Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

uankab
12. nov 2009

janka dakujem, dufam ze hej.. tatikovi zrusili rannu sichtu, isiel teraz vecer, tak bude moct vstavat aj on k nej 😀 ... ked stava rano o piatej, tak ho nechcem budit a chodim len ja, a rano padam na nos...

alexandrah
12. nov 2009

janka - uz mam kupene aj lyzicky 😎 😀

janka3.12
12. nov 2009

🙂 jow jow🙂

uankab ja takisto, mazel vstava o piatej a chodi na siestu, tak v noci vstavam ja, a ak sa maly zobudiokolo 4:45 alebo piatej uz berie sichtu manzel no len max. do 6:30 ale aj hodka spanku navyse je supis🙂 inac kedy myslis ze sa uz vyspime? som zvedava kedy drobcekovia budu chrnast dlhsie....Oliverko sa dnes uz skoro prevratil na bok, uz ho nebudem moct nechavat na gauci, musim dat na zem paplon, nan deku a budem ho mat tam....

ozaj alex, ako ti prebiehe tehu, ako to zvladas? a ako spanok, sem tam vidim ze pises aj v noci

alexandrah
12. nov 2009

ach jaj, jani, spanok, des, dnes som spala az hodinu!!!!! od 07-do 08 rano, ked som uz vstavala na poradnu ... ale paradoxne som cerstva, udrie to do mna zajtra ... ale vyuzivam cas, a balim sa aj riska do nemocnice ... teda teraz uz len odfukujem pri telke ...ja vlastne pisem vzdy v noci, a sem tam aj cez den 😉 inak tehu uz cim dalej tym horsie, asi ako u kazdeho na konci ...najnovsie mam v noci krce v rukach, a opuchy prstov a podobne ... 😨

janka3.12
13. nov 2009

poznam mna to trapilo posledny mesiac, mala som trpnutie vzdy len v pravej ruke, kvoli tomu som takmer nespavala, nastastie mne sa dalo spat cez den

alexandrah
13. nov 2009

no dneska som sa zobudila niekolko krat na opuchy oboch ruk, a aj praveho chodidla ... sa to zhorsuje ... dokelu ...

ivkaivka
13. nov 2009

jani,to nebude z chloru, je to ekzem. Vcera sme boli na koznom, vybavila nas mastickami, vecer som ju ponatierala, pekne zaspinkala,po 4hod.sa zobudila a myslela som, ze ma porazi. Neskutocna reakcia na maste. Tvaricka cela cervena, krvava smuha cez licko-od poskrabania, hlavicka cervena, doskriabana, dala som dole body, hrudnik bol takmer fialovy, pazusky som mala pocit, ze jej horia, no bol to strasny pohlad. Hned som ju opatrne poumyvala natrela modrou indulonou, dala jej papat (vypila na jeden sup 205ml) a okolo dvanastej zaspinkala, no tvaricku mala taku horucu. Dnes rano je to ovela lepsie, dala som jej na licka sudocrem, tak je to podstatne lepsie, volala som na kozne, vraj ona nechape, ze tie kremy jej nemohli vyvolat takuto reakciu, vraj mame v tom pokracovat, tak som jej tresla telefon, ze si dieta tyrat nedam...volala som detskej, ze chcem novy vymenny listok(neviem aky debil tie listky vymyslel) a bud.tyzden ideme do Ke do vojenskej nemocnice na kozne. Uz nemam nervy na tie ekzemy, dufam, ze sa z toho coskoro dostane. No mam pocit, ze lekar uz jej predpise kortikoidy, pretoze repik nezaberal, tie vsetky masticky vyvolali alergiu (boli to Excipial, Lipobase, Imazol, Ichtyol, Oilatum do kupela, Holtov krem), vsetko som to dnes smarila do kosa...no ten sudokrem jej to celkom pekne vybielil a hrudnicek ma uz takmer cisty a to len z indulony. Neviete nieco ucinne na ekzemy? Uankab, co presne davas malej, a kde ma ekzem? Moja vraj dojcenecky vo vlaskoch a zauskami, to su take supiny a atopicky po lickach a hrudniku. No samozrejme este + zapareniny pod pazuskami a na krku.
Uankab, moju asi tiez pobolieva brusko, opat, ale asi su to len take mensie krciky, proste z nicoho-nic spusi asi 10 sekundovy krik, cela az zmodrie, vystrie sa ako struna a potom prestane a usmieva sa, tak si myslim, ze to budu krce, dufam, ze nic horsie. Stalo sa to 1x vcera a dnes rano opat.
Alex, Ty este stale nie si pobalena?
Jani, uz si bola za tou laktacnou poradkynou? Mala si ist niekedy v novembri. Nevies nahodou ako dlho mozem mat mlieko v mrazaku? Niekde pisu 3 mesiace, inde 6-tak si asi mam vybrat. Mliecko sa Ti uz trosku rozbehlo? Ja sa tak bojim toho ockovania...to nozicky mal Oliverko velmi cervene? Ja neviem ci jej potom mam davat vankusik, ci ju to nebude velmi boliet...ach, tie nase deturence, chvilami chcem, aby uz Olivijka vedela aspon co-to povedat, nech viem presne co ju boli, trapi...tak je to len tipovacka... ☹

andrejka77
13. nov 2009

moj maly sa obsypal asi v 2mesiaci ,....bolo to nieco hrozne najprv cela tvaricka cervena ,detska mu predpisala akurat fenistil co akurat po tom iba spinkal a tvaricka sa mu este viac zhorsila mal po sebe zlte skor plesnive zlte supiny co preslo aj do vlaskou a tak nas poslala na kozne tam nam predpisala imacort a canesten pricom vraj to bude trvat aj niekolko tyzdnou kym sa mu to upokoji a maly do 4dnoch sa uplne zosupkal a teraz ma krasnu peknu plet akurat este sem tam vo vlaskoch ma supinky ale na to nam dala pri dalsej navsteve nizoral sampon a fucidin na zahibceky a na dotieranie tvaricky ale uz to nedavam akurat biodermu telove mliecko.to tiez odporucala.vraj uz niesu v mode olejceky ,.kazda kozna vravi inac.
inac sa k vam pripajam sem tam hoc uz mam druhe babo ale citim sa ako prvorodicka,lebo az teraz si to mozem uzivat .prve som nestihla... 🙂

mirka907
13. nov 2009

Ivka, mala bola po excipiale tiez hrozne obsypana a kozny bol z toho pekne v soku...odvtedy kazdu mast ktoru chcem skusit dam len na malu cast koze a sledujem reakciu...Nam nastastie zabral hned Holtov krem ale podla vsetkeho u nas to nebol ekzem ale len ten novorodenecky vysyp(teraz klopem na stol aby som to nezakrikla...)Sem tam sa mala este vyhodi ked sme u nasich...ale to tipujem ako alergiu na psie chlpy, kedze manzel je na ne tiez alergicky...
Ivka, ked mate ekzem mali by ste obmedzit kupanie a teda asi aj to plavanie...co je teda dost blbe kedze sa vam to tak paci...
Uankab, nasa sa pre istotu rozhodla ze kakat bude len v noci...dnes napriklad dvakrat...pekne som ju nakojila, ulozila, zalahla som a ked som uz bola v polospanku tak to pustila...no co dodat...
Andrejka, vitaj medzi nami🙂...A inac supinky vo vlaskoch mame tiez...zatial nic nedavam len umyvam vodou a ono to trosku zislo dole, ale v pondelok idem do poradne tak sa popytam...\
Alex, ja som sa tiez balila az v 37 tyzdni...a to az ked som dostala od manzela zdrbanie, ze este nie som pobalena...
Janka, u nas je uspavanie plne v mojej rezii...takze k malej stale vstavam len ja....no moja chyba...mam ako som si to od zaciatku zariadila...

uankab
13. nov 2009

ivka, excipial obsahuje kyselinu mravciu.. ja viem ze ho doktori radi predpisuju, mne ho kedysi doktorka predpisala a strasne sa mi z toho vyhodila tvar, tak mi povedala co to obsahuje a vraj nie kazdemu to sedi... 😖 ... takze podla mna to bude z toho...
co sa tyka nasho ekzemu: ked mala Magdalenka cca 3 tyzdne, vysypala sa na tvaricke a celej hlavicke, male cervene vyrazky, uska sa nam supali a ako keby jej za uskami mokvalo... na tom nam lekar predpisal aveeno cream a zmizlo nam to v priebehu tyzdna... par tyzdnov bolo vsetko ok, ale zasa sa jej vytvorili cervene flaky pod krkom - tiez to mokvalo, manzel ma presviedcal ze su to len zapareniny a ogrckane... ale postupne sa to iste stalo na nozickach, rucickach a pod pazuskami - a tam sa predsa nedogrcka, vsakze? 😉 plus ma suche flaky na hrudi a nozickach... doktorka mi povedala ze na zahybcekoch je velmi jemna pokozka a spotenie to zhorsuje. Predpisala nam oilatum do kupela (kupem ju v tom kazdy den), diprobase - krem na atopicku pokozku, dost smrdi za vazelinou, petrolejom alebo neviem cim, plus na tie cervene flaky hydrocortisone 0,5%. cervene flaky po aplikacii toho kremu zmizli (davala som jej ho asi len 2-3 dni), po par dnoch sa zasa objavili (ale v mensom rozsahu a nie take zapalene), a raz su a raz nie su.... kazdopadne ju tym diprobase natieram minimalne 2x denne cele telicko (rano a vecer), plus tie citilive casti aj pocas dna treti krat.
nepoznam vsetky tie kremy co vam predpisala, ale z Oilata to zrejme mat nebude, ked si pozries na zlozenie, tak to je cisty parafin... inak tych kremov ti dala strasne vela, podla mna naozaj staci nieco do kupela, plus nieco cim ju budes niekolkorat denne natierat... max. na tie zapalene veci nieco... inak si si ista ze su to zapareninky? v nasom pripade je to cervene, ako keby to trosku mokvalo (tak neprijemne to smrdi ked sa to spoti), pokozka je uuplne hladka a po par dnoch sa to zosupe...
mirka, nasa tiez zvykla kakavat v noci (pravidelne po nakojeni), teraz kaka len raz za den a stale ju boli brusko, davam jej infacol, snad sa to skoro zlepsi...

alexandrah
13. nov 2009

ivka, mirka - ja som zacala vcera, aj som kopec pobalila, a myslela som, ze dneska pokracujem, ale mam strasne bolesti ruk, + opuchy, je mi skoro do revu, vobec to neprestava, uz su to obe ruky, muz bude v praci do 9-10, ak nie viac, a to som chcela aspon zehlit, no bude mi musiet pomoct cez vieknd, inak sa asi nezbalim ...no tiez mi vravi, ze nemam robit ine veci, upratovat, ale radsej sa balit, ale to som fakt nevedela, ze sa to takto zhorsi, vyslovene zo dna na den je to silnejsie ...aj tak musim najprv este poprat a ozehlit veci, a to mi musi pomoct ...prali ste aj deky a tak? zavinovacky, plachty, perinky a vsetko take mimo oblecenia?? sa bojim, ze tie decky niektore su take jemne, ze ked ich operiem, uz take nebudu, to by bola skoda ... 😕

janka3.12
13. nov 2009

Ivuska to mi je luto, do prdele, mne moja kozna hned povedala ze malemu nesmiem v ziadnom pripade dat excipial (pytala som sa jej peventivne, kedze ja mam ekzem, lebo mam koznu v KE, a byvame v MT - na vysvetlenie koznu mam v KE lebo som z PO🙂 excipial je totiz skvely ale pouziva sa az od troch rokov, neviem ci tym koznym hrabe alebo co.....liobase z toho neverim ze by sa ti vysypala, je to len biela vazelina...hm mozno to bolo kombinaciou liekov....malinku to muselo fest svrbiet ked sa doskriabala....na svrbenie je fenistil gel, je fajn, ale neviem ake stare deticky ho mozu pouzivat, treba precitat letak, je aj na aj bez predpisu, potom su roti svrbeniu antihistaminika Fenistil, Zinat, aerius ale tiez neviem ci aj pre deticky....urcite nechod s malou teraz plavat do chlorovanej vody - vysusuje...hlavne je na ekzeme jedno PREMASTOVAT, vidim to na sebe a to mam ekzem uz 26 rokov🙂 mozno skus upkne obmedzit umyvacie prostriedky pri kupani, kupkaj ju len v cistej vode, maticky je dobre vyskusat len na casti telicka, napr. na predlakti a po jednej, pockat 24 h a uvidis ci nie je reakcia, ekzem hnusne svrbi ked sa spotis, tak skus malu lahsie obliekat...ozaj a najhorsie je to vzdy vecer....no a hlavne si musis ty davat pozor na stravu co asi robis, ekzem zhoruje vela veci, ale najma citrusy, cokolada a paradajky, kysla kapusta je top a morske ryby....ale najlepsie bude skusit aj ineho kozneho, dve hlavy viacej rozumu, hrozne ti drzim place..... ozaj a nemenila si prasok v ktorom peries veci? a veci iba bavlna, ziadne polyesterove a neviem ake..nuz je toho vela, ale to ti urcite ppovie kozny, dufam.

Alex - ja prave preto ze mam ekzem a bojim sa aby ho maly po mne nezdedil, periem vsetko, bohuzial este aj hracky pred prvym pouzitim, mam detsky gel na prania, avivaz vobec nepouzivam a plakam 2X (ale nie vzdy priznam sa🙂...

Dnes som sama kupala, manzel bol v praci, doslova celodenna sichta, uf...

janka3.12
13. nov 2009

ivuska bola som u tej poradkyni este v oktobri, maleho prikladam castejsie, ale mliecko sa nerozbehlo, je to rovnake, ale som stastna aj za tu jednu davku denne

ivkaivka
13. nov 2009

mirka, to kupanie by som fakt nechcela zrusit, trva to 12 hod.a 4 uz mame za sebou. Mala sa tak tesi z vody, neviem, skusim plavanie raz do tyzdna a kupanie max.2x.
uankab, jej nic nemokva, pazusky su veeeeelmi cervene aj pod krkom a okolo usi tiez, niekedy mam pocit, ze ju to musi palit...no asi nie.
alex, prala som vsetko, len tie deky nezehlis, ale inak vsetko co prichadzalo do kontaktu s malou sa pralo.
Jani, praveze voda na plavani je bez chloru, doma mame vlastnu studnu a tiez je bez chloru. Prasok som nemenila. Na kozne ideme az ob-tyzden, pretoze kozny nebude tento tyzden pritomny. Nejako to hadam vydrzime. No mam pocit, ze mala skonci na kortikoidoch ☹ Ty ku komu chodis na kozne v KE? Neberies nieco na tvorbu mliecka??? Ja uz malu vobec neprikladam, asi by uz teraz pozerala vydesene, ze co to od nej chcem 😉 hlavne, ze ma moje mliecko a to uz je jedno ci tak, alebo onak.

alexandrah
14. nov 2009

ivka - drzim palce u tej inej koznej, snad naozaj cosi zaberie, mozno to bola supa, tolko pripravkov na vyskusanie, + masti od lekarky ... mozno obmedzit, alebo ina kozmetika, snad si uz ten johnson vysadila ... preco neskusis tu biodermu alebo welledu? to kazdy chvali, fakt kazdy, aj na koniku, aj moje kamosky, koli cene?

janka3.12
14. nov 2009

V KE chodim k pani dr. Kovalovej (ale nie k primarke, ona je tiez Kovalova🙂 do starej nemocnice; na tvorbu mliecka pijem ibacajik od Tekane, lebo mi chuti🙂 a nic ine, sazim sa vela polievok, a sem tam sikupim 33% smotanu a sam si ju do kavy🙂
ak niekde nie je chlor, tak potom to bude mozno proste dedicky ekzemik, nema niekto v rodine? v takom pripade sa u babatke prejavi tak ci tak:( mozno sa to upravi, dojcensky ekzemik sa zvykne casom upravit

ivkaivka
14. nov 2009

alex, johnson nepouzivam, zatial ten sudocrem a indulonu a uz je to pekne. No priznam sa aj ta cena, ked vidim, ze vsetko co je drahe je na prd, pytala som v lekarni vzorku, ze najprv vyskusame a ak zaberie tak kupime, no vraj oni vzorky nemaju, tak som sa nahnevala, pretoze viem ze ich dostavaju, tak v pondelok manzel ide pobehat po lekarnach, tak hadam zozenie. Predsa vyhodim nejakych 1000sk a sa vysype a bude mi to len tak stat, tak radsej skusim vzorku, drz palce nech ju zozenie. No ak by sa nepodarilo, tak urcite uz nebudem vahat a kupim aj taku drahu kozmetiku.
Jani, ja som mala ako dieta ekzem, v tehotenstve sa mi objavil na rukach, ani som ich nemohla zohinat, pretoze mokvali, praskali, boleli + krieda v praci= neuprosna bolest, nic Ti v tehu nedaju, no po 3.mes mi dali belogent, vraj veeeeeeelmi opatrne a pomohlo. Teraz uz nemam nic, no mama je silna ekzematicka, ma takmer vsade, ma atopicky, tak po nej putuje kde sa da, potom nic a po case opat...takze ma to pokom podedit, ja len dufam,ze jej to casom vymyzne tak ako mne. Keby to nemala na tvaricke, tak by ma to az tak netrapilo. Ja som mala na laktoch, pod kolenami, krk. Ale verim, ze vo vojenskej jej pomozu, mame trafili liecbu na prvu supu, v PO ju dobabrali, tak skoncila v nemocnici vo vojenskej, so zimicou a celym telom cervenym, no po par hodinach jej to ustupilo, mne po tom 3.mes.tehu tiez trafili masticku, tak verim ze pomozu aj malej, no som zvedava ako sa zatvari lekar, ked dojdem s babatkom 😉 proste takmer cela family... 😖

tinad
14. nov 2009

Mamicky, poradite co nejest, ked sa narodi babenko a budem kojit? uz mam okolo terminu a neviem co mozem potom jest a pit a co nie..

ivkaivka
14. nov 2009

tinad, ja jem vsetko no s mierou, akurat si odopriem kysle - kapusta, uhorky, huby, aby malu nenafukovalo, no teraz kvoli ekzemu obmedzujem aj cokoladu, orechy, mlieko, paradajky. Myslim, ze s mierou sa moze vsetko.

janka3.12
14. nov 2009

tinad - zavisi ci si ty alebo manzel alergik - ak ano: neodporuca sa: zeler, arasidy, paradajky,morske ryby, cokolada, orechy ako take, exoticke ovocie (vseobecne sa odporuca pocas kojenia jest iba nase SR ovocie), vajcia, soja
- ak nie ste alergici, v sestonedeli sa odporuca nejest alebo obmedzit tzv."nafukovacie potraviny" - kolikove :cesnak, cibula, spenat, kapusta, pazitka, petrzlen, brokolica hrach, fazula, kalerab, redkovka, tymian, cierne korenie, jablka(ich supka) - po sestonedeli mozes pomaly skusat papat tieto potraviny a sledovat reakciu babtka, ci ho neboli brusko
- pitny rezim - vypit 2,5 - 3 l tekutin, samozrejme je to individualne, navhodnejsie je mineralka (nie moc sytena), mlieko, polievky, max. dve slabsie kavy denne! , neprehanat to ani s cajmi - z cajov skor slabsi cieny a zeleny ako bylinkove, neodporuc sa dzus vraj nafukuje🙂 neviem
- pestra vyvazena strava
- na podporu mlieka - babske recepty, pit smotanu🙂 rascova polievka🙂 a specialne caje, kupis v drogerke alebo v potravinach
- aby babo nebolelo brusko odporuca sa maminke pit fenyklovy caj, ale fenykel je v cajoch na kojenie takze dva v jednom🙂
Ja ososbne som si davala pozor v sestonedeli, teraz uz nejem iba potraviny alergizujuce, lebo ja mam ekzem a manzel alergiu na pele

Hlavne nehladuj🙂

alexandrah
14. nov 2009

ivka - tak drzim palce, ale naozaj, som na tieto kozmetiky este ani od jednej baby nepocula nic zle, len samu chvlau ...prip. ti poslem? ako darcek k malej?? vzorky som tiez nevidela, ozaj, vlastne, u nas kde ja kupujem maju aj take male balenia zo vsetkeho, welledu, take 10 ml, za cca 3 eura, nemam ti kupit na vyskusanie to? prip. napis do IP.

ivkaivka
15. nov 2009

alex, nemusis nic posielat, my to kupime, no hadam tie mensie balenia budu mat aj v Presove, zajtra ide manzel obehat lekarne a hned sa popyta aj na ten viburcol pred ockovanim v 3 mes. Este aj tu napisem, licka su uplne cistucke, uvidime na ako dlho. Dnes ju chcem pofotit, pretoze som sa rozhodla dat urobit kalendra z malej pre nasich aj svokrovcov a hadam cast darceka je dobavena 😉

queenka
15. nov 2009

ivkaivka....ahooj 🙂 pozeram ze si z PO rodila si w starej alebo w monobloku? ja idem rodit do PO do monobloku ku primarowi Adamowi..dnes som bola na CTG a myslela som ze uz ostawam lezat lebo som si mala uz aj weci zobrat ale nakoniec ma poslal domow ze je wsetko w poriadku a ze mam prist w stredu a sa uwidi:D ak si rodila w monobloku bola si spokojna?

alexandrah
16. nov 2009

ivka - inak biodermu by mali mat vzorky ... welledu neviem, ale keby sa dali kupit tie mensie balenia, tak by ste vyskusali 🙂

katkabg
16. nov 2009

f

mirka907
16. nov 2009

Ahojte baby...dnes sme boli v poradni a uz mame 5900 gramov...No aspon viem ze preco mi tak ruky po nociach trpnu...predsa len je to uz vaha.
Inac vcerajsi vecer sme mali hrozne zvlastny...mala odmietla jest a spat v perinke...
Tak sme mali premieru a spali sme prvykrat vo vaku...povodne som to nemala v plane ale ked som ju dala do perinky narobila tolko kriku ze mi nic ine neostavalo..Spala celkom v pohode...sice sa parkrat trhla a prebrala na to ako rozhadzuje ruky ale dalo sa, lebo sa len rozkukala kde je a spala dalej...vstavali sme 3krat ale to je u nas bezne..A s tym jedenim som normalne nechapala....Trosku pocucala a potom zacala hrozne kricat a kricala az dovtedy kym som sa neobliekla...Viete si predstavit ako som sa vcera pri takomto jej spravani zlakla?Hned som merala teplotu, kontrolovala brucho, davala ju este grgnut...Ach tie nase deti sa fakt menia zo dna na den...som zvedava kolko takych sokovych terapii ma este caka...
Ivka, Alex..tie mensie balenia welledy som videla v DMku...

janka3.12
16. nov 2009

Miruska aj my mame zmeny....tento tyzden maly nie e nie zaspat v byte, lebo je okolo enho kopec podnetov a kukadluje, no akonahle ho dam do kocika, tak spi vovku aj dve hodiny, a to predtym nespal viac ako 30 min, papame uz viacej a preto sme dnes prvykrat kakali 3x za den a spi sic v perinke alle musim ho po ulozeni do postelky rozviazat, lebo ak ho nechm zavinuteho, nema sa kam pohnut ked sa natahuje a zobudi sa🙂 tak ako Viki🙂

ivkaivka
16. nov 2009

queenka, ja som rodila v starej a s porodom som bola veeeeeeeelmi spokojna, rodila som pri Stosekovi, bol super.
alex, zohnali sme len vzorku - cistiaca vodicka, tak jej skusim dat na hrudnicek, mozno to zaberie a asi predsa len kupim to mlieko, co uz...pouzijem potom ja...
mirka, zajtra manzel bezi do DM-teda v stredu, moja mala tiez taky den, ze takmer nic nepila, spolu za cely den stiahla 200ml (inac pije okolo 600), tiez som sa zlakla, no na dalsi den to dobehla. Tiez vrestala, ked som jej davala flasu, no asi bola preplnena...opat sme bez stolice uz 7 den, mala je nekludna, strhava sa zo spanku, uz 2.den poriadne nespala.
jani, ja malu viazem do periny na noc, teda len rucky jej stlacim a nozky ma odkryte. Ona sa tymi ruckami velmi budi, normalne uz rozmyslam, ci to nebude nejakeho neurologickeho charakteru, proste nie a nie zaspat, len naraba ruckami, taha ich po tvaricke a ked uz zadriemka, z nicoho-nic hodi s ruckami a je hore...potom place, je nervozna, nemoze zaspat...vcera to takto bolo takmer cely den, dnes spala asi len 4x a to po 20min. a je zarevana, jak fras...

alexandrah
17. nov 2009

ivka - tu cistiacu - micelarnu - vodu som kupila aj ja, uz preventivne, snad bude ok 😎
janka - ked ma kopec podnetov, neskusali ste davat taky jak mini uteracik na tvar, tusim sa to vola maznacik, tym mu jemne prikryjes tvaricku, a babo spinka ...
mirka - mas pravdku, welledu maju aj v dmku 🙂

mirka907
17. nov 2009

Ivka ja uz som co sa denneho spanku s malou prestala bojovat...ona spi len ked sa jej samej chce...ziadne moje uspavanie nema uspech...niekedy jej po 2 hodinach hrania staci 20 minut a naberie druhy dych... minuly tyzden mi tri dni spala cez obed krasne po 2-3 hodinky, jedla a spala v skoro rovnakom case tak som sa tesila ze si asi spravila rezim.Potom prisiel stvrtok, zacali vedla nas vrtat, raz ju zobudili a bolo po spanku..odvtedy sme pri starom rezime...denne spinka asi 3krat po 20-45 min...takze ziadna slava...
To hadzanie ruk je presne take aj u nas (cez den jej zrejme to brani v tom aby zaspala)a ja by som ju rada na noc dalej zavinovala ale ona proste perinku uz viac nechce....Zrejme este stale u nasich drobcov nevymizol Morov reflex...mal by sa vytratit okolo 3 mesiaca ale zrejme sa mu este nechce...🙂
Janka to s tymi podnetmi poznam🙂 dnes rano sa mi mala zobudila o 6tej tak si myslim ved este si trosku pospi, dala som jej papat a ulozila spat do postielky...akurat sa ale zacalo rozvidnievat a ona ako zbadala bocianov co ma nakreslenych na hniezde a slniecko v postielke zahlasila spanku protest a uz sme boli hore...do pol 9 sa hrala a teraz mi zaspala ...tipujem tak na 30 min🙂
Alex u nas ta handricka nezabrala...mala sa ju akurat tak pokusa zjest...vlastne ona teraz pcha vsetko do ust...najradsej ma moje Nike tricko...je to sice trosku drahsia hracka pre take male babo🙂)) ale ked sa jej tak paci🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre