Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka907
15. apr 2010

Janapon, aj mne by bolo treba ...nechty mam otrasne...ale asi by ma to z KE vyslo draho co 😉 ?
Kweti to mas tak, doteraz som malej toho vela nekupovala...ved naco, ked to nebolo vidno pod tou vrstvou oblecenia a koooopec veci mam po mojom krsnatku(aj novych). Teraz si to kompenzujem...

janapon
15. apr 2010

kwetinnka, nove robim za 22. a ta kamoska chodi k tebe?

janapon
15. apr 2010

no mirka, asi hej 😀 v lete idem do vranova, tak mozem dobehnut 😝

kwetinnka
15. apr 2010

To je vyborne ze ona chodi ku mne..ona robi nove za 20 a dorabku za 13,50E.. tak to ano treba si urobit radost..

janapon
15. apr 2010

tak to mas urcite lepsie, ja nechodim. nemam auto a busom sa mi nechce, zabralo by to vela casu a nestihla by som ich denne tolko. 🙂

janka3.12
15. apr 2010

ty kokso baby nestihacka🙂 pistete jak ďas🙂

mirka nelezieme, len sa tocčíme do kruhu ale keď sa k tomu pridá prevaľovanie, tak celá obývačka je jeho....fasinuje ho práčka, plus chodíme do kúpelky dám si ho na kolená a púšťam mu vodu z vodovodu.....30 min kľudu🙂🙂 /samozrejme v umyvadle mam zatku lebo by ma zruinoval🙂/

mirka nemusis mat clenstvo...staci ked napisesdo popisu ze je nova s visackou alebo bez, ze si kupila a nestihate vynosit...kopec bab to ma takto napisane a nie su clenky

Oliverko spal vcera prvykrat sam vo svojej izbicke, chvalabohu noc prebehla ok, len sme mali otvorene dvere aj na jeho izbe aj na splani, tak idem na MMB zhanat vysielacky, aby sme mu mohli zavriet dvere, lebo inak ho nebudem pocut🙂

P.S: zase leje , asi ma trafi

kwetinnka
15. apr 2010

JA som tento týzden chcela ist vysielacky reklamovat....Tak som rada ze nasa Lili nieje jedina ktora nelozi..snaha by aj bola,vypuci zadok aj kolienko da obcas pod seba aleinak nic...neviem ako by som ju motivovala..ked ma este asi slabe rucky aby sa udrzala.A ako to stihas popri Hanke...lebo rozmyslam ze keby som aj dosla kde dam malu..

mirka907
15. apr 2010

Janka a to si nemohla napisat skor 😠 😀 ? Uz som si objednala clenstvo...no doprdele...nevadi, jeden mesiac ich podporim..
No uz mi pisali, ze ma presunuli na slovensku verziu konika...takze huraaaaa uz som zase SK.

janapon
15. apr 2010

kwetinka, robim az vecer ked Hanka spi, ale ak by si chcela, dohodli by sme sa na den a dosla by si aj s Lilinkou 😀 len by nam to asi dlhsie trvalo 😝

kwetinnka
15. apr 2010

noo neviem neviem...nieje to len tak ked mame jedno dieta nie to este dve....ale urcite by sme sa nejak dohodli

janka3.12
15. apr 2010

ale zase ako clenka mozes mirka robit aukcie🙂🙂 to pri novyh vecičkách nemusí byť na škodu najmä ak sú značkové takže hor sa www.mimiaukcie.sk

ivkaivka
15. apr 2010

baby, nestiham vas citat, vy ste sa teda rozbehli. Mame doma rusno, ale aspon viem, ze zijem. Mala uz papa 3 prikrmy denne, no mam pocit, ze cim viac tuhej stravy, tym viac mlieka pyta. Musela som opat nasadit homeopatika, lebo mam uz menej mlieka, no a dnes sa mi uz znova zacali nalievat prsia, skoro som uz zabudla ako to boli 😅 . Uz asi 2 dni, nemoze byt ani chvilu sama, zacne hned revat, nechapem, co sa s nou deje. Zubky zatial nic, sem-tam sa jej podari pretocit z bruska na chrbatik, ale aspon uz sa jej zacina na brusku pacit. Ozaj, skusali ste uz davat do prikrmu uhorku? Klasicku, salatovu
Pozeram, ze rozoberate auta, ja by som si chcela kupit, nejake take ojazdene, pre nas dve, no neviem, aka znacka patri medzi tie bezpecnejsie, musim popozerat na nete
janapon, vitaj, aj ked oneskorene

celin
15. apr 2010

ivka este chodite cvicit ?
ja som uhorku este nedavala, ja som rada ze dnes konecne zjedol zemiak, mrkva, kalerab a na desiatu asi 5 lyziciek jablka so susienkami

janapon
15. apr 2010

dakujem ivkaivka 🙂

mirka907
15. apr 2010

Celin ako dopadol utok na mimibazar?

ivkaivka
15. apr 2010

celin, ano chodime, no mne sa uz nechce, mala neskutocne reve a ani necvici, je uplne pasivna, neviem co s nou. O tyzden mame kontrolu.
Dnes sme prisli z vonku, isla som ju prebalit, dala som jej dole plienku, Olivia pokrcila nohy, zacala curat a to az tak, ze si ocurala tvar 😀 , to som este nezazila, bola cela mokra, nevedela som co skor, ci vyzliekat, ci utierat, ci ju chytat, kedze medzitym sa rozhodla dole zo stola, musim bezat

janka3.12
15. apr 2010

ivi medzi 8-9 mes. a niekedy aj dlhšie majú detičky tzv. separačnú úzkosť - vyžadujú neustálu prítomnosť osoby ktorá sa o nich najviac stará🙂

no mna dnes Oli ocikal 3x...vzdy ked ho rozbalim, normalne chvilu pocka pozrie mi do oci zacne sa chechotat a ocika ma, no 4x sa mu to nepodarilo, odhalila som jeho signaly....zmrdik maly 😉 😉 😉

celin
15. apr 2010

mirka zatial som nestihla, len jedny tenisky som objednala 🙂
ivka ani mne sa uz nechce chodit cvicit, Kubko vresti tak ze je uplne spoteny a ma mokre vlasy kym docvicime, mame dost brutalne cviky, musim mu zatlacit celou silou na podlozku pokrcenu nohu, tvar ma smerom k podlozke, hroza a drzim ho uz som cela spotena ja, ruky ma bolia a on necvici len vrieska. doma uz vobec necvicime poctivo a ani neviem ci to potrebuje nejal surne, ci by sa to nespravilo aj same. motoricky je zevraj popredu, ale ma slaby chrbat a brusko a zevraj nespravne dycha. ta rehab sestra vyzera je dobra ale doma sa nam nedari tak to aj zanedbavame, tak neviem ci to ma zmysel. neudrzim ho, ma hroznu silu a je ako z gumy a vzdy sa mi vysmykne
ale maju zmysel pre humor krpci nasi 😀

janapon
15. apr 2010

kwetinnka, to by bol program na cely den 😀

mirka907
15. apr 2010

baby prave som prihlasila malu na preteky lezunov...24 aprila drzte palce... 😉

janapon
15. apr 2010

mirka, budeme. 🙂

celin
15. apr 2010

mirka budeme a potom daj video na FB

arrett
15. apr 2010

Bože, nestiham vás ani citát nie to písať🙂
ďakujem za basnicku😀 veľmi, veľmi potesila. Mirka držím palce.!!!
My ešte stále na vychodze🙂 malicky si už zvykol na ľudí aj prostredie. Začal konečne vnoci pekne spinkat..som len zvedava ako si potom bude zvykať na domáce prostredie🙂 25. sa konečne vraciame domov. Všade dobre, doma najlepšie🙂 Ja som tu v tej zime chytila zápal vajecnika, beriem antibiotika acipky, zuby zatiaľ nemáme, začali sme kakat každé 4 dni, režim už neexistuje🙂 ale inak pohodicka😀 Maly sa usmieva a to je hlavne. Veď prídeme domov a dáme to doporiadku.
Mirka a kde bude " pretekať "?

kwetinnka
16. apr 2010

Tak Viki budeme drzat palceky...to mi by sme sa mohli prihlssit do sutaze cuvania jedine:o)) Ivi ozaj ake homeopatika to uzivas?? Ricinus ci nejake nie ked tak dobre zaberaju??

mirka907
16. apr 2010

Arret u nas v Kosiciach v obchodnom centre...Teraz hlavne riesim , co jej obleciem🙂 a kto ju bude navigovat...ja ci manzel.....ale veduca nasho timu som ja 😀

bibulienka
16. apr 2010

miri tak drzime palceky... a cim ju budes motivovat k lezeniu???

inak vcera sme boli na "žúrke"..s kamosmi...bolo super...Lucka bola uzasna...lozila , hrala sa, vsetko spapala...a bola cely cas s ockom a este jednum kamosom..takze maminka mala konecne chvilu na klebety s priatelmi...niekedy si to musime zopakovat..uz teraz sa tesim.... 😵 😵 😵

ivkaivka
16. apr 2010

Mirka, drzime palceky- nebude to aj v TV? Keby som bola pojazdna, hned dojdem, skoda ☹
kwetinka, beriem ricinus, dnes rano som odsala o 40 ml viac ako inokedy, tak dufam, ze sa to rozbehne poriadne. Ty dojcis, ci odsavas?
Vcera sme sa konecne naucili poriadne pretacat z bruska na chrbatik, od rozkose ani nemohla zaspat, musela som ju drzat, nevedela sa strepat do koze. Dnes som ju dala na puzzle a o chvilu uz bola pri kvetinaci-sama sa tam dokotulala a v zapati, zacala lavu nozicku pchat kdesi az pod hrudnik, no stale spadla na hlavku, hadam to uz vsetko dobehneme a budeme len napredovat, velmi sa z nej tesim, konecne nejako ozila-teraz nevie co so sebou, ale je to zlate 😀

uankab
16. apr 2010

my by sme tiez mohli ist skor na sutaz lezenia dozadu alebo tocenia sa dookola 😀
celin, my tiez papame dost dlho, niekedy aj hodinu a to spapa fakt malinko. no dufam ze sa to zlepsi, dnes jej idem vyskusat dat karfiol. chcela som uz v stredu, ale stale mala vyhadzane licka od toho nestastneho jablcka.
ivka, super ze sa pretacate.... a co sa tyka cvicenia, tuto v UK to nejako neriesia, kazde babatko je individualne a podla mna ono na to casom pride, len skratka musi dozriet... jedno je sikovnejsie v tom a druhe v inom... nechapem preco ich chcu stale skatulkovat do tabuliek 😠

kwetinnka
16. apr 2010

Ivi ja už len odsavam..ona sa mi sama odstavila...no mne ricinus pomaha ..ale už len minimalne..už neviem co by som este skusila.Neviete mi poradit..este to nechcem vzdat.
Bibi ozaj som tak rozmyslala v akej vekovej kategorii ste na plavani..vy ste asi starsia skupina ako sme mi zacinali..mozno preto fukate do vody..lebo my sme boli kategoria 3-6 a neviem ako by si 3 mes.babo naucila fukat.Tak zajtra zas idete....my už konecne v nedelu pojdeme..

bibulienka
16. apr 2010

kwetinnka..my sme skupina 7-11 mes...ale je tam len jedno babo mladise ako Lucka vsetky ostatne su starsie...ozaj a a Lili uz nechce prsnik ani v noci??? Lucka by sala stale keby som jej dala...
a zajtra ideme..jasne uz sa tesime..len nevieme fukat do vody... ozaj a vedia vase deturence tlieskat??? ja teraz neviem ci som sa to uz nepytala....ak ano ospravedlnujem sa... 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre