Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

barka666
24. aug 2009

Ahojte prvorodičky, dnes od obeda mám bolesti v podbrušku pravidelné, ale ešte znesiteľné. Už som v 40 tt a neviem či mám ísť s tými bolesťami do nemocky, či ešte vydržať doma? drobček je poriadne aktívny, veľmi sa naťahuje a bolí to. Čo myslíte išli by ste už do nemocnice? Hlienov zátka ešte neodišla a na poslednej kontrole som bola úplne zatvorená

janka3.12
25. aug 2009

barka závisí od toho v akých intervaloch a ako dlho trvajú bolesti. Hlienovú zátku si vôbec nemusela spozorovať a plodová voda ti môže odtiecť až tesne pred pôrodom, alebo to urobí lekár, takže na to by som sa nespoliehala....je veľa možností ako môže pôrodná činnosť začať🙂

anuska83
25. aug 2009

Baby prosim vas co znamena ze som otvorena na spicku prsta??? kedy sa zacne porod??? mam bolesti v krizoch a podbrusku ale nie nic take co by sa nedalo vydrzat...v stvrtok mam ist na CTG...

nikajanko
25. aug 2009

Anuska:

V kt. tt si? Ja som bola otvorena na spicku prsta v 36 TT tak mi nariadili klud a magnezium, pre pripad, ze by sa babo pytalo na svet skor ako v 38 tt. V 38tt uz moze, lebo sa povazuje za donosene. To ze sa otvaras nemusi znamenat vobec nic len, ze sa cesty pomaly pripravuju na porod. Dokonca mozes mat tento isty nalez aj nasledujuce tyzdne a vobec sa nemusi zmenit.

Inac v 37 tt som bola na prst a teraz v 39 na 2 prsty. Pekne sa moje telo pripravuje na prichod babetka.

Zober si napr, ze niektore zeny maju problem otvorit sa, potom to vyvolavaju a casto koncia aj tak cisarskym.

Mozno zle by bolo ak by si sa otvarala velmi skoro napr. 20 tt. Ale v takom pripade to vacsinou sleduju, nariadia klud a magne a v najhorsom pripade hospitalizuju, ale to zase sleduju a snazia sa zabranit otvaraniu.

anuska83
25. aug 2009

ja som uz 38 tt...ale oficial termin mam az 6.9....tie bolesti mam len teraz posledne dni

uankab
25. aug 2009

ahojte, v noci som sa vobec nevyspala, hlava ma staale bolela, volala som do nemocky a rano sme tam zasa isli.. robili mi monitoring - bola som napojena na nom skoro hodinu, babatko ok, ja som mala opat kontrakcie... trosku zvyseny tlak, komplet krvne testy ale preklampsiu nastastie vylucili... uz som otvorena na 1-2 cm, krcok je pekne makky, malicka hlavickou nizko... tak mi spravili ten hmat a malo by mi to vyvolat porod do 3 dni... ak nie, tak ma nechaju 12 dni prenasat a vyvolavacku mi daju 5.sept... tak dufam, ze sa babatko spamata a bude chciet ist same von...

janka3.12
25. aug 2009

ahooj, ja ze uz rodis🙂 ale verim ze do 5.9 sa urcite otvoris a male pojde aj bez vyvolavacky, ked uz mas aj kontrakcie.....bude dobre uvidis

my stale nist🙂

anuska83
25. aug 2009

Baby prosim vas co znamena ze hlavicka volne nalieha na vchod a otvorena som na spicku prsta??

uankab
25. aug 2009

anuska, znamena to, ze babatko je uz zostupene a pomaly sa zacinas otvarat... neplas sa, neznamena to ze uz ides rodit, moze to trvat este hoodne dlho pokial sa to rozbehne...

janka3.12
26. aug 2009

ahojte babulky, tak dosla som prave z poradne, krcok ´je makky, skrateny na pol centimetra a otvoreny na spicku prsta - vyzera to dobre, vraj sa mam prechadzat aby maly zostupil este nizsie....nuz tak to idem zaraz praktikovat🙂 najradsej by som bola keby som uz v pondelok nemusela ist do nemocky na CTG...ved uvidime🙂
drzkajte sa

uankab
26. aug 2009

janka, no vidim ze si na spravnej ceste 😉 ... my este stale nic, zatka mi zacala odchadzat postupne dnes rano...

ivkaivka
26. aug 2009

caffte baby, dnes ma pustili z porodnice. dakujem za blahozelania,mala je uzastna, len sa veeeelmi trapime s dojcenim. Dufam, ze nam to vydrzi co najdlhsie. Porod bol celkom o.k., pretoze vacsinu casu som stravila doma, takze zacal o 04.40 - prve kontrakcie a mala sa narodila o 00.20 - takze zhruba 20 hodinovy porod. Natrafila som na lekara, ktory je proti cisarskym, epiduralkam (aj tak som uz dosla neskoro), takze som rodila bez epi. Ja som do nemocky dosla uz na 5 prstov otvorena. Najhorsie to bolo po klystire, vtedy sa bolesti hrozne vystupnovali a ked mi pichli vodu a dali injekciu, myslela som, ze zosaliem. No nastastie take intenzivne bolesti trvali nejaku necelu hodinu. Manzel bol cely cas so mnou a kazdej to odporucam, bol uzastny. Personal bol tiez na jednicku. Uz to mame za sebou, na porodne bolesti sa absolutne nepamatam, len ma velmi boli sitie, pretoze ma museli nastrihava. To je tak v skratke, teraz mame super zhon, no verim, ze sa tu coskoro ukazem. Vsetky, ktore to este nemaju za sebou: DRZTE SA!!! POROD JE UZASTNY ZAZITOK

janka3.12
27. aug 2009

ach jaj🙂 ako dobre🙂🙂🙂 uankab tak sa ti to blizi, drzkaj sa. Ivka este raz gratulujeem

smejo251
27. aug 2009

juj baby tak sa tesim s tymi ktore to uz maju za sebou dufam ze o par dni ,zopar tt sa aj ja budem moct pochvalit ze sme zdraviiiiii a spokojniiiii....tak sa drzkajte ja nemamnic nove idem k lekarpovi az v nedelu lebo vtedy ma sluzbu...

uankab
27. aug 2009

ivka, super, ani nevies ako ti zavidim ze uz mas za tym... my stale nic 😖 ... vcera na mna prisli dost silne kontrakcie, ale potom o druhej v noci mi to preslo a nejako som zaspala a dnes rano necitim nic... 😖

janka3.12
27. aug 2009

babulky zase sa mi neda spat, ja sa na to uz mozem.........🙂 maly kope nenormalne, ale zeby nejako nabudil tu poju spiacu maternicu to niee🙂

drobec17
28. aug 2009

ahojte tehulky,
ja som este len v 31tt a velmi ma povzbudzuje ked citam, ze uz to mate uspesne a v pohodicke za sebou, alebo ze uz to na Vas prichadza a da sa to zvladnut.
Najviac sa bojim nastrihnutia a sitia, teda tej bolesti potom.
Fuuuha, z toho mam taky strach, ze radsej by som volila sekciu.
Vsetky, na kt. to uz prichadza drzim Vam palecky a myslim na Vas, aby bolo vsetko OK. Tesim sa na Vase spravicky, ze ste OK a ze uz ste domka s krasnym zdravuckym babatkom.

janka3.12
28. aug 2009

drobcek aj ty sa drzkaj, a nemysli na nastrih, uzivaj si babatka.... ver mi ja som teraz uz v takom stave, ze by som sa dala aj rovno nastrihnut len aby bol maly uz vonku, lebo ked sa clovek nemoze uz pomaly ani pohnut aby nespotreboval vsetok kyslik okolo, a nefucal, nespal niekolko noci, v kuse cikal....ver mi sla by som rodit hned🙂🙂 uz mu je veru tesno v tom brusku🙂 takze nebojkaj🙂

nikajanko
28. aug 2009

Janka:
Suhlasim ... uz aby to bolo za nami. Dnes som sa celu noc prehadzoval zo strany na stranu kazdych 15 min. Malemu je uz naozaj tesno a uz nehovorim o tom, ze je o 2 tt vacsi ako priemer. Takze v 39 tt je velky na 41 tt. Ja sa tiez bojim porodu, a verte vobec nie o seba ale o maleho, aby sa mu nic nestalo pocas porodu.

uankab
28. aug 2009

babenky, musim potvrdit, ze cim dlhsie cakam, tym viac sa toho celeho bojim 😖 ... mozno to babatko citi a nechce ist von kvoli tomu, ja uz neviem... mam take divne stavy, ked si myslim ze uz idem rodit a potom to zasa cele prejde... 😖

janka3.12
28. aug 2009

uankab, tiez mam niekedy pocit ze tym ze na porod tolko myslim a premyslam, ze maly je z toho tiez nejako vystresovany a nechce sa mu🙂 ale v podstate maju 42. tyždňov čas, takže k prenášaniu ešte máme rezervu🙂 esteze ideme na to prvykrat, ktovie ake to bude ked pojde o reprizu🙂
Tiež sa viacej bojím o malého než o seba, a samoška o to ako to manžel ale priznám sa aj ja osobne zvládneme...tak len dúfam že aj napriek všetkému na to budeme v dobrom spomínať🙂

lillie79
28. aug 2009

mozno by sme mali zacat mysliet na nieco krasne a pekne.... predstava malickeho v naruci a pod.
i ked ja by som uvitala klud a pokoj na plazi s koktejlom v ruke 😀 😀 😀 v tychto horucavach.

uankab - a teba nechavaju cakat ci co? uz mas po termine, aspon podla profilu...

uankab
28. aug 2009

lilllie, uz som 4den po termine, nechavaju ma cakat 12 dni, cize do buducej soboty.. potom vyvolavacka... a chcela som porod do vody, ktory ale vyvolavani vobec neprichadza do uvahy... ☹ ... k tomu vsetkemu myslienka toho, ze budu do mna pichat injekcie na vyvolanie sa mi vobec nepaci, budem musiet byt napojena aj na monitore stale a navyse som aj alergicka na leukoplast 😖 ...tak dohovaram babatku, ze ak nechce aby to bolo nasilu, musi vyjst same von...

cory
28. aug 2009

uankab, tak to ti drzim prsteky aby ste dobre dopadli a aby Magdalenka vykrocila do tohto sveta tou spravnou nozickou 🙂

koira
28. aug 2009

Ahoj holky, omlouvam s eze vam sem tak lezu..chtela jsem se zeptat jestli nekdo nevite za jak dlouho po porodu by se mela deloha uplne stahnout?porodila jsem dvojcata-bohuzel obe zemrela. ted jsem asi tyden po porodu a doktorka mi rekla ze s emi nestahuje deloha a mam vysokou sliznici...strasi me vyskrabem...jsem ze vseho cela zmatena ...diky moc

janka3.12
29. aug 2009

Ahojte babuľky, dnes mam nejaky divny pocit, mam pocit ako pri menzes, trosku boli podbrusko, ale urcite to bude zase len "oblbovak"🙂 tak uvidime. Uankab verim ze za tych 12 dni drobcek vylezie a nebude sa musiet nist vyvolvat🙂

koira - ani neviem ako reagovat, je mi to nesmierne luto.... toto som nasla na nete:

Hmotnosť materniceje hneď po pôrode asi 1 kg, na konci šestonedelia asi 50 g. Involučné (stratové zmeny) procesy sú stimulované pretrvávajúcimi kontrakciami, ktoré znižujú prekrvenie orgánu, a pokles hormonálnych hladín. Kontrakcie vyvoláva oxytocín, vylučovaný zo zadného laloka hypofýzy reflexne pri dojčení.Zvyšky deciduy (sliznica gravidnej maternice), pretrvávajúce po pôrode placenty na stene maternicovej dutiny, sú odbúravané enzymaticky a odchádzajú s lochiami (očistky,tekutina vytekajúca z maternice po pôrode). Involúciou sa zmenšuje aj ranová plocha v maternici v priebehu asi 14 dní na 3 – 4 cm. Až ovariálna syntéza estrogénov spôsobuje úplné zahojenie vychádzajúce zo zvyškov žliazok v decidua basalis (základnová padavka,časť deciduy pod vajcom) čím sa potom končí aj odtok lochií. Dufam že som nejako pomohla. držkaj sa.

janka3.12
29. aug 2009

ešte som našla že lochie môžu odchádzať aj 3 týždne...takže týždeň po pôrode je podľa mna ešte skoro na úplnu involúciu.....skú pozrieť ešte stránku www.starostlivostodieta.sk sú tam dve gynekologičky z Čiech, ktoré cez email poradia za pár dní, už 2x som sa s nimi radila, je to fajn.

koira
29. aug 2009

dekuji moc...uz jsem jim zkusila napsat tak uvidim....jeste jednou diky

ukkereve
29. aug 2009

Ahojte všetci! Ja začínam 38 tt. takže sa nám to kráti. Som rada, že som si mohla tu prečítať Vaše postrehy a zážitky. Ja by som chcela rodiť prirodzene bez epidurálky -bojím sa tej ihly v chrbtici. Dúfam, že nebudem mať veľké bolesti. Budem rodiť v Lučenci, neviem ak niekto máte skúsenosti s touto pôrodnicou dajte vedieť. Už som sa rozprávala s Dr. Križom, dúfam, že to celé pôjde hladko a čoskoro budem mať v náručí môj malý pokladík.

hoogy
30. aug 2009

uankab: neboj teraz sa uz nepichaju injekcie mne vyvolavali porod a dali mi len taku tabletku do posvy,musela som sice hodinu a pol lezat a skoro som sa pocikala,ale pomohlo to 🙂 maly sa tvaril najprv ze on tam este zostane a potom vyliezol za tri hodky....drzim palceky a snad ta nenechaju tak dlho prenasat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre