Som prvorodička. Čo mám od pôrodu očakávať?

petraja
11. jún 2008

baby mna caka prvy porod a dost som v sokoch ze co ako lebo ma este moj doktor neinformoval tak sa dost bojim lebo kazdy vravi ze je to bolest a neviem co tak neviem co mam vlastne cakat 🙂

janapon
29. apr 2010

hej, nahanam 🙂 najradsej vlezie pod stol a potom sa jeduje lebo sa nevie dostat von. a stojan na cd je super hracka 🙂
ja uz tri dni cvicim kazde rano, tak dufam ze mi to vydrzi co najdlhsie 😝

celin
29. apr 2010

ja som dnes cvicila s kubom. 😀 pustili sme si dedtske pesnicky a tancovali sme, jemu sa to velmi paci a ja fucim. skakat s 10 kg zavazim. mala by som pravidelne.

janapon
29. apr 2010

a kubkovi je uz lepsie?

celin
29. apr 2010

kubko sa vobec netvari choro, ale dost chrci ked dycha a spava 3x za den. vydrzi hore 2 az 3 hod ale funguje naplno. nemozem ist ani na wc, hned je tam kde nema. ked ma nevidi tak si to hned nasmeruje k suplikom alebo k drevu do krbu. uz aby sme mohli byt vonku cele dni.
janka my tiez chceme kupit kubkovi satku alebo turisticky nosic. asi skor nosic. uz by sme radi isli aj so psami do lesa aspon na chvilu. len sa bojim aby ho tam nebolel chrbatik. mne sa pacia aj voziky za bicykel ale su priserne drahe.

mirka907
29. apr 2010

Janapon ja mam matrac dole uz viac ako mesiac a pol...Raz som nasla malu prevesenu cez to zabradlie a stacilo mi...
No Viki si sadla sama len parkrat...zistila, ze to vie a ma to v pazi 😉 ..ale nastastie uz stoji pevne, takze jej nemusim stat za zadkom, co ma tesi....drzi sa len jednou rukou a v druhej drzi hracku a este sa s nou hra...ale uz ma samovrazedne pokusy a pusta sa uplne...
Janapon Hanka je sikovna...🙂
Celin a ked sa postavi, bude len stat🙂) a to ako som pisala znamena uplny koniec spanku a hlavne ak Vam zaspavali deti same, tak uz viac nehrozi 😠 ...
No a nam ide zase zub...to uz nie je normalne ako rychlo teraz idu....asi chce Viki dobehnut Kubka 😉

ivkaivka
29. apr 2010

no vy mate sikulky, u nas sa uz nalieva druhy zub, no nic sa neprerezava, mala si vcera takmer vytrhla dasno, revala ako diva, no nic sa nedeje, len sa postupne nalieva, takze predpokladam, ze to pojde naraz.
Vcera sme zdedili buginu, taky golfac, tak sa tesim, ze nemusim kupovat, len neviem,kedy tam dam malu, neda sa polohovat a ona dlho sediet nevydrzi a este ho musim vydrhnut 😝

bibulienka
29. apr 2010

ahojte..my sme dnes boli na prechadzku v meste nasim novym lahuckym kociarikom..sama som si ho nalozila aj vylozila z trolejbusu....ale raz mi nastupit pomohol mlady sympatak 😉 😉 😉 😉 boli smev meste a pozriet pracujuci lud v robote....chytila ma nostalgia za robotou..uz zase 😵 😵 😵

Lucka sa sama stavia popri gauci a nabytku...ale stabilita este nic moc...aspon sa nauci padat na zadok 😵 😵 😵 😵
nam tiez vylieza druhy zub (este len) uz dlho je tesne nad dasnom a nejako sa mu dalej nechce... taze noci o nicom..uz sa nebudem k tomu vyjadrovat...je to zbytocne...sme hore kazdu chvilu 😠 😠 😠 😠
inak ked sa obcas Lucia snazi vstat a nema sa o co chytit, tak sa drzi rukami zeme a stoji na natiahnutych nohach,, len este nevie co ma urobit dalej...

ozaj a tu cviklu davate surovu alebo zavaranu????

uankab
29. apr 2010

ahojte, bibi a aky mate kociarik? my budeme tiez casom kupovat mensiu buginku, ale vobec neviem aku, vsetky sa mi zdaju byt hrkalkove 😖
inak nemam prave najlepsi dnik dnes, som unavena, nevyspata, Magdalenka je zase vyhodena asi z toho spenatu a aj s manzelom sme sa rano pochytili 😖 .. chudak isiel do roboty hladny... ja uz neviem co mam robit, maju aj vase deticky po napapani sa, pripadne neskor, vyhodene licka? on mi tvrdi ze prilis vsetko sledujem a ved to je ovela lepsie. no jasne ze to je lepsie ked stale drzim dietu a nic nove sme nepridali... tvrdi, ze vyhodene licka deticky mavaju a mala by som zacat normalne jest a ved vsak uvidime co bude... tak ja neviem, asi stracam zdravy usudok a kontakt s realitou... 😲 ... a malinka ako sto certov dnes, strasne sa skrabala na krku tak som jej obliekla rolak (este ze mame 20 stupnov, chuda moje), ale rukavicky jej nechcem na den davat, dost ze ich ma v noci...
tak poradte prosim, normalne som si aj porevala...

bibulienka
29. apr 2010

uankab..aj Lucke sa obcas vyhodia licka, ale len trosku, a aj vtedy ked nic nove nepridavam do papania, natrem to "vsemocnym" nivea sos kremom a do chvile je pokoj... ale to nie je alergia...aspon myslim to by tak lahko nepreslo..mozno ma licka podrazdene ked ju krmim a nahanam lyzickou a umyvam jej zaschnute jedlo z tvare....

kociar mame spider pikolo
http://www.babybazar.sk/simplesearch.php?submit...

aj my sme nevyspate..ako som uz pisala vyssie...kralovstvo za 8 hod nepretrzity spanok 😵

uankab
29. apr 2010

baby, supla som jednu fotku vyhadzanych liciek do albumu... skuste sa na to pozriet a napisat mi co si o tom myslite... je to alergia alebo nie? vyhodilo sa jej to po jablku, mizlo nam to asi 4dni... ten flak na krku je stale od mrkvy a nevieme sa ho zbavit ☹ ...
bibi vyzera byt sikovny... mna osobne vzdy odradzaju take male koliecka, nie je to nepohodlne pre dietatko? ved musi citit kazdy hrbol 😖

bibulienka
29. apr 2010

uankab...ten kocik je odpruzeny, vobec ju to nenatriasa....
pozrela som tu fotku...inak magdalenka je kočka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ..ja neviem...ma to take suché so supinkami???? vyzera to inak ako na krku...mozno to nie je alergia... co by bolo prevas uplne super...

a co s tou cviklou???? poradite ci nie???

celin
29. apr 2010

uankab, nie je to velmi vidiet na tej fotke. zda sa mi ze kubko maval podobne ked som kojila. stacilo par zrniek cierneho korenia ze som zjedla a hned mal licka cervene a suche, ja som to nejak neriesila, dala som si pozor na stravu a natierala som mu to olivovym olejom a preslo to. len raz to mal skarede a to sme pred vianocami zhanali lekarku, lebo sa mu to zahnisalo az tak ze to mal zelene. dostal fenistil kvapky a masticku namiesanu v lekarni, nieco ako infadolan ak si dobre pamatam, taka hneda smradlava a to mu zabralo a hned sa to zacalo zlepsovat. aj teraz ma obcas take cervene licka a trosku suche. raz to mal z karfiolu tak som ho nedavala, teraz mu uz nevadi a teraz mal take cervene licka v pondelok ked sme boli u lekarky, ja si myslim ze z jablka, hoci ho uz predtym jedol ale teraz zjedol viac. doktorka ho pochvalila ze ma opalene licka 🙂 neviem ci to je alergia, ale vzdy mu to prejde tak to neriesim, len to pred vianocami bola alergia .brali mu krv a doktorka hovorila nieco ze sa mu prejavila alergia a viac to neriesila.
bibka ja ti neporadim s cviklou , lebo netusim....

celin
29. apr 2010

inac kubko sa dnes naucil postavit a tak cele poobedie nerobil nic ine. 😀 a zaspavanie je hroza. nastastie sa nevie v spacom vaku postavit, ale vrti sa, sada si, mrnci, place a zaspavanie trva skoro hodinu.
jedenie stale nula bodov, dufam ze ked mu vysadia lieky tak sa rozpapa. ale teraz ked donho tlacim lieky tak uz nechce otvorit pusu vobec aby nedostal lieky. dnes skoro nic nejedol.
mirka my vas cakame so zubami, pekne ste sa rozbehli 😀

uankab
29. apr 2010

bibi, dakujeme 😵 😵 😵... je to veru paradnica, musim priznat 😵
celin, tie lieky vam k papaniu zial nepomozu.. to iste robila magdalenka, ked mala tie horucky a pchali sme do nej sirupy, naucila sa zatvarat pusu a koniec, dat jej sirup bol vzdy boj nehovoriac o tom, ze jedlo uz vobec nechcela... dost dlho trvalo, pokial zacala papat, teraz posledne dni papa celkom pekne, klop klop... stale sice ako vtacik, ale zvysili sme davku z 50 na 80ml 😉
no hej, na tej fotke to nie je prave najlepsie vidiet... kazdy pocitac ma ine farebne spektrum, tak je to dost skreslene, uznavam... uvidim ako bude vyzerat zajtra, asi si napisem k spenatu otaznicek...
magdalenka sa dnes postavili prvy krat na 4 a pohupovala zadockom, podarena bola... a take sidlo z nej bolo, ze pri kojeni sa len krutila, tak som ju polozila do postielky a sama tam zaspinkala, tak sa tesim 🙂 .. obvykle mi zaspi uz pri kojeni...

cviklu by som povedala ze cerstvu, ved v zavaranej je predsa nalev a je ochutena... len som citala ze pri jej spracovani treba mat rukavice, inak sa tej farby potom nezbavite... zdraham sa jej ju dat, pri jej grckani bude vsetko cervene a nepojde to dole 😖 .. uz teraz ma kopec flakov na obleceni z tekvice co nechce ist dole...

janka3.12
29. apr 2010

uankab to na krku nevyzera ako typicky alergicky vysyp....mne sa taketo oblasti tvoria ako nove od ekzemu, na predlakti alebo ramene, obcas, prekremujem, premastujem, vysusia sa, ale ked cosi spapam co nemam obnovia sa.....nemoze to byt zo spotenia? Inac s jablckom pozor.....v jablku su antigeny zhodne s antigenmi napr, brezy....moze vyvolat alergiu....davaj slivky, marhule, broskyne, nektarinky, hrusky...alebo nech ti mamina skusi poslat slovenske jablcka.....nemoze to byt napr. vodou? Co vlastne mas odpozorovane ze skodi? a co moze papat a nevyhadze sa?
Mrzi ma ze sa Magdalenke takto horsi pokozka po papani...kedy idete k dietologovi? Mas pravo na zly den...uz musis byt asi vycerpana...

uankab
29. apr 2010

jani, to na krku je pozostatok z mrkvy, najskor mala alergicky vysyp po celom telicku a potom z toho toto zostalo... to uz mame asi mesiac a nevieme sa toho zbavit... uz som skusala vsetko mozne, dnes sme dali svokre poslat gencianovu violet, vraj ta by tomu mohla pomoct, je tam zial vraj infekcia 😖
vodou to nebude, lebo ked sme boli doma tak to bolo presne take iste a tam sme pouzivali Lucku a Drobceka... jablcko jedla vtedy organicke. teda snazime sa kupovat organicke ked sa da...
papa tekvicu, zemiak, cuketu, kukuricu, morku... zle nam robi jablcko, hruska, ryza, brokolica, karfiol, kalerab, mrkva, ... spenat jej dam zajtra stvrty krat a uvidime, mam z neho zmiesane pocity... vsetky veci som uz testovala 2x aby som si bola ista a zakazdym mala taku istu reakciu... plus ja nejem nic mliecne, vajecne, psenicne, rajciny, cokoladu, kavu, citrusy, vybranu ovocie a zeleninu, strukoviny, hovadzie, kuracie atd. zoznam je dlhy... testovali sme len mliecne, vajecne a psenicne a pri tom mala zakazdym reakciu 😖
k dietologovi ideme zaciatkom juna, je to sice o mesiac ale to bude fakt dlhyy mesiac pre nas 😖

mirka907
29. apr 2010

Moje nervy Uankab to mate ozaj hrozne s tym jedlom...Normalne klobuk dole, ze sa dokazes tak obetovat...
My sme dnes mali tiez den na slucku....mala upistana a ani za toho nechcela spat...a mala hodinovy zachvat revu...nastastie mi ju zobrali na dve a pol hodiny svokrovci, tak som stihla aspon nieco porobit. Som zvedava kolko jej bude liezt tento zub. Dala som jej na noc polovicnu davku nurofenu, nech sa skludni a aspon co to pospi. A idem radsej spat aj ja...

janka3.12
30. apr 2010

uankab, pred 6 rokmi som bola na prazdniny robit v Skotsku v tovarni na krevety (atopicka s morskymi polodmi🙂/ a asi po dvoch tyzdnoch som mala krk cely zosuvereny, hnedy....horzne stipal svrbel, bol to ekzem s bakterialnou infekciou z tych kreviet...vtedy mi pomohli az antibiotika...neviem ktore som mala asi sumamed - proste nejake sirokospektralne, pomaly sa to zacalo olupovat a zislo cele asi za dva tyzdne....nikdy predtym ani potom som nieco take nemala....prosto ja a morske plody kalamita🙂......len to som chcela ze napr. aj teraz mam od koznej mast BELOGENT, ked mam riadne zhorseny ekzem, obsahuje totiz kortikoidy a antibiotikum....je skvely, za den zaberie..... problem s ekzematickou pokozkou je aj ten, ze nielenze obsahuje malo lipidov, ale este sa narusa aj ekosystem, to zn. ze sa casto pomnozuje stafylokok...koza je oslabena ....napr. Oliverkovi preto doporucila BIODERMA ATODERM PP ANTIRECIDIV - obnuvuje mikrofloru na pokozke a zabranuje recidivam, mozes premastovat cele teo a kedykolvek.....ja to pouzivam aj Oliverka premastujem, je to drahsie, ale ako prevencia zhorsovania sa myslim oplati, skus, uvidis, mam aj male vzorky od koznej, ak chces poslem ti postou

janka3.12
30. apr 2010

uankab, pred 6 rokmi som bola na prazdniny robit v Skotsku v tovarni na krevety (atopicka s morskymi polodmi🙂/ a asi po dvoch tyzdnoch som mala krk cely zosuvereny, hnedy....horzne stipal svrbel, bol to ekzem s bakterialnou infekciou z tych kreviet...vtedy mi pomohli az antibiotika...neviem ktore som mala asi sumamed - proste nejake sirokospektralne, pomaly sa to zacalo olupovat a zislo cele asi za dva tyzdne....nikdy predtym ani potom som nieco take nemala....prosto ja a morske plody kalamita🙂......len to som chcela ze napr. aj teraz mam od koznej mast BELOGENT, ked mam riadne zhorseny ekzem, obsahuje totiz kortikoidy a antibiotikum....je skvely, za den zaberie..... problem s ekzematickou pokozkou je aj ten, ze nielenze obsahuje malo lipidov, ale este sa narusa aj ekosystem, to zn. ze sa casto pomnozuje stafylokok...koza je oslabena ....napr. Oliverkovi preto doporucila BIODERMA ATODERM PP ANTIRECIDIV - obnuvuje mikrofloru na pokozke a zabranuje recidivam, mozes premastovat cele teo a kedykolvek.....ja to pouzivam aj Oliverka premastujem, je to drahsie, ale ako prevencia zhorsovania sa myslim oplati, skus, uvidis, mam aj male vzorky od koznej, ak chces poslem ti postou

janka3.12
30. apr 2010

juj ozaj Ivi mam dve male vzorky ak chces mozem aj tebe poslat

janapon
30. apr 2010

caute baby,
uankab, fakt klobuk dole. mas to velmi tazke a aj tak to skvelo zvladas. hanka nema nastastie ziadne problemy s papanim, neviem ci by som to zvladala tak ako ty 🙂
uz sa nam prerezal aj 4 zub, tak dufam, ze teraz budeme mat aspon kratku prestavku 😒
vcera vecer sa naucila v postielke postavit, tak zaspala az o 21,30- musela si to stale trenovat 😀 , takze matrac isiel uz dole 🙂

bibulienka
30. apr 2010

ahojte.. uankab veru musis byt veelmi trpezliva..magdalenka ma stastie , ze ma taku maminu 😀 😀 😀

u nas dnes den o nicom....Lucke idu dva zub naraz a hryzie vsetko a vsetkych..jevelmi mrzuta....uz aby tie deti fakt mali vsetky zuby....ani spat nechce, len mrnci a mrnci...a uz sa 5x po.....uplne super den... 😵 😖

arrett
30. apr 2010

Ahojte
uankab máš môj úplný obdiv. Musíš byt naozaj trpezliva. Ja si to neviem ani predstaviť, pretože ja jem komplet všetko.. Ach jaj, obdivujem tá.

My mame 7530g, ovkovanie do oboch noziciek a sacok na zbieranie mocu🙂)) tak uvidim ako sa nám to podarí. Dnes sme bolina výstave v inchebe. Dieťa a rodina.. Musím povedať že to bolo totálne onicom.

celin
30. apr 2010

uankab naozaj klobuk dolu, ja by som to asi nezvladla. ja som mala co robit ked som kojila a to som nemohla len zopar veci. mas to naozaj tazke a Magdalenka ma stastie ze ma taku obetavu maminu.
my sme boli dnes na kontrole a este musime dojst na buduci utorok, takze sedime doma a samozrejme ziadne plavanie. ☹ prave nam zacal novy kurz. ale hlavne ze kubko sa citi dobre, len kasle. vcera sa naucil postavit takze teraz sa stavia o vsetko mozne aj nemozne. sedenie uz nestaci.

ivkaivka
30. apr 2010

Uankab, mrzi ma to,ze mate take problemy s jedenim, nejako to este do juna vydrz ☹ , skoda, ze sa to necisti, tak ako u nas ☹
Jani, ja tym mastim Oliviu, od kedy som mala tu dietu, je to super. Inac, ja Belogent pouzivam na herpesy a kutiky, je to super, skoda, ze na predpis 😒
celin, super, ze Kubko uz sa vie postavit, parada
U nas tiez hrozny den, mala spala 2x po 40 min. uz nevladzem, je umrncana, nestaci ze ma vidi pri hre, musim pri nej sediet, alebo lezat,no najlepsie je vonku v bugine, cize som neurobila absolutne nic, uz nevladzem, som max. vycerpana. Jedenie opat pohroma, jedli sme 2 a pol hodky, stale som radsej urobila prestavku,lebo ma islo porazit z kloktania, vykecavania: naberie to do pusy, tak to klokta, z toho ju napina, este sa aj skeri, nakoniec to prehltne, s otvorenou pusou caka na dalsiu kloktaciu davku...uz nevladzem, tak ma potom nastvala, ze som ju hodinu nechala bez jedla, s tym ze ju vyhladujem a bude jest, no ten isty kolotoc...zajtra si vezmem k jej obedu casopis, kavicku,vylozim nohy a hotovo. Kebyze studujem, napisem pri jednom obede nejaku seminarku 😅

janka3.12
1. máj 2010

no dnes hroza, dala som malemu hrat sa s plastovou flasou, ako vzdy....no tentoraz bol pri nom ocino, flasa bola nanestastie otvorena, nestihla som doniest vrchnak a maly si oskrel horne podnebie...krvacalo to asi 5 min,kriku revu, snazila som sa mu dat na to chladnu mokru utierku a talcit nech sa krvacanie zastavi....skoda len ze pusa je tak prekrvena...no krvave dve utierky, nastastie sa to potom zastavilo, maly vyrehotany, ocino si musel ist na balkon zapali....kovbojka🙂 normalne mam uz fakt problem cim ho zaujat...akou novou hrackou 😒

bibulienka
1. máj 2010

janka..skus WC kefu 😀 😀 😀 ..je stastie ze Oli je OK... ja sa fakt desim toho co aj ta nasa obcas vyvedie 😒 😒 😒 😒

ivkaivka
1. máj 2010

jani, super, ze je to uz o.k. no urcite si sa musela poriadne zlaknut. Ja tiez neviem cim ju zaujat, vsetko je uz okukane a nove ju bavi len chvilocku. Mozno chybou je to,ze ma toho velmi vela a uz nevie co by chcela. Asi vsetko pobalim a budem jej davat po jednej hracke 😒

janka3.12
2. máj 2010

Ivi myslim ze aj my mame taky problem🙂

mirka907
2. máj 2010

No treba davat na tie nase deticky stale viac a viac pozor...Janka este ze je Oli v poriadku...Nam sa mala vcera naucila vliezt do kresielka a sadnut si v nom. Tiez to nevyzera prave bezpecne ked to robi...
Celin ako si to robila este ked si kojila Kubka a kusal ta?Mna mala posledne dni zacala fakt velmi kusat, vcera az mi krv tiekla a este teraz citim zuby...Mam pocit, ze je na najlepsej ceste k odstaveniu, ked toto bude robit.

lubka89
2. máj 2010

ahojte baby .... mam takyto problem : som tyzden po porode a neda sa mi ist na stolicu . ked si dam saraticu zaskodi to malemu ? ci nie ? dakujem pekne za odpovede🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre