto prispevku už nie je nikdo kto by len čakal 😔 ,ale mal by byt,aby som mohla byt ista že nie som s Tým sama na svete. ☹.no nevadí.aj tak je lepšie že to mam už napisané trocha sa mi ulaví. 😲

ivkaivka
1. dec 2009

Mirka, celkom pekne spinkanie 😉 , nechapem ako pri nom stihas upratovat.
Jani, malej sa to velmi skludnilo, skusila som premastit Lipobase, a zareagovala, scervenala, precitala som, ze obsahuje nejaku cistu kyselinu citronovu, tak neviem. Myslis, ze by som ju mohla namastit kozmetickou vazelinou? Ja sa nou kremujem, je bez prisad a super mastna. Ja ju pouzivam na tvar, odporucila mi ju kolegyna, ma po tridsiatke a ziadne vrasky 😅. Ja som hrozny suchokozec a velmi mi uvolnuje plet, len neviem ci mozem dat aj malej, ci si potom velmi nezvykne na mastne, sice mame peklo ked ju mastim, neznasa to 😒
Ozaj, ked idete s detickami vonku kremujete len licka, alebo aj ocka-teda komplet celu tvaricku???

janka3.12
1. dec 2009

ivuska este som zabudla ze urcite neumyvaj pred dalim namasteni. ked sa jej kozicka skludni nemusis jej davat afloderm, len ked to ma cervene....lipobase ma kys. citronovu, to je pravda, aj ked nie je skodliva u babtka clovek nikdy nevie, ako vravis upln najlepsia je obycajna vazelina, ale osobne by somju asi popytala z lekarne, oni ju musia mat, lebo sa pouziva ako zlozka do robenych masti, tak nech ti navazia a premastuj s nou malu

ked idem von kremujem celu tvaricku ale nie nejak na hrubo, len tak zbezne, na oci a okolo oci si davam pozor🙂

nas krpec cez den spi malo a aj ked tak len pri hojdani na rukch, inac ani moc nie, tke upratujem iba cez vikend ked je manzel doma🙂

dnes u nas leje ako besne, asi nebudeme moct ist von:(

jedlicka99
1. dec 2009

ivkaivka to ti neviem povedat ale myslim ze hej. To mi dali v nemocnici... Skus sa spytat teda v lekarni

ivkaivka
1. dec 2009

jani, vsetko ma uplne ciste (verim, ze nezahovorim), teraz som ju pretrela s mastou z jazveca, vraj je velmi lieciva, tak cakam ci zareaguje, je mastna ako...neviem co...a cim kremujes tvaricku? Mozem vazelinou? Moja na rukach zaspat nechce vobec, musi sama lezat, ona najnovsie nechce ani papat na rukach, lezi na stole a tak pije. U nas bolo pekne, bola vonku takmer 4hod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre