Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

korelka
7. mar 2009

ahojte baby! tak ja som tu sice este nepisala, ale obcas som si vas precitala - tiez som prvorodicka a uz sa neviem dockat...

chcem vam len napisat, ze adka.baby dnes o 10.55 porodila Tamarku 3100g a 51cm!!! Parada, nie? Zevraj to boli hrozne bolesti, ale stalo to za to - ved potom napise... 😀 😉

s.i.m.k.a1
7. mar 2009

alias313 dakujem 🙂 ja ked som zistila, ze mi opuchli nohy, to bol sok... priatel mi musel botasky rozvezovat, bo do ciziem som sa nezmestila... dr. v nemocnici povedal, ze si mam vylozit nohy a relativne sa to zlepsilo... ja som bola vtedy v 41.tyzdni

alias313
8. mar 2009

s.i.m.k.a1
vsak aj pre mna to je sok, doteraz nic a zrazu vecer lahnem a pozriem a take balvany dole 😕 som myslela, ze ked doteraz nic, ze uz to tak aj zostane, ale ako som do rana spala tak mi celkom odpuchli...

monika77
8. mar 2009

alias - mne výborne na žáhu zaberala krupica ... jednu dve lyžičky a do 15 minút mi bolo fajn ... vyskúšaj

simka - možno nebudeš veriť, ale mne viac ako oddych hore nohami pomohla na opuchnuté nohy prechádzka ... tiež som tomu zo začiatku neverila, ale keď som vyskúšala sama som bola prekvapená

alias313
8. mar 2009

monika77-myslis krupicu (grís)a to mam take zjest a zapit, alebo ako??

monika77
8. mar 2009

suchú krupicu, nie uvarenú a nezapíja sa ničím ... síce ju budeš mať všade v puse a medzi zubami 😀 ale hlavne aby to pomohlo

miluska.h
8. mar 2009

ahojte dievcata 🙂 mne pomaha na palenie zahy homeopatikum Gastrocynesin, davam si to niekedy aj tri krat denne. Ked mi je najhorsie, tak si dam Gastrotuss, chuti to ako malinova zubna pasta, vobec to neskodi, mozu to papat aj male deticky s refluxom. Ono to sice pomoze, ale mne len na chvlilu. Mimochodom, mna trapi palenie zahy od 4.mesiaca a musim povedat, ze uz som z toho poriadne otravena 😀

Co sa tyka opuchov, tak mne zacali puchnut nohy aj ruky od 30. tyzdna a pomaha len lezat a oddychovat.

maminky, ktore to mate za sebou, gratulujem 🙂 🙂 🙂

alias313
8. mar 2009

monika77 no tak to musim vyskusat..bude to sice blba chut, ale ak to pomoze 😀 lebo varenu zboznujem-to poctivo stale papam 😉
no veru, treba len pekne oddychovat, tak sa idem pekne vykupat 😀

nini19
8. mar 2009

ahojte tak som vas precitala od zaciatku...uff a moc gratulujem trosku oneskorene monike77 a Fodorke 33 a najnovsie aj adke.baby....babky zvladli ste to a ja vam zavidim uz sa tak tesim na to mrne.........no a jastericka ty si strasne zlata ako tu vsetkym super radis......vsetky masticky a kremicky si zapisujem,fakt diiiik 🙂 😵

fodorka33
8. mar 2009

ahojky nini dakujem neboj vies ako ti to rychlo ubehne ani sa nenazdas a mala bude pri tebe 😉

jaj mi sa od vcera trosku certime tazsie sa nam prduska.kakat nam ide bez problemov tak trosku malemu masirujem brusenko a cvicim s nozickami....inak pekne papka a ked sa pokaka tak to stoji zato.a vy ako bambulky moje???

kukulienka11
8. mar 2009

ahojte,
takze adka.baby- gratulujem, uz to ma za seobou..aj ja by som chcela ☹ ale sand raz to pride 😀
miluska- vyskusam to homeopatikum, snad to pomoze ☹ lebo mavam kazdonocny ritual ,ze sa v noci zobudim na neznesitelne palenie zahy ☹

Mne taktiez opuchaju nozky,ale teraz si musim poklopkat,ze sa to zlezpsilo...aspon nieco 😀

Este by som sa chcela opytat,ci maminky svojich len nedavno narodenych deticiek..ci im davaju aj cajiky okrem mliecka.

nini19
8. mar 2009

ahoj no ja som citala,ze az do 6mesiaca ma miminko v mliecku vsetko a cajik netreba,ale z vlastnej skusenosti to nemam.....
,......babenky kedy sa vam asi vytvorila ta linea vectra?ja mam uz pupok ako hrom a este ju nemam a vytvori sa vzdy?

monika77
8. mar 2009

fodo no ahoj moja ... už sme tak dlho nepopísali spolu ... ale každá máme povinnosti s drobcami, však? ... náš dávidko sa tiež niekedy čertí, ale našťastie to netrvá dlho ... a stále sa mu niekde vyhadzujú púčiky, asi tie potničky ... ozaj a kupkaš každý deň? bola si už vonku s malým?

kakulienka - mne v nemocke vraveli, že pokiaľ mám mliečko a kojím aby som čajík nedávala a doktorka malého mi vravela to isté

nini ďakujem a tak ako ti písala fodo, rýchlo ti to ubehne i keď mi už posledné týždne sme nemohli drobcov vyčkať, však fodo? 😀 😀 😀

hilaris
8. mar 2009

LINEA VECTRA sa nevytvori vzdy a kazdej. Nemusi byt vobec. Alebo sa moze ukazat az po porode ked sa roztiahnuta pokozka scvrkne 🙂

nini19
8. mar 2009

aha.....tak tak dik hilaris...je monika77 ja uz sa nemozem dockat teraz......a ako to zvladas?uz si zvykla byt maminkou?a ako si to mala po porode s naladou citala som,ze niekedy je to hruza co porobia hormany.....

berus222
8. mar 2009

babenky, mne na palenie zahy pomaha zjest kusok suchej tortovej oblatky.a nezapijat.

alias313
8. mar 2009

baby ja sa chcem opytat na BPD-priecny rozmer hlavicky mame 9,2cm nie je to vela?lebo kukam nejake vysledky co mi doktor napisal, a niektore ste tak podobne ako ja okolo 38/39tt..nebude to velikanska hlava??? 😀

zmrzka1
8. mar 2009

ahoj babiky--ja sa bojim porodu a to teda dost,ale nech to mam uz za sebou...
palenie zahy mam strasne ties teraz si kupujem gaviscon a ten je suuuper a zabera hned...
a z toho gastrotussu som grcala o zivot lebo je taky slizky a v jednom vrecusku je toho dost na jedno zjedenie a napinalo ma z toho nenormalne mne to skor chutilo ako prach na pranie a nie malinova zubna pasta 😝
jem aj mandle vraj tie pomahaju tak to kombinujem...
gratulujem maminkam a tesim sa kedy uz aj ja budem jednou z nch-dufam,ze takou dobrou 😀

monika77
8. mar 2009

nini teraz je to už v pohode zvykla som si na drobca aj všetky povinnosti ... prvý týždeň bol však ťažký, aj kvôli tomu že som bola po cisárskom ubolená, nevládala som sa poriadne zodvihnúť a mnoho vecí som nevedela ako robiť, či to robím správne ... nálada? hocikedy ešte aj teraz sa rozplačem ... no a keď ma zo začiatku boleli hrozne prsia myslela som si, že s kojením skončím ... ale prešlo to a teraz si to užívam lebo je to príjemný pocit mať malinkého pri sebe a pozerať sa ako cucká 🙂

nini19
8. mar 2009

...no tak toho sa aj ja obavam,ze budem taka z tych hormonikov,ale to k tomu asi patri........no ty si to mala tazke po tom cisarskom a ani nic od bolesti nemozes,ale hlavne ze to s tym kojenim tak dobre dopadlo.....no drzkam ti vsetky prsteky az to v poho zvladas 🙂 ...no ja budem urcite tiez plakat ako sa poznam....... 😵
zmrzka za sebou to chceme mat asi uz vsetky,ale musime si to poriadne uzit,budeme na to cely zivot spominat 😀

monika77
9. mar 2009

nini čudovala by si sa, ale v nemocke mi sestričky stále núkali tabletky od bolesti (novalgin a ešte aj nejaké na spanie) ale ja som nechcela ... bolo mi to divné že mi dávajú tabletky keď dojčím ... neviem, možno sa to môže možno nie ... a pre Moniku 🙂 už máš nakúpené všetko?

fodorka33
9. mar 2009

ahojk&.no monci to mas pravdu ze sme dlho nepisali ☹
este sme neboli ved len stredu bude mat2tyzdne.pojdeme sobotu aj s tatom 😉 😀
vies co moni kupem kazdy druhy den ale ritku mu umyvam kazdy....

miruschkak
9. mar 2009

ahojte..ja som tiež prvorodička a s mojej skúsenosti viem, že každý povie len to najhoršie s pôrodu, ja to už radšej nepočúvam,lebo toho drobca by som potom nosila v sebe asi do konca svojich dní 😉

nini19
9. mar 2009

...no ahojte monika77 na MONIKU mam uz skoro vsetko,este par drobnosti a vanicku este nemam,hrozne som podostavala pidi veciciek,tak uz nekupujem a na leto moc netreba.......babeny a ako perete tie vecicky?ma sa to vraj na aspon 60stupnou,ale na vecickach je povecinu 40 tak neviem na 40?a avivaz pouzivate?ja by som to uz rada vsetko pekne poprala,ale radsej si necham poradit az sa mi mrnous nevyhadze.... 😵

alias313
9. mar 2009

nini19 ja som vecicky prala na 40 a mam gel-lovela a este je podla mna dobry aj v tescu co maju pre deti tesco gel sensitive...tak v tom som to pekne vyprala a bez avivaze a potom pekne vsetko pozehlila... 😉 bola to velkaaaaa kopaaa.jedine plienky prala svokra-tie vyvarala 😉

anjelikbambulka
9. mar 2009

ahojte dievčatá, môžem sa k vám pridať? konečne sa mi podarilo prečítať všetko, čo ste tu popísali...
ja som tiež budúca prvorodička, v júni čakáme dievčatko a už sa našej Emmky nevieme dočkať 🙂
všetkým maminám blahoželám k ich drobčekom, všetko ste super zvládli...

nini19
9. mar 2009

....aha no tak moc dakujem,aspon sa do toho mozem pustit......sa nudiiiim som uz doma az do MD......uz sa na to tesim je to take krasne,malilinke.... 😀

fodorka33
9. mar 2009

nini ja som prala vecicky na 40tke a dala som iba prasok-lovelu.lebo v porodnici ma sprdla doktorka kedze som prala iba v detskej avivazi a maly bol cely vyhadzany..povedala ze avivaz mam pouzivat od 2-3mesiaca.ale tak to je urcite individualne..

anjelikbambulka vitaj medzi nami... 😉

anjelikbambulka
9. mar 2009

aj ja som si kúpila prášok - lovelu, minule ju mali v akcii v 101-tke... ale ešte som neprala, mám ešte čas... začnem, keď skončím v práci...

nini19
9. mar 2009

no to som rada,ze si napisala fodorka,ja by som dala tiez avivaz,az to peknucko vonia......ahoj anijelikbambulka,kukam,ze mame skoro rovnaky termin 😀 ....a tiez dievcatko,teda ja dufam,kazdy mihovori,ze vyzeram na chlapca a doktorka mi povedala na 90% dievcatko..........ale tych 10%tu je ze?no dufam,ze na dalsom ultrazvuku sa nebude schovavat az to pekne uvidime........

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre