Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

janka3.12
17. máj 2010

juj no ani Olimu monitor nevadil, ked pipal...hm, a spinkal? lebo nas Oliverko hocikedy aj teraz ked sa hra, normalne naschval zadrziava dych....

mirka907
17. máj 2010

Juj Arrett ja by som bol uplne hotova...uz si to predychala?
My monitor nemame, dlho som riesila ci ano alebo nie a nakoniec vyhralo nie.
U nas prestalo prsat ale tak fuka ten piiiip kosicky vietor ze niet sance ist von.

arrett
17. máj 2010

no a prave sme sa dozvedeli, ze manzel vcera robil s postielkou. pozrela som pod matrac na monitor a bol uplne hore v rohu. Manzela zaskrtm ked pride dnes domov. Take soky mi robit. Normalne mi odlhalo.Ach jajm som kludnejsia,

mirka907
17. máj 2010

Baby toto si pozrite...akoze dovi dopo...

https://www.youtube.com/watch?v=49cU7gtPIzM
bibulienka
17. máj 2010

jani..Oli je parťák...uzasny...
arrett...vyborna reakcia..viem si predstavit ako si sa bala...aj ja mam este mnitor, hoci je Lucka uz vacsia..len pre pokoj v dusi... a svokrovci...no comment...dnes mam dobru naladu, aj ked prsi..jedna neprijemna kapitola je po vcerajsku za mnou 😵 😵 😵

arrett
17. máj 2010

ty kokos... normalne zimomriavky... super

arrett
17. máj 2010

na ten link myslim

bibulienka
17. máj 2010

mirka..to video je fakt uzasne...az mi behali zimomriavky po chrbte 😵

kwetinnka
17. máj 2010

Video super,Arret zachovala si sa super..nastastie to bol len plany poplach.My monitor nemame...a tiež som velmi zvazovala.Tema svokrovci..fakt nekonecna...a vidim ze tie nabozenske veci sa montuju do vztahov velmi..mne zas svokra hovorila ze zijeme ako zvierata lebo sme spolu byvali a neboli sme zobraty...

arrett
17. máj 2010

Baby posielam vam odpoved od mojho dr. aj s linkou na prevenciu proti SIDS. Nezaskodi vediet par informacii.

Dobrý deň,

ak by pípal monitor stačí dieať zodvihnúť a „ taktilne stimulovať“ t.j. masírovaním prebrať, končatiny, prsty rúk, atď. Omodranie prochádza cca po minúte, ale nemusí byť, hovorí to už o veľkom nedostatku kyslíka. Ak by boli v ústach zvratky, alebio tekutina, chytiť dieťa nohami hore hlavou dole a poklepkať po chrbte (15-30 sekúnd) aby vytiekla potom poodsávať nos,ústa.

Linka: http://www.sidsprevention.com/

S pozdravom

S.Harsanyi

janka3.12
17. máj 2010

to som rada ze to bol "len manzel" 🙂
my sme mali monitor a aj ked nepipal ani raz nelutujem.....kamaratke sa v decembri narodil syncek, este ma 2 rocne dievcatko, monitor nemali....maleho nakojila, odgrgol si dvakrat, dala ho spat na bok a o hodinu mal apnoicku pauzu...esteze ho isiel manzel skontrolovat, aspiroval mliecko...dosla zachranka, vsetko ok, dnes monitor maju....my sme mali pozicany z nemocnice, kazdy ma odhovaral, ale 40 eur ma hadam nezabilo....aj ked kupovat novy je asi draha zalezitost, ale myslim ze sa oplati....normalne od februara ked mal Oli 6.mes. a museli sme monitor vratit si neviem zvyknut ze nic neblika ked spinka🙂

vcera som robila zemiakove gulky s jahodami, ked je take blbe pocasie, no ale ved to prsi uz dva a pol tyzdna....radsej sneh ako toto

janka3.12
17. máj 2010

bibi kedy to mas 29 jun? aj skusky ci len obhajoba prace? a robis si co PhD?

janka3.12
17. máj 2010

baby skúste tento link, doložili vecičky od NEXT, nemám s nimi skúsenosti ale možno si niečo nájdeme🙂

http://www.babymanie.cz/detske-obleceni

bibulienka
17. máj 2010

jani 29.juna..obhajoba..len uz som skoro rok doma a nic si nepamatam ☹ ☹ ☹ ...a prezentaciu robim vtedy ked Lucka spi ...cize to este ani zdaleka nemam hotove 😝 😝

janka3.12
17. máj 2010

...to verím🙂 ja si nájdem čas na "učenie" len keď idem do postele, čiže 30 min čitam a pamätám si zlomok...
aj by som sa chcela odhodlať napr. vstávať ráno skôr, veď od septembra idem do práce a to budm vstávať o 4:30 (lebo začíname 6:30, plus 40 min cesta autom), tak by som aspoň hodinku a pol mala ráno na učenie, teda zopakovanie si nejakých vecí do práce......lenže ja som bohužiaľ ten tip, že kým mi nehorí za zadkom, tak sa do ničoho nedokopem 😒

janka3.12
17. máj 2010

juj Oli je hore ide sa papäť

arrett
18. máj 2010

Dobre ranko maminky
aj vy uvazujete o tom ze zacnete kurit??? Strasna zima... a to je polovica maja za nami, ach jaj.
Baby, prislo i rozhodnutie zo socialky o priznani rodicovskeho prispevku. To vazne je len do dvoch rokov? A co potom? Do prace? A kde dammaleho? Do sukromnej skolky na ktoru ani nezarobim? CI co. Svokra neprichadza do uvahy😀DDDDD
Este sa chcem opytat, co mi treba na krst. Ci musim chodit na nejake prednasky a tak. Moc by som nechcela, lebo chcem krstit na vychode pri mojej rodine. Staci ked bude iba jeden krstny?? Ach jaj.Mala by som asi zavolat knazovi. MAli ste krstiny s omsou?? JA by som nechcela, nakolko manzelicek je atesita. Som zvedava, ci mi da suhlas. Vcera sa vyjadril, ze mu to je jedno, tak dufam, ze to nezmeni.
Dnes asi zasa ostaneme doma. Dost to lezie na nervy, hlavne kvoli malmu. Tak pekny den dajte si teply cajiceka zahrejte sa tak ako my vcera vcer sexom s manzelikom🙂))

janka3.12
18. máj 2010

bre ranko, u nas zacali v panelaku kurit pred 4 dnami, chvalabohu...kurime iba v Oliverkovej izbe a v obyvacke

moj manzel je krsteny, ale do kostola nechodi, a svagor je ateista, takze moja sestra je krstna, ale svagor iba svedok pri krste, no pre nas je krstny samozrejme...omsu sme nemali, krstili sme v nedelu po omsi, den predtym v soboru sme mali asi 30 min "skolenie" co a ako a to bolo vsetko.....moj manzel by omsu zvladol, no maly by asi nevydrzal...nie asi ale urcite🙂

dufajme ze z toho zahriatia bude ďalší drobček 😉

dnes u nás samozrejme ZASE LEJE:( malému je už doma dlho

janka3.12
18. máj 2010

prispevok je len do 2 rokov....a co je najhnusnejsie, ked pojdem v septembri do prace a maleho dam opatrovatelke ktora nema zovnost...kolko dostanem 164 eur ci kolko......nach si ich strcia do ....akoby ma dieta menej stalo

mirka907
18. máj 2010

U nas sa nekuri ale mame zatepleny blok aj balkon, ktory je este zaskleny, takze skor mam pocit ze musim stale vetrat.
Mala bola krstena v 4 tyzdni. Prespala to, takze ok. My sme evanjelici, takze u nas omsa nie a ziadne poucenie ani nic sa nekonalo. Prisli sme do kostola a hned sa islo na vec.

mirka907
18. máj 2010

Janka ked nastupis do roboty, dostanes jednorazovy prispevok vo vyske 25% zo vsetkych rodicovskych, ktore si este mala poberat. A potom mesacne uz nic.

arrett
18. máj 2010

Oni nemysleli na to kde bude dieta cely ten rok??? Ved tu v sc ani do skolky neberu, lebo je plno, az predskolsky vek. No katastrofa. To zaby som zacala z tej materskej setrit, aby som mala na opatrovatelku, alebo skolku. Lebo svokrovcom ho nedam. To by mi ho zmagorili. Mozno by sa dalo pracovat na polovicny uvazok a nechat ho v skolke iba do dvanastej... Ach jaj, nebudem sa tym teraz trapit. Uvidime co bude o rok🙂
Drobcek by mohol byt, nech to mam vsetko pod jednym. Nic nebudem kupovat, vsetko mi ostane po simonkovi🙂 a mozno by sa vyriesil aj problem z rodicovskym🙂))) A Simonko sa bude mat s kym hrat.

mirka907
18. máj 2010

Arret, ked sa nemylim, treti rok budes dostavav rodicovsky vo vyske 164,22. Takze neboj, nezabudli na ten dalsi rok.

kwetinnka
18. máj 2010

AAhojte, neviem co sa deje ale tieto posledne noci su nejake nedobre...zobudi sa okolo pol noci lebo je hladna ale nezaspi...nechce ostat sama v postielke..tak spala dve noci s nami..manzelovi zaspala na rukach ale ked ju dal do postielky krik ..strasny krik...tak spala s nami,..o 5 bola už hore..potom este zaspala na chvilku...kde berie tolko energie...teraz som s nou nesla von..skusila ju dat spat do postielky a uy spi hodinu..lepsie ako vonku.Aspon zeuž neprsi.
Areet my sme mali krs 18.10 to mala lili asi 6tt..prespala,poucenie sme mali den predtým,krsneho rodica sme mali tiež len jedneho..naco dvoch ked sme nevedeli koho..mame jedneho a poriadneho.A potrebujes kosielku,sviecku,rodny list tusim.
Ja som to vymyslela...ja si urobim doma jasle..zoberiem Simonka,Lili a Lucku...a bude o nich dobre postarane:o))
Nastastie v kureni som si sama pan..takze kurime..v spalni menej aby vedela Lili spat..ale treba..sak vonku je 7stupnov.
Arret a aku si mala pracu..resp mas?

bibulienka
18. máj 2010

my sme mali krst u nasich v Nitre, o deviatej rano sme mali 30 min "generalku" a o 11 bol krst, bez omse, bolo tam 6 deti a trvalo to cca 30 min...pohodicka...
kwetinnka to robi obcas aj lucka, zobudi sa v noci a nechce za nic spat, uspim ju nakoniec na rukach a v tom momente ako ju dam do postielky sa zobudi a spusti hrozny plac...par noci sme takto boli hore.... 😀 😀 😀
ozaj dobry napad so skolkou...a kolko beries na mesiac 😵 😵 😀 😀 😀
u nas je v byte dost teplo, na noc poriadne vyvetram adam vlhke plienky na postielku a mame super vzduch na spinkanie...my nekurime, mame minibyt a "zohrievaju" nas asi okolite byty....

arrett
18. máj 2010

kveti - ja planujem tiez iba sestru. Nemam koho druheho dat. No uvidime co na to knaz. Sestra rozvedena, manzel ateista.. no krasa😀DD Pracovala som v banke tu v Senci.
My byvame v nadstavbe. Mame dvojpodlazny byt, takze spalna a detska su hore pod strechou. V lete horuco v zime zima a mame tiez vlastne kurenie. Manzel sa mi pokusal vysvetlit ako t vsetko zapanme, ale radsej pockam do tretej a zapne to on🙂 pre istotu
Ta kosielka na krst, to je normalna kosielka s menom, nie? A to musi mat na sebe? ci ako?
Tie jasle beriem aj ja🙂)heheh

bibulienka
18. máj 2010

arrett..klasicka biela kosielka s vysitym menom a datumom krstu, kosielka sa na babo len polozi

janka3.12
18. máj 2010

mirka ja som na stranke UPSVAR nasla ze mesacne 25% z rodicovskeho prispevku, co by bolo 64 eur:( no ale pise sa tam ze osoba ktora sa o maleho stara nesmie poberat rodicovsky prispevok....lenze ona je na materskej....nic musim ist na urad prace osobne, alebo tam pojdeme s manzelom spolu, nech sme si nacistom.......kazdopadne sa mi to oplati viacej ako ostat domka...aj ked rozmyslam ze ak by bol maly v jasliach dostali by sme tolko co stoja jasle, no iba do max. tych 256 eur, no lenze ak dam maleho do jasiel moze si rovno vypisovat marodky:/

mirka907
18. máj 2010

Janka to je len jednorazovy prispevok...dostanes 25% z rodicovskeho krat pocet mesiacov do konca rodicovskej dovolenky (pricom za treti rok dostanes 25 % zo sumy 164)...Takze ano dostanes 25 % ale nie mesacne ale raz za vsetky zvysne mesiace.

mirka907
18. máj 2010

arret my sme ani kosielku nemali, ani sviecku nam nebolo treba nic...ale my sme evanjelici a ty zrejme katolicka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre