Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

arrett
25. jún 2010
bibulienka
25. jún 2010

@arrett ..synacik je uzasny 😵 😵 😵 krasavec a sikovny 😉 😎 😀 😵

arrett
25. jún 2010

@bibulienka Dakujeme
baby, dnes som prvý krát bez manžela, príde až zajtra. Cely deň ďakujem bohu že ho mám🙂)) že mi tak pomáha a teším sa že príde zajtra domov🙂))) ani som nevedela čo doma mám🙂)) ach

mirka907
26. jún 2010

Ahojte baby, dlho som neprispievala ale nejako u mna konik straca na dovere. To co si tu niektori ludia dokazu navymyslat a navystrajat je niekedy fakt sila. Prave som sa zase raz docitala ako ma niekto doma zazracne dieta, ktore sa prvykrat postavilo v 2-3 mesiaci a od 5tich chodilo za ruky. No comment. A doteraz sa mi rozum zastavuje ako si niekto moze robit srandu v teme zomrelo mi dieta a vymyslat si bajky ako prisla o dieta...
Nastastie sa v tejto teme pozname uz dlho, tak aspon tu mi to zatial pride normalne.
U nas doma vsetko ok. Malu som na noc odstavila ale zeby to malo vplyv na nocne budenie nemozem povedat. Vzdy sa mi cca 2 krat zobudi a niekedy ozaj bojujeme kym ju uspim ale to su zas tie hnusne zubadla. Dnes sme hore uz od stvrt na 6.
Asi najvacsia novinka je, ze uz mame za sebou prve krociky. Takze pomalicky sa rozbiehame..no ale povedzme si na rovinu oproti hore uvedenemu zazraku sme na tom dost pozadu 😠 😉

nkaps
26. jún 2010

@kwetinnka ahoj chcem sa spýtať, že kedy má Liliana meniny, lebo ak by sa nám druhé podarilo dievčatko tak by sme chceli pre ňu také meno, v jednom kalendári som videla 19. november ale v žiadnom inom som toto pekné meno nenašla, a v českom je tuším 25. februára

janka3.12
26. jún 2010

arret no šimonko je na zjedenie, juj🙂 ty sa máš ako, v pohode? ako ste zvládli deň bez ocka? a špenát?🙂

baby neviem čo sa deje ale Oliverko prestáva piť z fľaše.....teraz pijeme z fľaše 2x - ráno UM, večer redšia kaša......no ráno vypije iba 100 až 120ml, ale keď ho dokŕmim lyžičkou apapá všetko, ešte aj vianočku, večer detto....dnes sme sa rozhodli /keďže včera spapal len 180ml a v noci buntošil od jednej do tretej lebo bol hladný/ mu večer dať normálne kašu lyžičkou, spapal všetko🙂 hádam bude spikať - myslíte že je to ok? aj cumlíky mám Avent 4 dierkové aj ten s jednou dierkou, na kašu dkonca rozšírený....no z fľaše okrem čajíka moc piť nechce.....

bibulienka
26. jún 2010

@janka3.12 ...a nechces Olimu skusit dat pit z poharika s naustkom??? Lucka flasku vobec nemala rada, rychlo sa naucila pit z poharika...mozno sa mu to bude pacit, su rozne druhy, nielen Avent...a vecer ho kludne nakrm lyzickou, my to tak robime stale, ale je pravda ze potom si da este MM...o umelom nechce ani pocut...

janka3.12
27. jún 2010

on z poharika pije, dokonca aj z normalneho pohara, no nevydrzal by vypit tolko, po chvili ho to prestava bavit.) dnes vecer sme opat papali lyzickou, nic rano vypije co vypije.....dnes som mu chcela do zvysneho UM rano namocit vianocku, tak spapal...

ivkaivka
27. jún 2010

Mirka, parada v 2 mes. na nohach-chi, chi, cha...no tak ja mam co za dieta, ked v 10 mes.ani na 4. Ale si ma pobavila...inac, blahozelam k 1. krocikom, super, no my stale nic, len sa pretacame...uz som to vzdala, civicme ako-kedy...nemam na to nervy a ked nevidim vysledky...Chcem sa opytat, k tomu nocnemu odstavovaniu: To ked Vikinka vstane, nedas jej mliecko a co s nou robis? Moja sa budi 2x, uz som zufala, no neviem si predstavit, keby ze jej nedam mlieko. Staci, ked nedojdem kym sa uplne preberie a tak reve, ze jecely dom na nohach.
jani, mozno to chce len trpezlivost.
Ja malej rano davam UM,ale len nejakych 50 ml a dam do toho jednu odmerku. SUseda mi ukazala na hlavu, ze sa to nesmie, robit riedsie UM, vraj to ma od lekarky. Ja bezne malej dam ovela viac mlieka a trocha Nutrilonu, aby viac pila, no ta info ma dost zarazila. Ked robite UM, tak presne podla navodu?

arrett
28. jún 2010

Ahojte🙂)
No moje dieťa lozi, stáva sa o všetko, takze teraz nechce ani sedieť ani nič. Príde ku stoliky, postaví sa a smeje sanamna. Vydrží tak aj 15 minút a potom spadne na hlavu, otrasie sa a znova. Zacinam sa báť, či mu to neuskodi na klby, kedže ešte asi nemá jadierka. Na kontrolu ku ortopedovi ideme až v auguste, ale opytam sa môjho v stredu čo na to povie. Najhoršie je statie v postielke. Ulozim ho spať, on sa postaví a okusuje postielku. A ani za svet lahnut spať. Ach jaj🙂 Spenat veľmi chutil, dnes mame baklazan. Tiež som to ešte nikdy nevidela, idem citát nejaké recepty🙂))

@ivkaivka Moj už v noci nestava, iba ráno o šiestej. Nevydrzi až do ôsmej, takze ho nakojim a spime ďalej. My sme začali tak, že sme mu namiesto kojenia dali cajik. Ale chodieval ku nemu Manzel, lebo keď videl mna, tak sa ťahal ku cice. Takze prvé kojenie o jedenástej sme takto zastavili. A tak postupne druhé aj tretie. Išlo nám to veľmi rýchlo, čo som sa aj sama cudovala. Teraz sa niekedy v noci zobudi, začne plakať, alebo skôr vzlikat, no keď do 10 minút prestane, tak k nemu nejdem. Proste sa pozlosti, potom si nájde polohu a zaspi. Ja som mala taký pocit, že sa prebudil a nevedel zaspat, tak sa chcel uspat na cice. Tak sme ho nechali, nech sa učí sám znova zaspinkat. Neviem či sa nám podarí odbúrať aj to kojenie o šiestej, skôr nie. To by som chcela od neho veľa aby spal od osmej do ôsmej🙂)) Pravdupovediac, my sme išli naňho "natvrdo" kedže ho do januára musíme naučiť pekne spinkat🙂))
Janka ďakujeme🙂)) Mame sa celkom dobre. Poobede som tak strašne ospala, že musím aspoň na hodinku so simonkom pospať. Inak pohoda. Ešte som nepribrala, tak sa teším🙂
idem teda pozrieť ten baklazan🙂)) Hech včera som robila taký zavin masový, z mleteho masa, čo do vnútra sa dáva vajicko a tak. Mala som premiéru🙂 No praskol mi navrchu🙂)))) ale dal sa zjest🙂 pekný deň maminky. Zasa tu mame 30tky, tak si uzime bazenik
@janka3.12

janka3.12
28. jún 2010

ivka ja robim UM podla navodu, iba ked je teplejsie alebo su horucay pridam co ja viem o 30 ml viacej vody, lebo viem ze inak by som vodu do Oliverka nedostala🙂 nie je proble ked urobis redsie UM /aj ked sa z neho potom moc babo nenaje a vlastne je to potom len sama voda) problem je len ked das viacej UM ako v navode vtedy moze babo zapiect, ale ked to miesas so svojim tak by som z toho taku vedu nerobila)

rano Oli vypil zase len 120 ml po 10 hod. spanku.....tak som mu dala vianocku.....asi mu budem rano davat kasu aj vecer a cez den jogurt obed a vyzivu.....ked nechce pit z flase

bibulienka
28. jún 2010

ahojte...takze oznamili mi ze obhajoba sa odklada na september....pekne pekne, ale aj tak mam kopu roboty- slubila som profesorovi napisat clanok co najskor 😉
Lucka uz stoji sama stale, ajna nerovnom povrchu a pusta sa chosit, zatial skocni na zemi ale uz sa naucila padat bud na ruky alebo na zadok...takze ma makke pristatie...
ivka...co sa tyka odstavenia od kojenia v noci, u nas to trvalo len par dni, jedenho vecera si Lucka povedla ze neche MM a zaspala bez pitia, ani UM nechcela...a potom nehcela ani v noci az rano, tak dalsi vecer uz pila len cca o osmej a potom az rano.. v noci k nej vstaval len manzel aby necitila mliecko..teraz uz sa budi cca 2x..dame jej vypit vodu s poharika s naustkom a zase zaspi..kojim ju az rano o cca 6...

ivkaivka
28. jún 2010

arrett, no ale moja v noci stiahne aj 250 ml, cize sa asi fakt zobudi na hlad. a to okolo 20.00 jej dam krupicu, o 21.00 vypije 120 ml, ide spat a o polnoci si pyta opat a to tych 250 ml a rano o 4 zas-nejakych 120 ml.
Jani, vdaka, som spokojnejsia. Ja mam zatial mojho mlieka tak akurat, len rano davam UM,ale to vypije len 50 (ved sa v noci poriadne naje 😖 )
cize to zriedim a cez den mi vypije asi 120 ml caju-Rooibos, velmi jej zachutil.
Dnes v noci opat, nestihla som debehnut, kym sa uplne prebrala a musela k nej utekt moja mamina, co spi o poschodie nizsie, taky cirkus urobila 😒
Bibka, cize mas viac casu, ja by som to brala,ale na druhej strane uz si si mohla povedat, ze je po vsetkom...no asi to tak malo byt-

mirka907
30. jún 2010

Ivka tak ked sa mi mala zobudi dam jej caj a niekedy zaspi hned a niekedy sa potom este 2 hodinky prechadzame alebo mojkame v postely. Posledne dva dni vsak vstala prvykrat az o 5.15 rano. Vcera uz mala definitivny budicek, dnes mi este po 20 minutach mojkania zaspala na hodinku.A jedla teda az nieco pred 7mou rano. No teda asi 4krat si cucla, lebo vie ze ju caka actimel a to jej chuti viac ako moje mlieko🙂 Neviem ale ci sa to zlepsuje nocnym odstavenim alebo tym ze sa snazi chodit a viac sa unavi.

janka3.12
30. jún 2010

....tak z fľaše pijeme už len ráno a sem tam čajík, inak už len lyžičkou🙂
teším sa že bude predĺžený víkend, lebo potrebujem konečne požehliť tie 2 koše prádla ktoré mi trčia v izbe 😒 , budúci víkend budeme mať menšiu oslavu lebo manžel je Ivan a s Oliverkom majú meniny za sebou v jednom týždni tak dojde mamina s babkou, musím si pripraviť zoznam čo bude treba aby som na nič nezabudla🙂

Bibi na september nuž veru trocha času navyše neuškodí🙂

tento týždeň vyzerá sľubne s počasím, no moja kamoška s malým ochoreli.....tak sa zase budeme túlať sami mestom:/ jujha je to naprd keď človek nemá spoločnosť s malými deťmi, všetci spolužiaci a kamaráti bábätká odkladajú.....bohatstvo, hm

arrett
30. jún 2010

Ahojte
tak my sme dnes boli v poradni so Simonkom. Neviem koľko váži a ani meria, lebo som sa zabudla opýtať. Všetko ok, povedal že simon je silný, že ho nemám nechať pssst na hlavu, radšej mu kúpiť chodak. Tak ja teda neviem čo mám robiť☹ môžme postupne všetko papat, mliecko mame dávať s kravskeho automatu od 8 mesiaca. Že je zdravšie🙂 ešte dobre, že ho tu v Senci mame🙂 Pipika mame viacej sťahovať a mliecko čo ho kojim, že už nie je strava, ale iba nápoj🙂 Hmm, takze namiesto dzusika, moje mm🙂

kwetinnka
30. jún 2010

AAhojte,tak som vas poctivo docitala..mala som taky ulietanejsi tyzden..mali sme tu navstevu zo Za ..bola tu mm sesternica..v cez vykend bol mm prec tak som bola nakupovat s nasimi.A v pondelok tu bola svokra...ale ze by o nas prejavila nejaky extra zaujem sa neda povedat..je prilis zahladena do svojoh sveta aby ju zaujimal niekto iny.Bibi a preco sa to odlozilo..si to mohla mat zasebou..to aby si sa to potom ucila vsetko este raz.My už v noci vacsinou nepapame..ak sa normalne naje vecer...ak nie tak je okolo 3 hore a hladna..a vypije tak 120..ale vtedy vecervypije tak 60-80max.Ja tiež robim mlikeo podla navodu..obcas frcnem trosku vody..nasa nemaproblem pit ..a tiež pijeme z naustkoveho..a najradsej z flasky..co by som ja dala za to jkeby kasu vecer jedla lyzickou a nie z flase..ale ona je taka unavena niekedy ze by na to nemala trpezlivost..co vacsinou nema.
Arrett a to prvy krat pocujem ze MM je napoj...tak potom naco zeny koja do 3 rokov...ale co Dr to nazor.a odporucil to kravske mlieko...a aktimel mozu..to ma este nenapadlo jej dat...ale napad to nieje zly.
Olimu vsetko naj 10 mesiacikom...
Ivi a Olivka je este ani nelozi..nechce sa jej??
A Lili zatial meniny oslavuje na Lianu..ta je 16.2...snad kým pojde do skolky a ude rozdavat lyzatka bude v kalendari.Viem ze je v niektorom v tom novembri..al to by si nikto nezapametam

mirka907
1. júl 2010

@arrett a to mlieko mas na zaciatok prevarat alebo nie?
Ja som teraz rano dala malej 60 ml kravskeho mlieka. Som zvedava ci nebude nejaka reakcia. No ale prevarila som ho a kupila som na zaciatok BIO. No ale poviem Vam nejake je sladke oproti nebio mlieku. A oblizovala sa straaasne velmi po nom, takze chutilo velmi.
Ked bude dobre, tak jej chcem postupne zvysovat davku a rano ju odstavit. A tak po mesiaci zacnem davat kravske aj na vecer. Mala sa aj tak uz nekoji aby sa najedla, skor sa len tak bavka a zas ma vecer s velkou radostou kuse, takze uz nemam pocit ze to potrebuje.

arrett
1. júl 2010

@mirka907 Mam ho prvý krát rozriedit vodou. Keď nebude žiadna reakcia, kľudne mu dávať. Môj doktor je taký 30 pekný ujo, veľmi milý. Je súkromný, takze si platíme za neho. Nedáva hneď na každú teplotu a kychnutie antibiotika, čo je u mna plus. Je dosť scitany, čo sa týka deti, ich výživy a tak. Neni zakonzervovany, ako nejaký starší lekári, ktorí furt predpisuju tie iste lieky a tak. On sám má malé deticky🙂 Som s ním spokojná🙂)) Objednava nás vždy na čas a má oddelene cakarne pre choré deti a deti do poradne či na kontrolu. Tiež veľké plus pre nás.
Simonko má asi druhý zubok🙂 Ak nám všetky pôjdu bez toho aby som o nich videla, tak budem veeelmi rada🙂 A dnes povedal mama🙂 Odisla som z izby a začal kričať🙂 bolo to take skomolene, ale ks to beriem🙂)
včera mal muzicek narodky, tak som mu "upiekla" zmrzlinovu tortu🙂)) ešte 8 dni a cestujeme na východ🙂 na dovolenku na dva týždne. Sa tak teším🙂

janka3.12
1. júl 2010

arrett fúha, tak to je riadny voľnomyšlienkár ten tvoj ujo doktor🙂 minule doc. Vicianová v TV vravela že kravské od 1. roka......s tým že ak sa dá do 2 rokov aspoň občas kojiť /samozrejme mliečko je už naozaj od smädu a skôr spája mamičku s dieťatkom.)/ v niektprých EU krajinách považujú za hraničný ukončený 9. mes a odvtedy už dávajú pomaly všetko /samozrejme nie údeniny/.....asi by som to mliečko aspoň prevarili, lebo pokiaľ viem mliečko v automatoch nie je pasterizované, tak aby nejaké bacily neprešli🙂 Kravské mlieko má však menej železa a vit. ako formula UM, plus nemá dostatok vit. D, takže vápnik v ňom obsiahnutý sa horšie vstrebáva.......takže by som aspoň zvažovala vit. D v kvapkách aj po prvom roku,...neviem ja chcem pokračovať v UM, aj keď hovoria že keď dieťa pije UM znesiem aj kravské, lebo v podstate je to upravené sušené mliečko, po prvom roku chcem tiež pokračovať v Um, veď aj tak ho už samostatne veľa nevypije a kravské mu budem dávať do varenia a do jedál....ale ako vraví kweti čo doktor to názor🙂

čo sa chodáka týka....hm mne ho dr. nedoporučila, ale osobne si myslím že ak tam dieťatko nebude dlhý čas prečo nie
kweti ďakujem za blahoželanie

Volala som na personálne do práce keďže mám ešte 10 dní dovolenku, nastupujem od 9. augusta, čerpám dva týždne dovolenku a 23.8 bude môj prvý deň v práci.....no sodoma gomora Cecilko🙂

Mirka verím že malej mliečko chutí a dúfam že nezareaguje🙂

kwetinnka
1. júl 2010

JA mam podobny nazor na mlieko ako Janka...aj ked na jednej strane sa mi Mirka paci lebo to nejak neriesi...ja este stale davam dost pozor na to co jej davam..ovocie ani tak nie ale skor taketo veci.Ozaj rybu ste už skusali? v nedelu chcem spravit aj Lili...so zemiacikmi...mam pocit ze je stale to iste,,ale ked ma len dva zubky..moc toho nenavymyslam.A ona este stale vypije dost vela mlieka..kedze sa nevie najest tak ze by jej to stacilo...teraz zjedla asi 10 malin..a 5 lyzic vyzivy..zachvilku ju budem nahanat zas..ale pred odchodom von si da mliecko...este toho pol litra vypije urcite za den...minimalne.Co budu dnes vase deti papat dajte tip.
JAni taK SA Ti ta dovolenka kraati veru...to sa ani nezda,..a tak rýchlo to ujde...to este aby som stihla ist v july do ZA aby sme sa stretli.
Arrett ako robis tu zmrzlinovu tortu?

arrett
1. júl 2010

@janka3.12 On mi povedal svoj názor a my s manželom sme sa rozhodli, že mu po 8 mesiaci zacneme dávať do jedla. Do varenia, postupne, pomalicky. Nebudem mu ho dávať piť, kedže mám ešte svoj nápoj🙂)))
ach, tak si uzi poriadne ešte leto a potom veeeela pracovných úspechov🙂))
s tým choditkom ešte uvidíme. Ideme na východ a tam na chate má bratranec choditko pre svoju malú, ona má už vyše roka, takze si ho poziciame, vyskusame, či tam vôbec malicky bude chcieť byt a rozhodneme sa. Nemôžem cely deň pri ňom byt za chrbtom a zachytavat ho. Ešte nevie padat a keď soadne tak rovno na hlavu. A bojim sa, aby mu to neublizilo☹

@kwetinnka Torta: Vosla som do obchodu, ku mraziacemu boxu a vybrala tu najlepšiu🙂 Potom som kúpila tortove sviecky 3 a 0 a bola torta na svete🙂)) Vecer sme si dobre pochutili🙂)) xixixi.

kwetinnka
1. júl 2010

Jaaj ....som myslela ze nieco sofistikovsanejsie..ale urcite bola super:o)My mame choditko doma...a bola v tom asi 10 krat ked som bola vonku...ale viac sa o nu bojim ked je v tom..už sa v tom skoro viac krat prevratila..a ona v tom nesedi len stoji..a potom sa tie haciky co drzia tu sedaciu cast uvolnia a ona padne do stredu...ja som ju odtial nevedela vytiahnut..ako tak bola zasprajsovana.Tak ak by si chcela ja ti ho kludne poziciam...ale ked pocuvam nazory ortopadov tak tonieje ta naj vec na svete..ako decka sme to nemali..a chodime...deti v tom vela spickuju,a zvyknu si ze ich nieco ist z predu..lebo sa o to oprie bruskom..a ked naozaj zacne chodit tak nebude mat spravnu stabilitu..aj ked tot je len teoria..

mirka907
1. júl 2010

@arrett a co tak aktivne choditko? To nie je to klasicke, kde sa da sadnut, teda ten pavuk ale take o ktore sa dieta drzi rukami a ide...Uz som tu daval predtym foto. Malej sa hrozne paci a vie si ho odsoferovat a vytocit kde chce.
@kwetinnka ja to neriesim preto, lebo som si povedala, ze naco ju teraz budem ucit na umele a potom o par tyzdnov az mesiacov na kravske...Ked jej doteraz vsetko chutilo a vsetko zjedla tak snad nebude problem s tymto. Avsak keby mala problem s jedenim alebo mala exem a podobne tak urcite do toho nejdem.
@janka3.12 o tom D vitamine som nevedela, ale kedze mame leto D vitaminu bude mat viac nez dost....hehe teda aspon tento tyzden to tak vyzera 😉

kwetinnka
1. júl 2010

NOo presne ako hovoris Miri ..nebyt tých alergii a tsak..ale tiež postupne zacneme..a u vas nema vyznam miesat to..ked bola do teraz kojena.Take na tlacenie mame aj my,..ale zatial jej to trosku uteka..ale je to urcite lepsie..

arrett
1. júl 2010

@mirka907 Viem aké choditko myslíš. Len keď sa toho pustí, tak znova padne🙂 O tých chodakoch som tiež počula kade čo. Preto sa do toho veľmi nehrniem. Ako sa vaše deti naučili padat? Ja sa ho snažím učiť na zadok. Jooj, všetko to je moja vina. Lebo som ho ucila ako sa klaknem a postaví. Ešte mal s tým počkať aspoň do roka🙂))ach jaj. Uvidíme na tej chalupe.

kwetinnka
1. júl 2010

Nasa od zaciatku pada na zadok,...aj ked sa stane ze sa niekde buchne..pada na zadok..

mirka907
1. júl 2010

@arrett ja som malu nechala padat, ved len tak sa to nauci....a raz dva prisla na to, ze ma padnut na zadok...aj z gauca a z konferencneho stola sa naucila zliezt , lebo zistila ze rukami a nasledne hlavou to boli 😠 , .samozrejme ked robila nejake krkolomne kusky, tak som ju chytala

janka3.12
1. júl 2010

arret ja chcem s kravským začať tieť do jedla, ale počkám do roka, kvoli mojmu ekzemu a manzelovej alergii🙂

Oli sa naučil padať presne ako píše Mirka, raz dvakrát drisol a už keď stojí, pokrčí jednu nôžku dá ju pod seba a na druhú si sadne.....občas však keď sa na niečom pošmykne, tak sem tam spadne, snažim sa byť pri ňom, ale ak padne vačšinou na ruky, alebo na chrbát....

Mirka myslím že je čosi pravdy aj na tom že teraz Viki naučíš na jedno potom na druhé.....myslím že pokiaľ bude mať pestrú stravu s vit. a železom tak nie je čo riešiť🙂 Ja som len opatrná kvoli tym našim alergiám, ale Oli ochutnal už aj maslo, štipku tvarohu a ok, takže po roku ideme na to🙂🙂

arret a ako drobček v brušku, poslúcha? 😉

arrett
1. júl 2010

Keď on je ešte strašne malicky. Niekedy spadne aj keď sedí🙂 Strati rovnováhu a uz letí do zadu. Alebo do boku, nedá ruky pred seba a spadne na celo🙂)) je ako taká grulka😉)))
teraz keď niečo robím, tak je v kresielku. Keď mám čas, tak ho nechám lozit a stavať sa, no stojim za ním. A keď ide padnúť, tak ho nechám, len ho trosku zachytim, nech neudrie hlavu.
My chvala bohu nemáme reakcie na nič. A to už jedol toho kade vo🙂 aj jahody, aj rybky sme už jedli. Uparila som mu v parnom hrnci aj so zemiakmi.
Koľko Vám deti za deň vypiju tekutin? Mne sa zdá, že môj asi malo, lebo má takú tmavohnedu hnedu až čiernu kaku.
Babo v brusku zatiaľ poslucha. O týždeň kontrola. No posledné 2 dni má strašne boli brucho, chrbát a aj stehná. Ako na menzes. Dúfam, že to nič neni. Už mi nie je zle, hlava sa prestala točiť, ciernit pred očami tiež, takze parada🙂 O chvíľku druhý trimester, tak si to snáď uzijeme. Ten tretí bude ťažký 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre