Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

mirka907
30. dec 2009

Alex, on proste nedokaze pochopit ako je mozne ze mala nevie spat...Vidno na nej ze chce ale nejde jej to...niekedy je ukazkova a zaspi pri hrani, alebo ju polozim do postielky a za chvilku je tuha...ale niekedy napr dnes nepomahalo nic...a mala len revala a revala...a jemu nejde do hlavy, ze ked sa mala naucila zaspavat vecer tak preco nie aj cez den...jeho teoria je, ze ked vie spat vecer, musi vediet aj cez den a ked tomu tak nie je , tak vecer proste zaspi lebo je unavena.. A mna z toho ide porazit, hlavne ked si spomeniem na prve 2-3 mesiace, co som pri malej kazdy vecer stravila niekolko hodin kym pochopila ze sa ma ulozit na noc.

uankab
30. dec 2009

arret - tiez suhlasim s babami, urcite babo nebud na papanie pokial dobre pribera... a naozaj si to uzi, nasa Magdalenka sa uz od narodenia budi na papanie kazde 2-4 hodiny, naozaj par krat sa staolo ze vydrzala aj 5... tak sa vyspinkaj teraz ked mozes, lebo sa to moze zmenit ani nevies ako ...
alex - zubky rastu dlho, cize aj ked sa zubov objavi az v 5-6 mesiaci, moze kludne rast od tretieho mesiaca... Magdalenka posledny tyzden, dva strasne slinta, ma vyhadzanu ritku, obcas cervene licko a vsetko tlaci do pusy... zubok este nema, ale cakam ze jej coskoro narastie...
bibi - my sme mali tez obdobie kedy sa drobcek budil v noci kazdu hodinu !!! uz sme to mali asi 2-3x, vzdy to trvalo par dni a potom to pominulo... nastastie !!! a neboli ju nahodou brusko? vtedy Magdalenka velmi nepokojne spava, budi sa s placom a neda sa utisit, su chvile kedy iba prsnik pomaha...
mirka, tak to mi je luto.. nastastie moj manzel je v tomto chapavy, vstava k dievcatku v noci (ak zrovna nema tvrdy spanok).. a ked som strasne unavena a on spi ako zarezany, tak ho skratka zobudim 😀 ... Magdalenka tiez nechcela dnes spat doobeda, skusala som vsetko, nakoniec som si k nej lahla, dala jej trosku mliecka a zabuvala... tiez mame dni, kedy zaspi behom 5 minut a niekedy nevie zaspat aj hodinu... nastastie kociarik nebojkotuje, dnes aj ked sice prsalo som s nou isla von aspon na chvilku a teraz spinka... neskusala si mu ju dat a povedat mu nech ju uspi a nauci spat cez den ked vie ako na to??? ved ste predsa dvaja na to !!
co sa tyka rezimu, tak nas sa vytvoril nejako samovolne, cez den je to plus minus hodina, dve, zalezi kedy rano vstaneme a ako spinkame, papame ked je hladna (niekedy aj kazdu hodinu), vecer vzdy chodievame spinkat okolo siedmej, najneskor osmej...

mirka907
30. dec 2009

Uankab minule som sla na nakup a nechala som malu manzelovi, ze ked zacne mrncat nech ju uspi...a vies co?manzel ju radsej hodinu nosil na rukach a cakal s tym na mna...taze tolko k jeho mudrovaniu
Joj ta nasa Viki je ozaj tazky oriesok, uz sa ju viacero ludi pokusalo uspat a bez uspechu...ale zrejme spi kolko potrebuje, kedze je vacsinou spokojna ...no a kazdy ma pravo mat zly den...Viki ho mala dnes🙂)))

bibulienka
30. dec 2009

uankab- Lucka sa vlastne ani celkom nezobudi len mrnci a potrebuje pohladit a polaskat.... asi sa citi v noci sama v postielke... aj lucia strasne slini a vsetko pcha do pusy...a ma aj bielu bodku na dasienku...
mirka- co sa uspavania tyka nasa spi vtedy ked sa jej chce...niekedy zaspi sama niekedy si vyzaduje aby bol niekto pri nej, niekedy zaspi na rukach...zavisi od nalady... a suhlasim moja dcerenka mala tiez dnes svoj zly den...

uankab
30. dec 2009

celkom zaujimavy clanok... kolko ludi, tolko nazorov... kazdopadne sa tam hovori, ze babatka do 4 mesiacov nepotrebuju spankovy trening, este su na to prilis malinke ...
http://www.koliska.sk/Tazkosti_s_dojcenim\nocne...

my sa posledne dni na kojenie budime okolo 11.30, 3.30 a rano o 6.00 - neviem ci to mam ratat ako 2 ci 3 kojenia, co myslite?

mirka907
31. dec 2009

Vyzera to tak, ze mala sa v noci prvykrat budi na pohyb v izbe...Ked som sla na zachod o 1nej vstala o jednej...ked o 12tej tak o 12tej...Som si to odsledovala uz 3 noci po sebe...
Uankab ten clanok je fajn...uz som ho citala predtym a ma nieco do seba...To kojenie o 6tej co mate, to uz potom vstavate alebo spite dalej?My ked mame dobru noc tak tretie kojenie mame okolo 6.45 ale to uz potom vstavame...takze vtedy si poviem joj ako fajne som sa vyspala, mala vstavala len dvakrat🙂)))..Inac ked sa zamyslim nad prvymi mesiacmi nechapem ako som to zvladala...teraz mala ked vstane je za 5-10 minut hotova a zas spi a aj tak sa mnohe rana citim rozbita ..
A este k tomu treningu...ja spravim vsetko preto aby Viki mala pravidelny rezim...ona je podla mna dost narocna povaha a potrebuje to. Ked sme pred sviatkami mali nas prvy celkom pravidelny rezim obe sme boli spokojnejsie a kludnejsie..a cim je starsia tym skor to pochopi🙂))

mirka907
31. dec 2009

Baby mala je dnes uplne ine dieta ako vcera...Uz ma za sebou 2,5 hodiny spanku...Zeby to bolo tym, ze je manzel na rannej🙂)))?
Inac pouzivate facebook?Pridala som tam nejake fotky a nechce sa mi vsetko davat dvojmo aj tu aj tam, tak ak pouzivate a chcete vidiet fotecky tak :
http://www.facebook.com/album.php?aid=13434&id=...

janka3.12
1. jan 2010

miruska aj nas Oli posledne dni tazsie zaspava....nechce totiz spinkat, tak je hore do poslednych sil a potom ho uspat je normalna makacka....juj no uz nam rastu ti nase deturence🙂

inac vsetko dobre v Novom roku vsetkym

alexandrah
1. jan 2010

mirka - no to je sila, sak male babo si nevie naplanovat spanok, moja sesternica ma uz rocne dieta, a doteraz nespi, a reve, a proste to nejde!!!!!!!!skusil by byt na nu chvilu sam!!!!!!by videl, ci by sa mu ju podarilo uspat!!! dokonca ta mala revala, ked nebola na rukach vzdy!!!!!!! s tym clovek proste nic neurobi ... to kym sa babo nauci spat, aj 2 roky moze trvat ...ved to neni hracka na klucik!!!!!!!
no nas risko uz pospi aj 6 hodin, ale vela papa, ale potom inokedy ho zase uspavame aj 3 hodiny, proste prebalit, papat, prebalit, papat, potom skusam kocik, lehatko vibrujuce, na rukach, kocik, a tak dokolecka, kym zase prebalit, a papat ... ale potom zase zaspi, a je ok, ale inokedy sa zobudi po 2 hodinach, ze chce zase papat, a to predtym zjedol aj 120-150 ml ... teraz ma muz volno cez vianoce, tak v noci vstava k nemu on, je to super, ja sa vyspim, ja zase vstavam rano, a on spi aj do obeda ... ja si este lahnem, nejaka na mna ide unava posledne dni, neviem, ci aj nie nejaka choroba, dufam, ze nie!!!!!! a ked je u nas svokra, tak ta je taka nadsena z maleho, ze raz vstavala v noci iba ona, ja mam v chladnicke odsate mleiko, takze v noci ani kojit nemusim ... ale je pravda, ze mi teraz nezaspi tak lahko, ze prebalim, naje sa a spi, ale aj uspavam dlhsie ...

janka3.12
2. jan 2010

alex a ty v noci nekojis?

kwetinnka
3. jan 2010

AAhojte diavcata,nestihla som sa zastavit a napisat ale citala som.Bibus ja som bola tiež na prvom sone 7.1....a tusaka som zacala mat az po vianociach..este som si kupila po ceste k svokre zasobu tamponov ktore mi už na nic neboli...teraz už su 😝 .Ako ste prezili silvestra ?? spali ste dobre??Alex to mnozstvo mliecka sa bude prisposobovat jeho potrebam..neboj...a aj keby si musaela dokrmovat nic sa nestane..ja som už musela dat tento tt malej aj um..proste jej nestacilo a bola hladna.A co sa týka toho spanku..ked bola malinka tiež spavala tak viac teraz už je po 5 niekdy aj 4 hod hore...a potom este dva krat...už sa neviem dockat kedy mi prespi noc..ak sa toho dozijem.A uplne suhlasim s Jankou manzel je k nej super ..ale zy ked je s nou dlhsie alebo uplne sam vidi aka je...ked som hovorial ze spi hodinu za cely den...pochopil az ked to videl..ze sa pri nej niekedy fakt neda nic stihnut...mama je len mama:o)
Mirus kukla som fotky na facebooku..roztomila:o)
Inak aby som nezabudla vsetko naj naj do noveho roku:o)

kwetinnka
3. jan 2010

ozaj Biba a kde si robila pred tým nez so bola tehu? v akej nemocke?

alexandrah
3. jan 2010

janka - ja mam aj odsate mlieko, tak vie nakrmit aj muz v noci ... a ja si pospim ...dneska vstavala svokra, a vyspali sme sa obaja!!!!!! spali sme az do pol 11, super!!!! 😀 aj tak na mna zacina nieco liezt, boli ma trochu hrdlo, nos aj hlava, tak sa mi mlieko trochu straca, zeby z toho? neviem, ale inokedy som odsala aj viac ... no sdnad mi to neprepukne ...inak vianoce ok, my sme boli zatial iba raz vonku, je riadna kosa ...

kwetinnka
3. jan 2010

a nebojis sa ze si na tu flasku velmi zvykne??

cory
3. jan 2010

ahojte babenky, aj mna o par dni caka porod, tak mi drzte palceky 😉

mirka907
4. jan 2010

Ahoj Cory..Vitaj medzi nami.Jasne ze ti budeme drzat palce...Vidim ze si z KE, tak ako ja. Kde sa chystas ist rodit?

cory
4. jan 2010

Ahoj Mirka, dakujem za privitanie 🙂 Ja idem rodit do novej nemocky, ale lekarka ktoru som si zajednala, isla na lyzovacku do Talianska a vrati sa az 10.1., tak dohovaram mojej princeznicke, nech ju este pocka 😎
Ale aj keby nie, v novej su vraj vsetci lekari dobri, tak uvidime 😵

mirka907
4. jan 2010

A inac baby dnes ideme ockovat...tak drzte palce nech to je bez zlej reakcie...
Kwetinnka nas nocny spanok bol posledne 3 noci hrozny. Predvcerom asi 5krat hore a z toho raz od 3tej do 5tej...Pistala a plakala na striedacku...dala som jej jest ze sa ukludni...zabralo to na 5 minut a pokracovala...Dnes v noci to iste vstala uz po 3 hodinach a potom po 1.5 hodine...nasledne po pol hodine a potom 2x po 2 hodinach...A to akurat prisiel manzel z nocnej tak som ju brala z izby nech sa vyspi...Akoze dufam ze su to zuby a nie je to len tak. Dnes bude manzel zas na nocnej tak dufam ze ockovanie ten slaby spanok este viac nezhorsi.

mirka907
4. jan 2010

Cory ja som tiez rodila v Novej u Murina..ten mal akurat tiez dovolenku ale bol blizko KE, tak ho zavolali..Ja sa na Novu nemocnicu nemozem stazovat...Sestricky aj na novorodeneckom aj na oddeleni boli fajn..Ozaj sa pekne starali.

anjel336
4. jan 2010

🙂

anjel336
4. jan 2010

ahojky 😎

alexandrah
4. jan 2010

kweti - aj kojim, aj flaska, ale nejak mi je aj flaska pohodlnejsia, najmä noci, je to hrozna pomoc, ked sa viem vyspat, hlavne, ked teraz moc nespi cez den!!!!!!! ale inak pohoda, ja odsajem rychlo, aj dost!! 😀 😎

ivkaivka
4. jan 2010

bibka, mirka, moja je tiez neskutocne mrzuta, je ako certik. Aj vase drobce tak nekludne zaspavaju, Olivia keby mohla tak si roztrhne pyzamo, vrti sa, s hlavickou hadze na vsetky strany, mrnci...no des zaspava aj hodinu, no tolko zlosti a nervozity u takeho babatka...hm, hroza.
Miruska, ja sa s mojim uz nerozpravam tyzden, ani sme spolu nesilvestrovali...neviem kam to speje, zistila som,ze ten pokazeny internet-bol odpojeny kabel-hajzlik jeden...ja som uz na nervy mala, je jak cert, ten spolubyvajuci (inac ho uz ani nazvat nemozem)ma ma na haku, som vystavena, nevladzem chodit...ja sa asi rozvediem... 😠 o aby som nezabudla uz asi tyzden spava v obyvacke,aby nahodou ho mala nezobudila, normalne mam chut ho nakopat, asi ho pobalim a nech sa uvedomi, mlady to asi nezvlada, chlapom by trebalo mat deti asi az v 50-tke, aspon to teraz vidim na otcovi, malej sa nevie nabazit, a vraj ku mne sa neunuval- no aby som nebola mrcha, neplati to na vsetkych chlapov, urcite su aj vynimky. Ja uz neviem co robit.
Mirka, drzim palce na ockovani. Drzte sa, daj vediet ako to dopadlo.
Jani, uz len 1x odnesiem pesnicky a moze sa napalit. PRedpokladam,ze do bud.tyzdna sa to uz podari.
cory drzim palce.

mirka907
4. jan 2010

Ivka uplne ti rozumiem...myslim ze ty nasi dvaja sa asi dohodli...
Mala zaspava nekludne len cez den...vecer je v pohode...Ak to ale takto dalej cez den pojde necham malu vyrevat...Uz mi parkrat ine neostavalo lebo nic ine nepomahalo a mala potom zaspala...tak ak sa mi do tych 6tich mesiacov nepodari malu naucit zaspavat na zaklade vytvoreneho rezimu, idem na metodu vyplakania...
Co sa ockovania tyka dam vediet...Ideme na pol 3 a kedze potom mala musi byt hodinu v klude tak manzel zas spravi Kosice-Presov autom a ja zatial skocim do tesca kuknut zlavy.

janka3.12
4. jan 2010

ahojte babulky, cory vitaj a drzkaj sa!!!
ivuska podobny problem mala moja kamaratka v MT a skoro sa fakt ozviedli, niektori chlapi maju na haku, myslia ze zena sa ma starat o vsetko a stihat este byt aj dobrou manzelkou matkou, v domacnosti ma vsetko ficat a nedaj boze este aj dobre vyzerat 24 hod denne 😒

ivuska velmi ma to mrzi, ale nebudeme sa moct zastavit, lebo mna zacal v sobotu boliet nenormalne zub, nabehla mi mala teplota a dnes sme boli u zubara a ma cely tyzden volno, na pohotovost ist nemienim - ktovie kto tam bude (zubarov sa velmi bojim, priznam sa), tak ideme do MT, kde ma manzel zubarku nezmluvnu nech mi da ten zub doporiadku.....to urcite sa zmrzka v AIDE v Optime a k tomu tepla kava:(

miruska drzkajte sa na ockovani....

bibulienka
4. jan 2010

kwetinnka- ja som robila pred materskou na onkologii...
cory- drzim palce a nech mas aspon taky pohodovy porod ako som mala ja... 🙂 🙂 🙂 🙂
ivkaivka- je mi luto ze mate "nezhody", ja mam nastastie doma super manzela, mala je z neho hotova- pokecaju a prekecaju vela casu, aj prebali aj v noci obcas vstane a Lucku utisi ked place... lucka v poslednom case zaspava tak vselijako...niekedy aj sama od seba, niekedy to trva aj hodinu....
mirka- drzim palce na ockovanie, my ideme az 18. jan...uz teraz mam zimomriavky...

uankab
4. jan 2010

ahojte, my mame dnes presne 4 mesiace 🙂 .... rano sme sa boli odvazit a mame 6,2kg... ako su na tom vasi drobci?
ivuska ☹ ... verim ze to mas tazke, ved uz len zvladnut babatko je makacka a hlavne ked nemas u manzela ziadnu oporu a obera ta to este o sil... Olivinka je urcite nervozna aj z toho napatia co mate doma, babatka to vedia vycitit a boja sa, preto su placlive a nespokojne, co samozrejme tebe na pokoji nepridava, prave naopak... drzkam palceky nech to co najskor vyriesite, veelmi...
Magdalenka ma tiez rozhasene spinkanie teraz, uz zaspinkavala krasne sama doobeda a teraz zasa nie, neviem v com to je... vcera mala problem aj vecer zaspat, nakoniec som ju musela zobrat na ruky, utisila sa a potom uz zabuvala v postielke... nas rezim je naozaj taky ramcovy, velmi zalezi kedy sa poobede zobudi, pretoze stale nevydrzi byt dlhsie hore ako 2-3 hodiny, potom je strasne umrncana...
mirka, my este spinkame, asi do 7.30, potom prebalime, napapame sa, zahrame a spinka zasa od cca 9 do 9.40, potom uz definitivne vstavame... pozerala som fotecky, krasne 😉 ... vcera sme sa s manzelom pri nej prestriedali celu noc, bola som hore kazdu hodinu ☹ ... dufam ze dnesna bude lepsia. inak ta metoda vyplakania sa je podla mna brutal, to by som riesila az ked budeme mat 9 mesiacov, ale verim ze to nebude potrebne. snad ked uz nabehneme aj na tuhu stravu, tak budeme lepsie spavat, posledne dni som ju kojila v noci kazde 2.5 - 3 hodiny... skusala som aplikovat jednu z tych teorii - ak uz prespala od 11 do 3, tak ju medzi tym casom nekojit... kojila som o 11, potom sa zobudila 2, tak som skusala ju uspat bez papania, ale po chvilke som to vzdala bo revala na raty, nakojila som ju a chudatko bola taka hladnaaa, tahala 15 minut ako keby tyzden nejedla !!! tak takto vyzera realizacia v praxi, aspon u nas 😉
my ideme na ockovanie buduci pondelok, uz posledne povinne, najblizsie bude az ked bude mat rok.. tesim sa ze uz budeme mat za tym...

cory
4. jan 2010

ahojte kocky, dakujem vam vsetkym za podporu 😵

ivkaivka
4. jan 2010

kocky, dakujem. No hadam to bude lepsie. Ja som vazila dnes moju, no moze mat tak ako Magdalenka 6.200, tak sa tesim,ze sme prekrocili 6kg.
Predstavte si v tom vsetkom zhone som stratila vsetky OLivijkine papiere od lekara, este aj preukaz poistenca, presli sme asi vsetko...no nic, zajtra na poistovnu a vystavit novy preukaz, len neviem co s tymi vsetkymi vysetreniami...

uankab
4. jan 2010

ivka, ked sa dari tak sa dari 😖 ... a ake vysetrenia vas cakaju? my vysadzujeme kortikoidy zajtra, tak som zvedava dokedy bude cista... rano som jej nasla hrcku za uskom, asi zvacsena uzlinka lebo mame nadchu, tak sa to do zajtra nezmensi, tak budem musiet ist s nou k doktorovi.. len tam nechcem zbytocne chodit medzi tym chorych ludi, aby nieco neschytala zbytocne...
som inak rada ze pekne pribrala, za 3 tyzdne 400 g... (kedze predym sme mali za 3 tyzdne len 100)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre