Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

ivkaivka
17. nov 2009

no Mirka, moja uz 2 den nechce cez den spinkat, teda schrupne si na takych 15 min.a je svieza ako ryba. Vcera som uz padala na hubu, cely den nespala potom zaspala o 20.30 a vstala okolo pol noci, ze vyspinkana, tak sa smiala, dzavotala, takmer som plakala,no pri tom jej usmeve sa to nedalo, tak som isla spat okolo druhej rano a o piatej papanie a koniec spinkania o osmej. Teraz ju zobrala mama trochu von, aspon na hodinku, lebo je hmla, potom ju dam na balkon. My mame celkom pekny rezim, ked sme same doma, no pride sobota a je po rezime, vies nasi, manzel...teraz mama mala volno v pondelok, dnes je volno...tak si robi co chce...
Neskusala si namiesto perinky zaviazat do osusky? Ja som to raz urobila na navsteve, teda do plienky a pekne pospinkala. No Olivii chuti najviac rucka-to ju tak zuzla a cuca, no pocut ju z poschodia na prizemie. NIekedy spinka a zacne tahat rucku a viem, ze mliecko treba hriat... Handricku som neskusala, asi vyskusam, ona si totiz dava rucku na tvar a tak zaspava (vid fotky, v kresielku, to je jej poloha na spanie) takto spi cez den, vecer len tak zaspi a potom rucky idu vedla hlavicky).
Jani, pazusky su uplne ciste, zabral obycajny detsky puder 😀 no este ho budem preventivne davat aspon tyzden a potom aspon kazdy 3.den. Licka este troska fliacikuju, no nieco hadam daju v Ke, na brusku ma ekzemik taky uz suchy, tak premastujem 1x denne indulnou a ked zacervenie dam tu biodermu.
Alex, mozem tu vodicku aj na tvar? Treba potom niecim premastit, ci len potriet vodickou a nechat tak 😕

alexandrah
17. nov 2009

mirka - co je morov reflex? som sa zasmiala, aj nas psik sa pokusa vsetko zjest, kym nedojde na to, ze fuj, no ale babatko!!! a nike tricko - co clovek nespravi pre babo ... 😀 😎 😉
ivka . pise sa, ze najpr pretriet, a potom namastit ...to je taka setrna vodicka, ze vsade, ale aj tak by som potom premazala, ako kazda vodicka asi odoberie trochu mazu ...najlepsie asi zase kremom z biodermy, alebo nejakym inym, ale ked ti zabera sudocrem, alebo indulona, tak aj tym ... 😎

mirka907
17. nov 2009

Ivka tu plienkovu osusku som skusala....a rano som ju nasla vymotanu pricom cast osusky jej sla cez tvar a ona sa pokusala oslobodit...taktiez v noci ked som ju po prebalovani zavinovala, kricala tak, ze az manzel pribehol ze co je malej...takze som to skusila raz a posledny krat...ved tak ci tak nemoze spat s rukami zavinutymi do nekonecna, tak cim skor si zvykne tym lepsie...a hlavne je ze jej je s ruckami vonku ovela lepsie...ja sa nevyspim tak ci tak. 😖...
Baby nespravime tipovacku ze kedy nam drobci prespia celu noc?
Alex: Morov reflex (uľakový reflex, objímací reflex) je reflex s ktorym sa dieta narodi. Je to miknutie, alebo nahly pohyb dolnych i hormych koncatin..niekedy to vyzera akoby dieta chcelo objat predmet...Hovori sa ze vymizne okolo 3-4mesiaca...Niektore mudre knizky vravia ze sa strati do 3tieho a len narocnejsie deti ho maju dlhsie, niektore pisu ze ustupuje po 4 mesiaci...Celkovo vraj problem nastava ak sa nevytrati ani po 6tom mesiaci...Joj a aby som nezabudla, co je uplne "najlepsie" na tomto reflexe..zvykne byt sprevadzany placom 😝

mirka907
17. nov 2009

A mozme tu tipovacku rozsirit o prvy zubok a podobne veci🙂

janka3.12
17. nov 2009

Ivuska tiez mam pocit ze Oliverko ma iny rezim cez tyzden, ked sme sami dvaja a inycez viked ked je ocino viacej doma alebo ked chodia stari rodicia🙂 som stastna ze zabral detsky puder, niekedy su naj najjednoduchsie veci🙂 micelarnu vodu mozes pouzit na ktoru kolvek cast tela, a urcite premasti cimkolvek, hlavne nech je to mastne, nie kvoli vode, ale ekzem ako taky znamena stratu lipidov - tukov v kozi, takze je sucha stale.

Oliverko nam papa coraz viacej, uz vypije niekedy aj 160 naraz, vcera kakal 3x, dnes ani raz, a ruky🙂 nuz veru ani hracku netreba, obzera si pasticku ako keby v nej cosi mal🙂 a ked spi, vzdy ma bud rucicku na tvari alebo aspon prstek.....ale uz nimi rozhadzuje menej, len ked sa zlosti - ked je hladny, alebo unaveny....zaspava v zavinovacke, ale v postielke ho vzdy rozviazem, lebo si otaca hlavicku..... co sa podnetov tyka, Oli neznesie nic na tvari, iba nieciu ruku (ked zaspava🙂 takze bohuzial ju ani nemozem pouzit.) ale my to mame celkom rovnake - od rana ked sa zobudi okolo piatej (celu noc neprespi podla mna este riadne dlho🙂 cca papa kazde tri hodky, niekedy, 4 hodky nevydrzi (aj ked na baleni BEBI pisu krmit max. 5x, no Oli by nevydrzal, vydrzi iba ak ho clovek necim zamestna, ale ked je maxi hladny ani to nepomoze🙂 a ked sa napapa vydrzi tak hodku a pol, dve a ideme spinkat, musim ho zavinut,, dat cumlik, ruku na tvaricku - drzim mu cumlicek, a asi pol hodinu trva kym sa uspi, no mame problem, ked ho aj drzim na rukach ked spi a nehojdam ho tak je klud, no akonahle ho polozim na gauc, vydrzi max 30min a prebudi sa, neviem ci otrebuje citit teplo, aleb mu vyhovuje mjierne kyvkanie....nuz sme si ho tak naucili.......ale tiez to nie je vzdy, niekedy spi tvrdo aj na gauci......to je presne to co pisete, kedy uz ti nasi drobci budu mat nejaky rezim?...miruska to tipovanie beriem.🙂....

alexandrah
18. nov 2009

mojej kamoske od 2. mesiaca, ked prestala kojit (zapaly, horucky) mala spala aj 7 hodin ... no to je asi vynimka?? ja som vraj tiez spala ako mala furt, tiez na UM ...aj moj muz ... tak uvidim, ako syncek bude ...

kwetinnka
18. nov 2009

IVka vidim ze mas rovnaky problem s malou ako ja..to je choroba veku alebo co...LILi tiež spi tak 20 min a potom velke oci ze ona už dospala.Osusku som neskusala,svokra mi radi aby som ju poutierala do svojich veci..no neviem.NA tie cervene pazusky a zahyby laktove pomohol nivea SOS.IVI som sa ta chcela spýtat ten feniklovy koren...kde kupujes...to normalne koren alebo plody?A ked si hovorila ze odsajes aj okolo 300 mliecka naraz co s tým davas jej to flaskou alebo mrazis?

ivkaivka
18. nov 2009

Mirka, moja celu noc neprspi tak skoro, teda raz sa podarilo, no inac nie. Ja predpokladam, ze este ked budu mat taky 1 rok, tak zochcu v noci mliecko. Moj bratranec tusim do 4 rokov pil mliecko aj v noci, rozdiel je v tom, ze vacsie dietatko pocka na flasu bez placu, zatial co nase babatka kricia, akoby ich rezali-teda aspon to moje.
Ja tipujem, moja bude mat prvy zubok tak v 5.mes.
Jani, tak to Ti velmi pekne papa. Moja minule v noci stiahla 205, ale na druhy den takmer len polovicu z predchadzajuceho dna. Ja neviem, ale mojej uz vadi, ked ju uspavam na rukach, musi lezat na posteli, alebo v postielke a tak zaspi. Najnovsie nechce ani papat na rukach. Lezi v postielke a drzim jej flasu a ona sa pozera na mna a pozera...je mi to luto, pretoze nedojcim a ona uz ani na rukach nechce byt, manzel sa smial, ze asi jej smrdime, potvorke malej. No hadam ju to coskoro prejde.
Kwetinka, normalne v potravinach si popytaj feniklove korenie. Dam tak 20 zrniecok, zalejem vriacou vodou a necham luhovat 10 min. pijem ho velmi horuci, vraj aj horuce polievky zvysuju tvorbu mlieka. Ked odsajem, davam do chladnicky a po troske jej to potom ohrievam. Cize mam tak asi na 3 davky, ak vidim, ze sa mi v priebehu dna v chladnicke nazbieralo vela mliecka, dalsiu davku davam do mrazaku, pretoze v chladnicke moze byt 24 hod.a v mrazaku 3.mes. Moja lekarka tvrdi, ze v dobrej chladnicke aj 3 dni a v mrazaku 6mes.no ja si myslim, cim skor sa spotrebuje, tym lepsie.
Dnes sme boli plavat, mala revala ako diva. Nemohli sme ani dokoncit poriadne hodinu. Revala asi 20 min., totiz ona ju z vane nevyberie, kym neprestane plakat. Vraj sa to nema, aby si dieta nepamatalo, ze z vody sa odchadz s placom. Tak sme cakali kym prestane. NO ked ju vybrala, ekzem mala takmer na celej hrudi, este aj v pupceku, na chrbte a nad zadockom, takmer som plakala. Aspon tvaricka ostala cista. Tak som zredukovala hodiny na 1x tyzdenne. Uz mam aj vzorku atodermu, tel.mlieko, tak ked vstane ju ponatieram. Uz nech je bud.tyzden a ideme do tych KE.

mirka907
19. nov 2009

Ivka keby si chcela tak ti mozem dat cislo a adresu mojho kozneho...Ja som s nim spokojna a da sa s nim poradit aj cez telefon...
Ja tipujem ze moja bude mat zubky skoro...dasienka sa jej uz chystaju, uz sa jej roztiahli a ma ich trosku navrete...manzel mal prve 2 zubky v 4 mesiacoch tak ja tipujem, ze do 4a pol mame aj my...a dovtedy sa urcite nevyspim, cela noc nehrozi ani nahodou, lebo tie dasna ju svrbia uz teraz a jedine co ju v noci ukludni su moje prsia...
Ja budem vdacna ked budem v noci vstavat len 2krat a hned mi mala zaspi, lebo posledne 2 dni vstavame kazde 2 hodinky..nadranom aj po hodine a po kojeni mala ani nahodu spat nechce....niekedy jej to trva pol hodinky niekedy hodinku kym zaspi a za chvilku uz je zas hore ...
No ale tipnem si ze mala prespi celu noc tak v 10tom mesiaci...to je len tip🙂 paci sa mi cislo desat🙂)))

mirka907
19. nov 2009

inac mala ma vcera sokla...dala som ju vcera na brusko a tak drzala hlavku ze som ju az musela odfotit aby mi niekto veril...doteraz skor oblizovala plienku🙂))..vid album Viki 3 mesiace...som na nu hrda tak som supla fotku aj sem🙂))))

janka3.12
19. nov 2009

....uch a to som sa ja akurat isla postazovat ze maly mi vstava o tretej....co je 2x za noc, lebo prvykrat vstava o polnoci..., no horsie je ze o tretej sa zobudi ze ako dost uz bolo spania mami podme sa hrat a rozpravat sa....a ja som ten typ co do polnoci moze byt hore ale po polnici do tej piatej rana som jak mrtvola.....neva, uz som asi priskoro zabudla ako sa prvy mesiac budil na kojenie kazdu hodku a pol:( miruska aj nas krpec uz drzi pekne hlavicku ale najlepsie ked je holy, potvorka, no a cez den, spi max. 2-3 x po hodke a pol, no vydri byt uz aj tri hodky hore, samozrejme sa musime rozpravat, spievat si a nosit sa a ukazovat bytik, aby lepsie videl, alebo je v kresielku....no akonahle si zbada ruku🙂 koniec sveta, noc ine ho nezaujima🙂

Ivuska to ma mrzi s tym ekzemikom, dufajme ze sa to zlepsi a ze novy kozny nieco vymysli...

Moj tip je ze Oli prespi celu noc...hm..skusim vo februari teda v 6 mes (ale to len preto lebo si myslim ze vtedy bude jest tolko mlieka ze mu pukne pusa🙂 a mozno bude lepsie spat ked sa pridaju kasicky...a zubky, nuz cez dssienka dole mu uz cosi presvita, ale to tiei tipujem tak v 6 mes.

alex ako sa citis, uz sa ti to blizi.....oddychuj🙂

mirka907
19. nov 2009

janka 2-3 krat po hodine a pol ...no zavidim..mne moja cez den spi tiez 2-3 krat ale asi po 20 az 45 min....Sem tam sa udeje vynimka a spi aj dlhsie ale to je minimalne....k tomu este to caste budenie v noci...ja fakt nechapem ako z toho dokaze fungovat, lebo ja mam ozaj dost....
Nastastie sa cez den uz vie pekne vyhrat...staci jej dat hracky a hrazdicku a ma o zabavu postarane na dve hodky a ja mam akurat cas navarit a spravit zakladne veci v byte...no posledne dni je sice dost umrncana aj cez den ale to pripisujem tym dasnam....skusila som jej pridrzat v ustach nachladene hryzatko a ukludnila sa, takze asi ju chuderku ozaj trapia...

alexandrah
19. nov 2009

janka - citim sa coraz horsie, od vcera mi napuchli aj nohy, .. o rukach ani nehovorim, ked nespim, tak sa budim aj tak kazdu hodinu na bolesti ruk, a mastickujem, davam magne, ale je to na figu ...alebo nespim aj tak ... klasika - max. 2-3 hod ... uz peklo ... boze, mat to uz za sebou ... ale som uz pobalena, ale ozehlene, este asi par veci, plienky a tak, ale pomoze aj manzel, uz fakt finisujeme, ale krcok drzi, takze skor ako toho 9.12 to nebude, snad nie o moc neskor ... boze kocky, sak ja spim casto menej ako vy, co kojite, ved to je peklo,l minule 1 hod. za 48 hod., vcera az 2 hod. za 48 hod ...za chvilu asi odpadnem ... dnesk som volala lekarovi, co s tym, tak mi cosi predpisal, tak uvidim ...

janka3.12
19. nov 2009

fuha..tak to naozaj malinko spis.....nech uz to je za tebou...sice tiez budes spinkat malo, ale urcite viacej ako teraz....a co tolko balis a zehlis🙂?

...tesim sa na fotku Viki ked bude mat jeden zub🙂 to bude prada🙂

ivkaivka
19. nov 2009

mirka, vdaka, skusime tie KE a ak, tak potom to cislo. Super, ako podrzala hlavicku, ako casto ju davas na brusko? Moja minule podrzala asi pol min.a ked zistila co sa deje, nemohla som ju ukludnit. Neviem,ako to prekoname, to bursko tak nelubi. No ja nevidim ziadne naznaky, zeby mali ist zubky. Ja sa zatial psychicky pripravujem na ockovanie, kupila som aj viburcil, neviete ako sa uziva? Na letaku to je len v pripade horucky. Neviem ci staci jeden cipok vecer pred ockovanim, alebo rano... alex, Ty si tusim spominala, ze Tvoja znama davala, nemozes zistit ako davkovat???
Mirka, fakt velmi malo v noci spis, moja pospi viac, niekedy aj 5-6 hod. Uz sa mi stalo, ze zaspala o 23.00 o pol siestej vstala na papanie, hned zaspala a vstala az o pol jedenastej-to jej vydrzalo asi tri dni. Teraz sa budi 1x okolo 4-5, a tak vstavame okolo 8. To mas super, ze sa vie zahrat. MOja nevie byt sama, stale musi byt niekto pri nej, proste sa rozpravat, smiat, sama nevydrzi 😒

janka3.12
20. nov 2009

ivuska neboj sa na brusku sa jej este bude pacit🙂 skusala si dat pred nu nejaku hracku? ja Oliverka davam na brusko vacsinou ked ho prebalujem, ale tiez nie dlho, najlepsie vydrzi po kupani....on ti je tiez taka potvorka, ked je v kresielku a som v kuchyni, nevidi ma, tak si dzavoce, hra sa sam a vsetko ok, staci ze sa okolo neho mihnem, alebo si vedla neho sadne na gauc ze si iden vypit kavu a uz place a nareky, ze mami zober ma, papluha krpata🙂 nuz necham ho vyplakat, vypijem si kavu, a musime zmenit miesto🙂

dnes sme od 4:10 hore - je pol osmej a zatial nespal asi len 10 min pri krmeni, s tym ich spankom nechapem...asi zacnem pit bebu namojdusu, lebo zda sa ze po nej je clovek culy jak fras a moja kava uz pomaly nezabera🙂

viburcol - ivuška našla som len toto (ozaj a prečo chceš dať homeo preventivne? možno Olivia ani nebude mať teplotu, skor by som počkala po očkovani) - Dávkování doporučené výrobcem: Při akutních obtížích každé 2 hodiny po jednom čípku. Po zlepšení 2 - 3 x denně 1 čípek zavést do konečníku. U kojenců od 1. dne života do 6. měsíce věku nanejvýš 2 x 1 čípek denně.

mirka907
20. nov 2009

Ivka, malu davam na brusko tak 2krat ze den...vcera uz vydrzala nejakych 10-15 min ...hlavu udrzi uz asi tak minutku, potom ma oddych a potom zdviha hlavu zas...taktiez ju uz asi tyzden davam na brucho aj vo vani a mam pocit ze hlavu drzi poriadne hore odvtedy,lebo raz sa trosku napila vody a asi to ma zafixovane, ze ked je na brusku moze sa jej to stat...Ale som rada ze na brusku je uz aktivnejsia lebo 2.12 ideme na kontrolu na neurologiu a bala som sa ze ked nebude zdvihat hlavicku tak doktorke sa to nebude pacit...
Ja mam doma na horucku po ockovani Nurofen sirup.Je na nom aj presne popisane ako sa davkuje v pripade ze sa objavi horucka po ockovani...Vcera som ho malej skusila dat kvoli tym zubkom a spala v noci lepsie...Sice sme hore od 5,40 a v noci sme vstavali na 3 krat ale skoro hned zaspala. Teraz mi este pospinkala asi 40 min a uz vidim ze si v postielke okusuje rucku🙂..ale ocividne je vyspata lebo kebyze nie tak je ju uz davno pocut🙂))
No idem jej dat papat lebo uz presli 3 hodinky tak si bude za chvilku pytat🙂...

kwetinnka
20. nov 2009

Mne sa tak zda ze vsetky mame to iste babo:o)). Dnes spala od pol 9 do pol 4 co som nechapala..a potom bola až o pol 8 hore...asi dospavala cele tie dni co prebdi.Tiez spi tak ze 20 min a hura som vyspata.
Ten vyburcol som ja dala malej pred ockovanim, bola kludnucka..vsetko bolo v pohode,ked pojdeme najblizsie dam jej ho tiež,snad bude stacit ked dam pred.NAsej sa tiež velmi nepaci na brusku ale vydrzi,ked dam pred nu hracku vydrzi hlavicku drzat dost dlho...sikulka. A sama sa zahra na chvilku..ale dve hodky urcite nie..este ked ma vidi tak este ako tak.
JAnka tak to mate vesele...ze maju taku vydrz..ze vydrzi tak dlho hore.Dufam ze sa to nejak zmeni.Inak nechodite niekto naplavanie v BA??

ivkaivka
20. nov 2009

jani, ja uz som davala pred nu vsetko mozne, mozem sa aj na hlavu postavit...v kresielku vydrzi tiez len chvilu, no musi stale pocut, ze na nu rozpravam...vyzaduje neskutocne vela pozornosti. No ten napad s bebou sa mi paci. Nam sa cely tyzden s vynimkou jedneho dna dari zaspat o 22.30-23.00 vstava medzi 04.-05.00 na flasi zaspi a tak vstane okolo 08.00-08.30, tak celkom fajn.
Mirka, to ju vo vode davas na brusko? Ja som uz z toho zufala, Lilinka spusti taky rev, nevie sa ukludnit, neviem co s tym bruskom budeme robit.
Kvetinka, dala si ten Viburcol hned rano pred ockovanim? Asi kolko hodin pred ockovanim? ja sa aj obavam, ci v kombinacii s injekciou nemoze vyvolat nejake vedlajsie ucinky...

mirka907
20. nov 2009

Ano davam ju na brusko aj vo vode. Od zaciatku ju kupeme vo velkej vani a zaciname na chrbte, potom ju otocim na brusko...(ona sa zaprie rukami a nohami presne ako na tej fotke) pricom ju samozrejme drzim ..tam sa trosku potrapi a potom ju davam naspat na chrbat, kde si este pokopka a ide von.....
Ivka to spanie mate super...my zaspavame medzi 8-9 ale ako som uz pisala to nocne vstavanie je dost narocne...ale mne to zrejme vynahradza cez den ked sa sama hra...akurat ze ja si vtedy nemozem lahnut:(...

janka3.12
20. nov 2009

ivka aj ja pri kupani davam Oliverka na brusko a tiez sa drzi....povedala by so ze vo vanicke mu to ide najlepsie, asi sa boji, ako Viki🙂 ale este ho podopieram....cez den ho davam na brusko tiez 2 - 3 krat, vydrzi chvilocku, potom da hlavicku nabok alebo trosku zase dvihne....Lili spinka krasne, nas spi tiez 5 hod v kuse no v iny cas.) od 19:00 - 24:00, a potom vstava o tretej a sme skoncili🙂 hadam sa niekedy prestavime, ked budu zase menit cas v lete aspon sa to o hodinku zlepsi🙂

Oliverko nespal dnes do jedenastej od stvrtej äiba dvakrat po 20 min) culy bol jak vrabcek, tak som si povedala dost mlady muz ide sa von, vonku spal dve hodky v kuse a teraz sme uz doma a este spinka, taha na 3 hodku, tak dufam ze mu to vydrzi, lebo tipujem ze dalsi spanok bude asi az ten po kupani....ja nechapem ako moze byt taky krpcek tak dlho hore a nebyt unaveny...normalne rozmyslam ze by sme chodili vonku aj 2x za den, to teraz ked sa blizi zima, neviem ako budeme chodit von, ked budu mrazy....:( asi budeme kocikovat po byte

chcely by som s Oliverkom ist plavat od januara alebo februara....Ivka krmis malu pred plavanim, vydri ti? a ake plienocky jej kupujes? co vsetko na to plavanie potrebujem?

ivkaivka
20. nov 2009

Baby a to nemate podlozku vo vanicke? Ja ju kupem na takej sikmej rovine. To date rovno do vany bez toho? Netreba nic? A ake mnozstvo vody davate? Ja davam viac, aby jej nebola zima, takze na brusko do vanicky by nepripadalo do uvahy. Nebojite sa, ze hlavicka padne dole a babo sa napije??? Joj tolko otazok.
Jani, krmim asi hod.a pol pred plavanim, aby sa nepogrcala,tam vydrzi, potom spapa takych 120ml a pospi mi aj 4 hod. Plienocky na kupanie nedavam, ona plava vo vani, no od januara-febr.uz budu mat krpcovia pol roka (tak sa tesim), tak tam sa ide do bazena s inymi detickami a tam sa davaju take plavecke gate, kde sa da dat plienka. U nas sa to da kupit priamo na plavarni. Mimo plavania pouzivam Tesco plienky, su fakt senzacne, len teraz som dostala ine ani neviem ake a potnicky su na svete. Tie tesco nemaju gumu po vrchu, tak pokozka moze dychat, super saju, nepremokaju, no fakt ja musim len chvalit. No Tesco, take zeleno biele balenie, modre vraj nie su take dobre. Na kupanie beriem este bavlnenu plienku v ktorej je zabalena ked plava (vid foto), osusku, kozmetiku po kupania a samozrejme zohriate mliecko v termoske. Tam maju na ohrev len mikrovlnku a to ja takto odmietam zohrievat, vraj mikrovlnka s mlieckom narobi coro-moro...vsetko dobre zlikviduje. Mam taku termosku co je z vonku plastova a z vnutra nejaka ocel a tekutina v nej vydrzi tepla aj 12 hod. (ked je naplnena az po okraj) no mliecko dlhsie ako 4 hod.v nej nenechavam, bojim sa-to najprv zohrejem poriadne ako sa da a tie 2-3 hodinky tych 120ml vydrzi v pohode, este ho musim aj ochladzovat.
No pozeram, ze Alex nepise ani na nespavosti ani tu, zeby uz cestovala pre Riska????

alexandrah
21. nov 2009

janka - ja tak na 100 krat balim a zehlim, lebo na raz nevladzem, bud som unavena, alebo mam uplne stpnute prsty, ale uz som dobalena, a ozehlit uz tusim iba plienky, spacie vaky a zavinovacku ... inak je uz vsetko ...
ivka - ta baba z konika dala ten virbucol len jeden pred ockovanim ... - veru - je to kwetinnka - od nej beriem casto rozumy (caf kweti 😀 ), lebo je zdravotna sestricka, a malu ma fakt v pohode, väcsinou, ze?? a virbucol neni len od teploty, ale aj od nervozity, a este aj moja kamoska s 2 detmi ho dava, a velmi si ho pochvaluje ...
kocky, mne uz je tak na figu, ze uz nemam chut na nic, ani pisat ... podla mna ma este pekne taky mesiac nechaju .-.. to si to uz medzitym hodim!!!!!! takze klasika, upratovanie, varenie, nakupy, pes, telka, spanok( 😀 😀 ), kniha ... a uz ani neviem, co este ... zehlenie ... no a tak ...

kwetinnka
21. nov 2009

Alex som zvedava ci budes tak zle spavat aj ked bude Risko na svete.Ivi ten vyburcol mi poradila MGR v lekarni ze je to pred ockovanim,super,a tým ze je to cipok...vstrebava sa to inak ako injekcie tie latky sa vlastne ani nestretnu.Asi dve hodky pred tým som to dala cca,a potom este navecer..aby z toho dobre spala.AAle hej,v pohode je..je to zlaticko..aspon nieje uplakana aj ked je už hore.Alex nieco o tom kupani nevies? este som nemala cas prebrazdit net.
A tie tesco su fakt dobre,ja som spokojna aj z DMky co su BAby love...nsajviac ma sklamali pampersky,tu mozem menit a dve hodky.

mirka907
21. nov 2009

No baby ja zase pouzivam pampersky a som s nimi maximalne spokojna...najpr som mala newborny...potom sleep&play a teraz active baby a ani raz mi mala plienku neprepisala...a to ani vtedy ked ju ma cez noc(cca 10 hod)...Povodne som aj ja chcela pouzivat tesco ale narazila som na akcie na pampersky a odvtedy mam tie. Mali sme uz sice aj huggies(tie ma az tak neocarili) a aj tesco(tie ma mala u nasich a tie su tiez fajn)...Zatial sa mi nevyhodila ani z jednych ale nechcem uz velmi mixovat tie znacky...Inac rozmyslam ze skusim objednat cez www.najlacnejsieplienky.sk. Tam vychadza pamperska na 4.33 sk co je neskutocna cena...nemate s nimi niekto skusenost?...
Dnes sme vstavali na 4krat...ked sa mi o jednej uz druhykrat zobudila aj som si od unavy poplakala...Zubky sa este neobjavuju...dasno vyzera rovnako navrete ako pred par dnami, tak neviem....Skor mam pocit ze vstava tolkokrat v noci preto lebo sa chce pomojkat a trosku si cucnut...
Ivka ja som podlozku vo vani zrusila asi po 2hom kupani....Ked kupeme spolu s manzelom tak malu drzi on, ked je v robote tak ja sama ale da sa to pekne zvladnut...Ked bola mala na podlozke tak tam len pasivne lezala, ked je bez nej tak si kopka ako o zivot.Vodu ma tak, ze ma najviac do polky bruska ked je na chrbte a ja jej drzim hlavu....U nas sa osvedcila skor menej tepla voda a nevykurena miestnost...mam pocit ze mala je taky otuzilec. Predtym ako som vykurila miestnost a dala 37 stupnovu vodu tak akonahle sme opustili kupelnu (a darmo ze bola uz oblecena)hrozny vreskot bol na svete. Teraz sa kupe pri otvorenych dverach a tak aby bola teplota priblizne rovnaka v celom byte.
Baby mam na vas taku otazku: kolko planujete byt s drobcami doma?kedy chcete ist spat do roboty?
Alex velmi ti prajem aby si to mala uz cim skor za sebou...Ja som teda velmi problemy nemala ani ku koncu ...akurat som nespala ale nebolelo ma nic, no aj to samotne cakanie bolo na nervy..Uz sa ozaj tesim ako nam popises svojej dojmy z porodu a aky to bol pocit prvykrat vidiet Riska🙂)))
Mala mi prave zaspala pod hrazdickou...je super ze vie zaspat aj takto sama od seba..skoda len ze je to len na par minut...

ivkaivka
21. nov 2009

kwetinka, dik za viburcol. Nepracujes nahodou na koznom??? 😀 Uz zhanam vsetko mozne na ekzemik. Mirka, dnes skusim kupanie bez podlozky. Ja som povodne chcela ist do prace po roku (bola som hrdinka),no ked vidim malu, tak sa mi nechce. No zavisi to aj od toho ci najdem novu. Ja totiz ucim nasich pocernejsich a keby som nasla robotku pri bielych detoch, tak by som isla asi aj po roku-roku a pol. No ak to ostane pri tych ciernych princoch a princeznach (lenive vsi), tak doma ostavam tri roky.

kwetinnka
21. nov 2009

Nie nerobim na koznom,ja som robila v narodnom ustave srdcovo cievnych chorob na ARE,ale myslim ye to co mas na ten wxzam by aj mohlo pomoct..alebo nejake zarabane maste su na taku kozicku...aspon co viem od mamy...co robi v lekarni.

kwetinnka
21. nov 2009

A co sa týka tej prace...niekedy by som sa vratila hned,inokedy si poviem ze kam sa zeniem.U nas sa robi na smeny,tak si asi pockam aspon dva roky..uvidme aka bude situacia.V juny som skoncila iny odbor nez co mam vystudovane ako BC tak mozno ak by sa naslo nieco v tom obore,ale nie za 400E,co je smiesne,ked doteraz som mala o vyse 300viac.Mirka a ty kedy planujes?a co si robila,aku mas pracu?
LILI ma po troch hodkach v pamperske uplne mokry zadok,normalne kvapocky....

ivkaivka
21. nov 2009

kwetinka, Ty si odbornik, chcem sa opytat-teda teraz mi svokra povedala, ze pokial je mala dojcena, nemoze mat atopicky ekzem, len dojcenecky, alebo z mojej stravy- co si Ty myslis???
Joj musim sa pochvalit, dnes Lilinka krasne drzala hlavicku asi 2 min. bavili sme sa brusko-chrbatik asi 20 min. takmer vobec neplakala, hlavicku stale drzala a zaklincovala to tym, ze sa z bruska prevratila na chrbatik, som sa tak zlakla, a ona asi tiez, nechapala co sa deje, som taka pysna, to nase cvicenie asi zacina prinasat ovocie 😀 😀 😀 😀 😀
Mirka, vsetko naj, naj, naj k 3 mesiacom, moja ma zajtra 😀
Este k tym plienkam, hlavna vec, ze v reklame su taaaaaaaaaaake uzastne..... moja ma v noci tesco plienku aj nejakych 9-10 hod. a zadocek este nikdy nemala mokry, akurat, ta plienka je taka tazka a napucnena 😀

janka3.12
22. nov 2009

Ivuska je som tiez pouzial podlozku dovanicky len raz - na doraz moje maminy🙂 a malemu sa nepacilo, teraz ju vobec nepouzivam a kupem ho sama...vodicku tiez len tak do pol bruska a tiez ma radsej letnejsiu, ale izbe musi byt teplo lebo ho nechavam pred kupelom holeho si pokopkat aj pol hodku....nema rad tie postolky🙂 a ked mu umyvam chrbatika drzim si ho na predlkati dvihnem ho tak aby aj ked mu padne hlavicka aby nepadla do vody, nie je namoceny vo vode, len ho ospliecham namydlim a oplachnem🙂

my sme zacali pouzivat Pampers newborn, z toho sa maly vysypal....tak sme kupili TEsco, no mamina doniesla z Polska pampersky od 3-6 a teraz aj 4-9kg lebo boli v akii a tie nam uz problem nerobia a tiez som s nimi spokojna🙂 takze aj tie aj tie🙂 akurat som pozerala ze tie od 4-9 maju aloe a to mi kozna zakzala, tak sa ich bojim pouzit.....asi kupim TEsco🙂

Miruska ja idem do prace buduci rok v septembri alebo uz v auguste)to by boli s malym mamina a svokra), lebo na to inak nevyjde s hypotekou a musim si este aj tak dorobit atestaciu(v nasom odbore je to 5 rokov, dva uz mm), uz som volala do jasli.....nuz nie je mi z toho nijak veselo, ale musim.....u nas su dvoje sukromnych jasli do tych co chceme Oliverka dat robia 11 mesiacov v roku...a viaceri znami tam ali deticki a boli spokojni, len si neviem predstavit ako bez neho vydrzim:( a ako bude on znasat prve dni.....skusim ho davat najprv len nachvilu....no neviem uz teraz mam z toho strach...lebo teraz je to v poho, ale viete si predstavit rano drobca nachystat prebalit, nachystat mu veci do skolky, naranajkovat sa......to budu len fukoty🙂
Len dufam ze nebude chori ked pride do kolektivu, toho sa najviac bojim, a este aj toho co tam bue papat..neviem si to totiz predstavit, ked maju tolko deticiek ako im chystaju mliecko, kd kazde pije ine a inokedy....to si este musim preverit🙂🙂🙂

na druhu matersku chcem ista tak ze aspo rok a pol dva ostanem, najlepsie by bolo ked Oli pojde do prvej triedy🙂 nuz ale velmi predbieha🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre