Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

kwetinnka
21. máj 2010

AAhojte,tak ako moze byt clovek ktorý vytvori take temy..nechapem...Aret aj tu mozes urobit s vodou..ak nechces miesat Um s materskym...to by sa velmi nemalo.Ja davam zatial nemliecne...ale mam ich este par a potom idem na mliecne.A s tými keksami ja som kupila od Heto..probioticus bez vajes..ale myslim ze vsade nejaky ten cukor najdes,a este mam Hipp susienky..to su az od 7 mes.Ale susienky by som mu asi este nedavala..sak lepok je az od 7 mes.A bibi spominala ze v modrých sunarkach nieje vajce..lebo viem ze v tých ruzových je.A klasicke piskoty su až od 3 rokov.Noo ved už daavno neprsalo...:o))
Nasa spala od 18: 40 do pol 7 rana...namozem sa stazovat.
Ozaj Ivi zubok je už vonku??

arrett
21. máj 2010

no, len ja UM nerobim, ani neviem ako sa robi a moje neodsavam, nemam ani odsavacku. TAk neviem🙂)) som ja ale pripad🙂)) Nakupujem vcsetko co mi daju🙂 hehehe

kwetinnka
21. máj 2010

Daj to kludne do vody....nic sa nestane....

janka3.12
21. máj 2010

juj ahojte🙂

kweti mala je prekrasna....co to tam mas posadene v kochliku vzadu?🙂

arret tak si skus odstriekat.....ja som cele 3 mesiace len odstriakavala, s odsavackou mi nic neslo, ved do kase treba kolko 160ml? skus mozno pojde....inac miule som v bezservitky objavila ryzove mliecko....hm, je to bezlepkove, nie je to kravske, mozno ho po roku vyskusam....najpr sa opytam dr. Zbytocne davat UM, ked kojis podla mna

ja pouzivam keksy Hipp, lebo sunarka ma vajce, hame cukor, aj nestle....po otvoreni su sice tvrde, ale ked ich necham den dva otvorene, zmaknu....do ruky mu ich nedavam, odhryzkava si vele kusy a potom sa dusi...ja mu ich mrvim do jogurtu alebo do vyzivy

ivuska mozno Olivinka bude nakoniec najsikovnejsia.....neboj nic nepremeska🙂

janka3.12
21. máj 2010

ked kupis mliecni kasu bude tam UM, s vodou to moc nebude ono, ked to ma byt mliecna kasa....ale lepsie ako Um ked kojis, ja pouzivam tiez len nemliecne, lebo my pijeme HA a v mliecnych je obycajne UM......fakt skus odstriekat, kazda kvapka stoji za to.....

mirka907
21. máj 2010

Arret ja pouzivam mliecnu od zaciatku aj ked stale kojim. Ja som si povedala ze odmietam odsavat (mala som vela zapalov a nemienila som to riskovat). Ale klobuk dole pred kazdym kto to robi hlavne pred Ivkou, ktora to robi uz 9 mesiacov. A Viki nemala s mliecnou kasou ziadny problem.
A ja ani keksy neriesim, ake detske mam, take dam. Teraz mam nestle, mala som sunarku a aj bezlepkove piskoty. Vsetky chutili🙂

mirka907
21. máj 2010

Joj a Ivka, tvoja mala je zas strasne sikovna po rozumovej stranke. My sme este len v stadiu tapy tapy a aka budem velka a vy uz toho tolko viete.

kwetinnka
21. máj 2010

My to iste..bebu tiež preplaca poistovna..mas ju na recept? to mam zasadenu mrkvu ,kaleraby a baklazany...aspon myslim ze to si videla...tak neviem ci jeto ono,ale myslim ze Biba tak dava...a oni nevedia ako to ma chutit:o))A Tie Hipp kupujem tiež ale celkom to pekne zje,vcera zjedla za misku cestovin sama..ziadne omrvinky skoro.Tie probioticus sa drobia..a ona to velmi vo vyzive nechce.
Ivus neboj..kazde ma svoje tempo..tiež som si myselala ze je pomalsia..ale už to neriesim..ci bude chodit ako 10 alebo 13 mesacna je uplne jedno...hlavne ze su zdrave a nic ine nas netrapi

kwetinnka
21. máj 2010

Presne kazde vynika v niecom inom..nasa je tiež skor taka tanecno- spevava..a miluje deti,bavi ju vodaa vcerauž ukazala kde ma psik osko a nostek,už vie aj kyvat ruckou ked spieva...nemyslim papa.no asi viete co myslim,bavia ju knizky...kazde je indivdualne uzasnee

bibulienka
21. máj 2010

este raz dakejeme sa pochvaly..vsetkym...

bibulienka
21. máj 2010

arrett..mozes robit nemliecnu kasu aj s vodou, ja som to tak robila+pridala som jablcko alebo banan..
a potom mi dr.od 8.mes povedala ze uz Lucka moze aj mliecne kase hoci je kojena, vraj treba traviaci trakt trenovat...
ja ma susienky nestle a hipp tie safari...
kwetinnka..Lili je zlatucka 😵 😵 😵 😵 a davam jej ich aj do ruky, aj kukuricne chrumky, je s toho vela omrviniek..ale ona je taka stastna ked ich papa 😵 😵
kazde dieta je jedinecne...kazde vie nieco ine..ale pre kazdu mamu je to jej babo naj 😀 😀 😀

kwetinnka
21. máj 2010

jEEJDA..my tiež velmi pekne dakujeme za komplimenty...keby som nemala nemliecne už asi tiež dam mliecnu...a nasa toho viac ako 120 este nezjedla ale vydri s tým do pol5 .Tiež jej davam tie keksiky do ruky...zje to celkom pekne..a omrvinky sa vyprasia.

kwetinnka
21. máj 2010

Nase plavaniee..aj s Luckou.

bibulienka
21. máj 2010

super...ozaj kwetinnka kedy chodite plavat v nedelu???

ivkaivka
21. máj 2010

kwetinka, zub este nemame, no dasno je neskutocne navrete, hadam kazdu chvilu. Tvoja mala uz sama papa? My sa strasne trapime s jedenim, je to hrozne, ledva do nej NAPCHAM a to fakt napcham 100 ml
Mirka, moja nevie ukazat aka bude velka, ked sa opytam, zbystri pozornost a to je vsetko. Paci sa jej reklama na T-com-tam kde spieva ten Rytmus,ci ake mu meno, vtedy nepozna a nevnima nikoho. 😀
Baby, vdaka za podporu, ja len ked vase uz takmer chodia a ta moja sa len kotula, je mi to tak luto...n hadam sa to casom poriesi.
Jej a to druhe babo? To je spoluplavec?

bibulienka
21. máj 2010

to druhe babo je Lucka s ockom 🙂 🙂 🙂 boli sme spolu na hodine plavania 🙂 🙂 🙂
ivka neboj Olivia bud este tak behat ze budes chciet aby to nerobila, u nas sa Lucka zacala lozit a stavat 🙂 sa ked sme jej kupili loptu, taku malu, nahana sa za nou po koberci aj 10 min v kuse a robi vselijake pozy 😵 😵 😵

bibulienka
21. máj 2010

ozaj aby som nezabudla, vsetkym co maju a budu o chvilu amt 9 mesiacov gratulujeme.... 😵 😵 😵
nasi drobci su uz tak dlho na svete ako dlho sme ich nosili v brusku 😀 😀 😀 😀 ani sa mi to verit nechce...

inak vcera bola akcia z roboty supeeeeeeeeerrrr... Lucka ocka posluchala, vecer spapala kasicku a zobudila sa az o druhej papat, a spali sme do pol osmej.. 😀 😀 😀 asi by som mala chodit von castejsie....

dnes je konecne pekne, boli sme vonkuuuuuuuu....pofukuje sice ale svieti slnko..

arrett
21. máj 2010

Baby už nevladzem. Maly bol od rana strašne umrcany, uplakany, som nevedelaco s ním. Podarilosa mi ho uspat a keď vstal mal červené oči. Zmerala som mu teplotu a 38,5. Ja som otrasna matka. Prišla som na to až poobede. Boli sme u dr a vravel že nejaká viroza. Nesopli, nekasle, zubky mu nejdu.. Proste len teplota. Tento týždeň je strasny. Cítim sa pod PSA. Kúpila som mu cipky, sirupcek a modlim sa aby teplota nestupla. Idem si lahnut, lebo sa mi cely žalúdok trasie. Nech som v pohode keď vstane to moje bábätko. Držte sa a uzivajte si slniecko. My mame naordinovany domáci režim.

bibulienka
21. máj 2010

arrett..prajeme Simonkovi nech je rychlo zdravy a tebe vela sily...kludne spi ked spi maly..treba si oddychnut, dieta si nezasluzi nervoznu maminku 🙂

janka3.12
21. máj 2010

arret nie si nahovno mama, ja tiez ked Oli place a je mrzuty, si hovorim ze to co tu na mna skusa.....az potom sa zhacim a myslim si ze co ak mu nieco je.....

drzkajte sa

kwetinnka
21. máj 2010

Aret nechcem ta strasit..len pozor aby ste neteplotovali ako my..4 dni a tiež to nic nebolo...niesi zla mama ved sa neda hned na vsetko mysliet.Ale drzte sa:o)) budeme na vas mysliet.Nasa sama spapa akurat tak keksik,cestovinky,hrusku celkom slusne a ked ma trosko s "chronickymi" flakmi dam jej aj banana,ale to fakt len vynimocne.Ozaj Bibi idete zajtra plavat?? lebo mame zajtra nahradnu hodinu a pytala som sa ci nieje nieco volne o 14 a hovorila ze hodina je zrusena.
Ivi aj ja som mala obcas take pocity ze nasa je pomala..ked som videla ako Lucka sedi a nasa sa veselo prevalovala na brusku,ale poviem si ze 2-3tt urobia vela vo vekovom rozdieli..trosku to utesi...a potom si poviem ze je sikovna na ine veci.Dnes sa vypytala na ruky tete predavacke..ako vzdy...ku komu sa pyta...len nesmiem ist velmi daleko.Ja sa tiež chydtam tento tyzden vecer von,a vo stvrtok s kolegynami na opekacku..tesim sa..dufam ze nebude prsat..sak nebude co palit..

bibulienka
21. máj 2010

kwetinnka ..praveze ideme az v nedelu o tretej plavat 😵 😵 😵

kwetinnka
21. máj 2010

tak to budete mat nasu Terezku asi...v nedelu..ta je super...

ivkaivka
21. máj 2010

Vikinke, vsetko naj, naj, naj k 9 mes. Kocky, fakt, nase deturence uz maju takmer 9 mes. uff, to ale bezi.
Bibka, Lilka, ma 3 lopty, vzdy sa odkotulaju a tym je to pre nu pase.
arrett, co si si super mamina, nase deticky nevedia rozpravat, tak je to pre nas tazke, no ale prideme na to, takze sme super.

kwetinnka
21. máj 2010

Vikinke...a postupne vsetkym 9. mesacnym vseetko naj...:o)))

uankab
21. máj 2010

ivka, nasa malinka sa tiez kotula a tmoli, posledny tyzden uz pekne sedi.. a casto je na 4 a pohupuje zadockom, ale nestvornozkuje, bavi ju plazenie 😉 .... vcera mi sama ukazala aka velka bude, a zakyvala mm papa ked isiel do roboty... a uci sa tlapkat, no sranda je s nou... cize neboj, niekto je lepsi v hrubej motorike, niekto v jemnej, nakoniec sa to vsetky deticky postupne naucia 😵
arret, my pouzivame nemliecne kase, mliecko odsavam... denne asi 100ml, mam rucnu odsavacku,... odsavam ked mam naliaty prsnik a trva mi to 5-10min, takze pohodicka...
ak Simonkovi nebude klesat teplota, striedaj ibuprofen s paracetamolom (kazde 3-4 hodiny daj nieco)... my sme tak teplotkovai 4dni a to bol jediny sposob, ako jej zrazit teplotu (kedze sme mali skoro 40-tky).... a ked nebude chciet nic papat, netrap sa, hlavne ho koj, mliecko je pre neho to najlepsie...
a vsetko najlepsie Vikinke...

uankab
21. máj 2010

ivka, este som chcela, Magdalenka ked spapa 100ml, tak ju vychvalujem ako kraasne spapala... tak neboj, ono jej to urcite staci 😉

kwetinnka
21. máj 2010

mY ked sme mali dlho teplotu už som davala aj Diazepam aby nedostala krce..super z toho spala aspon..ze ju ta teplota nebudila..

ivkaivka
21. máj 2010

uankab, len boli casy ked zbodla aj 300 ml, takze sa mi to nezda....
ozaj, pozerala som mladej dasienko, je tam akoby dierka, je to normalne???

ivkaivka
21. máj 2010

chcem sa este opytat, ak robite drobcom kasicky, miesate znacky, alebo ste len pri jednej? Neviem, vsade pisu ine...moja ma MM + UM + kase-mliecne, nemliecne....neviem, ci mozem striedat znacky...kedze mala nemoze kazde ovocie a nie vzdy sa mi u jednej znacky podari natrafit na vhodnu kasu...uz som vystiedala asi 3 druhy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre