Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

korelka
30. mar 2009

ahojte baby!

gratulujeme uz mamickam a taktiez aj ich babatkam a prajame spolocne s Alexikom len a len mnozstvo zdravicka a spokojnosti a co najmenej placu... 😉

tak ako adka pisala, my sme po sekcii relativne skoro doma - uz na 4. den nas pustili, ale chvalabohu, lebo neviem ako by sme to tam vydrzali... 😒 mame sice za sebou tazku a uplakanu noc, lebo si na seba este stale zvykame a maly sa zrejme kvoli novemu prostrediu nie a nie vykakat a tak sa pucil od 22. do 8., ale uz je to relativne fajn, tak uvidime, co nas caka dnes vecer... 😨 ale vsetko zle raz pominie a bude dobre - najkrajsie na tom vsetkom je, ako sa moj drahy vyziva v pohlade na maleho a v starostlivosti o neho, tak uvidime do kedy mu to vydrzi... 😅

babam, cakatelkam, zelam skvely, rychly a bezproblemovy porod a zdrave a krasne babatka!!! 🙂 😵 😵 😵 😵 😵

adka.baby
31. mar 2009

Kukulienka, mne veľmi pomohi čapiky Faktu je z toho aj masť, ale to je na hemoroidy,a super su aj glycerinove čipky. Ráno vypijem teplu vodu a zjem lyžicu ľanových semiačok, bežne kupiš v obchode, musim uznať,že sa to už konečne pohlo, ufff len dokedy.

berus222
31. mar 2009

baby, "zazracna" mast na hemeroidy je Hädensa. konecne nieco ucinne. len neviem, ci ju predavaju na slovensku. my ju kupujeme v rakusku. je bez predpisu a stoji okolo 3-4 eur.

adka.baby
31. mar 2009

berus ahoj u nás toto nie je,už som o tom počula,ani pod pultom. 😒

rohacka
31. mar 2009

Ahojte, prepacte, ze Vam vstupujem do temy, ale tema je vhodna 🙂 .
Kamoska je studentka 3. rocnika psychologie a robi bakalarsku pracu na temu - Emocionalne prezivanie mamiciek pred prvym porodom. Tak Vas chcem poprosit, ci by ste jej nepomohli vyplnit dotaznik, ktory k tomu potrebuje. Dotaznik je anonymny, je tam sice dost vela otazok, ale velmi lahke. Ak by ste boli ochotne, napiste mi prosim IP s mailovou adresou alebo priamo na jej mailovu adresu belis.veronika@gmail.com. Velmi pekne dakujem.

katka1981
1. apr 2009

Pekne prosim o radu. Akz ma vplyv velkost panvy na porod? Ja mam sirokaaansku panvu, aspon myslim podla tych cisiel. Je sanca ze budem mat lahsi porod, alebo to s tym nesuvisi? Ved mam kamosky co su uzucke a porodili do troch hodin. Nezavisi to aj od velkosti prirodzenia?

fodorka33
1. apr 2009

jaj katka no to neviem aj ked ja si myslim ze som mala dost siroku panvu aj doki povedal ze na porod vyborna a porod bol dost dlhy...
ozaj baby poslite mi prosim hlasy http://mamimo.sk/fotosutaz.php?sid=5 fotka 2alebo3 DAKUJEM

katka1981
1. apr 2009

fodorka33, kolko ti trval? Mala si velke bolesti?

fodorka33
1. apr 2009

tak mne museli nakoniec vyvolavat ja som prenasala 9dni.napichli mi infuzku o 12:00 a porodila som o 20:15..bolesti boli ukrutne ked mi pustili vodu a to bolo o 17:00-dovtedy sa to dalo predychat...

fodorka33
1. apr 2009

baby sorry hlasov.je az od 26.4

alias313
2. apr 2009

ahooooojte tak my sme uz konecne doma...uf uf po dvoch tyzdnoch je to nadhera, neviem co skor 😀 bublinka uz spinka v postielke, taaaky je zlaty...joj inak som v tej nemocnici ochorela poriadne, ide ma z toho porazit.len aby sa malinky nenakazil..

kacka.va
2. apr 2009

katka1981: já mám taky dost širokou pánev, ale nechtěla jsem se otevírat, takže mi široká pánev byla naprd v tu chvíli. Jediný v čem je výhoda široké pánve, teda podle mě, je, že když je člověk těhotný, tak to na něm ani moc není vidět. 😉

kukulienka11
2. apr 2009

adka- tak konecne sa mi ulavilo,tie capiky velmi nepomohli,ale zato celkom bol ucinny duphalac 😉 uz som bola z toho zufala a neraz som si poplakala,ale uz je teraz dobre 😀

alias-vitaj doma 🙂 verim,ze to v nemocke muselo byt na nevydrzanie a prajem ti ,aby si si vychutnala tie krasne chvile domka s malinkym a manźelom..je to super pocit.. 😉
tak sme to nejako zvladli.. 😉

katka1981
2. apr 2009

kacka.va, asi ano a brusko zase tie boky kryje, som sice pribrala v bokoch ale nie je to az take hrozne, ked zmizne brusko to bude horise pokial neschudnem.

ava
3. apr 2009

ahoj holky, vy už jste zkušené maminy, tak se na vás obracím s prosbou - dotazem. Termín se mi blíží a začínám z toho být trošičku nervózní. Jednak človek nikdy neví, kdy to vlastně přijde, ale hlavně jestli všechno, co potřebuji, mám doma. A do čeho oblíct toho človíčka, až ho povezeme domů...ach jo. Podědila jsem veškerou výbavu po dětech švagrové, ale přesto člověk mámou nikdy předtím nebyl, školy na to nemá... ☹ a já jsem tam ráda připravená. Do kurzu jsem samozřejmě chodila, ale nechci, aby mě zaskočila realita. Můžete mi některá napsat, co jste potřebovaly k porodu/po příjezdu domů a třeba jste to neměly nachystané nebo vás to zaskočilo?

alias313
3. apr 2009

ahoj kuku, no veru uzijem si to 😀 a vy sa ako mate?ako sa dari?tak prva noc doma bola super, takto keby tak stale spinkal, bolo by veselo zobudil sa len o pol 11 dostal papat, spinkal krasne do pol 4 zase sa napapkal a spinkal do pol 9 🙂 no nadhera...a teraz sa pekne vyhrievame na slniecku 😀

kacka.va
3. apr 2009

ava: nedělej si hlavu, když ti doma bude něco chybět, tak se to dá v dnešní době snadno koupit. Já na doma měla nachystanou akorát postýlku, látkové lehátko na koupání, olejíček, krém na prdelku, líh na pupík, teploměr a pleny a ubrousky, jinak si na nic zásadního nevzpomínám. 😉
do porodnice sebou plínky a jinak taky nic moc nebylo potřeba

ava
3. apr 2009

kacka.va - díky, to je pravda, dokoupit se to dá snadno a nemá cenu dělat nějaké zásoby věcí, které třeba nikdy nepoužiju, že?

kukulienka11
7. apr 2009

ahojte,

ali-tak my si uzivame od zajtra trojtyzdnove babatko..je to nadherny pocit,len ma trapi,ze dost casto grckame. Minule som sa zlakla,ked malinky grckal aj z nosteka a pusinky.. ☹
mliecka mas vela? lebo ja dost a aj si musim odsvat ...kedze malinky mi niekey prespi aj 4-5 hodin.. 😖

..ale clovek ked ma male babo ma velmi malo casu vobec ist na net a nieto na seba..🙂

alias313
7. apr 2009

ahoj kuku..no my mame dnes dva tyzdne tak veselo 😀 aj nas obcas grcka a minule tiez taku sprsku pustil aj z nosa aj z ust..ale je to v pohode, netrap sa..to asi ked rychlo piju 😉, alebo si neodrgnu. ja ani nemam dost mlieka..lebo cez den papkame take kazde 3 hodinky, ja si odsavam a papame z flasky ale ako sa blizi vecer, tak uz mam mliecka menej a to odsavam pravidelne kazde 2/3 hodinky..tak na noc mame Bebu..co uz budem...joj ja mam zajtra este poslednu skusku tak sa snazim ucit.ale unavena som..dufam, ze to spravim na prvy krat, len neviem ani ako rano vstanem 🙄

kukulienka11
8. apr 2009

ahoj ali,

tak ty studujes? moja zlata..sa ti chce , teraz ked mas babatenko..ja sa tiez chystam dokoncit druhy stupen studia..asi pojdem od septembra.Tak ti drzim palceky,nech sa zadari na prvykrat..zasluzis si po tom vsetkom..pozdravuj malickeho..a drz sa!

alias313
8. apr 2009

jooj skuska vysla dobre 😉 joj a ten moj drobcek bol do rana velmi zlaty, pekne buval..ako keby vedel, ze maminka sa potrebuje vyspat 😀 no ja som mala poslednu skusku a este ma cakaju statnice v auguste, tak to uz nejak musim zvladnut...no a snad budem aj bc.potom by som chcela aj dalej ale neskor..a tvoj Jakubko sa ako ma?počuva??a co pojdes studovat? maj sa....

momin
9. apr 2009

Ahoj holky. Vidim ze tady mate vetsinou hodne male miminka .. jako ja.. Jak to zvladate???

martinka1981
9. apr 2009

Ahojte tehulky a maminky,som tu u vas prvy krat...tiež čakam svoje prve babo 🙂 v hlave milion otazok ake to bude a ako to zvladneme...ale to asi niesom sama však??? Na buduci tyždeň idem na CTG, vedeli by ste mi niektora povedať čo ma tam čaka? 😕

kkkatarinkaaa
9. apr 2009

martinka1981- aj ja cakam prve babo 🙂 dokonca este len 20tyzden.... no na CTG ti nasadia take pasy cez brucho, lezi sa pri tom a na papieri sa ti pise krivka, cosi ako EKG-lenze to CTG zaznamenava ozbvy babatka.neboj, je to uplne v pohode.

monika77
14. apr 2009

ahojte maminky a tehulky 🙂

alias obdivujem ťa ako zvládaš popri tom učenie a želám obom veľa zdravia a tebe trpezlivosti pri štúdiu ... ale fajn to zvládaš, nie?

ja som si zvykla a je to nádhera ... zajtra už má drobček 2 mesiace, oslavujeméééééé 🙂

ostatné ako sa máte?

ditka1
15. apr 2009

monika...aj moj ma dva mesiaciky 😵 😵 😵

kobyliacik
15. apr 2009

Martinka, CTG nie je nič strašné, máš také pásy cez brucho a ihličková tlačiareň zaznamenáva jeden graf (s tonusom svaltva maternice - pri pôrode budú zaznamenávať kontrakcie) a druhý graf frekvenciu srdiečka bábätka. Keby si náhodou neznášala zle polohu na chrbte, tak im to povedz a uložia ťa nabok, lebo by ti mohlo prísť zle (keď je plod väčší tak môže tlačiť na tepnu zásobujúcu srdce a mohla by si byť malátna)

fodorka33
15. apr 2009

ahojte maminy a nastavajuce maminy.ako sa mate?mi sa mame dobre maly rastie ako z vody ma 1mesiac aj 3tyzdne a meria 60cm a vazi 6kg.takze ideme dobre maly poslucha v noci sa zobudi iba raz a cez den uz spi iba dvakrat a to vonku v kocari.inak je uz hore a obdivuje hracky a hlavne sa mu pacia rucicky je strasne chutny...nastavajucim mamickam zelam vela stasite... 🙂 😉

monika77
16. apr 2009

my máme dnes po poradni ... vážime 5kg a meriame 61cm ... malinkému sa už viac žiada našej prítomnosti a blabotania s mamkou a takom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre