Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

nadzieja
10. feb 2009

ahojte ... ja som bola vcera tiez na poradni, mna vylakal tlak 135/95 .... chodim kazdy dne premeriavat, ak troska stupne sup do nemocnice a tiez mi budu musiet porod vyvolat........

jastericka
10. feb 2009

žienky peggi a nadzieja: nič sa nebojte...síce sa hovorí, že keď sa pôrod vyvoláva, bolesti a celkovo je to horšie, ale ja a ešte moja známa sme príkladom toho, že to tak nie je. Ja som prenášala 8 dní, teda po 5-tich dňoch ma hospitalizovali kvôli zlým pečeňovým testom, spolu so mnou tam bola žienka ako Ty nadzieja, ktorá mala vysoký tlak, tiež bola v 39. týždni, obom nám začali dávam čípky do pošvy na prípravu krčka na pôrod, potom sme dostali injekciu na vyvolanie kontrakcií a už to išlo, klyzma, prepichnutie plodovej vody a za chvíľu sme porodili, obe....nebojte 🙂

peggi
10. feb 2009

Jastericka dakujem, si ma upokojila 😎 😎 😎 😎

andreaaaaa
10. feb 2009

ahojte...ja mam termin 11.2. a doktor mi minuly tyzden v poradni povedal, ze ak neporodim tak mam ist 13-teho na hospitalizaciu...len neviem ci mi chcu porod vyvolat alebo ci ma chcu pozorovat a cakat na porod.K tomu tlaku ja som mala tiez vyssi a kazdy den som si ho merala a nakoniec sme s doktorom zistili, ze mam syndrom bieleho plasta..ze u doktora mam stale vyssi tlak 🙂

zofinecka1
10. feb 2009

andrea: teda to je krásný termínek 😀 . V ten den jsem se narodila 😀

monika77
10. feb 2009

ahojte bambuľky 🙂
tak ja sa hlásim, že nič nového u mňa ... stále o tom istom, len panvové kostičky už bolia nonstop, nielen v noci vo vodorovnej polohe, ale inak sa cítim OK, sem tam pobolievanie bruško

som zvedavá ktorá bude prvá 😀 mne sa tak vidí, že ja budem ale posledná 😀 bo našemu drobcovi sa tam zrejme neskutočne zapáčilo xixi

ivuss01
10. feb 2009

ahojte prvorodicky, tak aj ja vam pridam moju skusenost, porodit som mala 29.6, v nedelu, v pondelok som sla do poradne, v utorok na prijem na vyvolavacku, ale primar ma poslal domov, ze mam este tyzden cas, vo stvrtok o 7.00 mi zacala prva bolest /MM prisiel v noci o 3 na par hodin domov-kamionista a mal okolo 14.00 odist zasa prec/, tak bol pri tom ked to zacalo, druhu som mala po 10 min, a tak do pol osmej, od 7.30 kazdych 5 min, od asi 8.00 kazde tri, dve minutky, a ja este doma!!! nechcela som ist, tak som sa osprchovala, natrela si roztek s masielkom ku granku, ktore som ani nezjedla🙂 /MM sa na tom stale smeje/ MM odisiel ku jeho veducemu, mne medzi tym zavolala svagrina, a ked pocula v tel ako skucim, zhukala na mna, ci chcem doma porodit, tak rychlo volala MM, aby ma zaviezol, ale on to uz nezvladal, tak ma musel zaviest s jeho otcom, s placom sme sa rozlucili a uz ma brali, prisla som na prijem asi o 9.45 a bola som na 8 otvorena, tak mi dali klystir, praskli vodu /vodu som mala uz do zelena skalenu, takze som dlho prenasala/, tam mi aj hlienova zadka odisla, a cakali, dali mi infuzku, a zasa cakali... mala sa narodila o 13.45, /mohla byt na svete o 12.00, ale ja som j nevedela vytlacit, tlacila som akosi do hlavy, mala som cele oci krvou zaliate, tak mi sestricka musela na brucho tlacit, siti som uz necitili, lebo som pocuvala ako mi mala place, cela bolest sa akoby zazrakom stratila....posita som po sam zadok, lebo mala mala velku hlavicku/MM sa strasne tesil z malej odisiel az vecer na dalsiu jazdu 😀 takze na prvorodicku celkom dobre, nie? len skoda, ze som sa posilnit nestihla:-/
no ja som mala vacsie problemy po porode, dostala som dve transfuzie krvi, stratila som vela krvi, celu noc na infuzke, a rana po siti sa nie a nie zhojit, bolo 3 mes po porode a ja som este nebola zahojena, teraz je to asi 2,5 mesiaca co je to celkom OK,
ale kazda sme ina, napr jednej kamoske museli na sale roztahovat panvu na sale, a 3 tyzdne po porode isla vlasneho manzela znasilnit!!!
buduce mamicky nebuje, zvladnete, ja som si vravela, ze ked nase stare matere na poli porodili, a dalej pracovali, preco by som to ja zvladnut nemohla /myslela som porod, tak to snad niektorej pomoze/...?

ivuss01
10. feb 2009

oprava: buduce mamicky NEBOJTE SA, sorry 😵

fodorka33
11. feb 2009

ahojte no tak aj ja sa hlasim ze som este kinderko 🙂
vcera som myslela ze umieram krize ma boleli celucicky den ale to bolo neorazne...uz uz som myslela ze v noci to pride...inak od soboty mavam kazdy den tlaky ale oni vzdy prejdu uvdime ved hadam najneskor bud.tyzdne bude uz drobcek pri mne 🙂

monika77
11. feb 2009

a my tiež stále nič a nič ... zajtra idem na poradňu tak som zvedavá čo povie doki

jastericka
11. feb 2009

Fodi, že kinderko 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ivuss: super si to zvládla 😉

peggi
11. feb 2009

Ahojte babulky. Tak dnes som bola na poradni,žiadna zmena,otvorená som stále len na špic prsta. Už dnes si ma chceli nechat v nemocnici,lebo som 5 dní po termíne,ale kedže prietoky aj bábo boli v poho,tak mám príjst na príjem v piatok 13.2. Pochybujem,že dovtedy porodím,nemám žiadne príznaky. ☹ Nepomáhajú ani babské recepty na vyvolanie. Malý sa drží ako pijavica. 😉
Monika,Fodorka držím palce,aby ste už čím skorej mali bábenká pri sebe a nemuseli vyčakávat ako ja. 🙂 🙂 🙂

monika77
11. feb 2009

peggi drž sa aj ty ... nech už máš bábenko do konca týždňa pri sebe ... tak sa mi zdá, že týmto februárovým drobčekom sa nechce vyliezť ... čím to bude? 🙂

krasulka
11. feb 2009

Ahojte, je tu nejaka prvorodicka co rodila pred termnom? Ci to vyzera tak ze my prvorodicky sme odsudene na prenasanie? 😖

fodorka33
11. feb 2009

ahojte bambulky jaj peggi drzim palceky aby si dovtedy porodila....uvidme ako to zvladneme a dokedy sa budeme trapit

jastericka
11. feb 2009

žienky, taaak si povedzte, že do konca februára hádam porodíte 😀 , aaale nie, ja len žartujem, už to bude čoskoro , možno aj zajtra 😉 .
Vždy sem rada nakuknem, že či sa už náhodou niečo nedeje 😉 držím palce

cernovlaska
11. feb 2009

Ahojky těhulky 🙂 já jsem taky prvorodička a rodila jsem 38+6 😉 takže ne všechny přenášejí 😕 už to máte za pár,ale chápu,že uuuž by jste chtěly mít dětičky u sebe,a že je to čekání hrozný ☹ ale brzo,brzičko už to bude 🙂 hodně štěstíčka 🙂

monika77
11. feb 2009

tak to úprimne závidím cernovlaska 🙂
ja už tiež chcem pestovať drobca, kočikovať, kupkať ... už ho chcéééém

zofinecka1
11. feb 2009

kras: tak já porodila 6 dní před termínem 😀

cernovlaska
11. feb 2009

Moni: a jak já jsem se těšila 😅 neskutečně 😅 užuž jsem se klepala,abych mohla ven s kočárkem a hups...Matějíček v kočárku hrozně vyváděl 😖 řval a řval a řval a já byla úplně zoufalá ☹ ale už se to zlepšilo a tolik to nebojkotuje,ale že by mi vydržel v kočáru třeba 3-4hoďky to ani náhodou ☹ tak doufám,že až bude ve sporťáku,tak to bude o.k. 😉 ale nechci tě strašit a moc ti přeju,ať porodíš co nejdřív 😵

monika77
12. feb 2009

ahojte bambuľky ... máme po poradni a nič nového ☹
žiadne zmeny ani malý náznak že by to malo tento týždeň prísť ... krčok síce je vraj skrátený a to je tak všetko ... no a na miesto otvárania, sa asi zatváram ... malý sa tušim utiahol na zimný spánok 😀

peggi
13. feb 2009

Ahojte tehulky. O chvílu odchádzam do nemocnice,porod sa spontánne nerozbehol a prenášam už 7.den,takže mi budú porod vyvolávat bud dnes alebo v najbližších dnoch. Najradšej by som bola,aby to bolo dnes,nech to mám čím skorej za sebou a malinkého pri sebe. Už sa nanho velmi teším. Tak sa držte. Majte sa krásne. Pa 😉

luckai
13. feb 2009

Ahoj Peggi, takže ti držíme palce, nech to ide rýchlo a máš už drobčeka pri sebe...
A Fodorka sa nám kdestratila? žeby už?

fodorka33
13. feb 2009

tu som tu som...🙂
dneska idem poobede do poradne tak uvidim no nezda sa mi ze drobcek by sa hrnul 😀

jastericka
13. feb 2009

peggi: veľa šťastia 🙂

Fodo, Moni, už to máte za pár 🙂

monika77
14. feb 2009

ahojte .. my sme stále domenka, takže valentína zrejme ešte stihnem osláviť s manželom 😀
ako sa máte vy a ako sa chystáte stráviť dnešný valentínsky deň???

jastericka
14. feb 2009

ahoj Moni, my Valentína dáko neoslavujeme, je to pre nás deň ako každý iný 🙂

Ale Tvoj drobček by sa mohol narodiť dnes, je to pekný dátum... 😉

fodorka33
15. feb 2009

ahojte no monika77 porodila synceka s mierami 4050g a 52cm o 13:11hod....isiel maly cisarskym ale su v poriadku a zdravi takze moni supeeeeeer GRATULACIA OBROVSKA...........

mi este stale pokope 2v1🙂

luckai
15. feb 2009

WOW - gratulujem Moni 😲 ! to by ešte včera asi nepovedala.
Vidíš Fodi, aj u teba to také bude. Proste to príde a hotovo. Gratulujem ešte raz a teším sa na infošky ako to všetko dopadlo!

cernovlaska
15. feb 2009

Tak velká gratulace pro Moniku a jejího chlapečka 😀 😀 😀 hodně štěstíčka 😉 🙂 🙂 konečně se dočkala 😵
Fodorka:taky už se dočkáš,za pár dnů máš drobka u sebe 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre